Sayfa 60 Toplam 115 Sayfadan BirinciBirinci ... 10 50 58 59 60 61 62 70 110 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2874 adet sonuctan sayfa basi 1,476 ile 1,500 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Olaðanüstü Seçimli Genel Kurul | Yeni Baþkanýmýz Ahmet Aðaoðlu

jairzinho - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

bütün ekonomisi kötü olan kulüplerde çözümün planý belli.genç yetenekli ve düþük maaþlý oyunculara yönelmek.bunu zamanýnda dortmund yaptý.
    ekonomisi iyi olduðu halde ve sahibi oldu halde monaco da bu yola evrildi.

sen hem ekonomi kötü diyorsun hemde bonservis ve maaþ harcamasýný kýsmýyorsun.demekki baþka iþler dönüyor burada.

Enaldo61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diðer

Alýntý Ertan1982 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ekonomi basarili diyen arkadaslar.Sponsorluk haric ne tür gelir artici icrati var ustanin bir anlatsin.bana göre ekonomik olarak basarisiz.
    Daha ne olmasý lazým bu kadar para getiren sponsorluklarý kim saðladý? Üstelik ortada bu kadar baþarýsýz bir takým varken.

Usta'nýn en eleþtirilmeyecek yaný bu sponsorluklardýr, yiðidi öldür hakkýný yeme.

iho kulübe anca reza'yý sponsor yaptý, iho parasýný ödeyemeyeceði futbolcularý aldýrdý bu takýma, zaten hepsi kaçma peþine düþtü sonra. Ýho daha oturup doðru dürüst iþ görüþmesi bile yapamaz o mizaçla üslupla.

iho'nun konuþmasýný tavrýný gören vazgeçer zaten sponsor olmaktan.

Baþkaný kabadayý gibi takýlan bir kulübe kim sponsor olur?

Olur da iho bu kulübe tekrar baþkan olursa, kulüp tarihe gömülme yolunda ilerler.
    Konu Enaldo61 tarafýndan (24.03.2018 Saat 20:56 ) deðiþtirilmiþtir.
    2010-2011 ÞAMPÝYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ÞAMPÝYON TRABZONSPOR!

Karmam - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskiþehir

Alýntý jairzinho Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    bütün ekonomisi kötü olan kulüplerde çözümün planý belli.genç yetenekli ve düþük maaþlý oyunculara yönelmek.bunu zamanýnda dortmund yaptý.
    ekonomisi iyi olduðu halde ve sahibi oldu halde monaco da bu yola evrildi.

sen hem ekonomi kötü diyorsun hemde bonservis ve maaþ harcamasýný kýsmýyorsun.demekki baþka iþler dönüyor burada.
    Maaþlara ýsrarla çok diyorsun ama bence fazlasýyla abartýyorsun. GS, FB, BJK, Baþakþehir'in 2'de 1'i, hatta 3'te 1'i ortalama maaþ giderin var ama rakiplerin bu takýmlar.

Zaten kim var ki bu kadar eleþtirilecek? Kucka, biraz Olcay, biraz Sosa. Baþka? Selçuk Ýnan 4.5 alýyor. Kucka ve Olcay toplam 4. Pepe ve Negredo 10 alýyor yýllýk, Burak ve Hubocan 5. Clichy 3.5 alýyor, Novak 1. Hasan Ali Kaldýrým 2.5 alýyor, Pereira 0.950. Arda Turan 4.5, Castillo 1. Dirar 3.5, Sosa 3.3. Sabaha kadar da sayarým.

Daha iyi olur mu olur da bu kadar üzerine konuþulacak "Yüksek maaþ" yok Trabzonspor'da. EURO üzerinden konuþursak geçmiþ yýllara nazaran çok daha "ucuz" bir kadromuz var.

Nereden
    Eskiþehir

Bu arada ÝHO'yla kýyastan rahatsýz olan arkadaþlar var. Anlýyorum sizi ama bunun sebebi de þu anda tek adayýn ÝHO gözükmesi. Ýddialý ve akýllý baþka bir aday çýkar, o zaman onu konuþuruz. Umarým böyle olur.

karabela - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    40

Doðru bir analizin mutlak kaynaðý doðru bilgidir.
    Baþkan bugün çýktý çok rahat kendisinden sonra gelenler tarafýndan doðruluðu ortaya çýkarýlabilecek rakamlarý açýkladý. Adam tarihe not düþmek için bütün bilançoyu ortaya koydu.
    Borç mart ayý sonunda 157 milyon euro olacak, bunu bugünkü kur ile çarpýnca 785 milyon TL civarý ediyor. Bu rakamýn dýþýnda telaffuz edilenler benim nazarýmda dedikodudur.
    Baþarýya sýra gelince ekonomisi bu þekilde olan kulüp için normaldir.
    Kadromuz þuan bakýldýðýnda yönetimin geldiði döneme göre çok daha iyi bir kadrodur.
    Bu kadro üzerinde takviyelerle daha iyi sonuçlar alýnabilir.
    Bu adamý yýkmak yerine eksik kaldýðý yerde desteklenseydi þuan takým hava olarak ekonomik olarak ve puan olarak daha yukarda olurdu.

Biz sürekli doðrulanmamýþ bilgilerle kanaate varýp eleþtirirsek sonuçta gayret gösterenleri yok ederiz.

Divan kurulunda boþ konuþan onca delege var. Kendi içlerinden bir yönetim çýkarýp Aralýk ayýna kadar hepsi 200'er bin euro kulübe hibe edecek 1000 tane trabzonsporlu iþadamlarýna gitseler bu para tüm borçlarý siler ve çok iyi bir kadro kurdurur. Aralýk ayýndan sonraki yönetim de tüzük ile gelirinden fazla harcama yapan borcu üslenir maddesi ile seçilse herþey düzelir.

Ama kuru eleþtiri bizim genlerimizde var. Çalýþan adam hata eder yanlýþ eder ama onu yere gömersen deðer verdiðin þeyi aslýnda gömmüþ olursun.

