Cafedegoygoy
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Artk Sarmyor! | Trabzonspor - Galatasaray Ma Yazs | Doan ahin Yazd...

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Doan ahin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.03.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

Standart Artk Sarmyor! | Trabzonspor - Galatasaray Ma Yazs | Doan ahin Yazd...

Son yllarda Galatasaray ile oynanan malarda Trabzonsporun rakibine bariz bir stnl gze arpyordu. Bu stnlk esasnda Trabzonsporun sahaya hangi 11 ile ktndan ok hangi duygularla kt ile ilgiliydi. Hakem Deniz Bitnel facias, yani Trabzonsporun haksz kartlarla 7 kii brakld ve Galatasarayl oyuncularn Trabzonsporu kk drdklerini zannedip gerekte kendilerini kk drdkleri matan bu yana Trabzonspor, kt her mata farkl bir motivasyonla sahaya kyor ve Galatasaray malarn dier rakiplerine oranla daha kolay geiyordu.

Bu mata da benzeri bir duruma ahit olduk. Burak Ylmaz, Abdlkadir mr ve yeni transfer edilen stoper Troure gibi nemli eksiklerinin yan sra, sakatlktan yeni kan ve ma eksii bulunan Vahid Amiri, yeni transfer edilen Anthony Nwakaeme ve Caleb Ecuban gibi sahada uyum ve performans asndan taraftarn aklnda soru iareti oluturan oyuncularla kadro kurmak zorunda kalan Trabzonspor, tm bu olumsuzluklara ramen rakibi Galatasaraya yine sahay dar etmesini bildi.

ncelikle nal hocann rakip alanda rakibe baskya dayal mantalitesini her geen hafta gelitirerek sahneye koymaya alan tm oyuncular birer birer tebrik etmek gerekir.

kinci olarak takmda souk kanllklar ve oyun zekalar ile takm rahatlatan Perreira, Sosa ve Anthony Nwakaemeyi ayrca tebrik etmek gerekir.

zellikle takm iinde insiyatif almalarndan kaynakl olarak zaman zaman hata yapsalarda Yusuf Yazc ve Onazinin de ok iyi bir oyun ortaya koyduklarn syleyebiliriz. Olcay ahan ise hrs ve etkili oyunuyla Trabzonspordaki ilk gnlerine adeta dn sinyali verdi. Hugo Rodallega takm oyunu ve ileride baskda takm rahatlatan gizli kahramanlardand. Defansta Huseyni ve Mustafa Akba ikilisi ve yanlarnda Novak Galatasarayl oyunculara geit vermediler. Kaleci Onur ise istatikler incelenirse belki de Trabzonspordaki en rahat malarndan bir tanesini oynamtr. zetle takm bugn hem oyun, hem de sistem olarak taraftarn mest etti.

Gnn 12. oyuncusu taraftarlara da deinmemek hakszlk olacaktr.

Aslnda gnn nasl geecei gurbetten akn akn gelen Trabzonsporlularla sabah erken saatlerde kendini belli etmiti, saat 17.00 sularnda ise Atatrk Meydannda bambaka bir gndem vard. ikeyi Protesto eylemi. brahim Ertrk, Halit ahin gibi ike mcadelesinin sembol isimleri ve taraftar dernek ve oluumlarnn temsilcileri hep bir azdan ikeyi protesto ettiler ve kanlmaz srecin son aamalara gelindiini ve son dzlkte birlik olunmas gerektiine deindiler...

Mata ise sosyal medyada matan nce yaylan sylentilerin aksine ynetici ve baz oyunculara kar hibir protesto eyleminde bulunmayarak takmlarna kstek olmadlar. Gn boyu Trabzon Atatrk Meydann dolduran maheri kalabalk akam saatlerinde Akyaz Stadyumu yaknndaki dalarda adeta yanklanyordu. Mata ise batan sona rakibi boan slklama ve takma destek, birlikte hareket edildii taktirde malara nasl etki edilebileceinin en gzel rneklerinden bir tanesini tekil ediyordu.

