Sayfa 3954 Toplam 4003 Sayfadan BirinciBirinci ... 2954 3454 3854 3904 3944 3952 3953 3954 3955 3956 3964 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100054 adet sonuctan sayfa basi 98,826 ile 98,850 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 14 -

Nereden
    Afrika Diğer

Chelsea'den Britanyalı (daha doğrusu nereden olursa olsun herhangi Britanyalıyı) alabileceğimizi sanmıyorum. Kirâlayabileceğimiz oyuncular da kısıtlı:

Juan Familia-Castillo (20, Hollanda [Dominik asıllı], Sol bek): Sezon başında Ajax kirâlamıştı, Ajax U21 formasıyla Hollanda 2. Ligi'nde 23 maça çıkıp 6 asist yapmış ama performansı yeterli görülmemiş olacak ki Ajax transferi için herhangi bir hamle yapmayacakmış. Ayrıca Hollanda U20 millî takımının as oyuncusu.

Charly Musonda Jr. (23, Belçika [Zambiya asıllı], On numara): Bildim bileli kirâlanıyor. Bu sezon de Vitesse kirâlamış ama hem sezona yedek başlamış hem de çapraz bağlarını koparmış. Dönüşü ne zaman bilmiyorum ama ilgimiz olacağını da sanmıyorum.

Lewis Baker (25, İngiltere [Jamaika asıllı], Merkez orta saha): İngiliz olmasına rağmen ayırıyorum zîrâ geçmişte Vitesse'ye kirâlanmayı kabul eden Baker, bu sezonu da Almanya'da Fortuna Düsseldorf formasıyla tamamladı ve yalnızca 6 maçta 651 dakika süre alarak beklentilerden uzak kaldı. Önümüzde Jamaika asıllı İngiliz bir oyuncunun başarısız serüveni mevcutken olası bir transferi gündeme gelir mi, sanmıyorum.

Danilo Pantic (23, Sırbistan, Merkez orta saha): Partizan'dan yetişen Sırp oyuncu üst üste 2 sezon art arda kirâlandığı eski kulübünde başarılı bir performans gösterse de bu sezon MOL Fehervar'da kendini kabul ettiremedi ve devre arasında ayrıldı. Bence potansiyeli var, düşünülebilir.

Kenedy (24, Brezilya, Sol kanat): Getafe'ye karşı oynadığımız maçlarda hayvanî fiziğiyle hatırlıyorum. Bu ligde net iş yapar ama ilgimiz Nwakeme'nin ayrılmasıyla doğru ortantılı olur. Nwakaeme giderse çok isterim şahsen

Matt Miazga (24, ABD, Stoper): Geçen sezonun devre arasını tâkip eden süreyle bu yıl da Reading'de kirâlıktı. Sakatlıkları saymazsak geçen sezon da bu sezon da takımın as oyuncusuydu. Belki Reading onunla devâm etmek ister.

Abdul Rahman Baba (26, Gana, Sol bek): Türk spor basınının transfer gözdelerinden Bu sezonu Mallorca formasıyla geçirecekti ancak daha ligin ikinci maçında yaşadığı diz sakatlığından ötürü sezon boyu forma giyemedi. Antrenmanlara çıkmış ama sağlık durumu nedir bilemiyorum, diz bölgesi bir sporcu için en riskli yerlerden. Zâten kirâlanmaz bu saatten sonra, ancak bonservisle verilir diye düşünüyorum.

*

Swansea'ye kirâlanan Fildişi Sahilli stoper Marc Guehi ve Conor Gallagher için Swansea'ye opsiyon tanınmış. O yüzden onları hiç yazmıyorum.

mechatron61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Uğurcan 1 sene daha kalıp EURO 2021de kendini gösterdikten sonra gitse bizim için daha iyi olur.
    Ama +25 li rakamlar konuşuluyorsa tabii ki gitmeli. Ama bu rakamlara hiç inanmıyorum. Yusuf için de çok yüksekten teklifler sallanıyordu. 16,5 luk teklif zor çıktı.

Ahmet Taşçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Lider stoper, Ön libero ve 10 numara alınmalı. 10 numarayı Taha, Sosa'yı Parmak, Alınacak 6 numarayı da Doğan ile yedeklemeliyiz. Fakat Kaleci ve Abduşu koyunca bir yerli daha gerekiyor ya Serkan Asan oynayacak ya da yerli bir stoper bulunacak başka mevki kalmıyor.

