Sayfa 38 Toplam 115 Sayfadan BirinciBirinci ... 28 36 37 38 39 40 48 88 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2874 adet sonuctan sayfa basi 926 ile 950 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Olaðanüstü Seçimli Genel Kurul | Yeni Baþkanýmýz Ahmet Aðaoðlu

Mesut - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    35

@Mehmet Baþ
    Yoksa sen Muharrem Usta mýsýn
    Emin ol kendisini belki de bu kadar savunamaz.
    Herþeyi iþine göre yazmýþsýn Hacýosmanoðlu sanki güllük gülistanlýk içinde aldý yönetimi her þeyi Ýho atmak ne kolay.
    Zorla bana ihoyu savunduracaksýn.Arkadaþ Ýho göreve geldiðinde tüm gelirler 2-3 yýl temlik altýndaydý kulübün kasasýna girmeden banka kredisine gidiyordu bilmem hatýrlarmýsýn.Ýddia gelirleri bile temlik altýndaydý neden onlardan bahsetmiyorsun herþeyi incelemiþsin onu nasýl gözden kaçýrdýn.
    Bu kulübün borcunun bu kadar yükselmesi bütün baþkanlarýn borcu borçla kapatarak kredi çekmesiyle olmuþtur.800 trilyon borç varsa bunun 500 trilyonu faizdir gelen iþin içinden çýkamayýnca kredi çekiyor günü kurtarýyor ama uzun vadede kulüp bataklýða süreklemiþtir.Muho sadece Lucescu konusunda yalan konuþmuþ gibi bahsetmek bana samimi gelmiyor.
    Konu Mesut tarafýndan (14.03.2018 Saat 15:41 ) deðiþtirilmiþtir.

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Alýntý Sefa Murat Dokuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocam, "çok yanlýþ bakýþ açýsý" ne demek yahu. Ekonomi tartýþýyoruz, siyaset deðil. Yazdýðým þeyler yorum da deðil kaskatý Matematik.
    Gündüz kü mesajýnýzdan sonra sizinle tartýþabileceðimi, tamamen ekonomi konuþabileceðimizi zannettim ama þu son mesajýnýzla gördüm ki direk demogoji baþladý. Türlü yemeðine çevirmiþsiniz gayet yalýn yazmýþtým oysaki.

Bildiðiniz bütün terimleri sýralamýþsýnýz gibi olmuþ. Ben de Hazine'de Uzmaným, banka müfettiþliði de mali tahlil uzmanlýðý da yaptým. Usta'nýn avro hesabýna dönüyor senin þu yaptýðýn. Gerçeði bilip de bu ucuz numaralara sarýlmak yakýþmýyor.

Enflasyonu hesaplayalým evet? Yüksek enflasyon borçlanan için pozitift bir enstrüman. Borçlanma maliyetini düþürür. Sabit faizden borçlanýrsýn ama artan enflasyon yýllar içinde borcu aþýndýrýr ve reel borç azalýr. Bir nevi ters tanzi etkisi buda. Yani Hacýosmanoðlu zamanýnda yapýlan TL borçlar enflasyon ile zaten yýllar içinde aþýnmýþ oluyor. Euro veya Dolar borçlarýn için enflasyon dersende ? TFF'nin daðýttýðý gelirler enflasyona göre kat be kat arttý. Hacýosmanoðlu döneminde 53 milyon olan TFF geliri bu sezon 100 milyona ulaþacak ligi 5.bitirirsek 6.olursak 96 milyon TL. 3 yýlda %100 enflasyon var mý?
    Enflasyon'a göre çok daha fazla gelir artýþýn oldu. Yani þöyle düþün eðer anlamadýysan, memur maaþýna enflasyona oranla kat be kat zam yapýlýrsa satýn alma gücü artar. Klübünde de geliri enflasyona oranla kat be kat arttý, enflasyonun YP ye etkisi negatif olsada toplam borca etkisi pozitif. Hem enflasyona oranla artan gelirden hemde TL borçlarýn aþýnmasýndan kaynaklý, Klübün ödeme gücü arttý.