Benim acizane kanaatim budur.
    “Yolun karþýsýnda söylediklerini anlamayan biri varsa en iyi cevap susmaktýr.”

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Nereden
    Eskiþehir
    Yaþ
    42

2.5 yýl önce seçildiðinde destek verirken 2.5 yýldýr yalanýndan baþka bir icraatýna þahit olmadýðýmýz baþkaný yine desteklemek için geçerli sebebimiz ne olabilir Hacýosmanoðlu yönetimiyle kýyasmý?
    Siyasette yalaný yer gibi iyi lanse eden siyasiler bir takým insanlarý kandýrabilir ama futbolda yalan yemiyor maalesef yakýn sürede patlýyor.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    SenolDurgun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Muharrem Usta'nýn basýn açýklamasýný izledim. Yönetici olarak hatalarý olduðunu düþünüyorum ama bu onu topyekün yalancý yapmaz.

Kartal arazisi konusunda tapu da olanlarý, müzenin haczini, yönetimin bir "darbe" ile el deðiþtirme çabasýný, ekonomik durumu vs.
    Bence önemli olan þu, kim anlattýklarýna "bunlar bu klüpte, bu ilde, bu memlekette olmaz, olamaz" diyebilir?

Muharrem Usta'nýn yönetsel baþarýsýnýn önüne çýkan mesele burada. Kendisi devam etsin ya da etmesin bir sonraki baþkandan/yönetimden de mucizeler beklemek fazlasýyla iyi niyetli olacaktýr.

Bir sonraki "hain, yalancý, hýrsýz" kim olacak yaþayýp göreceðiz.
    "Kendine gel, yepyeni bir söz söyle de dünya yenilensin! Sözün öylesine bir söz olmalý ki dünyanýnda sýnýrýný aþmalý. Sýnýr nedir, ölçü ne? Bilmemeli!"
    Hz. Mevlana

Nereden
    Eskiþehir

Alýntý Fatih Öztürk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2.5 yýl önce seçildiðinde destek verirken 2.5 yýldýr yalanýndan baþka bir icraatýna þahit olmadýðýmýz baþkaný yine desteklemek için geçerli sebebimiz ne olabilir
    Defalarca sayýsýz icraat saydým. Onlar.

Farazi veya subjektif þeyler üzerinden de konuþmamaya çok özen gösterdim. Bu noktada da artýk ortaya çýkanlar baðcýyý dövmeye gelenler oluyor.

Ben diyorum ki son 10 yýlýn en yüksek puaný, adam bana diyor ki sen bunu benim gençliðimde söyleseydin seni döverlerdi. Halbuki dövseler de en yüksek puaný, dövmeseler de en yüksek puaný.

Ýncir çekirdeðini doldurmayacak sebeplerle 2.5 yýldýr eleþtiriliyor bu adam. Bu son 3-5 ayda çýkmýþ bir olay deðil yani, yemeyelim birbirimizi. Türlü türlü çamur atýlýyor. Bir ortaya çýkýyor ki adamýn son 1.5 yýldýr üzerinden sayýsýz küfür yediði þey aslýnda yalanmýþ.

Mesela kulübe 200 milyon lira para sokmuþ adamý menajer parasý yedirmekle suçlamak. Kimse de çýkýp demez ki ya efendi, kusura bakma biz 2 yýldýr sana bu konuda küfrediyoruz ama dediðin de doðru, biz o açýdan düþünmemiþtik. Nerde?

"Yine yalan konuþtu yalancý". Ne yalan konuþtu pardon? Yalan iþte, karýþtýrma orasýný.

Ne icraat yapmýþ. Dünya kadar þey yazýldý zaman içinde, hala da yazýlýyor, katýlmazsýn, ki katýlmadýðýný biliyorum ona bir þey diyemem; ama gerçekten sorarmýþ gibi yapma allasen.

Çok rahatsýz oluyorsun ÝHO yönetimiyle kýyaslanmasýndan. Kiminle kýyaslanacak sen söyle madem. Bir sonraki yönetim de ÝHO, bir önceki yönetim de ÝHO. Çýkar baþka bir aday, nispeten iyi bir ekibi vardýr, plânýný projesini anlatýr, akýllýdýr, efendidir, baþarýlýdýr. O zaman deriz ki onu deneyelim. O zaman çýkar onunla kýyaslarýz.

Þurada ben bir tane Usta düþmanýndan bir tane adam akýllý eleþtiri okumadým. Objektif adamlar oluyor, onlar bazen bir þeyler söylüyor hakkaten diyorum ki bak bu çok doðru bir eleþtiri.

1. Yalan
    2. Siyaset
    3. Menajer

Yerel medyanýn þu 3 safsatasýný çýkar, burada Muharrem Usta'yý eleþtirecek adam bulamazdýnýz.

Sportife de ben diyorum ki sürekli bir yükseliþ var aradan geçen 2.5 yýlda. Bu da takýmý devraldýðýnda olan koþullar göz önünde bulundurulursa iyi bir gösterge. Ha bu sene 60 puana çýkacak örneðin, seneye 45'e düþer o zaman iþin bütün rengi deðiþir. Ancak bu ekonomik koþullarda, bu kadar camia baskýsý varken her sezon 10 puan fazla toplamýþ adama ben sportif olarak baþarýsýz diyemem. Özellikle de üstündeki rakiplerin, 2015 Aralýk ayýnda senden çok daha iyi takým iskeletleriyle, çok daha iyi maddi durumda bu yarýþa baþlamýþ ve senden çok daha büyük paralar harcarken. Visca'yý bulmuþ diye öve öve bitiremediðimiz Baþakþehir niye baþka Visca bulmuyor da Clichy, Arda ve Adebayor'a 15 milyon euro yýllýk para ödüyor? Bu adamlar ne yapýyor da bilmem kaç tane gol atmýþ Burak 3.5 aldýðý için eleþtiriliyor? Geçen sezon Antalyaspor 5. oldu, devre arasýnda bir de Nasri'yi alýnca burada ne methiyeler düzüldü. Ne oldu? Küme düþecekler. Bizim takýmýmýz öyle ya da böyle bir sistem üzerinden yürüyor. O yüzden hep daha iyi oluyor, hep de daha iyi olacak. Bak 2 sene önce 12. olan takým üzerinden, bu sene niye lider deðil de liderin 12 puan gerisinde diye Rýza Çalýmbay yerden yere vuruluyor. Demek ki bir þeyler de doðru yapýlmýþ.

