Sayfa 386 Toplam 674 Sayfadan BirinciBirinci ... 286 336 376 384 385 386 387 388 396 436 486 ... SonuncuSonuncu
Toplam 16850 adet sonuctan sayfa basi 9,626 ile 9,650 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahmet Ali Aðaoðlu | 17. Baþkan

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý fanatikdevri Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Akýl var mantýk var adam gelir gelmez UEFA dan kulübe ceza aldýracak ne yapmýþ olabilir.Önceki baþkanýn rezilliðini de Ustaya yüklediniz ya helal olsun,çok adil bir insanmýþsýnýz.
    Önceki ondan beter ona þüphe yok fakat gelen de üzerine tüy dikip gitmiþtir bunu da gör
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

fanatikdevri - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Ozan Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Önceki ondan beter ona þüphe yok fakat gelen de üzerine tüy dikip gitmiþtir bunu da gör
    Nasýl tüy dikilmiþ kardeþ,adamýn baþkanlýðý döneminde UEFA nýn verdiði sýnýrlar aþýlmamýþ,uyulmuþ,sonra Aðaoðlu gelmiþ kulübe ceza aldýmýþ.
    Aðaoðluna sormak lazým önceki baþkandan iyi kadro aldýn,Yusufu sattýn,devlet borçlarý yapýlandýrdý,bu cezanýn açýklamasý ne.

Yanlýþ anlama sana söylemiyorum bunu soracak gazeteci olmadýðý için yazýyoruz.
    FORMANIN ÖNÜNDEKÝ ARMAN ÝÇÝN OYNA ARKASINDA YAZAN ÝSMÝ HATIRLAYACAKLARDIR.

Ali Ýhsan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Oh ne güzel Aðaoðlu bir yalan söylesin burada ona bin ekleyip,gerçekmiþ gibi anlatýn.
    Usta nasýl bir kulüp almýþ,2016 yýlýnda gelen adam hangi sebepten UEFA ile anlaþmaya gitsin,kulübü 5 ayda ceza alacak duruma mý sokmuþ,yok tabi deðil,önceki baþkanýn rezilliklerini temizlerken UEFA cezayý yapþtýrmýþ mý,Usta da bu zor zamanda bize ceza vermiþ olmanýz anlamsýz demiþ UEFA da savunma vermiþ,kulübe 3 yýllýk süre kazandýrmýþ.

Kendi baþkanlýðý sorumluluðunda bu anlaþmaya uyulmuþ mu uyulmuþ,sonra Aðaoðlu baþkan olmuþ,ceza onun zamanýnda gelmiþ.

Þimdi okuma yazma bilmeyen kim oldu.

https://www.hurriyet.com.tr/muharrem...cagiz-40110373
    Hürriyet mi kaynaðýn?

UEFAnýn sitesinden oku ceza açýklamasýný

https://www.uefa.com/insideuefa/news...d=2642073.html

Muharrem Usta'yý savunacak kadar bir insan ne yer ne içer acaba?

On 5 July 2019, the UEFA Club Financial Control Body (CFCB) Adjudicatory Chamber determined that Trabzonspor AÞ (TUR) failed to be break-even compliant as required by a settlement agreement, which it entered into on 20 May 2016 and sanctioned the club with a conditional exclusion from participating in one (1) UEFA club competition for which it would otherwise qualify in the 2020/21 and 2021/22 seasons. The sanction would not take effect if the club fulfilled certain conditions, including meeting a target with respect to its financial results for the 2019 financial year.
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceðim!

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Ali Ýhsan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hürriyet mi kaynaðýn?

UEFAnýn sitesinden oku ceza açýklamasýný

https://www.uefa.com/insideuefa/news...d=2642073.html

Muharrem Usta'yý savunacak kadar bir insan ne yer ne içer acaba?