Fýrsat maliyetini neye göre hesaplayalým? Þu alýnmasaydý o parayla þu alýnýrdý modunda farazi varsayýmlar yapacaksak gülünç kaçar. Ekonomik boyutu olmaz.

Finansman gideri hesabýnýn detayý elinde varsa getir, faizleri de konuþalým. Bende yok.

Devrettiði borçlarýn yapýlma tarihi ile Usta'nýn göreve gelme zaman farkýný da katalým. Evet bilgilerin varsa bu konudada yaz.

Mesela 2016 Aralýk Dolar'ýn 3.90, Euro'nun 4.80 olduðu dönemden beri 1,5 sene geçti. Kur bugün o zirve seviyeden bile düþük. 1,5 senedir, aþaðý yukarý dalgalanmadan YP iþlemlerinde ne zarar olur ne kar olur. Bir týk da aþaðýda o zirveden kurlar. 1,5 yýldýr kur etkisi bile yok.

Futbolda yapabileceðin borçlar EURO ama tamamý deðil, sen A.Þ.'sin Aktifinde döviz yoksa bilançonun pasifini dövizle dolduramazsýn. Bu klübün döviz gideri kadar olmasada döviz kazancý da var. 100.kez yazýyorum ama bu klübün tüm sözleþmeleri YP deðil, Stadyum gideri 13 milyon TL, otel,kamp,ývýr zývýrý, genel yönetim gideri kalemleri TL, verilen çekleri kýsmen TL, Banka kredilerinin büyük bölümü de TL bunu sende biliyorsun.

Ödediðin bonservisler, yabancý ve bazý türk oyuncularýn maaþlarý YP. Kalkýpta çoðu YP diyerek kolaya kaçmak, dün Usta'nýn yaptýðýný yapmaktýr.

ÝHO'yu gram savunmam. Ben zaten ÝHO'dan doðru bir finansman yönetimi beklemedim ki. 1 günde burda savunmadým. Senin bu yaptýðýn da mesela Kucka'yý Hasan Ücüncü ile kýyaslayýp, Kucka aslýnda çok iyi oyuncu demek. Hasan Üçüncü ile niye kýyaslýyorsun ki? Koyduðun çýta IHO arkadaþým IHO. O çýtanýn üstüne geçmek için allahýn verdiði akla sahip olup okur yazar olmak zaten yeter.
    Gercekleri þilak diye yapistirdin renkdas helal olsun..anlayana davul zurna az anlamayana sivrisinek saz..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alýntý Sefa Murat Dokuz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocam, "çok yanlýþ bakýþ açýsý" ne demek yahu. Ekonomi tartýþýyoruz, siyaset deðil. Yazdýðým þeyler yorum da deðil kaskatý Matematik.
    Gündüz kü mesajýnýzdan sonra sizinle tartýþabileceðimi, tamamen ekonomi konuþabileceðimizi zannettim ama þu son mesajýnýzla gördüm ki direk demogoji baþladý. Türlü yemeðine çevirmiþsiniz gayet yalýn yazmýþtým oysaki.

Bildiðiniz bütün terimleri sýralamýþsýnýz gibi olmuþ. Ben de Hazine'de Uzmaným, banka müfettiþliði de mali tahlil uzmanlýðý da yaptým. Usta'nýn avro hesabýna dönüyor senin þu yaptýðýn. Gerçeði bilip de bu ucuz numaralara sarýlmak yakýþmýyor.

