Sayfa 51 Toplam 674 Sayfadan BirinciBirinci ... 41 49 50 51 52 53 61 101 151 551 ... SonuncuSonuncu
Toplam 16850 adet sonuctan sayfa basi 1,251 ile 1,275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahmet Ali Aðaoðlu | 17. Baþkan

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

KREDÝ ÇEKEREK 80 MÝLYON LÝRA ÖDEDÝK

“ 1 milyarlýk borcu 40 günde nasýl ödeyecek olan yönetimi eleþtireceðinize 3 yýlda bu hale getiren yönetimi eleþtirseydiniz mutlu olurdum. Bunu becerebilecek bir finans uzamaný varsa onunla çalýþmak isterim. Burada hiçbir þekilde geçmiþ yönetimin olumsuzluklarýný konuþmak için burada deðilim kulübün profesyonel kadrosunu ve borçlarýný da devraldýk. Dün yaptýðýmýz 80 milyonluk ödeme þubat ayýna kadar olan borçlarý ödedik. FIFA'ya UEFA’ya gitmiþ bekletitiðimiz borçlarý ödedik. Hacizle gelmiþ borçlarý ödedik. 8 yýllýk bir ek kredi ile dün ödemiþ olduðumuz borç bir önceki yönetimin ödemesi gereken transfer yasaðýna engel, lisansa engel borçlarý ödedik.

ZÝRAAT BANKASI’NIN KAPISINDA YATAR OLDUK
    ''Gelir 130 milyon profesyonel kadro 180 milyon kur farký faiz 80 milyon kulübün kendi giderleri seyahat kamp tesisler 60 milyon sizin açýðýnýz 200 milyon civarýnda dolanýyor. 40 günlük bir planla bunun önðne geçmek mümkün deðil öncelikle borçlarýn yapýlandýrýlmasý. Denizbank’a 400 milyonu bulmuþ borcumuz yarýsý da Euro o zamanki düþük faiz oranýndan yapýldýðýný tahmin ediyorum 3.30’dan yapýlmýþ borçlanma bugün 5.30’a dayandý ve ikiye katlandý. Bunun da TL’ye çevirmemiz lazým. Sabah akþam Ziraat’in kapýsýnda yatar olduk’'

ÞAHSÝ KEFELATÝMLE KREDÝ ÇEKTÝK

‘’8 seneden önce nakit giriþi ile kulübün içerisinden çýkmak mümkün deðil. Bu banko borçlarýný 8 sene olarak yeniden yapýlanýyoruz. 80 milyonluk kredi 8 yýllýk bir kredi. Geldiðimiz günden bu yana 20 milyonluk bir ödeme yapýldý. Futbolcularla yapmýþ olduðumuz konuþmalarda 15 mayýsta geçmiþ dönemeden olan borçlarýnýzý ödeyeceðiz. 15 mayýs sözünü vermemize raðmen 8-9 oyuncu bize ihtar çekti. 30 Nisan’da ödeyin diye þahsi kefeletilme bir kredi aldýk ödedik. Sözümüzü tutamadýk Trabzonspor’un hiçbir bankadan kredi alma þansý yok. Teminat göstereceði þeyler 2024’ün arkasýna sarkmaya baþladýðý için çok zor. Kredi geçer geçmez hesaplarýna geçti. Bir Türk futbolcumuz da bir gün geçmesinin ardýndan ihtar çektmiþ. Ben Trabzonspor’un kaptanýyým para için bir baþka kulübün kaptanýnýn arkasýnda sahaya çýkmam diyenlerden bugün gelmiþ olduðumuz nokta. Siz sayýn hazirunun dikkatlerine sunmak istiyorým. Gelmiþ olduðumuz durumun resmi’'

3 GÜNLÜK GECÝKMEYE TAHAMMÜLÜ OLMAYA ÝNSANLAR VAR

''Belirli bir program halinde gittiðimiz için 80 milyonda 3 günlük sekme aðýr bir sekme deðildir. Bir ek kredi almaya kalktýðýnýz zaman Denizbank ve Ziraat’in onay vermesi gerekiyor. Vermeden alamazsýn. Diyor ki neyi teminat verdin, bana niye vermedin öncelikli borç benim borcum der arkaya geçmesi gerekiyor der. 3 günlük gecikmeye tahammülü olmayan insanlar var. Sorun deðil her insan hissettiði þekilde yaþar ben ve arkadaþlarým bu iþin içerisine girerken deðerli arkadaþlarýmýzýn bir bir emekler vereek kurmuþ olduðu efsanelerin ön ayak olduðu bu döndürülemez denen borcun altýna girme sorumluðunu hissettik. 1 milyar TL’yi geri ödeme planý vaat ettiðimi hatýrlamýyorum’’