Emirhan Çorumlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Süper Lig Önerilerim:

-Papiss Demba Cisse
    -> 35 Yasinda, ama gayet fit ve isini iyi yapan bir Futbolcu. Süper Lig Kariyerine 55 Mac 38 Gol ile devam ediyor. Kadro Derinligi icin düsünülmeli bence. Sezon Sonu Kontrati sona eriyor. Istanbul Takimlari, özellikle Erol Bulut lu Sikeciler isteyeceklerdir. Hem onlara, hemde Alanya Yönetimine zarar vermek icin güzel bir Firsat.

-Nazim Sangare -> Son 15 Senede 9 sefer degisen Yabanci Kuralini, Serkan Asan in tecrübesizligini ve Pereira nin ilerleyen yasini göz önünde bulundurunca, bence gayet yeterli bir Transfer olur Ligimiz icin.

-Dario Melnjak -> Olurda Novak Sezon Sonu gidecek olursa, bence bu Adami almak icin Rize ve Ünal Hoca ile görüsmeliyiz.

-Bernard Mensah -> Oyununu ve Frikiklerini begeniyorum. Böyle ekstra bir Oyuncu Ofansif olarak isimize yarayacaktir. Tek Sorun Fiyati olabilir.

-Olarenwaju Kayode -> Nwakaeme' ye yeni bir Arkadas getirebiliriz. Gayet yeterli bir Forvet. En azindan yedek Forvet olarak Koray i izlemek zorunda olmayiz. Henüz Salih Kavrazli ve Anil Basaran ikilisinin ne yapacagi belli degil.

-Papy Djilobodji -> Zamaninda sakatliklarindan dolayi cekinip transfer etmedigimiz Oyuncu bu Sezon gayet iyi bir Sezon geciriyor. Kendisini begeniyorum ve eldeki Stoperlerimizden daha iyi oldugunu düsünüyorum. O Yüzden yoklanabilir bence.

-Okechukwu Azubuike -> Basaksehir Takiminin 1,8 Milyon Euro' ya satin alma opsiyonu mevcut. Ama sayet saglik sorunu yoksa bizde sansimizi deneyebiliriz 1,5 Milyon Euro civarlarinda. Diri bir Orta Saha ya ihtiyacimiz var.

“Gökkuşağına ulaşmak istiyorsan yağmura katlanmak zorundasın.”

Alika87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde şu var chelsea geçen sezon kaleci kepa ya 70 milyon euro bonservis ödedi bu kaleciyi satmadan ben başka bir kaleciye yüksek bonservis verecekelrine inanmıyorum bence balon haber
    Kepa’dan memnun değil taraftar. Ama bu bir gerçek, kimse 70 milyonluk kaleciyi yedeğe çekmez. Uğurcanı almadan, Kepa icin alıcı bulması lazım chelsea.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Nereden
    Almanya

Alıntı mechatron61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uğurcan 1 sene daha kalıp EURO 2021de kendini gösterdikten sonra gitse bizim için daha iyi olur.
    Ama +25 li rakamlar konuşuluyorsa tabii ki gitmeli. Ama bu rakamlara hiç inanmıyorum. Yusuf için de çok yüksekten teklifler sallanıyordu. 16,5 luk teklif zor çıktı.
    Yusuf ilk yüksek Transferlerimizden oldu. Ayrica Lille Takimi mümkün oldugunca ucuza alip, pahaliya satmaya calisan ve bu Transferlerle ayakta kalan bir Takim. En taze örnek bitme asamasinda olan Osimhen Transferi. Ki Lille bile 16,5 Milyon Euro' nun yani sira, 1 Milyon Euro Bonus (Yusuf 25 Mac yapti ve biz bu ek parayi aldik/alacagiz - 17,5 Milyon Euro yani aslinda Bonservis Bedeli), bir sonraki satisindan 20% pay ve bonservisiyle Edgar Ie' yi bize verdi. Bence israrla gitmek isteyen bir Oyuncu icin gayet makul bir Transfer anlasmasi.