Enflasyonu hesaplayalým evet? Yüksek enflasyon borçlanan için pozitift bir enstrüman. Borçlanma maliyetini düþürür. Sabit faizden borçlanýrsýn ama artan enflasyon yýllar içinde borcu aþýndýrýr ve reel borç azalýr. Bir nevi ters tanzi etkisi buda. Yani Hacýosmanoðlu zamanýnda yapýlan TL borçlar enflasyon ile zaten yýllar içinde aþýnmýþ oluyor. Euro veya Dolar borçlarýn için enflasyon dersende ? TFF'nin daðýttýðý gelirler enflasyona göre kat be kat arttý. Hacýosmanoðlu döneminde 53 milyon olan TFF geliri bu sezon 100 milyona ulaþacak ligi 5.bitirirsek 6.olursak 96 milyon TL. 3 yýlda %100 enflasyon var mý?
    Enflasyon'a göre çok daha fazla gelir artýþýn oldu. Yani þöyle düþün eðer anlamadýysan, memur maaþýna enflasyona oranla kat be kat zam yapýlýrsa satýn alma gücü artar. Klübünde de geliri enflasyona oranla kat be kat arttý, enflasyonun YP ye etkisi negatif olsada toplam borca etkisi pozitif. Hem enflasyona oranla artan gelirden hemde TL borçlarýn aþýnmasýndan kaynaklý, Klübün ödeme gücü arttý.

Fýrsat maliyetini neye göre hesaplayalým? Þu alýnmasaydý o parayla þu alýnýrdý modunda farazi varsayýmlar yapacaksak gülünç kaçar. Ekonomik boyutu olmaz.

Finansman gideri hesabýnýn detayý elinde varsa getir, faizleri de konuþalým. Bende yok.

Devrettiði borçlarýn yapýlma tarihi ile Usta'nýn göreve gelme zaman farkýný da katalým. Evet bilgilerin varsa bu konudada yaz.

Mesela 2016 Aralýk Dolar'ýn 3.90, Euro'nun 4.80 olduðu dönemden beri 1,5 sene geçti. Kur bugün o zirve seviyeden bile düþük. 1,5 senedir, aþaðý yukarý dalgalanmadan YP iþlemlerinde ne zarar olur ne kar olur. Bir týk da aþaðýda o zirveden kurlar. 1,5 yýldýr kur etkisi bile yok.

Futbolda yapabileceðin borçlar EURO ama tamamý deðil, sen A.Þ.'sin Aktifinde döviz yoksa bilançonun pasifini dövizle dolduramazsýn. Bu klübün döviz gideri kadar olmasada döviz kazancý da var. 100.kez yazýyorum ama bu klübün tüm sözleþmeleri YP deðil, Stadyum gideri 13 milyon TL, otel,kamp,ývýr zývýrý, genel yönetim gideri kalemleri TL, verilen çekleri kýsmen TL, Banka kredilerinin büyük bölümü de TL bunu sende biliyorsun.

Ödediðin bonservisler, yabancý ve bazý türk oyuncularýn maaþlarý YP. Kalkýpta çoðu YP diyerek kolaya kaçmak, dün Usta'nýn yaptýðýný yapmaktýr.

ÝHO'yu gram savunmam. Ben zaten ÝHO'dan doðru bir finansman yönetimi beklemedim ki. 1 günde burda savunmadým. Senin bu yaptýðýn da mesela Kucka'yý Hasan Ücüncü ile kýyaslayýp, Kucka aslýnda çok iyi oyuncu demek. Hasan Üçüncü ile niye kýyaslýyorsun ki? Koyduðun çýta IHO arkadaþým IHO. O çýtanýn üstüne geçmek için allahýn verdiði akla sahip olup okur yazar olmak zaten yeter.
    Klavyene saðlýk Renktaþ......

Bende 1,5-2 yýldýr bunlarý anlatmaya çalýþýyorum.....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

alperrr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

[QUOTE=

Hacýosmanoðlu, S.Þener'den 9. Sýrada aldýðý takýmý ''Baþarýsýz'' olarak yine 9. Sýrada devretmiþtir.

Hacýosmanoðlu baþkanlýðý býraktýðý esnada kulüp ekonomik anlamda dibe vurmuþtur. Ve ilginç geliþmeler olmuþtur.

Öyle ki üç oyuncumuz parasýný alamadýðý için sözleþmesini feshetmiþ ve Trabzonspor'u FÝFA'ya þikayet etmiþtir!

Takýmdaki diðer oyuncularýn da isyan bayraðýný çekmeye hazýrlandýðý bir ortamda baþkanlýktan el çektirilmiþtir.

Ýþte tüm þartlarda M.Usta 6 Aralýk 2015'te Trabzonspor'un yeni baþkaný olmuþtur.

