Sayfa 388 Toplam 674 Sayfadan BirinciBirinci ... 288 338 378 386 387 388 389 390 398 438 488 ... SonuncuSonuncu
Toplam 16850 adet sonuctan sayfa basi 9,676 ile 9,700 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahmet Ali Aðaoðlu | 17. Baþkan

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Trabzonspor'u da kuran aslinda Muharrem Usta. Trabzon futbolla Muharrem Usta'yla tanisti.
    Avni Aker'i dahi kendi cebinden yapanda ta kendisiydi.
    Trabzon'da Kurtulus Savasi'nda halki örgütleyen de Muharrem Usta'ydi.
    Hatta Trabzon'un fethine de katildigi rivayet edilir Muharrem Usta'nin.
    Trabzon isminin kökeni bile Usta kelimesidir. Usta ismi olmus zamanla Trabzon.

Forumun her basliginda sacma sapan mesajlarini görüyorum. Millet cevap verdikce yapisti foruma. Beyler rica ediyorum cevap vermeyin, azalarak bitsin.
    Konu Anýl C tarafýndan (09.06.2020 Saat 00:34 ) deðiþtirilmiþtir.
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

Karmam - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Ben bu konularý konuþmaktan büyük keyif alýrým. Bu benim için Atay Aktuð döneminden beri böyledir. 2010 þampiyonluðumuz verilmediðinde futbola küstüm, birkaç yýl takip etmedim, edemedim. Nasýl olsa þampiyon yapmayacaklar diye tribe girdim, her Trabzonsporlu az çok yakalamýþtýr bunu. Hacýosmanoðlu Cardozo'yu getirdiðinde sýrf onu izlemek için Digiturk baðlattým. Usta daha önce de aday olmasýna ve camiada tanýnan bir insan olmasýna raðmen ben 2015-2016 seçimlerine kadar onun adýný duymamýþtým. Hastanesini filan da bilmiyordum. Sonrasýnda herkes gibi ben de o dönem söylemlerini beðendim, dedim ki bu adam bir þeyler yapacak. Özellikle Lucescu ihtimali beni çok heyecanlandýrmýþtý.

Sonra geldi, söylediði gibi olmadý bu kýsým çok net. Fakat ne kadar zor þartlar altýnda kulübü yönettiði konuþulmuyor, daha doðru düzgün destur dememiþken yönetiminin ona darbe yapmaya çalýþtýðý konuþulmuyor, Ersun Yanal ýsrarýnýn ona verdiði zarar da ortada. Bence genel olarak çok yanlýþ deðerlendirilen bir adam. Leþ bir kadroyu temizledi, tertemiz bir kadro býraktý, Aðaoðlu da çok ekmeðini yedi ve yemeye devam ediyor.

Ha bunlar niye önemli, onu da söyleyeyim. Usta'nýn bir daha aday olma gibi bir ihtimali zaten yok. Kimsenin de böyle bir düþüncesi yok. Fakat doðru sebeplerle de olsa yanlýþlar desteklenirse hatalar tekrarlanmaya devam eder. Ben Aðaoðlu'na bakkal emanet etmem. Fakat bu sezon þampiyon olursak 3 ay eve girmeden kutlarým. 91. gün de gelir yine eleþtiririm. Neden eleþtirdiðimi detaylý bir þekilde yazýyorum, anlayan anlar, katýlan katýlýr, olmazsa olmaz, bu forum bunlarý konuþmak için var. Zamanýnda Fatih Tekke Beþiktaþ'a gidince burada 6 ay büyük linç yedi, savunan 3-5 kiþi vardý. Þimdi kimse hatýrlamaz o muhabbetleri. Halbuki çok aðýr þeyler söylenmiþti ve Fatih'in hakkýna girilmiþti. Bana kardeþi mi kuzeni mi ne buradan mesaj atmýþtý teþekkür etmiþti, çok hoþuma gitmiþti.

Þayet Aðaoðlu Sadri Þener ve Hacýosmanoðlu'nu da eleþtirseydi, ki bu günlere gelinmesinde Hacýosmanoðlu'ndan büyük Sadri Þener'in payý vardýr bence, o zaman ben samimiyetine daha fazla inanýrdým. Fakat onun nefretinin tek muhattabý Usta ise, o zaman bu iþte bir terslik vardýr, zira Aðaoðlu'nun finansal ve sportif "baþarýsý" Usta sayesinde. Onun býraktýðý futbolcularý sattý, para kazandý, onun býraktýðý oyuncularla da kendi takýmýna çok saðlam bir iskelet oluþturdu. Bir tek Usta'ya karþý olmasý haklý bir davranýþ deðil. Hele ki Nihat Özdemir ve Yýldýrým Demirören'le bu kadar yakýn iliþkileri varken. Aðaoðlu'nun yaptýðý birçok þeyi baþkasý yapmýþ olsaydý BMN 40 kere istifaya çaðýrýrdý. Bu adam destek gördü, Onur'u takýmdan kovduðunda bir rüzgar aldý arkasýna. O olay olmasaydý bu adam aday bile olmayacaktý, bence ilk adaylýðý da içerde býraktýðý paralarýný toplamak içindi, zaten yönetimi hep eski yöneticilerdi ve çok kýsa sürede teker teker sebep göstermeden istifa ettiler. O rüzgarý bir aldýktan sonra ondan kralý yok zaten. Adam öldürse Usta'yý suçlar çýkar iþin içinden. Kimse de noluyoruz demez.