Ama Chelsea aksine zengin bir yatirimci/is adaminin kullandigi bir Takim. Belkide kara para akliyorlar. Orasini bilmiyoruz. Ama Kepa gibi bir Kaleciye bile 80 Milyon Euro ödeyen bir Takimdan bahsediyoruz. O yüzden bu Rakami fazla yadirgamiyorum ben. Umarim dogrudur. Hem Ugurcan, hemde bizim icin hayirlisi olsun.

Nereden
    Almanya

Alıntı Emirhan Çorumlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süper Lig Önerilerim:

-Papiss Demba Cisse
    -> 35 Yasinda, ama gayet fit ve isini iyi yapan bir Futbolcu. Süper Lig Kariyerine 55 Mac 38 Gol ile devam ediyor. Kadro Derinligi icin düsünülmeli bence. Sezon Sonu Kontrati sona eriyor. Istanbul Takimlari, özellikle Erol Bulut lu Sikeciler isteyeceklerdir. Hem onlara, hemde Alanya Yönetimine zarar vermek icin güzel bir Firsat.

-Nazim Sangare -> Son 15 Senede 9 sefer degisen Yabanci Kuralini, Serkan Asan in tecrübesizligini ve Pereira nin ilerleyen yasini göz önünde bulundurunca, bence gayet yeterli bir Transfer olur Ligimiz icin.

-Dario Melnjak -> Olurda Novak Sezon Sonu gidecek olursa, bence bu Adami almak icin Rize ve Ünal Hoca ile görüsmeliyiz.

-Bernard Mensah -> Oyununu ve Frikiklerini begeniyorum. Böyle ekstra bir Oyuncu Ofansif olarak isimize yarayacaktir. Tek Sorun Fiyati olabilir.

-Olarenwaju Kayode -> Nwakaeme' ye yeni bir Arkadas getirebiliriz. Gayet yeterli bir Forvet. En azindan yedek Forvet olarak Koray i izlemek zorunda olmayiz. Henüz Salih Kavrazli ve Anil Basaran ikilisinin ne yapacagi belli degil.

-Papy Djilobodji -> Zamaninda sakatliklarindan dolayi cekinip transfer etmedigimiz Oyuncu bu Sezon gayet iyi bir Sezon geciriyor. Kendisini begeniyorum ve eldeki Stoperlerimizden daha iyi oldugunu düsünüyorum. O Yüzden yoklanabilir bence.

-Okechukwu Azubuike -> Basaksehir Takiminin 1,8 Milyon Euro' ya satin alma opsiyonu mevcut. Ama sayet saglik sorunu yoksa bizde sansimizi deneyebiliriz 1,5 Milyon Euro civarlarinda. Diri bir Orta Saha ya ihtiyacimiz var.

Bu oyuncuları Türkiye’ye gelmeden bulacaksın. Hiç biri öyle bulunmayacak hint kumaşı değil.

Nereden
    Almanya

Alıntı Alika87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu oyuncuları Türkiye’ye gelmeden bulacaksın. Hiç biri öyle bulunmayacak hint kumaşı değil. Gesendet von iPhone mit Tapatalk
    Onu becerebilsek zaten maliyetleri dahada az olur. Ama basarili olmalari bence daha uzun bir süre alabilir. Bu sekilde Ülkeyi ve Ligi taniyan, adapte olmus Oyuncular olacak. Tutma ihtimali daha yüksek Transferler olarak görüyorum yani kisacasi. Yoksa kesinlikle bulunmayacak hint kumasi degiller.

brusveyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Yerli takımlardan oyuncu almaya kalksak baya para isterler. Şuan 2 tane genç transfer yaptık. Onlara verilen paralar bile şuan soru işareti. Tamam Dolar-Euro cinsinden düşük görünüyor ama TL'ye çevirince bence hiçte düşük fiyatlar değil.

Denildiği gibi bulup çıkarmak mesele.
    Parayı herkes verir ama sen keşfedebiliyor musun önemli olan bu.
    Trabzonspor deyince durur akan sular.

Yasin Altuntas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Türkiyeden herhangi bir oyuncuya 33 Mio.€luk bir teklif gelirse (ki bende inanmiyorum) bir saniye bile düsünmeden satilir.

