Sayfa 6 Toplam 62 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 5 6 7 8 16 56 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1528 adet sonuctan sayfa basi 126 ile 150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Onu Bir Gün Terkedeceğim... BMN Sigarayı Bırakma Kampanyası

Özgür Öztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

BMN Sigarayı Bırakanlar
    1- CeSS 1 - Mart 2006
    2- bordobluex - 14 Nisan 2007
    3- Emorfo - 2 Nisan 2007
    4-zafer6161-27 Nisan 2007
    5-Mehdi - "En son gençler maçı Tolga penaltıyı tutmadan önce yaktıydım"
    6-Köktürk - 25 Aralık 2006

7-tigin -1 Mayıs 2007
    8- dr.muhsin - 20 Nisan 2007
    9-serdalsahin61 - 2 Nisan 2006

Sigarayı bırakmanın 20 kolay yolu !

Sigarayı bırakma kararıyla hayatınız değişecek. Bu tabii ki kolay olmayacak. Pek çok kişi başarmak için desteğe ve motivasyona ihtiyaç duyar. İşte size 20 maddelik yol haritası.

Araştırmalar sigara içenlerin yüzde 90′ının sigarayı bırakmak istediklerini fakat bunu başaramadıklarını göstermektedir. Çoğu tiryaki aksini söylese de sigarayı bırakmak mümkündür.

Uyandıktan hemen sonra sigara içenlerin, hastayken sigara içenlerin, sigaradan uzak duramayanların, sabahları daha fazla sigara içenlerin ciddi derecede bağımlılığı vardır ve bu kişiler sigarayı bırakmakta zorlanırlar. Sigarayı bırakanların yüzde 70′i ilk ayda tekrar kullanmaya başlarlar.
    Sigarayı bırakmış olanların dörtte birinden azı, ilk girişiminde bunu başarmıştır. Sigarayı kalıcı olarak bırakanların çoğu bunu başarmadan önce 3-4 kez bırakmayı deneyip yeniden başlamışlardır. Güzel haber şu ki, sigarayı bırakmaya çalışıp bırakamamak her şeyin sonu değildir. Neden başarısız kalındığından ders alarak bunu başarıncaya kadar tekrar tekrar gayret etmek gerekir. Araştırmaların verdiği başka iyi bir haberde de, Amerika’da sigara içen kişilerin yaklaşık %45′inin sonunda sigarayı bırakabilmesidir.

Sigarayı bırakmak için 20 öneri
    1- Kendinize inanın ve güvenin. Sigarayı bırakabileceğinize inanın. Hayatınızda daha önce başardığınız zor işleri düşünün. Sigarayı da bırakabileceğiniz düşünün.

2- Sigarayı bırakma sebeplerinizi ve bırakmakla kazanacaklarınızı yazın: Örnek: Daha uzun yaşamak, kendinizi daha iyi hissetmek, para biriktirmek, daha iyi kokmak… Sigara içen herkes bunun zararlarını bilir ve bırakmak ister, siz bunu yazılı hale getirin ve her gün okuyun.

3- Ailenizden ve arkadaşlarınızdan sigarayı bırakma kararınızı desteklemelerini isteyin. Size yardımcı olmalarını; ama kesinlikle sizi suçlamamaları gerektiğini söyleyin. Sigarayı bıraktığınız ilk günlerde zorlanacağınızı ve size anlayış göstermelerini rica edin.

4- Sigarayı bırakmak için bir gün belirleyin. Bugünün yeni hayatınız için bir başlangıç olduğunu düşünün.

5- Sigarayı bırakmak için bir doktora danışabilirsiniz ve onun yardım ve önerilerini alabilirisiniz.

6- Kendinize bir egzersiz programı belirleyin. Spor yaparken sigara içmek aklına gelmeyecektir, üstelik sigara verimli egzersiz yapmanızı engelleyecektir. Spor yapmak stresinizi azaltacak ve sigaranın vücudunuz yıllarca yaptığı zararı tamir etmesine yardımcı olacaktır. Haftada 3-4 kere, 30-40 dakika spor yapın.