Alýntý My Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yav arkadaþlar yanlýþ anlamasýn, isteyen istediðini elbette yazacak felan da durum yalaðuz yukardaki gibi olmaya baþladý
    Foruma giriyorum, bir þey yazayým diyorum, özellikle de Usta'nýn adýný anmayayým da boþuna tartýþma çýkmasýn diyorum. Ben onun adýný anmasam da biri gelip türlü türlü hakaret ediyor onun üzerinden. Çýkmýþ 9'a, inmez 8'e anlayacaðýn, ben de saldým. Düþündüðümü söylerim.

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

Alýntý fanatikdevri Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    34 yaþýnda gelmiþti,Slovak Milli takýmýnýn kaptanýydý, aldýðý ücret 1.300 bin € o zamanki Euro kuru ile 4.5 trilyon,senin þu anda Durica gibi kaliteli stoperin olsa þampiyon olurdun,Aðaoðlu doðru düzgün bir stoper bulabilmek için kaç tane stopere transfer yaptý.
    Da Costa Katardan getirildi,bu sezon maç baþý alýyor,seneye 450 bin € + maç baþý 4 bin € hsap et.

Usta kulübü iHO dan aldýðýnda tüm futbolcularýn UEFA ile dosyasý vardý,53 çöp ve elde altyapýdan takýma sokulacak kimse yoktu.Usta eðer gitmeden Yusuf ve Abdülkadiri satsa 40 milyon € ile bütçeyi kara geçirir,sonra ortada prim kasardý,birileri gibi.
    Hocam da costa gayet makul fiyatlara transfer edildi.
    1.3 milyon euro 2 yýl sözleþme. 36 yaþýnda adam 1.3 alacak.
    sosa diyorsun sosanýn aldýðý para 3.5 milyon euro 3 yýl 11
    milyon euro. 5 bonservis 16 milyon euro.

yani sosanýn 3 yýllýk maliyetiyle bu takým bu sene kafaya oynuyor. Anlatabiliyor muyum?
    Kur lar üzerinden yorum yaparak laf cambazlýðý yapmaya gerek yok.

bugün usta ile iho yerine sadri þenerden sonra aðaoðlu gelseydi ki sadri baþkandan da çok hazetmem bugün farklý bþr kulüp yapýsý olabilirdi.

he bu arada bilemiyorum belki bu kötü durumlarda biraz kulübün nefes almasý aðaoðlunu baþarýlý da kýlýyor olabilir ama zaman neler gösterecrk görecrðiz

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý Karmam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben bu konularý konuþmaktan büyük keyif alýrým. Bu benim için Atay Aktuð döneminden beri böyledir. 2010 þampiyonluðumuz verilmediðinde futbola küstüm, birkaç yýl takip etmedim, edemedim. Nasýl olsa þampiyon yapmayacaklar diye tribe girdim, her Trabzonsporlu az çok yakalamýþtýr bunu. Hacýosmanoðlu Cardozo'yu getirdiðinde sýrf onu izlemek için Digiturk baðlattým. Usta daha önce de aday olmasýna ve camiada tanýnan bir insan olmasýna raðmen ben 2015-2016 seçimlerine kadar onun adýný duymamýþtým. Hastanesini filan da bilmiyordum. Sonrasýnda herkes gibi ben de o dönem söylemlerini beðendim, dedim ki bu adam bir þeyler yapacak. Özellikle Lucescu ihtimali beni çok heyecanlandýrmýþtý.

Sonra geldi, söylediði gibi olmadý bu kýsým çok net. Fakat ne kadar zor þartlar altýnda kulübü yönettiði konuþulmuyor, daha doðru düzgün destur dememiþken yönetiminin ona darbe yapmaya çalýþtýðý konuþulmuyor, Ersun Yanal ýsrarýnýn ona verdiði zarar da ortada. Bence genel olarak çok yanlýþ deðerlendirilen bir adam. Leþ bir kadroyu temizledi, tertemiz bir kadro býraktý, Aðaoðlu da çok ekmeðini yedi ve yemeye devam ediyor.

Ha bunlar niye önemli, onu da söyleyeyim. Usta'nýn bir daha aday olma gibi bir ihtimali zaten yok. Kimsenin de böyle bir düþüncesi yok. Fakat doðru sebeplerle de olsa yanlýþlar desteklenirse hatalar tekrarlanmaya devam eder. Ben Aðaoðlu'na bakkal emanet etmem. Fakat bu sezon þampiyon olursak 3 ay eve girmeden kutlarým. 91. gün de gelir yine eleþtiririm. Neden eleþtirdiðimi detaylý bir þekilde yazýyorum, anlayan anlar, katýlan katýlýr, olmazsa olmaz, bu forum bunlarý konuþmak için var. Zamanýnda Fatih Tekke Beþiktaþ'a gidince burada 6 ay büyük linç yedi, savunan 3-5 kiþi vardý. Þimdi kimse hatýrlamaz o muhabbetleri. Halbuki çok aðýr þeyler söylenmiþti ve Fatih'in hakkýna girilmiþti. Bana kardeþi mi kuzeni mi ne buradan mesaj atmýþtý teþekkür etmiþti, çok hoþuma gitmiþti.