Kaybedecek hic birseyin yok, iyi oynarsa referans olur, satacagin her oyuncu deger kazanir, kötü oynarsa en kötü ihtimal geri alirsin ve yine oynatirsin (ki bu en kötü ihtimal yani). Yabanci kurali falan takmamak lazim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "30 Gol ve Assist (20 Gol, 10 Assist tahminimce) yazin bir kenara !!! Sezon sonu görüşürüz"Tarih: 04.08.2019, 14:24 --> https://forum.bordomavi.net/showthre...post1921122696

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Alika87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu oyuncuları Türkiye’ye gelmeden bulacaksın. Hiç biri öyle bulunmayacak hint kumaşı değil.

Azubuike Rizeden kendi takımına döndü, Başakşehir kiraladı. Biz kiralasak bizde de banko oynardı yoklukta. Mensah yine Kasımpaşa'da taş gibi top oynadı. Kayseri yerine biz kiralayabilirdik. Herkes istemediği sürece takıma yakıştıramıyoruz Anadolu topçusunu. Şu an en beğendiğim, üst seviyeye geçebilecek topçular Haddadi ve Murawski. Muraswki Castro efekti yaratabilir ligde.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Abdullah avci gelsin madem. Klüp cok karisik değil. Maaslar ödeniyor, enkaz yok. Altyapi geçmişi var. Şuan egosu yüksek değil, kendini tekrar kanitlamasi gerekiyor.

Sahip olduğumuz oyuncu tipiyla ayağa pas yapip alan daratlmamiz gerekiyor, top tutarak savunma yapmamiz gerekiyor. Hoca da böyle oynatiyor. Sadece gol yollarinda uyuz uyuz paslaşmak yerine biraz daha tahmin edilemez olmak lazim. Bu da oyuncu tipiyle alakali daha çok.

Değeri düşmüş adamlarin yükselmesi için en uygun klüp. Belki çok başarılı olamayabilir ama 60 puanin altina düşeceğini de sanmiyorum.

Nereden
    Almanya

Alıntı Emirhan Çorumlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onu becerebilsek zaten maliyetleri dahada az olur. Ama basarili olmalari bence daha uzun bir süre alabilir. Bu sekilde Ülkeyi ve Ligi taniyan, adapte olmus Oyuncular olacak. Tutma ihtimali daha yüksek Transferler olarak görüyorum yani kisacasi. Yoksa kesinlikle bulunmayacak hint kumasi degiller.
    Geçmişte bu tür transferler hep fiyasko olmuş bizim için. Türkiye içinden transfer ettiğimiz hangi yabancı oyuncunun faydasını gördük?

O yazdığınız oyuncu kadar yetenekli oyuncu bulmak çok zor değil. Bir kaç hafta araştırmayla taş gibi transfer listesi çıkarırım.

Yanlış anlaşılmasın, yazılan oyuncular iyi ve faydalı olabilir, ama maliyeti ettiğinden fazla.

Nereden
    Almanya

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Azubuike Rizeden kendi takımına döndü, Başakşehir kiraladı. Biz kiralasak bizde de banko oynardı yoklukta. Mensah yine Kasımpaşa'da taş gibi top oynadı. Kayseri yerine biz kiralayabilirdik. Herkes istemediği sürece takıma yakıştıramıyoruz Anadolu topçusunu. Şu an en beğendiğim, üst seviyeye geçebilecek topçular Haddadi ve Murawski. Muraswki Castro efekti yaratabilir ligde.
    200bine oynayan adam senden 800bim istiyor. Sorun yerli yabancılarda bu. Anadolu’da ucuza oynuyorlar, bize gelince paralar uçuyor. En basit örnek rodallega. Akhisar’da kaç alıyordu, bizde kaç aldı? Oysa ki rodallega’yı İngiltere’deyken çok rahat alabilirdik.

yorumsuz6117 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Uğurcan çalışma iznine takılır adadan teklif olsada yatar o iş..
    I am not in danger , I am the danger..

Nereden
    Almanya

Alıntı brusveyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yerli takımlardan oyuncu almaya kalksak baya para isterler. Şuan 2 tane genç transfer yaptık. Onlara verilen paralar bile şuan soru işareti. Tamam Dolar-Euro cinsinden düşük görünüyor ama TL'ye çevirince bence hiçte düşük fiyatlar değil.

