Sayfa 583 Toplam 674 Sayfadan BirinciBirinci ... 83 483 533 573 581 582 583 584 585 593 633 ... SonuncuSonuncu
Toplam 16850 adet sonuctan sayfa basi 14,551 ile 14,575 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ahmet Ali Aðaoðlu | 17. Baþkan

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Newton kararý neden alýndý biliyor musun Ulvi? Çimþir ile neden yola çýkýldý?

Cevabý çok basit..

Ucuz iþçilik..

Ucuz maliyetli teknik direktörlerle çalýþýrsan tepe taklak olursun bu ligde..Bunu göremeyecek kadar futbol bilgisinden yoksun bunu yorumlayamayacak kadar acizsiniz..Yönetim dediðin idare dediðin þey milyonlarýn döndüðü bu futbol sektöründe iþi ehline teslim etmiyorsa liyakat kurallarýný çiðniyorsa kendi kafasýna göre hareket ediyor ucuz iþçiliði düstur ediniyorsa buna birileri karþý çýkar..Karþý çýkmak demek kösteklemek veya yýkmak demek deðildir..Sen þimdi birlik beraberlik içersinde olalým da dersin..Birlik beraberlik lafý faþist bi laftýr..Herkes ayný görüþte olmak zorunda deðil ve herkes herkesi eleþtirebilir..

Göreve yeni getirilmiþ birine destek olmak zorunda deðilim..Kulüp baþkanýna da bu kararý aldýðýndan beri muhalifim..Avcý gibi bir teknik adamý reddetmesinin sezon baþýnda oyalamasýnýn ceremesini çekiyoruz, aylardýr maç kazanmamýza raðmen puan farkýný eritemiyoruz bunu görüp eleþtirmek neden yakýp yýkmak olsun..

Yani þampiyonluða ulaþmaya ramak kala þeytanýn bacaðýný kýrmaya yaklaþtýðýmýz bir ortamda Aðaoðlu'nun amatörce hatalarýyla bir çuval inciri berbat etmesine neden seyirci kalayým..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Kendi durduðu uçta durmadýðý için insanlarý karþý kutba(Aðaoðlucu) ötelemeye çalýþan bir kafadan "özgür düþünce" , "fikir hürriyeti" falan öðrenecek deðilim, deðil hiç kimse.

Ucuza halletmeye çalýþtýðýný anladýk elbet. Çalýþtý, olmadý.
    Çimsir bile asla gelmemeliydi. Ünal Karaman'ý gönderiyorsan yerine getirdiðin ondan iyi olacak.
    Getirmedi. niye?
    Kerameti kendinde gördü. Ben yaptým, hoca kim olursa olsun yaparým dedi. Yanýldý.
    Bugün o tecrübenin ýþýðýnda Avcý geldi takýmýn baþýna.
    Toplantýda karþý çýkmýþ, çýkmamýþ beni ilgilendirmez.
    Hatta daha hoþuma gider, kendi muhalif olmasýna raðmen istiþarede çýkan karara uymuþ. Yetkisi aksi hareket etmesine müsait olmasýna raðmen.
    Buna þartlar zorlamýþtýr. Olabilir. Ben Aðaoðlu kurumsal bir adamdýr da demedim.
    Olmak zorunda da deðil.

Hiçbir þeyin uzmaný, ya da kurumsal bir profesyonel olmak zorunda deðil
    Ekibi ehil olsun yeter.

Ekibini ehiller arasýndan seçmeyi de öðrendi. Yanlýþ yaptý, þartlar zorladý öðrendi.

Þimdi bunca tecrübeyi edinmiþ baþkan. Doðru yola girmiþ, doðru sonuç alarak gidiyor.
    Maziye dönüp se-sa cümleleri ile ne kazanacaðýz?

Hatasýný tekrar ederse dönelim en baþa kadar.
    Bugün hatadan dönmüþ, devre arasý transfer dahil doðru iþler yapýlýrken, maziye dönmenin bu kulübe ne faydasý var?

"Ben demiþtim"
    Yahu hepiniz demiþtiniz Allah razý olsun.

Bugün ayný þeyleri tekrar etmek sadece köstek olmaktýr.

