Sayfa 59 Toplam 4003 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 49 57 58 59 60 61 69 109 159 559 1059 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100054 adet sonuctan sayfa basi 1,451 ile 1,475 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 14 -

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı ensarusta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    El Cezire televizyonu, Katar Emiri Ailesine ait bir holdingin Trabzonspor'un yüzde 50'sine 250.000.000 $ teklif edeceğini duyurdu. Efsanespor keske gercek olsaydi
    diyelim ki bu gerçek oldu.. bu para kime gidecek?
    Attan inip eşeğe bindik!

Nereden
    Bursa

Alıntı Royal Heart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trabzonspor'un "satılması". Bazıları ne kadar kolay söylüyor bunu, bırak, tutma takımı lâzım değil. Git M.City'yi destekle. Yanlış yapılanı sonuna kadar eleştir, düzeltmeye çalış imkânın nisabında ama satılsın nedir ? O zaman bu takım o şehrin, o takımı "Trabzonspor" olduğu için sevenlerin takımı olmayacak. Kolaycılığın son noktası "satılsın".
    Ben trabzonsporun yenilmesini kabullenemezken giderek küçülmesini hatta belkide yakın gelevekte batmasını veya küme düşmesini kaldıramam. Eminim bnm gibi düşünen birçok traftar vardır. Anket yapılsa yüzde seksen satılsın çıkar ve bu oran yıllar geçtikçe artacak. Giderek küçüldüğümüzü trabzonda dahi ilginin giderek düştüğünü görmüyormusunuz. Son 5 yıldır başakşehir yerimizi aldı bile. Bu haftaki mağlubiyet bana çok acı geldi. Çok ciddi bir çaresizlik kaybesilmişlik gördüm bu maçta bn.

Nereden
    Bursa

Bu arada eminim her zaman 3_5 kişi çıkacak ve bu satılma olayı olsa bile engelleyecek bu durumu. Yoksa zeki yavrular nasıl forma giyer bir daha yada HH. İho gibiler nasıl tatmin olur birdaha. Asla izin vermezler bu duruma mama biranda kesiliverir.istanbul takımları bile karşı çıkar bu duruma satılmasın diye elinden geleni yapar.

memozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu satılma söylentileri daha önceki kartal arazisi ve hava alanı arazisi olayına benziyor.. iho ve usta bu balonu bilançoya bile sokmuştu.. o zamanlarda da yazmıştım; teknik olarak bu mümkün değil diye.. o zaman bu sayfalarda "fikri kendinden menkul" bazı arkadaşlar tu kaka yapmışlardı.. gelinen süreçte kartal arazisi ve hava alanı olayının koca bir fıs olduğu ne yazık ki çok acı bir bilançoyla tecrübe edildi.. şimdi o arkadaşlar ihoya ve ustaya sövmekle meşguller..

kulübümüz halka açık bir dernek statüsündedir.. bakmayın bünyesinde A.Ş. barındırdığına.. arkadaşlar kulübün zaten %49 hissesi borsada halka açık vaziyette.. isteyen bu kısmı toplayabilir.. onun haricinde olan kısım genel kurulun onayına tabidir..

kamu yararına çalışan derneklerin devri hangi kanuna tabidir ben bunu bilemem ama hukukçu arkadaşlar varsa yorumlayabilir.. fakat bildiğim kadarıyla şu anki statüde kulübün satışı mümkün değil..

sadece şöyle bir şey olabilir: isim hakkı satılabilir!!

yani nasıl ki Demir inşaat sivasspor, akın çorak giresunspor mevcutsa; mesela SAMSUNG TRABZONSPOR olabilir..

böylelikle kulübün yönetim hakkı da genel kurulda kalmış ve belli bir süre isim hakkı devredilmiş olur..
    Attan inip eşeğe bindik!

hanzale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

Alıntı memozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu satılma söylentileri daha önceki kartal arazisi ve hava alanı arazisi olayına benziyor.. iho ve usta bu balonu bilançoya bile sokmuştu.. o zamanlarda da yazmıştım; teknik olarak bu mümkün değil diye.. o zaman bu sayfalarda "fikri kendinden menkul" bazı arkadaşlar tu kaka yapmışlardı.. gelinen süreçte kartal arazisi ve hava alanı olayının koca bir fıs olduğu ne yazık ki çok acı bir bilançoyla tecrübe edildi.. şimdi o arkadaşlar ihoya ve ustaya sövmekle meşguller..

