Sayfa 663 Toplam 663 Sayfadan BirinciBirinci ... 163 563 613 653 661 662 663
Toplam 16571 adet sonuctan sayfa basi 16,551 ile 16,571 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hüseyin Çimþir

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Risk almýþlardý, tutmadý.

Sefa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Yani þampiyonluða oynuyoruz ben bu riske girmek istemiyorum bu fýrsatý tepmeyelim demek çok mu zordu anlamýyorum sorsan büyük Trabzonsporlu oluyorsun iþte..

[KAPLAN] - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

(:
    .
    . Futbol yetenekli aptallarýn oyunu olmamalý.
    .

pReN@_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Nereden
    Ýstanbul

Ah be Hüseyin Çimþir...

Sen de bunu yapabilirdin inan ki zor deðildi.

jpositve - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Acaba egemenin yerine hocanýn yardýmcýsý olur mu? 1,5 senedir takým çalýþtýrmýyor. Diðer adaylarým daha önce bizde rýza çalýmbayýn yardýmcýlýðýný yapan mehmet yýlmaz ve servet çetin ve bunlarýn yanýnda gökdeniz karadeniz
    Konu jpositve tarafýndan (29.06.2022 Saat 10:56 ) deðiþtirilmiþtir.

MetehanS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    36

Eskilerden kimse gelmesin mümkünse.

Alýntý jpositve Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Acaba egemenin yerine hocanýn yardýmcýsý olur mu? 1,5 senedir takým çalýþtýrmýyor. Diðer adaylarým daha önce bizde rýza çalýmbayýn yardýmcýlýðýný yapan mehmet yýlmaz ve servet çetin ve bunlarýn yanýnda gökdeniz karadeniz
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Nereden
    Kuzey Amerika

Alýntý Metehans Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eskilerden kimse gelmesin mümkünse.
    Neden? Besiktaslilar atibaya buyuk sevgi besliyorlar ve hurmet ediyorlar. Biz neden eskilerimize ayni seyi uygulamiyoruz. Sonra egemen ile mehemt yilmaz gorev aldi bu kulupte eskilerden.

MetehanS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    36

Bizim eskilerden hayrýný gördüðümüz kim var?

þenol, ünal, Çimþir vd?

Alýntý jpositve Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Neden? Besiktaslilar atibaya buyuk sevgi besliyorlar ve hurmet ediyorlar. Biz neden eskilerimize ayni seyi uygulamiyoruz. Sonra egemen ile mehemt yilmaz gorev aldi bu kulupte eskilerden.
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Nereden
    Kuzey Amerika

Alýntý Metehans Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bizim eskilerden hayrýný gördüðümüz kim var? þenol, ünal, Çimþir vd?
    tamam haklýsýn

Nereden
    Kuzey Amerika

O sezon hakem hatalarý olmasa þampiyon yapardý takýmý, pandemiden dolayý liglere ara verilmese yine þampiyon yapardý, alanya deplasmanýnda son dakikada bakasetasýn þutu gol olmasa yine þampiyon yapardý takýmý. Bunlarýn hepsi bir ara gelince fena çuvalladý. Hocalýk konusunda potansiyeli olan biri henüz kendisi için erken biraz daha piþmesi gerekiyor. Ýleride çok iyi bir hoca olur ama þimdilik erken.
    Konu jpositve tarafýndan (12.07.2022 Saat 15:32 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Kuzey Amerika

Kulupten ayrildigi 20 temmuz 2020 ve erzurumspordan ayrildigi 21 aralik 2020 den sonra 3 kez roportaj vermis. Aciklamalari falan gayet guzel mantikli. Biri 18 agustos 2021 digeri 5 kasim 2021 sonuncusu da yakin zamanda 19 haziran 2022

https://www.milliyet.com.tr/amp/skor...lamasi-6577364

https://www.cnnturk.com/amp/spor/fut...di-sampiyonduk

https://www.haber61.net/amp/spor/hus...a-h453299.html

https://www.cumhuriyet.com.tr/spor/h...ekiyor-1948879

18 AÐUSTOS 2021

Son dakika: Hüseyin Çimþir'den Alexander Sörloth ve Ozan Tufan itirafý!
    Tecrübeli teknik direktör Hüseyin Çimþir; Trabzonspor kariyeri, BB Erzurumspor günleri ve Süper Lig'den teklif alýp almadýðýna dair Skorer'e özel açýklamalarda bulundu. Hüseyin Çimþir; Fenerbahçe'nin radarýndaki Alexander Sörloth ve Uðurcan Çakýr hakkýnda önemli ifadeler kullandý. Ýþte Hüseyin Çimþir'in Skorer'e özel yaptýðý açýklamalar...

ÝLK KEZ KONUÞTU
    BB Erzurumspor'dan ayrýldýktan sonra henüz bir takýmla anlaþma saðlamayan deneyimli çalýþtýrýcý Hüseyin Çimþir, Skorer'e konuþtu. Hüseyin Çimþir; Fenerbahçe ve Trabzonspor'un transfer gündeminde olan Alexander Sörloth ile ilgili itirafta bulundu. Deneyimli teknik adam açýklamalarýnda Uðurcan Çakýr'a da deðindi. Ýþte Hüseyin Çimþir'in Skorer'e yaptýðý açýklamalar ve kullandýðý ifadeler...

GÖRÜÞTÜÐÜMÜZ KULÜPLER OLUYOR
    Þu an bol bol maç izliyoruz, idman programlarý izliyoruz. Avrupa’nýn çeþitli ülkelerindeki maçlar izliyoruz. Zamanýmýzý bu þekilde deðerlendirerek kendimizi geliþtirmeye çalýþýyoruz. Zaman zaman görüþtüðümüz kulüpler oluyor ama þu an itibariyle yok. Bekliyoruz. Ýyi bir fýrsat olursa deðerlendirmeye düþünüyorum.

ÝYÝ BÝR EKÝP BIRAKTIÐIMIZI DÜÞÜNÜYORUM
    Üç aþaðý beþ yukarý zaten konuþuldu bazý þeyler. Ben 22 maçlýk Trabzonspor macerasýnýn kendi açýmdan, belki þampiyonluk olmadý ama, sonuç itibariyle baþarýlý olduðunu düþünüyorum. Türkiye Kupasý’nda final oynayan bir takým býraktýk. Ligi 2. Bitiren bir takým oldu. Geliþtirdiðimiz oyuncular oldu ve oyun anlamýnda da iyi iþler yaptýðýmýzý düþünüyorum ama maalesef ülkede her þey sonuç üzerine olduðu için çok fazla itibar görmedi orada yaptýklarýmýz. Ben kendimi belki çok ifade etmedim. Trabzonspor’daki teknik adamlýðým sürece kendime yatýrým yapmadým. Daha çok Trabzonspor’u nasýl þampiyon yapabiliriz onun üzerine yoðunlaþtým. Ligde son iki hafta maðlubiyetimiz var kendi adýma. Kupada da Denizli maðlubiyetimiz vardý, penaltýlarla turu geçtik. Sonuç itibariyle de o takým final oynadý ve Türkiye Kupasý’ný kazandý. Bu süreçte ben kulübe yardýmcý antrenör olarak girmiþtim ve koyulan hedef 3 yýl içinde ekonomiyi düzeltip, iskelet bir kadro yapýp, sonrasýnda þampiyonluðu kutlayacak bir takýmdý. Oyuncu kalitesi olarak iyi bir ekip býraktýðýmýzý düþünüyorum. Geçen yýl ve bu yýl üzerine konularak Trabzon takýmý þu anda iyi ve alternatifli bir takým oldu.

ALTERNATÝFLÝ BÝR KADROMUZ YOKTU
    Bizim o dönemde çok alternatifli oyuncumuz yoktu. Ayrýlan oyuncularýmýz oldu. Sakatlýk yaþayan futbolcularýmýz oldu. Sosa’yý kaybetti, Nwakaeme’yi kaybettik, Ekuban’ý kaybettik ama ona raðmen o takým yarýþýn sonuna kadar yarýþýn içerisinde oldu. Ben baþarýlý olduðumuzu düþünüyorum hem kendim hem ekibim adýna.

ERZURUMSPOR'UN YÖNETÝLÝÞ TARZINI ÇOK DOÐRU BULMADIM
    Trabzon’dan ayrýldýktan sonra gelen birkaç tane teklif vardý ama olmadý en son Erzurumspor ile görüþtük. Sað olsun o zamanki kulüp baþkaný bizi davet etti. Gittik. Giderken dersime iyi çalýþtýðýmý düþünüyorum. orada nelerin eksik olduðunu aþaðý yukarý planlamýþtýk. Erzurum’da sözleþmemin bitiþ süresi 18 gün. Aþaðý yukarý bu 18 günde 5 tane maç oynadýk. Gittiðim ilk hafta baþkan ayrýldý veya zorunda býrakýldý diyelim. Ben 1.haftada takýmýn neye ihtiyacý olduðunu onlara detaylý bir biçimde sunmuþtum. Hem kulüp ayrýlan baþkanýna hem devam eden kulüp baþkanýna hem de belediye baþkanýna. Erzurum’da çok sevdiðim insanlar var. Taraftarýný da çok sevdim ama yönetiliþ tarzlarýný çok doðru bulmadýðýmý söyleyebilirim.

ÇAYCININ ADINI ÖÐRENMEDEN AYRILMAK ZORUNDA KALDIK
    Ben 1.haftada onlara bu raporu sunmuþtum ama benden 5 ay sonra Yýlmaz hoca orada daha açýk bir þekilde olaylarý anlattý. Ben ayrýlýrken yönetim bana hocam sen haklýsýn ama biz bunlarý yapamayacaðýz dedi. Netice itibariyle yapamadýklarý zaman kaçýnýlmaz son belli oluyor. Benden sonra 3 hoca ile daha çalýþtýlar. Hatta benden daha tecrübeli hocalarla çalýþtýlar. Ama bu iþ çalýþarak oluyor tecrübe ile deðil. Gerçekler vardýr ve gerçeklerden uzak olduklarýný düþünüyorum Erzurum yönetiminin. Benden sonra 13 transfer yaptýlar ve ciddi paralar harcadýlar. Sonuç itibariyle de küme düþtüler. Orayý da rencide etmek istemiyorum ama bir belediye baþkaný var evlerden uzak. Futbolun her tarafýna karýþmak istiyor. Orayý biraz Türk futbolunun yönetiliþ biçimine benzetiyorum. Bu adam her þeyi bildiðini iddia ediyor, her þeye karýþmak istiyor. Yaþanan ciddi sýkýntýlý süreçler var orada. Sürekli kulübe, hocasýyla transferiyle müdahale etmek isteniyor. Erzurum futbolu çok seven bir þehir. Ama böyle sýkýntýlar yaþanýyor. Tekrar söylüyorum, benlik bir þey olmadýðýný düþünüyorum. 18 günde daha çaycýnýn adýný öðrenmeden ayrýlmak zorunda kaldýk. O düzen orada deðiþmediði sürece sýkýntý yaþayacaklardýr.