On 5 July 2019, the UEFA Club Financial Control Body (CFCB) Adjudicatory Chamber determined that Trabzonspor AÞ (TUR) failed to be break-even compliant as required by a settlement agreement, which it entered into on 20 May 2016 and sanctioned the club with a conditional exclusion from participating in one (1) UEFA club competition for which it would otherwise qualify in the 2020/21 and 2021/22 seasons. The sanction would not take effect if the club fulfilled certain conditions, including meeting a target with respect to its financial results for the 2019 financial year.
    Kaynak deðil,olayýn özeti olduðu için ekledim,konunun özeti orda,Usta gelmiþ 2015 Aralýkta,kulüp UEFAdan ceza aldýðý tarihi 2016 Mart,incelemeye alýndýðý tarih Ýbrahim Hacýosmanoðlu dönemi,anlaþmayý yapan ve baþkanlýk dönemi içinde yükümlülüklerini yerine getiren Muharrem Usta,söz verdiði yýlý ceza ile kapatan Aðaoðlý ama suçlu yine Usta,ne güzel bir algý yani insan ne söyleyceðini bilemiyor.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Nasýl tüy dikilmiþ kardeþ,adamýn baþkanlýðý döneminde UEFA nýn verdiði sýnýrlar aþýlmamýþ,uyulmuþ,sonra Aðaoðlu gelmiþ kulübe ceza aldýmýþ.
    Aðaoðluna sormak lazým önceki baþkandan iyi kadro aldýn,Yusufu sattýn,devlet borçlarý yapýlandýrdý,bu cezanýn açýklamasý ne.

Ceza 2016 yýlýnda yapýlan ve 3 yýl süreyle takip edilen bir sürecin sonunda alýndý ve üç yýlýn üçünde de sýnýrlar aþýldý. Özellikle Muharrem Usta'nýn para saçtýðý 2017-2018 sezonunda ciddi aþýmlar yapýldý

UEFA ile anlaþma burada

https://www.uefa.com/MultimediaFiles...0_DOWNLOAD.pdf

1. Subject and Purpose of this Settlement Agreement• The Settlement Agreement covers the three sporting seasons 2016/17, 2017/18and 2018/19. For the duration of the Settlement Agreement, the Club will besubject to on-going restrictions which have been agreed by it and which aresummarised further below.• The primary purpose of the Settlement Agreement is to ensure that the Club isbreak-even compliant within the meaning of the UEFA CLFFPR at the latest in theMonitoring Period 2018/19, i.e. the Club’s aggregate Break-Even Result for theReporting Periods 2016, 2017 and 2018 must be a surplus or a deficit within theacceptable deviation in accordance with Article 63 of the UEFA CLFFPR.2. Break-even Status Today• The Club acknowledges that it has an aggregate Break-even deficit – in excess ofthe acceptable deviation – and therefore it has failed to fulfil the break-evenrequirement for the Monitoring Period 2015/16.3. Operational and Financial Measures• The Club undertakes to have a maximum Break-even deficit of EUR 20 Mio for theReporting Period ending in 2016 and of EUR 10 Mio for the Reporting Period endingin 2017.• Additionally, the Club agrees that for the Reporting Period ending 2017 theemployee benefit expenses to revenue ratio is restricted.

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Atilla Dilaver: "Trabzonspor'un Finacial Fair Play kapsamýnda UEFA ile yaptýðý görüþmelerde TFF personel ve yöneticilerinden yardým (!) almasý akýl alýr gibi deðil. Ciðeri kediye teslim etmiþler."

Aslan baþkaným benim. En büyük destekcin Nihat abin. Savunmayý da birlikte hazýrladýnýzmý iþlem tamamdýr
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Usta UEFA'ya verdiði taahhütleri yerine getiremedi, yorma
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Ýstanbul

Söylediðin gibi olsa bunu Ahmet Aðaoðlu ve Mehmet Yiðit Alp gibi iki kindar dünya aleme yayýn yaptýrýrdý,sen nasýl olayý anlýyorsun bilmiyorum,ceza aldýðýmýz dönemin baþýndan sonuna kadar baþkaný Aðaoðlu.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Kaynak deðil,olayýn özeti olduðu için ekledim,konunun özeti orda,Usta gelmiþ 2015 Aralýkta,kulüp UEFAdan ceza aldýðý tarihi 2016 Mart,incelemeye alýndýðý tarih Ýbrahim Hacýosmanoðlu dönemi,anlaþmayý yapan ve baþkanlýk dönemi içinde yükümlülüklerini yerine getiren Muharrem Usta,söz verdiði yýlý ceza ile kapatan Aðaoðlý ama suçlu yine Usta,ne güzel bir algý yani insan ne söyleyceðini bilemiyor.
    Kulüp 2016da ceza almadý