Denildiği gibi bulup çıkarmak mesele.

Parayı herkes verir ama sen keşfedebiliyor musun önemli olan bu.

Ben zaten yoklanmali diyorum, illa gidip gereginden yüksek fiyatlara transfer edelim demiyorum. Burda yine Is Scout Ekibine düsüyor. Ben sadece Ligimizdeki Oyunculardan örnek verdim. Yoksa Scouting ile ugrasip daha uyguna dahada kalitelisini almayalim demek degil bu. Bu Konuda zaten aksini söyleyen ve düsünen Takimin iyiligini istemiyordur. Ben diyorum ki, maddi olarak yoklanmali ve imkan varsa Lig + Scouting ile saglikli bir karisim olabilir.

Son 10 Sezonda (Alt yapiyi ve kiraliklari kapsamadan -> Yusuf Yazici, Ugurcan Cakir, Alexander Sörloth) uygun fiyatlara veyahut belese Bonservislerini aldigimiz, faydalandigimiz, Bonservis olarak zarar etmeden veyahut minimal kar yaparak elden cikardigimiz Oyuncular azda olsa mevcut:

Filip Novak -> 1,9 Milyon Euro Bonservis -> hala bizde

Joao Pereira -> 300 Bin Euro Bonservis -> hala bizde

Anthony Nwakaeme -> 1,1 Milyon Euro Bonservis -> hala bizde

Caleb Ekuban -> 1 Milyon Euro Bonservis -> hala bizde

4,3 Milyon Euro' ya bu dört Ismi Bonservislerliyle almisiz mesela. Kayserispor sadece Bernard Mensah' i toplam 4 Milyon Euro' ya transfer etmis kiralama bedeli ile beraber.

-> Bugün satmak istesek sadece Nwakaeme ile Ekuban ikilisi bile en az 10-11 Milyon Euro civari Para getirirler.

Jan Durica -> Bonservissiz

Emmanuel Mas -> 1,5 Milyon Euro Bonservis -> 2,3 Milyon Euro satis

Okay Yokuslu -> 2 Milyon Euro Bonservis -> 6 Milyon Euro satis (Madde yüzünden cok az bir bedelle gitti malesef)

Carl Medjani -> Bonservissiz

Luis Pedro Cavanda -> 1,75 Milyon Euro Bonservis -> 1,8 Milyon Euro satis

Jose Bosingwa -> Bonservissiz

Paulo Henrique -> 3,75 Milyon Euro Bonservis -> 4 Milyon Euro satis

Olcan Adin -> 3,25 Milyon Euro Bonservis -> 4 Milyon Euro satis

Burak Yilmaz -> Ilk Transferi Bonservissiz -> 7 Milyon Euro satis (Madde yüzünden)

Egemen Korkmaz -> Bonservissiz

Jakson Avelino Coelho (Jaja) -> 4,2 Milyon Euro Bonservis -> 4,5 Milyon Euro satis

Umut Bulut -> 1,75 Milyon Euro Bonservis -> 3,8 Milyon Euro satis

Ama zarar olarak baktigimizda son 10 Sezonda cok daha fazla zararimiz oldu, o yüzden zaten Takimimiz bukadar büyük bir Borc yükünü tasiyor. Sacma sapan Transferlere ve Menajerlerine verilen tonlarca para.

En makul Transfer sekli: uyguna alip - faydalanip - daha yüksek fiyata kar ile satmak. Zaten bunu uzun vadeli yapabilirsek hem basari gelir, hemde borc erir gider. Borc olmadan daha yüksek yatirimlara gecebiliriz bonservis olarak. Bundan sonra gelen en uygun Bonservisli Transfer seklide uygun fiyata alip, oyuncudan satamasak veyahut kar yapamasak bile en iyi sekilde faydalanmak olur.

