Sayfa 3900 Toplam 4003 Sayfadan BirinciBirinci ... 2900 3400 3800 3850 3890 3898 3899 3900 3901 3902 3910 3950 4000 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100054 adet sonuctan sayfa basi 97,476 ile 97,500 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 14 -

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Novak'ın geçen sezonki piyasa değeri ile şimdiki piyasa değeri bir mi ki ederinden fazla para istesin..

Farzedelim ki ederinden fazla maaş istedi senin dediğin gibi olsun..Ver parasını sonraki sezon sat oyuncuyu..
    Sözleşmesinin bitmesine 2 sene varken daha fazla edecek bir futbolcuydu, dolayısıyla son senesine girerken ederinden fazla istemesi gayet mümkün.

Başkanın en başından beri eleştirdiği ekonomi bilmezlik de bu blöfe boyun eğme anlayışı işte. Sen 800k maaş alan adama, iyi performans gösterdi diye 1-1.2m arası teklif götürdüğünde İstanbul'a gitme tehditinde bulunup önerilenden daha da fazlasını istiyorsa çelenki boynuna takıp göndereceksin. Aksi halde diğer futbolcularını tutamazsın. Bir oyuncudan sözleşme süresinin sonuna kadar tam performans aldığın halde sözleşme yenilerken senden istedikleri takım standartını aşıyorsa serbest bırakıp yerine başka adam transfer etmek yanlış bir strateji değil, bu dönemin realitesi hatta. Tam tersini yıllarca denedik, kulüp iflas etti.
    Naber?

Mert Oğuzlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Bahadır Şimşek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki sorum var,

1-Bugüne kadar hangi yapancıdan kaç para kar ettin ki Sörloth'tan 3 milyon euro kazanınca bu kadar eleştiriyorsun? (9 milyon olduğunu varsayıyorum sadece)
    2- Wakaeme'yi kaça aldın, şu an kaç yaşında ve 6 milyona satarsan kaç katı para kazanmış oluyorsun? Bu sorunun cevaplarına göre 6 milyon hala komik bir rakam mıdır?

Soruların cevabı yukarıda yazdığın eleştirileri boşa çıkarıyor. O yüzden eleştirilerini kabul etmiyorum.
    Sorular bana degil ama şöyle bir durum var, zaten bugune kadar ciddi kar yapamadik ve bu tarz transferlerde hep zarar eden taraf olduk diye bu haldeyiz.

Sorloth piyangoydu, 6m euro cok ciddi yatirimdir ve bu parayi verip devamina 9m euro cikis maddesi koydurmak yonetim hatasidir. Aldigi parayi da dusunursek kasaya sadece 1.5m euro girecek, bunun neresi savunuluyor anlamadim. Fb Vedat icin 30m euro istiyor, Sorloth gibi patlama yapmis oyuncudan 1.5m euro mu kazanacagiz, bu madde olmasa toplam borcumuzun onemli kismini silecek satis yapabilirdik, Avrupa'da dikkat cekebilirdik. Simdi hepsi ayni maddeyi koydurmak isteyecek, bize enayi muamelesi yapacak. Tamamen Sorloth'un insafina kaldik, maasini arttirip maddeyi en azindan 20m euro civarlarina cikartmaliyiz. Yoksa sampiyon da olamazsak bu borclar nasil odenecek ?

Yine ayni sekilde Wakayeme 1 milyona alindi, yasi da var 6 milyon kotu para mi? diyorsun. Bu mantikla Abdulkadir bedavaya geldi 12 milyona Benfica'ya falan satalim ? Ligin en etkili kanat forvetine sahibiz, Goztepe Halil icin 3m euro istiyor, sanirim baska soze gerek yok. Burada da yonetim hatasi var. Hangi yoneticiler pazarlik yapiyor bilmem ama bu sacmaliktan vazgecmeleri lazim.

Bunlari yazip yonetimi hatasindan döndürmek yerine zorlama yorumlarla destekleyip her şartta savunmak anlamsiz. Hataya hata demek lazim.
    "Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler. Günler batıdan battı bile, tepelerin ardından gölgeler içine. Nasıl bu hale geldik?"

A. Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı asilhamsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sergen yanında hakan ünsal otururken sol bek futbolda hiç önemli bir mevki değil demişti o geldi aklıma.