FUTBOLCU MALÝYETLERÝ 180 MÝLYON’DAN 80 MÝLYON'A ÝNECEK

''Profesyonel futbolcu maliyetin 180 milyon TL bu yarýya inecek. 80 yada 90’a inecek. Sizler sahip çýkacaksýnýz hep beraber anlatacaðýz. Günü kurtarmak için yapmýyoruz. Öyle yaparsam alkýþlanýrým. Milan’dan barceleonadan geitirim al sana trensfer. Nasýl olsa bonservis parasý vermiyorum. Sosysal medyada bir takým oluþumlar tarafýndan eleþtirilere maruz kalýyoruz. Bunlar doðru bildiklerimiz yapmaktan bir adým geriye götürmek. Dedim ki yanacaðýz yanacaksan da adam gibi yanacaðýz. Yarým yamalak yanarsýn doðrularý yapmazsan yandýðýnla kalýrsýn. Yanacaksak eðer dibine kadar yanacaðýz ama bazý þeyler deðiþecek’'

TRABZONSPOR 2 SENE ÝÇERÝSÝNDE 2-3 TÝCARÝ PROJEYÝ HAYATA GEÇÝRMELÝ

''Oyunculara olan borçlar 75 milyon kulüplere 95 milyon menajerlere olan borçlarda 57 milyon lira, çok ciddi para bu para ile kadroyu kurup beþinci bitiriyorsunuz. 6. Sýrada sizinle beraber ayný puanda bitiren takýmlar var. Arkadaki takýmlarým maliyetleri 22 milyon euro sizden çok daha az harcayarak sadece 3 puan fark var aranýzda. Kendi gelir gider dengesini saðlamak zorundayýz. Trabzonspor’un ivediklikle 2 sene içerisinde 2-3 ticari projeyi hayata geçirmesi lazým. En azýndan banka borclarýnýnýn yarýsý o projelerden gelecek olan paralarla ödenmesi gerekir. Yapýlmamasý takdirde yine büyük sýkýntýlar yaþarýz. 40 gündür nerede uyandýðýmý bilmiyorum. Aklýma gelen þeyler bu borçlar. Süreç içerisinde yönetebilir hale getirilmesidir’’

BORDO MAVÝ GAYRÝMEKNUL YATIRIM ORTAKLIÐI KURULUYOR

''Sürekli gazetenizin muhabiri abi projeleri söylesene 60 yaþýndayým görmüþlüðüm vardýr iphone bile mode çýkaracaðý zaman kimse bir þeyini bilmiyor. 2 projemiz var. Biri Bordo Mavi gayrimenkul yatýrým ortaklýðý. Bundan iki sene üç sene içerisinde kaynak saðlamak zorunda. Ondan sonra satmaya baþlarýz Abulkadir’i Yusuf’u, teklifler var yok dedik en azýndan önümüzdeki sezon bir yere gitmesi mümkün deðil. Futbol takýmý futbolcu satarak ayakta kalýr. Ev satýyoruz, aldýðýmýz adamlarýn parasýný ödemeyedik bu iþe girdik. Futbolcu alarak takým para kaybetmeli Trabzonspor’da oynayacak oynayacak oyuncu vardýr oynamayacak adam vardýr. Ben buraya hizmet etmeye geldim. Benim en altta bile olsa yerim olduðuna inanmýyorum. Ben kulübün hizmetçisiyim. Büyüklerimizden aldýðýmýz gördüðümüz deðerleri en büyük deðer Trabzonspor en iyi noktaya taþýmak Trabzonspor’un olmayan kaynaklarýný sýrf sportif baþarý içim harcamaya devam edersek Ahmet Aðaoðlu geldi 888 milyon TL’ydi geldiðimiz zaman. Bu borcu aldýðýnýz yerde tutmak bile baþarý, her ay 7-8 milyon farkýmýz var. Bir baþkasýna 1,5 milyar TL ile devretme þansýmýz yok. Küme düþen takýmlarla ilgili bir konuþma oldu. Trabzonspor için her türlü fedakârlýðý yapmaya hazýrýz biraz geç oldu ama bu tablo içerisinden çýkmayacak bir tablo deðil’’