7- Her gün 3-5 dakika nefes egzersizi yapın. Gözlerinizi kapatın. Burnunuzdan derin nefes alın, nefesinizi birkaç saniye tutun ve çok yavaş bir şekilde ağzınızdan verin. Nefes egzersizi sırasında daha temiz ve daha rahat nefes aldığınızı göreceksiniz.

8- Birisi size sigara ikram ederse reddedin, kullanmıyorum deyin. Bu sizin kendinize olan güveninizi artıracaktır.

9- Pek çok sigara tiryakisi, sigarayı yavaş yavaş bırakamayacağını; ancak bir seferde bırakabileceğini düşünür. Hangi metodun size daha uygun olduğuna siz karar verin.

10- Pek çok sigara tiryakisi, sigarayı yavaş yavaş ırakamayacağını; ancak bir seferde bırakabileceğini düşünür. Hangi metodun size daha uygun olduğuna siz karar verin.

11- Sigarayı bırakmayı isteyen bir arkadaşınız daha varsa bunu yapmak daha kolay olacaktır. Birbirinizi teşvik edici konuşmalar yapın.

12- Dişlerinizi temizletin ve her zaman temiz tutun.

13- Sigarayı bıraktıktan sonra kendinize bir ödül verin.

14- Çok fazla su için. Su her anlamda vücudunuz için faydalıdır. Pek çok kişi yeterince su içmez. Vücudunuzdan nikotinin ve diğer zararlı kimyasal maddelerin atılmasına yardımcı olacaktır. Sigaranın verdiği zararları düzeltecektir. Ayrıca, yemek yeme isteğinizi de azaltacaktır.

15- Sigarayı en çok ne zaman istediğinizi düşünün; canınız sıkkın olduğunda, yemekten sonra, işten eve gelince mi? Sigara içmek yerine hoşunuza giden bir şey yapın.

16- Elinizdeki ve ağzınızdaki boşluk hissini gidermek için bir şey bulun. Örneğin, su için, sakız çiğneyin, leblebi yiyin.

17- Sigarayı bırakma konusunda düşüncelerinizi yazın. Bunu her gün okuyun.

18- Yanınızda sizin için çok önemli birisinin resmini taşıyın, bir kâğıda ‘sigarayı bırakacağıma söz veriyorum’ diye yazın, canınız her sigara istediğinde bu resme ve nota bakın.

19- Canınız sigara istediğinde, bir sigara yakmak yerine hislerinizi bir günlüğe yazın. Bu günlüğü her zaman yanınızda taşıyın.

20- Bu listeyi okuduktan sonra, önerileri kendinize uyarlayın ve sigarayı bırakmak için kendi planınızı yapın.
    Konu A.Hilal Çakıroğlu tarafından (03.05.2007 Saat 20:17 ) değiştirilmiştir.
    "Ben TRABZONSPOR kaptanıyım, başka kaptanların arkasında sahaya çıkmam." Dozer Cemil

sümela61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cyzio Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sevgili sümela61, benden bir kalem kazanmaya ne dersin? Bugünkü 117 numaralı mesaja bir bak bakalım.

Selamlar.
    saygıdeğer hocam öncelikle çok naziksiniz ve incesiniz; çok teşekkürler...

buradaki yaşça benden küçük arkadaşlara olumsuz bir örnek olmak istemem ama;

ya ben zarar verdiğini bildiğimden, zarar vermesi için içiyorsam?...

üzgünüm...
    "7 tepeli şehir... bekle... son tepene de dikeceğiz bayrağımızı..."

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cyzio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı sümela61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saygıdeğer hocam öncelikle çok naziksiniz ve incesiniz; çok teşekkürler...

buradaki yaşça benden küçük arkadaşlara olumsuz bir örnek olmak istemem ama;

ya ben zarar verdiğini bildiğimden, zarar vermesi için içiyorsam?...