Benim bu ligde izlediğim en iyi sol bek abdullah ercan dı açık ara. Şimdi öyle bir sol bek 10-15 milyon eder.

Abdürrahim defansif açıdan iyi bir bek. Daha önce yine söylediğim ali eren iyican var osmanlıdan.

Bu ikisine güvenip sol bek sorununu hallederdim ben olsam.
    Gecen abdullah ercan, unal karaman, hami , sota li kadroda 90 dk bjk macini izledim. Iclerinde avrupanin buyuk takimlarinda oynayabilecek tek oyuncu abdullah ercan. Hepsi dan dun oynarken abdullah bilerek ve modern futbol oynuyordu.

yorumsuz6117 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Fener 1.9 verdiyse Novak'a gider gitmesi de normal..
    I am not in danger , I am the danger..

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Mert Oğuzlu61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorular bana degil ama şöyle bir durum var, zaten bugune kadar ciddi kar yapamadik ve bu tarz transferlerde hep zarar eden taraf olduk diye bu haldeyiz.

Sorloth piyangoydu, 6m euro cok ciddi yatirimdir ve bu parayi verip devamina 9m euro cikis maddesi koydurmak yonetim hatasidir. Aldigi parayi da dusunursek kasaya sadece 1.5m euro girecek, bunun neresi savunuluyor anlamadim. Fb Vedat icin 30m euro istiyor, Sorloth gibi patlama yapmis oyuncudan 1.5m euro mu kazanacagiz, bu madde olmasa toplam borcumuzun onemli kismini silecek satis yapabilirdik, Avrupa'da dikkat cekebilirdik. Simdi hepsi ayni maddeyi koydurmak isteyecek, bize enayi muamelesi yapacak. Tamamen Sorloth'un insafina kaldik, maasini arttirip maddeyi en azindan 20m euro civarlarina cikartmaliyiz. Yoksa sampiyon da olamazsak bu borclar nasil odenecek ?

Yine ayni sekilde Wakayeme 1 milyona alindi, yasi da var 6 milyon kotu para mi? diyorsun. Bu mantikla Abdulkadir bedavaya geldi 12 milyona Benfica'ya falan satalim ? Ligin en etkili kanat forvetine sahibiz, Goztepe Halil icin 3m euro istiyor, sanirim baska soze gerek yok. Burada da yonetim hatasi var. Hangi yoneticiler pazarlik yapiyor bilmem ama bu sacmaliktan vazgecmeleri lazim.

Bunlari yazip yonetimi hatasindan döndürmek yerine zorlama yorumlarla destekleyip her şartta savunmak anlamsiz. Hataya hata demek lazim.
    Benim söylemek istediğim şey şu, bugüne kadar neredeyse hiçbir alış-satıştan kar etmeyen bir kulüpsün ve ufak da olsa burada bir kar durumu var ve hala buna yönetim hatası diyorsunuz benim itirazım buna.
    Ayrıca 9 milyon sadece bir söylenti, oradaki madde 15 milyon da olabilir. Belki daha da fazla. Kesin olmayan bir bilgi üzerinden yönetimin suçlanmasını doğru bulmuyorum.
    Vedat 30 milyon demişsiniz, kim verecekmiş o parayı, kulüplerin fanatik muhabirlerinin şişirmelerine inanıp burada yorum yapıyorsunuz.
    Wakaeme için 1 milyona geldi 6 milyona satarsam tabi ki kar ederim, bunu sormanız bile abes. Ama satmak ister miyim orası ayrı konu tabi ki istemem. Fakat oyuncu diyorsa ki bu madde olmadan sözleşme imzalamam, orada da bir karar vermeniz gerekiyor. Her ne şart olursa olsun bu adamı alacak mıyım yoksa başkasına mı yöneleceğim. Bu şekilde düşünürseniz de Waka gibi bir adamı alamıyorsunuz. Alternatiflere giriyorsunuz o da sizi başarısız yapıyor.

Bir oyuncuyla 2 senelik sözleşme yapıyorsun, adam ilk yılında başarılı oluyor kozlar eline geçiyor sözleşme uzatırken adamın şartlarına doğru kaymak zorunda kalıyorsun.

4-5 yıllık sözleşme yapıyorsun, adam başarısız oluyor, bu sefer de göndermek 40 takla atıp zarar ediyorsun.