Þayet Aðaoðlu Sadri Þener ve Hacýosmanoðlu'nu da eleþtirseydi, ki bu günlere gelinmesinde Hacýosmanoðlu'ndan büyük Sadri Þener'in payý vardýr bence, o zaman ben samimiyetine daha fazla inanýrdým. Fakat onun nefretinin tek muhattabý Usta ise, o zaman bu iþte bir terslik vardýr, zira Aðaoðlu'nun finansal ve sportif "baþarýsý" Usta sayesinde. Onun býraktýðý futbolcularý sattý, para kazandý, onun býraktýðý oyuncularla da kendi takýmýna çok saðlam bir iskelet oluþturdu. Bir tek Usta'ya karþý olmasý haklý bir davranýþ deðil. Hele ki Nihat Özdemir ve Yýldýrým Demirören'le bu kadar yakýn iliþkileri varken. Aðaoðlu'nun yaptýðý birçok þeyi baþkasý yapmýþ olsaydý BMN 40 kere istifaya çaðýrýrdý. Bu adam destek gördü, Onur'u takýmdan kovduðunda bir rüzgar aldý arkasýna. O olay olmasaydý bu adam aday bile olmayacaktý, bence ilk adaylýðý da içerde býraktýðý paralarýný toplamak içindi, zaten yönetimi hep eski yöneticilerdi ve çok kýsa sürede teker teker sebep göstermeden istifa ettiler. O rüzgarý bir aldýktan sonra ondan kralý yok zaten. Adam öldürse Usta'yý suçlar çýkar iþin içinden. Kimse de noluyoruz demez.

Foruma giriyorum, bir þey yazayým diyorum, özellikle de Usta'nýn adýný anmayayým da boþuna tartýþma çýkmasýn diyorum. Ben onun adýný anmasam da biri gelip türlü türlü hakaret ediyor onun üzerinden. Çýkmýþ 9'a, inmez 8'e anlayacaðýn, ben de saldým. Düþündüðümü söylerim.
    istifa ettiði zaman ayný þeyi söylemiþtim, bugün tu kaka edilen usta bir gün gelecek kurtarýcý olacak diye... inþallah o durumlara düþmeyiz tabi ama bir taraftan da yaptýklarýmýzla hak ediyoruz..

Ali Ýhsan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Çoðunluðu düzeysiz yorum yaptýðý için artýk engellemeye baþladým ama ilk kez Usta'yý düzeyli þekilde savunan birisi olduðu için cevap vermek istedim.

Yine de düzeyli olsa da Usta'nýn bu denli savunulmasý beni çok rahatsýz ediyor

Ben Ünal Karaman olayýndan dolayý uzun süredir çok beðendiðim Ahmet baþkana çok kýzgýndým. Orada yapýlan þey arkaplanda ne oldu bilemesemde beni çok üzdü, ÞL cezasý olayý bile o bir hafta boyunca hissettiklerimi hissettirmedi bana.

Ama Usta savunmak için Aðaoðlu'na giydirilmesi bana biraz garip geliyor. Muharrem Usta Trabzonspor'un ekonomisini düzelteceði sözünü verdiði halde gidip menejerlere, futbolculara ve Ersun Yanal'a adeta Trabzonspor'un tapusunu verdi. Yaptýðý transferler doðru muydu? Çoðunlukla evet, Ersun Yanal onun döneminde gelmemiþti ama onun döneminde kulüp soyuldu. Bu transferlerin ekonomik boyutunun sorgulanmasý kesinlikle gerekiyor. Trabzonspor'un ayný anda 2.5 3 m euro bandýnýn üstünde Onur, Burak, Sosa, Kucka gibi adamlar oynatacak lüksü yok maalesef. Bu oyunculara ve menejerlerine verilen diðer paralar, tavizler daha vahim.

Onun býraktýðý futbolcularý sattý, para kazandý, onun býraktýðý oyuncularla da kendi takýmýna çok saðlam bir iskelet oluþturdu.

Bu cümle ise tüm Usta'cýlarýn kullandýðý en hatalý argüman.

Trabzonspor'un 2018-2019 sezonu boyunca sürekli satýþ veya elden çýkarma yaparak ekonomisini düzelttiði dönemde kar ettiði tek oyuncu Okay'dý ve Okay da Hacýosman zamanýnda alýndý.

Burak'la yapýlan fesih sözleþmesinde ileriye dönük alacaklardan vazgeçildi, geçmiþe dönük borçlar yapýlandýrýldý ki o borçlar arasýnda Usta döneminde ödenmeyen paralar da vardý. Alýnan bonservis de muhtemelen FFP uydurma için yapýlan bir atraksiyondu.

Kucka gönderilirken borçlarý yapýlandýrýldý, geldi gibi gözüken bonservis yine Kucka'ya gitti.

Matus Bero satýldý ki nerdeyse alýndýðý paraya ve çok cüzi bir ücrete gitti. Castillo da zararýna satýldý. Trabzonspor o dönem sadece Wakaeme, Zargo, Hosseiniyi cüzi bonservislerle aldý, Ekuban kiralandý, bedelsiz Amiri alýndý ve kiradaki birçok genç oyuncu kadroya geldi. Devre arasý zaten transfer yapýlmadý (yasak var muhabbeti)

Þimdi bu durumda Usta sayesinde hangi parayla hangi oyuncu alýnmýþ oluyor? Resmen ligin tozunu atan Wakaeme, Usta döneminin en silik oyuncularýndan Bero fiyatýna alýnýyor.