SORLOTH ÝTÝRAFI
    Ben Sörloth Türkiye’ye dönerse Trabzon’a döneceðini düþünüyordum ama Trabzonspor oraya Cornelius transferini yaptý. Evet biraz zor görüyorum ama olursa ben Sörloth’un faydalý olacaðýný düþünüyorum. Sörloth oyun anlamýnda Türkiye ligine uygun bir santrafor. Çok da baþarýlý. Bir tek sýkýntý þu olabilir; beklenti çok yüksek. Beklenti fazla olacaðý için dönerse Trabzonspor’daki performansý herkes ondan bekleyecek. Bu süreçte zorlanýrsa bu sefer olumsuz eleþtiri gelirse, biraz duygusal bir arkadaþ, tek problem yaþarsa bundan yaþar

UÐURCAN ÇAKIR'IN MÝLLÝ TAKIM PERFORMANSI
    Turnuva baþlamadan biz kendi takýmýmýza hemen final oynarýz diye tüm oyuncularý, belki teknik ekibi bir noktaya çýkarttýk. Sonra da bunu zirveye çýkartýrken, o kadar o potansiyel olmadýðýný bildiðimiz için nasýl yerden yere vururuz diye biraz böyle acýmasýzca eleþtiri yapabilmek için çýkarttýk aslýnda. Tabii istediðimiz bir performans deðil. Çok haksýzlýk yapýyoruz biz oyuncularýmýza. Belki Uðurcan üzerinden belki diðerlerinden. Sadece bu iþi Uðurcan deðil Avrupa’da oynayan da oynamayan oyuncumuz da orayý kaldýramadý. Uðurcan belki de ilk kez Avrupa’da mücadele etti. Sýkýntýmýz þu bana göre, biz milli takýmda birlik saðlayamýyoruz. Orayý da takým taraftarlarýna çeviriyoruz. Ýþte Altay ve Uðurcan kýyaslamasý mesela. Hangi kulüp kimin oyuncusu oradaysa onu oynatmak istiyor. Bu böyle bir þey deðil. En büyük sýkýntýmýz bu. Orada bir teknik ekip var. Biz zaten o arenalarda olan bir milli takým deðiliz. Orasý farklý bir turnuva. Biz oralarda ne kadar bulunursak, oyuncu performanslarýmýz ya da turnuva davranýþlarýmýz o kadar yükselir. Ancak biz ben kendimi bildiðimden beri günlük baþarýlarla yaþayan kulüpler veya takýmlarýz. Bir yerlere kadar geliyoruz. Ondan sonrasý yok. Buralarda sürekli olmamýz gerekiyor. Hem oyuncumuzu daha iyi fiyata pazarlarýz, hem kendimizi geliþtiririz

ABDÜLKADÝR ÖMÜR BELÇÝKALI OLSAYDI
    Oyunculara gelirsek, ben kulüplerin oradaki 2 yada 3 maça baktýðýný çok düþünmüyorum. Ancak Türk pasaportu Avrupa’da çok para etmiyor. En fazla Cenk Tosun 25 milyon kazandýrmýþtý. Onun haricinde 17 milyon var Yusuf baþka da yok. Türk pasaportu Avrupa’da para etmiyor oyuncudan ziyade. Belki Ozan Tufan, Abdülkadir Ömür Belçikalý olsaydý 50-60 milyondan baþlayacaklarýný düþünüyorum. bence bunlar Avrupa Turnuvasý’ndaki performanslara baðlý deðil, kulüplerin Türk ligine bakýþlarýyla alakalý.

GELECEK HEDEFLERÝ
    Kendi hedefim tabii var ama biraz daha kendi planlarýmýza dair bir takým bulmamýz gerekiyor. Hedefleri bizimle ölçüþen. Bir yerde çalýþmak için çalýþmayý düþünmüyorum. Acele etmeden bekleyeceðim. Kafama göre bir proje gelirse olur çünkü Erzurum’da bu sýkýntýyý yaþadým. Benlik bir olay olmamasýna raðmen süreç bana zarar verdi. Ýnþallah kafamýza yatkýn bir yapýlanma olursa bunu deðerlendiririz.

TRABZONSPOR'UN AVRUPA MACERASI
    Zor bir rakip çektiler ama oluþturduklarý kadro itibariyle ciddi bir takým oldular. Ofansif anlamda güçlüler. Belki bu kadar ofansif oynadýklarý zaman savunma anlamýnda bazen problemler yaþanabiliyor ki Molde ve Malatya maçýnda zaman zaman gördük. Ancak izleyene zevk veren bir takým. Kaliteli oyuncularý var. Ýþ çözen oyuncu sayýsý fazla. Yetenekli oyuncularla birlikte oynadýktan sonra seyirciye zevk veren bir oyun oynandýðýný düþünüyorum. Roma karþýsýnda da ben kafa kafaya bir maç bekliyorum Trabzonspor’dan. Gönlümüz tabii ki Trabzonspor’dan yana.

SÜPER LÝG'DE ÝLK HAFTA
    Ligi deðerlendirebilmek için 6-7 haftaya ihtiyaç var. Ýlk haftada çok saðlýklý deðil yorum yapmak bence. Nasýl baþladýðýnýz deðil nasýl bitirdiðiniz önemli. Ancak ilk hafta maçlarýný izlediðimde, Trabzonspor’u, Beþiktaþ’ý, Altay takýmýný özellikle beðendim. Karagümrük fena deðildi. Bu takýmlar biraz daha futbol anlamýnda diðer takýmlarýn önüne geçtiler. Geçen yýldan eksik gördüðüm ama tekrar söylüyorum çok saðlýklý bir deðerlendirme olmaz bu, Hatay takýmýný biraz daha geride gördüm. Sivas’ta biraz yorgunluk var onu da düþünerek yorgunluk var gibi gözüküyor. Ancak hoca ve ekip olarak bence bu ligde tekrar çýkýþ yapabilecek takýmlardan bir tanesi. Karagümrük lige ses getirecektir. Adana Demirspor tecrübeli oyuncularý kadrosuna kattý ve zamana ihtiyaçlarý var. Fenerbahçe transferleri bitirince ve sakatlýklar ortadan kalkýnca daha iyi bir takým olacak. Yeni bir teknik adam, yeni bir oyun anlayýþlarý var. Galatasaray genç oyuncularla tecrübelileri harman yaptý bunun sancýsýný çekiyorlar belki biraz ama 2-3 yýl sonra bir iskelet takým oluþur bu kadrodan. Bunun faydasýný görecekler. Trabzonspor kadro olarak favori. Beþiktaþ ise oyun ve kalite anlamýnda yarýþta olacaklar. Rize’nin, Gaziantep’in, Kayseri’nin süreye ihtiyaçlarý var.

LÝGDEKÝ HOCA DEÐÝÞÝKLÝKLERÝ
    Elinizde 27-28 tane oyuncu oluyor. Bu oyuncularý istediðiniz zaman yollama þansýnýz olmuyor. Oyuncuyu çok fazla deðiþtirme þansýnýz yok, yönetimi deðiþtirme þansýnýz yok en basiti teknik adam deðiþtirmek ülkede. Maliyeti uygun taraf teknik adam oluyor. Kulüplerde bunu tercih ediyorlar. Benim düþüncem þu, baþlangýçta bir insana inanýyorsanýz göreve getirin. Göreve inanýp getirdiðiniz bir insansa da arkasýnda durun 5 hafta 10 hafta süreç lazým. Teknik adamýn elinde 1- 2 hafta için sihirli deðnek yok ki bir þeyi deðiþtirsin. Bu süreci inandýðýnýz teknik adama vermek zorundasýnýz. Maalesef geliyor bir yere kadar, en ufak bir olumsuzlukta teknik adam deðiþtiriliyor. Dünyanýn her tarafýnda var ama bizim ülkemizde bu daha fazla ve sýk baþvurulan bir yöntem. Bunu bir þekilde deðiþtirmemiz lazým.

https://www.milliyet.com.tr/skorer/g...asi-6577364/14
    5 KASIM 2021

Hüseyin Çimþir: Pandemi olmasaydý þampiyonduk

Trabzonspor Eski Teknik Direktörü Hüseyin Çimþir; Trabzonspor kariyeri, Erzurumspor süreci, Beþiktaþ-Trabzon maçý öncesinde gündeme dair açýklamalarda bulundu.

Hüseyin Çimþir; Süper Lig, Trabzonspor, kariyer planlamasý, Uðurcan Çakýr ve Abdülkadir Ömür hakkýnda konuþtu. Çimþir; 2019-2020 sezonunda kaybedilen þampiyonlukta pandeminin de etkisi olduðunu söyledi.

Kilit oyuncular Nwakaeme ve Bakasetas

Hüseyin Çimþir, "Beþiktaþ-Trabzonspor maçý her iki takým için de zor geçecektir. Keyifli bir mücadele olur diye tahmin ediyorum. Nwakaeme, Trabzonspor'a geldiðinden beri skora katký saðlayan kreatif bir oyuncu. Bakasetas ise Nwakaeme ile birlikte takýmýn skor yüküne ciddi anlamda katký yaptýlar. Beþiktaþ maçýnda Nwakaeme ve Bakasetas ciddi anlamda katký saðlayacaklardýr." ifadelerini kullandý ve ekledi:

'Abdullah Avcý üst düzey performans sergiliyor'

"Abdullah Avcý Trabzonspor'a geldikten sonra üst düzey performans sergiliyor, Trabzonspor'a katkýsý çok baþarýlý. Abdullah Hoca þehir ile bütünleþti. Umarým bu tablo sezon sonuna kadar devam eder. Süper Lig deðiþken bir lig. Þimdi liman sakin, dalgalanmalar illaki olacaktýr. Bu dalgalanmalarda Trabzonspor taraftarýnýn takýmýna sahip çýkmasý gerekiyor."

'Trabzon dýþýnda Anadolu'dan þampiyon zor'

Anadolu takýmlarýnýn ligdeki baþarýsýndan da bahseden Çimþir, "Hatayspor uzun yýllardýr 1. Lig ve Süper Lig'de baþarýlý iþlere imza atýyorlar. Hatayspor'da ciddi bir yönetim baþarýsý var. Alanyaspor'da da ayný tablo var. Alanya, Süper Lig'de teknik direktörlerin çalýþacaklarý bir kulüp. Trabzonspor dýþýnda þu anda Anadolu'dan bir þampiyon çýkar mý? Bu durumu zor görüyorum. Bizim ülkemizde 40-45 yaþ aralýðýnda antrenör genç olarak adlandýrýlýyor. Fakat yurt dýþýnda bu yaþ aralýðý tecrübeli oluyor. Ömer Erdoðan, Çaðdaþ Atan, Ýlhan Palut güzel iþlere imza atýyor. Ülkemizde uzun vadede deðil kýsa vadede planlamalar var. Uzun vadede bir proje gelirse biz de deðerlendiririz." dedi.

