Sayfa 74 Toplam 674 Sayfadan BirinciBirinci ... 24 64 72 73 74 75 76 84 124 174 574 ... SonuncuSonuncu
Toplam 16850 adet sonuctan sayfa basi 1,826 ile 1,850 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahmet Ali Aðaoðlu | 17. Baþkan

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Standart Trabzonsporumuz'un Baþkaný Ahmet Aðaoðlu!

Alýntý Travelair Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Rodallega'nýn bonservisi yüzünden Akhisar bizi icraya verdi. Nasýl bjk ödemiþ diyor?

Bu demokrasinin sorunu deðil ki. O çobaný eðitime katamayanlarýn sorunu. Ýnsanlar iyi niyetli olmadýðý sürece hiçbir sistem sorunlarý çözmez.
    Ýyi niyet konusunda dediklerinize katýlýyorum fakat demokrasi alet edilerek cahil insanlar çok kolay manipüle edilebiliyor. Bunun sonucunda geri döndürülemez hatalar yapýlabiliyor.

Demokrasi sonuçta bir yönetim biçimi ve ben bu sistemin çokta iyi bir sistem olduðuna inanmýyorum.

https://youtu.be/hNGHceb4raE
    Konu omondoles tarafýndan (14.06.2018 Saat 17:10 ) deðiþtirilmiþtir.

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

@omondoles Düþüncenize saygýlýyým ama bence bu demokrasiden kaynaklanmýyor. Ýstismardan ve cehaletten kaynaklanýyor
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

ESER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý Travelair Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    @omondoles Düþüncenize saygýlýyým ama bence bu demokrasiden kaynaklanmýyor. Ýstismardan ve cehaletten kaynaklanýyor
    Demokrasinin tüm carklarinin tikir tikir isledigi bir bir yerde cehalet de olmaz istismar da. Bakiniz ,danimarka norvec isvec,izlanda vs. Devletin verdigi kredi karti ile tobleron marka cikolata aldigi icin skandal yasandi bu ulkelerin birinde . Yolsuzluk endeksi dusuk, devlet idaresinde seffaflik en ust seviyede. Bu ulkeler icinde petrol zengini norveci bir kenara birakirsak diger ulkelerin en buyuk sermayeleri demokrasilerinin ulastigi seviye. Demokrasinin olmadigi yerde cahillik de olur, adaletsizlik de olur, hirsizlik da olur, yolsuzluk da olur , istismar da olur. Olur da olur.
    Ne demisler ,demokrasi belki en iyi sistem degil ama ondan daha iyisi yok.

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý ESER Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Demokrasinin tüm carklarinin tikir tikir isledigi bir bir yerde cehalet de olmaz istismar da. Bakiniz ,danimarka norvec isvec,izlanda vs. Devletin verdigi kredi karti ile tobleron marka cikolata aldigi icin skandal yasandi bu ulkelerin birinde . Yolsuzluk endeksi dusuk, devlet idaresinde seffaflik en ust seviyede. Bu ulkeler icinde petrol zengini norveci bir kenara birakirsak diger ulkelerin en buyuk sermayeleri demokrasilerinin ulastigi seviye. Demokrasinin olmadigi yerde cahillik de olur, adaletsizlik de olur, hirsizlik da olur, yolsuzluk da olur , istismar da olur. Olur da olur.
    Ne demisler ,demokrasi belki en iyi sistem degil ama ondan daha iyisi yok.
    2. Dünya savaþý sýrasýnda alman halký cahil miydi?

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý omondoles Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2. Dünya savaþý sýrasýnda alman halký cahil miydi?
    Demokrasi ve fasist nazi almanyasi arasinda Ben bir bag kuramadim ama neyse, bile isteye bir fasist diktatorun pesinden giden herkes cahildir .Beyni olan adam fasist olamaz, olmamalidir.Ayrica avrupanin diktatorler cagi demokrasi icin bir olcu ve kiyas olamaz. o yasanan savaslarin tek pozitif yani demokrasinin ne kadar gerekli ve onemli oldugunun anlasilmasini saglamasidir.
    Konu ESER tarafýndan (14.06.2018 Saat 21:53 ) deðiþtirilmiþtir.