Diðer konu da Usta dönemi alýnan oyuncularla iskelet kurulmasý

Bu savý destekleyen üç isim var, Sosa, Novak, JP. Bunlara geçen senenin yarýsý için Onazi'yi ekleyebiliriz.

Novak ve JP doðru transferler olsa da Novak gibi 2m euro bonservis verilen bir adama 2.5 yýllýk sözleþme imzalanmýþ olmasý bir felaketti, o hatanýn bedelini bu yaz ödeyeceðiz büyük ihtimalle...

Sosa ise çok yüksek sözleþmesine ve simge transfer olmasýna raðmen Usta döneminde adeta deðersizleþtirilmek için uðraþýlmýþ, parasý verilmemiþti ve Aðaoðlu gelince birden adam deðere bindi. Aslýnda Aðaoðlu da ilk geldiðinde sallýyordu ama muhtemelen Ünal hocanýn yönlendirmesiyle bir þekilde 1 senedir yatan adam deðerlendirildi ve þimdi aldýðý parayý hakettiðini görüyoruz. Burada bir yönetim baþarýsý varsa Usta döneminde de bir yönetimsizlik vardýr net þekilde...

Kadronun diðer dinamiklerine bakýnca Uðurcan, Abdülkadir, satýlan Yusuf Yazýcý gibi isimler altyapýdan zaten onlarý yönetimlere yazamayýz. Stoper konusu Usta zamaný da benzer þekildeydi.

Usta yönetimi iyi oyuncular aldý ama herkesin alabileceði o oyuncularý deðerinden de fazla rakamlara aldý, yöneticilik bu deðil. Yöneticilik Ekuban'ý, Sörloth'u almak, Wakaeme'yi almak. Mikel'i 1.5 m a almak

Tabi bu yönetimin bence Ustavari hatasý olan Sturridge konusunu da eleþtirmem gerekir. Geldiði günden beri eleþtiriyorum ama Sturridge Usta döneminde alýnsaydý þimdi 5 m da tazminat vermiþ göndermiþ olurduk. Benzer þekilde Mikel'i idare edemeyiþleri de Usta'nýn Sosa olayýndaki hatalarýna benziyor.

Ben doðrularý yanlýþlarý vs tarttýðýmda þartlara göre Trabzonspor'da gördüðüm en baþarýlý iki yönetimden biridir Aðaoðlu. Diðeri de yine Aðaoðlu'nun da olduðu Özkan Sümer yönetimidir.
    Konu Ali Ýhsan tarafýndan (09.06.2020 Saat 11:06 ) deðiþtirilmiþtir.
    Hürriyetimi kaybettim, cesaretimi asla kaybetmeyeceðim!

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Aga dertleri trabzonspor olmayan 2 3 isim var forumda isleri muho bunu herkes goruyor.adam sevicikleri oyle noktalara geldiki 1 yil men cezasinin ardindan 6 ay ustune gelip ilk yorumunda ha ne oldu gordunuz mu ahmet baskaninizi diyerek zafer kazanmiscasina gulucukler sacip alcaklasanlarda var bugun ki tablonun basarinin eseri muho ve icraatleridir diyende..alintiladikca bunlari kisir donguye giriyor forum yapmayalim arkadaslar bunlara laf anlatcagina deveye hendek atlat ayni hesap forumun ruh sagligi icin rica ediyorum bu is tartisma olmakdan cikti artik isi inada bindirdi bunlar..baska konulara yogunlasalim bunlar trabzonsporun basarisini da istemiyorlar adim gibi eminim degmez ugrasmaya.

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý Anil Cevik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzonspor'u da kuran aslinda Muharrem Usta. Trabzon futbolla Muharrem Usta'yla tanisti.
    Avni Aker'i dahi kendi cebinden yapanda ta kendisiydi.
    Trabzon'da Kurtulus Savasi'nda halki örgütleyen de Muharrem Usta'ydi.
    Hatta Trabzon'un fethine de katildigi rivayet edilir Muharrem Usta'nin.
    Trabzon isminin kökeni bile Usta kelimesidir. Usta ismi olmus zamanla Trabzon.

Forumun her basliginda sacma sapan mesajlarini görüyorum. Millet cevap verdikce yapisti foruma. Beyler rica ediyorum cevap vermeyin, azalarak bitsin.
    Futbolu icad edeninde o oldugu soyleniyor mukemmel tespitler

tristram - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

forumda 2 kisi var surekli ayni seyleri tekrar edip duruyor.sanirim yazdiklari sacmaliklar alinti yapilinca ciddi bir tespit yaptiklarini falan dusunuyorlar.aðaoðlu'na bakkal emanet etmezmis.bunu yazan kisinin meslegini merak ediyorum.
    agaoglu usta'nin kadrosunun ekmegini yemismis.tespite bak.meydani bos buldunuz atip tutuyorsunuz.