Bunun Örnekleride mevcut:

Ibrahima Yattara -> 300 Bin Euro Bonservis -> Para kazandirmadan gitti belki ama 8 Sezon hizmet verdi

Gustavo Colman -> 2,5 Milyon Euro Bonservis -> 6 Sezon oynadi

Onur Recep Kivrak -> 700 Bin Euro Bonservis -> 10-11 Sezon oynadi

Selcuk Inan -> 2 Milyon Euro Bonservis -> 3 Sezon oynadi

Bunlarin devamini belkide Filip Novak getirecek Kontratini uzatmayarak... Ama ben buna zarar gözüyle bakmiyorum sahsen. 1,9 Milyon Euro Bonservis bir Futbol Takimi icin asiri bir Para degil bu devirde. Bize 2,5 Sezonda kattigi seylere deger bence. Tabi gitmek isteyen ve Kontrat yenilemeyen Oyuncuyu satmak ve Para kazanmak dahada güzel olurdu.

Illaki bu yazdigim Oyunculardan da zamaninda kar yapilabilirdi, o yüzden degerini bulan oyuncu herzaman yollanmali görüsündeyim. Kimse Trabzonspor Kulübünden ve cikarlarindan daha üstün ve önemli degil günün sonunda. Cogu Oyuncuyu gereginden fazla elimizde tutup degersizlestiriyoruz bence.

Yabanci Kurali isimizi kolaylastirmayacak malesef. Hayirlisi olsun, umarim dogru Transferler yapariz.
    Konu Emirhan Çorumlu tarafından (12.07.2020 Saat 02:19 ) değiştirilmiştir.

orhanunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı naimbektas6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Norwich düştü al teemu pukki yi
    pukkiyi salla hocası farkeyi al hocam. şu takıma ne oynattığı belli olan bir hoca ve ekuban vari yüksek tempoya uygun oyuncular alın.

sosa,wakame,novak giderse ancak tempolu pas oyununa geçebiliriz.

Mesut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay

Gurbetçi avına çıkmak lazım malum yabancı yasağı geldi
    Yerli oyuncular bulmak lazım
    Mevcut yabancı oyuncular
    Edgar Le
    Hosseini
    Da Costa
    Campi
    Messias
    Pereria
    Novak
    Ndiaye
    Guilherme
    Sosa
    Ekuban
    Nwakaeme
    Sörloth
    13 yabancı oyuncu var
    Messias kesin yolcu kaldı 12
    14 yabancı oyuncu ile kontrat yaparsan federasyona yüklü miktarda para ödenecek bence bunu yapmayız.
    Yerli oyunculara yönelmek lazım

mechatron61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Mesut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevcut yabancı oyuncular
    Edgar Le
    Hosseini
    Da Costa
    Campi
    Messias
    Pereria
    Novak
    Ndiaye
    Guilherme
    Sosa
    Ekuban
    Nwakaeme
    Sörloth
    13 yabancı oyuncu var
    14 yabancı oyuncu ile kontrat yaparsan federasyona yüklü miktarda para ödenecek bence bunu yapmayız.
    Hosseini, edgar ve ndiayeyi sayma. Söylentilere göre edgar düşünülmüyor. Ndiaye'yi almayız. Hosseini satılır.
    İyi teklif gelip satılmayacak yabancı yok zaten. Sörloth hariç. Onun daha tapusunu almadık.

Nereden
    Hatay

Alıntı mechatron61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hosseini, edgar ve ndiayeyi sayma. Söylentilere göre edgar düşünülmüyor. Ndiaye'yi almayız. Hosseini satılır.
    İyi teklif gelip satılmayacak yabancı yok zaten. Sörloth hariç. Onun daha tapusunu almadık.
    Ben olsam tam tersini yapardım
    Edgar Le takımda tutar geri kalan Hosseini,Messias,Da Costa hepsini gönderirdim.
    Edgar-Campi ikilisi ile devam ederim
    Yabancı sınırı geldiği için yedekte yabancı stoper beklemeye gerek yok.