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Demokrasi ve fasist nazi almanyasi arasinda Ben bir bag kuramadim ama neyse, bile isteye bir fasist diktatorun pesinden giden herkes cahildir .Beyni olan adam fasist olamaz, olmamalidir.Ayrica avrupanin diktatorler cagi demokrasi icin bir olcu ve kiyas olamaz. o yasanan savaslarin tek pozitif yani demokrasinin ne kadar gerekli ve onemli oldugunun anlasilmasini saglamasidir.
    Dostum arkadaþ Nazilerin iktidara seçimle yani demokrasiyle gelmesine istinaden "Almanlar cahil mi?" sorusunu yöneltiyor sana..Seçimden sonraki Nazi felaketinden bahsetmiyor
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

hitler kac kez secildi???

gercek demokrasi yasayan sadece isvicre var bence

geri ülkelerde halki sindirmek icin secilmis kisiler arasinda secim yapiliyor halki sindirmek icin...
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Nereden
    Ýngiltere

Alýntý erenslash Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    hocam naber? hocam ilk baþlarda ne konuþtuk senle ya da sen buarada yazýlarýnda neler söyledin biliyorsunuz yerlide þenol dedik olmadý yabancý dedik bizim klup ayvalara gelmiþ Ünal nedir hocam
    Ýyidir hocam senden naber Ünal seçimi skandal bir seçim ama yapacak bir þey yok bekleyip göreceðiz..Kendisine gelen bu iþin üstesinden nasýl geleceksiniz sorusuna "sevgi samimiyet" gibi yuvarlak bir cevap veriyor ve bu cevap benim gibi antrenörlüðün bilim analiz ve ekip iþi olduðuna inanan taraftarlara pek iç açýcý gelmiyor..

John Lennon

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý David_LuiZ4 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Dostum arkadaþ Nazilerin iktidara seçimle yani demokrasiyle gelmesine istinaden "Almanlar cahil mi?" sorusunu yöneltiyor sana..Seçimden sonraki Nazi felaketinden bahsetmiyor
    "dostum" ben de bile isteye bir diktatorun pesinden giden adam cahildir dedim. Hayir bir de secim demek demokrasi demek mi? Iranda da pakistanda da secim yapiliyor. Oralarda demokrasi mi var? Ne yazdim ilk yazimda" demokrasinin tum carklarinin tikir tikir isledigi ulkelerde "dedim. Ve iskandinav ulkelerini ornek gosterdim. Secim demokrasinin tek gostergesi degil en son halkasidir.
    Demokrasi duragan degil degisken bir sistem. 1960 larin sonlarina kadar idam da vardi. Bugun var mi? Antik yunanistandaki demokrasi ile bugunku bir mi? Demokrasi gecmisin birikimini gelecege tasirken surekli kendisini onarir.

Nereden
    Ýngiltere

"dostum" ben de bile isteye bir diktatorun pesinden giden adam cahildir dedim. Hayir bir de secim demek demokrasi demek mi? Iranda da pakistanda da secim yapiliyor. Oralarda demokrasi mi var? Ne yazdim ilk yazimda" demokrasinin tum carklarinin tikir tikir isledigi ulkelerde "dedim. Ve iskandinav ulkelerini ornek gosterdim. Secim demokrasinin tek gostergesi degil en son halkasidir.
    Demokrasi duragan degil degisken bir sistem. 1960 larin sonlarina kadar idam da vardi. Bugun var mi? Antik yunanistandaki demokrasi ile bugunku bir mi? Demokrasi gecmisin birikimini gelecege tasirken surekli kendisini onarir.
    Hitler 1933'de kademe kademe seçimle iþ baþýna geldi tanký topu tüfeði kullanarak gelmedi iyi oku bunu...Ve diktatörlük vaad ederek de iktidarý ele geçirmedi...Ne yaptýysa seçildikten sonra 180 derece dönerek yaptý ve Almanya'yý "demokrasi" zýrhýyla felakete sürükledi...Demek ki insan denen fýtratýnda kompleks kýskançlýk ihtiras olan canlý demokrasinin tarihini güzelliðini zedeleyebiliyor demokrasiyi iþe yaramaz hale getirebiliyor...