Man sonunda ise akllara kaznan ey kalmt. Birincisi 4-0lk net skor, ikincisi oynanan kolbast, ncs ise dev ekranlara yanstlan ve son yllardaki Galatasaray malarna gnderme yapan Artk Sarmyor! ibaresiydi...

Doan ahin
    Konu Doan ahin tarafndan (02.09.2018 Saat 13:26 ) deitirilmitir.
    Versinler ade-i tibar, Ufukta ampiyonluk Turu Var, Bunu Gren Rakipler, Elbette Kudururlar

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

Hep byle keyifli yazlar yazmak dileiyle

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.08.2008
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    40

Saryor be niye sarmasn Eline salk
    BMN KOCAEL

muratt - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.03.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    39

Eskiden insanlar her ma izleyemiyorlard. O yzden ma yazlarnda analizden ok mata ne olduu anlatlrd. Artk her ma herkes istedii zaman istedii yerde izleyebiliyor, mata yaananlar tv'de veya sosyal medyada an ve an yaayp gryor. Ama ma yazlar sanki byle bir teknolojik deiim olmam gibi bundan 30 sene nceki ekilde yazlmaya devam ediyor, yani mata ne olduunu anlatyor.

Yani sadece bu yaz iin demiyorum, genel olarak byle. Bir analiz yapaym, deiik bir yorum getireyim, bir tartma yapaym diyen yazar says ok az. rnein imdi u biti paragrafna bakn:

"Man sonunda ise akllara kaznan ey kalmt. Birincisi 4-0lk net skor, ikincisi oynanan kolbast, ncs ise dev ekranlara yanstlan ve son yllardaki Galatasaray malarna gnderme yapan Artk Sarmyor! ibaresiydi... "

Kusura bakmayn da bunu yazmak mdr ma yazs ? Yani unu twitter'dan yazsanz unblock yerseniz ne diyor bu adam diye. Trk medyasnda da, sosyal medyada da bu ekilde yaz yazanlar kaybolmaya mahkum. Ortaya orjinal fikirler sunan, deiik tartmalar aabilen yazlar, yorumcular ve sosyal medya hesaplar ayakta kalacak.

Keke yorumcularmz yazarlarmz biraz yabanc dil bilseler de ne bileyim ngiltere premier ligi yazlarndan biraz okusalar veya ne bileyim Gary Lineker'in programn mesela bir ma gn izleseler. Aydnlanrlar ciddi sylyorum.

Yani bu yaz iin deil, genel olarak Trk spor medyasna bir eletiri olarak yaptm bu yorumu.
    Konu muratt tarafndan (02.09.2018 Saat 12:40 ) deitirilmitir.
    nadna Trabzonspor !

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    06.03.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

Alnt muratt Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Eskiden insanlar her ma izleyemiyorlard. O yzden ma yazlarnda analizden ok mata ne olduu anlatlrd. Artk her ma herkes istedii zaman istedii yerde izleyebiliyor, mata yaananlar tv'de veya sosyal medyada an ve an yaayp gryor. Ama ma yazlar sanki byle bir teknolojik deiim olmam gibi bundan 30 sene nceki ekilde yazlmaya devam ediyor, yani mata ne olduunu anlatyor.

Yani sadece bu yaz iin demiyorum, genel olarak byle. Bir analiz yapaym, deiik bir yorum getireyim, bir tartma yapaym diyen yazar says ok az. rnein imdi u biti paragrafna bakn:

"Man sonunda ise akllara kaznan ey kalmt. Birincisi 4-0lk net skor, ikincisi oynanan kolbast, ncs ise dev ekranlara yanstlan ve son yllardaki Galatasaray malarna gnderme yapan Artk Sarmyor! ibaresiydi... "

Kusura bakmayn da bunu yazmak mdr ma yazs ? Yani unu twitter'dan yazsanz unblock yerseniz ne diyor bu adam diye. Trk medyasnda da, sosyal medyada da bu ekilde yaz yazanlar kaybolmaya mahkum. Ortaya orjinal fikirler sunan, deiik tartmalar aabilen yazlar, yorumcular ve sosyal medya hesaplar ayakta kalacak.

