Sayfa 2990 Toplam 4003 Sayfadan BirinciBirinci ... 1990 2490 2890 2940 2980 2988 2989 2990 2991 2992 3000 3040 3090 3490 3990 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100054 adet sonuctan sayfa basi 74,726 ile 74,750 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 14 -

AyhanPe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Fb nin yillik 3,7 verdigi haberlere bakilirsa biz 3,5 önerdik gibi geliyor bana..Imza parasi da olmayacaktir haliyle..ben bu rakama anlasilacagini düsünüyorum..Cok yüksek bir rakam tabiki ve oldukca da riskli bir transfer olur bu maliyete..
    KORKTUKCA TUTSAK, SORGULADIKCA ÖZGÜRSÜNDÜR

Birtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Biz Sturridge için iyi bir sözleşme teklif ettiysek onuda muhtemelen Vestelin üzerine yıktık.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Serdar Atasoy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ömür'ün +25 milyon € bir futbolcu olabilmesi için forvet arkasında da , hatta sol kanatta da oynayabildiğini göstermesi lazım. Yoksa edeceği maksimum rakam 15 milyon civarıdır.

Ömür klasik bir çizgi oyuncusu değil , Yusuf'a uygun bir sistem arayışının sonucudur , Abdulkadir'in sağ kenarda yetiştirilmesi.

Futbolcunun sırtında şu an 10 numara var , bunun öylesine bir tesadüf olduğunu düşünen , yanılıyor.

Burada yazıldığı gibi Ömür şutları zayıf bir futbolcu değil , fiziksel olarak çelimsiz bir futbolcu da değil. Sadece kademeli olarak , Yusuf Sarı ya da Avdijaj adaptasyonunu ilerlettikçe , 5-6 maç bir sancılı süreç olabilir , ancak bunu teknik ekip denemek zorunda.

Bu hem futbolcunun gelişimi için çok önemli bir durum hem de ; gerek futbolcunun gerçek potansiyelinin ortaya çıkarılmasının sahada yansıtacağı fark, gerekse kulübenin en güçlü oyuncularının takıma daha fazla katkı sunabilmesi için denenmesi gerekiyor.

Geçen sezon 2-3 maç bocalamış olması kimseyi germesin. Adam 19 yaşında. Yusuf 19 yaşındayken burada toplu küfür seansları gerçekleşiyordu.

Şöyle az yaşı olanlar 2002 Topmoller'in Leverkusen'ini ve o sistemdeki Yıldıray Baştürk'ü hatırlar. O takımın ŞL finali yapmasında santrafor arkasındaki üçlünün ve tabii ki Baştürk'ün çok kilit bir rolü vardı.

Ömür , o seviyenin üzerine çıkabilecek potansiyele sahip.
    Ben ikna oldum. Transfer dönemi bitiyor ya, piskolojik olarak bir baskı oluyor bir eksik olmasın diye.

En mantiklisi ömür'e forvet arkası ofansif orta sahada yer vermek. 2 ortasaha üç forvetimizi sabitleriz ömür'e de sahanın her yerine gitme özgürlüğü veririz. Bence verimli olur. Sorloth'un uzun mesafe şutu ve oyun kuruculuğu gelişebilir. Kanatlar golcü olur. Oyun hakimiyetimiz mutlak olur. Bu şekilde daha az gol yiyerek hedefe gideriz.

...............sosa....mikel(onazi)
    ....................ömür(parmak)
    .ekuban (niasse, sturridge)........nwakeme
    ....................sørloth

Nereden
    Almanya

Alıntı Bayraktaroğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bırakın insanlar düşüncelerini söylesin eğer itirazınız varsa alıntılar cevap verirsiniz eğer düşünce sizin için hiç bir anlam ifade etmiyorsa görmezden gelirsiniz. Ben olayın farklı bir tarafındayım futbolcu iyidir kötüdür o konuyu tartışmıyorum bile. İşleyiş hakkında fikrimi söyledim. Ayrıca futbolcunun görüşmelerinde yer almış gibi bir yazı yazdığınız için sizi anlamak zorunda da değilim. Söylemek istediğim şey bırakın forumun sahibi gibi davranmayın bu kesin doğrudur böyledir bunun üstüne laf söylenemez posizyonunda olmayın
    Öyle bir iddiam yok..Oldukca gereksiz ve zorlama bir ,,elestiri" oldugunu düsünüyorum..Gereksiz bir tartismayada girmek istemiyorum..Zaten yeterince hicbir sey kazandirmayan bu tür tartismalara tanik oluyoruz burda..