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Muharrem Usta'nýn bu kulübe en büyük hizmeti herkesin ne mal olduðunu ne kadar vasýfsýz ve ekonomi cahili tiplerin kulüpte olduðunu milletin yüzüne vurmasýdýr...Kim samimi Trabzonsporlu kim samimiyetsiz konusunda bir turnusol kaðýdý görevi görüyor Usta...Sayesinde hem rakamlarý hem vasýfsýz uyanýklarý görmüþ oluyoruz...

Trabzon'un zadeganlarý henüz bir aday çýkaramamýþlar...Neden? Çünkü kredi çekecek banka kalmadý satacak hisse kalmadý malum dolar euro da yükselme seyrinde...Kendi çaplarýnda bir plan projeleri de yok...Usta gibi sponsor olarak elini cebine atacak kadar enayi de deðiller ya...Neymiþ baskýn kongreymiþ neymiþ zaman yokmuþ vay vay vay...Kafasýnda adaylýk düþüncesi planý projesi olan bir adam bir hayali ufku olan bir adam 30 senedir ortaya çýkmamýþ ki 1 aylýk süreden dem vursun...Bu sivrizekalýlar herkesi aptal zannediyor galiba...Uyanýk vardýr bir de aptal uyanýk vardýr...Hadi stifa etti Usta aha sana kongre hadi çýksanýza ortaya görelim maçanýzý...Reklam yapacak ortam yok di mi...Hadi Nevzat efendi Sadri Bey görelim sizi beyler...

Muharrem Usta toy ve sportif konuda yetersiz biri ancak 5 senede bu kulübü mali anlamda düzlüðe çýkarýr...Kulüp satýlmayacaksa kendisi göreve devam etmeli býraktýðý zaman ondan iyisi gelmeyecek bu kadar basit...Bugünkü açýklamalarý ders niteliðinde...Bir kurum nasýl iflas ettirilir mevzusunu teknik detaylara girmeden herkesin anlayacaðý dilde bütün ülkeye anlattý kendi eksikleriyle beraber...

Baþkana buradan tavsiyem sana yönetici lazým deðil sevgili baþkan sana "akýl bilim method iþ disiplini" gibi konularda çalýþacak 15 20 kiþilik bir personel lazým...Bu adamlara yatýrým yapýp çalýþtýracaksýn fikirlerini finanse edeceksin...Gerisi çorap söküðü gibi gelir kimse merak etmesin...4 tane çarký iþleteceksin...

Dünyada ticaretin geliþmesinin sebebi anonim ve limited þirketlerdir...Bu tür þirketler icat olmasaydý ticaretle kimse uðraþmazdý...Çünkü bu þirketler sermayesiyle sýnýrlý þirketlerdir...Batarsan þirkete koyduðun sermaye batar...Bu kolaylýk olmasa ticaret alýp baþýný gidemezdi...Þimdi sen bu baþkanýmsý zevatlara kendi sermayesi olmayan bir þirket veriyorsun sýçýp batýrýyorlar hesap vermeden gidiyorlar...Bu kadar kolaylýða raðmen sýçýp batýrýyorsan tarihe geçmiþsin demektir...Batýlý þirketler þu Sadriyi Ihoyu tanýsa bilanço rakamlarýný okusa kahkahayý basarlar...

Hala utanmadan sýkýlmadan sýçtýklarýný sývamaya çalýþýyorlar...Hala benim þampiyonluðum kupam süperim var diyor...Onlar senin deðil Sadri efendi onlar Þenol hocanýn...Eskiþehir'den aldýðýn bitik Burak'ýn 5 milyon eurosu da senin deðil Þenol hocaný o küfrettiðin Þenol hocanýn...3 günde 6 tane adamý becerip takýmda tutamayacaksýn þl gelirlerini vasýfsýz topçu transferleriyle hiç edeceksin Aziz'in mahkemedeki ihale lafýnýn altýnda ezilip þikeyle mücadele etmiþ gibi görünüp futbol takýmýnýn içini boþaltacaksýn ve hala ahkam keseceksin... Hesap ver denildiði zaman benim kýpým výr kýpým yedik biz de...

Refik Halit'in "Efendiler Nereye?" baþlýklý bir yazýsý var...Abdülhamit gibi bir zekâyý indirip 10 senede imparatorluðu sýçýp batýran ve Ýstanbul'dan geceyarýsý kaçan Enver-Talat-Cemal üçlüsüne bir güzel geçirdiði yazý...Þöyle baþlýyor o yazý...

Ziyafet bitti fakat aðzýnýzý silmeden
    Elinizi yýkamadan
    Bir acý kahvemizi içmeden
    Efendiler nereye?

Yazýnýn devamý müthiþtir...Bizim için ilk satýrý kâfi...Usta Efendiler Nereye? diyerek kalýbýný masaya koymuþtur güzel de olmuþtur...

Müzeye haciz konusu da iyice irdelenmeli ve görevini yapmayan yönetici personel her kimse derhal ihraç edilmelidir...Böyle aþaðýlýk bir þey olamaz...
    Konu David_LuiZ4 tarafýndan (24.03.2018 Saat 23:33 ) deðiþtirilmiþtir.
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Mehmet BAÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Kendi tanýdýðý veya adamý diye vasýfsýz adamlarý Trabzonspor'da iþe koyanlara hakkýmý helal etmiyorum.
    Kulübü bu noktaya getiren bu aþaðýlýk zihniyetten nefret ediyorum. Allah sizi bildiði gibi yapsýn! Kulübün kanýný emdiniz be!
    Ýþinin ehli, vasfý olan adamlarý çalýþtýrmak yerine yedi göbekten vasýfsýz akrabalarýnýzý bu kulübe soktunuz! Rezil herifler!
    Trabzonspor üzerine bir kambur gibi çöktünüz!

