Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yol Ayrımı

TekfurÇayır 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Standart Yol Ayrımı

3-4 Sene önce söylediğim bir sözdü, Trabzonspor'un mirâsını yedik bitirdik, o mirâstan elimize son kalan Şenol Güneş'ti, o da gidince mirâstan elde avuçta bir şey kalmadı.

Bir yol ayrımındayız; Her anlamda çökmüş Trabzonspor'un yeniden inşâsı.

Buradaki görüşleri 3 ana başlık altına gruplanmak mümkün:

1. Hiç uğraşmaya gerek yok, Trabzonspor satılsın. Yönetim yanlış yolda, iyi bir satışın gerçekleşmesi için çalışmalılar.

2. Durum abartılıyor, geçen senelerde nasıl yolumuza devâm ettiysek yine ederiz. Yönetim yanlış yolda, başarı gelmeden borç azalmaz, borçlanmadan başarı gelmez. Doğru transferlerle iyi bir takım oluşturulmalı.

3. Yönetim doğru yolda, inşaallah dile getirdiklerini başarıyla gerçeğe dönüştürürler.

1. Gruptakileri anlayabiliyorum, katılmıyorum, 2, gruptakileri hem anlamıyorum hem katılmıyorum, 3. grubun içinde yer alıyorum.

Bence şu ân yönetimi maddî mânevî destekleyenler Trabzonspor'un yeniden inşâsı sürecinin içinde bilfiil yer alıyorlar, kulübün yeni tarihini yazıyorlar.
    7

"Her fikri savunma hakkın yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkın vardır. Hiçkimse câhil kalma hakkına sâhip değildir." Harlan Ellison

Sercan Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Fikir doğru fakat yönetim bu fikrin altını ne kadar doldurabilecek.
    Dozer Cemil sezonunda bize düşen başka takım kaptanlarının kupa kaldırmamasıdır.
    Dozer Cemil'e sevgilerle.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Sercan Keleş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fikir doğru fakat yönetim bu fikrin altını ne kadar doldurabilecek.
    Evet, işin en önemli kısmına değindin. Bu konuda doğruları yapacaklarını ümit etmekten başka çâremiz yok. Elden geldiğince desteklemek ve dua etmek tek çâre.
    7

"Her fikri savunma hakkın yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkın vardır. Hiçkimse câhil kalma hakkına sâhip değildir." Harlan Ellison

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

yönetim doğru yolda lafı tamamen palavradır ? doğru olan ne her spor dalında diplerde bulunan Türk Milli takımlarını görmezden gelip alt yapıdan daha çok oyuncu çıkaracağız masalıyla uyutulmak mı doğru karar en fazla yerli katkısı alan takım beşincilik için çırpınıyor bu palavralar ile milletin aklını bulandırmayın doğru yolda filan değiliz eğer gerçekten böyle bir adım atılacaksa daha da kötü günler bizleri bekliyor

Nereden
    İstanbul

1 Milyon TL ile nasıl bir tarih yazılabilir o zaten ayrı bir konu her 61.000 TL bağışlayan adamı paylaşacak kadar sefil bir hale nasıl geldik

Nereden
    Almanya

Birinci görüş göze hoş gelmese de doğrudur.
    If you put the federal government in charge of the Sahara Desert, in 5 years there'd be a shortage of sand.
    Milton Friedman

Nereden
    İstanbul

Alıntı batuhanTs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 Milyon TL ile nasıl bir tarih yazılabilir o zaten ayrı bir konu her 61.000 TL bağışlayan adamı paylaşacak kadar sefil bir hale nasıl geldik
    Satılsın diyenlerden misin?
    7

Nereden
    İstanbul

Alıntı ihsan candas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birinci görüş göze hoş gelmese de doğrudur.
    Karnından konuşmadığın, net bir fikre sâhip olduğun ve açıklamaktan çekinmediğin, erinmediğin için tebrik ve teşekkürler.

Kişi elbette kararsız da olabilir, nasıl bir yöntem izlenmesi gerektiği konusunda emin değilim diyebilir, neticede bu da onun fikridir. Bunu diyen çıkarsa ona da teşekkürler. Yeter ki kişi karnından konuşmasın fikri neyse söylesin.
    Konu TekfurÇayır 61 tarafından (29.04.2018 Saat 15:49 ) değiştirilmiştir.
    7

hay1699 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Türkiye ekonomisinin Kemal Derviş ve Ali Babacan’la girdiği sıkı maliye politikası vardı. Sonra her nedense bu terkedildi ve sonuç ortada. Demem o ki, kemer sıkmak zaten kaçınılmaz. Ancak yeni gelenin bunu bozamayacağı bir sistemi tüzükle garantiye almak gerek artık. Yoksa milyonluk eşeklere maaş ödemek için çoluk çocuğu harçlığından kesip bağış yaptırmaya yazık günah olacak.

