Sayfa 3446 Toplam 4003 Sayfadan BirinciBirinci ... 2446 2946 3346 3396 3436 3444 3445 3446 3447 3448 3456 3496 3546 3946 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100054 adet sonuctan sayfa basi 86,126 ile 86,150 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 14 -

Nereden
    Afrika Diğer

https://twitter.com/mra_chavoshi/sta...82914151174146

https://twitter.com/khabaronlinee/st...36688165871616

10 gün önce Esteghlal ile görüşmüşüz Roozbeh Cheshmi için...

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı hyasin61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pajtim Kasami'nin sozlesmesi sezon sonu bitiyor.Degerlendirmek lazım
    Başka takım taraftarı görmesin diye küçük yazan koca yürekli Trabzonspor taraftarı.. miyopum ilerledi resmen

Mustafa YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

ivanildo ile yolları ayırıp kurt bir stoper alınmalı hüseyin'in yanına başkada transfere gerek yok.

bu sezon yaşadığımız sakatlık kabusu 10 yılda bir yaşanır. devre arasında onazi ile orta saha çeşitleniyor elinde a.parmak ve obi var keza doğan var sosa zaten garanti.

kanat olabilir aslında zira avdijaj orada olmadı (forvet arkası denemeliyiz bu çocuğu kesinlikle) yusuf sarı zaten rotasyon için alınmıştı hemde nwakaeme'yi ısıracak biri iyi olur. oyuncuları rekabete sokmak iyidir. sakatlar düzeldi orta sahada bu rekabeti yaşayacağız zaten.

sörloth söktü aldı formayı daha vermez, arkasına sturridge var olmadı ekuban var. kadroyu çok şişirmek ters etkide yapabilir onuda düşünmek lazım o yüzden ivanildo'yu yolla kurt stoper al ve kanat için alternatif biri yeterli.

gelecek sezon için kadro planlaması tekrar gözden geçirilmeli ısıran oyuncumuz çok az özellikle hücum bölgesinin orta saha defansına katkısı hiç yeterli değil,pres yok.

sözleşmesi bitecek oyuncular için umarım bir çalışma yapılıyordur. emre kılınç çok iyi giderdi. nazım sangare var sonra. bu iki adamı kapabilsek çok iyi olur.
    sadece aşk bizimkisi

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Mensah kayseriden ayrilacak devre arasi buyuk ihtimalle parasini alamadigi icin.isleyen bir takimda orta saha da ayaginda top tutan aradigimiz sertlikde ki alternatif oyuncu olabilir dusuk bir yillik ucretle potansiyeli var..

Mert Oğuzlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Cok cok guvendikleri bir balik yakalamadilarsa Mensah veya Kanga arasinda secim yapip bu işi bitirsinler.

--------------mikel
    --------xxxx-------sosa

Şu işaretli yere nasil bir oyuncu gerekiyor, bence her gecen hafta goruntu netlesmeye basladi.

Dün %10 şarjla oynayan Onazi mac temposunu geri kazansin, formayi kapar. Mikel ve hatta Dogan da dusunuldugunde 6 transferine hic gerek yok.

Bana gore stoperden de önce, Yusuf Yazici yerine 10 numaraya taslari yerine oturtacak birisi lazim. Az biraz bütce varsa hepsini buraya gömerdim cunku takimda "dengesizlik" yaratan bolgenin burasi oldugu cok acik.
    "Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler. Günler batıdan battı bile, tepelerin ardından gölgeler içine. Nasıl bu hale geldik?"

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Onaziyi hemen gozden cikarmamak lazim gecen sene en iyi en formda oldugu zamanda sakatlandi unutmayin onazi gibi dinamik şok pres uygulayan adam baska takimda yok diyordu butun yorumcular. sakatlanmasa sezon sonu yuksek bonservisle avrupanin yolunu tutacakti zaten..onun icin sezon sonu duruma gore 1+3 yillik falan opsiyon hakki bizde sozlesme yenilenmeli bu kadar cabuk vazgecilmemeli..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı BatuhanB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://twitter.com/mra_chavoshi/sta...82914151174146

https://twitter.com/khabaronlinee/st...36688165871616

10 gün önce Esteghlal ile görüşmüşüz Roozbeh Cheshmi için...
    Dün de "Yarın İran'da maç izleyecekler" demiş. Roozbeh Cheshmi'nin ismi yazılmıştı ama onun oynadığı Esteghlal'in maçı yarın. Üç maç oynanmış bugün İran'da, bakalım kimler olabilir.
    Alıntı Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rouzbeh Cheshmi yi istiyoruz
    Yukarıdaki haberin kaynağı Twitter'da yazdığım mesaj ve gazetemizde de çıkan haber. İran'daki haberi de arkdaşım Miad Azami yazdı.

https://www.gazetedamga.com.tr/spor/...ti-h26284.html

Ancak İran basınında kaynak gösterme gibi bir alışkanlık olmadığı için ne Damga'nın ne de İran'da haberi yazan arkadaşımın çalıştığı basın kuruluşu Mizan Online'nin adı geçmiyor.