'Pandemi olmasaydý þampiyon olurduk'

'2019-2020 sezonunda pandemi süreci yaþanmasaydý þampiyon olurduk' diyen Hüseyin Çimþir, "Pandemi süreci olmasaydý þampiyon olurduk. Çünkü en büyük gücümüz taraftarýmýz yoktu. Pandemi dýþýnda sakatlýklarda o dönemki formumuzu etkiledi. Sosa, Ekuban ve Nwakaeme'nin sakatlýðý bize olumsuz yansýdý. Güzel iþlere imza attýk fakat maalesef istediðimiz þampiyonluða ulaþamadýk. Trabzonspor'un son 20 senesinde sýralama ve puan anlamýnda en iyi 3-4 performansýndan birini sergilemiþtik." diye konuþtu.

BB Erzurumspor süreci

BB Erzurumspor sürecini deðerlendiren Hüseyin Çimþir, "Erzurum'da 18 gün görevde kaldým. Erzurum süreci hakkýnda çok fazla konuþmak istemiyorum." açýklamasýnda bulundu.

'Kariyer satýn alýyoruz'

42 yaþýndaki teknik adam sözlerini þu þekilde tamamladý: "Yabancý kuralý konusunda yasaklara karþýyým. Trabzonspor, Uðurcan Çakýr varken yabancý kaleci mi aldý? Fenerbahçe'de 3 sezondur kaleyi Altay Bayýndýr koruyor. Kadronuzda iyi yerli oyuncunuz varsa zaten onlar þans buluyor. Biz doðru ve kaliteli oyuncularý bu ülkeye getirebiliyor muyuz? Sorun bence bu. Biz ülke futbolunda kariyer satýn alýyoruz. Biz bu durumdan vazgeçmediðimiz sürece bu böyle devam edecek.

Hüseyin Çimþir: Pandemi olmasaydý þampiyonduk
    Trabzonspor Eski Teknik Direktörü Hüseyin Çimþir; Trabzonspor kariyeri, Erzurumspor süreci, Beþiktaþ-Trabzon maçý öncesinde gündeme dair açýklamalarda bulundu.

Hüseyin Çimþir; Süper Lig, Trabzonspor, kariyer planlamasý, Uðurcan Çakýr ve Abdülkadir Ömür hakkýnda konuþtu. Çimþir; 2019-2020 sezonunda kaybedilen þampiyonlukta pandeminin de etkisi olduðunu söyledi.

Kilit oyuncular Nwakaeme ve Bakasetas

Hüseyin Çimþir, "Beþiktaþ-Trabzonspor maçý her iki takým için de zor geçecektir. Keyifli bir mücadele olur diye tahmin ediyorum. Nwakaeme, Trabzonspor'a geldiðinden beri skora katký saðlayan kreatif bir oyuncu. Bakasetas ise Nwakaeme ile birlikte takýmýn skor yüküne ciddi anlamda katký yaptýlar. Beþiktaþ maçýnda Nwakaeme ve Bakasetas ciddi anlamda katký saðlayacaklardýr." ifadelerini kullandý ve ekledi:

'Abdullah Avcý üst düzey performans sergiliyor'

"Abdullah Avcý Trabzonspor'a geldikten sonra üst düzey performans sergiliyor, Trabzonspor'a katkýsý çok baþarýlý. Abdullah Hoca þehir ile bütünleþti. Umarým bu tablo sezon sonuna kadar devam eder. Süper Lig deðiþken bir lig. Þimdi liman sakin, dalgalanmalar illaki olacaktýr. Bu dalgalanmalarda Trabzonspor taraftarýnýn takýmýna sahip çýkmasý gerekiyor."

'Trabzon dýþýnda Anadolu'dan þampiyon zor'

Anadolu takýmlarýnýn ligdeki baþarýsýndan da bahseden Çimþir, "Hatayspor uzun yýllardýr 1. Lig ve Süper Lig'de baþarýlý iþlere imza atýyorlar. Hatayspor'da ciddi bir yönetim baþarýsý var. Alanyaspor'da da ayný tablo var. Alanya, Süper Lig'de teknik direktörlerin çalýþacaklarý bir kulüp. Trabzonspor dýþýnda þu anda Anadolu'dan bir þampiyon çýkar mý? Bu durumu zor görüyorum. Bizim ülkemizde 40-45 yaþ aralýðýnda antrenör genç olarak adlandýrýlýyor. Fakat yurt dýþýnda bu yaþ aralýðý tecrübeli oluyor. Ömer Erdoðan, Çaðdaþ Atan, Ýlhan Palut güzel iþlere imza atýyor. Ülkemizde uzun vadede deðil kýsa vadede planlamalar var. Uzun vadede bir proje gelirse biz de deðerlendiririz." dedi.

'Pandemi olmasaydý þampiyon olurduk'

'2019-2020 sezonunda pandemi süreci yaþanmasaydý þampiyon olurduk' diyen Hüseyin Çimþir, "Pandemi süreci olmasaydý þampiyon olurduk. Çünkü en büyük gücümüz taraftarýmýz yoktu. Pandemi dýþýnda sakatlýklarda o dönemki formumuzu etkiledi. Sosa, Ekuban ve Nwakaeme'nin sakatlýðý bize olumsuz yansýdý. Güzel iþlere imza attýk fakat maalesef istediðimiz þampiyonluða ulaþamadýk. Trabzonspor'un son 20 senesinde sýralama ve puan anlamýnda en iyi 3-4 performansýndan birini sergilemiþtik." diye konuþtu.

Uðurcan Çakýr ve Abdülkadir Ömür sözleri

Uðurcan Çakýr ve Abdülkadir Ömür hakkýnda ise Çimþir, "Uðurcan Çakýr ülkemizin en önemli kalecilerinden birisi. Ülkemizi ve Trabzonspor'u en iyi þekilde Avrupa'da temsil edecektir. Abdülkadir Ömür daha önce Avrupa'ya gidebilirdi. Abdülkadir'in yaþadýðý sakatlýklar süreci olumsuz etkiledi. Abdülkadir Ömür'ün Galatasaray maçýnda yaþadýklarý belki de onu olumlu etkiledi. Abdülkadir son 2 yýldýr zor süreç yaþadý, pandemi döneminde yaþadýðý sakatlýk vs. Abdülkadir Ömür formuna kavuþuyor, eski Abdülkadir'i izleyeceðiz gibime geliyor." þeklinde konuþtu.

BB Erzurumspor süreci

BB Erzurumspor sürecini deðerlendiren Hüseyin Çimþir, "Erzurum'da 18 gün görevde kaldým. Erzurum süreci hakkýnda çok fazla konuþmak istemiyorum." açýklamasýnda bulundu.

'Kariyer satýn alýyoruz'

42 yaþýndaki teknik adam sözlerini þu þekilde tamamladý: "Yabancý kuralý konusunda yasaklara karþýyým. Trabzonspor, Uðurcan Çakýr varken yabancý kaleci mi aldý? Fenerbahçe'de 3 sezondur kaleyi Altay Bayýndýr koruyor. Kadronuzda iyi yerli oyuncunuz varsa zaten onlar þans buluyor. Biz doðru ve kaliteli oyuncularý bu ülkeye getirebiliyor muyuz? Sorun bence bu. Biz ülke futbolunda kariyer satýn alýyoruz. Biz bu durumdan vazgeçmediðimiz sürece bu böyle devam edecek.

'Toplum olarak hikaye seviyoruz'

"Genel yorumum ise biz direkt iþin skor tarafýna bakýyoruz. Ülke futbolunda bugünü deðil yarýný düþünmeliyiz. Futbol ekonomisinde deniz bitti bazý þeylere karar vermemiz lazým. Bizim oyuncu yetiþtirirken oyunumuzu da yetiþtirmemiz gerekiyor. Ülkemizde bir hoca ile 3 yýllýk sözleþme imzalanýyor fakat çalýþma ortalamamýz 6 ay. Ülkemizde rol model kulüplerimizin olmasý lazým. Hedefe oynayan takýmlar, oyuncu yetiþtiren takýmlar gibi. Ülkemizde sadece þampiyon kulüpler baþarýlý görülüyor. Hatayspor'u, Alanyaspor'u, Konyaspor'u baþarýsýz mý göreceðiz? Bütçe-fayda olarak üç takým da güzel iþlere imza atýyor. Bizim ülkemizde bir teknik adamýn baþarýsý tabelaya baðlý. Bizim ülkemizde iyi ve kötü sonuçlardan sonra teknik direktörlere iyi ve kötü hikaye yazýyoruz. Biz toplum olarak hikaye seviyoruz."

Ajansapor

https://www.cnnturk.com/amp/spor/fut...di-sampiyonduk
    Konu jpositve tarafýndan (11.08.2022 Saat 01:39 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Kuzey Amerika

Açýklamalar devam
    19 HAZÝRAN 2022

Hüseyin Çimþir sessizliðini bozdu: "Trabzonspor bileðinin hakkýyla þampiyon oldu"

Trabzonspor'un eski teknik direktörü Hüseyin Çimþir, katýldýðý özel bir röportajda sessizliðini bozdu.

Trabzonspor'un eski oyuncusu ve teknik direktörü Hüseyin Çimþir özel bir röportaja katýldý. Ýþte Çimþir'in açýklamalarý:
    "ÖNCELÝÐÝM SÜPER LÝG'DE TAKIM ÇALIÞTIRMAK" Hocam Türk futbolunda deðerli teknik adamlardan biri olarak görüyorum siz. Yeni sezon için planlamanýz nedir? Bununla röportajýmýza baþlayalým.

Açýkçasý þu an için bir planým yok. Takýmlar da dolu gibi. Çok fazla tatmin eden proje de çýkmadý. Görev yapmadýðýmýz dönemde elbette boþ durmuyoruz. Oyuncu portföyümüzü geliþtiriyoruz. Bir tek sahada çalýþmýyoruz diyelim. Ara ara yurt dýþýna da gidiyorum. Oyuncular izliyorum. Ýlk tercihim Spor Toto Süper Lig'de çalýþmak. Proje ve hedefi olan bir takým olmalý. Ülkede tabii ki þu anda saðlýklý bir futbol ortamý görünmüyor. Harcama limitleri, borçlar ve çeþitli belirsizlikler var. Bu düzelirse inþallah... Bizler de her zaman futbola katký vermeye hazýrýz.

"TRABZONSPOR BÝLEÐÝNÝN HAKKIYLA ÞAMPÝYON OLDU" Trabzonspor, Süper Lig'de geçen sezon þampiyon oldu. Þampiyonluk için yorumunuz nedir? Þampiyonluk gününde ne yaptýnýz örneðin?

Þampiyonluk günü Trabzon'daydým. Evimizde kutlamalar yaptýk. Uzun yýllardýr þampiyon olamýyorduk. Bu açýdan çok deðerli bir þampiyonluk. Bu kadar ciddi bir puan farkýyla ligi kazanmak güzel oldu. Atmosfer, kutlamalarýn olduðu gün çok güzeldi. Hak ederek kazandýðýmýz bir þampiyonluk olduðunu düþünüyorum. Trabzonspor güzel bir iþ çýkardý ve bileðinin hakkýyla þampiyonluðu tattý, tattýrdý.