Nereden
    İstanbul

Kemer sıkmakla olacak bir iş değil. Bu yapının en kısa sürede değişmesi ve kulübün satılması lazım diye düşünüyorum. Paraya karşı emeğin savaşı vs. gibi sözlerin aksine bir davranış olacağını da düşünmüyorum. En azından profesyonel bir bakış açısıyla yönetiliriz. Hele de delege yapımızı düşünürsek bundan kaçmak imkansız.

Nereden
    İstanbul

Alıntı TekfurÇayır 61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satılsın diyenlerden misin?
    Eğer bu kadar ayağa düştüysek ki bence düşmedik satilmali

Nereden
    İstanbul

Alıntı batuhanTs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer bu kadar ayağa düştüysek ki bence düşmedik satilmali
    Çok fazla düşmediysek 2. grubun fikrinde misin, başka bir fikirde mi?
    7

falcon_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şuan 1 milyar borcumuz var . Sabit olsa başarı ile belki azaltılabilir ancak her sene faiz ve kur farklarından dolayı gelir-gider dengesi açıldığı için maliyetlerin kısılması gerekir. Adına küçülme mi baska bir şey mi denir bilmiyorum. Ve olmazsa olmazı yeni sponsorluklar ile uygun oyunu bulup patlatıp yüksek fiyata satmak şart. Yani her yaptığımız hamlenin başarılı olması gerekiyor. Ne diyelim olur inşallah

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nereden
    İstanbul

Alıntı hay1699 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye ekonomisinin Kemal Derviş ve Ali Babacan’la girdiği sıkı maliye politikası vardı. Sonra her nedense bu terkedildi ve sonuç ortada. Demem o ki, kemer sıkmak zaten kaçınılmaz. Ancak yeni gelenin bunu bozamayacağı bir sistemi tüzükle garantiye almak gerek artık. Yoksa milyonluk eşeklere maaş ödemek için çoluk çocuğu harçlığından kesip bağış yaptırmaya yazık günah olacak.
    Bence de ikinci önemli konu bu. Birincisi yönetim düşündüklerini doğru şekilde hayata geçirebilecek mi, ikincisi bunu yapabilirse kendinden sonraki yönetimler kulübü yeniden hoyratça yönetirlerse ne olacak?

Birinci konu için ümit etmekten başka çâre yok demiştim, ikincisi içinse düşüncem yönetimin en az 5-6 yıl, sistem iyice oturana kadar görev yapması yönünde. Bu süre zarfında herhâlde kulüpler yasası çıkacaktır, bu da bizim garantimiz olur.
    7

Nereden
    İstanbul

Alıntı Bera B. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kemer sıkmakla olacak bir iş değil. Bu yapının en kısa sürede değişmesi ve kulübün satılması lazım diye düşünüyorum. Paraya karşı emeğin savaşı vs. gibi sözlerin aksine bir davranış olacağını da düşünmüyorum. En azından profesyonel bir bakış açısıyla yönetiliriz. Hele de delege yapımızı düşünürsek bundan kaçmak imkansız.
    “Durumu dikkate aldığımızda satıştan başka yolumuz yok” düşüncesini taşıyan biri olarak yönetimin kendi fikirlerini uygulayıp başarı sağlamaya çalışmasına destek verir misin, örneğin maddî bağış kampanyasına katılır mısın, yoksa bu çabalar boş, desteklemenin hiç bir anlamı yok mu dersin?
    7

Nereden
    İstanbul

Çok fazla düşmediysek 2. grubun fikrinde misin, başka bir fikirde mi?
    Tabi ki ikinci grup yabanci oyunculara sirtimizi döndüğümüz sene küme düşeriz

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

3 numaralı maddeye göre "yönetimin doğru yolda olduğu" fikri nereden çıkıyor onu anlamadım...Yönetim neyi nasıl yapacağını anlatmış mı? Ortaya 5 10 yıllık methoda dayalı, yönetimler değişse bile kalıcı olacak bir plan proje koyulmuş mu? Var da bizim mi haberimiz yok...Yarayı pansuman ederek 30 sene geçti...Mesele yaralanmamak ve bunu sağlamak için de sistemi kurmak...

Biz tabiki satılmadan sistemi oturtarak kulübün önünü görmesini isteriz ancak bunun için doğru tüzük doğru personele ihtiyaç var...

Trabzonspor'un en büyük sorunu içi boş tüzüğüdür...Tüzük devrime methoda ilkeye açık olmalı...Prensipler ortaya koymalı...