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Newton un hoca olmasýný sene baþýnda istedim

Ana sebep olarak yönetimin iyi hoca getirmeyeceðini bildiðim için bir ihtimal yýllarca iyi hocalara yardýmcý antrenör olan Newton un bir baþarý hikayesi yazabilecegini düþündüm.

Avcýya karþý çýktým gelene kadar.
    Nedeni hocalýðý ile alakalý deðil þike süreci ile alakalý idi. Ýbrahim Akýn lehine ifade yüzünden ben zihniyet olarak yakýn deðildim. Hele Egemenle birlikte gelecek olmasý þike ile sampiyonlugumuzu çalan takýmda emeði çalýnan bir oyuncu olarak oynama midesizligini gerçekleþtirdiði için istememe nedenlerinden ikincisi idi.
    Y
    Yani teknik hiçbir mesele yoktu. Ha avcý geldi týrnaðý ile kazýyarak kendini saygý duyulur hale getirdi, helal olsun umarým þike konusunda da TS nin hakkýnýn yendiðini düþünüyordur.

Newton konusunda yanýldým avcý konusunda da yanýldým e napayým öleyim mi. Birincisi nasýl olsa bize hoca alamazlar bari Newton kalsýn yzuundendi diðeri de þike süreci duygusallýðý.

Ha hala bizim aleyhimize bir þekilde þike sürecinde rol almýþ hiçbir adamýn TS den para kazanmamasý gerektiðini düþünüyorum o ayrý
    Konu halilaziz61 tarafýndan (24.02.2021 Saat 02:23 ) deðiþtirilmiþtir.
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

Ufuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kendi durduðu uçta durmadýðý için insanlarý karþý kutba(Aðaoðlucu) ötelemeye çalýþan bir kafadan "özgür düþünce" , "fikir hürriyeti" falan öðrenecek deðilim, deðil hiç kimse.

Çimsir bile asla gelmemeliydi. Ünal Karaman'ý gönderiyorsan yerine getirdiðin ondan iyi olacak.
    Getirmedi. niye?
    Kerameti kendinde gördü. Ben yaptým, hoca kim olursa olsun yaparým dedi. Yanýldý.
    Hatta daha hoþuma gider, kendi muhalif olmasýna raðmen istiþarede çýkan karara uymuþ. Yetkisi aksi hareket etmesine müsait olmasýna raðmen.
    Buna þartlar zorlamýþtýr. Olabilir. Ben Aðaoðlu kurumsal bir adamdýr da demedim.
    Olmak zorunda da deðil.

Ekibi ehil olsun yeter.

Ekibini ehiller arasýndan seçmeyi de öðrendi. Yanlýþ yaptý, þartlar zorladý öðrendi.

Þimdi bunca tecrübeyi edinmiþ baþkan. Doðru yola girmiþ, doðru sonuç alarak gidiyor.

Bugün hatadan dönmüþ, devre arasý transfer dahil doðru iþler yapýlýrken, maziye dönmenin bu kulübe ne faydasý var?

"Ben demiþtim"

Ünal hoca sonrasý Çimþir'e karþý çýktým, gerçek bir teknik adam istedim ama bu tercihi bile anlayabiliyorum. O kýsa sürede yeterince donanýmlý birini bulmak zordu. Gelen adam (eddie bile) farklý bir anlayýþ tercih ederdi (etti de). Nasýlsa benim elimde Nwakaeme, Eku, Sörloth gibi ligin üstünde oyunular var. Hüseyin bunlarý idare etsin yeter dedi. Þampiyon olamasak da Ünal hoca dönemindeki gibi oynadý takým. Kritik virajda gerçek teknik adamýn eksikliðini hissettik. Bu hataydý ama Eddie yanýnda ufak bir hata kalýyor.

Devre arasý bulamadýn edemedin, Eddie gelene kadar koca yaz geçti. Bariz belliydi Çimþir'in gideceði. Elini sallasan elli tane kaliteli adam var hala daha Eddie'yi getiren adam ders almamýþ demektir. Yeni yapýlanma döneminde Eddie gibi hiç deneyimi olmayan biri ile devam etmek asýl acý tecrübe oldu. Bu iþin teknik adamsýz olmayacaðýný Eddie ile anladý. Sezon baþý istemediði Avcý'yý onaylamak zorunda kaldý. Artýk anlamýþtýr diye düþünüyorum, öyle de gözüküyor.