"ABDULLAH AVCI, TRABZON'A SABRI ÖÐRETTÝ" Peki, gelelim Abdullah Avcý'ya... Abdullah Avcý, planlý ve programlý çalýþýyor. Þampiyon oldu ve tarihe geçen teknik adam olarak hafýzalara kazandý. Nasýl baþardý, daha doðrusu baþardýlar?

Dediðiniz gibi Abdullah Avcý, Trabzonspor tarihine geçti. Çok iyi iþler yaptýlar. Doðru bir planlamayla birlikte, alternatifli bir kadroyla açýk ara þampiyon oldular. Doðru oyun oynadýlar. Ligin önemli teknik adamlarýndan biri Abdullah Avcý'dýr. Þehirle de doðru uyumu yakaladý diye düþünüyorum. Trabzon zor bir þehirdir. Ama Avcý, taraftar nezdinde de o güveni yakaladý. Trabzonspor taraftarlarýna sabrý öðretti. Bu kadronun yapabileceklerinin maksimumunu yaptýlar ve hak ettiler.

AVRUPA'DA BAÞARI MÜMKÜN MÜ? Trabzonspor, ülkemizi Þampiyonlar Ligi'nde temsil edecek. Sizce bordo-mavililer, Avrupa'da baþarýlý olur mu? Özellikle Devler Ligi'nde gruplara kalmanýn ciddi mali getirisi var...

3-4 yýldýr yapýlanan bir Trabzonspor kadrosu vardý. Üstüne koyarak devam ediyorlar. Þu anda Nwakaeme gibi önemli bir ismi kaybettiler. Ama ellerinde alternatifler olduðunu düþünüyorum. Önemli transferler yapmaya da baþladýlar. Geçen sene de eksik olan bölgeler vardý. Hem lig hem de Þampiyonlar Ligi'nde baþarýlý olmak için potansiyelli bir kadro oluþturuyorlar. Bunu gözlemliyorum. Süper Lig'den Þampiyonlar Ligi'ne elemeden giden takým yok ama rakip de önemli olacaktýr. Trabzonspor inþallah, Avrupa'da baþarýlý olur. Tüm takýmlarýmýz baþarýlý olsun isterim.

"TRABZONSPOR SEZONA HERKESTEN HAZIR BAÞLAYACAK" Trabzonspor, Doðucan, Larsen, Eren Elmalý gibi transferler yaptý. Denswil de takýmda kaldý. Nwakaeme gibi bir oyuncu gitti. Trabzonspor kabuk mu deðiþtiriyor, neler oluyor?

Eren ve Doðucan potansiyeli yüksek olan genç oyuncular. Larsen de tecrübeli bir oyuncu. Denswil ise takýmý ve þehri biliyor. Onunla devam ettiler. 2-3 transfer daha yapacaklarýný düþünüyorum. Genç ve tecrübeli oyuncularý harmanlýyorlar. Böyle bir kadro ile mücadele edecek Trabzonspor. Bu deðiþimi doðru bir planlama ile götüreceklerdir. Transferleri daha sezon açmadan yapýyorlar. Bu bir avantaj. Yeni transferlerle birlikte kampta çalýþacaklar. Hocanýn istediði sistemi anlayacaklar ve sezona hazýr baþlayacaklar. Herkesten hazýr baþlayacaklar belki de.

"YÖNETÝCÝLERDEN ZÝYADE TFF'YE ÝÞ DÜÞÜYOR" Kulüplerin mali yapýlarýyla ilgili fikriniz nedir?

Yöneticiler artýk hesap verecekler ama kulüplerin geliri gideri de belli. Ortada ne kadar bir para var? Takým sayýlarý da artýk daha fazla. Pasta bölünüyor. Sonuç itibarýyla para az. Bu bütçeleri doðru yönetemediðiniz zaman ister istemez problemler yaþýyorsunuz. Bu problemlerle birlikte doðru finansal kaynaðý yakalayamadýðýnýz zaman, ödemelerde problemler oluyor. Transfer yasaðý gibi sorunlar da ortaya çýkýyor. Ýleriye dönük, oyuncularla problem yaþýyorsunuz. Sözleþmeleri fesih yollarýna gidiyorlar, bedelleri aðýr oluyor. Yöneticilerden ziyade TFF'ye daha büyük bir iþ düþüyor.

"BU KADAR YÜKSEK PARAYI NEDEN SÜPER LÝG ÝÇÝN HARCAYALIM?" Ne demek istiyorum biliyor musunuz? TFF; harcama limitleriyle daha ciddi þekilde ilgilenmeli. Daha ciddi denetlemeler gerekiyor. Bunun ipini kaçýrdýðýn zaman, takýmlarýn borcu katlanýyor. Kazancýnýz TL ama ödemeleri Euro olarak yapýyorsunuz. Böyle olunca da ciddi sorun yaþarsýnýz. Kulüpler maalesef kapanmaya gidiyor. Bursaspor'da oynadým, þampiyon oldum. 1 milyarýn üstünde borçlarý var. Ama kazançlarý ne kadar? Nasýl ödeyeceksin? Futbolun tüm paydaþlarý dikkatli olmalý. Mali yapý doðru deðilse suni baþarýlar ortaya çýkar. Takýmlarýn yarýnlarý tehlikeye girer. Eskiþehirspor, Bursaspor, Altay, Göztepe... Büyük camialar için ciddi sýkýntýlar var. Avrupa'da da baþarýlarýmýz yok. Bu kadar yüksek parayý neden Süper Lig için harcayalým?

"UÐURCAN VE ALTAY VARKEN TAKIMLARI NEDEN YABANCI ALSIN?" Hocam bir tartýþmadýr gidiyor... Yabancý sýnýrýyla ilgili tartýþmalara bakýþ açýnýzý merak ediyorum. Nedir fikriniz? Burada da bir planlama olmadýðý gerçeði var...

Sýnýrlamaya karþýyým. Zorunluluktan birilerini oynatmak da çok kötü bir þey. 11'de oynayacak Türk oyuncu bulmakta zorlanýyorsunuz. Bazen hak etmeyen oyuncularý oynatmak durumunda kalýyorsunuz. Uðurcan varken Trabzonspor yabancý kaleci alýr mý? Fenerbahçe Altay varken yabancý kaleci alýr mý? Almaz. Teknik adamlar hesap kitap yapýyor. Bence yabancý kuralýnýn serbest olmasý gerek. 14 deðil ama 10 yabancý hakký versinler. Ýsteyen kullansýn. Bir planlama yapýlsýn. 14 oyuncuyla sözleþme imzala, 8'i oynasýn. Geri kalan ne olacak? Doðru bir planlama olmuyor. Türk oyuncu ihracý olmalý. Daha önce ciddi paralar da kazandýran oyuncular oldu. Cenk, Okay gibi oyuncularýn gidiþini de hatýrlýyoruz. Ýyi futbol iyi oyuncularla oynanýr. Ýyi oyuncun varsa zaten kullanýrsýnýz. Rekabet kaliteyi ortaya çýkarýr. Abdülkadir ve Yusuf mesela Trabzonspor'da kaliteli oyuncularla oynadýðý için daha çok geliþti. Galatasaray'da Kerem var örneðin; hem Türk hem yabancý oyuncularla oynadý ve kendini geliþtirdi. Önceliðimiz kaliteli oyuncu getirmek gerek. Serbestlikten yanayým. TFF bunu iyi planlamalý.

"AVRUPA'YA GÝTSÝNLER, DÖNMESÝNLER" Abdülkadir Ömür, Uðurcan Çakýr gibi isimler Trabzonspor'da öne çýkan isimler. Türkiye'de son dönemlerde Fenerbahçe'den Arda Güler, Beþiktaþ'tan Emirhan Ýlkhan gibi isimler de konuþuluyor. Bu futbolcularla ilgili neler söylersiniz? Avrupa'ya gitme vakti geldi mi bu oyuncularýn?

Eðer oyuncular Avrupa'ya gitmek istiyorsa kulüpler buna set çekmemeli. Ederini buluyorsa her oyuncu satýlabilir. Türk ya da yabancý fark etmez. Tabii burada oyuncu istiyorsa! Burada parantez açmýþ olalým. Oyuncu gitmek istediðinde siz zorla tutunca bir daha iyi bir transfer fýrsatý yakalayamýyorsunuz. Ömür için City örneði var. O dönem satýlmadý. Sayýn Baþkan Ahmet Aðaoðlu da söylemiþti. Ederi olan ve karþýlýk bulan futbolcu satýlmalýdýr. Ama deðerinde bir teklif gelmeli. Ömür ve Çakýr'ýn Avrupa hedefleri var. Oraya gidince de kalmalarý gerekiyor. Futbol takýmlarý yetiþtirecek, geliþtirecek ve satacak. Geri dönüþümü olan oyuncularý kadrolarýmýza katmamýz gerekiyor. 35 yaþýnda geri dönüþümü olmayan oyuncularý Türkiye'ye artýk getirmemek gerek.

HÜSEYÝN ÇÝMÞÝR'ÝN ÞAMPÝYONLUK FAVORÝSÝ Süper Lig'de Trabzonspor ve Fenerbahçe son sezonda þampiyonluk potasýnda olan takýmlardý. Tabii Trabzonspor istediðini aldý. Yeni sezon öncesi hangi takýmlar þampiyonluk mesajlarýný þimdiden vermeye baþlýyor, ne dersiniz? Þampiyonluk favoriniz var mý?

Trabzonspor'da iyi planlamalar devam ediyor. Uðurcan Çakýr ve Abdülkadir'in durumu tabii önemli. Bu iki oyuncu giderse onlarýn yerine aldýðý oyuncularýn performansý, yeni sezonda Trabzonspor adýna hedefi belirler. Ýskeleti saðlam bir takým var. Böyle görüyorum. Fenerbahçe de transfere hýzlý baþladý. Jesus ile belki sezonu erken açacaklar ama yeni sezonda yarýþta olacaklar. Galatasaray'da teknik adam belirsizliði var. Trabzonspor ve Fenerbahçe kesinlikle yarýþta olacaktýr.

HÜSEYÝN ÇÝMÞÝR'ÝN MESAJI: LÝYAKAT!
    Röportajýn sonuna gelirken, futbolun tüm paydaþlarýnýn günlük yaþadýðý gerçeði geliyor hocam gözümüzün önüne. Var mý Sporx aracýlýðýyla bir mesajýnýz?