Kulüp FFP takip anlaþmasý imzaladý ve üç yýl içinde bu þartlara uyacaðýný taahhüt etti ve uymadý. Uyulmadýðý için ceza aldýk, ceza geçen sene teblið edildi.

UEFA cezayý verirken son yýl için (2018-2019) + TFF lisans statüsü + borç yapýlandýrmasý þartlarýyla cezaný kaldýrýrým dedi.

Bu ceza Aðaoðlu yüzünden alýnmadý, Usta yüzünden alýndý

Aðaoðlu'nun buradaki suçu cezayý kaldýrtma þansý vardý veya kalkmayacak bir ceza ise kamuoyuna önden bilgi verebilirdi.

Hatta uefaya biz cezamýzý 2019-2020 de çekelim de diyebilirdi.

Ahmet Aðaoðlu eleþtirilir ama Muharrem Usta'nýn yatacak yeri yok, o yüzden onu bu iþten aklamayý býrakýn da sadece Aðaoðlu'nu eleþtirelim

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Ali Ýhsan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kulüp 2016da ceza almadý

Kulüp FFP takip anlaþmasý imzaladý ve üç yýl içinde bu þartlara uyacaðýný taahhüt etti ve uymadý. Uyulmadýðý için ceza aldýk, ceza geçen sene teblið edildi.

UEFA cezayý verirken son yýl için (2018-2019) + TFF lisans statüsü + borç yapýlandýrmasý þartlarýyla cezaný kaldýrýrým dedi.

Bu ceza Aðaoðlu yüzünden alýnmadý, Usta yüzünden alýndý

Aðaoðlu'nun buradaki suçu cezayý kaldýrtma þansý vardý veya kalkmayacak bir ceza ise kamuoyuna önden bilgi verebilirdi.

Hatta uefaya biz cezamýzý 2019-2020 de çekelim de diyebilirdi.

Ahmet Aðaoðlu eleþtirilir ama Muharrem Usta'nýn yatacak yeri yok, o yüzden onu bu iþten aklamayý býrakýn da sadece Aðaoðlu'nu eleþtirelim
    Hala hikaye anlatýyorsun,3 sebepten UEFA ceza vermiþ,olayýn yaþandýðý süreç tamamen Aðaoðlu dönemi,borç yapýlandýrýlmasý,Ustanýn alacaðýnýn yasal olmayan þekilde silinmesi ve borsa sermaye aartýrýmý usulsüzlüðü.
    Usta verdiði sözleri yerine getirmiþ iþte,Aðaoðlu batýrmýþ kulübü.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Hala hikaye anlatýyorsun,3 sebepten UEFA ceza vermiþ,olayýn yaþandýðý süreç tamamen Aðaoðlu dönemi,borç yapýlandýrýlmasý,Ustanýn alacaðýnýn yasal olmayan þekilde silinmesi ve borsa sermaye aartýrýmý usulsüzlüðü.
    Usta verdiði sözleri yerine getirmiþ iþte,Aðaoðlu batýrmýþ kulübü.
    Sana laf anlatamýyoruz, bi sen biliyorsun, valla yoruldum. He tamam, sen haklýsýn, Usta keþke geri gelse de tamamen batsak sizin gibilere laf anlatmak zorunda kalmasak.

Furkan Tütüncü - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

arkadaþlar ts tarihinin en iyi baþkaný muharrem usta. hepimiz ikna olduk deðil mi? herkes ayný fikirde? ilk seçimde geri gelir umarým.

Furkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ýki yorumda bir bazý kiþiler ayný þeyleri anlatýp duruyor. Burda gördüðüm ortamla gerçek hayatta yýllardýr gördüðümüz arasýnda hiç bir fark yok. Bazý kiþilere yüzlerce kanýtta göstersen, saatlerce açýklasanda anlamýyor yada anlamak istemiyor. Sonuç olarak biz ne söylersek söyleyelim, söylediklerimiz karþýmýzdakýnýn anlayabildiði kadar.

Aðaoðlu'nun mutlaka hatalarý vardýr. Son yaþadýðýmýz sürecide , sorunu kamuoyuna açýklama konusunda iyi yönetmedi. Sözleþmeleri zamanýnda uzatamamis olmasi da bence hatalarý arasýnda. Usta döneminde nerdeyse hiç baþarýlý bir dönem olmadý. Aðaoðlu dönemiyle ilgili korkum ise fikret orman dönemi gibi sonlanmasý. Borç harcamalar vs olarak fikret orman ilk dönemde çok beðeniliyordu ancak arkasýnda enaz býrakarak gitti bjk den. Bizde elimizden geldiðince Aðaoðlu'nun takipçisi olmalýyýz. Yanlýþ varsa zamanýnda ses çýkarmak gerekli, iþ iþten geçince olan kulübe ve taraftara oluyor. Baþkanlar hayatlarýna devam ediyor.

ASUS_X00QD cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    "Bize Heryer Trabzon.."

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

Hocam cahil gördüm de Bu kadarýna rastlamadým

2016 da yapýldý fair play anlaþma usta döneminde

3 yýl üstüste bütçe anlaþma dýþýnda açýk verdi. Hele hele ustanýn býraktýðý sene 50
    milyon euro açýk verdi bütçe.

aðaoðlu yönetimi iyi niyet göstergesi olarak uefadan onlar eski yönetimdi kulübü kötü yönetimi yok biz kemeleri sýktýk bütçeyi küçülttük vs argümanlarla ikna edilmeye çalýþýldý.

ek olarak borsaya açýk olup mali tablolarýnýj uluslararsý standartlara göre oluþturan kulüp usulsüz iþ mi yapacak?

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

Bu arada usta bence kötü yönetici deðil. Adamýn ticari baþarýsý ortada.

ama aðaoðlu kadar sporun içindem gelen birisi deðil. Golf federasyon baþkanlýðý yapmasý ki büyük bir repetition Aðaoðlu için. Racon biliyor en azýndan.

Bu arada aðaoðlu benim içinde tam bir baþkandýr diyemiyorum en azýndan yabancý konusundaki görüþü bunu olumsuz olrak ortaya koyuyor.

ama altyapý konusuna ne kadar önem versede genç oyunculara da yatýrým yapmasý en önemli noktasý. Çünkü bugün barcelona bile son 10 yýlda a takýma monte ettiði doðru dürüst futbolcu yok bile.

A. Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý ccd6167 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu arada usta bence kötü yönetici deðil. Adamýn ticari baþarýsý ortada.

ama aðaoðlu kadar sporun içindem gelen birisi deðil. Golf federasyon baþkanlýðý yapmasý ki büyük bir repetition Aðaoðlu için. Racon biliyor en azýndan.

Bu arada aðaoðlu benim içinde tam bir baþkandýr diyemiyorum en azýndan yabancý konusundaki görüþü bunu olumsuz olrak ortaya koyuyor.

ama altyapý konusuna ne kadar önem versede genç oyunculara da yatýrým yapmasý en önemli noktasý. Çünkü bugün barcelona bile son 10 yýlda a takýma monte ettiði doðru dürüst futbolcu yok bile.
    Yabanci konusunda gorusu sadece hurriyette yayinlandi. Bence yalan haber.

batu94 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diðer
    Yaþ
    29

Ahahah sýnýrlar aþýlmamýþ uyulmuþ mu? Adam sýrf bir sezonda 50m aþmýþ. Tamam Aðaoðlu mükemmel deðil ama Usta’yý paklamaya çalýþmak da ne bileyim. Olmuþu da olmamýþ gösteriyorsunuz.

