Sayfa 819 Toplam 4003 Sayfadan BirinciBirinci ... 319 719 769 809 817 818 819 820 821 829 869 919 1319 1819 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100054 adet sonuctan sayfa basi 20,451 ile 20,475 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 14 -

Arda' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim senin oynadığın lig U21 ligi değil bu kado yapsıyla ezilirsin
    Sadece bu adamlarla oynayalım demiyorum zaten yerli olarak aşağı yukarı bunlar olacak birkaç tane daha takviyeyle. Yabancı oyuncuları yazmadım zaten yazın yabancı transferleri de olacaktır.

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Arda' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece bu adamlarla oynayalım demiyorum zaten yerli olarak aşağı yukarı bunlar olacak birkaç tane daha takviyeyle. Yabancı oyuncuları yazmadım zaten yazın yabancı transferleri de olacaktır.
    kardeşim ben gemç oyuncuya karşı değilim ama zaman ve doğru hamleler çok önemli örnek bu sezon sen tutup alt yapıdan 5 adamı kadroya koyamassın burası u 21 ligi değil adamın içinden geçerler sen iskelet kadronu kuracaksın aralara birer birer serpiştireceksin.

Arda' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı redbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim ben gemç oyuncuya karşı değilim ama zaman ve doğru hamleler çok önemli örnek bu sezon sen tutup alt yapıdan 5 adamı kadroya koyamassın burası u 21 ligi değil adamın içinden geçerler sen iskelet kadronu kuracaksın aralara birer birer serpiştireceksin.
    Abicim yazdığım adamların zaten 6 tanesi şu an kadroda oynayan adamlar. Bunların yanına eklenebilecek oyuncuları yazdım ben de hepsini ekleyelim demiyorum zaten yaz transfer döneminde takıma nokta atışı yabancılar alınır eldeki işe yaramazlar gönderilir bu adamlar da onlarla beraber gelişir.

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

milletin bir ezberlenmis cümlesi de "bu kadar gençle alt yapiyla olmaz"

hayir arkadas, yetenek varsa 11 gençle de oynarsin, sanki dersin sey anasini satayim "5'ten fazla genci 11'de oynatan maç kazanamaz" kurali var...

biraz da yetenek, biraz da beceri üzerinden konusalim artik yaa,,, bir aralar her tarafimiz tecrübeydi de ne oldu ?
    karisim yaptigimizda yeri geldi iyi durumdaydik yeri geldi çöktük,,, nedeni kalitedir baska bir sey degildir... kalite konusalim kalite

ki yönetimi elestiriyorum ve transfer yasaginin bir bakima islerine geldigini de dile getiriyorum, ama 2.devre basladi baslayali kimi denedik ki farkli olarak ? kimseyi... onun için ezber yorumlari yazip yazip durumayalim yeter artik, sinir bozmaya basladi...

fb alt yapidan kimseyi oynatmiyor, durumu ortada.... kalite konusunda da o kadar berbat degiller kagit üzerinde ama iste baska etkenler var ve berbat durumdalar, aynen devâm etmelerini dilerim.... ama neymis, demek ki sorun ya kalitedir, kalitede sorun yoksa hocadadir ya da ödenmeyen paralardadir falan filan.... alt yapiydi degildi genç idi yasliydi falan hikâye bunlar hikâye
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

baya eksiğimiz var

yedek kadrosu dahil akıllı yenilemeler yapmak lazım

paraya kıymamız gereken ve bölge olarak paradan kaçmadan yapmamız gereken a kaliteli transfer bölgeleri

defans ortasaha ve kanat forvetler en azından bir 6 adam a takımı için şart defans sağ beck ve iki göbeğe komple yenilenmeli eldekiler yedek olmalı.bir kısmı gönderilebilir.novak kalmalı solbeck olarak sağlam bir yedek almak şart novağın dinlenmesi açısından. ortasaha iki tane bir de kanat forvet ve forvet alınması gerekenler 3 defans +bir ortasaha +bir forvet bir de kanat forvet yeterlidir.
    "Annuit cœptis"

riv riv riv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Eksikleri objektif bir şekilde görmek lazım, aksi takdirde sonuç hüsran olur (alışkınız gerçi).
    kaleci, kule stoper, kule ön libero, sağ açık, forvet.
    Bunlar sadece 11 için lazım olanlar.
    Bir de teknik direktör. Ufacık da olsa taktik bilgisi olan cinsten.
    Meşin yuvarlak, gugul ve gügüm.