3'ünde yazılan twiti de bir gün önce ben yazmıştım kendi hesabımdan. Arkadaşım rt edince birçok İranlı da gördü. Mesajların alayını sıfırladım bugün. Üç twit var zannedersem profilimde.

Hosseini'nin menajeri ile yakın bir ilişkim var. Ondan alıyorum bilgileri ben. Transfer olur ya da olmaz göreceğiz artık.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

merkezde mikel sosa varken juventus gibi oynaman lazım. düzgün alan savunacaksın, bulduğunu atacaksın, çok zor gol yiyeceksin.

top rakibe geçtiğinde çok fazla sorun yaşayan bir takım için ağır bir orta sahamız var. topu hızlı çevirip, kaybettiğimizde de baskı yapamıyoruz. oyunla uyumsuz futbolcular sorun yaratır. ya sağlam defans alırız, ya da hareketli orta sahaları ile bildiğimiz oyuna döneriz.

mechatron61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Biliyorum bu oyuncuyu. Vasattan öte değil. Bizim Scoutta Stoper bulan arkadaşa derhal yolu göstermek gerek. Biz sağlam, tecrübeli bir stoper gerekli dedikçe bunlar yine 2. sınıf topçulara kafayı takıyorlar. 2 transfer döneminde son 10 yılda olmadığı kadar az para harcadık.
    Bi zahmet stopere para bayılalım artık. Haa yine bonservise para vermem derlerse hiç başka bir iranlı ile macera aramaya gerek yok.

Brezilya liginde sözleşmesi sona erecek birçok aday var. Al beleşe 1.5 seneliğine anlaş riske de girme ama sağlam olanı al.
    Mesela Kendini kanıtlamış, tecrübeli ve sağlam bir stoper olan GIL, 31 Aralıkta serbest kalabilir. Opsiyon oyuncuda istese gider. Git anlaş ama şampiyonluk için bu kadar şans varken bu sene başka bir campi olayıyla karşımıza çıkmasın yönetim.

Serdar A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

10 numara pozisyonunda, daha doğru ifade ile sahada yüzü dönük oynayacak bir deplase forvet olarak Stu'ya takımın sorumluluğunu yükleyip ; merkez orta alanda Mikel'i daha çok Sosa'nın vites düşürdüğü anlarda ya da daha ekonomik kullanılması adına zaman zaman sahada zaman zaman ise kenardan gelen orta alan oyuncusu olarak kullanılmasından yanayım.

1 transfer şansımız varsa bu oyuncu muhakkak orta saha oyuncusu , daha spesifik olarak Sosa'yı tamamlayacak nitelikte olması gerek. Parmak olsun , Onazi olsun bu iki futbolcu da orta alandaki derinliği oluşturur. Parmak belki sağ kanat için de alternatif olabilir, bilemiyorum ...

Bir de bonservissiz minumum maliyet ile Ömür'ün olmadığı periyodu atlatmamızı sağlayacak bir kanat oyuncusu gelirse bu takım hedefine emin adımlarla gider.

Stoper lazım ise , Feyenoord ile konuşun anlaşın getirin Le'yi tapusu bizde değil mi , biri kiralık , biri dışarıda 4 yabancı stoper var hala daha stoper alacağız. Önce eldekileri gönderin o zaman.
    Konu Serdar A tarafından (13.12.2019 Saat 23:17 ) değiştirilmiştir.

Uğur KÜÇÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Iki cesit transfer plani yapmaliyiz.

Benim kafamda, 4-3-3 sistemi ile oynarsak daha saglam takim oluruz fikri daha agir basiyor suanda.

Bu sisteme gore devre arasi plan yaparsak, 2 transfer ile sezonu kurtarabiliriz.

Bir lider stoper ve bir tane Onazi'nin sakatlanmadan onceki halinden olan modern 6 numara tabirli futbolcu.

Ikinci devreler zordur, sampiyonluk yolunda alternatifli topcular lazim.

Misal Sosa yokken, eyvah demeyeceksin.