Ayrýca Usta Aðaoðlunun sportif baþarýlarýnýn yanýna yaklaþamaz. 6 larý 7 leri ne çabuk unuttuk. Hele hele Ersun’u!! Hee Aðaoðlu da eðer biz CL katýlamazsak tabi hesap verecek. Öyle þey mi olur.

Burak Býyýklý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    29

Hala yusufun satilmasi diyorlar ya. Insan bir acar okur. Anlasma 2016-17, 17-18, 18-19 sezonlarini kapsiyor. Yusuf ne zaman gitti, bankalar birligi anlasmasi ne zaman yapildi?

Bu is castan doner. Agaoglunun yonetim seklini benimser bu sekilde ilerlersek bir daha da boyle belalara dusmeyiz. 2 yilda geldigimiz durum ortada. Cikip usta guzellemeleri yapacak olanlar muharreme yazsinlar. O da ustaspor kursun, gidin onu destekleyin. Hala usta iho diyenlerin nasil burada yazacak yuzu var merak ediyorum

SM-A920F cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    30 Nisan 2022 - Þampiyon TRABZONSPOR
    8.KUÞATMA

nakzo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

Boþ iþleri geçelim yok agaoglu yüzünden yok usta yüzünden falan fýstýk siz sýrf kupayý getirecem dedi diye bir cahili bu kulübe baþkan yaptýðýnýz gün bu kulübün aðzýna ettiniz zaten daha neyin tartýþmasýndasýnýz.Ceza kalkabilir mý kalkamaz mý siz ondan haber verin.
    Ayþema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çýkmadan çiçekler açmayacak
    Atýn beni ateþe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayþemla uyuyayim ......

Karmam - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Alýntý Burak Býyýklý Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Agaoglunun yonetim seklini benimser bu sekilde ilerlersek bir daha da boyle belalara dusmeyiz.
    Kimsenin bir þey benimsediði yok. Takým baþarýlý olduðu için destekleniyor. Ayrýca Aðaoðlu'nun son 1 yýldaki yönetim þeklinin Usta'yla hiçbir farký yok. Obi, Sturridge, Campi, Da Costa, NDiaye, Guilherme, Manoel, Avdivaj, Fernandes son 1 yýlýn transferleri; Usta'nýn en eleþtirilen transferlerinden farký ne bunlarýn? Hepsini toplasan bir Sosa ediyorlar mý?

Gelir gider dengelemek kolay tabii, 40 milyon euroluk futbolcu satýþý yaptý devraldýðý kadrodan. Önceki de heralde bonservis geliri bir kenara, 40 milyon euroluk fesih tazminatý ödemiþti devraldýðý enkazdan kurtulmak için. Bunlarý görmek lazým.

Ha ben forumun aksine her transferin tutmasýnýn mümkün olmadýðýný kabullenen biriyim. Sörloth'un eðer bonservisi alýnabilirse sýrf onun için þapka çýkarýrým baþkana.

Fakat kimse kendini kandýrmasýn, baþkan geleceðe dair transfer yapmýyor. Usta'yý neyle eleþtirdiyse daha beterini kendi yapýyor. Takým tepede olduðu sürece kimse bunlara bakmaz, fakat bu iþte rüzgar kolay yön deðiþtirir. O yüzden ne yapýp edip Sosa ve Sörloth'u uzun vaadede takýmda tutmalý.

Ben þuna da inanýyorum, kalan maçlarda bizim için en büyük tehlike hakemler olacaktýr. Baþkanýn bir görevi de bunu kontrol etmek ve takýmýný masa oyunlarýnda korumaktýr. Ben hiçbir þekilde tasvip etmesem de siyasetle ve TFF'yle çok içli dýþlý geldiði günden beri, umarým bir faydasý olur. Haksýzlýða uðramayalým yeter.