Transfer forumuna da yazdým ama rabbim de yardým ediyor resmen:

-Avcý'yý Antalya'ya gidecek kadar çaresizken istedik. Bir fb istese verimli topraklar diye tutturmazdý.
    -Berat'ý ve Bakasetas'ý herkesin limit problemi varken istedik ve aldýk. Terim Berat+Bakasetas'ý istemiþti ama bonservis verebilecek durumda deðillerdi. Fb yine Baka ve Berat'la ilgilenip Mesut ve Ýrfan'ý alýnca bize kaldý. Bjk zaten üçün beþin hesabýný yapýyor. Baþak bile iyi durumda olsa salça olurdu kesin, iþler kötü gidince vizyon düþürdüler hemen Ömer Ali falan. Tek ciddi alýcýydýk.
    -Edgar feyenoord çakallýk yapýnca elde kaldý, tam gönderilecekken Avcý ile bizde fena topçu varmýþ ya moduna geçtik.

Göklerden gelen kararla kadro iskeleti kurduk resmen. Baþka zaman þu hamlelerden hiçbirini yapamazdýk muhtemelen.

Hazýr bu þans devam ediyorken Salih'e de çökmemiz gerek acil. Bedavaya Baker ikamesi. Hemde yerli ve kaliteyi azaltmayacaðý garanti. (Büyük olasýlýkla yukarý çeker)

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya
    Yaþ
    37

Bu baþlýkta eleþtirinin b*ku çýkarýldýðý için, taraftar iyice durumu sulandýrdýðý için giripte okunacak bir þey olduðuna inanmýyorum. Mide bulandýrýcý baþlýðýn hali.
    Trabzonspor'un baþkaný ne kadar da kötü olsa da yine Trabzonspor'un baþkaný.
    Keþke Trabzonspor taraftarý olarak sen de sandýkta biat edeceðine yaþadýðýmýz haksýzlýklara karþý çýksaydýn.
    Anlayan anladý.
    Bazý insanlar, seninle sadece boþ zamanlarýnda konuþurlar. Bazý insanlar ise seninle konuþmak için zamanýný ayýrýrlar.
    Elazýð'lý.

Cenkhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Arkadaþýn, 2'li paketine yýlda 4 milyon Euro verilmedi diye elinde dövizlerle ardý yanmýþ kollektifçi gibi sabah akþam kendi kendine baðrýþýp baþkana sövdüðü günlerin akabinde ilgili topçular Fener'de (maalesef) müzmin yedeðe dönüþünce kayýþý koparmasý normal de sizin futbol bilgisi transfermarkt'tan kopyaladýðý bonservis verilerini analiz diye burada satmaya çalýþan, daha kendine saygýsý olmayan bu bebeye edep dersi vermeye çalýþmanýzý anlamýyorum. Yarý aydýnlýðýnýn farkýnda olmadan yaptýðý öngörü tutmayan kiþinin, hele ki özgüven eksikliði gibi bir problemi de varsa aþýrý uca kaymasý kaçýnýlmaz. Dolayýsýyla, taraftarý olduðu takýmdaki bir unsurdan sýrf geçmiþte kendisini haksýz çýkardý diye ölesiye nefret eden, sonra bununla da kalmayýp olayý bütüne yayarak kendi mutluluðuna düþman olabilecek kadar sýð birini "zamanýnda yapýlan hatalarý belirttik ama kazan kaldýrmadýk, destek verdik; yöneticiler problemin farkýna varýp iþi düzelttiklerinde de alkýþladýk" ekseni üzerinden de ikna edemezsiniz.

Adamýn yazým sepeti %80 (senin doðru yaptýðýn bir þeyi algýlayamayýp sana karþý eleþtiri diye satmaya çalýþmasý) + %20 (ilkokul 5 seviyesinde lakap takma, parmak gösterip kahkaha atma, spekülasyon, küfür, kýyamet) þeklinde. Köþeye sýkýþtýðýnda "abi benim çok param var biliyor musun?" diye aðlayýp baþka baþlýkta anarþizm övgüsü yapan bu tatlý su plebini eðitemezsiniz, boþuna uðraþmayýn.
    Naber?

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

TV'de çýktý mý direkt kanalý deðiþtiriyorum.