Trabzonspor'un içinde bulunduðu imkan ve þartlara baktýðýmýzda belki de en zor dönemde baþkanlýk koltuðuna geçmiþtir.

Usta, gelir gelmez sözleþmesini tek taraflý feshetmeye hazýrlanan Mbia'nýn serbest kalmasýný engellemiþtir.

Constant, Medjani, Bosingwa gibi FÝFA'lýk olacaðýmýz oyuncularla görüþüp ödemelerini yaparak meseleyi ceza yemeden çözmüþtür.

Tüm bu ekonomik sýkýntýlarla uðraþýrken camianýn takýmda görmeyi çok istediði Muhammet Demir'i transfer etmiþtir.
    Açýkçasý bir baþkanýn o dönemde ekonomik anlamda yapmasý gereken hemen her þeyi yapmýþtýr diyebiliriz.
    Fakat ''Lucescuvari'' söylemi, zoraki bir durum da olsa Sadi ve Hami ile yola devam etmesi olumsuz haneye yazýlmýþtýr.

Yeni sezonda gelen Ersun Yanal ise camiada ciddi bir hayal kýrýklýðý oluþturmuþtur.

Usta Baþkanlýk döneminde Hacýosmanoðlu'ndan aldýðý yetersiz oyuncularý göndermek için ciddi emek sarf etmiþtir.
    Usta, kötü oyuncularý gönderip yerlerine iyi oyuncular almak istemiþtir. Fakat aldýðý oyuncular varlýk gösterememiþtir.

Castillo, Onazi, Bero, Ýbanez, Suk, Volkan, Bongonda, Kucka gibi oyunculardan beklenen verim alýnamamýþtýr.
    Burak, Sosa, Olcay, Pereira, Mas, Hubocan ve Durica gibi oyuncular ise nispeten iyi performans vermiþlerdir.

=[/QUOTE]

tespitler doðru
    samanyolu yerine rafet el romanýn þampiyonluk için yazdýðý þarkýsý söylenebilir:..metehants

alperrr - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Alýntý Mehmet BAÞ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Arkadaþlar pek çoðumuzun tam olarak anlayamadýðý bir durum var.
    Gelirler demlikli, mevcut gelirlerle borcu çevirmek mümkün deðil. Býrakýn borcu çevirmeyi açýk veriyoruz!
    Maalesef ''A'' ismi de ''B'' ismi de gelse mevcut borcu çeviremez! Kulübe faizsiz nakit saðlayacak isim veya araç lazým.
    Ýþkembeden deðil, kalpten sevip parasýný Trabzonspor için kullandýracak bir baþkan lazým.
    Bu para da öyle az buz bir rakam deðil, en az 500-600 Milyon TL gibi bir paradýr! Kim verecek?
    Bu zamana kadar hiç bir Türk Kulübünde hiç bir baþkan böyle bir parayý kulübe saðlamamýþtýr.
    Trabzonspor camiasýnda da kimse bu parayý vermez! Hele ki faizlerin %13'leri devirdiði bir ortamda kimse vermez!

Taraftar desen zaten cebini düþünüyor. Asla yanaþmaz! Demem o ki; bu iþ için tek bir yol kalýyor. O da siyaset!
    Realist olmak lazým. Bugün siyasetçilerden icazet almadan hiç bir iþ adamý Trabzonspor için beþ kuruþ harcamaz.
    Birileri ''Hadi Koçum'' demedikçe kimse Trabzonspor için kýlýný oynatmaz! (Ýþ Adamlarýný kast ediyorum)
    Siyasetçiler ya Akyazý'yý Trabzonspor'a verecek ya da farklý bir nakit giriþi saðlayacaklar. Ya da birileri cebinden verecek!
    Baþka seçenek yok. Maalesef durum budur. Gelin iþin içinden siz çýkýn...

oy' un kralýný veren bu þehir..
    kefen giyen yine bu þehirden..

kaymaðý istanbullular yesin..
    iki bakan onlarca etkin siyasetçiye sahip þehir akyazýyý komple almalý..