Mert Oðuzlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Alýntý Karmam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kimsenin bir þey benimsediði yok. Takým baþarýlý olduðu için destekleniyor. Ayrýca Aðaoðlu'nun son 1 yýldaki yönetim þeklinin Usta'yla hiçbir farký yok. Obi, Sturridge, Campi, Da Costa, NDiaye, Guilherme, Manoel, Avdivaj, Fernandes son 1 yýlýn transferleri; Usta'nýn en eleþtirilen transferlerinden farký ne bunlarýn? Hepsini toplasan bir Sosa ediyorlar mý?
    Þu saydigin oyunculardan Fernandes ve Avdijaj haric hepsinden verim aldik, Messias hakkinda bilgi yok begenirsek kalir begenmezsek gider.

2 isim haricinde hepsi belli kaliteye sahip oyuncular ve katki aliyoruz. Elestirmek icin yazmissin da aslinda Agaoglu'nu övmüssün.

Adam Ýbanez'in bonservis + maas toplamina bunlari alip getiriyor. Matus Bero'dan ucuza Guilherme Ndiaye Da Costa paketi yapip getiriyor. Elestirdigimiz noktalar da var ama abartmamak lazim...
    Konu Mert Oðuzlu61 tarafýndan (08.06.2020 Saat 00:54 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Daðlardan yaðmur gibi geçtiler, çayýrlardan yel gibi estiler. Günler batýdan battý bile, tepelerin ardýndan gölgeler içine. Nasýl bu hale geldik?"

Nereden
    Eskiþehir

Alýntý Mert Oðuzlu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þu saydigin oyunculardan Fernandes ve Avdijaj haric hepsinden verim aldik, Messias hakkinda bilgi yok begenirsek kalir begenmezsek gider.

2 isim haricinde hepsi belli kaliteye sahip oyuncular ve katki aliyoruz. Elestirmek icin yazmissin da aslinda Agaoglu'nu övmüssün.
    Ben verim aldýn/almadýn diye söylemedim. Yaþ ortalamasý çok yüksek, genç olanlar da amatör küme futbolcusu gibi.

Konu verim olsa da hepsinden verim aldýn diyorsun, 9 tane oyuncu saydým, 3 tanesini sen eledin, Obi'yle Sturridge sezonu tamamlayamadan gitti. "Hepsi" ifadesini kullanacak bir durum yok. Ayrýca "Verim aldýk" çok belirsiz bir ifade. Daha 1 tane baþtan sona maç oynamamýþ adamý verim alýnanlar hanesine yazýyorsun.

Neyse, dediðim gibi verimle alakalý bir eleþtirim yoktu. Hatta ben bu tür transferlere karþý da deðilim. Fakat Aðaoðlu'nun bu tip transferlerle ilgili etmediði laf kalmamýþtý, maden diyordu, gençler diyordu, gelecek diyordu. Daha 1 yýl geçmedi ne kadar kendine kulüp bulamayan 30 yaþýnda adam varsa topladý.
    Matus Bero'dan ucuza Guilherme Ndiaye Da Costa paketi yapip getiriyor.
    N'diaye yýllýk ücret: 2 milyon euro (29 yaþ)
    Guilherme yýllýk ücret: 1.1 milyon euro (29 yaþ)
    Da Costa yýllýk ücret: 450 bin euro+maç baþý (34 yaþ)
    Bero: 450 bin euro (21 yaþ)

Bonservisten 1 milyon euro zarar edildi, o da ikisinin kiralama ücretleriyle ayný aþaðý yukarý.

Ýbanez gerçekten kötü transferdi evet.

Mert Oðuzlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Ben verim aldýn/almadýn diye söylemedim. Yaþ ortalamasý çok yüksek, genç olanlar da amatör küme futbolcusu gibi.

Konu verim olsa da hepsinden verim aldýn diyorsun, 9 tane oyuncu saydým, 3 tanesini sen eledin, Obi'yle Sturridge sezonu tamamlayamadan gitti. "Hepsi" ifadesini kullanacak bir durum yok. Ayrýca "Verim aldýk" çok belirsiz bir ifade. Daha 1 tane baþtan sona maç oynamamýþ adamý verim alýnanlar hanesine yazýyorsun.