Ýsterse 10 maç üst üste kazansýn takým.

tristram - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    39

zeka seviyesi ortalama lise ogrencisinden fazla olmayan,kendini bilirkisi sanan ergen yuzunden baslik iyice zivanadan cikmis durumda.usta militanlarinin basari avci'ya ait argumanlari bu kufurbaz(bu arada sana bir kufur borcum var david luiz, bir gun yuzyuze gelebilirsek bu borcumu birinci elden odemek isterim) ergenimizi tatmin etmemis olacak ki simdi zamaninda newton'u desteklediniz diye yarim akliyla tartismayi sen abdulhamit'i savundun seviyesine cekmeye calisiyor.

evet kardesim ben de newton'u hatta daha da ileri gideyim huseyin'i bile destekledigim olmustur.futbolda 2+2 her zaman 4 etmedigi icin bu isimlerin yaptigi isi gormeden elestirmeyi dogru bulmadim.
    newton donemine donecek olursak,saha sonuclari alamamis olsak da ilk 4-5 hafta gayet iyi yolda olan bir takim vardi.denizli ve antep macinda 4 puan hakem tarafindan calindi.keza bjk macinda yine hakem faciasi vardi.
    yahu bu takim bjk macina campi,huseyin turkmen,guilherme gibi isimlerle 11 cikti.ekuban gibi bir adam kac tane mac kacirdi.djaniny daha yeni yeni idmanlara baslamisti.orta sahada flavio haksiz yere iki kez cezali duruma dustu.keza bekler ilk haftalarda sakatti.hugo ayni sekilde gec geldigi icin takima girememisti.yine kasimpasa macinda 85.dakikaya 3-2 onde girdigimiz maci bir sekilde kaybettik.

butun bunlari temcit pilavi gibi isitip isitip onumuze koyan, newton doneminde soyle olmustu boyle olmustu buyuk resmi goremediniz diyen butun gununu burada ahkam kesmekle geciren sivilceli ergene hatirlatmak gerekiyor.ne oldugunu biz gayet iyi hatirliyoruz.tamam anladik saha sonuclari gelmedi ama o donem tek sorun hoca degildi.olabilecek butun olumsuz olaylar ayni doneme denk geldi ve kotu bir 7 hafta gecirdik.sonucunda gonderilip yerine avci getirildi.

ayni sekilde belirtmek gerekirse evet avci'ya onyargi ile yaklasanlardan biri de bendim.yazdiklarimiz forumda duruyor.gerekcesini de o donem dilimiz dondugunce anlatmaya calistik.hatta yabanci hocanin daha dogru bir karar olacagini soyledik.sonra abdullah avci geldi basarili oldu, onu her baslikta ovmeye basladik.burada yanlis olan nedir?bunun ongoruyle ne alakasi var.abdullah avci daha gecen sene bjk'den teneke baglanip gonderilmedi mi?

bir kisinin basarili veya basarisiz olacagina nasil bu kadar emin olabiliyorsunuz.fal mi aciyorsunuz?bu ongorulerin kaynagi nedir?futbol boyle bir oyun degil ki.milyonlarca euronun dondugu bir sektorde siz kit beyinlilerin aklina gelen para harcayalim pahali hocayi getirelim basaridan basariya kosalim fikri kimsenin aklina gelmedi degil mi?sabahtan aksama kadar yapilan 100 hamlenin 100'unu elestir sonra biri dogru cikinca ben soylemistim.hadi ordan suursuz ergen.yapilan her transferi,getirilen her hocayi elestir sonra burada benim ongorulerim cok yuksek diye caka sat.az gelismis ergen seni.adresini yaz madalyani gonderelim.ongorusune tukurdugumun cocugu, daha bir kac ay once iyi oynadigi bir mactan sonra burada edgar'i itin bir tarafina sokan sen degildin sanki.

bunlar disinda agaoglu oncesi her sezon sampiyonluga oynadigimizi,yerli yabanci her zaman en iyi topculari kadromuzda bulundurdugumuzu dusunen tatminsiz bir kitle turemis durumda.elinizin altinda internet gibi bir nimet var, neden bunu kullanmiyorsunuz?sizi hayal kirikligina ugratmak gibi olmasin ama agaoglu oncesi oyle cok da basarili bir takim degildik.en son sampiyonluk yarisini 2011'de verebilmistik.
    Konu tristram tarafýndan (24.02.2021 Saat 11:54 ) deðiþtirilmiþtir.

