Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Artýk Sarmýyor! | Trabzonspor - Galatasaray Maç Yazýsý | Doðan Þahin Yazdý...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Doðan Þahin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Standart Artýk Sarmýyor! | Trabzonspor - Galatasaray Maç Yazýsý | Doðan Þahin Yazdý...

Son yýllarda Galatasaray ile oynanan maçlarda Trabzonspor’un rakibine bariz bir üstünlüðü göze çarpýyordu. Bu üstünlük esasýnda Trabzonspor’un sahaya hangi 11 ile çýktýðýndan çok hangi duygularla çýktýðý ile ilgiliydi. Hakem Deniz Bitnel faciasý, yani Trabzonspor’un haksýz kartlarla 7 kiþi býrakýldýðý ve Galatasaraylý oyuncularýn Trabzonspor’u küçük düþürdüklerini zannedip gerçekte kendilerini küçük düþürdükleri maçtan bu yana Trabzonspor, çýktýðý her maçta farklý bir motivasyonla sahaya çýkýyor ve Galatasaray maçlarýný diðer rakiplerine oranla daha kolay geçiyordu.

Bu maçta da benzeri bir duruma þahit olduk. Burak Yýlmaz, Abdülkadir Ömür ve yeni transfer edilen stoper Troure gibi önemli eksiklerinin yaný sýra, sakatlýktan yeni çýkan ve maç eksiði bulunan Vahid Amiri, yeni transfer edilen Anthony Nwakaeme ve Caleb Ecuban gibi sahada uyum ve performans açýsýndan taraftarýn aklýnda soru iþareti oluþturan oyuncularla kadro kurmak zorunda kalan Trabzonspor, tüm bu olumsuzluklara raðmen rakibi Galatasaray’a yine sahayý dar etmesini bildi.

Öncelikle Ünal hocanýn rakip alanda rakibe baskýya dayalý mantalitesini her geçen hafta geliþtirerek sahneye koymaya çalýþan tüm oyuncularý birer birer tebrik etmek gerekir.

Ýkinci olarak takýmda soðuk kanlýlýklarý ve oyun zekalarý ile takýmý rahatlatan Perreira, Sosa ve Anthony Nwakaeme’yi ayrýca tebrik etmek gerekir.

Özellikle takým içinde insiyatif almalarýndan kaynaklý olarak zaman zaman hata yapsalarda Yusuf Yazýcý ve Onazi’nin de çok iyi bir oyun ortaya koyduklarýný söyleyebiliriz. Olcay Þahan ise hýrsý ve etkili oyunuyla Trabzonspor’daki ilk günlerine adeta dönüþ sinyali verdi. Hugo Rodallega takým oyunu ve ileride baskýda takýmý rahatlatan gizli kahramanlardandý. Defansta Huseyni ve Mustafa Akbaþ ikilisi ve yanlarýnda Novak Galatasaraylý oyunculara geçit vermediler. Kaleci Onur ise istatikler incelenirse belki de Trabzonspor’daki en rahat maçlarýndan bir tanesini oynamýþtýr. Özetle takým bugün hem oyun, hem de sistem olarak taraftarýný mest etti.

Günün 12. oyuncusu taraftarlara da deðinmemek haksýzlýk olacaktýr.

Aslýnda günün nasýl geçeceði gurbetten akýn akýn gelen Trabzonsporlularla sabah erken saatlerde kendini belli etmiþti, saat 17.00 sularýnda ise Atatürk Meydanýnda bambaþka bir gündem vardý. Þikeyi Protesto eylemi. Ýbrahim Ertürk, Halit Þahin gibi þike mücadelesinin sembol isimleri ve taraftar dernek ve oluþumlarýnýn temsilcileri hep bir aðýzdan þikeyi protesto ettiler ve kaçýnýlmaz sürecin son aþamalara gelindiðini ve son düzlükte birlik olunmasý gerektiðine deðindiler...

Maçta ise sosyal medyada maçtan önce yayýlan söylentilerin aksine yönetici ve bazý oyunculara karþý hiçbir protesto eyleminde bulunmayarak takýmlarýna köstek olmadýlar. Gün boyu Trabzon Atatürk Meydanýný dolduran mahþeri kalabalýk akþam saatlerinde Akyazý Stadyumu yakýnýndaki daðlarda adeta yankýlanýyordu. Maçta ise baþtan sona rakibi boðan ýslýklama ve takýma destek, birlikte hareket edildiði taktirde maçlara nasýl etki edilebileceðinin en güzel örneklerinden bir tanesini teþkil ediyordu.