Keke yorumcularmz yazarlarmz biraz yabanc dil bilseler de ne bileyim ngiltere premier ligi yazlarndan biraz okusalar veya ne bileyim Gary Lineker'in programn mesela bir ma gn izleseler. Aydnlanrlar ciddi sylyorum.

Yani bu yaz iin deil, genel olarak Trk spor medyasna bir eletiri olarak yaptm bu yorumu.
    Yorumlarnda ksmen hakl olabilirsin, bak asdr, sayg duyarm. Bahsettiin tarzda zgn yazlar yazabilmek iin ayrman gereken zaman meslei yazarlk olmayan birisi iin inanki ok uzun bir sre. Ama geribildirimlerini dikkate alacam.

Yazlarmda maa gidememi arkadalarn ma izlemiesine hissetmelerini de hedefliyorum.
    Son paragrafn ise bu ekilde oluu konu ile bal balama ihtiyacndan dodu.
    Dil bilme konusuna gelirsek; Allaha kr 4-5 yabanc dil bilen birisiyim ancak ayn zamanda ayn koltukta birden ok karpuz tayorum.
    Senin bahsettiin tarzda istikrarl ekilde yazacan yazlarn olursa ana sayfada yer vermeye hazrz.

Son olarak; her ne kadar malar seyretmi olsan da kendi bak asyla farkl eyler grr insanlar. Ayrca sz uar yaz kalr. Yllar sonra bile insanlarn foruma baktnda belki de bu ma hatrlatmasna ve tebessm etmesine vesile olmak da cabas...
    Konu Doan ahin tarafndan (02.09.2018 Saat 13:35 ) deitirilmitir.
    Versinler ade-i tibar, Ufukta ampiyonluk Turu Var, Bunu Gren Rakipler, Elbette Kudururlar

muratt - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.03.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    39

Alnt Doan ahin Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Yorumlarnda ksmen hakl olabilirsin, bak asdr, sayg duyarm. Bahsettiin tarzda zgn yazlar yazabilmek iin ayrman gereken zaman meslei yazarlk olmayan birisi iin inanki ok uzun bir sre. Ama geribildirimlerini dikkate alacam.

Yazlarmda maa gidememi arkadalarn ma izlemiesine hissetmelerini de hedefliyorum.
    Dil bilme konusuna gelirsek; Allaha kr 4-5 yabanc dil bilen birisiyim ancak ayn zamanda ayn koltukta birden ok karpuz tayorum.
    Senin bahsettiin tarzda istikrarl ekilde yazacan yazlarn olursa ana sayfada yer vermeye hazrz.

Son olarak; her ne kadar malar seyretmi olsan da kendi bak asyla farkl eyler grr insanlar. Ayrca sz uar yaz kalr. Yllar sonra bile insanlarn foruma baktnda belki de bu ma hatrlatmasna ve tebessm etmesine vesile olmak da cabas...
    Aslnda benim yorumum daha ok genel Trk medyasna bir eletiriydi, yoksa sonuta hibiribimiz profesyonel yazarlk yapmyoruz, bu iten para kazanmyoruz. Burasnn gzellii de biraz bu. Ama bal "ma yazs" olduu iin ben de byle genel bir yorum yapaym dedim. Dediim gibi bu Trk medyas iin genel bir eletri benimki. Bugn ana akm gazeteleri an hep ayn tip yazlar grrsnz. Orjinal veya farkllk gsteren yaz says ok azdr. mer rndl vari mata ne olduunu, kanc dakika deiiklik yapldn, kimin daha ok atak yaptn ve kimin hangi skorla kazandn yazar. (hatta birok eski futbolcunun felan yazlar kendilerinin dahi yazmadklar bakalarna yazdrdklar sylenir).

Sonuta, emeinize, paylamnza saygszlk yapmak istemem.