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Memur kafalýlýðýndan ötürü hayatý boyunca bir baltaya sap olamamýþ para kazanamamýþ býyýklarý henüz yeni terlemiþ bir tatlýsu frenkinin hezeyanlarýný okuyunca beni bi gülme aldý..Zekasýný yeteri derecede kullanamayan analitik düþünemeyen ilgili þahsa hatýrlatalým bizim Hami Mandýralý da Schalke'de performans olarak tutunamadý yedek kalmaktan ayaklarý nasýr baðladý..Orada tutunamamasý Hami'nin kötü bir futbolcu olduðu anlamýný taþýmaz..Bir futbolcunun performansýnýn yukarý veya aþaðý seyirinin, o futbolcunun oynadýðý kulübün lokasyonuna alýþma süreci, þehir yaþantýsý, ilgili kulübün teknik direktörünün teknik donanýmýnýn seviyesi, ilgili kulübün yöneticilerinin futbolcuya bakýþ açýsý, sahiplenip sahiplenmediði, takým arkadaþlarýyla uyumu gibi parametreler belirler..Sosa ve Novak gibi iki kaliteli oyuncunun teknik analizini yapabilmen için biraz futbol oynamýþ olman lazým ya da dikkatli bir futbol seyircisi olman lazým yani Newton'a "akýllý adam" tanýmlamasý yapan bir futbol cahilinden böyle bir þey beklemiyorum dolayýsýyla bidaha çapýný aþan konulara girme..

Bir ikincisi burasý forum burada herkes ayný fikirde olacak diye bir þey yok...Ayný fikirde olmadýðýn insana embesil-adamcý-ergen-pleb (ki pleb'in anlamýný bildiðini zannetmiyorum) gibi yakýþtýrmalar yaptýktan sonra karþý taraftan aðzýnýn payýný alýnca "edep yahu" diye aðlayýp zýrlamaný da sivri zekalýlýðýna baðlýyorum..

Manipülasyonu da çok seviyorsun bakýyorum..Küfürden kýyametten hakaretten dem vuruyorsun hatta baþkana sövdüðümü iddia ediyorsun bak bakalým yazdýklarýmda zerre küfür hakaret var mý..Karþý tarafý nakavt edeceðim alengirli cümlelerle ezeceðim halisünasyonuna giriyorsun ama Luiz'in karný tok bu laflara...Bir de ben güleryüzlü bir adamým kahkaha atmayý severim seni kulaðýndan tutup iki dakika gazlýyorum bülbül gibi þakýyorsun bu sayede Besim Tibuk kahkahasý atýyorum yani zengin kahkahasý..Parasý olan zengin bir adama Youtube'da para kazan önerisinde bulunan bir zavallýsýn buna kahkaha atmayacaðým da ne yapacaðým..

Ya iþte Cenkhan hayat böyle..Çalýþarak zengin olunmaz ticarete atýlacaksýn giriþimci olacaksýn kafayý çalýþtýracaksýn benden sana bir aðabey tavsiyesi..Zenginin malý züðürdün çenesini yorarmýþ senin ki de o misal..Boþ çene çalmaktan baþka iþe yaradýðýn yok..
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Cenkhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hayatýndaki tek yeteneði pederinin aldýðý klavye üzerinden millete sövebilmek olan plebe yedek sol bek aþký hatýrlatýlýnca diferansiyel denklem görmüþ sözelciye döndü tabii, Taksim'de bilet satan kýz taklidini býrakýp kendinden 3. þahýs olarak bahseden ergene baðlamýþ yine. Sen alplar birle uruþma, begler birle turuþma abisi; senin sýðýnacaðýn yer Hami'nin deðil Caner Erkin'in arkasý.

Newton senin kriterlerine göre de akýllý adamdýr bu arada, senden çok parasý var sonuçta. (Öyle da?)
    Naber?

Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

Getirmedi. niye?
    Olmak zorunda da deðil.

Ekibi ehil olsun yeter.

"Ben demiþtim"

Çimþir tercihi bile anlaþýlabilir. Önce her þey tertemiz giderken kendini kovdurtan efsanenden hesap soracaksýn.