üzgünüm...
    Akıl sır erecek şey değil.

bazen eşsiz bir dost..
    ......mutedil dalgalı..
    fırtına ihtilal efsane

Nereden
    Samsun

bırakmak irade meselesi...ben istersem onu içerim ben istersem onu bırakırım,bütün felsefe bu...yoksa sigara bana hükmedemez!bırakın arkadaşlar değişikliği göreceksiniz
    Vasiyet ; Bordo Mavi mezar taşı
    ''NUFUS CÜZDANINDA TRABZON YAZIPTA İSTANBUL TAKIMLARINA GÖNÜL VERENLERLE GÖNÜL BAĞIMIZ OLMADIĞI GİBİ AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERİR ''

Nebiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Viyacım şimdik gördüm yazını.Teşekkürler her zamanki gibi.
    Sümala61 şoktayım şu an.Seni şiddetle kınıyorum .

Akın_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

5 aydır içmiyorum çok rahatım herkese tavsiye ederim......

Hüda Topaloğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika

21 kasim 2006 günü 8 yillik aliskanligimdan kurtuldum, 20 kolay yol yok su yok bu hepsi fasa fiso, kafada bitiyor olay, irade meselesi baska hiçbirsey degil, insallah nefsime yenik dusmem bu konuda, hatta geçis olarak size tavsiyem nargileye baslayin, yaninizda tasima ihtimali yok, yani 5 dakka can sIkIlInca yada sevdiginizi beklerken hemen bi nargile yakayim lüksü yok, haftada 2-3 kere içersin daha fazlasida zor, bi zamanla oda azalir ve sigarayi biraktin, altin kural bu ama kimse demiyor bunu nedense.
    Herneyse birakmak isteyenlere Allah kolaylik versin, birakmak istemeyenlerede Allah keselerine bereket versin burda bi paketin fiyati 4,5 euro oldu, yani 9 YTL,
    Bu arada sümela abim, hassasiyetlerini bildigimden dolayi biraz sasirdim yorumuna, zarar vermesi için içiyorsan eger, kötü sonucun adi intihar olur ama bunu elbette biliyorsundur sende, Allah hepinizin yardimcisi olsun, dedigim gibi 4 ay oldu nerdeyse biraktigim, hergunum iskence ama varsin ömrümün sonu iskence olmasin, insallah herkes birakir

hcicek61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Viya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sigarayı bırakmanın 20 kolay yolu !

Sigarayı bırakma kararıyla hayatınız değişecek. Bu tabii ki kolay olmayacak. Pek çok kişi başarmak için desteğe ve motivasyona ihtiyaç duyar. İşte size 20 maddelik yol haritası.

Araştırmalar sigara içenlerin yüzde 90′ının sigarayı bırakmak istediklerini fakat bunu başaramadıklarını göstermektedir. Çoğu tiryaki aksini söylese de sigarayı bırakmak mümkündür.

Uyandıktan hemen sonra sigara içenlerin, hastayken sigara içenlerin, sigaradan uzak duramayanların, sabahları daha fazla sigara içenlerin ciddi derecede bağımlılığı vardır ve bu kişiler sigarayı bırakmakta zorlanırlar. Sigarayı bırakanların yüzde 70′i ilk ayda tekrar kullanmaya başlarlar.
    Sigarayı bırakmış olanların dörtte birinden azı, ilk girişiminde bunu başarmıştır. Sigarayı kalıcı olarak bırakanların çoğu bunu başarmadan önce 3-4 kez bırakmayı deneyip yeniden başlamışlardır. Güzel haber şu ki, sigarayı bırakmaya çalışıp bırakamamak her şeyin sonu değildir. Neden başarısız kalındığından ders alarak bunu başarıncaya kadar tekrar tekrar gayret etmek gerekir. Araştırmaların verdiği başka iyi bir haberde de, Amerika’da sigara içen kişilerin yaklaşık %45′inin sonunda sigarayı bırakabilmesidir.