Günlük yaþýyoruz. Uzun vadede plan yapamýyoruz. Dolayýsýyla konuþtuðumuz bu sorunlar devam edecek. Galatasaray, UEFA Kupasý aldý, Fenerbahçe'nin çeyrek finali var, Beþiktaþ'ýn Þampiyonlar Ligi performansý var. Ama devamlýlýk sorunumuz var. TFF'de de bu konuda planlama sorunu var. Avrupa'da uzun zamandýr baþarýmýz yok. TFF'de 2-3 ay çalýþýp sonra görev deðiþtirmemek lazým. Uzun vadeli iþler olmalý. Yoksa sizin örnek verdiðiniz gibi Mehter takýmýna dönüyoruz! Liyakat çok önemli. Doðru insanlarý doðru yere yerleþtirmek gerekiyor. Mesajým bu olur.

(SporX)

https://www.haber61.net/amp/spor/hus...a-h453299.html
    19 HAZÝRAN 2022

Hüseyin Çimþir: Arda Güler'e daha fazla fýrsat vermek gerekiyor

Trabzonspor'un eski teknik direktörü Hüseyin Çimþir Türk futbolunun gündemini deðerlendirdi. Çimþir, genç yýldýz adaylarý hakkýnda çarpýcý sözler söyledi.

Türk futbolu ve Trabzonspor'un unutulmaz orta saha oyuncularýndan biri olan ve günümüzde teknik direktör olarak futbola hizmet eden Hüseyin Çimþir, uzun süren sessizliðini bozdu.

Sporx'e konuþan Çimþir, Trabzonspor'da Abdülkadir Ömür, Uðurcan Çakýr, Fenerbahçe'den Arda Güler, Beþiktaþ'tan Emirhan Ýlkhan gibi isimlerin Avrupa'ya gitme ihtimaline dair açýklamalar yaptý.

"AVRUPA'YA GÝTMEK ÝSTÝYORLARSA KULÜP SET ÇEKMEMELÝ"
    Çimþir, "Eðer oyuncular Avrupa'ya gitmek istiyorsa kulüpler buna set çekmemeli. Ederini buluyorsa her oyuncu satýlabilir. Türk ya da yabancý fark etmez. Tabii burada oyuncu istiyorsa! Burada parantez açmýþ olalým. Oyuncu gitmek istediðinde siz zorla tutunca bir daha iyi bir transfer fýrsatý yakalayamýyorsunuz. Ömür için City örneði var. O dönem satýlmadý. Sayýn Baþkan Ahmet Aðaoðlu da söylemiþti. Ederi olan ve karþýlýk bulan futbolcu satýlmalýdýr. Ama deðerinde bir teklif gelmeli. Ömür ve Çakýr'ýn Avrupa hedefleri var. Oraya gidince de kalmalarý gerekiyor. Futbol takýmlarý yetiþtirecek, geliþtirecek ve satacak. Geri dönüþümü olan oyuncularý kadrolarýmýza katmamýz gerekiyor. 35 yaþýnda geri dönüþümü olmayan oyuncularý Türkiye'ye artýk getirmemek gerek" diye konuþtu.

Deneyimli çalýþtýrýcý, Arda Güler ve Emirhan Ýlkhan için ise, "Arda Güler, dediðiniz gibi Fenerbahçe'de parladý. Emirhan'ý mesela Rize-Beþiktaþ maçýnda izlemiþtim. Benden geçer not almýþtý. Ýyi yerlere geleceðini hissettirmiþti. Ýnþallah bozmadan devam eder" dedi.

"ARDA GÜLER GÝBÝ OYUNCULARA DAHA FAZLA FIRSAT VERMEK GEREKÝYOR"
    Çimþir ayrýca, "Arda Güler gibi oyunculara teknik adamlarýn daha fazla fýrsat vermesi gerek. Teknik adamlar, yarýþmanýn verdiði sýkýntýyla beraber oyuncularý az kullanýyor. Bu da kaybetme korkusundan kaynaklý! O zaman daha tecrübeliyi tercih ediyorsunuz. Arda, Emirhan, Kerem, Antalya'dan Doðukan Sinik... Bütün takýmlarda potansiyeli yüksek oyuncular var aslýnda. Zorunluluktan oynatýyoruz, bir yere geliyorlar. Sonra geriye gidiyorlar. Genç oyuncuyu oynatmak sabýr iþidir. Biraz sabretmek gerek. Türk futbolunda sabýrla ilgili problemlerimiz var. Hem de ciddi þekilde. Trabzonspor'da bir dönem bazý oyuncular zorunluluktan oynadý. Oyuncular piyasa yaptý. Daha iyi oyuncular arandý ve bu oyuncularýn geliþimleri durdu. Oyuncularý oynatýrken taraftarlarýn da teknik adam ve yönetimlere sabýr göstermesi lazým" deðerlendirmesini yaptý.

https://www.cumhuriyet.com.tr/spor/h...ekiyor-1948879
    Konu jpositve tarafýndan (11.08.2022 Saat 01:21 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Kuzey Amerika

Nereden
    Kuzey Amerika

https://twitter.com/enxrasicolus/sta...pK7rjDXgw&s=19

https://twitter.com/enxrasicolus/

7 EKÝM 2022
    Hüseyin Çimþir'den Trabzonspor açýklamasý! "Yýkýlmýþ, daðýlmýþ bir..."

Trabzonspor'un eski Teknik Direktörü Hüseyin Çimþir deðerlendirmelerde bulundu.

Trabzonspor'un eski baþarýlý oyuncularýndan ayriyeten Teknik Direktörü olarak da görev yapmýþ olan Hüseyin Çimþir açýklamalarda bulundu. Radyospor’a açýklamalarda bulunan Çimþir Bordo-mavili ekip hakkýnda da deðerlendirmelerde bulundu..

Trabzonspor UEFA Avrupa Ligi H Grubu'ndaki 3. maçýnda, Monaco’ya konuk oldu. Fransa’dan 3-1 maðlup dönen Fýrtýna beklenen performansý veremedi. Maxi Gomez’in 11’dakikada yapmýþ olduðu hareket sonrasý kýrmýz kart görerek mücadeleden çýkarýlmasýnýn ise yankýlarý sürüyor.

Talihsiz bir gece
    Karadeniz ekibini Avrupa Ligi’ndeki performansý hakkýnda konuþan Çimþir,

"Monaco-Trabzonspor maçýyla ilgili olarak erken gelen bir kýrmýzý kart ve ardýndan yenilen golle oyunun direnci düþmüþ oldu. Bugüne kadarki ilk iki mücadelede rakipleri 10 kiþi kalmýþtý. Oyun olarak da pek tutunamadýlar ve talihsiz bir gece oldu. Kalan son 3 maçýn 2'sini içerde oynayacak Trabzonspor ve bu anlamda gruptan çýkma þansýný da sürdürüyor bence." ifadeleri kullandý.

Trabzonspor'un hem kadrosu hem de teknik heyeti çok iyi
    Trabzonspor’un önemli isimler ile ayrýlmasýnýn ardýndan performans düþüklüðünün olabileceðini belirten Çimþir,

“Trabzonspor'a dair çok karamsar düþünceler mevcut ama ben öyle düþünmüyorum. Ülkemizde bu tarz dalgalý süreçlerde ilk akla gelen maalesef teknik adam deðiþikliði. Ancak Trabzonspor son 4 yýlda hep zirvelerde dolaþan, kupalar kazanan bir takým konumunda. Hem kadro hem de teknik heyet açýsýndan çok iyi isimlere sahip Trabzonspor. Ayrýca þuanda zirvenin de sadece 1 puan gerisinde. Yýkýlmýþ, daðýlmýþ bir Trabzonspor yok bana göre. Geçen sene þampiyon olmuþ kulüpten sadece Nwakaeme kaybedilmiþ gibi görülüyor ama önemli isimlerle de yollar ayrýldý. Haliyle bu tarz dalgalanmalar çok normal." þeklinde konuþtu.

https://www.61medya.com/huseyin-cims...s-dagilmis-bir
    8 EKÝM 2022
    Hüseyin Çimþir'in Trabzonspor Açýklamasý

Kariyer hedefini belirleyen Teknik Direktör Hüseyin Çimþir, Süper Lig'de Trabzonspor ile Fenerbahçe'nin durumu ve namaðlup yoluna devam eden Emre Belözoðlu hakkýnda açýklamada bulundu.

Türk futbolunun ve Trabzonspor'un unutulmaz orta saha oyuncularýndan biri olan ve þu anda teknik direktör olarak görev yapan Hüseyin Çimþir, uzun süren sessizliðini bozdu. Trabzonspor'un eski teknik direktörü ve futbolcusu Hüseyin Çimþir, UEFA Avrupa Ligi H Grubu'ndaki 3. maçýnda Monaco'ya 3-1 maðlup olan eski takýmý hakkýnda konuþtu.

"Þans sürüyor"
    UEFA Avrupa Ligi H Grubu'ndaki 3. maçýnda Trabzonspor, deplasmanda Fransýz temsilcisi Monaco ile karþý karþýya geldi. Maxi Gomez'in henüz 11. dakikada gördüðü kýrmýzý kartla erken 10 kiþi kalan bordo-mavililer bu maçtan istediðini alamadý ve sahadan 3-1 maðlup ayrýldý. Gruptaki 2. yenilgisini alan Trabzonspor 3 puanda kaldý ve üst tura çýkma yolunda önemli bir kayýp yaþamýþ oldu.

Bordo mavili ekibin bir üst tura çýkma þansýyla ilgili konuþan Çimþir "Monaco - Trabzonspor maçýyla ilgili olarak erken gelen bir kýrmýzý kart ve ardýndan yenilen golle oyunun direnci düþmüþ oldu. Bugüne kadarki ilk iki mücadelede rakipleri 10 kiþi kalmýþtý. Oyun olarak da pek tutunamadýlar ve talihsiz bir gece oldu. Kalan son 3 maçýn 2'sini içerde oynayacak Trabzonspor ve bu anlamda gruptan çýkma þansýný da sürdürüyor bence." dedi.

"Yýkýlmýþ, daðýlmýþ bir Trabzonspor yok"
    Trabzonspor'un þampiyonluk durumuyla ilgili de konuþan Çimþir "Trabzonspor'a dair çok karamsar düþünceler mevcut ama ben öyle düþünmüyorum. Ülkemizde bu tarz dalgalý süreçlerde ilk akla gelen maalesef teknik adam deðiþikliði. Ancak Trabzonspor son 4 yýlda hep zirvelerde dolaþan, kupalar kazanan bir takým konumunda. Hem kadro hem de teknik heyet açýsýndan çok iyi isimlere sahip Trabzonspor. Ayrýca þuanda zirvenin de sadece 1 puan gerisinde. Yýkýlmýþ, daðýlmýþ bir Trabzonspor yok bana göre. Geçen sene þampiyon olmuþ kulüpten sadece Nwakaeme kaybedilmiþ gibi görülüyor ama önemli isimlerle de yollar ayrýldý. Haliyle bu tarz dalgalanmalar çok normal." ifadelerini kullandý.