kulübümüz halka açık bir dernek statüsündedir.. bakmayın bünyesinde A.Ş. barındırdığına.. arkadaşlar kulübün zaten %49 hissesi borsada halka açık vaziyette.. isteyen bu kısmı toplayabilir.. onun haricinde olan kısım genel kurulun onayına tabidir..

kamu yararına çalışan derneklerin devri hangi kanuna tabidir ben bunu bilemem ama hukukçu arkadaşlar varsa yorumlayabilir.. fakat bildiğim kadarıyla şu anki statüde kulübün satışı mümkün değil..

sadece şöyle bir şey olabilir: isim hakkı satılabilir!!

yani nasıl ki Demir inşaat sivasspor, akın çorak giresunspor mevcutsa; mesela SAMSUNG TRABZONSPOR olabilir..

böylelikle kulübün yönetim hakkı da genel kurulda kalmış ve belli bir süre isim hakkı devredilmiş olur..
    yönetim hakkı genel kurulda kaldıktan sonra satılsa be olur satılmasa ne olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    trabzonspor

Serdar A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çinli konsorsiyum , Milan Kulübünün %80 hissesi için 750 milyon €'a anlaşma sağlamış ; bunun yanısıra AC Milan’ın mali yapısını güçlendirmeyi amaçlayan önemli sermaye artışları ve likidite enjeksiyonları üstlenmeyi taahhüt etmişlerdi. Kalan %20 hisseyi 3 yıl içerisinde alma hakları var fakat , taahhüt ettikleri şartları yerine getirmediği takdirde kulüp başkanının bu anlaşmayı bozma yetkisi de bulunuyor.

Bizim Sportif Aş'nin ortaklık yapısında , %49'luk bölüm zaten halka açık.

Bunun yanısıra müzesinde 4 avrupa kupası bulunan Parma da geçen yıl 1 €'a satıldı ( borçlar karşılığı ).

Başka ülkelerden örnek verelim :

Aston Villa 95 milyon dolar
    Wolverhampton 60 milyon dolar ( hisselerin tamamı )
    West Bromwich 191 milyon dolar ( hisselerin %88'i )
    Manchester City 400 milyon dolar ( daha sonra kulübün %13'ü 400 milyon dolara çinlilere satıldı )

Bu şirketler/konsorsiyumlar aynı zamanda kulüpleri borçlarıyla birlikte devraldılar.

Günümüzde bu durum o kadar yaygın bir hal aldı ki , bir fiyat segmenti dahi oluşmuş durumda.
    Söz gelimi EPL için top 6 kulübün satış değeri + 1 milyar sterlin düzeyinde
    Köklü orta sıra takımları için rakam 200-400 milyon sterlin
    Asansör takımlar 100 milyon sterlin ve yukarısı
    Orta karar championship takımları 40-50 milyon sterlin
    Lig 1 takımları 20 milyon , lig 2 takımları 10 milyon.

Emre Veli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ogün YAZICI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin aklında şu soru Ahmet Ağaoğlu Özkan Sümer'den kim uğruna vazgeçmiş olabilir ?

Ben bir tahmin yaparım
    Forum linç eder .
    Taraftarın karşısına alamadığı adamı Ağaoğlu da şu sportif ihtiyaçta alamadı

Zeki olayı damlayı taşıran son damla oldu
    Zeki bu psikolojik savaşta bir silah oldu aslında
    Okları HH'den başka yere çevirin bence

Özkan Sümer notunu verdiği adamın notunu yükseltmemiş
    Açık açık onur diyorsun:d

Burak diyecek olsa direkt derdin çünkü

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

r9emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı Serdar Atasoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çinli konsorsiyum , Milan Kulübünün %80 hissesi için 750 milyon €'a anlaşma sağlamış ; bunun yanısıra AC Milan’ın mali yapısını güçlendirmeyi amaçlayan önemli sermaye artışları ve likidite enjeksiyonları üstlenmeyi taahhüt etmişlerdi. Kalan %20 hisseyi 3 yıl içerisinde alma hakları var fakat , taahhüt ettikleri şartları yerine getirmediği takdirde kulüp başkanının bu anlaşmayı bozma yetkisi de bulunuyor.