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kule ön libero lazım değil bence atletik iyi sıçrayan ve pas yapabilen bir Onazi baya işimizi görürdü ama öyle bi topçu var mı bilmiyorum. İllaki vardır.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

akhisar idare edelim dedi okan kabul etmedi ayrıldı, geldi sonuncu rize'ye yine idare etmedi transfer yaptırdı. nereye kadar idare edeceğini bilmezsen başarısız olursun.

Somers61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Konyaspordaki Moryke Fofana'nin sozlesmesi 4 ay sonra bitiyor Turkiyenin acik ara en kolay ve en iyi calim atabilen oyuncusu kesinikle almak lazim bonservis parasida vermeden
    BordoMavi

tristram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    milletin bir ezberlenmis cümlesi de "bu kadar gençle alt yapiyla olmaz"

hayir arkadas, yetenek varsa 11 gençle de oynarsin, sanki dersin sey anasini satayim "5'ten fazla genci 11'de oynatan maç kazanamaz" kurali var...

biraz da yetenek, biraz da beceri üzerinden konusalim artik yaa,,, bir aralar her tarafimiz tecrübeydi de ne oldu ?
    karisim yaptigimizda yeri geldi iyi durumdaydik yeri geldi çöktük,,, nedeni kalitedir baska bir sey degildir... kalite konusalim kalite

ki yönetimi elestiriyorum ve transfer yasaginin bir bakima islerine geldigini de dile getiriyorum, ama 2.devre basladi baslayali kimi denedik ki farkli olarak ? kimseyi... onun için ezber yorumlari yazip yazip durumayalim yeter artik, sinir bozmaya basladi...

fb alt yapidan kimseyi oynatmiyor, durumu ortada.... kalite konusunda da o kadar berbat degiller kagit üzerinde ama iste baska etkenler var ve berbat durumdalar, aynen devâm etmelerini dilerim.... ama neymis, demek ki sorun ya kalitedir, kalitede sorun yoksa hocadadir ya da ödenmeyen paralardadir falan filan.... alt yapiydi degildi genç idi yasliydi falan hikâye bunlar hikâye
    aynen guzel kardesim.futbolda yetenek beceri tek kriter olmali.yetenekli olduktan sonra kadroda 25 tane 20lik gencte kullanilabilir..turkiye liginde tecrube denen seyin cok abartildigini dusunuyorum.cunku bu lig o kadar buyuk bir lig degil..az biraz yetenekli,mucadeleci oldun mu direkt skora yansiyor..biz ilk yarinin sonuna dogru iyi sonuclar alirken takimdaki yetenekli ayaklarin form tutmasiydi..kimdi bunlar?sosa,pereira,novak..bunlara donem donem ekuban,tony,onazi,roda gibi isimlerde destek veriyordu..pereira,novak-sosa gibi isimler gidince bu direkt olarak tabeleya yansimaya basladi..cunku beklerin gitmesiyle abdulkadir,tony gibi onlarin onunde oynayan isimlerde siritmaya basladi..ustune yusuf,abdulkadir hatta ekuban gibi ekstra isler bekledigimiz adamlarda vasat oynayinca,hakemlerde serefsizlige devam edince 5 macta 4 puan alabildik..

amerikayi yeniden kesfetmeye gerek yok.iyi futbol iyi futbolcularla oynaniyor..bugun rize'ye bakin,kendi seviyelerine gore 3-4 tane eli ayagi duzgun topcu aldilar 5 macta 13 puan topladilar ve bu puanlar muhtemelen onlari ligde birakacak.

TSKara61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Gelecek sezon icin soyle bir yapilanma gerekiyor.

Ibanez, Kamil Ahmet, Rodallega sozlesme bitiyor. Olcay'la beraber gidiciler diye dusunuyorum.

Onazi ve Joao'nun sakatlik sonrasi eski formlarini bulmama ihtimalini goz onunde bulundurmak lazim.

Ilk Onbir'e Transfer: Forvet, Stoper

Alternatif Transferler: Solbek, Sagbek, Cift Yonlu Orta Saha, Ofansif Orta Saha, Kanat, Ekuban.

Ideal Kadro

----------Forvet
    ---Nwaka-Yusuf-Abdüş
    --------Onazi-Sosa
    Novak-Majid-Stoper-Joao
    ----------Ugurcan

Bu kadroylan zaten ligde neler yapabilecegimizi gorduk.

Yedek Kadro

-------------Ekuban
    ---Amiri-On Numara-Sag Acik
    -------- Parmak-Orta Saha
    Solbek-Huseyin-Zargo-Sagbek
    ---------------Arda

Bu alternatifler uygun fiyata yabancilar olabilir.