TRABZONSPOR, TÜRKÝYE’NÝN MARKASIDIR
    ''Banka borçlarýnýn yapýlandýrmasý, kadro maliyetinin düþürülmesi bankaya tahahüt ettik en kötü beþinci olacak bu takým. Gelir getirici projeleri önümüzdeki zaman zarfýnda kazandýrmak zorundayýz. Senede sizden minumum 40 milyon Lira tasarruf saðlýyor. Trabzonspor yurtdýþýnda sorunlar yaþsa da Trabzonspor Türkiye’nin markasýdýr adý hala çok büyük iþ görüyor. Bu avantajýmýzý da en güzel þekilde kullanmak zorundayýz’’’

KAMPANYAYI TARAFTAR DA ÝSTEDÝ

''Taraftarýn isteði ile baþlamýþ olan kampanyalarýmýzdýr. Biz de biliyoruz taraftarýn cebinden ödeyeceði 20-25 lirayla borcu kapatamayacaðýmýzý ama bu aidiyet duyhusudur. Bu insanlar yarýn öbür gün þunu söyleyecektir kulübün düze çýkmasýn için bende bir þey yaptým diyecektir. 3-4 milyon elde edilecektir. Ýyi bir para ama o hisse pahal biçilemez. Hoca konusu ile ilgili düþünce var ama temas ettiðimiz kimse yok. Bizim ile ayný hedefe yürüyecek fedakarlýðý gösterecek yarýn 8 yada 9 noterden ihbarname çekmeyecek''
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Adem Akyüz' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    30

Daha þimdiden Aðaoðlu için gideceksiniz laflarý baþlamýþ. Daha adamýn icraatlarýný görmeden, bu icraatlardan alacaðý sonuçlarý(saha içi-saha dýþý) görmeden sýrf sevdiðiniz oyuncuyu satacak diye gideceksiniz demek müthiþ bir zeka gerçekten. Vallahi iflah olmayýz biz.
    Konu Adem Akyüz' tarafýndan (19.05.2018 Saat 17:22 ) deðiþtirilmiþtir.
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Adem Akyüz' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    30

Alýntý Adem Akyüz' Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Daha þimdiden Aðaoðlu için gideceksiniz laflarý baþlamýþ. Daha adamýn icraatlarýný görmeden, bu icraatlardan alacaðý sonuçlarý(saha içi-saha dýþý) görmeden sýrf sevdiðiniz oyuncuyu satacak diye gideceksiniz demek müthiþ bir zeka gerçekten. Vallahi iflah olmayýz biz.
    Ayný kafa 10 gol 5 asist yapan Yusuf'a söverken 3 milyon euro alýp sezonu 2 asistle tamamlayan Sosa'yý savunuyor. Okay'a bok atarken Kucka'yý göklere çýkarýyor. Bayýlýyoruz kendimizden olaný gömmeye.
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

bugün cok iyi konustu

su an icin elestirmeyi biraz yanlis görüyorum

aralikta zaten secimli genel kurul olacak

su 7 ay rahat birakalim

aybaba gibi hatalar gelirse hesabini aralikta sorariz

hso cok büyük hataydi, cook
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Ahmet Aðaoðlu: "Þimdi bu yapýlandýrmayla birlikte banka borçlarý ödenebilir hale geliyor. 8 yýlda 5.liðin altýnda bitirmediðiniz takdirde. Buna göre bir projeksiyon yaptýk Ziraat Bankasý'yla. Bu projeksiyon Deniz Bank tarafýndan da kabul gördü. Ama Trabzonspor'un ivediklikle önümüzdeki iki sene içerisinde iki üç ticari projeyi, gelir getirici projeyi hayata geçirmesi lazým. Ve en azýndan banka borçlarýnýn yarýsýný bir iki sene içerisinde o projelerden elde edilecek gelirle en az yarýsýný ödemesi lazým ki 80 milyon 90 milyon para faiz yükünü de yarýya indirsin. Bunu yapamadýðýnýz taktirde büyük sýkýntýlar yaþayarak yine her gece ki bunu söylemekten imtina emiyorum son 40 gündür nerede uyandýðýmý bilemiyorum."
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