Özelde ise Özkan Sümer'in yönetimde olması umut verici fakat kendisinin kendine has modeli işe yarar mı bence zor...Futbol değişeli çok oldu...Yine de eski yönetimlerin yaptığı hataları yapmayacağına en azından kulübe geçmişte yaptığı gibi mali disiplin kazandıracağına eminim...Kulübü belki şaha kaldırmayacaklar ama itibarına da zarar vermeyecekleri disiplin getirecekleri açıktır...

Şaha nasıl kalkarız sorusu soran olursa birincisi kulübü satmak ikincisi TÜZÜK...İki yoldan birini seçeceksin gerisi laf-u güzaf...
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Nereden
    İstanbul

Alıntı David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 numaralı maddeye göre "yönetimin doğru yolda olduğu" fikri nereden çıkıyor onu anlamadım...Yönetim neyi nasıl yapacağını anlatmış mı? Ortaya 5 10 yıllık methoda dayalı, yönetimler değişse bile kalıcı olacak bir plan proje koyulmuş mu? Var da bizim mi haberimiz yok...Yarayı pansuman ederek 30 sene geçti...Mesele yaralanmamak ve bunu sağlamak için de sistemi kurmak...

Biz tabiki satılmadan sistemi oturtarak kulübün önünü görmesini isteriz ancak bunun için doğru tüzük doğru personele ihtiyaç var...

Trabzonspor'un en büyük sorunu içi boş tüzüğüdür...Tüzük devrime methoda ilkeye açık olmalı...Prensipler ortaya koymalı...

Özelde ise Özkan Sümer'in yönetimde olması umut verici fakat kendisinin kendine has modeli işe yarar mı bence zor...Futbol değişeli çok oldu...Yine de eski yönetimlerin yaptığı hataları yapmayacağına en azından kulübe geçmişte yaptığı gibi mali disiplin kazandıracağına eminim...Kulübü belki şaha kaldırmayacaklar ama itibarına da zarar vermeyecekleri disiplin getirecekleri açıktır...

Şaha nasıl kalkarız sorusu soran olursa birincisi kulübü satmak ikincisi TÜZÜK...İki yoldan birini seçeceksin gerisi laf-u güzaf...
    Şöyle: Yönetim şimdiye kadar ayrıntılara girmedi, genel konuştu. Yâni söylediğine katılıyorum, neyi nasıl yapacaklarını bilmiyoruz. İşin bundan sonrasında yaklaşım farkımız var. Sen diyorsun ki uzun vâdeye dayanan bir plân program metot uygulamayacaklar, tüzüğe el sürmeyecekler, işin ehli personelle çalışmayacaklar, ben de diyorum ki seçtikleri yolda başarılı olabilmek için bunları yapmaları gerektiğini bilecek durumdalar ve öze dönüş, kendine yeten bir kulüp derken herhâlde geçmişin yanlışlıklarının tekrarını değil bahsettiğin adımları tercih edeceklerdir.

Yönetimin doğru yolda olduğu fikri nereden çıkıyor diye sorduğunda, yönetimin yanlış yolda olduğu fikri nereden çıkıyor sorusuna bir cevâbının olması gerekir.
    Konu TekfurÇayır 61 tarafından (29.04.2018 Saat 18:32 ) değiştirilmiştir.
    7

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Şöyle: Yönetim şimdiye kadar ayrıntılara girmedi, genel konuştu. Yâni söylediğine katılıyorum, neyi nasıl yapacaklarını bilmiyoruz. İşin bundan sonrasında yaklaşım farkımız var. Sen diyorsun ki uzun vâdeye dayanan bir plân program metot uygulamayacaklar, tüzüğe el sürmeyecekler, işin ehli personelle çalışmayacaklar, ben de diyorum ki seçtikleri yolda başarılı olabilmek için bunları yapmaları gerektiğini bilecek durumdalar ve öze dönüş, kendine yeten bir kulüp derken herhâlde geçmişin yanlışlıklarının tekrarını değil bahsettiğin adımları tercih edeceklerdir.
    İnşallah dediğin gibi olur bekleyip göreceğiz.
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Nereden
    İstanbul

Alıntı David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah dediğin gibi olur bekleyip göreceğiz.
    Ben de senle aynı ümidi taşıyorum.
    7

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Satılma hadisesini yanlış buluyorum. Hem risk çok yüksek hem de yanlış.

Trabzonspor'un doğru bir tüzük ve anlayışa ihtiyacı var.

Ahmet Ağaoğlu ortaya bir anlayış koydu. Pratikteki karşılığını görmeden yargılamak anlamsız. "Öyle olmaz!" demekle öyle olmuyor. "Öyle olur!" dendiği zamanları da çok yaşadık. Olur demekle de olmuyor...