________________Uğurcan_______________

Joe__Hosseini ( Huseyin ) __ ? __ Novak

__________________? ( Onazi )___________

_______Mikel_______Sosa ( Parmak )____

Sturridge ( Yusuf )_______Tony ( Ekuban )

_________________Sorloth_______________

Ama bir de takimin gecen sezondan itibaren ezberi olan 4-2-3-1 sistemi var.

Bu sistemde daha iyi oynadigimiz kesin ancak Omur'un eksikligini fena ariyoruz bu sekilde de.

Yusuf veya Ekuban, kanatta ne kadar cok o gorevi yapabilir, emin olamiyorum.

Aslinda hoca Omur gibi, Yusuf'u egitiyor her mac, her dakika birseyler ogretmeye ugrasiyor ama zorlu maclarda ne kadar bize katki saglar ikinci yari, tamamen zor bir soru ?

Bu sistemde bir tane lider stoper alip, bir de alternatif kanat ( oyuna girince skor yapabilecek, etkili ) isimizi gorur.

________________Ugurcan______________

Joe___Hosseini (Huseyin)___?___Novak

_______Sosa ( Parmak )___Mikel ( Onazi )

Yusuf ( ? )_____Stu ( Ekuban )_____Tony

_________________Sorloth______________

Yani her halukarda...

Avdijaj ve Fernandes gonderilip en az 2 adam almamiz lazim gibi gozukuyor.

Bana kalsa, 3 adam alirim yukarida da yazdigim gibi ama.. ( Lider ve tecrubeli bir stoper, cift yonlu 6 numara - Defansi bir tik iyi olan ve kontra ataklara uygun kanat oyuncusu - gole yakin )

Butcemiz 3 adam almamiza yetmez gibi.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu Uğur KÜÇÜK tarafından (13.12.2019 Saat 23:26 ) değiştirilmiştir.
    2019 - 2020 DOZER ''CEMİL USTA'' SEZONU ŞAMPİYONU

ŞANI,ŞEREFİ,DİK DURUŞU VE HAKKIYLA TRABZONSPOR

Nereden
    Trabzon

Stoper alabileceklerini bilsem bütün yabancı stoperleri gönder 2 tane baba stoper al derim. Campi İvanildo falan bizim stoperimiz değil. Agresif olacak bizim stoperimiz. Campi'nin ayakları yerden kesilmiyor zıplarken. Bu aralar overrated. 2-3 maça boklanır. Satıp para alacağımız da yok bunlardan. Hüseyin as stoper olamaz. Hosseini de belli isteksizlik var. Stoper tandemi mırın kırın etmeye gerek yok LEŞ gibi. Ligde Hüseyin'e fiziksel üstünlük sağlayamayacak futbolcu yok. Potansiyel her maç -1.

Bunu engellemek için top sende kalır. Yüzde 60'lara varan topla oynaman olur dersin ki Hüseyin hızlıydı da yetişti vs. Bunun içinde topu kaptırdığında lap diye yerleşmiş takımın basacak. Sturridge Nwakaeme Sörloth basmıyor Sosa ve Mikel'in de çok iyi yaptığı söylenemez. Azimliler, özverililer ama o özellikte değiller.

N'diaye transferini istememin nedeni Osmanlı'da 10, Gs'de MO, İngiltere'de 6 oynadı. Dinamik topla çıkışları iyi. Pas kalitesi düşük ama tekniği leş değil. Isıran, top kapan bir oyuncu ama skorer değil.
    Sosa ile Mikel'in önünde de arkasında da arî gibi çalışır. Dinamizmi sağlar. Bana kalsa iki tane N'diaye ile oynarım takımımda Nwakaeme Sturridge Sosa oynuyorsa. scouting ım yok ama istediğimiz oyuncu profili bu. Tahta ayak olmasın, atletik olsun, top sürebilsin. İstasyon olmaları yeterli.

Gerektiğinde Hücumda 3-4-3, geride kontra beklerken 4-3-3 vs.

Gerçek bir kanat oyuncusuna Abdüş varken de ihtiyacımız vardı. Çizgiye inememek sorundu bizim için.

Kanga mesela o çift yönlü oyunu oynamaz. O yüzden N'diaye tipinde oyuncu almadan gereksiz olur. Ha aldın yine de yanlış olma olasılığı %50
    " Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür. "
    İnce Zeka --> Sadri Şener --> Yıldırım Demirören
    İnce Zeka --> Ağaoğlu --> Alt Yapı Fetişizmi

Birtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hoca muhtemelen sakatlar da geldi 4 2 3 1 üzerinden devam edecek. Bence forvet arkası işini Sturridge götürür kendisinde o yetenek ve vizyon var belli de etti. Ki Klopun da kendisini zaman zaman bu sekilde kullandığını söyledi geçen hafta Ali Ece.