Demokrasi yüzyýllar süren bir geleneði olan halklar içindir ve bir kilise öðretisidir..Bernard Lewis diyor ki "Demokrasi, Ýngilizce konuþan halklar arasýnda kamu iþlerini yürütmek için kullanýlan bir kilise geleneðidir ve bu baþka halklara uyar ya da uymaz." Gerçekten de böyledir bu her coðrafyanýn insaný demokrasiyi kaldýramaz..Bu bir gelenek iþidir..ABD'yi kuran elit kurucu babalar ders verircesine bir anayasa yaptýlar ve elitlerin yazdýðý bu anayasa bugün hala insanlýða ders veriyor demokrasi dersi..Mesela Amerikan halký Trump gibi bir cahili seçebiliyor ancak Trump'ý temsiciler meclisi olsun kongre olsun yargýçlar olsun 3 koldan denetliyor...Ýþte bu 3 kol elitlerdir demokratlar deðil..Neye göre denetliyor? Kurucu babalarýn anayasasýna yani Hukuka göre...Hukukun olmadýði ülkede demokrasiden bahsedilemez...Ve hukuk denen olguyu en saðlam þekilde elitler kurar uygular..

Konuyu baþka konulara çekmeyin yukarýda bu konuyla ilgili daha önce yazdýklarýmý okuyun...Eliti olmayan toplum yol alamaz kendine yol gösterici bulamaz..Topumlar her konunun duayeni olamaz bilmek öðrenmek için elitler mutlaka baþ köþede yer almalýdýr..

John Lennon

Soner Albayrak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Siyasal Bilgiler Fakültesi koridoruna dönmüþ baþlýk

Güzel güzel, arada farklý konularý konuþmak iyidir.

Nereden
    Amasya

Hitler 1933'de kademe kademe seçimle iþ baþýna geldi tanký topu tüfeði kullanarak gelmedi iyi oku bunu...Ve diktatörlük vaad ederek de iktidarý ele geçirmedi...Ne yaptýysa seçildikten sonra 180 derece dönerek yaptý ve Almanya'yý "demokrasi" zýrhýyla felakete sürükledi...Demek ki insan denen fýtratýnda kompleks kýskançlýk ihtiras olan canlý demokrasinin tarihini güzelliðini zedeleyebiliyor demokrasiyi iþe yaramaz hale getirebiliyor...

Demokrasi yüzyýllar süren bir geleneði olan halklar içindir ve bir kilise öðretisidir..Bernard Lewis diyor ki "Demokrasi, Ýngilizce konuþan halklar arasýnda kamu iþlerini yürütmek için kullanýlan bir kilise geleneðidir ve bu baþka halklara uyar ya da uymaz." Gerçekten de böyledir bu her coðrafyanýn insaný demokrasiyi kaldýramaz..Bu bir gelenek iþidir..ABD'yi kuran elit kurucu babalar ders verircesine bir anayasa yaptýlar ve elitlerin yazdýðý bu anayasa bugün hala insanlýða ders veriyor demokrasi dersi..Mesela Amerikan halký Trump gibi bir cahili seçebiliyor ancak Trump'ý temsiciler meclisi olsun kongre olsun yargýçlar olsun 3 koldan denetliyor...Ýþte bu 3 kol elitlerdir demokratlar deðil..Neye göre denetliyor? Kurucu babalarýn anayasasýna yani Hukuka göre...Hukukun olmadýði ülkede demokrasiden bahsedilemez...Ve hukuk denen olguyu en saðlam þekilde elitler kurar uygular..

Konuyu baþka konulara çekmeyin yukarýda bu konuyla ilgili daha önce yazdýklarýmý okuyun...Eliti olmayan toplum yol alamaz kendine yol gösterici bulamaz..Topumlar her konunun duayeni olamaz bilmek öðrenmek için elitler mutlaka baþ köþede yer almalýdýr..
    en önemlisi, ülkenin monarsiden gelen cumhurbaskani hitlerin kazandigi 3 secimde hitlere hükümet kurma hakkini vermedi

basa gelince ne olacagini herkes biliyordu

öyle 180 derece dönüs söz konusu degildi, bilerek gidilen bir yol vardi

Ünal Karaman

Nereden
    Ýngiltere

Alýntý selcuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    en önemlisi, ülkenin monarsiden gelen cumhurbaskani hitlerin kazandigi 3 secimde hitlere hükümet kurma hakkini vermedi