Sörloth da potansiyel olarak 2. maddeye giriyordu (kiralık olmasaydı), o yüzden 9 milyon veya 15 milyon euro buyout maddesinin çok dikkate alındığını düşünmüyorum ve normal olarak düşünülmemesi de gerekir.

Sonuçta CV'si çok iyi, muhtemel bir yıldız getirmemiştik.

1 yıl yaşandıktan ve bu kadar parladıktan sonra yönetim haklı veya hatalı demek o kadar kolay ki.

O kadar çok parametre var ki, bunları hiç düşünmeden körü körüne yönetim başarısız demek çok insafsızca. Ben kongre üyesi değilim, kimseye oy vermedim. Sadece Trabzonsporluyum ve kulübümü çok seviyorum. Duygusal bir sevgi ve sorunsuz bir kulüp olsun, başarılı bir kulüp olsun diye canı gönülden destekliyorum, kimseyle ilgili bir hesabım da yok.
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

A. Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı yorumsuz6117 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fener 1.9 verdiyse Novak'a gider gitmesi de normal..
    Fener 1.9 vermez. Bizden 100 bin euro fazlasini verir.

Sorloth da 9 milyon gercek buyuk ihtimalle.
    Yunus emre sel ve hasan tuncel 9 milyon olarak acikladi.
    Konu A. Aydın tarafından (03.06.2020 Saat 12:26 ) değiştirilmiştir.

turgut kasap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

İstanbul takımlarının kasa tamtakır kuru bakır bu halleriyle novak in ancak sol bacağını alırlar kaldık Novak öyle aman bunu kaçırmayalım diye yırtınılacak Bi futbolcu değil benimde trabzonspor da gördüm en iyi bek küçük Şenol Abdullah Ercan iyi idi ama Şenol bi başkaydı.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Fener hasan aliye 1.9 veriyor novaka fazlasını verirler

Çağdaş DENİZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum

Alıntı ccd6167 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fener hasan aliye 1.9 veriyor novaka fazlasını verirler
    Veriyordu...
    Artık veremez
    "Eğer yasalara saygı gösterilmesini istiyorsak, önce saygı gösterilecek yasalar yapmak lazımdır."
    Louis D. Brandeis

Trabzonspor Kongre Üyesi
    nbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bonservisi elinde olan oyunculara imza parası verilmesi olayı transfer görüşmelerini baltalıyor . son yüklü transferi olacak novağın , ne koparırsak kardır diyolar. türkiye gibi bir cennetteler üstelik .

fb takım maliyetini yarı yarıya düşürmek zorunda . novağa öyle aman aman bir ücret veremezler . kafa kafaya olur tekliflerimiz.
    eğer fb ye giderse sırf istanbulun büyüsünden dolayı gidecektir.
    Konu nbay tarafından (03.06.2020 Saat 12:46 ) değiştirilmiştir.
    ///// Balinaya Kafa Atan ÇılGın Hamsi \\\\\

A.Gökhan AKIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

Novak bu vakitten sonra kalmaz artık sene sonu görüşelim, süre istemeler hep ayak çoktan atmıştır bile imzayı...

Erkan A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Novak icin üzüldüm bu saaten sonra bu adamdan fayda gelmez..
    serkan veya kamil oynar yerine canla basla..
    novak kesinlikle kadro disi edilmeli, nasil mikeli gönderdik novakida kadro disi etmeliyiz , tüm oyunculara göz dagi vermek icin ..
    BiZe HeR yEr TrAbZoN

"Dünyâ'da, menfaat için sevgi gösterisinde bulunan insanlar kadar alçağı yoktur!"

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Alıntı Erkan A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Novak icin üzüldüm bu saaten sonra bu adamdan fayda gelmez..
    serkan veya kamil oynar yerine canla basla..
    novak kesinlikle kadro disi edilmeli, nasil mikeli gönderdik novakida kadro disi etmeliyiz , tüm oyunculara göz dagi vermek icin ..
    Kadro dışı ne alaka ya Novak profesyonel bir topçu ve Trabzon'u çok seviyor vefa borcu var onun için gitse bile kalan maçlarda çıkar çatır çatır topunu da oynar...