Nereden
    Eskiþehir
    Yaþ
    42

Alýntý Karmam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Defalarca sayýsýz icraat saydým. Onlar.

Farazi veya subjektif þeyler üzerinden de konuþmamaya çok özen gösterdim. Bu noktada da artýk ortaya çýkanlar baðcýyý dövmeye gelenler oluyor.

Ben diyorum ki son 10 yýlýn en yüksek puaný, adam bana diyor ki sen bunu benim gençliðimde söyleseydin seni döverlerdi. Halbuki dövseler de en yüksek puaný, dövmeseler de en yüksek puaný.

Ýncir çekirdeðini doldurmayacak sebeplerle 2.5 yýldýr eleþtiriliyor bu adam. Bu son 3-5 ayda çýkmýþ bir olay deðil yani, yemeyelim birbirimizi. Türlü türlü çamur atýlýyor. Bir ortaya çýkýyor ki adamýn son 1.5 yýldýr üzerinden sayýsýz küfür yediði þey aslýnda yalanmýþ.

Mesela kulübe 200 milyon lira para sokmuþ adamý menajer parasý yedirmekle suçlamak. Kimse de çýkýp demez ki ya efendi, kusura bakma biz 2 yýldýr sana bu konuda küfrediyoruz ama dediðin de doðru, biz o açýdan düþünmemiþtik. Nerde?

"Yine yalan konuþtu yalancý". Ne yalan konuþtu pardon? Yalan iþte, karýþtýrma orasýný.

Ne icraat yapmýþ. Dünya kadar þey yazýldý zaman içinde, hala da yazýlýyor, katýlmazsýn, ki katýlmadýðýný biliyorum ona bir þey diyemem; ama gerçekten sorarmýþ gibi yapma allasen.

Çok rahatsýz oluyorsun ÝHO yönetimiyle kýyaslanmasýndan. Kiminle kýyaslanacak sen söyle madem. Bir sonraki yönetim de ÝHO, bir önceki yönetim de ÝHO. Çýkar baþka bir aday, nispeten iyi bir ekibi vardýr, plânýný projesini anlatýr, akýllýdýr, efendidir, baþarýlýdýr. O zaman deriz ki onu deneyelim. O zaman çýkar onunla kýyaslarýz.

Þurada ben bir tane Usta düþmanýndan bir tane adam akýllý eleþtiri okumadým. Objektif adamlar oluyor, onlar bazen bir þeyler söylüyor hakkaten diyorum ki bak bu çok doðru bir eleþtiri.

1. Yalan
    2. Siyaset
    3. Menajer

Yerel medyanýn þu 3 safsatasýný çýkar, burada Muharrem Usta'yý eleþtirecek adam bulamazdýnýz.

Sportife de ben diyorum ki sürekli bir yükseliþ var aradan geçen 2.5 yýlda. Bu da takýmý devraldýðýnda olan koþullar göz önünde bulundurulursa iyi bir gösterge. Ha bu sene 60 puana çýkacak örneðin, seneye 45'e düþer o zaman iþin bütün rengi deðiþir. Ancak bu ekonomik koþullarda, bu kadar camia baskýsý varken her sezon 10 puan fazla toplamýþ adama ben sportif olarak baþarýsýz diyemem. Özellikle de üstündeki rakiplerin, 2015 Aralýk ayýnda senden çok daha iyi takým iskeletleriyle, çok daha iyi maddi durumda bu yarýþa baþlamýþ ve senden çok daha büyük paralar harcarken. Visca'yý bulmuþ diye öve öve bitiremediðimiz Baþakþehir niye baþka Visca bulmuyor da Clichy, Arda ve Adebayor'a 15 milyon euro yýllýk para ödüyor? Bu adamlar ne yapýyor da bilmem kaç tane gol atmýþ Burak 3.5 aldýðý için eleþtiriliyor? Geçen sezon Antalyaspor 5. oldu, devre arasýnda bir de Nasri'yi alýnca burada ne methiyeler düzüldü. Ne oldu? Küme düþecekler. Bizim takýmýmýz öyle ya da böyle bir sistem üzerinden yürüyor. O yüzden hep daha iyi oluyor, hep de daha iyi olacak. Bak 2 sene önce 12. olan takým üzerinden, bu sene niye lider deðil de liderin 12 puan gerisinde diye Rýza Çalýmbay yerden yere vuruluyor. Demek ki bir þeyler de doðru yapýlmýþ.
    Defalarca cevap verdim ve verdiðin cevaplarýn hiç bir dayanaðýnýn olmadýðýný tek tek anlattým.
    Millete farazi anlatýyorsunuz deyip farazi puan olasýlýklarýný paylaþan sensin, dur bakalým kardeþ hele bi lig bitsin.
    Baþkan seçileceði arefesi 1461 projesini þöyle geliþtireceðizden tutda kartal'da aya kule çekeceðiz mavratalarýný unutmuþ deðilim sen unuttuysan bilemem.
    Tarihin en acý farklý skorlarýný sikindirik anadolu takýmlarýna karþý alýp çýtý çýkmayanda ben deðilim.
    Kendisinden önceki yönetimi maaþ yükünden sebep eleþtirip 1 sene sonra ayný yere taþýyan ben deðilim.
    Hani Lucescuvari, stad açýlýþý Barca falan böyle komik detaylara bile girmeye gerek yok yalan gýrla vesselam.
    Amatör branþlarda fenerbahçe gibi olmalýyýz deyip dili kurumadan amatör branþlarý tek tek kapatan yine ben deðilim. Aldýðýn ya da yardýmcýna aldýrdýðýn 1 liralýk topçulara 5 lira bayýlan ve geri dönüþü olmayan duruma getiren önce ki baþkan deðil ta kendisi.