usta doneminde alinan topcular:

muhammed demirci,kucka,sosa,pereira,novak,burak,hubocan,bon gonda,volkan sen,kamil,sheydayev,onazi,castillo,bero,rodallega, mas,ibanez,suk,olcay,durica,medjani..bu adamlarin hepsine toplam harcanan bonservis ucreti 35 milyon euro civari.maas desen 40 milyon euro'ya kadar cikmisti..kaldi ki bu alinan topcularin ne bonservislerini ne de maaslarini duzgun odedi.
    bu adamlarin icinde pereira,sosa,novak ve kamil hala kadroda.gercekten muazzam iskelet birakmis..4 kisilik iskelet.les kadroyu adam etti diyorsunuz ama geldiginde okay,mbia,cardozo,ekici gibi kaliteli topcularda vardi abartmayin..iho'dan nefret ederim ama donemindeki en temel problem kadronun asiri kalitesiz olmasi degildi.belki sampiyonluk icin yetersizdi ama kesinlikle les degildi..

utanmadan arlanmadan abdulkadir ve yusuf'u ugurcan'i usta'nin hanesine yazmayin ayiptir.bu cocuklarin yetismesinde ne usta'nin ne de agaoglu'nun payi var.gelisimlerinde paylari olabilir ama ustun yoneticilik meziyetleri sayesinde bu degerlere sahip olmadik.ki gelisimlerinde aslan payi yine agaoglu'na ait..

simdi gelelim agaoglu donemine:
    wakayeme,hosseini,zargo,ekuban,amiri,campi,sorloth ,erce,ndiaye,da costa,guilherme,sturridge,mikel,manoel,yusuf sari,dogan erdogan ve yatirim amacli alinan diger gencler.toplam harcanan bonservis 6-7 milyon euro,maas 15 milyon euro civari..

saha sonuclarina bakarsak 6-7 yiyen takimdan sampiyonluk mucadelesi veren takima evrildik ama beyzadeler agaoglu'na bakkal emanet etmezmis.iki tabloyu karsilastirip usttekini basarili bulan adamin en yakin saglik kurulusuna basvurmasi elzemdir..

hersey kabak gibi ortadayken sizin amaciniz nedir?kardesim o secim doneminde usta'nin soyledikleri bize de mantikli gelmisti ve desteklemistik ama beceremedi iste ne zorluyorsunuz.mevcut basarinin usta ile uzaktan yakindan en ufak bir alakasi yok.sayfalar boyunca utanmadan yalan soyleyip duruyorsunuz.akrabasi veya hastane personeli olabilirsiniz ama yapmayin yetti artik.insanlari salak yerine koymayin.o donemi buradaki herkes net hatirliyor.
    Konu tristram tarafýndan (09.06.2020 Saat 21:00 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul

3 gün sonra sezonun en önemli maçýna çýkacaðýz, þu gündeme bak...Yazýk gerçekten. Kapatýn þu baþlýðý...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Ýlker Yazýcýoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Þu anda þampiyonluðun en güçlü adayýyken, 8 hafta sonra þampiyon olma ihtimali varken yönetim üzerinden nefret duygusu kasýlmasýnýn mantýðýný anlamakta zorlanýyorum.

Ne istiyoruz acaba?
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarýmýz Avni Aker'de...

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Liberal ekonominin babasý Adam Smith'in serbest piyasa ve hür teþebbüs için uyarladýðý meþhur bir sözü var: "Býrakýnýz yapsýnlar býrakýnýz geçsinler."

Ayný mottoyu BMN foruma uyarlamak gerekirse her ne kadar Muharrem'in kadrolu savunucularý olduklarýný bilsek de fikirlerini yazmakta serbest býrakýlmalarýný cezai yaptýrýma uðramamalarýný forumun selameti açýsýndan temenni etmek lazým..

Býrakýnýz yazsýnlar.

Býrakýnýz papaðan gibi ayný doneleri tekrarlayýp dursunlar okuyun geçin veya alýntýlama yapmayýn yada býkmadan usanmadan reddiyelerinizi yazýn..Burada yazýlan yazýlarýn camianýn þampiyonluk havasýný bozacaðýný gündemi deðiþtireceðini söylemek ve en nihayetinde Trabzonspor'a zarar vereceði düþüncesine kapýlmak doðru deðil..

Ben nasýl Muharrem'i çatýr çatýr eleþtiriyorsam onlar da Agaoðlu'nu eleþtirebilir..Eleþtirme hakkýný kimsenin elinden almamalýyýz..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    38

Alýntý sasone Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ahmet Aðaoðlu'nun bir kukla olduðunu görmekten aciz insanlar onu savunacak kadar da zeka sahibidirler.

Sözde kulübün baþkanýsýnýz ve bir toplantýda yöneticiniz size paran kadar konuþ diyor.
    8 hafta sonra insallah þampiyon olacaðýz.ve a.agaoglu efsane olacak.batistan zirveye diye tezler yazýlýr üzerinde.