"Jorge Jesus'un taktiðini bozamazlar"
    Fenerbahçe'de kýsa sürede takýmýn çehresini deðiþtiren Jorge Jesus ve ekibinin grafiði her geçen gün yükseliyor. Portekizli teknik adam bu süreçte disiplin, çalýþma azmi ve takým olgusunu öne çýkarmaya çalýþtý. Portekizli teknik adamýn baþarýsýna da deðinen Çimþir, þöyle konuþtu:

"Fenerbahçe'de 3-4 yýldýr sportif açýdan bir baþarýsýzlýk hakim ancak bu sene derin ve geniþ bir kadroya sahip olduðu gibi marka bir teknik adam da getirdiler. Hem Avrupa'da hem de Süper Lig'de oynadýðý tüm maçlarda oynama düzeyi, heyecaný en iyi þekilde yansýtan tek takým durumundalar. Hoca oyuncularý deðiþtiriyor ancak oyunda bir deðiþim olmuyor, bu çok önemli. Özellikle ön alan baskýsýný yapmaya çalýþan bir takým durumundalar ve bunu da çok iyi uyguluyorlar. Rakipleri þuan Jesus'un bu taktiðini bozabilecek bir sistem geliþtirebilmiþ deðil."

"Emre Belözoðlu önemli bir hoca olacak"
    Hem Süper Lig'de hem de UEFA Avrupa Ligi'nde maðlubiyet yüzü görmeyen Baþakþehir'de Emre Belözoðlu'nun baþarýlý performansýna da deðinen Çimþir "Baþakþehir hem Avrupa'da hem de ligde derinden geliyor. Ciddi bir taraftar baskýsý da olmadýðýndan dalgalanmalarýn yaþandýðý süreçleri sancýsýz atlatabiliyorlar. Emre hoca oyuncu olarak da çok iyiydi, teknik direktörlüðü de ayný þekilde devam ediyor. Bence çok önemli bir teknik adam olacak kendisi." dedi.

"Galatasaray'ýn zamana ihtiyacý var"
    Süper Lig 'de kalesini 4 maçta rakip forvetlere kapatan Galatasaray , savunmasýný oturttu ancak gol atma sorununu henüz çözemedi. Sarý kýrmýzýlý ekibin zamana ihtiyacý olduðunu söyleyen Çimþir "Galatasaray yönetiminden, kadrosuna yepyeni bir yapýlanmayla hareket etti. Kadro da sistem de henüz tam olarak oturabilmiþ durumda deðil. Büyük takýmlar arasýnda da kontenjan konusunda en fazla sýkýntý çekecek takým Galatasaray bence. Biraz zamana ihtiyaçlarýnýn olduðunu düþünüyorum çünkü bireysel oyuncularýn yetenekleriyle maç kazanma durumundalar þimdilik." dedi.

"Kendime yatýrým yapýyorum"
    Teknik direktörlük kariyeri hakkýnda da konuþan Çimþir "Bu süreçte en fazla yatýrýmý kendime yaptýðýma düþünüyorum çünkü sürekli tüm ligleri takip ediyoruz ekibimle birlikte. Önümüzdeki ay Almanya ve Ýngiltere'de bazý görüþmeler gerçekleþtirmeyi planlýyoruz bu anlamda. Henüz yaþýmýz genç, çok acele etmemeye çalýþýyorum. Kariyer planlamama uygun, doðru, uygun ve planlý bir kulüp bulursak neden olmasýn..." dedi.

https://www.haberts.com/huseyin-cims...por-aciklamasi
    12 EKÝM 2022
    Hüseyin Çimþir: Bu sezon, Trabzonspor'un oyun coþkusunda eksiklik var

Trabzonspor'un eski milli futbolcusu ve bir dönem bordo-mavili ekipte teknik direktörlük görevi üstlenen Hüseyin Çimþir, "Bu sezon, Trabzonspor'un oyun coþkusunda eksiklik var. Oyuncularda biraz özgüven kaybý var. En son Kasýmpaþa maçýnda taraftarlarýn bir bölümü homurdandý. Taraftar biraz daha coþkulu bir oyun bekliyor ama bu bir süreç. 12-13 tane transfer yapýldý. Trabzonspor, gelen oyuncularýn adaptasyonu konusunda bir süreç yaþýyor, sancýlý bir dönem" dedi

Teknik direktörlük kariyerine Trabzonspor'da baþlayan ve son olarak Erzurumspor'da görev yapan Hüseyin Çimþir, Aralýk 2020'den bu yana herhangi bir takýmda görev almadý. Bu süreçte kendisini geliþtirmek adýna ekibiyle birlikte çalýþmalar yaptýðýný belirten Çimþir, Trabzonspor'un yaþadýðý þampiyonluk, bu sezon baþlangýcý ve kariyer hedefleri konusunda Demirören Haber Ajansý'na (DHA) açýklamalarda bulundu.

Yaklaþýk 2 yýldýr takým çalýþtýrmadýðýný aktaran Çimþir, bu süreci çok verimli geçirdiðini belirterek, "Bu süreçte eksik olan yerlerimizi geliþtirmek adýna kendimize yatýrým yaptýk. Ülke ve Avrupa futbolunu izledik. Büyük bir bölümünde maç izledik ve ekibimizle deðerlendirmeler yaptýk. Kendimize farklý alanlarda eksik kalan taraflarýmýzý tamamlamak adýna geçtiðimiz bir dönem oldu. Bizim adýmýza çok verimli bir zamandý. Bu süreçte proje konusunda anlaþamadýðýmýz takýmlar oldu. Acelemiz yok. Doðru zamaný ve doðru takýmý bulabilirsek çalýþýrýz. 'Çalýþmak için çalýþmak' gibi bir beklentim yok açýkçasý" diye konuþtu.

"GEÇEN SENEKÝ OYUNCU GRUBU ÝLE BU SEZONKÝ GRUP BÝRBÝRÝNDEN FARKLI"
    Trabzonspor'un geçtiðimiz sezon iyi bir planlama yaptýðýný belirten Çimþir, bu sezona özellikle oyunsal anlamda istenildiði gibi baþlanamamasýnýn temel sebebinin kadrodaki deðiþim olduðunu söyledi. Monaco ve Beþiktaþ maçlarýnýn bordo-mavili ekip için önemli olduðunu aktaran genç teknik adam, "Trabzonspor geçtiðimiz yýl, sezon öncesi doðru bir planlama yaptý. Özellikle kamp baþlamadan transferlerin tamamýný kampa yetiþtirerek birlikte çalýþma ortamý saðladý. Doðru planlama ile birlikte lige iyi bir baþlangýç yaptý ve rakiplerinin o arada sýkýntýlardan faydalanarak ciddi anlamda fark yaratarak þampiyonluk kazandý. Geçen seneki oyuncu grubu ile bu sezonki grup birbirinden farklý. Bireysel anlamda da oyun anlamýnda da farklýlýklar gösteriyor. Bu sezon, Trabzonspor'un oyun coþkusunda eksiklik var. Oyuncularda biraz özgüven kaybý var. En son Kasýmpaþa maçýnda taraftarlarýn bir bölümü homurdandý. Taraftar biraz daha coþkulu bir oyun bekliyor ama bu bir süreç. 12-13 tane transfer yapýldý. Trabzonspor, gelen oyuncularýn adaptasyonu konusunda bir süreç yaþýyor, sancýlý bir dönem. Özellikle Perþembe günkü Monaco ve hafta sonu oynanacak olan Beþiktaþ maçý, özgüveni tekrar kazanabilmek adýna bir fýrsat. Bu süreci ne kadar sancýlý ya da sancýsýz geçirecek, bunu belirleyecek iki kritik müsabaka oynayacak" ifadelerini kullandý.

"ABDULLAH AVCI'NIN BU OYUNCU GRUBUNA GÖRE UYGUN OYUNU BULUP UYGULAYACAÐINI DÜÞÜNÜYORUM"
    Trabzonspor'da sezon baþýnda yaþanan sakatlýklarýn yaný sýra takýmdan ayrýlan ofansif oyuncularýn da oynanan oyunu etkilediðini aktaran Çimþir, "Trabzonspor önemli sakatlýklar yaþadý. Özellikle Visca ve Dorukhan, geçtiðimiz sezon ciddi anlamda katký yapmýþtý. Cornelius ve Nwakaeme ayrýldý. Visca, Cornelius ve Nwakaeme, belki de Trabzonspor'un ofansif anlamda yükünü çeken oyunculardý. Bu sezon onlarýn yerine gelen oyuncularla alakalý bir problem yaþanýyor. O skor katkýsýný bulma konusunda eksiklik var. Abdullah Avcý'nýn bu oyuncu grubuna göre uygun oyunu bulup uygulayacaðýný düþünüyorum" þeklinde konuþtu.

"O POTANSÝYEL VAR AMA O OYUN VE ÝÞTAH VAR MI VE KISA SÜREDE ORTAYA ÇIKAR MI?"
    Trabzonspor'un UEFA Avrupa Ligi'nde gruptan çýkma þansý konusunda da düþüncelerini paylaþan Hüseyin Çimþir, "Trabzonspor, 3 müsabakanýn 2 tanesini iç sahada oynayacak. 2 tanesini kazandýðý zaman gruptan büyük ihtimal çýkacak. O potansiyel var ama o oyun ve iþtah var mý ve kýsa sürede ortaya çýkar mý, ona bakmak gerekiyor. Monaco maðlubiyeti ardýndan gelen Kasýmpaþa beraberliði... Takýmýn vereceði reaksiyonu ben de merak ediyorum" açýklamasýnda bulundu.

https://www.haberturk.com/huseyin-ci...r-3528703-spor
    15 EKÝM 2022
    Beþiktaþ Trabzonspor derbisi öncesi Hüseyin Çimþir konuþtu: Problemler yaþayabilir

Süper Lig'in 10. haftasýnda, önemli bir derbi müsabakasý oynanacak. Beþiktaþ ve Trabzonspor, Vodafone Park'ta karþý karþýya gelecek. Her iki taraf da, 3 puaný almak için mücadele edecek. Dev maç öncesi Trabzonspor'un efsane isimlerinden ve bir dönem teknik direktörlük görevini de üstelenen Hüseyin Çimþir konuþtu. Ýþte o sözler...

Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden Hüseyin Çimþir, hafta sonu oynanacak olan Beþiktaþ-Trabzonspor maçýyla ilgili olarak açýklamalarda bulundu.

Trabzonspor'un eski teknik direktörlerinden Hüseyin Çimþir, hafta sonu oynanacak olan Beþiktaþ-Trabzonspor maçýyla ilgili olarak açýklamalarda bulundu.

Hüseyin Çimþir, "Ýki taraf için de zor bir müsabaka. Beþiktaþ'ýn kazanamamasý durumunda Valerien Ismael hoca problemler yaþayabilir gibi gözüküyor. Trabzonspor için de Beþiktaþ maçý, kadro dönüþümünün sancýlý mý yoksa sancýsýz mý geçeceðini belirleyecek" dedi.

Teknik direktörlük kariyerine Trabzonspor'da baþlayan ve son olarak Erzurumspor'da görev yapan Hüseyin Çimþir, Aralýk 2020'den bu yana herhangi bir takýmda görev almadý.