Maçýn sonunda ise akýllara kazýnan üç þey kalmýþtý. Birincisi 4-0’lýk net skor, ikincisi oynanan kolbastý, üçüncüsü ise dev ekranlara yansýtýlan ve son yýllardaki Galatasaray maçlarýna gönderme yapan “Artýk Sarmýyor!” ibaresiydi...

Doðan Þahin
    Konu Doðan Þahin tarafýndan (02.09.2018 Saat 13:26 ) deðiþtirilmiþtir.
    Versinler Ýade-i Ýtibar, Ufukta Þampiyonluk Turu Var, Bunu Gören Rakipler, Elbette Kudururlar

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Hep böyle keyifli yazýlar yazmak dileðiyle

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    45

Sarýyor be niye sarmasýn Eline saðlýk
    BMN KOCAELÝ

muratt - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    44

Eskiden insanlar her maçý izleyemiyorlardý. O yüzden maç yazýlarýnda analizden çok maçta ne olduðu anlatýlýrdý. Artýk her maçý herkes istediði zaman istediði yerde izleyebiliyor, maçta yaþananlarý tv'de veya sosyal medyada an ve an yaþayýp görüyor. Ama maç yazýlarý sanki böyle bir teknolojik deðiþim olmamýþ gibi bundan 30 sene önceki þekilde yazýlmaya devam ediyor, yani maçta ne olduðunu anlatýyor.

Yani sadece bu yazý için demiyorum, genel olarak böyle. Bir analiz yapayým, deðiþik bir yorum getireyim, bir tartýþma yapayým diyen yazar sayýsý çok az. Örneðin þimdi þu bitiþ paragrafýna bakýn:

"Maçýn sonunda ise akýllara kazýnan üç þey kalmýþtý. Birincisi 4-0’lýk net skor, ikincisi oynanan kolbastý, üçüncüsü ise dev ekranlara yansýtýlan ve son yýllardaki Galatasaray maçlarýna gönderme yapan “Artýk Sarmýyor!” ibaresiydi... "

Kusura bakmayýn da bunu yazmak mýdýr maç yazýsý ? Yani þunu twitter'dan yazsanýz unblock yerseniz ne diyor bu adam diye. Türk medyasýnda da, sosyal medyada da bu þekilde yazý yazanlar kaybolmaya mahkum. Ortaya orjinal fikirler sunan, deðiþik tartýþmalarý açabilen yazýlar, yorumcular ve sosyal medya hesaplarý ayakta kalacak.

Keþke yorumcularýmýz yazarlarýmýz biraz yabancý dil bilseler de ne bileyim Ýngiltere premier ligi yazýlarýndan biraz okusalar veya ne bileyim Gary Lineker'in programýný mesela bir maç günü izleseler. Aydýnlanýrlar ciddi söylüyorum.

Yani bu yazý için deðil, genel olarak Türk spor medyasýna bir eleþtiri olarak yaptým bu yorumu.
    Konu muratt tarafýndan (02.09.2018 Saat 12:40 ) deðiþtirilmiþtir.
    Ýnadýna Trabzonspor !

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý muratt Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eskiden insanlar her maçý izleyemiyorlardý. O yüzden maç yazýlarýnda analizden çok maçta ne olduðu anlatýlýrdý. Artýk her maçý herkes istediði zaman istediði yerde izleyebiliyor, maçta yaþananlarý tv'de veya sosyal medyada an ve an yaþayýp görüyor. Ama maç yazýlarý sanki böyle bir teknolojik deðiþim olmamýþ gibi bundan 30 sene önceki þekilde yazýlmaya devam ediyor, yani maçta ne olduðunu anlatýyor.

Yani sadece bu yazý için demiyorum, genel olarak böyle. Bir analiz yapayým, deðiþik bir yorum getireyim, bir tartýþma yapayým diyen yazar sayýsý çok az. Örneðin þimdi þu bitiþ paragrafýna bakýn:

"Maçýn sonunda ise akýllara kazýnan üç þey kalmýþtý. Birincisi 4-0’lýk net skor, ikincisi oynanan kolbastý, üçüncüsü ise dev ekranlara yansýtýlan ve son yýllardaki Galatasaray maçlarýna gönderme yapan “Artýk Sarmýyor!” ibaresiydi... "

Kusura bakmayýn da bunu yazmak mýdýr maç yazýsý ? Yani þunu twitter'dan yazsanýz unblock yerseniz ne diyor bu adam diye. Türk medyasýnda da, sosyal medyada da bu þekilde yazý yazanlar kaybolmaya mahkum. Ortaya orjinal fikirler sunan, deðiþik tartýþmalarý açabilen yazýlar, yorumcular ve sosyal medya hesaplarý ayakta kalacak.