Bu arada, ben de eskiden her hafta dzenli yaz yazardm kiisel blog sayfamda (hatta Trabzponspor dergisinde yaymlanm olanlar da vard), o yzden de biraz ilgimi ekiyor bu ma yazlar. Ama sonra ite zellikle i, oluk ocuk derken deil yazmak, artk malar bile izleyemez hale geldik. Belki ilerde tekrar istikrarl ekilde yazmaya balayabilirsem haber veririm muhakkak
    nadna Trabzonspor !

cyberentalpi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.07.2005
    Nereden
    zmir
    Ya
    42

Alnt Doan ahin Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Akas eletiri net ve yerinde olmu. Ben ahsen ayn fikirdeyim. Sanki biri bana ma anlat demi gibi.
    Ne vurguladnz bir konu var ne dikkat ekmeye altnz bir olay.

sadece u ma iin soyleyeceklerim ve dikkat ekilmesi gerekenler
    1- Belhanda denen pitbul itinin ne kadar cani olabilecei hi bahsedilmemi
    2- Mete kalkavan n 2 puani almam olsa liderle ortak olan Ts
    3- Hasan a n neden seyirciye saldrd
    4- Sosa nn oyun ynetimi.
    5- Az gven duyulan nal Hoca nn zamanla takmn oturtmas vs vs
    5 Okay

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    yelik tarihi
    06.03.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    42

Alnt cyberentalpi Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Akas eletiri net ve yerinde olmu. Ben ahsen ayn fikirdeyim. Sanki biri bana ma anlat demi gibi.
    Ne vurguladnz bir konu var ne dikkat ekmeye altnz bir olay.

sadece u ma iin soyleyeceklerim ve dikkat ekilmesi gerekenler
    1- Belhanda denen pitbul itinin ne kadar cani olabilecei hi bahsedilmemi
    2- Mete kalkavan n 2 puani almam olsa liderle ortak olan Ts
    3- Hasan a n neden seyirciye saldrd
    4- Sosa nn oyun ynetimi.
    5- Az gven duyulan nal Hoca nn zamanla takmn oturtmas vs vs

5)
    ncelikle nal hocann rakip alanda rakibe baskya dayal mantalitesini her geen hafta gelitirerek sahneye koymaya alan tm oyuncular birer birer tebrik etmek gerekir.
    4)kinci olarak takmda souk kanllklar ve oyun zekalar ile takm rahatlatan Perreira, Sosa ve Anthony Nwakaemeyi ayrca tebrik etmek gerekir.

Gecenin nde ok fazla detaya girmek istemedim. Aslnda anlatacak o kadar ok konu var ki Trabzonda olduumdan ve telefondan yazy gnderdiimden baz hususlar atlamak zorunda kaldm.

3 ve 1 numaral eletiriler hakknda yorumum yok ma canl olarak izlediimden uzaktan grebilmem mmkn deildi!

2 numaral eletiirin ile ilgili geen haftaki yazm okuman tavsiye ederim. Orada gayet ak yazdm.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.08.2008
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    40

yaz yazmak zor
    eletirmek kolay
    eletirenlerin yaz yazmas mkemmel
    olur
    bizi mkemmellikler ile tantrn arkadalar
    BMN forum yldzlarn aryor
    BMN KOCAEL

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

Doan , murat arkadamzn ingiltere premier ligi yazs okuma nerisi senin biilmi kaftan

yelik tarihi
    23.02.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Alnt muratt Nickli yeden Alnt Mesaj gster

Bu arada, ben de eskiden her hafta dzenli yaz yazardm kiisel blog sayfamda (hatta Trabzponspor dergisinde yaymlanm olanlar da vard), o yzden de biraz ilgimi ekiyor bu ma yazlar. Ama sonra ite zellikle i, oluk ocuk derken deil yazmak, artk malar bile izleyemez hale geldik. Belki ilerde tekrar istikrarl ekilde yazmaya balayabilirsem haber veririm muhakkak

Eletiriniz yapcyd, yukarda arkadalarn da dedii gibi, inallah sizin de yazlarnz keyifle okuruz bu platformda.
    Ayrca yaznn sahibi @Doan ahin 'in de stanbul'da tercme brosu var
    BLMEM ANLATABLDM M?

Cem Balc - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.09.2007
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

Yazanlarn eline salk.Hakedene misliyle karlk verildi bu ma.yle 7 kiiyle bize oley ektirmeleri de dahil.
    Ben mslmanm ama kusursuz deil...Bir yanl yaptmda beni sulayn,slam' deil.
    Ben kusurluyum ama slam deil . . .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)