Sigarayı bırakmak için 20 öneri
    1- Kendinize inanın ve güvenin. Sigarayı bırakabileceğinize inanın. Hayatınızda daha önce başardığınız zor işleri düşünün. Sigarayı da bırakabileceğiniz düşünün.

2- Sigarayı bırakma sebeplerinizi ve bırakmakla kazanacaklarınızı yazın: Örnek: Daha uzun yaşamak, kendinizi daha iyi hissetmek, para biriktirmek, daha iyi kokmak… Sigara içen herkes bunun zararlarını bilir ve bırakmak ister, siz bunu yazılı hale getirin ve her gün okuyun.

3- Ailenizden ve arkadaşlarınızdan sigarayı bırakma kararınızı desteklemelerini isteyin. Size yardımcı olmalarını; ama kesinlikle sizi suçlamamaları gerektiğini söyleyin. Sigarayı bıraktığınız ilk günlerde zorlanacağınızı ve size anlayış göstermelerini rica edin.

4- Sigarayı bırakmak için bir gün belirleyin. Bugünün yeni hayatınız için bir başlangıç olduğunu düşünün.

5- Sigarayı bırakmak için bir doktora danışabilirsiniz ve onun yardım ve önerilerini alabilirisiniz.

6- Kendinize bir egzersiz programı belirleyin. Spor yaparken sigara içmek aklına gelmeyecektir, üstelik sigara verimli egzersiz yapmanızı engelleyecektir. Spor yapmak stresinizi azaltacak ve sigaranın vücudunuz yıllarca yaptığı zararı tamir etmesine yardımcı olacaktır. Haftada 3-4 kere, 30-40 dakika spor yapın.

7- Her gün 3-5 dakika nefes egzersizi yapın. Gözlerinizi kapatın. Burnunuzdan derin nefes alın, nefesinizi birkaç saniye tutun ve çok yavaş bir şekilde ağzınızdan verin. Nefes egzersizi sırasında daha temiz ve daha rahat nefes aldığınızı göreceksiniz.

8- Birisi size sigara ikram ederse reddedin, kullanmıyorum deyin. Bu sizin kendinize olan güveninizi artıracaktır.

9- Pek çok sigara tiryakisi, sigarayı yavaş yavaş bırakamayacağını; ancak bir seferde bırakabileceğini düşünür. Hangi metodun size daha uygun olduğuna siz karar verin.

10- Pek çok sigara tiryakisi, sigarayı yavaş yavaş ırakamayacağını; ancak bir seferde bırakabileceğini düşünür. Hangi metodun size daha uygun olduğuna siz karar verin.

11- Sigarayı bırakmayı isteyen bir arkadaşınız daha varsa bunu yapmak daha kolay olacaktır. Birbirinizi teşvik edici konuşmalar yapın.

12- Dişlerinizi temizletin ve her zaman temiz tutun.

13- Sigarayı bıraktıktan sonra kendinize bir ödül verin.

14- Çok fazla su için. Su her anlamda vücudunuz için faydalıdır. Pek çok kişi yeterince su içmez. Vücudunuzdan nikotinin ve diğer zararlı kimyasal maddelerin atılmasına yardımcı olacaktır. Sigaranın verdiği zararları düzeltecektir. Ayrıca, yemek yeme isteğinizi de azaltacaktır.

15- Sigarayı en çok ne zaman istediğinizi düşünün; canınız sıkkın olduğunda, yemekten sonra, işten eve gelince mi? Sigara içmek yerine hoşunuza giden bir şey yapın.

16- Elinizdeki ve ağzınızdaki boşluk hissini gidermek için bir şey bulun. Örneğin, su için, sakız çiğneyin, leblebi yiyin.

17- Sigarayı bırakma konusunda düşüncelerinizi yazın. Bunu her gün okuyun.

18- Yanınızda sizin için çok önemli birisinin resmini taşıyın, bir kâğıda ‘sigarayı bırakacağıma söz veriyorum’ diye yazın, canınız her sigara istediğinde bu resme ve nota bakın.