Neyse, dediðim gibi verimle alakalý bir eleþtirim yoktu. Hatta ben bu tür transferlere karþý da deðilim. Fakat Aðaoðlu'nun bu tip transferlerle ilgili etmediði laf kalmamýþtý, maden diyordu, gençler diyordu, gelecek diyordu. Daha 1 yýl geçmedi ne kadar kendine kulüp bulamayan 30 yaþýnda adam varsa topladý.

N'diaye yýllýk ücret: 2 milyon euro (29 yaþ)
    Guilherme yýllýk ücret: 1.1 milyon euro (29 yaþ)
    Da Costa yýllýk ücret: 450 bin euro+maç baþý (34 yaþ)
    Bero: 450 bin euro (21 yaþ)

Bonservisten 1 milyon euro zarar edildi, o da ikisinin kiralama ücretleriyle ayný aþaðý yukarý.

Ýbanez gerçekten kötü transferdi evet.
    Ndiaye ile yeni sozlesme mi imzaladik, neden maasini yukseltiyorsun ? Yarim devre icin 1m euro verdik, Yusuf'tan gelen bonus maddesi buna gitti, sakatlanana kadar onemli transfer oldugunu da gosterdi. Yeni sezonda da kiralanmasini istiyorum ama maasinda indirime gitmeli. Kedileri sampiyon yapan oyunculardan biriydi, bizi de yaparsa buyuk ihtimal kalir. Olcay Sahan'a 1.7m euro maas baglayip getirdigimiz donemler de oldu...

Guilherme yarim devre icin 450 bin aliyor, gelecek sezon 1.1 alacak gayet uygun maas. Ramil Sheydaev'e 400 bin maas veriyorduk, hangisi iyi transfer ?

Da Costa gecen sezon 5m euro ya transfer yapmis bir futbolcuydu ve biz bu adami mac basi ucrete aldik getirdik kariyeri ortada, lider stoperimiz de oldu. Hubocan 1.8m euro maas aliyordu...

Aldigi genc oyuncular Atakan, Taha, Salih yatirimlik oyuncular, devami mutlaka gelmeli. Ahmet tutmadi, Dogan ve Yusuf bence kulubeden iyi katki veriyorlar. Yabancilardan Avdijaj, Andusic çöp. Gerci Andusic'i deneyemedik ve yanlis yere kiraladik, Avdijaj'dan fazla katki verebilirdi... Ivanildo net kotu transfer. Bunlara giden paralar kulubu sarsacak paralar degil.

Cok agir elestiri yiyecek transfer yapmadilar. Sturridge'in kritik katkilari da oldu, maksat reklam ve heyecan yaratip taraftari stada cekmekti, basardilar. Adami burada tekrar parlatip satmayi dusunduler, bunu basaramadilar. Avrupa'dan men cezasi kalkarsa yine boyle bir transfer yapacaklardir, tahminen 10 numaraya iyi birini almak isteyeceklerdir...

Bunun disinda cok cok elestiri yiyecek bir transfer var mi ? Maasindan rahatsiz oldugum 1 tane oyuncu yok. Yas ortalamasi da normal. Yatirimlik genc oyuncular tecrubeli ve kaliteli isimlerle deger kazanir, ilk 11 i 20-25 yas civari isimlerle doldurup basari beklemek cok zor. Mesela Kerem ve Taha, Sosa ve Ndiaye ile oynayarak 20 milyonluk topcu olurlar...
    "Daðlardan yaðmur gibi geçtiler, çayýrlardan yel gibi estiler. Günler batýdan battý bile, tepelerin ardýndan gölgeler içine. Nasýl bu hale geldik?"

Nereden
    Eskiþehir

Ndiaye ile yeni sozlesme mi imzaladik, neden maasini yukseltiyorsun ? Yarim devre icin 1m euro verdik, Yusuf'tan gelen bonus maddesi buna gitti, sakatlanana kadar onemli transfer oldugunu da gosterdi. Yeni sezonda da kiralanmasini istiyorum ama maasinda indirime gitmeli. Kedileri sampiyon yapan oyunculardan biriydi, bizi de yaparsa buyuk ihtimal kalir. Olcay Sahan'a 1.7m euro maas baglayip getirdigimiz donemler de oldu...