Keþke yorumcularýmýz yazarlarýmýz biraz yabancý dil bilseler de ne bileyim Ýngiltere premier ligi yazýlarýndan biraz okusalar veya ne bileyim Gary Lineker'in programýný mesela bir maç günü izleseler. Aydýnlanýrlar ciddi söylüyorum.

Yani bu yazý için deðil, genel olarak Türk spor medyasýna bir eleþtiri olarak yaptým bu yorumu.
    Yorumlarýnda kýsmen haklý olabilirsin, bakýþ açýsýdýr, saygý duyarým. Bahsettiðin tarzda özgün yazýlar yazabilmek için ayýrman gereken zaman mesleði yazarlýk olmayan birisi için inanki çok uzun bir süre. Ama geribildirimlerini dikkate alacaðým.

Yazýlarýmda maça gidememiþ arkadaþlarýn maçý izlemiþçesine hissetmelerini de hedefliyorum.
    Son paragrafýn ise bu þekilde oluþu konu ile baþlýðý baðlama ihtiyacýndan doðdu.
    Dil bilme konusuna gelirsek; Allah’a þükür 4-5 yabancý dil bilen birisiyim ancak ayný zamanda ayný koltukta birden çok karpuz taþýyorum.
    Senin bahsettiðin tarzda istikrarlý þekilde yazacaðýn yazýlarýn olursa ana sayfada yer vermeye hazýrýz.

Son olarak; her ne kadar maçlarý seyretmiþ olsan da kendi bakýþ açýsýyla farklý þeyler görür insanlar. Ayrýca söz uçar yazý kalýr. Yýllar sonra bile insanlarýn foruma baktýðýnda belki de bu maçý hatýrlatmasýna ve tebessüm etmesine vesile olmak da cabasý...
    Konu Doðan Þahin tarafýndan (02.09.2018 Saat 13:35 ) deðiþtirilmiþtir.
    Versinler Ýade-i Ýtibar, Ufukta Þampiyonluk Turu Var, Bunu Gören Rakipler, Elbette Kudururlar

muratt - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    44

Alýntý Doðan Þahin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yorumlarýnda kýsmen haklý olabilirsin, bakýþ açýsýdýr, saygý duyarým. Bahsettiðin tarzda özgün yazýlar yazabilmek için ayýrman gereken zaman mesleði yazarlýk olmayan birisi için inanki çok uzun bir süre. Ama geribildirimlerini dikkate alacaðým.

Yazýlarýmda maça gidememiþ arkadaþlarýn maçý izlemiþçesine hissetmelerini de hedefliyorum.
    Son paragrafýn ise bu þekilde oluþu konu ile baþlýðý baðlama ihtiyacýndan doðdu.
    Dil bilme konusuna gelirsek; Allah’a þükür 4-5 yabancý dil bilen birisiyim ancak ayný zamanda ayný koltukta birden çok karpuz taþýyorum.
    Senin bahsettiðin tarzda istikrarlý þekilde yazacaðýn yazýlarýn olursa ana sayfada yer vermeye hazýrýz.

Son olarak; her ne kadar maçlarý seyretmiþ olsan da kendi bakýþ açýsýyla farklý þeyler görür insanlar. Ayrýca söz uçar yazý kalýr. Yýllar sonra bile insanlarýn foruma baktýðýnda belki de bu maçý hatýrlatmasýna ve tebessüm etmesine vesile olmak da cabasý...
    Aslýnda benim yorumum daha çok genel Türk medyasýna bir eleþtiriydi, yoksa sonuçta hiçbiribimiz profesyonel yazarlýk yapmýyoruz, bu iþten para kazanmýyoruz. Burasýnýn güzelliði de biraz bu. Ama baþlýðý "maç yazýsý" olduðu için ben de böyle genel bir yorum yapayým dedim. Dediðim gibi bu Türk medyasý için genel bir eleþtri benimki. Bugün ana akým gazeteleri açýn hep ayný tip yazýlar görürsünüz. Orjinal veya farklýlýk gösteren yazý sayýsý çok azdýr. Ömer Üründül vari maçta ne olduðunu, kaçýncý dakika deðiþiklik yapýldýðýný, kimin daha çok atak yaptýðýný ve kimin hangi skorla kazandýðýný yazar. (hatta birçok eski futbolcunun felan yazýlarý kendilerinin dahi yazmadýklarý baþkalarýna yazdýrdýklarý söylenir).

Sonuçta, emeðinize, paylaþýmýnýza saygýsýzlýk yapmak istemem.