Nereden
    Trabzon

seneye planlama yaparsak ilk 11 için lider STOPER KANAT-FORVET ve net GOLCÜ lazım...ayrıca ONAZi nin asla eskisi gibi olmasını beklemiyorum aşil en pis yer ve eskisi gibi olma ihtimali yok en psikopat sporcu KOBE bile dönemedi..o yüzden önlibero bakmak lazım..

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Safi tecrübe bir stoper ve ön libero artı sağ kanat. Hücumda yeterince tehdit oluşturunca defansif zafiyetletin daha az ön plana çıkıyor. Örnek gs. Sağ kanatta kontra atakçılık da yapabilecek güçlü bir oyuncu bulabilirsek bu takım seneye çok can yakar

asilhamsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

stoper,sag kanada skorer bir oyuncu,çift yönlü merkez ortasaha.

Ben Türkiye liginden transfer yapılmasından yanayım.

Mensah ve fofana rahatlıkla işimizi görür.

Stoper için daha önce konuşulan saviç yada awaziem yeterli olacaktır.

Bu arada bir tane de kaleci alınabilir.

kamil ahmet,toure,ibanez,batuhan,roda,murat cem,olcay ile veda edilmeli.

A.ömür ciddi bir teklif varsa elden cıkartılmalı.
    ALAYINA İSYAN,ALAYINA BAŞKALDIRI,ÖLENE DEK MÜCADELE..

BÜYÜKLERLE SEVİŞEN YÖNETİM İS-TE-Mİ-YO-RUM.

melihergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şu takıma çilingir lazım.Gördük kapalı savunmayı açamıyoruz.Set çekiyorlar önümüze üstünden atlayamiyoruz.
    Bordo-Mavi

munzevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

burak ve onur bi sebepten gitti,olcay hocaya sövdü diye oynamıyor.

peki şu laubali adam hala niye kadroda...?
    “Yenmez taamı ümeranın, fuzelanınÇünkü hakkıdır, yetimin fukaranın “

Nereden
    Trabzon

Geleceğe yönelik yapılanmayla ilgili birkaç cümle edersek;
    Öncelikle sakatlıkların peşinden gelen transfer yasağı belimizi biraz büktü.Normalde bu yasağı yönetimin hanesine eksi puan olarak yazmak gerekirdi fakat sezon başından beri o kadar çok gereksiz konuyu çözmeye çalıştılar ki örneğin burak,onur meselesi,yüksek futbolcu maaşları,kısa vadeli borç ödemeleri gibi bu konulara yoğunlaşınca diğer tarafı ihmal etmek zorunda kaldılar bu sebeble transfer yasağını çözememe konusunda kendilerine anlayış göstermeliyiz.

Sezon sonu aynı durumla karşılaşmamak için yönetimin şimdiden sistemli bir plan program içerisine girerek bir yol haritası çizmesi gerekiyor.Üç dört ay önceden gerekli ön hazırlık çalışmalarına başlamalıyız.

Sezon başında yönetim tarafından uygulamaya koyulan proje alt yapıdan oyuncular çıkarmak,Türkiye'den ve gurbetçilerden takviyeler yapmak ve ucuz kaliteli yabancılar bulmaktı.Bu projeyi tam olarak henüz uygulayamadık.Sadece alt yapıyı kullanma konusunda bir atılım oldu.Diğer kategorilerde gerekli takviyeleri yapamadık.Kısmen bir iki yabancının tutma ihtimali var ama yeterli değil. Sezon sonu bu konu da ciddi bir hamle yapmalıyız.Öncelikle transfer yasağını kaldıracak borcu ödemeliyiz ve bunun üzerine de önemli bir miktar transfer kaynağı oluşturmalıyız.Öncelikle A planında oyuncu satmadan bunu başarmak hedef olmalı olmuyorsa son seçenek olarak para eden oyuncularımızdan birini satıp o bütçeyle gerekli takviyeleri yapmalıyız.

Hugonun gitme ihtimali var dolayısıyla fiziği sağlam orta yaş grubundan iyi bir golcü bulmalıyız.Stoper bölgesinde de hüseyin ve majidi rahatlatacak oyun aklı ve fizik gücü yüksek ayrıca hava hakimiyeti olan bir stoper almalıyız.Orta sahaya bir tane hazır oyuncu bir tane de gelecek vaad eden dorukhan sitili bir transfer yapmalıyız.Solbek yedeği için bir genç bulmalıyız.Olcayın gidecek olması sebebiyle sağ açıka da bir takviye gerçekleştirmeliyiz.