Mikeli beğeniyorum fakat Sosanın yanına geçen sene ki Onazi lazımdı bana kalırsa. Şimdi Onazi den pek umudum yok yani yeni bir Onazi hamlesi düşünülebilir belki.

Mikelin orta alanda top kapma istatistikleri nasıl bizde acaba hiç bakmadım...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Serdar Atasoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 numara pozisyonunda, daha doğru ifade ile sahada yüzü dönük oynayacak bir deplase forvet olarak Stu'ya takımın sorumluluğunu yükleyip ; merkez orta alanda Mikel'i daha çok Sosa'nın vites düşürdüğü anlarda ya da daha ekonomik kullanılması adına zaman zaman sahada zaman zaman ise kenardan gelen orta alan oyuncusu olarak kullanılmasından yanayım.

1 transfer şansımız varsa bu oyuncu muhakkak orta saha oyuncusu , daha spesifik olarak Sosa'yı tamamlayacak nitelikte olması gerek. Parmak olsun , Onazi olsun bu iki futbolcu da orta alandaki derinliği oluşturur. Parmak belki sağ kanat için de alternatif olabilir, bilemiyorum ...

Bir de bonservissiz minumum maliyet ile Ömür'ün olmadığı periyodu atlatmamızı sağlayacak bir kanat oyuncusu gelirse bu takım hedefine emin adımlarla gider.

Stoper lazım ise , Feyenoord ile konuşun anlaşın getirin Le'yi tapusu bizde değil mi , biri kiralık , biri dışarıda 4 yabancı stoper var hala daha stoper alacağız. Önce eldekileri gönderin o zaman.
    Serdar abi Onazi ve Ivanildo'nun durumuna göre Cheshmi'yi alabilirler. İkisinin de bölgesinde oynayabiliyor. Maçlar bittikten sonra karar verilecek. Ben olsam Onazi ile düşünmeden yolları ayırırım. Aidiyeti iyi ama bir seneden sonra eski performansına ne kadar sürede döneceği meçhul. Sözleşmesi de bitiyor. Zaten şu haliyle de yok. Şimdiden yerini doldururum.

mehdiks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Alıntı mmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Stoper alabileceklerini bilsem bütün yabancı stoperleri gönder 2 tane baba stoper al derim. Campi İvanildo falan bizim stoperimiz değil. Agresif olacak bizim stoperimiz. Campi'nin ayakları yerden kesilmiyor zıplarken. Bu aralar overrated. 2-3 maça boklanır. Satıp para alacağımız da yok bunlardan. Hüseyin as stoper olamaz. Hosseini de belli isteksizlik var. Stoper tandemi mırın kırın etmeye gerek yok LEŞ gibi. Ligde Hüseyin'e fiziksel üstünlük sağlayamayacak futbolcu yok. Potansiyel her maç -1.

Bunu engellemek için top sende kalır. Yüzde 60'lara varan topla oynaman olur dersin ki Hüseyin hızlıydı da yetişti vs. Bunun içinde topu kaptırdığında lap diye yerleşmiş takımın basacak. Sturridge Nwakaeme Sörloth basmıyor Sosa ve Mikel'in de çok iyi yaptığı söylenemez. Azimliler, özverililer ama o özellikte değiller.

N'diaye transferini istememin nedeni Osmanlı'da 10, Gs'de MO, İngiltere'de 6 oynadı. Dinamik topla çıkışları iyi. Pas kalitesi düşük ama tekniği leş değil. Isıran, top kapan bir oyuncu ama skorer değil.
    Sosa ile Mikel'in önünde de arkasında da arî gibi çalışır. Dinamizmi sağlar. Bana kalsa iki tane N'diaye ile oynarım takımımda Nwakaeme Sturridge Sosa oynuyorsa. scouting ım yok ama istediğimiz oyuncu profili bu. Tahta ayak olmasın, atletik olsun, top sürebilsin. İstasyon olmaları yeterli.

Gerektiğinde Hücumda 3-4-3, geride kontra beklerken 4-3-3 vs.

Gerçek bir kanat oyuncusuna Abdüş varken de ihtiyacımız vardı. Çizgiye inememek sorundu bizim için.