Giderse de yolu açık olsun.... Büyük kayıp olur bizim için öyle skorer bir sol bek bulacağımızı pek sanmıyorum bu piyasada yazık olacak...
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

chener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Şu an iki kupa hedefimizin yüksek olması transfer çalışmalarını, davranışlarını görmezden gelmemize yol açıyor. Allah korusun hedeflerin gerisinde kalırsa sırf Novak olayı bile yönetimin sonunu getirir. Novak giderse bu ensesine vur ağzından lokmasını al konumuna sokar bizi. İşler bu noktaya gelmemeliydi.
    YA DIŞINDASINDIR ÇEMBERİN YA DA İÇİNDE YER ALACAKSIN.KENDİN İÇİNDEYKEN KAFAN DIŞINDAYSA ÇARESİ YOK KARDEŞİM.

Nereden
    Almanya

Alıntı Enes Başkaya60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kadro dışı ne alaka ya Novak profesyonel bir topçu ve Trabzon'u çok seviyor vefa borcu var onun için gitse bile kalan maçlarda çıkar çatır çatır topunu da oynar...

Giderse de yolu açık olsun.... Büyük kayıp olur bizim için öyle skorer bir sol bek bulacağımızı pek sanmıyorum bu piyasada yazık olacak...
    Renktasim
    piyasaya düsmüs bir oyuncu istanbul takimlari elemanlarini novakin managerlerini sarmis durumda
    karisi istanbul sevdalisi ..novak imzaya yaklasmiyorsa canini disine takarak oynamaz daha tahminim
    sakatlanmamak icin elinden geleni yapar , trabzonumu cok seviyor yoksa parayimi??
    onlar eskidendi diyelim veya yerli olarak abdulkadir ünal hami gibi trabzonspor icin canini verecek oyuncu sayilari azaliyor malesef..tabiki bunlar bir görüstür sadece yinede ben baskan olsaydim derhal kadro disi birakirdim..farz edelimki gsli cakalar novaki istiyor veya gizlice anlastilar bu durumda novak kimin sampionlugunu ister??olmaz diye bisey yok bunun örnekleri cok sadece selcuk inan olayini düsün..istanbul takimlarini yöneten itlerden hersey beklenir..
    BiZe HeR yEr TrAbZoN

"Dünyâ'da, menfaat için sevgi gösterisinde bulunan insanlar kadar alçağı yoktur!"

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Alıntı Bahadır Şimşek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki sorum var,

1-Bugüne kadar hangi yapancıdan kaç para kar ettin ki Sörloth'tan 3 milyon euro kazanınca bu kadar eleştiriyorsun? (9 milyon olduğunu varsayıyorum sadece)
    2- Wakaeme'yi kaça aldın, şu an kaç yaşında ve 6 milyona satarsan kaç katı para kazanmış oluyorsun? Bu sorunun cevaplarına göre 6 milyon hala komik bir rakam mıdır?

Soruların cevabı yukarıda yazdığın eleştirileri boşa çıkarıyor. O yüzden eleştirilerini kabul etmiyorum.
    Bu kulüp senin gibi düşünenleri komik rakamlara kongre üyesi yaptığı için borç batağında..Çünkü Trabzonspor'un kongre üyelik sistemi düşünmeyi sorgulamayı septik yaklaşımı reddediyor..Üç kuruşa kongre üyesi topluyorsun..Dolayısıyladır ki Trabzonspor'un başına gelenler tesadüf değil..

1- Bugüne kadar herhangi bir yabancıdan kâr elde etmeyişimiz bundan sonra etmeyeceğimiz anlamına gelmez..Senin mantığın geri kalmış ülkelerin vatandaşına gösterdiği muameleye benziyor veya geri kalmış kulüplerin taraftarına gösterdiği muamele..Ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorsun yani..Geçmişte kâr etmedik şimdi de etmezsek bir şeycik olmaz mantığı ya da geçmişte kârımız yoktu şimdı birazcık var mantığı..Benim bunu kabul etmem mümkün değil..

2- Nwakaeme için 6 milyon hala komik bir rakamdır..Nwakaeme nevi şahsına münhasır bir oyuncu yani özel...Bu tip bir oyuncuyu Arap veya Çin kulüplerine daha yüksek meblağlara satabilirsin..6 milyonluk para bu kulüpler için çerez parası..Kendi malımın değerini neden düşük miktarda tutayım?..Yani sen 6 yerine 16 koysan ne olacaktı zarar mi edecektin kıyamet mi kopacaktı?

