Sonuç: Trabzonspor Nasýl Oynamalý?

Katýlýmcý sayýsý
145. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Futbolunu rakibe kabul ettiren, kalitesiyle baský kuran ofansif futbolla

137 94.48%
  • Defansif oynayýp rakibinden kaptýðý toplarla kontra-atak yaparak

8 5.52%
Sayfa 2 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 182 adet sonuctan sayfa basi 26 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor'umuzun Taktiði Nasýl Olmalý ?

Nereden
    Trabzon

millet 1-0 olsun bizim olsun die oyunuo.
    ziya doðan ise 0-0 olsun kimsenin olmasýn die oynuo
    sonuç 0-1 onlarýn oluo

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Gürkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    46

O defansif takýmlar ziyanýn takýmlarýnýn toplamýnýn yaptýgý hucumu býr senede yapýyorlar.

Selman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý vkgz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Cskanýn uefayý alýþý romanya takýmlarýnýn avrupadaki baþarýlarý chelseanin Premier ligdeki baþarýlarý hep bu taktiðin sonucu geldi ve bu taktik anlayýþýný benimseyen teknik adamlar el üstünde tutuldu.

Bu taktik anlayýþ Trabzonsporun yapýsýna biraz ters olsada son 10 yýl içinde en çok hatta tek yaklaþtýðý þampiyonluða bu anlayýþ sayesinde koþtu. Zamanýnda lucescu ya takýma gelsin denirken ayný mantalitede olan ziya doðana gösterilmeyen sabýr açýkçasý beni þaþýrtmakta ve hayrete düþürmektedir.

Trabzonspor taraftarý her an atak yapan bir takým görmek isteyebilir ama
    artýk futbol eski futbol deðil
    Katýlmýyorum.Çünkü; biz bu futbol anlayýþý içinde oynayamayýz.Ziya Daoðan, sezon baþýnda gelip transferlerini yapsaydý, o zaman belki.Cska Sofya'nýn Uefa kupasýný aldýðýnda Lizbon'daki final maçýnýn skorunu hatýrlýyor musunuz?Yunanistan Avrupa Þampiyonu oldu da hangimizi tatmin etti futboluyla.Dünya Þampiyonluðu bulunmayan Hollanda'yý, Türkiye Dünya Kupasýn'da olmadýðýnda neden destekleriz?

Eskiler anlatýrdý, ben yetiþemedim.Rakip ceza sahamýza giremezdi diye.Yani baþarýlý olduðumuz dönemler.Rakibin ceza sahamýza girememesi ne demek?Top hep bizde ve sürekli pres demek.Kaçýrdýðýmýz þampiyonluklarda fb maçýna 7 tane defansif futbolcuyla çýkmasak belki de þampiyonduk.

Bir de Barcelona gerçeði var.Allah aþkýna izlerken insanýn Türkiye'de oynayan futbolculara halý saha topçusu diyesi geliyor.Taktik ne?Orta sahada pres.Bol top yaparak rakibinin açýklarýný yakalamak.Yediðinden fazlasýný atmak.Chelsea kaç futbol izleyicisine heyecan veriyor, Barca kaç izleyiciye?

Alýntý irfanköse276 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ek olarak italya geçen sene yine ayný.. cannavaro yýlýn en iyi oyuncusu seçildi..

Fakat atladýðýmýz bir nokta var, elimizdeki kadro defans futboluna yatkýnmýdýr? yoksa hücüm oynansa daha mý verimli olur
    Katýlýyorum.

Baþta da dediðim gibi Ziya baþtan gelseydi olurdu.Bu kadro ile imkansýz.Bu kadro çok güzel top yapardý aslýnda.Symek, Marce, Yattara, Gökdeniz, Musampa beþlisiyle.