19- Canınız sigara istediğinde, bir sigara yakmak yerine hislerinizi bir günlüğe yazın. Bu günlüğü her zaman yanınızda taşıyın.

20- Bu listeyi okuduktan sonra, önerileri kendinize uyarlayın ve sigarayı bırakmak için kendi planınızı yapın.
    sevgili kardeşim sigarayı bırakmak için bu kadar maddeye gerek yok kafanda sigarayı bitireceksin. olay biter ben yaptım askerde şafak 90 derken bıraktım 5 yıl oldu içmiyorum aslında çok basit dedim ya beyinde biter aslında. saygılarımla

Emorfo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Aylarca önce bu başlığa pazara kadar değil mezara kadar içiciyiz diye yazmıştım
    Evet onu bu gün terkettim, zor oluyor insan alışamıyor ufak bir boşluğunuzda aklınıza geliyor. Bu gün yarım kilo leblebi 3 litre su içtim böyle giderse kilo proleminden tekrar başlayacam sigara İlk zor oluyor tabi. Ancak bırakmanın zamanı gelmiş, inşallah başarılı olurum , bol bol gaz vermelisiniz. teşvik edin bu işin sonunda kendime güzel bir ödül vereceğim hemde çok güzel Hayırlısı bakalım.

Sigara bırakma organizasyonumda eylem planı içerisinde yer alan en önemli sloganım, "habu minik şeye yenilmeyeceğim" Hala bırakamayan varsa bu mantıkla deneyin sigara sizi değil siz onu esir alın...
    Bazen Sevinç Bazen Keder, Trazonsporlu Olmak Yeter!
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu

Nereden
    İstanbul

Tebrikler Emorfo.

Allah yardımcın olsun Cyzio Hocam da kalemini hazırlasın

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Sevgili Emorfo;

Özele adres ve gerçek isim soyadını bildir, kalemini yarın gönderiyorum.

Nereden
    İstanbul

Hocam teşekkürler ancak henüz başardığım bir şey yok, düşünce olarak yendim gibi, bu gün içmedim bir kaç hafta böyle giderse bu iş biter. O yüzden hediyenizi daha sonra kabul edebilirim.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

ilhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Tebrikler Emorfo , Umarım kendini kandırmıyorsundur gerçekten bırakırsın.

Daha uzun yaşıcaksın uzun yaşadıkça Gaz veririz
    Türkçe, Turkche olmasın! Dilimizi koruyalım! Türkçeye 29 harf yeter!

“Ben basit bir '
    iyi futbol dilencisiyim'. Elimde şapkam, dünyanın dört bir yanını geziyor ve stadyumlarda yalvarıyorum:
    “Tanrı rızası için, güzel bir maç lütfen!”
    Eduardo Galeano

"İhaneti severim, ama hainlerden nefret ederim." Cesar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Emorfo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam teşekkürler ancak henüz başardığım bir şey yok, düşünce olarak yendim gibi, bu gün içmedim bir kaç hafta böyle giderse bu iş biter. O yüzden hediyenizi daha sonra kabul edebilirim.
    Sevgili Emorfo;

Önemli olan, kalemin bu zor zamanlarda eline geçmesi. Gör bak, onun varlığı sana bir güven olacak. Onun için, isim ve adresi bekliyorum.

Sevgiler.

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Lapina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olmaz ki abicim , sigara gibi guzel bi sey var mi ? Hayatimiza renk geliyor.

hiç unutmam lise yıllarımızda fizik öğretmenimiz de aynen böyle söylerdi

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Lapina Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olmaz ki abicim , sigara gibi guzel bi sey var mi ? Hayatimiza renk geliyor.
    Alıntı pReN@_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç unutmam lise yıllarımızda fizik öğretmenimiz de aynen böyle söylerdi
    Rahmetlilerin Son Sözleri...

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Rahmetlilerin Son Sözleri...