Önceki baþkan hatalarýyla sevaplarýyla, çoðu günahlarýyla toz olalý 2.5 yýl oldu 2.5 yýl. O külhanbeyli zamanýnda bile ilk senesi Sadri Þener'den kalan büyük çoðunluðu kadroya takviye yapýp avrupa kupasýnda yürüdü. Ertesi sene yine yürüdü. Bir sonrasý sene kafada elendi. Senin toz konduramadýðýn adam ligin 13. haftasý takýmý Konyaspor'un 2-3 puan gerisinde aldý, aldýðýna piþman edip Konya'dan 20 küsür puan fark yedi Konya avrupaya gitti sen evine. Sonra ki senelerde malum ne ziraat'da yol aldýn ne avrupada þimdi de 5. için büyük mücadele verip alt edeceðiz ligi öyle ya?

Senin sabahtan akþama kadar toz konduramadýðýn adam daha kendi içinde barýþýk deðil ki yöneticileriyle girdiði diyalogu iki düþman takým taraftarý bile yapmaz, çocukca adeta ayaða düþmüþcesine.
    Vay efendim 200 milyon tl girdi yapmýþlar kulübe, ulan o stad açýlmasaydý kulübe býrak baþkan adayý olmayý Trabzon'a bile uðrarmýydýn he.
    Önce ki baþkan bi öncekinin viski þiþeleriyle uðraþtý þimdi kide 2 dönem önceki tee 8 sene önce transfer harcýrahý için kullanýlan kredi kartý üzerinden gider yaptý. Çoluk çocuðun uðraþmayacaðý þeyler üzerinden geçmiþe atýfta bulunacak yerde transfer yasaðý kepazeliðinden bahsetsene? Yiyor mu, yemiyor mu görelim.

Meseleye ideolojik bakarsan yüz yýl anlatsam bildiðini okursun sevgili rendkdaþ onun için sen ölçüsüzce savunmaya devam edebilirsin.

Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Trabzonspor'da herkes birbirinin kuyusunu kazýyor!
    Kulübe beþ kuruþ katký saðlamayan adamlar protokolden maç izlemek, makam ile iþlerini halletmek telaþýna düþmüþler!
    Öyle ki fi tarihinde kulübe yöneticilik yapmýþ adamlar dahi kene gibi kulübün kanýný emme yarýþýna giriþiyorlar. Yazýk!
    Vallahi artýk utanýyorum! Asalak insanlarýn bu kulüpten nemalanmasýndan tiksiniyorum.

redbul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

ben de muahrrem usta nýn açýklamalarýný okudum az önce haklý olduðu konularda var haksýz olduðu konularda ama gerçek olan biþey varki sportif anlamda baþarýsýz ve ben kendi adýma mharrem usta nýn tekrar aday olacaðýný sanmýyorum.

Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Önceki baþkan hatalarýyla sevaplarýyla, çoðu günahlarýyla toz olalý 2.5 yýl oldu 2.5 yýl. O külhanbeyli zamanýnda bile ilk senesi Sadri Þener'den kalan büyük çoðunluðu kadroya takviye yapýp avrupa kupasýnda yürüdü. Ertesi sene yine yürüdü. Bir sonrasý sene kafada elendi. Senin toz konduramadýðýn adam ligin 13. haftasý takýmý Konyaspor'un 2-3 puan gerisinde aldý, aldýðýna piþman edip Konya'dan 20 küsür puan fark yedi Konya avrupaya gitti sen evine. Sonra ki senelerde malum ne ziraat'da yol aldýn ne avrupada þimdi de 5. için büyük mücadele verip alt edeceðiz ligi öyle ya?
    Vay efendim 200 milyon tl girdi yapmýþlar kulübe, ulan o stad açýlmasaydý kulübe býrak baþkan adayý olmayý Trabzon'a bile uðrarmýydýn

Fatih Bey, Avrupa'da yürüdü dediðin Hacýosmanoðlu'nun görevde kaldýðý süre boyunca ligi bitirdiði noktalar;
    Ýlk sezonda liderden 21 puan fark yiyerek ligi 4. bitirdi. Ýkinci sezonda da liderden 20 puan fark yiyerek 5. bitirdi.
    Son sezonunda da 13.haftasý itibariyle 17 puan toplayarak 9. sýrada takýmý devretmiþtir.

Bir de rezil dediðimiz M.Usta'ya bakalým.
    Yarým sezonda 17 puanla 9. sýrada aldýðý takýmý 40 puanla 12. sýrada bitirdi. (Hacýosmanoðlu'nun býraktýðý kadro)
    Transfer yaptýðý ilk sezonda liderden 26 puan fark yiyerek 6. sýrada bitirdi.
    Bu sezon da 26.hafta itibariyle liderden 22 puan fark yiyerek 5. sýrada lige devam ediyor.

Hani þöyle bir baktýðýmýzda ortada sportif olarak pek bir fark göremiyorum. Ýkisi de baþarýsýz oldu. Ama arada bir fark var.
    Hacýosmanoðlu maaþlarý ödeyemediði için oyuncular teker teker serbest kalýrken Usta bu oyuncularla Fifa'lýk olmayý engelledi.
    Yetmedi 30 Milyon Euro verip sponsor oldu. O da yetmedi sýcak para saðlamak için 200 Milyon TL para saðladý.
    Bu kulübe cebinden 5 kuruþ vermeyen baþkanlar varken bu adama, þöyle olsaydý baþkan olmazdý, demek ayýptýr.
    Þu saatten sonra boþ laflara bakmýyorum. Þu zor durumda elini cebine atan benim için en has Trabzonsporludur!