...................
    birde soru avniakere karþýlýk akyazýnýn bir kýsmý verildi..
    yavuz selim duruyor mu orasý kimin orada verilsin akyazýnýn tamamý alýnsýn..
    samanyolu yerine rafet el romanýn þampiyonluk için yazdýðý þarkýsý söylenebilir:..metehants

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Trabzonspor Kulübüne ait araçlarýn birinin Ordu'da diðerinin ise Trabzon'da icra yoluyla baðlandýðý öðrenildi.

http://www.haberts.com/trabzonspor/t...-4-h96619.html
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

ts_tuncay_ts - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alýntý Mehmet BAÞ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    1. Sadri Þener, 18 Mayýs 2013 tarihinde ligi 46 Puanla 9. Sýrada tamamladý.
    2. Tam sekiz gün sonra 26 Mayýs 2013 tarihinde Hacýosmanoðlu Baþkanlýk koltuðuna geçti.
    3. Hacýosmanoðlu ilk sezonu 53 Puanla 4. Sýrada tamamlamýþtýr. (Liderle 21 Puan Fark)
    4. Hacýosmanoðlu ikinci sezonu 57 Puanla 5. Sýrada tamamlamýþtýr. (Liderle 20 Puan Fark)
    5. Hacýosmanoðlu 6 Aralýk 2015 tarihinde 13.Hafta itibariyle 17 Puanla 9. Sýrada takýmý devretmiþtir.

Hacýosmanoðlu, S.Þener'den 9. Sýrada aldýðý takýmý ''Baþarýsýz'' olarak yine 9. Sýrada devretmiþtir.
    Hacýosmanoðlu baþkanlýðý býraktýðý esnada kulüp ekonomik anlamda dibe vurmuþtur. Ve ilginç geliþmeler olmuþtur.
    Öyle ki üç oyuncumuz parasýný alamadýðý için sözleþmesini feshetmiþ ve Trabzonspor'u FÝFA'ya þikayet etmiþtir!
    Takýmdaki diðer oyuncularýn da isyan bayraðýný çekmeye hazýrlandýðý bir ortamda baþkanlýktan el çektirilmiþtir.

Ýþte tüm þartlarda M.Usta 6 Aralýk 2015'te Trabzonspor'un yeni baþkaný olmuþtur.
    Trabzonspor'un içinde bulunduðu imkan ve þartlara baktýðýmýzda belki de en zor dönemde baþkanlýk koltuðuna geçmiþtir.
    Usta, gelir gelmez sözleþmesini tek taraflý feshetmeye hazýrlanan Mbia'nýn serbest kalmasýný engellemiþtir.
    Constant, Medjani, Bosingwa gibi FÝFA'lýk olacaðýmýz oyuncularla görüþüp ödemelerini yaparak meseleyi ceza yemeden çözmüþtür.
    Tüm bu ekonomik sýkýntýlarla uðraþýrken camianýn takýmda görmeyi çok istediði Muhammet Demir'i transfer etmiþtir.
    Açýkçasý bir baþkanýn o dönemde ekonomik anlamda yapmasý gereken hemen her þeyi yapmýþtýr diyebiliriz.
    Fakat ''Lucescuvari'' söylemi, zoraki bir durum da olsa Sadi ve Hami ile yola devam etmesi olumsuz haneye yazýlmýþtýr.

Yeni sezonda gelen Ersun Yanal ise camiada ciddi bir hayal kýrýklýðý oluþturmuþtur.
    Usta Baþkanlýk döneminde Hacýosmanoðlu'ndan aldýðý yetersiz oyuncularý göndermek için ciddi emek sarf etmiþtir.
    Usta, kötü oyuncularý gönderip yerlerine iyi oyuncular almak istemiþtir. Fakat aldýðý oyuncular varlýk gösterememiþtir.
    Castillo, Onazi, Bero, Ýbanez, Suk, Volkan, Bongonda, Kucka gibi oyunculardan beklenen verim alýnamamýþtýr.
    Burak, Sosa, Olcay, Pereira, Mas, Hubocan ve Durica gibi oyuncular ise nispeten iyi performans vermiþlerdir.