Transfer döneminde yapilan cok güzel isler de var..Tas gibi takimimiz var..Bir kac eksigimizide giderip yolumuza bakacagiz..Yani normal bir insanin aklina nasil gelir ki böyle bir sey ?!..Taseron firma olarak kullanildigimiz bla bla..Bunu iddia eden kisi futbolcunun görüsmelerinde yer almis olmuyorda ben mi oluyorum yani ..Hic kimsenin Edgar hakkinda aciklamasi yok..Bu isle bizimkilerin ugrasmadigi acikca ortada yahu..Olayin farkli bir tarafindaymis..

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Adam oyuncun ama kiralanacaksa lille bence çok zekice iş yaptı

bu şu demek adamlar bizi kazıkladı bizim sportif satış sorumlumuz bir halta yaramadı malesef acil başkanın klupte futbolcu pazarlamasından olan bağlantıları olan birini alması şart avrupadan.staff member satın almamız elzem oldu.

hem ysufu 20 in altına alıp elinden çıkarmak istediği oyuncuyu sana kakaladı )) neden böyle oldu? dedim ya klup bakkal gibi satış mantığında hala
    "Annuit cœptis"

Yıldıray Emanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sturridge artık bir transferden daha fazlası. Alıp gelin !

Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı erenslash Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam oyuncun ama kiralanacaksa lille bence çok zekice iş yaptı

bu şu demek adamlar bizi kazıkladı bizim sportif satış sorumlumuz bir halta yaramadı malesef acil başkanın klupte futbolcu pazarlamasından olan bağlantıları olan birini alması şart avrupadan.staff member satın almamız elzem oldu.

hem ysufu 20 in altına alıp elinden çıkarmak istediği oyuncuyu sana kakaladı )) neden böyle oldu? dedim ya klup bakkal gibi satış mantığında hala
    Maasini kim oduyor Edgarin en onemli nokta bu. Ben pozitifim bu konuda. Bence cok iyi is yaptik. Eger edgar bu sene iyi performans verirse belki 4-5 e satacaz? Satmazsakta iyi bir defansimiz olmus olur. Win-Win

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı AyhanPe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle bir iddiam yok..Oldukca gereksiz ve zorlama bir ,,elestiri" oldugunu düsünüyorum..Gereksiz bir tartismayada girmek istemiyorum..Zaten yeterince hicbir sey kazandirmayan bu tür tartismalara tanik oluyoruz burda..

Transfer döneminde yapilan cok güzel isler de var..Tas gibi takimimiz var..Bir kac eksigimizide giderip yolumuza bakacagiz..Yani normal bir insanin aklina nasil gelir ki böyle bir sey ?!..Taseron firma olarak kullanildigimiz bla bla..Bunu iddia eden kisi futbolcunun görüsmelerinde yer almis olmuyorda ben mi oluyorum yani ..Hic kimsenin Edgar hakkinda aciklamasi yok..Bu isle bizimkilerin ugrasmadigi acikca ortada yahu..Olayin farkli bir tarafindaymis..
    Hiç kimsenin edgar hakkında açıklaması yoksa bizimkilerin uğraşmadığını nerden biliyorsunuz? Çelişmeyin. Cümlemin arkasındayım eğer futbolcuyu alıp oynatmıyorsan taşeronluk yapıyorsun
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Nereden
    Almanya

Alıntı Bayraktaroğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç kimsenin edgar hakkında açıklaması yoksa bizimkilerin uğraşmadığını nerden biliyorsunuz? Çelişmeyin. Cümlemin arkasındayım eğer futbolcuyu alıp oynatmıyorsan taşeronluk yapıyorsun
    Yahu ne ile ugrasacaklar bizimkiler? Adamin transferinin Lille klübü tarafindan üstlenilmis ve yakinda kiralik antlasmasiyla sonlandirilacak olma olasiliginin insanin aklina gelebilmesi pek dahice degil bence..Adamin transfer görüsmelerini neticelendirin parasinida Trabzonspor a verin diye anlasilmis iste..Tamam tamam..Bizimkiler baslarina belayi aldilar..Adami elden cikarmak icin yana döne ugrasiyorlar..Oldu mu simdi? Hayret birsey cidden..