jairzinho - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

aðaoðlu bizim için büyük bir þans.en az 3 dönem baþkanlýk yapmalý.net

Serdar A - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý My Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ahmet Aðaoðlu: "Þimdi bu yapýlandýrmayla birlikte banka borçlarý ödenebilir hale geliyor. 8 yýlda 5.liðin altýnda bitirmediðiniz takdirde. Buna göre bir projeksiyon yaptýk Ziraat Bankasý'yla. Bu projeksiyon Deniz Bank tarafýndan da kabul gördü. Ama Trabzonspor'un ivediklikle önümüzdeki iki sene içerisinde iki üç ticari projeyi, gelir getirici projeyi hayata geçirmesi lazým. Ve en azýndan banka borçlarýnýn yarýsýný bir iki sene içerisinde o projelerden elde edilecek gelirle en az yarýsýný ödemesi lazým ki 80 milyon 90 milyon para faiz yükünü de yarýya indirsin. Bunu yapamadýðýnýz taktirde büyük sýkýntýlar yaþayarak yine her gece ki bunu söylemekten imtina emiyorum son 40 gündür nerede uyandýðýmý bilemiyorum."
    Akyazý batý yakasý için bastýrmasý lazým.
    Ticari imara gerek yok , farklý projeler de mümkün.

Kartal'da üs kullaným hakký süren arazinin tapusunun alýnmasý gerekiyor. Alýndýðý takdirde mevcut þehir rantý tek baþýna Trabzonspor'a derin bir nefes aldýrabilecek boyutta.

M.A.Y. tesislerinin DHMÝ'nca kamulaþmasýnýn artýk 2019 bütçesine girmesi gerek.

Yýllardan bu yana þu üç ticari konuda arpa boyu yol alamadýk. Aðaoðlu'nun aklýnda da sanýrým öncelikli olarak bu üç potansiyel var.

Tabi elbette baþka diðer projeler de üretilebilir fakat ticari karþýlýðý en yüksek üç konu bu.

Cezalý Üye
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý Serdar Atasoy Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Akyazý batý yakasý için bastýrmasý lazým.
    Ticari imara gerek yok , farklý projeler de mümkün.

Kartal'da üs kullaným hakký süren arazinin tapusunun alýnmasý gerekiyor. Alýndýðý takdirde mevcut þehir rantý tek baþýna Trabzonspor'a derin bir nefes aldýrabilecek boyutta.

M.A.Y. tesislerinin DHMÝ'nca kamulaþmasýnýn artýk 2019 bütçesine girmesi gerek.

Yýllardan bu yana þu üç ticari konuda arpa boyu yol alamadýk. Aðaoðlu'nun aklýnda da sanýrým öncelikli olarak bu üç potansiyel var.

Tabi elbette baþka diðer projeler de üretilebilir fakat ticari karþýlýðý en yüksek üç konu bu.
    20 sene oldu 20... bu son yönetimlerin yaptigina bakinca, bu 20 senedir yapilmayan nefes aldiracak olaya bakinca, kesinlikle kötü niyet var diyorum, devletimiz tarafindan, açik ve net... böyle rezillik olmaz bee, olmaz... korkarlar 2 nefes aliriz, diger yandan keyam ucuz faizli gredi verurler, onu da lütuf gibi saymamizi beklerler, gel de sövme simdi
    Konu Sefer A. tarafýndan (20.05.2018 Saat 01:02 ) deðiþtirilmiþtir.

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    38

Hadi Þubat'a kadar olan borçlarý yeni kredi çekerek ödedik. Peki ya kalan borçlar ve gelecek sezonun giderleri nasýl karþýlanacak bir þey söylendi mi?
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Ahmet Aðaoðlu: "Yusuf'a Abdülkadir'e teklifler var. Yok dedik. Çünkü onlarýn misyonlarý var. En azýndan önümüzdeki süreçte.