Bizim Sportif Aş'nin ortaklık yapısında , %49'luk bölüm zaten halka açık.

Bunun yanısıra müzesinde 4 avrupa kupası bulunan Parma da geçen yıl 1 €'a satıldı ( borçlar karşılığı ).

Başka ülkelerden örnek verelim :

Aston Villa 95 milyon dolar
    Wolverhampton 60 milyon dolar ( hisselerin tamamı )
    West Bromwich 191 milyon dolar ( hisselerin %88'i )
    Manchester City 400 milyon dolar ( daha sonra kulübün %13'ü 400 milyon dolara çinlilere satıldı )

Bu şirketler/konsorsiyumlar aynı zamanda kulüpleri borçlarıyla birlikte devraldılar.

Günümüzde bu durum o kadar yaygın bir hal aldı ki , bir fiyat segmenti dahi oluşmuş durumda.
    Söz gelimi EPL için top 6 kulübün satış değeri + 1 milyar sterlin düzeyinde
    Köklü orta sıra takımları için rakam 200-400 milyon sterlin
    Asansör takımlar 100 milyon sterlin ve yukarısı
    Orta karar championship takımları 40-50 milyon sterlin
    Lig 1 takımları 20 milyon , lig 2 takımları 10 milyon.
    Leicester City tarihindeki ilk sampiyonlugunu King Power’a satildiktan sonra aldi.

Bize boyle bir teklifin geldigine inanmiyorum, geldiyse hemen satilmali, borc kapatilmali.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Birkaç sayfa öncesinde yerel haber sitelerine sallayan arkadaşlar gördüm. Özkan Sümer’e operasyon tarzında tepki vardı. Haberi yapan internet sitesi Özkan Sümer’e en çok yer ayıran medya organı neredeyse. Neyin operasyonu Allah aşkına. Ayrıca diyelim o haber yalan. Bu medya kuruluşlarının alayı her gün tesislerde. İsteyen yönetici cevap verir, isteyen yönetici yalanlar, isteyen de ‘Kardeşim bu haberin aslı astarı yok’ deyip tekzip ister veya suç duyurusunda bulunur.
    Konu Burak tarafından (16.08.2018 Saat 06:30 ) değiştirilmiştir.

shagrath61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şu zeki bir takıma imza atmadığı sürece, her türlü sıkıntının arkasında bu ismin olduğunu düşüneceğim.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    nbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Zeki ismini taraftar gereksiz yere uzatıyor diye düşünüyorum.yonetimin o kadar problemin yanında zekiyle uğraştığını hiç sanmıyorum.o yuzden zeki üzerinden eleştiri getirmek bence yersiz artık.
    Ayrıca özkan hocanın da gerçekten yaşı dolayısıyla yorulduğu için ayrıldığını düşünüyorum. Bu kadar dert ile uğraşacak yaşları çoktan geçti. Kaldırması çok güç.
    ///// Balinaya Kafa Atan ÇılGın Hamsi \\\\\

Sercan Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bugün güzel bir gün olacak inşallah. Biletlere yoğun ilgi, bir genç oyuncu transferi, gereksiz bir ismin satılması, Özkan Dede'nin istifadan vazgeçmesi gibi. Bir sponsorluk anlaşması yanında olabilir. İndirimleri kabul eden bir iki futbolcu daha. Burak oynayacak duruma gelecektir.
    Dozer Cemil sezonunda bize düşen başka takım kaptanlarının kupa kaldırmamasıdır.
    Dozer Cemil'e sevgilerle.

Gökhan Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Bu yönetim bu isimlerle kurulduğunda bu işlerin böyle olacağı belliydi. Yine birinin transfer profesörü olarak gelmesi gözlemci ekibinin kurulmayacağının da habercisiydi. Belki ağaoğlu iyi niyetle geldi buraya ama yanlış yönetim kurulu ile yola çıktı. Etrafında kendisinden daha akıllı ve bu işi bilebilecek tek kişi vardı o da gidiyor. Trabzonspor biraz bile aykırı olanı içinde yaşatmıyor. Nefes aldırmıyor. Aptalca şeylerle üstüne gidiyor. Bir de siyaset denen illet var bu kararda ne kadar etkilidir bilmiyoruz. Bu kulübün ne yamyamı bitiyor ne sırtlanı. Bireysel olarak güçlü bir başkan gelmediği sürece de bu işler böyle devam edecek

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Vallahi para veren varsa satsınlar..Ne yapacak adam para verip kulübü mü kapatacak..