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Trabzonspor'un şampiyon olabilmesinin yolu 4-3-3'den geçer..Nedeni çok basit..Türkiye'de bu sistemi bilinçli bir şekilde oynayan herhangi bir takım yok olmadığı için bu sisteme karşı rakip takımların veya rakip hocaların guardını alması mümkün değil..Maç içinde direkt sonuç elde etmek istiyorsan bu diziliş biçilmiş kaftandır...

4-3-3'ün bir takımdan istediği şeyler nedir peki?

1- Takım içinde en az 7 8 oyuncun teknik ve yaratıcı olacak..

2-Oyuncular sağlam bir kondisyona sahip olacak veya ciğersiz olmalari için özel bir antreman metodu uygulanacak..Bu sistemin birinci önceliği sahada her an her dakika rakibe yapacağın üçgen presdir..Bu pres için de sağlam bir kondisyona ihtiyaç vardır.

3-İleri üçlünün yerinde duramayan gezen oyunculardan oluşması..

4-Orta üçlünün göbeğindeki oyuncunun safkan bir defansif orta saha rolünü iyi oynaması, sağ ve sol kenardaki oyuncuların oyunu çift yönlü yani hem defansif hem ofansif oynayabilmesi..

5- Geri dörtlünün öne çıkarak takım boyunu kısaltması savunmayı orta sahaya yaklaştırması..Bunun için mevcut iki stoperinden en az birinin hızlı ve çevik olması gerekliliği..

6-İleri üçlünün her iki kenarındaki oyuncular kanat forvet tiplemesinde olmalıdır..Bu iki kanat forvet içe kat etmeyi bilmeli beklerin koşu yolunu açmalı ve atak bindirme ve orta kesme işini beklere bırakmalıdır..

7-Her oyuncuya dikine oynamayı enjekte edecek özel antreman programları uygulanmalı..

8-Her iki kanat bek oyuncusu oyunu 100 metrede oynamalı..

Ufak tefek birkaç nüans daha var 4 3 3 düzeninin istediği arzuladığı şeyler fakat daha fazla uzatmadan asıl can alıcı noktaya değinmek istiyorum..

Bizim takım yukarıdaki 8 maddeyi "kısmen" de olsa sahada uygulayabilir mi?

Bence uygular fakat bu iş biraz da hoca meselesidir..Takımının hocasının böyle bir isteği arzusu var mı modern futbolu takip ediyor mu bu sistemi oynatacak donanımı var mı bunlara bakmak lazım..Şahsen şu anki tablodan hiç hoşnut olmasam da Ünal'ın bu takıma 4-3-3 oynattığını şöyle bir hayal ediyorum da kendisini sırtımda taşırım şayet oynatabilirse..

Şuraya bir 4 3 3 kadrosu yazayım..

Uğurcan

Pereira Hüseyin Ivanildo Novak

Parmak Mike Sosa

Abdülkadir Sorloth Nwakaeme

Bu kadroyu sağlam bir fizik/kondisyon yükleyip sahaya süreceksin özellikle iç saha maçlarında rakibe kafasını kaldırıp topla oynamaya müsade etmeyeceksin topu ayağına alan rakibe 4 veya 5 kişilik baskı yapıp topu çabuk geri kazanacaksın ve pasa dayalı oyuna devam edeceksin...