Nereden
    Eskiþehir
    Yaþ
    42

Alýntý Mehmet BAÞ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Fatih Bey, Avrupa'da yürüdü dediðin Hacýosmanoðlu'nun görevde kaldýðý süre boyunca ligi bitirdiði noktalar;
    Ýlk sezonda liderden 21 puan fark yiyerek ligi 4. bitirdi. Ýkinci sezonda da liderden 20 puan fark yiyerek 5. bitirdi.
    Son sezonunda da 13.haftasý itibariyle 17 puan toplayarak 9. sýrada takýmý devretmiþtir.

Bir de rezil dediðimiz M.Usta'ya bakalým.
    Yarým sezonda 17 puanla 9. sýrada aldýðý takýmý 40 puanla 12. sýrada bitirdi. (Hacýosmanoðlu'nun býraktýðý kadro)
    Transfer yaptýðý ilk sezonda liderden 26 puan fark yiyerek 6. sýrada bitirdi.
    Bu sezon da 26.hafta itibariyle liderden 22 puan fark yiyerek 5. sýrada lige devam ediyor.

Hani þöyle bir baktýðýmýzda ortada sportif olarak pek bir fark göremiyorum. Ýkisi de baþarýsýz oldu. Ama arada bir fark var.
    Hacýosmanoðlu maaþlarý ödeyemediði için oyuncular teker teker serbest kalýrken Usta bu oyuncularla Fifa'lýk olmayý engelledi.
    Yetmedi 30 Milyon Euro verip sponsor oldu. O da yetmedi sýcak para saðlamak için 200 Milyon TL para saðladý.
    Bu kulübe cebinden 5 kuruþ vermeyen baþkanlar varken bu adama, þöyle olsaydý baþkan olmazdý, demek ayýptýr.
    Þu saatten sonra boþ laflara bakmýyorum. Þu zor durumda elini cebine atan benim için en has Trabzonsporludur!
    Hacýosmanoðlu dönemi Trabzonspor kalibresinde baþarý kabul edilmeyecek seviyededir fakat Usta dönemiyle mukayese edildiðinde Hacýosmanoðlu dönemi sportif yönden daha baþarýlýdýr. Hacýosmanoðlu kulübü gül bahçesi almadý o'da geldiðinde tüm yabancýlarla fifalýk oluyorduk gelirlerde 2017 yýlýna kadar temlikliydi. Yeni stad yapýlmýþ ya sponsor bulacaksýn ya da olacaksýn bu bir baþarý deðil zaruriyettir. Ekstra kaynak yaratýrsan takdir edilirsin diðer türlü ekstra katký geri almak þartýyla verdiðin borçsa bunu senden önce ki bir çok baþkan yapmýþtýr övünmenin alemi yok.

yorumsuz6117 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Ýster Mehmet baþkan olsun ister Ahmet ister Muharrem devam etsin , Trabzonspor'dan hiçbirþey olmaz , kapatýn þu kulübü de hepimiz rahat edelim yetti bu çilekeþ hayat..
    Konu yorumsuz6117 tarafýndan (25.03.2018 Saat 00:53 ) deðiþtirilmiþtir.
    I am not in danger , I am the danger..

yorumsuz6117 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

olaðanüstü genel kurul kararý alan trabzonspor'da kulüp baþkaný muharrem usta basýn toplantýsý düzenledi. usta toplantýda, ''hacýosmanoðlu döneminde 16 milyon 900 bin euro hisse satýlmýþ. trabzonspor'un yüzde 49 hissesi satýlmýþtýr. bittik. el fatiha, hiçbir þeyimiz yok. yedik bitirdik birbirimizi ama aslýnda trabzonspor'u bitirdik'' ifadelerini kullandý.

I am not in danger , I am the danger..

Hakan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

O yürüdüðün turnuvada Dnipro final oynadý,sokakta söylesen tanýyan çýkmaz.Maddi geliri de Damdoy'un maliyetini anca karþýlar.
    Laf dönüp dolaþýp ayný yere geliyor.Basari bunun neresinde.Legia'yý Metalist'in yenip ballandýra ballandýra anlatan anca kendisini kandýrýr.

Nereden
    Eskiþehir

Defalarca cevap verdim ve verdiðin cevaplarýn hiç bir dayanaðýnýn olmadýðýný tek tek anlattým.
    Millete farazi anlatýyorsunuz deyip farazi puan olasýlýklarýný paylaþan sensin, dur bakalým kardeþ hele bi lig bitsin.
    Baþkan seçileceði arefesi 1461 projesini þöyle geliþtireceðizden tutda kartal'da aya kule çekeceðiz mavratalarýný unutmuþ deðilim sen unuttuysan bilemem.
    Tarihin en acý farklý skorlarýný sikindirik anadolu takýmlarýna karþý alýp çýtý çýkmayanda ben deðilim.
    Kendisinden önceki yönetimi maaþ yükünden sebep eleþtirip 1 sene sonra ayný yere taþýyan ben deðilim.
    Hani Lucescuvari, stad açýlýþý Barca falan böyle komik detaylara bile girmeye gerek yok yalan gýrla vesselam.
    Amatör branþlarda fenerbahçe gibi olmalýyýz deyip dili kurumadan amatör branþlarý tek tek kapatan yine ben deðilim. Aldýðýn ya da yardýmcýna aldýrdýðýn 1 liralýk topçulara 5 lira bayýlan ve geri dönüþü olmayan duruma getiren önce ki baþkan deðil ta kendisi.

Senin sabahtan akþama kadar toz konduramadýðýn adam daha kendi içinde barýþýk deðil ki yöneticileriyle girdiði diyalogu iki düþman takým taraftarý bile yapmaz, çocukca adeta ayaða düþmüþcesine.
    Vay efendim 200 milyon tl girdi yapmýþlar kulübe, ulan o stad açýlmasaydý kulübe býrak baþkan adayý olmayý Trabzon'a bile uðrarmýydýn he.
    Önce ki baþkan bi öncekinin viski þiþeleriyle uðraþtý þimdi kide 2 dönem önceki tee 8 sene önce transfer harcýrahý için kullanýlan kredi kartý üzerinden gider yaptý. Çoluk çocuðun uðraþmayacaðý þeyler üzerinden geçmiþe atýfta bulunacak yerde transfer yasaðý kepazeliðinden bahsetsene? Yiyor mu, yemiyor mu görelim.