Özkan Sümer'in, düzenlediğimiz panelde özetle söylediği şöyle doğru bir tespit var; "Biz İstanbullulaştık. Kendi şartlarımızı unutarak yol almaya çalıştık. Öze dönmeyi de para harcayıp başarıyı yakalamayı da hatalı yaptık. Şimdi çok kötü durumdayız ve kurtuluşu 1970'lerde uygulanan modelde ararsak yine hata yaparız. Futbolun gelişimini ve değişimini anlayarak, buna uygun bir model ortaya koyarak hareket etmek mecburiyetindeyiz."
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Nereden
    İstanbul

“Durumu dikkate aldığımızda satıştan başka yolumuz yok” düşüncesini taşıyan biri olarak yönetimin kendi fikirlerini uygulayıp başarı sağlamaya çalışmasına destek verir misin, örneğin maddî bağış kampanyasına katılır mısın, yoksa bu çabalar boş, desteklemenin hiç bir anlamı yok mu dersin?
    Bu yönetimle alakalı bir fikir belirtmedim. Genel olarak durumu ele aldım. Bugün Ahmet gider Mehmet gelir, kimi zaman da İbrahim geliyor işte. O zaman da batıyorsunuz. Profesyonel yöneticiler gelmeli, o da bu yapıyla mümkün değil.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Bera B. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yönetimle alakalı bir fikir belirtmedim. Genel olarak durumu ele aldım. Bugün Ahmet gider Mehmet gelir, kimi zaman da İbrahim geliyor işte. O zaman da batıyorsunuz. Profesyonel yöneticiler gelmeli, o da bu yapıyla mümkün değil.
    Farkındayım, genel olarak durum tespiti yaparak temel zaafiyetimize dikkat çekiyorsun ki bu herhâlde herkesin oybirliği ile katıldığı bir tespittir.

Ben yine de yönetime destek noktasında nerede durduğunu merâk ediyorum.
    7

Nereden
    İstanbul

Alıntı Yiğit Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Satılma hadisesini yanlış buluyorum. Hem risk çok yüksek hem de yanlış.

Trabzonspor'un doğru bir tüzük ve anlayışa ihtiyacı var.

Ahmet Ağaoğlu ortaya bir anlayış koydu. Pratikteki karşılığını görmeden yargılamak anlamsız. "Öyle olmaz!" demekle öyle olmuyor. "Öyle olur!" dendiği zamanları da çok yaşadık. Olur demekle de olmuyor...

Özkan Sümer'in, düzenlediğimiz panelde özetle söylediği şöyle doğru bir tespit var; "Biz İstanbullulaştık. Kendi şartlarımızı unutarak yol almaya çalıştık. Öze dönmeyi de para harcayıp başarıyı yakalamayı da hatalı yaptık. Şimdi çok kötü durumdayız ve kurtuluşu 1970'lerde uygulanan modelde ararsak yine hata yaparız. Futbolun gelişimini ve değişimini anlayarak, buna uygun bir model ortaya koyarak hareket etmek mecburiyetindeyiz."
    Sondan başlayayım, Sümer hoca çok güzel ifâde etmiş, içi dolu dolu bir özet.

Yönetimler hakkında peşin hükümlü olmama noktasında da katılıyorum. Ayrıldığımız nokta tüzük değişikliğinin derde çâre olacağı noktası. Evet yeni bir tüzük bir takım eksiği gediği kapatır ama kötü niyetli, kulübü hoyratça kullanacak kişilere tüzükle maalesef engel olmak zor.

Futbolda haklının, doğrunun değil güçlünün arsızın kazandığına o kadar çok ve sert biçimde şâhit olduk ki kulüp satılsın diyenlere bir şey diyemiyorum. Merâk ettiğim konu satılsın diyenlerin mevcut yönetime yaklaşımları. Şu ân elde bu var destekleyelim düşüncesindeler mi, yoksa desteğin bir faydası yok, dolayısıyla gereği yok diye mi düşünüyorlar...
    7

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sondan başlayayım, Sümer hoca çok güzel ifâde etmiş, içi dolu dolu bir özet.

Yönetimler hakkında peşin hükümlü olmama noktasında da katılıyorum. Ayrıldığımız nokta tüzük değişikliğinin derde çâre olacağı noktası. Evet yeni bir tüzük bir takım eksiği gediği kapatır ama kötü niyetli, kulübü hoyratça kullanacak kişilere tüzükle maalesef engel olmak zor.

Futbolda haklının, doğrunun değil güçlünün arsızın kazandığına o kadar çok ve sert biçimde şâhit olduk ki kulüp satılsın diyenlere bir şey diyemiyorum. Merâk ettiğim konu satılsın diyenlerin mevcut yönetime yaklaşımları. Şu ân elde bu var destekleyelim düşüncesindeler mi, yoksa desteğin bir faydası yok, dolayısıyla gereği yok diye mi düşünüyorlar...
    Ben tüzük değişikliği devadır, kesin çözümdür demedim Not düşeyim.
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)