1. Usta, 6 Aralýk 2015 tarihinde 13.Hafta itibariyle 17 Puanla 9. Sýrada takýmý devralmýþtýr.
    2. Usta döneminde kalan 21 maçta takým rezil sonuçlar alarak ligi 40 Puanla 12. Sýrada bitirmiþtir.
    3. Usta ilk defa kendi oluþturduðu kadro ile geçen sene 51 Puan toplayarak ligi 6. Sýrada tamamlamýþtýr. (Liderle 26 Puan Fark)
    4. Usta bu sene 25.Hafta itibariyle 39 Puan toplayarak 6. Sýrada bulunmaktadýr. (Liderle 24 Puan Fark)

Usta dönemine baktýðýmýzda 13.hafta itibariyle devraldýðý ilk dönemi saymazsak ligi 6. Sýra civarýnda götürmüþtür diyebiliriz.
    Bu sezon da ligi en fazla 5.Sýrada bitirebileceðimizi söylemek hata olmaz sanýrým. En azýndan ben öyle düþünüyorum.
    Þöyle bir Hacýosmanoðlu ve Usta Kýyaslamasý yaptýðýmýzda sportif manada arada aman aman bir fark olmadýðýný söylemek lazým.
    Bir tanesi 4. ve 5. bitirmiþ, diðeri 6. ve 5.(Tahmin) bitirmiþ! Liderden yenilen farklar da hemen hemen ayný görünüyor.
    Üstelik Usta'nýn takýmý devraldýðý þartlar ve borç yüküne bakýnca ortaya çýkardýðý sonuç daha deðerli görünüyor. (Bence)

Tüm bu deðerlendirmeyi yaptýktan sonra Usta'nýn hatalarý neydi diye düþünmek istiyorum.
    Öncelikle teknik direktör tercihi Usta'nýn en büyük hatasýdýr demek yanlýþ olmaz. Ersun ve Rýza hamleleri baþkaný çökertti.
    Hele ki ''Lucescuvari'' söyleminden sonra Ersun ve Rýza bu tanýma pek uymamýþtýr. Hayal kýrýklýðý yaratmýþtýr.
    Usta'nýn en büyük ikinci hatasý ise ''Hacýsalihoðlu'' gibi bir sportif akýl olabilecek kimse ile çalýþmamýþ olmasýdýr.
    Nitekim Trabzonspor'daki sportif akýlsýzlýðý açýk ve net bir þekilde görebiliyoruz. Böyle bir ihtiyaç vardý. Hala var! Ve hep olacak!
    Üçüncü en büyük hata ise sportif akýlsýzlýkla baðlantýlý olarak transfer konusu olmuþtur. Alakasýz ve tutmayan transferler!
    Ýsim isim yazmaya gerek yok. Yukarýda belirttim. Þans verilmeyen, tutmayan pek çok transferimiz oldu.
    Dördüncü ve son hatasý ise ''Trabzonspor'a yeterince mesai harcamamak'' olmuþtur. Benim en çok kýzdýðým da budur.
    Trabzonspor'daki baþý boþluðu uzakta yaþasam da hissedebiliyorum. Sahipsizliði görebiliyorum.
    Hacýosmanoðlunu savunmuþ gibi olacaðým ama ondan ziyade Muharrem Usta ve yönetimine lafým...

1 sorum olacak...Ýho zamanýnda herkes biliyorki bizi hakemler biçiyordu delik deþik etmiþlerdi resmen...

Muharrem Usta zamanýnda o ardý arkasý kesilmeyen hakem hatalarý olmuþ olsa þuanda 2. ligdemiydik deðilmiydik...