Bir de şöyle bir safsata var..Efendim Sorloth'un patlama yapacağını kim nerden bilebilirdi ki buyout maddesindeki parayı yüksek tutsun?..Bekara karı boşamak kolaymışmış..Misal Rahmi Anıl Başaran için de patlama yapıp yapmayacağını bilmiyoruz..Yönetim bu çocuğun sözleşmesine serbest kalma maddesi koydurdu mu haberin var mı? Futbolcuları teknik açıdan değil ticari açıdan değerlendireceksin..Abdülkadir Ömür'ün serbest kalma maddesi neden yok..Neden oyuncumun satış parasındaki çıtayı ben belirlemiyorum? Bu soruları sabaha kadar düşün kâfi..

Oyuncu patlama yapar veya yapmaz orası seni ilgilendirmez..Önemli olan aldığın malın değerini bilmek malına değer katmak pazarlayabilmek ve satmak..Bu da ticari zekâ ister..

Oyuncu patlama yaptıktan sonra sözleşmesini revize etme yoluna herkes gider..Marifet futbolcu palazlanmadan gerekli ekonomik tedbirleri almaktan geçer..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Ali İhsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu sezon dünya genelinde çok fazla transfer hareketliliği olmaz, bizde de öyle çok giden gelen olmaz (Uğurcan-Sörloth-Abdül dahil)

Novak,Sosa, Ndiaye, Messias gidebilecekler

Mikel/Ndiaye yerine bir yabancı alınır
    Novak giderse de yabancı alınır
    Stoper konusunda ihtiyaç var ama Messias gitse bile elde 4 tane var
    Sosa giderse kısmını düşünemiyorum
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceğim!

Nereden
    Almanya

Novak artik bu dedikodularla önümüzdeki göztepe macinda nasil oynar
    Kadro disi edilmeyeceksede hüseyin hoca önümüzdeki mac kadroya almamali
    novak suan bizim icin bir El bombasi durumunda
    ver formayi serkana oynasin serkan uefa maclarinda olsun lig olsun kupa olsun görev aldigi sürece iyi oynadi bunu kimse inkar edemez serkan artik görev verilse yerini garantilemek icin herseyi yapar Ben novakla risk alacagima aslan gibi trabzonspor sevdalisi iyide oynayan serkana görev verirdim..önümüzdeki maclar da yenilgi veya beraberlik bize herseyi kaybetirir bu yüzden gemiyi terk etmek isteyen buyursun hemen gitsin..
    BiZe HeR yEr TrAbZoN

Furkan Tütüncü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu kulüp senin gibi düşünenleri komik rakamlara kongre üyesi yaptığı için borç batağında..Çünkü Trabzonspor'un kongre üyelik sistemi düşünmeyi sorgulamayı septik yaklaşımı reddediyor..Üç kuruşa kongre üyesi topluyorsun..Dolayısıyladır ki Trabzonspor'un başına gelenler tesadüf değil..

1- Bugüne kadar herhangi bir yabancıdan kâr elde etmeyişimiz bundan sonra etmeyeceğimiz anlamına gelmez..Senin mantığın geri kalmış ülkelerin vatandaşına gösterdiği muameleye benziyor veya geri kalmış kulüplerin taraftarına gösterdiği muamele..Ölümü gösterip sıtmaya razı ediyorsun yani..Geçmişte kâr etmedik şimdi de etmezsek bir şeycik olmaz mantığı ya da geçmişte kârımız yoktu şimdı birazcık var mantığı..Benim bunu kabul etmem mümkün değil..

2- Nwakaeme için 6 milyon hala komik bir rakamdır..Nwakaeme nevi şahsına münhasır bir oyuncu yani özel...Bu tip bir oyuncuyu Arap veya Çin kulüplerine daha yüksek meblağlara satabilirsin..6 milyonluk para bu kulüpler için çerez parası..Kendi malımın değerini neden düşük miktarda tutayım?..Yani sen 6 yerine 16 koysan ne olacaktı zarar mi edecektin kıyamet mi kopacaktı?

