Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tercümanýmýz Ercan ILDIZ Yeterli mi ?

Semih58 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    57

Standart Tercümanýmýz Ercan ILDIZ Yeterli mi ?

Günümüzde en önemli sorun iletiþim. Yani düþündüðünü karþý tarafa aktarabilmek. Ercan ILDIZ isim benzerliðimi yoksa Tolunay KAFKAS'ýn Karabüksporda ki tercümaný mý
    Dikkatinizi çektimi bilmem ama, Tercüman Serkan'ýn futbolculara saat sattiði için gönderildiði söyleniyordu? Acaba Tercüman kardeþimiz neyi nasýl tercüme ediyor, kimdir,hangi takýmlarda çalýþmýþtýr.Problem bu kardeþimizden de kaynaklanabilir mi ?
    Trabzonspor tercümaný Ersun YANAL döneminden mi kaldý, yoksa yeni mi geldi ?
    Baskalari ile ugrasmak kendinle ugrasmaktan daha kolaydir.
    Kobra

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Evet Karabükspor'da çalýþanla ayný kiþi kendisi. Tolunay ile birlikte çalýþýyordu bundan önce. Tolunay Kayseri'ye gidince onunla beraber gitmiþti. Maç sonrasý açýklamalar hiç bakmýyorum uzun zamandan beri. O Yüzden profesyonel anlamda deðerlendirme yapamam. Üniversitede benim iki sýnýf altýmdaydý. Ýspanyolcasý iyidir ancak maç öncesi ve sonrasý futbolcularýn yaptýklarý açýklamalarý uzun zamandýr izlemedim. O yüzden ne durumda bilmiyorum, deðerlendirme yapamam. Dediðim gibi bizden önce Karabükspor ve Kayserispor'da çalýþmýþtý. Son çalýþtýðý takýmý þu anda hatýrlayamýyorum. Görkem'in Ersun Yanal'la ayrýlmasýndan sonra bize geldi.Tam olarak sorun nedir?
    Konu Murat' tarafýndan (06.05.2018 Saat 10:07 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    57

Kafama takýlan, hocanýn oynatmak istediði ile Tercümanýn anlattýðý yeterli mi ? Ve bu iletiþimi nasýl geliþtirebiliriz.
    Kobra

Mert Acar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    29
    Kazým'a da selam olsun,asi çocuklar burada..

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Halil mükemmel bir tercümandýr fakat simultane tercüme yaparken duyguyu çok iyi verdiðini düþünmüyorum. Bizdeki temel sýkýntý hocaya baðlý tercümanlarla çalýþýyor olmamýz. Oysa BJK, FB ve GS'ye bakýn yýllardýr hocalar gelir gider ama tercümanlarý deðiþmez çünkü o tercümanlar ayný zamanda kulübün idari menajerlerinden biridir...
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Sefer A. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý DeAgLeMaNyAq Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Halil mükemmel bir tercümandýr fakat simultane tercüme yaparken duyguyu çok iyi verdiðini düþünmüyorum. Bizdeki temel sýkýntý hocaya baðlý tercümanlarla çalýþýyor olmamýz. Oysa BJK, FB ve GS'ye bakýn yýllardýr hocalar gelir gider ama tercümanlarý deðiþmez çünkü o tercümanlar ayný zamanda kulübün idari menajerlerinden biridir...
    Aynen bence de gsnin tercümani da Halil de fazla büyütülüyor, yalniz Halil ona bin basar o kesin, gsninki tam bir yikama yaglamaci yapmacigin teki... idâri menejer falan olmasi çok da bir sey degistirmez....

Bizim bu mevcut tercümanimizin fenâ olmadigini düsünüyorum, onu geçtim ben en çok ersun'un kankasi GörkemEkal'in bizim ergen taraftarlar tarafindan sevilmesine sinir oluyorum, var ya arkadas ortaminda bize sövüp kin beslemiyorsa ne olayim, koyu fblinin teki "dogvu mu samet"in bir tik alti iste fblilik konusunda...
    Ondan önce de SametKöse miydi neydi, hurma Shota varken vardi o da, o da fbli...