43 yaþýndaki teknik adam, hafta sonu oynanacak olan Beþiktaþ-Trabzonspor karþýlaþmasýnýn yaný sýra A Milli Futbol Takýmý'nýn son durumuyla ilgili olarak açýklamalarda bulundu

Beþiktaþ-Trabzonspor karþýlaþmasýnýn iki taraf için de çok önemli olduðunu vurgulayan Çimþir, "Ýki taraf için de zor bir müsabaka. Beþiktaþ'ýn kazanamamasý durumunda Valerien Ismael hoca problemler yaþayabilir gibi gözüküyor. O baskýyý hissedebilir."

"Beþiktaþ, iç saha maçlarýnda özellikle ilk yarý seyircisiyle birlikte baskýlý bir oyun oynama görünümündeydi. Son dönemlerde bunu kaybetti. Bu maç onlar için de fýrsat olarak gözüküyor."

"Trabzonspor için de Beþiktaþ maçý, kadro dönüþümünün sancýlý mý yoksa sancýsýz mý geçeceðini belirleyecek."

"Ýki takým için de önemli bir müsabaka olacak. Seyir zevkinin yüksek olduðu, centilmence ve güzel bir müsabaka olsun" diye konuþtu.

"KUNTZ'UN SÖYLEMLERÝ OYUNCULARLA ÝLÝÞKÝLERÝNDE PROBLEMLER YAÞAMASINA SEBEP OLABÝLÝR"
    A Milli Futbol Takýmý'nda yabancý bir teknik direktör olmasýna karþý olmadýðýný aktaran Çimþir, Stefan Kuntz'un Faroe Adalarý maçýnýn ardýndan "10-11 kaliteli oyuncumuz aramýzda yoksa bu tür sonuçlar olabiliyor. Onlarýn yerine ayný ölçüde oyuncular koyamýyoruz" söylemleriyle ilgili olarak, "Yabancý teknik adama karþý deðilim, yabancý futbolcuya karþý olmadýðým gibi ama doðru teknik adamý getirebilmek önemli."

"Son Lüksemburg ve Faroe Adalarý maçýndan sonra hocanýn vermiþ olduðu beyanatlarýn çok doðru olduðunu düþünmüyorum."

"Hem sakatlýklarla ilgili ortaya koymuþ olduðu tablo hem de havuzdaki oyuncularýn yeterliliði ile ilgili söyledikleri çok doðru deðil, buna katýlmak mümkün deðil. Belki bu söylemler, oyuncularla olan iliþkilerinde problemler yaþamasýna sebep olabilir."

"Türk milli takýmýnda bir potansiyel var. Bu potansiyeli doðru oyunla geliþtirebilir. Bunu yapabilir mi, yapabilecek mi, buna da hocanýn bundan sonra hocanýn sürece bakýþý belirleyecek" þeklinde konuþtu.

"HAMÝT'ÝN BU ÝÞÝ BAÞARACAÐINI DÜÞÜNÜYORUM"
    Bir dönem milli takýmda birlikte oynadýðý Hamit Altýntop'un milli takým ile ilgili bulunduðu görevi en iyi þekilde yerine getireceðine inandýðýný aktaran Hüseyin Çimþir, "Hamit, futboldan gelen ve bu iþi üst düzey yapmýþ bir arkadaþýmýz. Þimdi de milli takýmda en yetkili kiþi konumunda."

"Faroe Adalarý maçýnýn ardýndan beyanatlarý hocaya desteðini gösteriyor. Belki de ülkeye bir mesaj vermek için böyle konuþtu. Hocayý getirme ve iþleyiþ ile ilgili en büyük sorumluluk onda gibi görünüyor. Bilgi ve birikim olarak bu iþin üstesinden gelebilecek bir adam."

"Bu zorluklarý, bu baskýyý hissetmiþ olabilir. Onun için de orada agresif bir tepki vermiþ olabilir ama bu iþi baþaracaðýný düþünüyorum" ifadelerini kullandý.

https://www.fotomac.com.tr/trabzonsp...er-yasayabilir
    Konu jpositve tarafýndan (29.10.2022 Saat 21:36 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Kuzey Amerika

Halen daha ben bu açýklamalara tatmin olmadým. Bence o sezon þampiyonluk siyasete peþkeþ çekildi. Geçen sezon da aynýsý bize yapýldý. Ýki sezon arasýnda hakemlerin bize karþý olan tutumlarý arasýnda ciddi farklar var.
    20 EKÝM 2022
    Hüseyin Çimþir'den Flaþ Ünal Karaman Sözleri

Trabzonspor eski teknik direktörü Hüseyin Çimþir'den dikkat çeken açýklamalar geldi.

Trabzonspor'da 303 maça çýkarak Bordo-Mavili formayý en çok giyen 12. isim olan, Karadeniz devinin yýllarca kaptanlýðýný yapan, futbolculuk döneminde Bursaspor'un tarihi þampiyonluðunda çok önemli paya sahip olan ve 2 sezon önce Fýrtýna'da teknik direktörlük görevini üstlenen Hüseyin Çimþir'den açýklamalar geldi.

Çimþir çokça tartýþýlan Ünal Karaman dönemini de anlattý.

Çimþir açýklamalarýnda þu ifadelere yer verdi;

'Ünal Karaman hem kaptaným, hem hocamdý'
    Yine Trabzonspor'a bu kez çok yakýn geçmiþe dönelim hocam. Ünal Karaman'ýn yardýmcýsý olarak Trabzonspor'daki antrenörlük sürecine baþladýnýz. Bana göre bugünün Trabzonspor'unun temellerini de sizler attýnýz. Kýsýtlý bütçe ve imkanla iyi iþler yaptýnýz. Ýyi iþlere raðmen geliþi kadar sürpriz bir þekilde Ünal Karaman'la yollar ayrýldý. Ünal Karaman diyip pasý size atmak istiyorum...

"Konyaspor döneminden sonra Mustafa Reþit Akçay hocayla yollarýmýz ayrýldý. Güzel zamanlar geçirdik, Süper Kupa da kazandýk. Sonrasýnda 2018'in Mayýs ayýydý sanýrým rahmetli Özkan Sümer'den bir telefon aldým. 'Antrenör olarak seni düþünüyoruz' dediler, ben göreve baþladým. Kim olacak, ne olacak diye konuþulurken ben Ünal hocayla anlaþýldýðýnda yurt dýþýnda kamp yeri bakýyordum, orada öðrendim. Ben A takýma çýktýðýmda Ünal hoca takým kaptanýydý, beraber oynadýk. A2 Milli Takýmý'nda o teknik adam, ben oyuncuydum. Beraber oynadýðýmýz, görüþtüðümüz, çalýþtýðýmýz bir abimizdi. Trabzonspor'da da böyle birliktelik oldu. Takým 1 sene evvel Rýza Çalýmbay'la birlikte 55 puan toplamýþtý sanýrým ama kadro maliyeti 35 milyon Euro'ydu. Bu bütçeyle devam etmeme kararý alýndý. Ciddi bir satýþ yapýldý, ekonomik gelir elde edildi, maaþ yükü düþtü."

'Ünal hoca ayrýlýnca bana sen devam et dedi'
    "Sezona baþladýk, yavaþ yavaþ toparlanan bir takým görüntüsü verdik. 5-0'lýk Yeni Malatya maçý yaþandý. Onur Kývrak ve Burak Yýlmaz için bir karar alýndý. Devre arasýnda transfer yasaðýmýz vardý. Uðurcan Çakýr'ý, A takýma monte ettik. Hüseyin Türkmen ve Abdulkadir Parmak'ý ekledik, Yusuf ve Ömür zaten vardý. Yani az oyuncuyla beraber o sezonu 4. bitirdik. Herkesin sempatisini kazanan, göze hoþ gelen futbolumuz da vardý. Sonrasýnda Konya'yla baþlayan, Kayseri maçýyla biten Ünal hocayla ayrýlýk süreci oldu. 1.5 yýl çalýþtým kendisiyle, elimden geldiði kadar hocayý desteklemeye çalýþtým. Yararlý bir ürün çýkarttýk ortaya. Bu ayrýlýk sonrasýnda yönetim kurulu benim devam etmemi istedi, ben Ünal hocayla konuþtum o da 'Sen devam et' dedi."

'Ayrýlýðý televizyondan öðrendim!'
    "Ünal Karaman'ýn ayrýlýðýný da beklemiyordum, görevin sonrasýnda bana geleceðini de beklemiyordum. Trabzonspor teknik direktörlüðü hayalimdi ama kýsa vadede böyle bir planým yoktu. Ben izine çýkacaktým, devreye girecektik. Hoca Ýzmir'e gidecekti, uçaðý vardý. Tesiste konuþtuk, ettik ama ayrýlýk olacaðýný düþünmüyorduk. Sonra eve gidince akþam saatlerinde herkesin öðrendiði gibi ben de televizyondan öðrendim kararý. Ünal hoca telefonlarýný kapatmýþtý, ulaþamadým da. Pazartesi günü Ünal hoca beni aradý bu kez baþkasýnýn telefondan. 'Hocam böyle böyle bir ayrýlýk oldu. Siz devam edin, ne diyorlarsa bakýn, yapýn, sizle ilgili istekleri olursa devam edin' dedi. 2-3 gün sonra da yönetimden bana böyle bir teklif geldi. Ýþin açýkçasý beni düþüneceklerini beklemiyordum. Ligde 3.'ydük, lider Sivasspor'la aramýzda 5 puan vardý, taraftar homurdanýyordu, bir kaos vardý aslýnda. Planlý olmayan þekilde görevin içinde kendimizi bulduk. Problemli süreci de aþmak için elimizden geleni yaptýk."

'Küme düþmeyi kaldýrdýlar ama þampiyon var!'

Ýlk teknik adamlýk döneminizde þampiyonluðun kapýsýndan döndünüz. O dönem neden þampiyonluk olmadý hocam?

"Bunun altýnda çok þey aramak lazým. Ýkinci yarýya baþladýk, üst üste galibiyetlerle liderliði aldýk ve belli dönem lider olarak devam ettik. Hem oyun hem de puan olarak þampiyonluða ulaþabilecek kaliteyi yakaladýk, avantajý elimize aldýk. Pandemi öncesinde þampiyonluðu etkileyen, hakem hatasýyla kaybettiðimiz 2-3 tane maç var. Bir tanesi Gaziantep maçý, attýðýmýz golün VAR'dan iptali, Abdülkadir Ömür'ün pozisyonda Nwakaeme'nin golüyle beraber yaþanan pozisyon. Goldü o ama hakem iptal etti kararýný. Ýki hafta sonra o pandeminin baþladýðý gün Baþakþehir maçýnda Nwakaeme'nin atýldýðý pozisyon, maçýn 1-1 bitmesi... O iki maçta hatalar olmasa pandemi dönemine 5 puan farkla girecektik, giremedik. Sonrasýnda pandemi dönemine girdik, süreç de çok iyi yönetilmedi. Küme düþme kaldýrýlýyor ama þampiyon var, küme düþmeyi kaldýrýyorsan ligi de oynatmayabilirlerdi ya da lig oynanýyorsa küme düþmenin de olmasý lazýmdý."