basa gelince ne olacagini herkes biliyordu

öyle 180 derece dönüs söz konusu degildi, bilerek gidilen bir yol vardi
    180 dereceden kastým...Almanlar dünyayý fena halde etkileyen ünlü 1929 mali krizinden en çok etkilenen halktý iþsizlik hadsafhadaydý bunun yanýnda 1.Dünya savaþýndan kalma Versailles Antlaþmasýnýn ezikliðini yaþamaktaydý..Bütün bu sorunlarý ünlü hitabet tarzýyla çözeceðine dair mitingler yapýyordu...Akýllarda seçilirse savaþ çýkar yoktu ama Hitler'in aklýnda savaþ vardý...Sonuçta her þeyi demokrasinin nimetlerinden faydalanarak yaptý asýl mesele bu...

John Lennon

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Demokrasi ile fakirlesen bir ulke olmamis .
    Bu demokrasinin uymadigi cografyalara da bir bakmak lazim acaba ne haldeler diye. Simdi isi yok elitler oyle istiyor, ust akil faiz lobisi tadinda tartisirsak bu isin sonu gelmez.
    Bugun kohne botlarla kamyon kasalarinda olumu goze alip suudi arabistana katara kacmiyor insanlar demokrasiye kaciyor.kacis paraya degil o hani cografyasina uymayan demokrasiye.

Nereden
    Amasya

180 dereceden kastým...Almanlar dünyayý fena halde etkileyen ünlü 1929 mali krizinden en çok etkilenen halktý iþsizlik hadsafhadaydý bunun yanýnda 1.Dünya savaþýndan kalma Versailles Antlaþmasýnýn ezikliðini yaþamaktaydý..Bütün bu sorunlarý ünlü hitabet tarzýyla çözeceðine dair mitingler yapýyordu...Akýllarda seçilirse savaþ çýkar yoktu ama Hitler'in aklýnda savaþ vardý...Sonuçta her þeyi demokrasinin nimetlerinden faydalanarak yaptý asýl mesele bu...
    nasil cözecegine dair mitingler yoktu, suclu ilani yapilan mitingleri vardi

biseyde haklisin, kimse isin ucunda savas olacagini düsünemezdi, cünkü yikik ve silahsiz bir ülke vardi, hitler bile bunu düsünemezdi o zamanlar

özellikle disardan öylesine bonkör krediler alinabilecegini ve göbbelsin inanilmaz probaganda yetenegi isi buralara tasidi

hep hitler derken göbbels ve himmlerin unutulmasi ve eisenhower larin kredilerini unutmak büyük hata

Ünal Karaman

Nazim Can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Hitler basa geldiginde Almanya yamali bohca gibiydi,30 parcaya bölünmüs, kimse kimseyi sevmiyordu, arti birde 1. Dünya savasindan cikmis bir Almanya, Versay anlasmasinin verdigi eziklik Onurlarini cok incitti ver bir adam cikti ve dedi ki ? Siz asilsiniz cünkü Almansiniz, bu sihirli söz etrafinda herkes birlesti, ve önemlisi Hitleri Hristiyanlik bu hale getirdi Hristiyanligin nererden geldigini söylemeye gerek var mi ?
    No one wins. One side just loses more slowly.

Nereden
    Amasya

Bu demokrasinin uymadigi cografyalara da bir bakmak lazim acaba ne haldeler diye. Simdi isi yok elitler oyle istiyor, ust akil faiz lobisi tadinda tartisirsak bu isin sonu gelmez.
    Bugun kohne botlarla kamyon kasalarinda olumu goze alip suudi arabistana katara kacmiyor insanlar demokrasiye kaciyor.kacis paraya degil o hani cografyasina uymayan demokrasiye.
    bence yanlis bakiyorsun

son yillarda orta avrupaya en cok gelen halk grubu amerikanlar, onlarda mi demokrasiye geliyor?

kesinlikle degil, insanlari politik sistemi cekmiyor, buranin sosyal sistemi gercek mignatis

Ünal Karaman

Nereden
    Almanya

Insanlar Demokrasiye kacmiyor, Insanlar farkinda olmadan Din ile arasina mesafe koyan ülkelere kaciyor, burasi cok önemli.

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

ESER bey, ben demokrasi o kadar da güzel bir þey deðil derken demokrasi yerine diktatörlük gelsin demiyorum. David luiz güzel açýklamýþ.