Nereden
    Ýstanbul

Bu kongre kararýndan isterseler vazgeçebilirler mi ?
    “Bir gün birileri gelecek TRABZONSPOR’umu þampiyon yapacak.”
    HAMÝ AYAZ

Mert' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    28

Usta ve iho farketmez ikiside baþarýsýz ve çapsýzlar. Ýho denen þahsýn hala baþkan adayý olmasý bile bu kulübün bittiðini gösterir.
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk

castillo61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alýntý alperrr Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

ÝHO'yu savunmak gibi olacak ama sportif anlamda tartýþýlmayacak derecede ÝHO öndedir. 2.si de alttaki tablonun baþta averaj olmak üzere asýl sorumlusu Muharrem Usta'dýr.
    Konu castillo61 tarafýndan (14.03.2018 Saat 23:56 ) deðiþtirilmiþtir.

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Ihonun 2500 uzeri blok oyu varmis , son 2 yilda oy hakki kazanan bizzat uye yaptigi adamlarla birlikte tehlikenin farkindamisiniz..umarim ihonun karsisina adam gibi bir olusum cikarda kisir donguye girmeyiz yine..

Nazim Can - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alýntý ts_tuncay_ts Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hacýosmanoðlunu savunmuþ gibi olacaðým ama ondan ziyade Muharrem Usta ve yönetimine lafým...

1 sorum olacak...Ýho zamanýnda herkes biliyorki bizi hakemler biçiyordu delik deþik etmiþlerdi resmen...

Muharrem Usta zamanýnda o ardý arkasý kesilmeyen hakem hatalarý olmuþ olsa þuanda 2. ligdemiydik deðilmiydik...
    Belki de Usta oldugu icin hskem hatalari cok aleni olmuyir artik birde bu bakis acisindan bak olaya.
    No one wins. One side just loses more slowly.

Mehmet BAÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Alýntý ts_tuncay_ts Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Valla hocam ben de o zaman þunu söylemem lazým. Artýk býçak kemiðe dayandýðýnda Salih hakeme kýrmýzý göstermiþti.
    Ve bu olay da Usta döneminde yaþanmýþtý. Demem o ki hakemler Usta'yý da az buz doðramadý. Bence her ikisi de doðrandý.

Mehmet BAÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Alýntý Mesut Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    @Mehmet Baþ
    Yoksa sen Muharrem Usta mýsýn
    Emin ol kendisini belki de bu kadar savunamaz.
    Herþeyi iþine göre yazmýþsýn Hacýosmanoðlu sanki güllük gülistanlýk içinde aldý yönetimi her þeyi Ýho atmak ne kolay.
    Zorla bana ihoyu savunduracaksýn.Arkadaþ Ýho göreve geldiðinde tüm gelirler 2-3 yýl temlik altýndaydý kulübün kasasýna girmeden banka kredisine gidiyordu bilmem hatýrlarmýsýn.Ýddia gelirleri bile temlik altýndaydý neden onlardan bahsetmiyorsun herþeyi incelemiþsin onu nasýl gözden kaçýrdýn.
    Bu kulübün borcunun bu kadar yükselmesi bütün baþkanlarýn borcu borçla kapatarak kredi çekmesiyle olmuþtur.800 trilyon borç varsa bunun 500 trilyonu faizdir gelen iþin içinden çýkamayýnca kredi çekiyor günü kurtarýyor ama uzun vadede kulüp bataklýða süreklemiþtir.Muho sadece Lucescu konusunda yalan konuþmuþ gibi bahsetmek bana samimi gelmiyor.

Bence siz yazdýðým yazýyý tekrar okuyun. Usta'yý övmedim. Yerdim.
    Bu kulüp tarihinde futbolcularýn maaþý ödenmedi diye üç oyuncu sözleþme feshetti.
    Herhalde Hacýosmanoðlu'nu en iyi özetleyen kýsým budur. Bunu söylemek Usta'yý aklamaz.
    Benim nazarýmda Hacýosmanoðlu da baþarýsýzdýr Usta da baþarýsýzdýr. Tartýþma götürmez!
    Lakin demem o ki; Usta'nýn iþi Hacýosmanoðlu'na göre daha zordu. Zira Hacýosmanoðlu'nun pisliðini temizlemek kolay deðil.
    Her neyse siz neyi ne anladýnýz pek bir anlam veremedim. Yeniden okumanýzý rica edeceðim. Ýyi günler diliyorum.