Bir de şöyle bir safsata var..Efendim Sorloth'un patlama yapacağını kim nerden bilebilirdi ki buyout maddesindeki parayı yüksek tutsun?..Bekara karı boşamak kolaymışmış..Misal Rahmi Anıl Başaran için de patlama yapıp yapmayacağını bilmiyoruz..Yönetim bu çocuğun sözleşmesine serbest kalma maddesi koydurdu mu haberin var mı? Futbolcuları teknik açıdan değil ticari açıdan değerlendireceksin..Abdülkadir Ömür'ün serbest kalma maddesi neden yok..Neden oyuncumun satış parasındaki çıtayı ben belirlemiyorum? Bu soruları sabaha kadar düşün kâfi..

Oyuncu patlama yapar veya yapmaz orası seni ilgilendirmez..Önemli olan aldığın malın değerini bilmek malına değer katmak pazarlayabilmek ve satmak..Bu da ticari zekâ ister..

Oyuncu patlama yaptıktan sonra sözleşmesini revize etme yoluna herkes gider..Marifet futbolcu palazlanmadan gerekli ekonomik tedbirleri almaktan geçer..
    çok haklısın. ek olarak:
    patlama yapacağını madem kimse beklemiyordu o zaman yönetim niye 6 milyon zorunlu satın alma bedelini kabul etti. 6 milyon bonservis bizim durumumuzdaki bir kulüp için çok çok yüksek bi rakam. sen bi oyuncuya 6 milyon ödüyorsan ondan 1-1.5 milyon kar etmeyi kabullenemezsin, çok kötü bir yatırım olur. bu oyuncu 29 yaşında kendini kanıtlamış bir yabancı yıldız olsa dersin ki bunun bize atacağı marka değeri ve sportif başarı için ödüyorum o parayı. ama 23 yaşında ilk büyük transferi fiyasko olmuş bir genç alıyorsan ondan bi maddi kazanç beklentin olmalı ve o beklenti 1-2 milyon olmamalı. Ben yönetimin önceki hamlelerine dayanarak o serbest kalma bedelinin 9 milyon olduğuna peki inanmıyorum. 15 milyon olabilir(9 milyon kar). Ama gerçekten 9 milyon ise yönetim çok büyük bir hata yapmış demektir. 2 sene sonra gs basar 9 milyonu alır adamı elinden, öyle bakakalırsın sonra.

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Alıntı Cenkhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözleşmesinin bitmesine 2 sene varken daha fazla edecek bir futbolcuydu, dolayısıyla son senesine girerken ederinden fazla istemesi gayet mümkün.

Başkanın en başından beri eleştirdiği ekonomi bilmezlik de bu blöfe boyun eğme anlayışı işte. Sen 800k maaş alan adama, iyi performans gösterdi diye 1-1.2m arası teklif götürdüğünde İstanbul'a gitme tehditinde bulunup önerilenden daha da fazlasını istiyorsa çelenki boynuna takıp göndereceksin. Aksi halde diğer futbolcularını tutamazsın. Bir oyuncudan sözleşme süresinin sonuna kadar tam performans aldığın halde sözleşme yenilerken senden istedikleri takım standartını aşıyorsa serbest bırakıp yerine başka adam transfer etmek yanlış bir strateji değil, bu dönemin realitesi hatta. Tam tersini yıllarca denedik, kulüp iflas etti.
    Peki ya diğer futbolcular da Novak'ın izlediği yolu tutarsa ne olacak? Hepsini "bedavaya" mı göndereceksin?
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Alıntı Erkan A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Renktasim
    piyasaya düsmüs bir oyuncu istanbul takimlari elemanlarini novakin managerlerini sarmis durumda
    karisi istanbul sevdalisi ..novak imzaya yaklasmiyorsa canini disine takarak oynamaz daha tahminim
    sakatlanmamak icin elinden geleni yapar , trabzonumu cok seviyor yoksa parayimi??
    onlar eskidendi diyelim veya yerli olarak abdulkadir ünal hami gibi trabzonspor icin canini verecek oyuncu sayilari azaliyor malesef..tabiki bunlar bir görüstür sadece yinede ben baskan olsaydim derhal kadro disi birakirdim..farz edelimki gsli cakalar novaki istiyor veya gizlice anlastilar bu durumda novak kimin sampionlugunu ister??olmaz diye bisey yok bunun örnekleri cok sadece selcuk inan olayini düsün..istanbul takimlarini yöneten itlerden hersey beklenir..
    Ben Novak'ın karısının İstanbul düşkünü olduğunu hiç sanmıyorum.Trabzon'u da çok seviyor İstanbul'a da istediği zaman gidip gelir ayrıca şu pandemi süresince İstanbul'a gitmeyi tamamen kafasından silmistir..Novak süre istemiş belki en son anlaşmasını yapacak bilemezsin .. Ayrıca sakatlanmamak için oynamaz diyorsun asla dediğim gibi öyle karakterde bir çocuk değil ... Parasının hakkını sonuna kadar veren bir arka direk ...Ben tam tersini düşünüyorum bizimle imzalayacaktır .... Bunların örneği tabiki var ama Selçuk İnan kadar karaktersiz bir topçu kimse olamaz ..
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Emre Çömez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Trabzonspor Kulübü #EvdeKalBahçeli ev @trabzonspor
    Başkanımız Ahmet Ağaoğlu ve kaptanımız Jose Sosa bugün saat 16.00’da açıklamalarda bulunacaktır. Toplantı resmi hesaplarımızdan canlı yayınlanacaktır.