Çaðdaþ DENÝZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Yaþ
    37

Býrakýn su baþkanýn yakasýný artýk yetti Ya hep eleþtiri hep hakaret hiçbirþeyi begenmiyorsunuz ondan sonra baþarý gelmiyor ne kadar kolay sallamak yeter Ya
    "Eðer yasalara saygý gösterilmesini istiyorsak, önce saygý gösterilecek yasalar yapmak lazýmdýr."
    Louis D. Brandeis

atlantis - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Aðaoglu Trabzonspor'un baþýna gelen nimettir. Dürüst, cebini düþünmeyen Trabzonsporla yatan kalkan biri, iyiki gelmiþ...Nedense uzun zaman sonra kaným ýsýndý bir baþkana...
    T R A B Z O N S P O R

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Ýlker Yazýcýoðlu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    41

Baþkan tabi ki de kusursuz deðildir, baþkaný icraatlarý konusunda tutarlý eleþtiren arkadaþlara saygý duymakla birlikte, þu andaki gündemimizin (en azýndan bir kaç kiþinin gündeminin) baþkan ve yönetim þekli olmasýný çok garip karþýlýyorum. Keza 8 hafta sonra acayip duygular içerisinde olabiliriz...

Ýlginç...
    Arafilboylu

Ve mikrofonlarýmýz Avni Aker'de...

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Hakareti, aþaðýlamayý dil edinmiþ kimseler var maalesef. Bu ve yukarýda bahsini ettiðin bazý konularda haklýsýn. Ama aðýr Ustacý olduðun da aþikar

Ýyi takip edemiyorum forumu ama yanýlmýyorsam 3 kiþi varsýnýz Usta aþaðý Usta yukarý Sasone'du biri sanýyorum Usta öncesi baya aktifti forumda Usta'yla birlikte o da iþte karabatak gibi sýkýntýlý zamanlarda bir su yüzüne çýkýp sonra yine kayboluyor. Bu bana çok acayip geliyor

Düþündüðünü söyleyeceksin tabiki. Kimsede buna müdahele etmemeli . Bazý arkadaþlar yöneticilere seslenmiþ, ondan diyorum. Bana göre ne kadar hoþumuza gitmese de birbirimize tahammül edicez. Buradaki en önemli unsur karþýlýklý saygý. Bütün yapýyý ayakta tutan en önemli kriter karþýlýklý saygý. Ustalar Aðaoðlular felan hepsi gelir geçer yine (her zaman olduðu gibi) kalýrýz burada baþbaþa.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

fanatikdevri - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Ýlker Yazýcýoðlu Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Baþkan tabi ki de kusursuz deðildir, baþkaný icraatlarý konusunda tutarlý eleþtiren arkadaþlara saygý duymakla birlikte, þu andaki gündemimizin (en azýndan bir kaç kiþinin gündeminin) baþkan ve yönetim þekli olmasýný çok garip karþýlýyorum. Keza 8 hafta sonra acayip duygular içerisinde olabiliriz...

Ýlginç...
    Abi 8 hafta kala takýmýn en önemli futbolcusu sakat,maça çýkamýyacak biz sebebini bilemiyoruz,3 ay tedavimi olmadý anlamadým.Þimdi biz bunu sorgulayýnca takýmýn huzurunu bozuyoruz oluyor ama onlar 8 hatfa kala takýmýn beynini hazýrlamamýþlar pamuklara mý saralým.

Ndiayenin 9 milyon TL maliyeti var,sakatlýk yüzünden ameliyat oluyor,sahada olacaðý belli deðil.

Kimse neden bilgi bile vermiyor taraftara,neden adam yerine konmuyor taraftar.
    Konu fanatikdevri tarafýndan (10.06.2020 Saat 22:42 ) deðiþtirilmiþtir.
    FORMANIN ÖNÜNDEKÝ ARMAN ÝÇÝN OYNA ARKASINDA YAZAN ÝSMÝ HATIRLAYACAKLARDIR.

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Alýntý fanatikdevri Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi 8 hafta kala takýmýn en önemli futbolcusu sakat,maça çýkamýyacak biz sebebini bilemiyoruz,3 ay tedavimi olmadý anlamadým.Þimdi biz bunu sorgulayýnca takýmýn huzurunu bozuyoruz oluyor ama onlar 8 hatfa kala takýmýn beynini hazýrlamamýþlar pamuklara mý saralým.

Ndiayenin 9 milyon TL maliyeti var,sakatlýk yüzünden ameliyat oluyor,sahada olacaðý belli deðil.

Kimse neden bilgi bile vermiyor taraftara,neden adam yerine konmuyor taraftar.
    Sosa biri sanýrým. Ndiayeyle Sosada durum buysa ben hiç maç diye kasmayayým o zaman Bir ara girer skora bakarým.
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Hakareti, aþaðýlamayý dil edinmiþ kimseler var maalesef. Bu ve yukarýda bahsini ettiðin bazý konularda haklýsýn. Ama aðýr Ustacý olduðun da aþikar

Ýyi takip edemiyorum forumu ama yanýlmýyorsam 3 kiþi varsýnýz Usta aþaðý Usta yukarý Sasone'du biri sanýyorum Usta öncesi baya aktifti forumda Usta'yla birlikte o da iþte karabatak gibi sýkýntýlý zamanlarda bir su yüzüne çýkýp sonra yine kayboluyor. Bu bana çok acayip geliyor

Düþündüðünü söyleyeceksin tabiki. Kimsede buna müdahele etmemeli . Bazý arkadaþlar yöneticilere seslenmiþ, ondan diyorum. Bana göre ne kadar hoþumuza gitmese de birbirimize tahammül edicez. Buradaki en önemli unsur karþýlýklý saygý. Bütün yapýyý ayakta tutan en önemli kriter karþýlýklý saygý. Ustalar Aðaoðlular felan hepsi gelir geçer yine (her zaman olduðu gibi) kalýrýz burada baþbaþa.
    Bu tartýþmadan ari bir þeye deðinmek isterim.
    Genç nesil çok bilmiyor ama TS'nin hiç borcu olmadýðý zamanlarda da yönetimleri çok kötüydü.