Tek hata Newton. Ona da karþý çýkan kaç kiþi vardý? Sezon baþýnda Avcý son anda iptal oldu deniyor. Sebebini, doðrusunu yanlýþýný bilmiyorum.

Tabii bu planlanmadý ama sezon baþýnda Avcý gelse ve kötü baþlasak ne olacaktý acaba? Bizim gibi “Trabzonspor’a aitse saygý görmeli.” kafasý Avcý’yý yine desteklerdi ama bu vampirler..? Ben diyeyim. Çöp hoca, looser hoca...

Ben bu tatlý su anarþistlerini iyi tanýrým. Kaos falan isterler, tek tokada bakar. Fikirlerine önem vermeye bile deðmez.

Nereden
    Bursa

Zavallýlýk böyle bir þey,emeðinin olmadýðý bir kazançtan fayda elde etmek.Daha aþþaðýlýk olan ise o emeðin kazanýlmasýna köstek olup,sonra ondan nemalanmak.

Az biraz þahsiyeti olan az biraz onur ve haysiyeti olan der ki ,beni es geçin,benim bu baþarýda en ufak katkým yok,paralarý banka(bbdk anlaþmasý),baþarýyý hoca saðlýyor,ben ise 10 yýl aidatýmý yatýrmadýðým,ne olup bittiðini merak etmediðim kulübe bir þekilde itildim,bana verilen rolü yapýyorum.

Peki bundan daha aþaðýda ne var?Bütün bunlarý bildiði halde Ahmet Aðaoðlu'nu kulübün geleceðini mahvetmesi için desteklemek.
    Kendisine en ufak saygýsý olan biri bunu nasýl yapar?10 yýl aidatýný yatýrmadýðý için baþkan seçildiði kongrede oy kullanamamýþ birine nasýl kurtarýcý gözü ile bakar,nasýl demez bir an önce gerçek manada bu kulübü dert etmiþ ve vizyon sahibi biri baþkan olsun?

Þimdi bir olayýn yapýlmasý için iki yol var.
    A.Klasik yol
    B.Yenilikçi yol

Hoca seçiyorsun,kadron iyi,rakipler kötü durumda iþi biraz bilen birini getirsen þampiyon olacaksýn,hiç bir baþarýsý olmayan birine kadroyu veriyorsun,sonra onun yardýmcýsýna.
    Bundan ders almýyorsun,bir sonraki sezon da aynýsýný yapýyorsun,ki küme düþme hattýna gelince doðruyu bulmuyorsun yine,bildiðini okuyorsun ve hiç istemediðin biri gelip,bu zor durumdan çýkarýyor ki,skandal bir þekilde onun aldýðý karara'b.kunu çýkarmasýnlar' diye gider yapýyorsun,karþýdaki senin vasfýný bildiði için istifa etmek yerine iþine bakýyor.

Öyle bir noktaya geliyor ki,þu anda kulüp baþkaný olmanýn aslýnda bir hükmü yok,maaþýný verdiðin,profesyonel elemanýn istese seni oradan indirecek kadar güçlü.

Þimdi yine haysiyet ve þerefine düþkün olan bu durumu kendine yedirmez,istifa ederdi.

Bakýn daha hiç bir þey sormadým,CL'YE skandal bir þekilde gidememek,bankalar birliði ile olan anlaþma ve artan borç konusu,son olarak iptal olan sponsorluk da gösteriyor ki UEFA'yý kandýrmak için bir hamle daha yapmýþlar.

Bu rezilliklere saha etrafýnda rakip kulüp çalýþanlarýný kovalamak ve el kol hareketi çekmek de ekle.

Evet,elimizde ne var,hangi kararý doðru,hangi transferi baþarýlý?
    Savunanlar ne için savunuyor,saha sonuçlarý için,yarýn terse giderse her þey,elimizde ne var?

Koskocaman bir borç ve kurumsal olarak bir yol alamamýþ,ego tatmini yapan bir baþkan.
    • Memento mori

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

2009 ya da 2010 yýlýydý, Sadri Þener'i aradýlar aidatýný yatýrmadýðý için. Sadri Þener binasýndan hem de!!

Aidatýný yatýrmayý unutmuþ.
    Eeee.?