Futbolcu satarak para kazanýlýr. Yani aslýnda o farklý iþlere girmek bizim için zul. Ýþiniz ne? Futbol takýmý. Ne yapýyorsunuz? Valla enerji iþine girdik abi. Niye? E þimdi futbolcu aldýk sattýk ordan baya bir para batýrdýk ta orayaý toparlamak için. Ýþ mi yani bu.

Futbol takýmý futbolcu satarak para kazanýr, futbolcu alarak para kaybetmez, kaybetmemeli. Bunun ölçüsü vardýr, kriteri vardýr."
    Konu My tarafýndan (19.05.2018 Saat 18:08 ) deðiþtirilmiþtir.
    Murat

Mert Oðuzlu61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

1 ay içinde Burak, Kucka ve Sosa'yý satarlarsa Þubat sonrasý borçlarý da ödeyebilirler. Baþka çare yok, menajerleri devreye sokup þunlarý saða sola satmamýz lazým. Nereye giderlerse gitsinler; Burak 5m euro, Kucka 5m euro, Sosa 2m euro bonservis getirse toplam 12m euro yapar. Sadece bonservisten 60 milyon TL üzeri kazanç demek, bu parayla da geri kalan borçlarý öderiz.

Ama vakit dar... Bjk Tosic'i sattý 5m euro kazandý, git o parayý al Burak'ý sat.
    "Daðlardan yaðmur gibi geçtiler, çayýrlardan yel gibi estiler. Günler batýdan battý bile, tepelerin ardýndan gölgeler içine. Nasýl bu hale geldik?"

Enaldo61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diðer

Adamýn neyini eleþtiriyor ki eleþtiren, art niyetli bence eleþtirenler. Þu an çok gereksiz.
    Konu Enaldo61 tarafýndan (19.05.2018 Saat 18:24 ) deðiþtirilmiþtir.
    2010-2011 ÞAMPÝYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ÞAMPÝYON TRABZONSPOR!

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Alýntý Mert Oðuzlu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    1 ay içinde Burak, Kucka ve Sosa'yý satarlarsa Þubat sonrasý borçlarý da ödeyebilirler. Baþka çare yok, menajerleri devreye sokup þunlarý saða sola satmamýz lazým. Nereye giderlerse gitsinler; Burak 5m euro, Kucka 5m euro, Sosa 2m euro bonservis getirse toplam 12m euro yapar. Sadece bonservisten 60 milyon TL üzeri kazanç demek, bu parayla da geri kalan borçlarý öderiz.

Ama vakit dar... Bjk Tosic'i sattý 5m euro kazandý, git o parayý al Burak'ý sat.
    bence kisa yoldan ustanin önerisi kabul edilsin

hic ugrasmaya gerek yok

adam 15 milyon € taahatüt etmis, kabul et diger kadro islerine bak
    Konu selcuk tarafýndan (19.05.2018 Saat 18:28 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

toksoy61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

hacýosmanoðlu gibilere oy veren zihniyetlerin bu kulübün üyeliðinden temizlenmesi gerekiyor. kulübü resmen batýrdý, bitirdi kulübü. muharrem ustaya ilk geldiðinde oy verenlere bir þey diyemem ama icraatlarýný görüpte hala muharrem usta iyi yaptý diyenler varsa gerçekten ciddi problemlerimiz var demektir üye ve taraftar bazýnda.

cebinde 20 tl si olmayan adam sosa-burak-kucka nýn gönderilmemesini savunuyor. aldýklarý maaþý makul buluyor. kulüp batýyor bunun idrakýnda deðil. düþünemiyor, yorumlayamýyor, akýl erdiremiyor.

sadece kulüp deðil ülke de ayný durumda. ama kulüp olarak kendi üye profilini düzeltmemiz lazým. aklý baþýnda eðitimli bir üyelik dizaynýna ihtiyaç var.
    Dünyada Ýsrail ne ise; Türkiyede fenerbahçe o'dur! Dünyada Türkiye ne ise; Türkiyede Trabzon O'dur!

Ý. SARAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

+61

LG-D855 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Trabzonspor'un yaptýðý transferlerin kampa yetiþtiði, tarihte ilk defa görüldü.

Ý. SARAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Ayný kafa 10 gol 5 asist yapan Yusuf'a söverken 3 milyon euro alýp sezonu 2 asistle tamamlayan Sosa'yý savunuyor. Okay'a bok atarken Kucka'yý göklere çýkarýyor. Bayýlýyoruz kendimizden olaný gömmeye.
    +61

LG-D855 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Trabzonspor'un yaptýðý transferlerin kampa yetiþtiði, tarihte ilk defa görüldü.