Misal Atay Aktuð yönetimleri: 2003-2004 ve 2004-2005 takým iyi idi, oturmuþtu, fena da oynamýyordu ancak kulubede hiç alternatif yoktu, ve ikinci forvet gibi ciddi eksik vardý. Fatih sakatlandýðýnda forvetsiz maça çýkýyorduk, ziya Doðan (kendisini hiç beðenmem) yalvardý nerdeyse forvet alýn, diye Atay resmen dalga geçmiþti, bizim oralarýn çocuðu yakýnmasý doðal diye.
    Takým iki kez þampiyonlar ligi kapýsýndan döndü. Biri Dinamo Kiev faciasý diðeri Famagusta.
    Bu iki sezonda hele ki dinamo Kiev'i orda yenmistik kadro çok dardý. Bir futbolcu bile transfer etmemiþti. Forvet yoktu örneðin.
    Sonraki sezon þampiyonlar ligine gidelim transfer yapacaðýz gibi dünyanýn en absürt lafýný söyleyip elendikten sonra da Tomas Jun kazmasýný almýþtý. Anarthosis Famagusta maçlarýnda oynayamamisti bir de.

Sonuç olarak çok eleþtirilen ÝHO ve MUHO dahi o iki sezondan birinde þampiyonlar ligine kalýrdý.

Dolayýsýyla 2005 sonrasý takým 2011 e kadar belini doðrultamadý.
    Demem o ki, eskiler de çok kötüydü. Sadece borç olmadýðý için konuþulmuyor yeterince...

Edit: Kronolojik düzeltme için @Sefer Asan 'a teþekkürler
    Konu halilaziz61 tarafýndan (11.06.2020 Saat 13:37 ) deðiþtirilmiþtir.
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    44

Bazen taraftarýmýz mý daha komik Stand Up yapan sanatçýlar mý karar veremiyorum.

Aðaoðlu'nun baþkan olduðu sene yarýþtýðý rakibi geliyor aklýma,
    Takýmýn 2 yýlda altýndan kalktýðý davalar,
    Ödediði paralar,
    Takýmýn geldiði konum geliyor aklýma ve yeniden Aðaoðlu'nun seçimde ki rakibi geliyor aklýma.

Sonra aklýmdan tüm bunlarý çýkarýyorum ve,
    Bugün bazý kesimlerce dillendirilmeye çalýþýlan isimlerin neden o gün aday olmadýklarý geliyor aklýma..

Sonra bunu da unutuyorum, gözlerimi kapatýyor ve Aðaoðlu iyi ki bizimle diyorum.

Antrenmanda yabancý oyuncu döven yerlilerin olduðu kulüpten,
    Mutfaklarda birbirine meydan okuyan kulübe gelmek için ne yaptýk ki hak ettik diyorum...

Beyler kafanýzý çalýþtýrýn.
    Baþkan sadece yönetmiyor,
    Desteði de ardýna alýyor..

Bir kere iþiniz olmayan þeye karýþmayýn ve býrakýn insanlar bildikleri iþleri yapmaya devam etsinler...

Nereden
    Bursa

Eðer söylediðimiz ve yazdýðýmýz þeyler buradaKÝ üyeler üzerinde en azýndan acaba doðru olabilir mi sorusunu bile uyandýrmýyorsa,neden gözlerini gerçeklere bu kadar kapatmýþ ve algýlarla oluþturulan yalan bir dünyaya hapsolmuþ insanlara bir þey anlatmaya gayret edeyim?

Muharrem Usta'yý Trabzonspor baþkan adayý olduðu güne kadar tanýmýyordum ve seçildiði kongre baþlýðýnda da Trabzonspor'un ÝHO tarafýndan batýrýlmýþ olduðunu ve Muharrem Usta'nýn bu batmýþ kulübe baþkan olarak büyük bir hata yaptýðýný,altýnda ezileceðini açýk açýk yazmýþ biri olarak diyorum ki eðer Mehmet Yiðit Alp ve Ali Sürmen çetesi içerden ve dýþardan Muharrem Usta'ya ihanet etmese takýmý devlete teslim etmeden de kurtarabilirdi.

Ama burada gerçeklerin bir önemi yok ve asýl büyük tehlike bu kafa yapýsýndaki,algýlarla güdülen insanlarýn toplum içinde gerçek bireyler olmasý.
    Bu insanlar birer anne,baba,eþ,öðretmen,ve siyasi tercihler yapýyorlar,ülke geleceðine karar veriyorlar.

Ahmet Aðaoðlu gibi çok vasat birinin güdebildiði insanlarý gerçek algý uzmanlarý ülkesine ve milletine düþman bile eder.
    Ve korkarým asýl tehlike de bu.Trabzonspor gibi daha sýnýrlý bir olayda doðru ile yanlýþ ayýrmaktan aciz insanlar hayatýn geri kalanýnda nasýl doðru kararlar verebilir?