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

yönetimin hataları var ama tabi ki her yönetim bir önceki yönetimin hatalarını kapar veya açığını kapar veya yeni hatalar ortaya çıkarır.bu seneki çıkan tek hata hoca seçimi.ama kadroda bilal milal diye adamları alıp onları geliştirecek veya onların performansını çıkarabilecek bir hocayla çalışmaması.vasat oyuncuyu da adam edebilecek bir hocan olur.bu yok.planlama yok tabi.eksik olan bölgelere gerekli adamları almadılar.stoper ve ortasahaydı bu ama bundan önce teknik ekibin halledilmesi gerekliydi.bunu da yapmadılar.bakalım bu hatalarını düzeltmesse yönetimin gitmesi veya yenilenmesi hayrımıza olur tabi.Ünal karaman hikaye hocam.ünalla hüseyin arasında fark yok.başımızda teknik ekip ve hoca yok bunu anlamalısın bugünkü puan tablosu bu seneki wakayeme ve sorloth sayesinde.bu kadar net.
    Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela kaçıncı olduğun değil.İki oyuncun gitti diye İkinci lig takımına dönüyorsan senin takımının planlaması aferdersin ama bok gibi yapılmış demektir.Ekuban ve Waka sakatlanabilir,yerine adam akıllı alternatif alsaydın sorun olmazdı.Sorloth sakatlansa yerine oynayacak adam yok.Böyle bir saçmalık olamaz.İki yıldır eksik olan kritik bölgelere adam almadılar,bu mallıktır,bu hainliktir.Kasıt var burada.Sturridge dangalağına vereceğin parayla adam akıllı adamlar alabilirdin.

Ünal kenarda bostan korkuluğu gibi durmuyordu en azından bir ağırlığı vardı.Bir dünya eksikle adam takımı bir yerlere kadar getirdi,ilk yarıyı iyi bir konumda bitirdik.

Hüseyin kendisinden çok daha fazla adama sahip olmasına rağmen takımın içine etti.Mal gibi maçları izlemekten başka bir boka yaradığı yok.Değişiklikleri adeta hainlik gibi,şike gibi.Bu adamı teknik direktör yapmak da bir nevi hainlikti ve bunu da yaptılar.Neymiş efendim takımı tanıyormuş.Ana avrat küfrettirecekler sonunda.Takımı kahvede ki adamlarda tanıyor o zaman onlara verelim onlar yönetsin.
    takım saçma sapan puanlar kaybederken bu açıklamayı öylesine yapsa bile yapmaması lazım.gereksiz ve yersiz bir açıklama.ancak hepimiz biliyoruz ki hüseyini savunma amaçlı aslında yönetim kendi hatasından ders çıkarmak yerine kendini savunuyor bu daha büyük bir yanlıştır zaten.bakış açılarını biliyoruz.newton yabancı teknik yardımcı ekibini getiren adam hoca da alır.teknik ekip de alabiir.ancak bu tarz düşüncesi olan yöneticiler sıkıntı yaratır.yardımcı ekip newtonun gelmesine vesile olanın asbaşkan olmadığı açıktır.başkana gelince :bu şekilde strateji olmaz.yanlışın içine girmezler girerler bilemem ama novakla sözleşme imzalamayarak yanlışı yaptılar zaten.hüseyinle devam etmezler ama hüseyinin yerine kim gelr? kadro dağılır mı?hüseyinin yerine alman yabancı hoca aldıktan sonra misal diğer teknik ekibi de ayarlamaları lazım.bu yerli ekiplede çalışılmaz.yönetimin yapması gereken: iyi bir hoca yabancı alman,ayrıca teknik ekip alınması onlar da alman veya hollanda olabilir.bunun dışında mevcut olan oyuncu kadrosunu korumak.bunu başarmaları lazım.yapamazlarsa geriye gideriz.tabi ki diğer yetersiz olan yerli -Türk teknik ekibi de yollamaları lazım.ve eksik olan bölgeleri gelecek olan yabancı hocaya rapor şeklinde sunup transferleri halletmeleri lazım.stoper,solbeck,ortasaha ve forvet.kadro derinliğimiz yerlerde novak giderse.
    Alıntı Latif Özdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şansımız çok çok düşük olsa da lig bitmedi, ne olur ne olmaz motivasyon kaybı olmasın diye öyle bir açıklama yapmıştır. Yoksa ben ne Ağaoğlu'nun ne de başka bir yöneticinin Hüseyin ile devam etmeyi düşündüklerini sanmıyorum. Biraz acı oldu ama kendileri de Hüseyin Cimşiri teknik direktör yaparak büyük hata yaptıklarını gördüler.