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý Nazim Can Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Insanlar Demokrasiye kacmiyor, Insanlar farkinda olmadan Din ile arasina mesafe koyan ülkelere kaciyor, burasi cok önemli.
    Din ile araya mesafe koymak icin de demokrasiye ihtiyac var.
    Konu ESER tarafýndan (15.06.2018 Saat 00:18 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýngiltere

Bahsettiðin durum o ülkelerdeki demokrasi anlayýþýndan deðil sýfýr bürokrasi sosyal devlet ve liberal politikalardan kaynaklanýyor...Mesela Trump diyor ki Amerika'yý eski günlerine döndüreceðim yani 50lere 60lara...Bugün Abd'yi Abd yapan liberal baþkanlardýr bütün first class þirketlerin orada doðmasý liberalizmden kaynaklý...Adam Abd'yi Abd yapan güçlendiren politikalara son vereceðim diyor yani..

Baþka konulara girmeyelim daha fazla...Sonuç olarak Trabzonspor'un gerçekten yetiþmiþ kalifiye insanlara ihtiyacý var..Ýstanbul takýmlarýyla ayný þartlarda deðiliz basýnýn ve paranýn merkezinde bir þekilde çarký döndürüyorlar biz ise yöneticisýzlikten yerimizde sayýyoruz..Kongrelerde kulübü yönetmede insan kalitesinin önemini bilmeliyiz çýtayý yükseltirsen önünü görebilirsin...

IHO gibi bir adamý seçkinler seçer mi? Sorusu bütün bu tartýþmalara son noktayý koydurur..

John Lennon

Trabzonspor Kongre Üyesi

Berkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Youtube a belgesel videosu izlemeye girip asansörde osuruk þakasý izlemeye ne ara geldim diyen biri gibiyim þuan.
    Trabzonsporluluk onuru bu iþkenceyi yenecek !

Ne mutlu Türküm diyene !

Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    42

Alýntý selcuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bence yanlis bakiyorsun

son yillarda orta avrupaya en cok gelen halk grubu amerikanlar, onlarda mi demokrasiye geliyor?

kesinlikle degil, insanlari politik sistemi cekmiyor, buranin sosyal sistemi gercek mignatis
    Selcuk Kamyon kasasinda olumu goze alip kacan amerikali gormedim hic

Son yillarda yasanan bir akimdan degil ,nesillerdir yasanan bir realiteden bahsediyorum. Neyse bu muhabbetin sonu gelmeyecek gibi. Herkese iyi bayramlar .

Nereden
    Almanya

Bahsettiðin durum o ülkelerdeki demokrasi anlayýþýndan deðil sýfýr bürokrasi sosyal devlet ve liberal politikalardan kaynaklanýyor...Mesela Trump diyor ki Amerika'yý eski günlerine döndüreceðim yani 50lere 60lara...Bugün Abd'yi Abd yapan liberal baþkanlardýr bütün first class þirketlerin orada doðmasý liberalizmden kaynaklý...Adam Abd'yi Abd yapan güçlendiren politikalara son vereceðim diyor yani..

Baþka konulara girmeyelim daha fazla...Sonuç olarak Trabzonspor'un gerçekten yetiþmiþ kalifiye insanlara ihtiyacý var..Ýstanbul takýmlarýyla ayný þartlarda deðiliz basýnýn ve paranýn merkezinde bir þekilde çarký döndürüyorlar biz ise yöneticisýzlikten yerimizde sayýyoruz..Kongrelerde kulübü yönetmede insan kalitesinin önemini bilmeliyiz çýtayý yükseltirsen önünü görebilirsin...

IHO gibi bir adamý seçkinler seçer mi? Sorusu bütün bu tartýþmalara son noktayý koydurur..

Koskoca Fransa Sarkozy(Abd, Trump) gibi bir adami secti, burnu boktan kurtulmadi al birini vur ötekisine.

Nereden
    Amasya

Selcuk Kamyon kasasinda olumu goze alip kacan amerikali gormedim hic

Son yillarda yasanan bir akimdan degil ,nesillerdir yasanan bir realiteden bahsediyorum. Neyse bu muhabbetin sonu gelmeyecek gibi. Herkese iyi bayramlar .
    adamlar ileriyi görüp hamle yapiyor

Ünal Karaman

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)