Burada çok fazla yazmama sebebim budur,ceza olayý da belki taraftarý uyandýrýr diye ümitlendim,bildiðim doðrularý yazdým o kadar.Trabzonspor'un zararýný isteyecek biri olsam Ahmet Aðaoðlu'nu desteklerdim zaten.

Geçen sezon devre arasýnda iddia eilen transfer yasaðýnýn belgesini bile sunmaktan aciz insanlar kulübü hangi çýkmazlara sürüklediler,açýk açýk sorabilen bir kiþi bile yok.
    Konu sasone tarafýndan (12.06.2020 Saat 14:52 ) deðiþtirilmiþtir.
    • Memento mori

Kadir - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Standart Trabzonsporumuz'un Baþkaný Ahmet Aðaoðlu!

Sezonu þampiyon bitirmek gibi bir dertleri yok bunlarýn. Aðaoðlu’na gömülecek zaman mý þimdi ? Tüm camia bir olup hedefe odaklanma zamaný! ÞAMPÝYON olursak sevinecek misiniz? Yoksa bu kadar kötülediðiniz Aðaoðlu dönemdine þampiyonluk geldi diye bozulacak mýsýnýz??

Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Alýntý sasone Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eðer söylediðimiz ve yazdýðýmýz þeyler buradaKÝ üyeler üzerinde en azýndan acaba doðru olabilir mi sorusunu bile uyandýrmýyorsa,neden gözlerini gerçeklere bu kadar kapatmýþ ve algýlarla oluþturulan yalan bir dünyaya hapsolmuþ insanlara bir þey anlatmaya gayret edeyim?

Muharrem Usta'yý Trabzonspor baþkan adayý olduðu güne kadar tanýmýyordum ve seçildiði kongre baþlýðýnda da Trabzonspor'un ÝHO tarafýndan batýrýlmýþ olduðunu ve Muharrem Usta'nýn bu batmýþ kulübe baþkan olarak büyük bir hata yaptýðýný,altýnda ezileceðini açýk açýk yazmýþ biri olarak diyorum ki eðer Mehmet Yiðit Alp ve Ali Sürmen çetesi içerden ve dýþardan Muharrem Usta'ya ihanet etmese takýmý devlete teslim etmeden de kurtarabilirdi.

Ama burada gerçeklerin bir önemi yok ve asýl büyük tehlike bu kafa yapýsýndaki,algýlarla güdülen insanlarýn toplum içinde gerçek bireyler olmasý.
    Bu insanlar birer anne,baba,eþ,öðretmen,ve siyasi tercihler yapýyorlar,ülke geleceðine karar veriyorlar.

Ahmet Aðaoðlu gibi çok vasat birinin güdebildiði insanlarý gerçek algý uzmanlarý ülkesine ve milletine düþman bile eder.
    Ve korkarým asýl tehlike de bu.Trabzonspor gibi daha sýnýrlý bir olayda doðru ile yanlýþ ayýrmaktan aciz insanlar hayatýn geri kalanýnda nasýl doðru kararlar verebilir?

Burada çok fazla yazmama sebebim budur,ceza olayý da belki taraftarý uyandýrýr diye ümitlendim,bildiðim doðrularý yazdým o kadar.Trabzonspor'un zararýný isteyecek biri olsam Ahmet Aðaoðlu'nu desteklerdim zaten.

Geçen sezon devre arasýnda iddia eilen transfer yasaðýnýn belgesini bile sunmaktan aciz insanlar kulübü hangi çýkmazlara sürüklediler,açýk açýk sorabilen bir kiþi bile yok.
    Valla kardeþim olaylara son derece yanlý baktýðýný(zý) düþünüyorum. Ama neye nasýl baktýðýn(ýz) beni ilgilendirmez. Katýlmadýðým fikir olursa söylerim. Ama sýnýrýmý da aþmamaya çalýþýrým. Her konuþman(ýz) Usta üzerinden olunca bir süre sonra antipatik geliyorsun(uz) millete. Kýyamet kopuyor yaka paça mücadele sürüyor kötü bir durum olduðunda çýkýp o da Usta deyince...

Birileri yüzünden takýma küsmeyin. Her zaman yazýn. Sadece Aðaoðlu 'na çakmak için degil. O zaman zaten bu kadar yadýrganmazsýn(ýn)
    Murat

Yýldýray Emanet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Baþkanýn 1 ila 2 yýl daha kredisi þimdiden oluþmuþ olmalý zannýmca
    Konu Yýldýray Emanet tarafýndan (12.06.2020 Saat 20:31 ) deðiþtirilmiþtir.

CaptanBarbosa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

1. Kanaldan verilmedi diye serzeniþte bulunmak yanlýþtý, adamlarýn aðzýna durduk yere sakýz olduk ego gösterisi yapmaya baþladýlar bal liginde de olsak 1. Kanaldan biz veriliriz diye.
    Kimin maçý daha çok izleniyorsa o maçý verirler 1. Kanaldan, yayýn gelirimiz onlardan daha az, ticari olarak yanlýþ biþey yok evet ama üsluben bizim 1. Kanaldan verilmemiz gerekirdi haklýsýn fakat o açýklamayý yapmak yanlýþ. Hem kendini küçük düþürüyorsun hem lavuklara ego kastýrýyorsun.

SM-A730F cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)