Bu arada, ben de eskiden her hafta düzenli yazý yazardým kiþisel blog sayfamda (hatta Trabzponspor dergisinde yayýmlanmýþ olanlarý da vardý), o yüzden de biraz ilgimi çekiyor bu maç yazýlarý. Ama sonra iþte özellikle iþ, çoluk çocuk derken deðil yazmak, artýk maçlarý bile izleyemez hale geldik. Belki ilerde tekrar istikrarlý þekilde yazmaya baþlayabilirsem haber veririm muhakkak
    Ýnadýna Trabzonspor !

cyberentalpi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    47

Alýntý Doðan Þahin Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Açýkçasý eleþtiri net ve yerinde olmuþ. Ben þahsen ayný fikirdeyim. Sanki biri bana maç anlat demiþ gibi.
    Ne vurguladýðýnýz bir konu var ne dikkat çekmeye çalýþtýðýnýz bir olay.

sadece þu maç için soyleyeceklerim ve dikkat çekilmesi gerekenler
    1- Belhanda denen pitbul itinin ne kadar cani olabileceði hiç bahsedilmemiþ
    2- Mete kalkavan ýn 2 puani çalmamýþ olsa liderle ortak olan Ts
    3- Hasan Þaþ ýn neden seyirciye saldýrdýðý
    4- Sosa nýn oyun yönetimi.
    5- Az güven duyulan Ünal Hoca nýn zamanla takýmýný oturtmasý vs vs
    13 Vitor Hugo

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý cyberentalpi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Açýkçasý eleþtiri net ve yerinde olmuþ. Ben þahsen ayný fikirdeyim. Sanki biri bana maç anlat demiþ gibi.
    Ne vurguladýðýnýz bir konu var ne dikkat çekmeye çalýþtýðýnýz bir olay.

sadece þu maç için soyleyeceklerim ve dikkat çekilmesi gerekenler
    1- Belhanda denen pitbul itinin ne kadar cani olabileceði hiç bahsedilmemiþ
    2- Mete kalkavan ýn 2 puani çalmamýþ olsa liderle ortak olan Ts
    3- Hasan Þaþ ýn neden seyirciye saldýrdýðý
    4- Sosa nýn oyun yönetimi.
    5- Az güven duyulan Ünal Hoca nýn zamanla takýmýný oturtmasý vs vs

5)
    Öncelikle Ünal hocanýn rakip alanda rakibe baskýya dayalý mantalitesini her geçen hafta geliþtirerek sahneye koymaya çalýþan tüm oyuncularý birer birer tebrik etmek gerekir.
    4)Ýkinci olarak takýmda soðuk kanlýlýklarý ve oyun zekalarý ile takýmý rahatlatan Perreira, Sosa ve Anthony Nwakaeme’yi ayrýca tebrik etmek gerekir.

Gecenin üçünde çok fazla detaya girmek istemedim. Aslýnda anlatacak o kadar çok konu var ki Trabzon’da olduðumdan ve telefondan yazýyý gönderdiðimden bazý hususlarý atlamak zorunda kaldým.

3 ve 1 numaralý eleþtiriler hakkýnda yorumum yok maçý canlý olarak izlediðimden uzaktan görebilmem mümkün deðildi!

2 numaralý eleþtiirin ile ilgili geçen haftaki yazýmý okumaný tavsiye ederim. Orada gayet açýk yazdým.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    45

yazý yazmak zor
    eleþtirmek kolay
    eleþtirenlerin yazý yazmasý mükemmel
    olur
    bizi mükemmellikler ile tanýþtýrýn arkadaþlar
    BMN forum yýldýzlarýný arýyor
    BMN KOCAELÝ

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Doðan , murat arkadaþýmýzýn ingiltere premier ligi yazýsý okuma önerisi senin biçilmiþ kaftan

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Alýntý muratt Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Bu arada, ben de eskiden her hafta düzenli yazý yazardým kiþisel blog sayfamda (hatta Trabzponspor dergisinde yayýmlanmýþ olanlarý da vardý), o yüzden de biraz ilgimi çekiyor bu maç yazýlarý. Ama sonra iþte özellikle iþ, çoluk çocuk derken deðil yazmak, artýk maçlarý bile izleyemez hale geldik. Belki ilerde tekrar istikrarlý þekilde yazmaya baþlayabilirsem haber veririm muhakkak

Eleþtiriniz yapýcýydý, yukarýda arkadaþlarýn da dediði gibi, inþallah sizin de yazýlarýnýzý keyifle okuruz bu platformda.
    Ayrýca yazýnýn sahibi @Doðan Þahin 'in de Ýstanbul'da tercüme bürosu var
    BÝLMEM ANLATABÝLDÝM MÝ?

Forum Yöneticisi Cem Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yazanlarýn eline saðlýk.Hakedene misliyle karþýlýk verildi bu maç.Öyle 7 kiþiyle bize oley çektirmeleri de dahil.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara týklayalým.

• Forum Kurallarýna aykýrý her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayýnýz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)