Abdülkadir'den nasıl kanat forvet olur diyen çıkabilir..Bal gibi olur oynatmasını bilirsen..Abdülkadir en başta da belirttiğim gibi yerinde duramayan gezen ve bek bindirmesi sayesinde geniş alan veya boşluk arayan bir topçu..Böyle bir topçunun yeri ne merkez.orta sahadır ne de 10 numara..Zaten 4 3 3 de 10 numara diye bir şey yoktur..En ideali sağ açık kanat forvet gibi oynatılmasıdır..Bu sayede ancak bu çocuktan gol/asist anlamında bir şeyler yapmasını bekleyebiliriz..Mümkun mertebe kaleye yakın olmalı..Abdülkadir'in tek eksiği rakip oyuncular arasına daldığında cesur olmaması darbeden korkması kendini erken bırakması..Bunu aştığında veya hoca tarafından kendisine bu minvalde telkinlerde bulunulduğunda bu çocuk ligi sallar..

Bu arada defansif orta saha olarak Mikel'in yerine Onazi de koyulabilir..Stoperleri 4 3 3'e uygun olsun diye hızlı olanlardan seçtim...

Modern futbolun istediği aradığı sistem 4 3 3 dür ve bu diziliş sadece A takım için değil alt yaş kategorilerinde de uygulanmalıdır..Kulüp bunun için çalışma başlatmalıdır..Yabancı trainer transferleri yapılmalıdır..Trabzonspor'un kısacası bir oyun kültürü olmalıdır..

Gs takımı klasik olarak 4 3 3 oynamıyor ama iç sahadaki maçlarını izleyin ileri üçlüsü kısmen 4 3 3 dizilişini anımsatıyor..

2 sene önce iç saha maçlarında Rodrigues Gomis Feghouli üçlüsüyle oynarken geçtiğimiz sezon Onyekuru Diagne Feghouli üçlüsüyle yine şampiyon oldular..İç saha maçlarında dominant bir oyun sergilediler..Bilinçli olarak değil spontane olarak ileri üçlüden faydalandılar ki normalde Terim 4 3 3 nedir bilmez onun klasik sistemi 4 4 2'dir...
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Murathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

@David_LuiZ4 hocam ellerinize sağlık. ben de eldeki kadronun 4-3-3e yakın bir 4-4-2 oynaması taraftarıyım. ancak abdülkadir'in kanat forvette başarılı olabileceğini hiç düşünmüyorum. 10 numarasız bir dizilimde abdülkadir'den sağ kanatta verim alabileceğimizi düşünmüyorum aslında. sağ iç olarak oynatılması daha doğru olacaktır bence. sosa mikel parmak 3lüsünün fazla efektif olamayacağını hatta kanatlardan birinin ömür olduğunu düşününce epey gol sıkıntısı çekeceğimizi de düşünüyorum. ayrıca mikel ve sosa'nın birbirlerinden rol çalma olabilitesi de oldukça yüksek.
    parma maçında ünal hocanın sahaya çıkardığı 3lü orta saha en makulu gibi duruyor, her ne kadar savunma zaafiyeti epey olsa da. parmak'ı o maçta çok beğenmiştim, hatta epey özel bir oyuncuya dönüşebileceğini düşünmüştüm sol iç performansıyla.
    jp-mh---iva-fn
    ------jes-----
    ---aö----ap---
    ce----as----an

onazi iyileşince 6ya geçip sosa'yı biraz daha öne atabiliriz. eku'nun yerine sturridge gibi bir forvet de tadından yenmez.

ancak hocanın yusuf'un yerine bir 10 numara istemesinin en gerçekçi ve en risksiz çözüm olacağını düşünüyorum.

Alıntı hanzale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesajı okurken Uğurcan isyan etti, bu ne lan her topu alan kalede bitiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    ) doğruya doğru yaşanabilir bu. ama ömür'ün savunma performansına ve tandeme güveniyorum. hiç olmadı faul yapmayı öğretiriz. :d
    Konu Murathan tarafından (13.08.2019 Saat 04:59 ) değiştirilmiştir.