Nereden
    Almanya

Alıntı Enes Başkaya60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Novak'ın karısının İstanbul düşkünü olduğunu hiç sanmıyorum.Trabzon'u da çok seviyor İstanbul'a da istediği zaman gidip gelir ayrıca şu pandemi süresince İstanbul'a gitmeyi tamamen kafasından silmistir..Novak süre istemiş belki en son anlaşmasını yapacak bilemezsin .. Ayrıca sakatlanmamak için oynamaz diyorsun asla dediğim gibi öyle karakterde bir çocuk değil ... Parasının hakkını sonuna kadar veren bir arka direk ...Ben tam tersini düşünüyorum bizimle imzalayacaktır .... Bunların örneği tabiki var ama Selçuk İnan kadar karaktersiz bir topçu kimse olamaz ..
    Enes Hocam herbirimiz heycanliyiz
    umarim dediklerin cikar ve novak imzayi atar
    farkindaysan istanbul basini iyi gaza gelmis hergün trabzonspordan bir olay transfer atiyorlar ortaya..
    herseyin hayirlisi kardes ilk mac göztepeyi yenersek hakemlere ragmen iste o zaman gerisi gelir..
    BiZe HeR yEr TrAbZoN

Bahadır Şimşek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Ben kongre üyesi değilim herhangi bir oy vermedim kimseye diyorum, sen buradan yola çıkarak senin gibi kongre üyeleri olduğu için kulüp bu halde diyorsun. O zaman buyur sen kongre üyesi ol da yönet kulübü elinden alan mı var?

Bugüne kadar kar etmemişiz diyorum, sen bundan sonra da kar etmeyelim şeklinde algılıyorsun. Ben diyorum ki, kulaktan dolma bilgilerle birilerini eleştirmeyin, ortada dolaşan rakamlara inanmayın, resmi açıklama olsun o zaman biz de eleştiririz ama ortada fol yok yumurta yokken, birilerinin gazına gelip millete sövmeyin. Bunu anlamak bu kadar mı zor.

Waka olayına gelelim, Waka gibi 31 yaşına gelmiş bir adamdan 1 milyon bile kazanıyorsan bu kardır, 5 milyon kazanıyorsan bu çok iyi bir kardır. aldığının 6 katına satıyorsan bu süper bir alışveriştir. 2 sene önce alırken, bu adamı 3 katına sizden alalım deseler, gelinlik giydirir öyle gönderirdin bunu kabul et. Etmiyorsan da sen bilirsin.

Rahmi Anıl'ın serbest kalma maddesi var mı biz de bilmiyoruz varsa söyle bilelim.

Serbest kalma maddesinin olmamasının eleştiri malzemesi olduğunu ilk kez senden duyuyorum. Madde yoksa zaten kulüp olarak sen belirliyorsun bunun neresine takılıyorsun.

Ben kimseye ölümü gösterip sıtmaya razı etmiyorum, hayatın gerçeklerini aktarıyorum. Kabul etmiyorsan bu senin bileceğin iş...
    Trabzonlu olmasak da sonuna kadar TRABZONSPORLU'yuz...

hyasin61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Baskan Sosa ve Novak icin sezon sonu diyor ama ne olacagı belli degil.
    Çünkü sevdim ve ben kalbiyle yaşayanlar zümresindenim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 18 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 18 misafir)