Daha net belirtirsek forvet,orta saha ve stoper olmak üzere üç nokta atışı yapmalıyız.Diğer alternatif bölgeleri de süper lig,tff ligi ve gurbetçiler arasından 18-24 yaş grubundan çıkış yapmaya müsait oyuncularla desteklemeliyiz.

Bu kadroyu kurmak için gerekirse radikal bir karar alıp para eden oyuncularımızdan birini feda edebiliriz.

Alt yapıdan üstte çıkardığımız oyunculardan kısa vadede katkı alamayacağımızı hissettiklerimizi sezon sonu kiralık göndermeliyiz.

Yöneticilere de şunu anlatmalıyız transfer yapmayı yıllarca karşılığı olmayan otuz yaş üstü oyuncu olarak algıladıkları için transfer yapmaktan korkuyorlar maddi zarar olarak görüyorlar halbuki transfer bir futbol kulübünün en önemli gelir kalemidir.Bir futbolcuyu satarken değil alırken kazanırsın bu politikayı doğru şekilde yürütebilirsen yani bire aldığın oyuncuyu beşe satabilirsen borcunu ancak o şekilde eritebilirsin işte o zaman Benfica,Porto gibi bir kulüp olabilirsin.

Nereden
    Düzce

---------------ugurcan----------------

joe-------hüseyin-----transfer------novak

--------mensah------sosa-------------

fofana---------yazici-----------tony

-------------ekuban----------------

arda-serkan asan,toure,husaini,faruk-onazi,hakan yeşil-berkay,a.parmak,amiri-transfer

kadro zenginliği açısından bir iki yerli isim de düsünülebilir.

Mesela boşa çıkan taylan antalyalı.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

https://twitter.com/skorermilliyet/s...45343390183429

bize de savunma antrenörü lazım.

Nereden
    Fransa

Alıntı munzevil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burak ve onur bi sebepten gitti,olcay hocaya sövdü diye oynamıyor.

peki şu laubali adam hala niye kadroda...?
    aynen öyle...

r9emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Ligde Sinan Gümüş, Linnes, Fofana, Efecan ve Emrah Başsan dışında bonservisi biten oyuncular içinde alınacak oyuncu yok. Sinan ile Linnes’i zaten alamayız. Fofana ile Emrah’ı kulübe için isterim, onlardan da ilk 11 olmaz.

Nereden
    Fransa

Alıntı r9emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ligde Sinan Gümüş, Linnes, Fofana, Efecan ve Emrah Başsan dışında bonservisi biten oyuncular içinde alınacak oyuncu yok. Sinan ile Linnes’i zaten alamayız. Fofana ile Emrah’ı kulübe için isterim, onlardan da ilk 11 olmaz.
    Emrah'i da fenâ bulmam ama onu alalim diyorsak Efecan'i 10 kere almak gerek

r9emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emrah'i da fenâ bulmam ama onu alalim diyorsak Efecan'i 10 kere almak gerek
    Erzurumspor gibi takımda ligin en çok asist yapan 3. oyuncusu ve takımın yaptığı hücum, attığı gol sayısı ortada. Bence Efecan’dan daha etkili bu sezon, ayrıca daha genç. Bana kalsa ikisini de alırım, kulübeden gelip ekstra bir şey yapabilecek oyuncumuz olur. Bu oyuncuların Alanyaspor’da, Erzurumspor’da yıllık 400 bin eurodan fazla aldığını sanmıyorum.

Nereden
    Düzce

Alıntı r9emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erzurumspor gibi takımda ligin en çok asist yapan 3. oyuncusu ve takımın yaptığı hücum, attığı gol sayısı ortada. Bence Efecan’dan daha etkili bu sezon, ayrıca daha genç. Bana kalsa ikisini de alırım, kulübeden gelip ekstra bir şey yapabilecek oyuncumuz olur. Bu oyuncuların Alanyaspor’da, Erzurumspor’da yıllık 400 bin eurodan fazla aldığını sanmıyorum.
    emrah başsan ve fofana klube icin muazzam olur.Ben taylan antalyalıyı da uzun süredir takip ederim.Begendiğim bir isim.Tabi bizim merkezde cok fazla genc oyuncumuz var.
    Kiralık sözleşmesi sona eren mensah direk 11 yazılacak oyuncu.

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ligden futbolcu alınırken en dikkat edilmesi gereken şey hangi tarz sistemde başarılı olduğudur. Ligimizde çoğu takım kapanan tarzda oynadığı için büyük takımlara gittiklerinde sapıtıyorlar. İstatistiklerin çoğu zaman bu yüzden yanıltıcı olduğunu düşünüyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)