Guilherme yarim devre icin 450 bin aliyor, gelecek sezon 1.1 alacak gayet uygun maas. Ramil Sheydaev'e 400 bin maas veriyorduk, hangisi iyi transfer ?

Da Costa gecen sezon 5m euro ya transfer yapmis bir futbolcuydu ve biz bu adami mac basi ucrete aldik getirdik kariyeri ortada, lider stoperimiz de oldu. Hubocan 1.8m euro maas aliyordu...

Aldigi genc oyuncular Atakan, Taha, Salih yatirimlik oyuncular, devami mutlaka gelmeli. Ahmet tutmadi, Dogan ve Yusuf bence kulubeden iyi katki veriyorlar. Yabancilardan Avdijaj, Andusic çöp. Gerci Andusic'i deneyemedik ve yanlis yere kiraladik, Avdijaj'dan fazla katki verebilirdi... Ivanildo net kotu transfer. Bunlara giden paralar kulubu sarsacak paralar degil.

Cok agir elestiri yiyecek transfer yapmadilar. Sturridge'in kritik katkilari da oldu, maksat reklam ve heyecan yaratip taraftari stada cekmekti, basardilar. Adami burada tekrar parlatip satmayi dusunduler, bunu basaramadilar. Avrupa'dan men cezasi kalkarsa yine boyle bir transfer yapacaklardir, tahminen 10 numaraya iyi birini almak isteyeceklerdir...

Bunun disinda cok cok elestiri yiyecek bir transfer var mi ? Maasindan rahatsiz oldugum 1 tane oyuncu yok. Yas ortalamasi da normal. Yatirimlik genc oyuncular tecrubeli ve kaliteli isimlerle deger kazanir, ilk 11 i 20-25 yas civari isimlerle doldurup basari beklemek cok zor. Mesela Kerem ve Taha, Sosa ve Ndiaye ile oynayarak 20 milyonluk topcu olurlar...
    Benzer savunmalarý ben de Usta için yapýyordum. Ýþte çok deðil, Yatabare gibi 2.5 alýp yatsa mýydý, Aykut gibi 5'e alýnýp kadro dýþý mý kalsaydý, çýktý oynadý iþte vs. O zaman bana kýzýyordunuz, þimdi kendiniz yapýyorsunuz. Þu Sturridge ve Obi transferlerini birebir ayný þekilde Usta yapmýþ olsaydý söylenecekler þu an söylenenlerden çok, çok daha farklý olurdu.

Aðaoðlu destekçilerinin 34 yaþýnda Katar'dan yapýlan transferi bu kadar savunacaðý hiç aklýma gelmezdi benim mesela. En neticesinde bu yönetim de neyi eleþtirdiyse onu yapýyor.

Arda' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Benzer savunmalarý ben de Usta için yapýyordum. Ýþte çok deðil, Yatabare gibi 2.5 alýp yatsa mýydý, Aykut gibi 5'e alýnýp kadro dýþý mý kalsaydý, çýktý oynadý iþte vs. O zaman bana kýzýyordunuz, þimdi kendiniz yapýyorsunuz. Þu Sturridge ve Obi transferlerini birebir ayný þekilde Usta yapmýþ olsaydý söylenecekler þu an söylenenlerden çok, çok daha farklý olurdu.

Aðaoðlu destekçilerinin 34 yaþýnda Katar'dan yapýlan transferi bu kadar savunacaðý hiç aklýma gelmezdi benim mesela. En neticesinde bu yönetim de neyi eleþtirdiyse onu yapýyor.
    34 yaþýnda Katardan gelen adam maç baþý ücrete oynuyor ve ilk 11e yerleþti ligin 2. devresinde ne anlatýyorsun? Obi 1.5 alýyordu 25 hafta oynadý gitti vereceði katkýyý da verdi. Sturridge bonservissiz geldi devre arasi ayrildi maaþýnýn kalanýný da býraktý. Oynadýðý maçlarda da az çok katkýsý oldu. Ustanýn Burak’a yaptýðý gibi puan baþýna 12.500€ almadý en azýndan + transferi de reklam oldu tüm dünyaya.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)