Ahmet Aksu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

yusufu ve abduþu ben de çok seviyorum. ama güzel teklifler varsa deðerlendirilmeliler.
    bu çocuklar kendini bu takýmda daha fazla geliþtiremezler. sebebi basit takým ne kadar iyiyse senin parlaman daha çabuk gerçekleþir ama maalesef öyle bir takým yok ve önümüzdeki sene de olmayacak. zaten bu kafa ve borç ile hep 4-5. liðe oynayacaðýmýz için en azýndan futbolcu satarak borcu kapatýrlar.
    hem yusuf ve abduþ için geliþmek adýna avrupanýn büyük ligleri daha iyi bir fýrsat olur.

ayrýca 15-20 milyon veren varsa kesinlikle düþünmesinler. ileride daha iyi olsalar 20 milyondan fazla veren çýkmaz bizim ülkemizin ligimizin en fazla ederi bu..

Ahmet Aðaoðlu: "Yusuf'a Abdülkadir'e teklifler var. Yok dedik. Çünkü onlarýn misyonlarý var. En azýndan önümüzdeki süreçte.

Futbolcu satarak para kazanýlýr. Yani aslýnda o farklý iþlere girmek bizim için zul. Ýþiniz ne? Futbol takýmý. Ne yapýyorsunuz? Valla enerji iþine girdik abi. Niye? E þimdi futbolcu aldýk sattýk ordan baya bir para batýrdýk ta orayaý toparlamak için. Ýþ mi yani bu.

Futbol takýmý futbolcu satarak para kazanýr, futbolcu alarak para kaybetmez, kaybetmemeli. Bunun ölçüsü vardýr, kriteri vardýr."

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Alýntý Ahmet Aksu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    yusufu ve abduþu ben de çok seviyorum. ama güzel teklifler varsa deðerlendirilmeliler.
    bu çocuklar kendini bu takýmda daha fazla geliþtiremezler. sebebi basit takým ne kadar iyiyse senin parlaman daha çabuk gerçekleþir ama maalesef öyle bir takým yok ve önümüzdeki sene de olmayacak. zaten bu kafa ve borç ile hep 4-5. liðe oynayacaðýmýz için en azýndan futbolcu satarak borcu kapatýrlar.
    hem yusuf ve abduþ için geliþmek adýna avrupanýn büyük ligleri daha iyi bir fýrsat olur.

ayrýca 15-20 milyon veren varsa kesinlikle düþünmesinler. ileride daha iyi olsalar 20 milyondan fazla veren çýkmaz bizim ülkemizin ligimizin en fazla ederi bu..
    Benim baþkanýn konuþmasýndan anladýðým onlar da bu yönde düþünüyor ama doðru zamanýn bu zaman olmadýðýný düþünüyorlar. Yeniden yapýlanmada bu kaliteli ve maliyeti düþük futbolculardan yararlanmak istiyorlar. Benim anladýðým bu. Bu iþler denge iþi. Bir taraftan yaparken öbür taraftan yýkarsak yine baþladýðýmýz noktaya geri döneriz. Zor iþ valla. Allah yardýmcýlarý olsun.
    Murat

redbul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

iho geldi sýçtý sývadý muharrem usta da tüyü dikti gitti ahmet aðaoðlu ismini eleþtirmek þuanda acýmasýzlýk olur diye düþünüyorum bu sezon öyle yada böyle bitti harcanan büyük paralar var ama sportif anlamda hiç bir baþarý yok ahmet aðaoðlu nun yapacaðý en önemli iþ doðru hoca ve doðru kadro yapýsý ile yeniden yapýlanmak eðer bunu doðru yapamassa eleþtirilebilir

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

kendilerine güveniyorlarsa yapýlanmayý becerebileceklerini düþünüyorlarsa o zaman tutsunlar ama bence yine hayal kýrýklýðý yaþayacaðýz.bu maddi durumda iþimiz çok zor.

en güvendiðim baþkan ustaydý o bile batýrdýysa artýk kimseden ümidim kalmadý. artýk hiçbir baþkana da sahip çýkmayacaðým çünkü sonra hata ediyoruz hep. baþarýlý olursak teþekkür ederim o kadar.