Ama bu adamlarla savunma yapamazsýn.O zaman koyarsýn oraya 2H 1F ' yi oynarsýn 1 gol atmaya, yersin golü oturursun.Bunlarla gol atmak da imkansýz deðil mi?

cýnar#7 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

nasýl Trabzonspor gibi bir takýma Türkiye gibi alt duzey bý lýgde defansýf futbolu yakýþtýrýyosunuz anlamýyorum

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Öncelikle kahrolsun defansif futbol diyorum

Arkadaþlar dünyada defansif futbol diye bir felsefe yok. Çok düþünsek Ýtalya deriz ki adamlarýn hücumcularý dünyanýn en kaliteli futbolcularý yani hücum yapan futbolcular.

Dünyada
    "Total Futbol" anlayýþý var. Yani toplu defans toplu hücum. "Joga Bonito" var, hani Eric Cantona'nýn çirkinliklere hayýr kampanyasý. Bu defansif olduðu iddia edilen 3 ön liberolu futbol ucubesi sistemi de futbol çirkinliklerine katýyor ve Joga Bonito diyorum. Ziya Doðan sistem adamýysa ona 5 sene süre veren kulüple gitsin anlaþma yapsýn. O muhteþem düþüncelerini de orda uygulasýn. Acaba antrenörlük hayatýnda Marcelinho gibi bir oyuncuyla daha önce çalýþtý mý? Sol kanatta kullanacakmýþ haydi be
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr tsmaniac - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42

iþte sorunda burda ya adam ne anlar marcelinhodan onun anladýðý ayman mehmet boðum

Akýn_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Futbolu çekilmez hale getiren..izleyenleri býktýran tek birþey var ada defensif futboldur...sahada 2 takým 22 futbolcu var herkes birbirine nedenini bilmeden saatlerce pas veriyorlar ama hiç biri karþý kaleye gitmiyor...neden çýkarsam gol yiyebilirim diye....en iyi defans hucumdur ....

oguzkoc - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

defansif oynamak elbette bi takýmý þampiyon da eder hatta avrupanýn devi de eder...

ama ziya nýn sistemi defansif sistem deðildir. 7 savunma oyuncusuyla çýkmak defansif sistem deðildir. defansif sistem tüm takýmýn ofans oyuncularýn bile savunmaya yardýmcý olmasý demektir.
    VERENA (KIRANKAÞ)

mkmsas - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Yaþ
    43

þu an için ne göze hoþ gelen futbol ilgilendiriyor beni ne de bol gollü galibiyet almak...

beni tek ilgilendiren maç kazanmak,þampiyon olmak.. þampiyon olayým da bütün maçlarý 1-0 kazanayým umrumda olmaz. göze hoþ gelen futbolu ondan sonra konuþuruz.

ama ortada þöyle bir sorun var.. kadronda doðru dürüst savunma oyuncusu 1 kiþi var. kalecin saatli bomba.. ön liberolarýnýn hangi takým için oynadýklarý bile soru iþaretleri yaratýyor.. aksine ligin en iyi ofansif oyuncularý sende..(gerçi onlarý da gönderiyorlar ya) milletin bakýnca içi gidiyor. sen onlarý yanýnda oturtuyorsun.

sonuç:

bu kadro ofansif oynar.. sahaya diz yattara-gökdeniz-musampa(marce de olacaktý ki) býrak rakip korksun. sen korkma...

not: þu yazdýklarýma baktýmda yönetim takýmýn en güçlü bölgesini zayýflatmak için elinden geleni yapýyor.. sanýrým böylece güç dengesini saðlayacaklar!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçýnalp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44

Adamlar "goal" demiþler. Yani amaç, hedef. Biz "kale" demiþiz. Yani koru, savun, kimse gelemesin...

Bu mentaliteden yetiþmiþ, en önde gelen temsilcilerden biri de hocamýz.

Hala futboldan bahsediyor muyuz?