Kanga mesela o çift yönlü oyunu oynamaz. O yüzden N'diaye tipinde oyuncu almadan gereksiz olur. Ha aldın yine de yanlış olma olasılığı %50

Ve beynim , koşarak uzaklaşır

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki haberin kaynağı Twitter'da yazdığım mesaj ve gazetemizde de çıkan haber. İran'daki haberi de arkdaşım Miad Azami yazdı.

https://www.gazetedamga.com.tr/spor/...ti-h26284.html

Ancak İran basınında kaynak gösterme gibi bir alışkanlık olmadığı için ne Damga'nın ne de İran'da haberi yazan arkadaşımın çalıştığı basın kuruluşu Mizan Online'nin adı geçmiyor.

3'ünde yazılan twiti de bir gün önce ben yazmıştım kendi hesabımdan. Arkadaşım rt edince birçok İranlı da gördü. Mesajların alayını sıfırladım bugün. Üç twit var zannedersem profilimde.

Hosseini'nin menajeri ile yakın bir ilişkim var. Ondan alıyorum bilgileri ben. Transfer olur ya da olmaz göreceğiz artık.
    İran'da çıkan haberlerde Cheshmi'yi isteyen Trabzonspor'un, Hosseini'nin gidişi ihtimali üzerinden transfere yaklaştığı da yazıyor. Arkadaşım haberi o yönden görmüştü. Her yere de öyle yayıldı. Majid için bir şey yok şu an.
    Konu Burak tarafından (14.12.2019 Saat 07:25 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

Alıntı mehdiks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve beynim , koşarak uzaklaşır
    takımda eksik olan atletizm. Beyniniz çok uzaklaşmış olamaz Gayet basit yazıyor orda Sosa Mikel Nwakaeme + 10 numarada Sturridge ile kaç maç üst üste oynayacaz.
    " Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür. "

Nereden
    Giresun

şu adamı satın alma opsiyonlu kiralasak ya. 6 maçta 300 dk süre alabilmiş. forma şansı bulamıyor fazla. takımlarında 6-7 stoper var. stoperlerin en azından biri sağlam olsun. öküz gibi fizik var ve hızlı da birisi

https://www.transfermarkt.com.tr/bas...spieler/195810
    https://www.youtube.com/watch?v=JL-4V-EoYuo&t=174s
    Managerlik oyunlarında herkes yeni transferler için ,oyunun yamasının çıkmasını bekler bir tek Trabzonspor taraftarı yama çıkmasın diye bekler
    çünki her sene dahada berbat kadrolar kurup yıldız dediklerimizi satıyoruz.

Nereden
    Trabzon

Jody Lukoki ismi dolanıyor twitter'da. Bulgar basınında Trabzonspor'la anlaştığı yazıyormuş. Daha önce de Konyaspor ile adi geçmiş. Sözleşmesi 2020 Haziranda bitiyor. Sağ Kanat Forvet.

LittleFinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Savunmadan anlayan ve futbolcularının sakatlıklarını fark edebilen bir teknik ekip şart.. bu anlayış ve akılsızlıkla kimi getirsek yetersiz..
    Oy Trabzon Trabzon yık yeşil sahaları
    Çık yukarı ezilsin istanbul ağaları

Emirhan Yazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Lukoki ismi düştü basına . Kendisi skorer bir kanat ancak arkadaşları çok bencil olduğu için 11 maçta 3 gol atabildi bu sene . Avdijaj yerine çok iyi olur hatta sonradan girip oyuna etki edecek bir oyuncu
    Twitter : @EY61_
    Youtube : EY61

Nereden
    Giresun

lukoki düz topçu gibi duruyor. at önüne koşsun. fofana yusuf erdoğan tarzı bi adam. bizde daha net bir adam lazım.
    Managerlik oyunlarında herkes yeni transferler için ,oyunun yamasının çıkmasını bekler bir tek Trabzonspor taraftarı yama çıkmasın diye bekler
    çünki her sene dahada berbat kadrolar kurup yıldız dediklerimizi satıyoruz.

riv riv riv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Avdijaj ve fermanda e gül güle denilip, iyi bir sağlık ekini ile birlikte lider stoper alırsak iyi olur
    Meşin yuvarlak, gugul ve gügüm.

mehdiks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

takımda eksik olan atletizm. Beyniniz çok uzaklaşmış olamaz Gayet basit yazıyor orda Sosa Mikel Nwakaeme + 10 numarada Sturridge ile kaç maç üst üste oynayacaz.
    Son cümle yakt beynimi

Emirhan Yazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Saydigin isimlerle sampiyon olunur ama sen bilirsin
    Twitter : @EY61_
    Youtube : EY61

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)