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Uğur Kalyoncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi para veren varsa satsınlar..Ne yapacak adam para verip kulübü mü kapatacak..
    İstediğini yapar.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    nbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstediğini yapar.
    Madde koyarsın kulübün ismi renkleri şehir değiştirilemez dersin.tabi bu kararları genel kurulun alması gerek .
    Bunun dışında yapabileceği pek bisey yokk zaten.kendi şirketi gibi yönetmez zorunda zaten kar etmek amaciyla alacak zaten alan adam da.
    ///// Balinaya Kafa Atan ÇılGın Hamsi \\\\\

7can61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Satılsın tabi canım, evlerinizi arazilerinizi, ormanlarınızı yakıp sattınız kulüp mü satılmasın arap kardeşlerimize, satılsın tabii ki de.

Nereden
    İstanbul

Alıntı nbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madde koyarsın kulübün ismi renkleri şehir değiştirilemez dersin.tabi bu kararları genel kurulun alması gerek .
    Bunun dışında yapabileceği pek bisey yokk zaten.kendi şirketi gibi yönetmez zorunda zaten kar etmek amaciyla alacak zaten alan adam da.
    Öyle bir durumda sadece kulübün adı Trabzonspor kalır... Ben asla istemiyorum.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

erkankoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle bir durumda sadece kulübün adı Trabzonspor kalır... Ben asla istemiyorum.

Zaten yakin gelecekte ts nin ismi bile kalmayacak malesef..satilmasi yada satilmamasi hicbirseyi degistirmiyor..

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

7can61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Dün ki süper kupa finalini neden hiç bir kanal yayınlamadı bilen var mı? Benim aklıma bir şeyler geliyor....

Nereden
    İstanbul

Alıntı erkankoc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten yakin gelecekte ts nin ismi bile kalmayacak malesef..satilmasi yada satilmamasi hicbirseyi degistirmiyor..

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Satılsın ya da batsın da biz de kendimize yeni meşgaleler bulalım artık.

Satılsın ya da batsın da biz de kendimize yeni meşgaleler bulalım artık.
    Ayağa KALK!

OrkHun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

kalan %51 hisse de borsaya açılsın, isteyen toplayıp yönetsin kulübü. delege tavlayıp yöneticilik oynayan ağalar çapları yetiyorsa hisse toplayıp yönetsinler kulübü..
    sınırsız sorumsuzluk diye bi şey olamaz bu kadar paraların döndüğü bir işte. 1 milyar borcu olan dernek mi olur??

kulüp yöneticilerinin, icraatlerinden sorumlu olacağı bir yasal zemin hazırlayacak gibi durmuyor devlet, kaldı ki böyle bir düzenleme durumunda da yönetim bulamaz çoğu kulüp,kârına ortak olamayacağı işin zararına kim niye ortak olsun? satılması en doğrusu olur bu saatten sonra. hiçbir "patron" bizim "gönülden seven!" amatör yöneticiler (bkz hh) kadar zarar veremez bu takıma..

61_Hasan_69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkaç sayfa öncesinde yerel haber sitelerine sallayan arkadaşlar gördüm. Özkan Sümer’e operasyon tarzında tepki vardı. Haberi yapan internet sitesi Özkan Sümer’e en çok yer ayıran medya organı neredeyse. Neyin operasyonu Allah aşkına. Ayrıca diyelim o haber yalan. Bu medya kuruluşlarının alayı her gün tesislerde. İsteyen yönetici cevap verir, isteyen yönetici yalanlar, isteyen de ‘Kardeşim bu haberin aslı astarı yok’ deyip tekzip ister veya suç duyurusunda bulunur.
    Dün bahsettiğin oyuncu Mikel Agu mu ?

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı 61_Hasan_69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün bahsettiğin oyuncu Mikel Agu mu ?
    Yok baba. Yakınndan bile geçmez. Milli takımda sadece Onazi yok bu arada.

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Alsa % 51'ini alır, % 50'sini ne yapsın.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)