Salih Kara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    39

her ne kadar ofansif futbol oynanmasýný istediðim halde ziya doðanýn defansif futbolunu eleþtirmiyorum ama onun bu konudaki inadýný eleþtiriyorum.Biz bu sistemle 6 hafta gol atamadýk 8 hafta maç kazanamadýk(yanlýþ hatýrlýyor olabilirim hatýrýma böyle geldi)ne diya hala ayný sistemde ýsrar ediyor onu anlayamýyorum.Bir de ofansif bir kadro çýkarsa ne kaybederdi nasýl olsa kaybediyorduk.Hem elindeki kadro defansif bir oyun anlayýþýný kaldýramaz.Çünkü böyle bir oyun için elinde en az aurelýo kadar iyi bir önlibero ve gökdeniz kadar süratli en az 2 tane adam olmasý lazým.Hasan ve ferhat adam girmekten topa girmeye fýrsat bulamýyorlar hüseyin kaptýðý topu kullanamýyor ya rakibe ya geriye veriyor.Yattara da sakat gökdeniz de baþka süratli adam yok.Demek istediðim sisteme göre futbolcuyu yönlendirmek deðil elindekilere göre sistem kurmak daha önemlidir.

BDiler61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

defansif futbol trabzonsporla özleþleþmiyor uyuþmuyor
    SAMPIYONLUGU GETIRIN BIZE
    CANIMIZI VERELIM SIZE

madheart61--->BDiler61

Ba®ýþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uzak Doðu
    Yaþ
    38

madem defansa önem veriyorsun,neden bu kadar pozisyon verip gol yiyosun burada bi çeliþki var

@FLU - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý irfanköse276 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ek olarak italya geçen sene yine ayný.. cannavaro yýlýn en iyi oyuncusu seçildi..

Fakat atladýðýmýz bir nokta var, elimizdeki kadro defans futboluna yatkýnmýdýr? yoksa hücüm oynansa daha mý verimli olur

iþte olayýn püf noktasý bravoo

defansif anlayýþa yatkýn olmayan kadro ile bunu yaparak hem gol atamýyoruz hemde gol yiyoruz bravo ziya doðan ne kadar akýllýsýn
    Trabzon'da dogan Kanuni Sultan Süleyman
    Padiþahlar arasýnda en uzun süre ve en çok topraga sahip olandýr
    çünkü o da bizim gibi BÝZE HER YER TRABZON demiþtir .

Mayls - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    33

Alýntý BarýþDemirer Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    madem defansa önem veriyorsun,neden bu kadar pozisyon verip gol yiyosun burada bi çeliþki var
    aynen katiliyorum. Defans yapmayi bilmiyorsan ofans yaparsin
    Trabzonspor HES yapma, kendi kalene gol atma!
    Karadeniz'e Özgürlük!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

ya isterse dünyanýn tüm defans yýldýzlarýný getir uymaz. bu takýmýn kültürüne ihanettir bu. bu bünye bu organý atar. sonuç gene baþarýsýzlýk olur.
    barcelona enayi mi. madem daha rahat yoldan kazanmak var. ne diye hucüm oynuyorlar.
    hem de defans oyuncularý her zaman daha ucuz. alalým ucuzundan demez mi adamlar.
    italya haricinde hiçbir yerde inatla defansif futbol oynanmaz. oynanýrsa da iþe yaramaz. oradaki bir ekoldür. onlar da hücum futbolunu beceremezler. bünyeleri kaldýrmaz.
    ne ingilterede ne ispanya da ne almanyada ne fransa da ... ligin önde gelen ekipleri defansif futbol oy-na-maz..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Hekimoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    44

en iyi savunma hücumdur demiþ atalarýmýz!!!
    Hayat bir gündür o da bugündür.