Yahu boþ gündem yaratmayýn. Az uzakda durun.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Baþkanýn þimdi konuþmasý gerekiyor iþte
    O hakem atamalarý bir gün önce bir Twitter hesabý tarafýndan açýklanýyor
    Fenerli yan hakem ve yasar kemal ne tesadüf bir gün sonra birebir ayný þekilde bizim maça atanýyor
    Resmen operasyon çekiliyor ey ahaliiiiii

https://twitter.com/ahmetaliayaydin/...853309442?s=19

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

2009 ya da 2010 yýlýydý, Sadri Þener'i aradýlar aidatýný yatýrmadýðý için. Sadri Þener binasýndan hem de!!

Aidatýný yatýrmayý unutmuþ.
    Eeee.?

Yahu boþ gündem yaratmayýn. Az uzakda durun.
    Abi gözünü seveyim bu durum gerçekten hoþ görülebilecek bir þey deðil. Gerçekten eleþtirilmesi gereken bir durum
    Kulübün önde gelenleri kulübü bu kadar düþünüyor iþte

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Alýntý halilaziz61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi gözünü seveyim bu durum gerçekten hoþ görülebilecek bir þey deðil. Gerçekten eleþtirilmesi gereken bir durum
    Kulübün önde gelenleri kulübü bu kadar düþünüyor iþte
    O seviyelerde bunlar atlanabilir. Unutulabilir.
    10 sene üst üste yatýrmamak dayak sebebidir aslýnda bak.
    Çünkü 10 sene hiç bu iþle ilgilenmemiþsin demektir.
    Yani o Özkan Sümer'e kaybettiðin kongreden sonra küsüp çekilmiþsin köþene.

Lakin baþkaný eleþtirmek için konu deðil bu.
    Seçim günü, rakip baþkan adayý bunu kullanabilir. Garipsemem. Tesiri de olabilir!
    De bizim üzerinde durmamýz pek anlamlý deðil.

Sefa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Süper Kupa maçý önümüzde dururken hala hakem hakkýnda önlem konuþmasý yok.. Maçtan sonra cýrlamanýn da faydasý yok..

hay1699 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Faaliyet raporu açýklanmýþ, borcun 1,5 milyara çýktýðý iddia ediliyor. Beni çok þaþýrttý, stabil kalmasýný bekliyordum bunca tedbirden sonra. Bilgisi olan var mý?

Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    41

Alýntý hay1699 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Faaliyet raporu açýklanmýþ, borcun 1,5 milyara çýktýðý iddia ediliyor. Beni çok þaþýrttý, stabil kalmasýný bekliyordum bunca tedbirden sonra. Bilgisi olan var mý?
    Bankalar birligi ile olan onceki 5 yillik anlasmayi terkedip 10 yillik yeni sozlesme yapilmis. Tabi faiz de toplam borca eklenmis.
    Resmi agizdan birsey duymadik ama duyumlar bu þekilde.

MI 6 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

hay1699 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý paspatojen Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bankalar birligi ile olan onceki 5 yillik anlasmayi terkedip 10 yillik yeni sozlesme yapilmis. Tabi faiz de toplam borca eklenmis.
    Resmi agizdan birsey duymadik ama duyumlar bu þekilde.

MI 6 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Öyleyse sýkýntý deðil ama gelecek yýllarýn faizinin borca eklenmesi pek mantýklý deðil.

Tekke - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Bir süredir bakamadım adeta taviz atışları-karşı saldırılar-hatta bombardıman olmuş

Yahu gençler, ortak sevgi Trabzonspor varken it kopuk için forumu hem de 2021 yılının en keyifli takımı olmuşken kaosa gömmüşünüz!

Fener uzun süredir it gibi tekrar korkar olmuş bizden, hatalar olsa da uyarı ile düzeldi diyenlerdenim..

Bmn de bir damar var ona kızgınım, kime hizmet ettiklerini biliyorum, neyse işlerine gelmeyeni o damar silmeye dvm etsin...

Newton çöp, olmamalı, tezgah dedim diye ceza yemiştim, şimdi dedik de ne oldu? Erken gördük de ne oldu? Forumda bile adamcılar bize kızdı-analitik düşünmedi...