Meseleye ideolojik bakarsan yüz yýl anlatsam bildiðini okursun sevgili rendkdaþ onun için sen ölçüsüzce savunmaya devam edebilirsin.
    Temenni ve hedefler, gerçeklerden farklý olabilir. Bunun adý yalan deðil, baþarýsýzlýktýr. Bunun sebepleri olur, bu sebeplere göre deðerlendirirsin. Tek tek yazdýðýn olaylarý uzun uzun konuþabilirim ama seni de kendimi de yormak istemiyorum zira ipe sapa gelmeyen mevzular. Bir tek deðineceðim 3 hezimet var, ilk ikisinin sebebi sana göre Hami'yi getirdiði için Usta'dýr, bana göre kulübü o bataklýða sürükleyen ÝHO'dur. Akhisar maçý ise doðrudan Usta'nýn sorumluluðunda büyük bir rezalettir, nitekim cezasýný da çekiyor, hayatý boyunca da çekmeye devam edecek.

ÝHO günahýyla sevabýyla Avrupa'ya yürüdü diyorsun. Ben de yürümedi, topalladý, biraz daha zamaný olsaydý asýrlýk geçmiþi olan bu kulübü bitirecekti diyorum. Senin için o Avrupa kupalarý baþarýdýr, benim içinse paralý bir "arkadaþý" otelden önce yemeðe götürmektir. Hani yemeði ýsmarlýyor afiyetle yiyip bugün övüyoruz da, o yemeðin bedeli, o gecenin sonu belli. O sezonun da ÝHO'yla olan ilk 12 haftasýyla, Usta'yla olan son 22 haftasýný sanki biri birinin, diðeri öbürünün eseriymiþ gibi anlatman da deðiþik. Ekstra bir yorum yapmayacaðým, zaten sen de az çok tahmin ediyorsundur niye o sezonunun bütün olarak ÝHO'nun eseri olduðunu.

Vay efendim 200 milyon tl girdi yapmýþlar kulübe
    Ben bu nasýl bir kafa, gerçekten anlamýyorum.

Bir taraf yediði yemeðin, garsona verdiði bahþiþin, bindiði uçaklarýn, kaldýðý otellerin, bilmem ne - say say bitmez parasýný benim zar zor bir araya getirip aldýðým formanýn parasýndan ödetecek. Sen bu adama ye babam ye, önemsiz þeyler onlar zaten daha fazla ye diye yorum yapacaksýn.

Öbürü senin kuruþunu boðazýna kullanmayacak, üzerine 200 milyon TL kulübe para verecek, üzerine de o boðazýna kullananlarý tarihimizde ilk defa ifþa edecek, buna da yorumun "Vay efendim 200 milyon para vermiþler" olacak,

Sonra da ben bunu öbürüne tercih ediyorum diye ölçüsüzce savunmuþ olacaðým, öyle mi?

Yani Fatih, bakma aslýnda seni forumdan tanýdýðým kadarýyla severim, yer yer bazý görüþlerine de saygým var ama þu üstteki yazýn benim için büyük bir hayal kýrýklýðý, senin içinse dip olmuþ.

Sorsalar benim için adamcý dersiniz. Halbuki benim adamcýlýðým onun yaptýðý iþ ve fedakarlýk kadardýr. Sizinse adamcýlýðýnýz, görüyorum ki baðnazlýðýn dibine ulaþmýþ. Kimin adamcýlýðý; Usta karþýtlýðýnýn adamcýlýðý. Yani Usta aðzýyla kuþ tutsa, kuþun gagasýna, kanadýna bakar "Ben ortada bir kuþ göremiyorum" dersiniz.

Nereden
    Eskiþehir
    Yaþ
    42

Yürüyebiliyorsan sende yürü ne maval okuyorsun o kupalara daha giriþte Toulouse'lere, Videoton'lara, Galati'lere elendi bu takým, elendiðin yer tarihinde yanýna bile yaklaþamadýðýn çeyrek finallere 1 týk kala turlar hele sen bunu bile becer ondan sonra bok atman gerekirse döner atarsýn.

Nereden
    Eskiþehir
    Yaþ
    42

Alýntý Karmam Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Temenni ve hedefler, gerçeklerden farklý olabilir. Bunun adý yalan deðil, baþarýsýzlýktýr. Bunun sebepleri olur, bu sebeplere göre deðerlendirirsin. Tek tek yazdýðýn olaylarý uzun uzun konuþabilirim ama seni de kendimi de yormak istemiyorum zira ipe sapa gelmeyen mevzular. Bir tek deðineceðim 3 hezimet var, ilk ikisinin sebebi sana göre Hami'yi getirdiði için Usta'dýr, bana göre kulübü o bataklýða sürükleyen ÝHO'dur. Akhisar maçý ise doðrudan Usta'nýn sorumluluðunda büyük bir rezalettir, nitekim cezasýný da çekiyor, hayatý boyunca da çekmeye devam edecek.

ÝHO günahýyla sevabýyla Avrupa'ya yürüdü diyorsun. Ben de yürümedi, topalladý, biraz daha zamaný olsaydý asýrlýk geçmiþi olan bu kulübü bitirecekti diyorum. Senin için o Avrupa kupalarý baþarýdýr, benim içinse paralý bir "arkadaþý" otelden önce yemeðe götürmektir. Hani yemeði ýsmarlýyor afiyetle yiyip bugün övüyoruz da, o yemeðin bedeli, o gecenin sonu belli. O sezonun da ÝHO'yla olan ilk 12 haftasýyla, Usta'yla olan son 22 haftasýný sanki biri birinin, diðeri öbürünün eseriymiþ gibi anlatman da deðiþik. Ekstra bir yorum yapmayacaðým, zaten sen de az çok tahmin ediyorsundur niye o sezonunun bütün olarak ÝHO'nun eseri olduðunu.