Benim baþkanýn konuþmasýndan anladýðým onlar da bu yönde düþünüyor ama doðru zamanýn bu zaman olmadýðýný düþünüyorlar. Yeniden yapýlanmada bu kaliteli ve maliyeti düþük futbolculardan yararlanmak istiyorlar. Benim anladýðým bu. Bu iþler denge iþi. Bir taraftan yaparken öbür taraftan yýkarsak yine baþladýðýmýz noktaya geri döneriz. Zor iþ valla. Allah yardýmcýlarý olsun.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    32

bu arada baþkanýmýzýn resmi sitedeki açýklamalarýný okudum ekonomik durumumuz hakikaten rezalet. iþleri çok zor. burak konusuna da deðinmiþ kesinlikle haký.
    ayrýca yine açýklamalarda ali sürmenin söylediði "çok kötü bir süreçtir, futbolcunun kulübü yönetmeye kalkmasý ya da sahada kimin oynayacaðýna karar vermesi" böyle futbolcular oldukça kimse bir teknik direktörden performans beklemesin.

önce bu isimleri katkýlarý için teþekkür edip yollamak lazým.

redbul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

klüp maddi olarak çok zordurumda bu kabul ama iyi bir hoca ve iyi bir kadro yapýlanmasýyla düþük bütçe ile de baþarýlý olabilirsiniz yakýn zamanda ingilterede leicster gerçwði de var yeterki planlama doðru yapýlsýn sportif baþarý þart oðlu þart sportif anlamda baþarýlý olursan stadýn dolar para sponsorluklar artar para tff den galibiyet baþýna para forma ve ürün satarsýn para yani bunlar hep sportif baþarý ile orantýlý ve þunuda unutmayalým küçülerek büyüyemessiniz.

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Serdar Bali: "Geçen Trabzonspor dergisinde bir þey gördüm. Suat Abi omuzlarda Ali Kemal, Bekir Abi ve Þenol Güneþ’i omuzlarýna almýþlar Faruk abi önde gidiyor. O resimde aslýnda Faruk Abi arkada gidiyor. Faruk abiye bakanlýk zamanýnda yað çekilsin diye öne aldýlar. Bu dergiye koyulmaz. Ben biliyorum bunun olduðunu baþkalarý da biliyor. Halka açýlýyoruz. Dergide Koska’yý anlatýyoruz resim koyduk. Bu resim Türkiye’ye daðýlýyor. Bunu yapanlar niye yaptýlar fýrça atýlsýn diye demiyorum. Bunun bir departmandan geçmesi lazým. Bir daha ki sayýda özür dilemenin bir anlamý yok. Peþpeþe oluyor bunlar. O yüzden Halkla Ýliþkiler departmaný kurarsak ve ilgili kiþiler bunlarla ilgilenirse bir daha Trabzonspor baþkaný kombine alýn diye saða sola yalvarmaz. Bu departman bunu satar."
    Murat

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Serdar Bali: "Özkan Sümer hepimizin saydýðý sevdiði bir hocamýzdýr. Trabzonspor’da futbol olursa Özkan Sümer’i yok saymak, onu dýþlamak olur mu? Mümkün deðil. Geçmiþe bakarak öne geçiyoruz. Ben kendisine de söyledim. En son 1984’de þampiyon olduk. Özkan Abi’de 47 yaþýndaydý. Suat Abide 49’du. Þampiyon hocalar, büyük hocalar. 33 senedir þampiyon olmuyoruz, onlar gençti yapsaydýlar ya. Niye olmadýk? Çünkü biz yoktuk. Biz futbolcular yoktuk. Bizden sonra futbolcular geldiler. Bütün baþarýyý hocalara baðlamayacaksýn. O gün ki idareciler, o gün ki idareciler, futbolcular bizdik zaten. Biz bizi kaybettik. Biz zannediyoruz ki gelecek götürecek bizi, götüremez. Açýk ve net söylüyorum götüremez."
    Murat

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Þöyle zamanlarda izleyecek bir kanalýmýz bile yok, Fatih Terim övgüsü görmeyeyim diye fbtv'yi açýk býraktým.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 2 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 2 misafir)