Allah'ıma çok şükür o veleti ben kullanmıyorum...

Adem Erdoğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben 1 hafta sonra tebrik edeceğim.1 günlük sigara bırakan çooook gördük
    Özkan SÜMER

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Alıntı pReN@_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Allah'ıma çok şükür o veleti ben kullanmıyorum...
    Ben zaten fizik hocanızı kast etmiştim .

Nereden
    İstanbul

Sevgili Emorfo;

Önemli olan, kalemin bu zor zamanlarda eline geçmesi. Gör bak, onun varlığı sana bir güven olacak. Onun için, isim ve adresi bekliyorum.

Sevgiler.
    Teşekkürler hocam, özelden attım.
    Gaz veren herkese teşekkürler Bu sigara nasıl bir zıkkımsa insan onsuz yapamaz sanıyor. Mantıklı düşününce bir insanın cebinden para harcayarak kendini zehirlemesi kadar saçma bir şey yoktur herhalde. Çok defa bahane üretip olayı kıtabına uyduruyordum, enazından şunu deneyeceğim, kendimi bildim bileli sigara içerim öyle günde bir kaç paket içen biri değildim, çok erken başladım ilkokul yıllarında tek tük ortaokulda paket taşımaya başladım, lisede tekel bayi bendim üni de sigaranın zevki kalmadı her yerde serbest. iş yerinde yolda arabada vs vs. yani kendimi sigarasız hiç düşünmedim, sigarasız bir hayatın nasıl olacağını hiç bilmiyorum. Sanki herşey çok anlamsız olacak. Garip ve saçma düşünceler, Sanki şeytan bahane üretiyor, beni bırakma bak bırakırsan mutlu olamazsın, yok yok sen zaten bırakamazsın vs vs. Böyle gel gitler oluyor çok fena Mesela akşam yemeğinden sonra sigara içmek için balkona çıkmak gibi bir zorunluluğum yok, çayı mı alıp ev ahalisine katılabilirim. Hele sigaranın o izmarit kokusu yok mu hele kapalı mekandaysan üzerine o koku sindi mi dünyanın en iğrenç insanısın Sigarayı bırakmamda da hep diyordum bu sigarayı bırakırsam ne vücuduma verdiği zarardan ne de cebime verdiği zarardan bırakırım bu iğrenç kokusu yüzünden bırakacam derdim ve öyle oldu tiksindim Yiğeninizi kollarınıza aldığında sigara kokusundan ağzını buruşturduğunu görmek gerçekten insanın canını sıkıyor, her hafta halı saha maçı yapmaya çalışsam da en kısa sürede spor salonuna veya tekrar Kick Boks'a başlayacam, spor yapmak lazım. Hayatımın 15 senesinde hep sigara vardı artık sigarasız bir hayatı keşfetmek lazım. Küçücük bir madde, tütün herneyse hayatımı bu şekilde etkilememeli hayatımı ona göre değil kendime göre ayarlamam gerekiyor. O yüzden sigarayı bıraktım puroya başladım şakaydı, e bırakmak lazım bıraktım, inşallah hedefime ulaşırım...
    Konu Emorfo tarafından (03.04.2007 Saat 22:06 ) değiştirilmiştir.
    (Hepimiz TÜRKÜZ Ulan!)

WERTHeR
    Ziyaretçi

Bende sigarayı bırakmışlardanım ama arada eski günleri yad etmiyor değilim

Erkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Yillardir beri gorusmuyorum kendisiyle... en son 7 yasindayken findiklikta koklasmistik...
    Saldırın Seferoğulları
    Bordo Mavi . Net

Trabzonspor Kongre Üyesi
    selokal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

şu yaşıma kadar hiç çıkmadı karşıma..
    milyonlarin askisin

zafer6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı selokal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu yaşıma kadar hiç çıkmadı karşıma..
    hiçmi çıkmadı....
    Ne Olmuş Şampiyon Olamadıysak,,,
    Hayallerimizi Satmadık'ya,,,

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)