hanzale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Orta Doğu

Alıntı Murathan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @David_LuiZ4 hocam ellerinize sağlık. ben de eldeki kadronun 4-3-3e yakın bir 4-4-2 oynaması taraftarıyım. ancak abdülkadir'in kanat forvette başarılı olabileceğini hiç düşünmüyorum. 10 numarasız bir dizilimde abdülkadir'den sağ kanatta verim alabileceğimizi düşünmüyorum aslında. sağ iç olarak oynatılması daha doğru olacaktır bence. sosa mikel parmak 3lüsünün fazla efektif olamayacağını hatta kanatlardan birinin ömür olduğunu düşününce epey gol sıkıntısı çekeceğimizi de düşünüyorum. ayrıca mikel ve sosa'nın birbirlerinden rol çalma olabilitesi de oldukça yüksek.
    parma maçında ünal hocanın sahaya çıkardığı 3lü orta saha en makulu gibi duruyor, her ne kadar savunma zaafiyeti epey olsa da. parmak'ı o maçta çok beğenmiştim, hatta epey özel bir oyuncuya dönüşebileceğini düşünmüştüm sol iç performansıyla.
    jp-mh---iva-fn
    ------jes-----
    ---aö----ap---
    ce----as----an

onazi iyileşince 6ya geçip sosa'yı biraz daha öne atabiliriz. eku'nun yerine sturridge gibi bir forvet de tadından yenmez.

ancak hocanın yusuf'un yerine bir 10 numara istemesinin en gerçekçi ve en risksiz çözüm olacağını düşünüyorum.
    Mesajı okurken Uğurcan isyan etti, bu ne lan her topu alan kalede bitiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    trabzonspor

Nereden
    Uzak Doğu

Ney? Kanga mı?

Nereden
    Malatya

Beinsport 77 kanalda Eskişehir’in geçmiş maçı var. Fıratcan oynuyor sol açıkta. Bir de meşhur Mehmet Özcan oynuyor. Meraklılarına duyurulur. 17. Dakika
    Konu DURAS tarafından (13.08.2019 Saat 09:01 ) değiştirilmiştir.

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

kanga gelirse şampiyon oluruz cidden.

Nereden
    Ankara

Kanga olayı nerden çıktı

Nereden
    Malatya

Alıntı AlperenAltun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanga olayı nerden çıktı
    Dotomaçta uzundragonun sallaması... imzasız bir haber. Sosyal medya havasına göre okunma amaçlı fantezi bir haber

CesurHamsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Kanga bize level atlatir, ama gelmez
    Bedelsiz bir duygu, fiyakalı bi duruştur...

TRABZONSPOR'luluk ; Şeref, Onur ve Gururdur!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Zafer Fidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Kanga iyi güzelde bana söyle anadolu külüplerin Afrika transfer havasi veriyior. Söyle Karabükspor'da oynayan 4 büyük takimlara karsi cosan gibisinden
    TRABZONSPOR 1967

Sadettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kanga konusunu kapatın .
    Sturiç e 100 haber çıktı inanmadiniz .
    Kangaya imzasız kaynaksiz küçük Fotomaç haberiyle inanıyorsunuz

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Azılı bir ihocuyum

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

haber zaten yalan şuan bize en az 5 milyon euro dan aşağı fiyat çıkarmazlar, imkansız transferdir.

belki sene sonu olursa ancak.

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Kanga bizim savunmamız olmadığı için ekstra iyi gözükmüş olabilir ama ne olursa olsun bu çocuk topu biliyor iyi de topa vuruyor..Bence alma ihtimalimiz düşük ama gelirse ciddi katkı verir. Tam istediğimiz profilde oyuncu..

Trabzonspor Kongre Üyesi

Ahmet Hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Kanga’nın sözleşmesi seneye bitiyor. 5 filan istemezler. Prag elenirse, Kanga da şehri, atmosferi beğenirse alınabilir. Tabii gerçekten böyle bir ihtimal varsa.
    8. Kuşatma

t.gokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Prag'ı eleyebilirsek Kanga iytiyacımız doğrultusunda ideal bir isim..Umarım Başkan ve Ünal hocada bu konuda isteklidirler..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Kanga takımdaki çirkef eksikliğini de bir nebze giderecektir.
    Bizim kulübeyi kışkırtıyordu attığı golden sonra.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)