Ben bu nasýl bir kafa, gerçekten anlamýyorum.

Bir taraf yediði yemeðin, garsona verdiði bahþiþin, bindiði uçaklarýn, kaldýðý otellerin, bilmem ne - say say bitmez parasýný benim zar zor bir araya getirip aldýðým formanýn parasýndan ödetecek. Sen bu adama ye babam ye, önemsiz þeyler onlar zaten daha fazla ye diye yorum yapacaksýn.

Öbürü senin kuruþunu boðazýna kullanmayacak, üzerine 200 milyon TL kulübe para verecek, üzerine de o boðazýna kullananlarý tarihimizde ilk defa ifþa edecek, buna da yorumun "Vay efendim 200 milyon para vermiþler" olacak,

Sonra da ben bunu öbürüne tercih ediyorum diye ölçüsüzce savunmuþ olacaðým, öyle mi?

Yani Fatih, bakma aslýnda seni forumdan tanýdýðým kadarýyla severim, yer yer bazý görüþlerine de saygým var ama þu üstteki yazýn benim için büyük bir hayal kýrýklýðý, senin içinse dip olmuþ.

Sorsalar benim için adamcý dersiniz. Halbuki benim adamcýlýðým onun yaptýðý iþ ve fedakarlýk kadardýr. Sizinse adamcýlýðýnýz, görüyorum ki baðnazlýðýn dibine ulaþmýþ. Kimin adamcýlýðý; Usta karþýtlýðýnýn adamcýlýðý. Yani Usta aðzýyla kuþ tutsa, kuþun gagasýna, kanadýna bakar "Ben ortada bir kuþ göremiyorum" dersiniz.
    Verdiðin vaadlerin tam tersini yaparsan bunun adý yalancýlýktýr bak sportif baþarý olayýna girmiyorum 50. yýldýr falan bunlar olur olmaz hedeftir tutar tutmaz ayrý þeyler. Hacýosmanoðlu bu kulübü kötü yerlere sürüklemiþtir bunda kimsenin zerre kadar kuþkusu yok fakat ondan önce Sadri Þener'in býraktýðý yük bu fecaata kapý aralamýþtýr bunu da yadsýyacak deðilim bir tek suç Hacýosmanoðlu'nda deðildir herþey ortada. Seni 4 sene önceki kendimde görüyorum, Hacýosmanoðlu'nu ilk döneminde fütursuzca savunmuþtum en büyük argümanýmda siyasete karþý kazandýðýný sanmamdan dolayý fakat geçte olsa hatamdan döndüm belki erdemlik yaptým belki de adý farklý bir þeydi bilmem ama son döneminde kendisini benim kadar yerden yere vuran olmamýþtýr burada. Usta'da ilk geldiði dönem duruþu, vaadleri itibariyle tatlý geldi destekledim fakat acý osuruklar afedersin burnumuzdan geliyor onun için fazla sýkma Karmam kardeþim yol senin yolundur fikir senin birþey diyemem.
    Hissedarý olduðu kurum verdiði sponsorluðu reklam karþýlýðýnda verdi bedava birþey sözkonusu deðil kaldý ki istanbul takýmlarýna milyonlarca yýldýr sponsor oluyor. Borç olarak verdiklerini günü gelince alacaklardýr bu da maharet deðil bir bakýma görevdir.
    Sonuç itibariyle bundan önceki 2 baþkan gibi kulübe vereceði hiçbir þey olmadýðý için uzak durmalý iþine gücüne bakmalýdýr.

Nereden
    Ýstanbul

Sol bekte Aykut Demir'le Lazio maçýna,sað bekte Fatih Atik'le Napoli maçýna çýkýp 15 dakikada elenmiþsin.(hangi kýyý)Ama Metalist'in yedek takýmýný yendik büyük baþarý.
    Adam 25 tane çöple takým býrakmýþ,yok Avrupa'da gruptan çýktý falan filan.

Nereden
    Eskiþehir
    Yaþ
    42

Dünyadan haberin olsa Napoli maçýnda önemli 6-7 eksikle çýktýðýmýzý, yedek kadroyu bile tamamlayamadýðýmýzý kavrardýn ama yok ki o kafa, salla babam salla. Sen hele dedik ya Napoli'yle karþýlaþacak kadar birþeyleri becer ondan sonra varsa lafýn söyle, öyle kuru gürültü yapýp önüne gelenden 6-7 yiyip baþkalarýnýn baþarýlarýný küçümseme. O adam çöp býraktý gitti þimdi maþallah gül bahçesinde tek ayak üstünde gül koklama fantazisi yaþýyoruz helede futbola yabancý kalmýþ abudik gubudik yabancýlarla dimi ya.

Nereden
    Ýstanbul

Her neyse.
    Konu Hakan tarafýndan (25.03.2018 Saat 02:09 ) deðiþtirilmiþtir.

Ertan1982 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

IHOnun baskanlini en sevmiyen kisilerden biriyim.Baskan oldu zaman cok kavgalar ettim.Ama Ihonun berbat olmasi Ustayi aklamiyor.Ekonomik olarak basarsiz.elin katarlisi kim baskan oldunu ilgilendirmez CB Sponsor olurmusunuz dedi oldular.Burasi Türkiye Almanya felan degil öyle Pro islemiyor isler.
    Usta milleti manipule edip duruyor iyi beceriyor isi tam politikaci.Milete birbirini yesin diye birkac et parcasi atiyor ortaya ( Kredikart limiti) onlar bunun icin kavga ederken onun yanlislari daha az dilendiriliyor.Hatta kendi tarafina tekrar destekci topluyor.

Sayilar ilede iyi oynuyor.Borcu Euro olarak göster rakam az görünsün ama takima giren paralari tl bazinda göster cok gözüksün.Ha bu gelirde yaptigi basarisiz transferlerin bonservislerini ve maaslarini karsiliyormu ordada emin degilim (basarili olan sadece Burak var su an belki onazi iyi fiyata satilir dk sonra).
    çalýþmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaþamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)