Yine en iyisi Halil'dir, valla Senol hoca gelirse Halil de gelsin, o gelmezse çok üzülürüm,,, kendisini tanimam etmem... kimden bu konuda bir seyler ögrenmek isterim dersem Halil âbiyi seçerim tabi...

Yalniz memlekette birçok sporcu tercümani hesaplarina Fransa bayragi koyuyor, o dili biliyormus gibi, hep yalan, Halil âbi de çatpat yâni, Görkem zâten tarzanca belki, ama sorsan onu da tercüme eder tratsss.... çakallar =)
    Trabzon futbolunun kralý, Ahmet Suat Özyazýcý

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    57

Tercüman konusu önemli, futbolcunun psikolojisini ancak iyi bir Tercüman anlar.
    Kobra

Ozan Gözaçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Yaþ
    39

Alýntý Sefer Asan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Aynen bence de gsnin tercümani da Halil de fazla büyütülüyor, yalniz Halil ona bin basar o kesin, gsninki tam bir yikama yaglamaci yapmacigin teki... idâri menejer falan olmasi çok da bir sey degistirmez....

Bizim bu mevcut tercümanimizin fenâ olmadigini düsünüyorum, onu geçtim ben en çok ersun'un kankasi GörkemEkal'in bizim ergen taraftarlar tarafindan sevilmesine sinir oluyorum, var ya arkadas ortaminda bize sövüp kin beslemiyorsa ne olayim, koyu fblinin teki "dogvu mu samet"in bir tik alti iste fblilik konusunda...
    Ondan önce de SametKöse miydi neydi, hurma Shota varken vardi o da, o da fbli...

Yine en iyisi Halil'dir, valla Senol hoca gelirse Halil de gelsin, o gelmezse çok üzülürüm,,, kendisini tanimam etmem... kimden bu konuda bir seyler ögrenmek isterim dersem Halil âbiyi seçerim tabi...

Yalniz memlekette birçok sporcu tercümani hesaplarina Fransa bayragi koyuyor, o dili biliyormus gibi, hep yalan, Halil âbi de çatpat yâni, Görkem zâten tarzanca belki, ama sorsan onu da tercüme eder tratsss.... çakallar =)
    Valla Tranzondan gittiðinde çok üzülmüþtüm Halil . Ama sonrasýnda biraz araþtýrmýþtým da güvendiðim bir kaç abimden çok faiþ miktarda para istediði söylenmiþti. Yani ozaman ki tercüman piyasasý 1000tl ise Halilin 6000-7000 tl istediði bu nedenle de anlaþma olmadýðý ve gönderildiði söylenmiþti.
    Biz Trabzonsporluluðu Sizden Öðrenecek Deðiliz...

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    57

Piyasa önemli deðil, iyi bir elemana 6-7 bin deðilse de 2.500-3.000,- TL bandýnda verilebilir di ? En azýndan futbolcu ,hocanýn ne dediðini anlardý. Hocanýn kendi tercümaný ile gelmesi bence en uygunu.Þu anda iyi bir tercüman 10.000,- TL'den aþaðý almamalý ve Þampiyon olunmasý halinde de, en az 3 maaþ prim verilmeli.Futbolculardan para almasý yasaklanmalý.
    Þu anki tespitlerim genel tespitler, yoksa Ercan ILDIZ Tercüman ile ilgili deðil. Kendisini tanýmýyorum, ve iþini belki de en iyi þekilde yapýyor, bilemem.
    Konu Semih58 tarafýndan (11.05.2018 Saat 08:43 ) deðiþtirilmiþtir.
    Kobra

Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

ben gönüllü olarak tâlibim sâdece gerekirse prim yeter, ilgililere duyurulur bas tercümanin yaninda da olabilir bir süre pismek için =)

BERBATOV61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý Sefer Asan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ben gönüllü olarak tâlibim sâdece gerekirse prim yeter, ilgililere duyurulur bas tercümanin yaninda da olabilir bir süre pismek için =)
    Sefer ben baþkan olmadan zor kardeþim senin iþ ben sana diyim. Güçlü bir Trabzonspor için benim baþkan olmam þart

Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý BERBATOV61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sefer ben baþkan olmadan zor kardeþim senin iþ ben sana diyim. Güçlü bir Trabzonspor için benim baþkan olmam þart
    ahahahah tamam âbi bekleriz sorun degil

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)