Şimdi Hüseyin ile devam diyecek kadar da büyük bir yanlış içine girmezler, giremezler. Ancak şampiyon olsak olur ki o da bu saatten sonra zor. Hatta şampiyon olsak bile Hüseyin ile devam etmeme ihtimalleri var bence.
    Konu erenslash tarafından (12.07.2020 Saat 12:30 ) değiştirilmiştir.
    "Annuit cœptis"

ANAOKULU TERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

- uğurcan'ın ederi max. yusuf yazıcı parası .
    - ömür bence bitti . yeni gökhan töre . fazlası değil .
    - eku'ya 5-6 veren varsa bi dakika bile düşünme .
    - waka'yı 6 verene sat . bence miadını doldurdu .
    - aleks'i 6'ya al , 9'a sat . 3 m yuro , 3 m yurodur .
    - sosa'yı gönder gitsin . vereceğin 2,2 m yuroya yazık.

toplamda yaklaşık 25-30 m yuro para sana kalır .
    bu paranın yarısına bile (sıfırdan ) köpek gibi takım kurduğun gibi ,
    teknik direktörü de yanında eşantiyon getirirsin .

risk alacan hacı !

risk almazsan (böyle ) sürünür gidersin yıllarca .

takım dağılır diye korkmayın .
    çünkü ortada takım diye birşey yok .

ortada takım olsa ,
    22 defa öne geçtiğin maçda puan kaybetmez ,
    son 4-5 maçta ayağına gelen fırsatı ,
    altın tepsiyle rakibe vermezdin .

ayrıca torunlarımızın torunları da ,
    onların yedi göbek sonrası da ,
    şampiyonluk falan göremeyecek .

bu trajedi , çocuklarımıza güzelce izah ediliyor değil mi ?
    her sene , her sene , hayal kırıklığına uğramasınlar , yazıktır !

Ahmet Taşçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı Mesut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevcut yabancı oyuncular
    Edgar Le
    Hosseini
    Da Costa
    Campi
    Messias
    Pereria
    Novak
    Ndiaye
    Guilherme
    Sosa
    Ekuban
    Nwakaeme
    Sörloth
    13 yabancı oyuncu var
    Ben olsam Costa 'yı 11'fde başlatma öpüp yollarım, Huseini' ye 2-3 ne teklif getirilirse yol veririm, Messias zaten gidicek. Edgar ve Campi 'yi tutarım bir tane daha üst düzey lider stoper alırım stoper 3 yabancı 2 yerli bırakırım... Ayrıca sol bek de yabancı olacak tek kurtuluş sağ bekin yerli olması Serkan' ı artık tamamen oraya monte etmeliyiz. Hata yapar, kötü oynar ama sabredilmeli çocuğa hızlı, teknik ve iyi pasör sadece pozisyon bilgisi eksik o da sık sık oynayarak gelişir.
    Seneye:Erce
    - Serkan - Edgar -X-Novak
    X
    SOSA KANGA
    ABDUŞ WAKA
    SÖRLOTH.. OLMALI

Nereden
    Hatay

Yabancı sınırı yokken Gökhan Töre,Caner,Oğuzhan,Gökhan Gönül,Arda gibi türevleri çöp iken şimdi aranan futbolcular olacak.
    Mehmet Demirkol'un yorumuna katılıyorum Arda Turan artık her takım da oynar .
    Kendine takım bulamayan kişiler şimdi aranan isimler olacak
    Yerli oyuncu kalitesini artırmak gerekiyor
    Alt yapıdan çıkan isimler hariç yerli kaliteli isim yok gibi Erce ve Kamil Ahmet bu isimleri artırmak gerekiyor
    Yusuf Sarı değerlendi mesela sakatlanmazsa iyi yerlere gelecektir

fanatikdevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sacit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Transfer yapmak için oyuncu satman gerekiyor
    Uğurcan ne kadar yüksek bonservise giderse çok şahane olur

Para eden kim varsa satılsın
    Özellikle alt yapıdan çıkanlardan
    Biz nasıl bu hale geldik,getirildik taraftar olmuş Gençlerbirliği taraftarı.Şampiyon yapmadan nereye gidiyor alt yapı topçusu?
    FORMANIN ÖNÜNDEKİ ARMAN İÇİN OYNA ARKASINDA YAZAN İSMİ HATIRLAYACAKLARDIR.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)