Gökhan Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

Hacýosmanoðlu insanlarýn özgür iradeleri ile verecekleri kararýn önünü kesiyor. Resmen oy çalýyor. Gözümde aziz yýldýrýmdan farký yok. Böyle adamlardan nefret ediyorum. Kendine Trabzonsporluyum diyen adam önce özgür iradesi ile gelip üye olan delegelerin kararýna saygý gösterecek. Adaletin tarafýnda olacak. Her gelen kafasýna göre üye getirse bu iþin suyu çýkar. Böyle sahtekar birinin utanmadan aday olmasý ve kazanma ihtimalinin yüksek olmasý içimizde ne denli satýlýk adam olduðunun göstergesi. Ülkenin her kurumunda her oluþumunda en ufak organizasyonunda dahi köküne kadar mide bulantýsý var. Kusmakla çýkacak gibi de deðil.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Fatih Özkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Ciddi bir aday bile yok.
    Hamiþ

Nereden
    Bayburt
    Yaþ
    37

Tek çare Özkan Sümer Hoca..2000 lerde yaptýðýný bir kez daha yapmasý gerekiyor..bana göre özkan hocadan baþkasý bu kriz dönemini atlattýramaz..bunun yanýnda özkan hoca çok disiplinli biri..belki kulüpteki baþý bozuklukta sona erer..

Cagdas Topal - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Kimse adaylýgýný koymuyor biz hala kulübün gelececðinden bahsetmeye çalýþýyoruz

srmnlii - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

Hiç denenmemiþ, yýpranmamýþ, mümkünse gençten taptaze bir baþkan isterim..

Enaldo61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diðer

Aday çýkar rahat olun, liste oluþturmaya çalýþýyorlardýr zaman kýsýtlý olduðu için.
    2010-2011 ÞAMPÝYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ÞAMPÝYON TRABZONSPOR!

Ý. SARAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Usta tekrar baþka olur. Ýnþallah düzgün bir yönetim kurar.
    Trabzonspor'un yaptýðý transferlerin kampa yetiþtiði, tarihte ilk defa görüldü.

TSezgin61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    35

suan millet aceleyle Liste yapmaya calisiyor. Bence bizim yararimiza olmaz ve saglikli hic olmaz.

Dogrusu Ustanin gercek bir yönetim listesi hazirlayip, kulübü 3 kisiyle degilde, dogru dürüst bir yönetim kuruluyla devam yönetmesi olur.

Ama belki süpriz isimler cikar adayligini koyar, bizide ikna eder. Hayirlisi.

Ozan Gözaçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Yaþ
    39

ben son gün adaylarýn çýkacaðýný düþünüyorum . Ayrýca bir çatý aday olacaðý konusunda da ümidimi kaybetmek istemiyorum ...
    Biz Trabzonsporluluðu Sizden Öðrenecek Deðiliz...

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Çatý aday zor. Herkes birbirini suçluyor, herkes birbirine küs. Borçtan ve Trabzonspor'u kullanýp isim yapma derdinden de siyaset üzerinden çatýþmalar yoðun.

Bence son zamanlarda dikkat baþka yöne çekiliyor. Millet buraya baktýkça ben þike davasý ne oldu diye dikkatim oraya kayýyor. Trabzonspor'u satalým fikrinin bir türevi þike davasýndan cayalýmdýr
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Uður KÜÇÜK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    34

Bu takýmýn baþýna futboldan anlayan bir baskan lazým.
    Tek ümidim Ahmet Aðaoðlu.
    Zor, bu iþe kalkýþmaz diye düþünüyorum ama ancak böyle bir isim bu iþin altýndan kalkar.
    Usta da, Hacýosmanoðlu da sonumuzu hýzlandýrýr.

LG-H815 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Konu Uður KÜÇÜK tarafýndan (15.03.2018 Saat 12:19 ) deðiþtirilmiþtir.
    2019 - 2020 DOZER ''CEMÝL USTA'' SEZONU ÞAMPÝYONU

ÞANI,ÞEREFÝ,DÝK DURUÞU VE HAKKIYLA TRABZONSPOR

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)