Sonuç; KONU KAPANDI-AĞAOĞLU HATADAN DÖNDÜ-HOCA VE TAKIM MÜKEMMEL, derdimiz YÖNETİM-HOCA-OYUNCU DEĞİL ilk kez, akıllı olun...
    Ülke, 3 büyütülmüþ ile eski efsane arasýnda yarýþýn olduðu ve kayýrýlanlarýn kazandýðý bir arenaydý. Kayrýlmadan büyük birþey kazanýldýðýnýn tek ýspatý Trabzonspor idi ve yine yaptý, bu çok büyük bir iþ, baþaranlarýn baþarýsý dünya çapýnda bir iþ!

Nereden
    Bursa

Alýntý hay1699 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bu borca devre arasýnda yapýlan Berat,Bakesetas ve Yunus Mallý transfer bedelleri dahil deðil.

Borcun artýþ nedeni olarak resmi bir açýklama yak ancak Banakalar Birlliði ile yapýlan ilk anlaþmanýn yürütülemeyeceði sonradan kafalara dank etmiþ olmalý ki biz burada bu yýl yapýlacak faiz+ana parayý nasýl ödeyeceksiniz diye defalarca sorduk(yaklaþýk 450 milyon TL) hatta bu iþin altýnda imzasý olan Aðaoðlu da Ali Koç'un bu anlaþma yürütülemez,vade daha uzun olmalý diye yaptýðý çýkýþa itiraz ettiðini de biliyoruz.

Sonuç kaybedilen iki þampiyonluk,satýlan futbolculardan elde edilen gelir 44 milyon euro,düþen ve daralan kadro kalitesi ama borç yaklaþýk olarak 1.700.000.000 TL.

Ýtiraz edene de itiraz etme diyorlar bazý skor taraftarlarý.
    • Memento mori

MetehanS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    36

baþkan da takým da iyi gidiyor, gereksiz kasmayýn gündemi, fikstüre odaklanýn.
    "The North Remembers" (Kuzey Unutmaz)

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya
    Yaþ
    42

Yeniden borca girildiði için mi artmýþ borç?
    Yoksa borcun vadesini uzattýklarý için mi?

Yeni borç alýndýysa harcama yapmak için bilelim hep beraber.

Yok þampiyonluk kaçmýþ da yok zurnanýn deliði. Kaçtý 2 de kupa aldýk.
    Hatalara raðmen hala daha ligde belirli bir iddiaya sahibiz ve yarýþýyoruz.
    Her sene þampiyon oluyorduk, kulüp de borçsuzdu zaten.

Ýki kere üst üste þampiyonluða oynadý takým. Kaybetmesine raðmen bu sene gene belirli bir ritmi var þu anda.
    Yanlýþ yapýlan hoca seçimiydi, düzelttiler.

Hiçkimsenin Aðaoðlu cebinden para versin diye bir beklentisi yoktu.
    Yapýlandýrýlan borcu, finansal disiplini bozmadan sürdürülebilir hale getirsin. Beklenti buydu.

Sanki biz Aðaoðlu'ndan ilk 3 yýlýnda 2 þampiyonluk, borcu da 2. senenin sonunda sýfýrlamasýný bekliyorduk.

Rakiplerine borcu 10 yýla yayma fýrsatý verilince sen bundan faydalanmazsan nasýl rekabet edeceksin?
    Bundan faydalanýrsan nasýl borç artmayacak?

Boþ boþ vakit kaybý arkadaþ!!!

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

1.150 milyon tl toplam borç var.
    Kv 348 uv 810

1 yýl içinde ödenmesi gereken 662 milyon tl yükümlülük söz konusu.
    yani 80 milyon euro civarý. Yani 1 yýl içinde girmesi gereken sýcak para bir anlamda.
    Yarýsýndan fazlasý banka kredisinden geliyor geri kalan oyuncu ödemeleri maaþlar vs

1 yýl içinde
    en kötü oyuncu alýþ+satýþýndan 25 milyon euro gelse avrupa kupalarýndan 10 milyon euro gelse
    35 milyon euro biraz olsun nefes aldýrýr. Ama buna ilaveten 55 milyon euro daha diðer faaliyetlerden gelir saðlamasý lazým kulübün yýl içinde.

Önümüzdeki 1 yýlý atlatýrsak eðer ekonomik olarak iyice rahatlarýz.
    Fakat sermaye artýrýrmý sonrasý oluþacak yeni mali tabloyu görmek lazým.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)