'Takýmýmýz sayýsal anlamda sýkýntýlýydý'
    "Baþakþehir maçýnda Sörloth sakatlandý, Sosa'nýn sakatlýðý vardý. 10 maçlýk sürecimiz vardý, önümüzdeki 3 hafta Sosa'yý, 2'þer hafta Ekuban'la, Nwakaeme'yi kaybettik. Bir de o dönemde Daniel Sturridge ile Obi Mikel'i kaybettik, en önemli kayýp onlar, sözleþmelerini feshederek gittiler. Kucka yine devre arasýnda ayrýldý. Badou N'diaye de ameliyat oldu keza o zaman. Takýmda önemli oyuncular vardý, kulübede savunmayý güçlendirecek oyuncular vardý ama ofansif anlamda oyunu güçlendirecek isimler yoktu. Sayýsal anlamda sýkýntýlý bir takýmdý."

'Hüseyin Çimþir, Trabzonspor hocasý olarak baþarýlýydý'
    "16 lig, 6 da kupa maçýyla beraber 22 maça çýktýk. Ýki maðlubiyetim var onlar da son iki hafta Denizli ve Konya maçlarý. 22 maçtaki puan ortalamam 2.05. Þampiyonluða bu kadar yaklaþýlmýþken kaybedilmesi farklý söylemlere neden oldu ama Ünal hoca sonrasýnda o süreci iyi yönettik. Türkiye Kupasý'nda finale çýktýk, ligde son ana kadar yarýþta olduk, 3. aldýðýmýz takýmý, 2.'liðe getirdik. Oyun ve oyuncuyu geliþtirdik, geçen seneki þampiyonluðun temellerinin atýldýðý süreçti. Bize nasip olmadý þampiyonluk ama o dönem olumluydu. Türkiye'de sadece þampiyonlar hatýrlanýr, ikinciler hatýrlanmaz ama baþarýlýydýk. Eðer baþarýda tek kriter þampiyonluksa o zaman Trabzonspor tarihinde 3-4 tane baþarýlý hoca var. Ötekilerin hepsi baþarýsýz, ikinciler, üçüncüler... O mantýk doðru deðil, þartlar önemli."

'Þimdiki baþarýlarda emeðimiz var'
    "Bakýldýðýnda Trabzonspor dört yýlda; bir þampiyonluk, bir ikincilik ve iki de dördüncülük yaþadý. Bir Türkiye Kupasý, 2 de Süper Kupa kazandý. Ývme her geçen gün üste çýkmýþ. Bu bir anda olmadý, bunun bir süreci var. Bu süreçte de Ünal Karaman'ýn, benim, ekibimizin, yönetimin, oyuncularýn, taraftarýn payý var. Kimsenin emeðine haksýzlýk edilmesin."

'Nwakaeme'yi, Konya'ya istemiþtik ama alamamýþtýk'
    Alexander Sörloth ve Anthony Nwakaeme transferleri sizin döneminizde gerçekleþti. Ýki futbolcunun da adýný duyduðunda birçok kimse tanýmýyordu. Ama Bordo-Mavili formayla harikalar yarattýlar. Hem transfer süreçleri hem de Trabzonspor'a katkýlarýný sorsak?

"En maliyetli isim Anthony Nwakaeme'ydi o zaman. 1.1 milyon Euro bonservis, maaþý da 800-900 bin Euro bandýnda bir rakamdý. Ýsrail'den geldi, ne olacaðý soru iþaretiydi. Ben Konyaspor'da çalýþýrken, Nwakaeme önümüze gelen bir oyuncuydu ama o dönem Konyaspor'a alamamýþtýk. Baþta böyle bir arayýþýmýz yoktu ama Burak Yýlmaz sezon baþý kampýnda ameliyat olunca ihtiyaç doðdu, hem kenar oynayabilen hem de santrfor oynayabilen oyuncu aradýk. Yine Nwakaeme ismi önümüze geldi, benim zaten bildiðim isimdi, direkt onay verdim."

'En riskli transferdi...'
    "O dönem maliyet ve kulübün durumuna bakýldýðýnda riskli transferdi. Biz o riski aldýk ve Nwakaeme de karþýlýðýný verdi, sað olsun. Sonraki yýl Sörloth ismi geldi baþkan tarafýndan biz de onay verdik, imzayý attýk. Yine Ekuban öyle izleyip, aldýðýmýz bir oyuncuydu. Alýp yararlanamadýðýmýz isimler de oldu ancak yaptýðýmýz Nwakaeme, Sörloth, Ekuban hamleleri Trabzonspor için önemli transferlerdi. Oynadýklarýnda çok ciddi katkýlar saðladýlar."

'Onur ve Burak'a kýrgýn deðilim, onlarýn bana dargýnlýðý var mý bilmiyorum'

Onur Kývrak ve Burak Yýlmaz'ýn kadro dýþý kalmasý?

"Çok ciddi bir karardý. Sonuçlar kötü gitseydi ters de tepebilirdi. Ancak yönetim inisiyatifini kullandý, böyle bir karar aldý. Son aþamada Ünal hocamýza da soruldu. Ancak karar verici mercii yönetimdi. Sonuca bakarsak; Burak daha baþarýlarla dolu bir kariyere imza attý, Onur futbolu býraktý. Ama sonuç olarak iki oyuncunun da Trabzonspor'a ciddi katkýlarý olmuþtur. Benim tarafýmdan onlara karþý dargýnlýðým yok, onlarýn var mý bilmiyorum. Ayrýlýklar hoþ deðil ama..."

'Tabloyu deðiþtirecek teknik ekip ve oyuncusu var'
    Günümüze gelelim yine hocam... Trabzonspor son þampiyon olarak büyük beklentilerle baþladý, tam anlamýyla istenilen sonuçlar gelmedi. Hem takýmý hem de Abdullah Avcý'yý nasýl deðerlendirirsiniz?

"Þampiyonluk sonrasýnda kadroda ciddi deðiþimler oldu. Kasýmpaþa maçýnda 11'de 5 geçen seneden, 6 da yeni oyuncu vardý. Bu bir süreç, bu bir deðiþim... Bu süreci iniþli-çýkýþlý geçiriyor Trabzonspor. Sahada oynanan oyun bu sezon çok da tatmin etmiyor camiayý. Trabzon taraftarýnda, önde baskýlý oynayan, tempolu oynayan bir oyuna beðeni var. Puansal olarak büyük kaybý yok ama oyun ve oyuncu olarak kýrýlganlýklar yaþanýyor. Bunu deðiþtirebilecek teknik ekibi ve oyuncu kadrosu var Trabzonspor'un."

'Abdullah Avcý yeni bir oyun formatý üretecektir'
    "Geçen seneki takýmla bu sezonki takým ayný oyunu oynayamaz, oyuncu özellikleri yapýlarý deðiþik. Geçen yýlki takým birinci bölgeden üçüncü bölgeye daha hýzlý geçebiliyor ve Nwakaeme-Cornelius ikilisiyle topun orada tutulmasýyla üçüncü bölgeye yerleþimi daha kolay yapýyordu. Bu yýl Trezeguet ve Gomez daha farklý oyuncular, topu tutmaktan ziyade geçiþi yapan oyuncular, topu taþýyan oyuncular. Ben bu oyuncu grubuna göre Abdullah Avcý'nýn yeni bir oyun formatý üreteceðini düþünüyorum. Abdullah hoca set oyunu ve topa sahip olmaya çalýþarak setle beraber üçüncü bölgeye yerleþmek istiyor."

“Kimsenin emeðine haksýzlýk edilmesin"
    Þampiyonlukta payýnýn olduðunu dile getiren Çimþir, “Bakýldýðýnda Trabzonspor dört yýlda; bir þampiyonluk, bir ikincilik ve iki de dördüncülük yaþadý. Bir Türkiye Kupasý, 2 de Süper Kupa kazandý. Ývme her geçen gün üste çýkmýþ. Bu bir anda olmadý, bunun bir süreci var. Bu süreçte de Ünal Karaman'ýn, benim, ekibimizin, yönetimin, oyuncularýn, taraftarýn payý var. Kimsenin emeðine haksýzlýk edilmesin." diyerek sözlerini bitirdi.

https://www.haberts.com/huseyin-cims...araman-sozleri
    Konu jpositve tarafýndan (29.10.2022 Saat 21:20 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Kuzey Amerika

Konu jpositve tarafýndan (20.09.2023 Saat 20:22 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Kuzey Amerika

Nereden
    Kuzey Amerika

Nereden
    Kuzey Amerika

Nereden
    Kuzey Amerika

Bazi futbolcular gercekten huseyin cimsir ile beraber turkiyedeki kariyerlerinin en skorer zamanlarini yasamislar. Belki de coronadan dolayi liglere ara verilmese ilgili oyuncular daha da fazla skor yapacaklardi. Son 8 mac icin verilen hazirlik surecinde huseyin cimsir maclara takimi yeterince iyi hazirlayamadi. Kisisel donanimi teknik bilgisi boyle bir durum icin yetersiz kalmisti. O donem 26. hafta macimizi 15 martta oynamistik 27. hafta macimizi ise 12 haziranda oynamistik. Arada 3 aylik zaman farki var. Super ligin baslayacagi tarihi nihat ozdemir zannedersem 7 nisan 2020 de aciklamisti.

Jose sosa 16 mac 1395 dakika bu da 15 - 16 tane 90 dakika yapar 8 gol 3 asist
    https://www.transfermarkt.com.tr/jos.../spieler/20137

Caleb ekuban 16 mac 1115 dakika bu da 12 - 13 tane 90 dakika yapar 3 gol 9 asist
    https://www.transfermarkt.com.tr/cal...spieler/199953

Filip novak 19 mac 1740 dakika bu da 18 - 19 tane 90 dakika yapar 8 gol
    https://www.transfermarkt.com.tr/fil...spieler/107665

Joao pereira 15 mac 1320 dakika bu da 13 - 14 tane 90 dakika yapar 4 asist
    https://www.transfermarkt.com.tr/joa.../spieler/13217

Alexander sorloth 20 mac 1749 dakika bu da 19 - 20 tane 90 dakika yapar 16 gol 5 asist
    https://www.transfermarkt.com.tr/ale...spieler/238407

Badou ndiaye 21 mac 1507 dakika bu da 15 - 16 tane 90 dakika yapiyor 1 gol 5 asist
    https://www.transfermarkt.com.tr/bad...spieler/211325

Anthony nwakaeme 16 mac 1145 dakika bu da 11 - 12 tane 90 dakika yapiyor 7 gol 2 asist
    https://www.transfermarkt.com.tr/ant...spieler/175988
    Konu jpositve tarafýndan (20.09.2023 Saat 22:49 ) deðiþtirilmiþtir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)