Hüseyin Çümen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Trabzonspor un þuan oynadýðý defans futbolu deðilki saçma sapan bi oyun bu oyunun futbolla alakasý dahi yok çaðdýþýlýktan baþka biþe deil ama arkadaþýmýn deiklerine katýlýyorum tabi

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Exclamation Trabzonspor Nasýl Oynamalý?-ANKET

Zamanýn Barcelona Teknik Direktörü Johann Cruyff, yeni geldiði böylesine büyük bir kulüpteki seyirci ilgisizliðini görünce hayrete düþer ve ilk iþi þehri gezip insanlara nasýl bir Barcelona istediklerini sormak olur. Aldýðý cevap; göze hoþ gelen, daha ofansif oynayan, oynadýðý futbolu karþý takýma kabul ettirebilen bir takým olur. Ve 90'lý yýllara damgasýný vuran o kadro ortaya çýkar. Stoickov'lu, Koeman'lý, Romario'lu, Bakero'lu, Laudrup'lu kadro. Kulüp bu felsefesini baþka bir Hollandalý Rijkaard ile bugün ayný þekilde devam ettiriyor ve maçlarýný dolu tribünlere oynamayý býrakýn, dünyanýn en çok sevilen kulüplerinin baþýnda geliyor

Ankete göstereceðiniz ilgi sesimizi duyurmamýzda bize yardýmcý olacaktýr.

Trabzonspor taraftarý hangi futbol felsefesini benimsiyor?
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Küçükalioðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Vallahi Trabzonspor nasýl oynar bilmem ama biz top yekün kafayý oynatacaz onu biliyorum.
    Trabzon'dan Çiktum Yola Vardum Geldum Ýstanbul'a
    Bu Ne Biçim Yermiþ Ula Hiç Bir Þeye Benzemeyi..!
    WWW.BORDOMAVI.NET

Nereden
    Trabzon

defansif futbol doðru bir þekilde oynanýrsa baþarýlý olabilir. ama biz tam uygulayamýyoruz

WERTHeR
    Ziyaretçi

10 yýl öncesini hatýrladýðýmda biz yine defansif oynamaktaydýk. Defansif futbol korkak futbol deðildir. Garanticidir. Yalnýz sisteme iyi adapte olmak gerekir. Bizim sistemimizde defansif futbola adapte olabilecek bir tek stepanov var. Diðerleri sanmayýn ofansif futbola adapte olabilirler. Onlar halý sahada serbest futbola bile adapte olamazlar.

Takýmýmýzýn geçmiþine iyi bakýn. türkiyede kontraatak futbolunu en iyi hangi takým oynamýþ bgüne kadar . Ayrýca barcelona ve aston villa maçlarýný anýmsýyorumda biz o zaferleri kazanýrken saldýrmamýþtýk.

Kalkýp bir erciyesspora da defans yapýlmamalý bu arada. Rakibin güç dengesine göre sistem kurulmalý.
    Aslýnda iþin özü þu:: RAKÝBE GÖRE SÝSTEM BELÝRLENMELÝ...

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Lapina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42

CNN Turk'te Ordaydim Belgeselini izleyen bilir.Ali Kemal DENÝZCÝ ; Topu ayagimiza aldigimizda horon teper rakip sahaya giderdik , rakim takim ceza sahamiza girdimi kendimizi gol yemis sayar ona gore oynardik.Acaba zor mu eskisi gibi olmak ?

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

bu ziya bir türlü ofansif futbola geçemedi...
    yattarada iyileþti fazla defansif oynatmaz inþ. ikinci yarý

WERTHeR
    Ziyaretçi

Alýntý Öztekin Bayrak Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    CNN Turk'te Ordaydim Belgeselini izleyen bilir.Ali Kemal DENÝZCÝ ; Topu ayagimiza aldigimizda horon teper rakip sahaya giderdik , rakim takim ceza sahamiza girdimi kendimizi gol yemis sayar ona gore oynardik.Acaba zor mu eskisi gibi olmak ?
    dÜÞÜNSENE DEDÝÐÝN GÝBÝ FENERBAHÇEYE KARÞI OYNUYORUZ. rAKÝP ALEXLÝ TUNCAYLI APPÝAHLI KEZMANLI KADROYLA ÇIKMIÞ. bÝZÝ KEVGÝRE ÇEVÝRÝRLER...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)