Akcamimarlik
Sayfa 36 Toplam 115 Sayfadan BirinciBirinci ... 26 34 35 36 37 38 46 86 ... SonuncuSonuncu
Toplam 2874 adet sonuctan sayfa basi 876 ile 900 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Olaanst Seimli Genel Kurul | Yeni Bakanmz Ahmet Aaolu

Fatih ztrk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Alnt memozcan Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    nal karaman kesinlikle olmamal.. neden derseniz en ufak bir tkezlemede takmn bana nal gesin sylentileri oluacak.. daha nce de bir ok kez ayn filmi izledik.. stelik nal karaman artk kendi iirini yazmak istiyor..

bence hayrettin hacsaliholu ya da serdar bali gibi biri olabilir.. abdurrahim albayrak ya da ali drst tarz birini bulamamz lazm o pozisyon iin..
    Evet Hayrettin Hacsaliholu.
    Onun asbakanlk dneminde kulpte ku umuyor her pozisyonu yakndan takip ediyordu. ler tkrnda giderken Faruk zak'n Sadri ener'i telkin edip Hacsaliholu yerine Nevzat akar' greve getirmesi herey toz duman etti. Biz birbirimizi yiyelim becerebildiimiz en gzel ey kuyu kazmak.
    Gazi Mustafa Kemal Atatrk

Karmam - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2015
    Nereden
    Eskiehir

Alnt Sefa Murat Dokuz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bu nu yazmandan anlalan u. Ya dz mantk birisin. Yada kendin hari kimsenin yazdklarn okumuyorsun.

Bak sana A B C'sinden anlatacam. 1.snf Matematik dersi gibi.

Benim sana 100 Euro, Ahmet'e 300 TL borcum var diyelim. Borlar aldm andaki kur da 1 Euro = 3 TL

Sana olan Borcum aslnda 300 TL, Ahmet'e olan zaten TL olduu iin 300 TL.
    kinize borcum toplam TL cinsinden 600 TL, Euro cinsinden 200 Euro

Borcun vadesi geldiinde kur 1 Euro = 5 TL olsun.
    Sana olan borcum 500 TL'ye ykseldi, ama Ahmet e olan borcum hala 300 TL.

Senin mantna gre Euro cinsinden 200 Euro borcum vard en bata, 1 Euro 5 TL oldu benim toplam 1.000 TL borcum olmas gerekir.
    Oysa sana 500 TL , Ahmet'e 300 TL borcum var yani 800 TL. Borcum var.

Anlayacan sizin hesap, benim borcum 800 iken 1000 hesaplyor ya Hacosmanolunun borcunu fazla fazla hesaplyorsunuz. Bu matematik deil saysal katliamdr.

Yani borcun tamam dviz deilse sen ne halt yemeye borcu Euro cinsinden hesaplayp, sabit duran TL borlarda eski bortan Euro cinsi gibi artm gibi gstermeye alyorsun.

Bir tabir var ama onu yazamyorum anla sen. Daha ne kadar basit anlatlr bilmem bunu da anlamyorsan. Bilim'i Matematik'i reddettiini felan syle sende rahatla bizde.
    Bu ok yanl bir bak as.

O zaman enflasyonu da hesaba katalm, frsat maliyetini de hesaba katalm, dettii faizleri de hesaba katalm, devrettii borlarn yaplma tarihiyle Muharrem Usta'nn grevi devralma tarihi arasndaki fark da hesaba katalm, kimseye parasn demedii iin kulbe kaybettirdii itibarn da maddi karln konualm.

Baka hibir ey olmasa 2013'te HO'nun yapt 1 kuruun karl bugn 2 kuru. En basitinden kmlatif bir enflasyon hesab yapalm bakalm ne kadar borlu kyor HO kulbe.

Usta'nn syledii ey gayet makul ve hakkaniyetli.

Kald ki futbolda yaptn yapabilecein borcun neredeyse tamam zaten EURO zerinden. Normal koullarda borcu yapt tarihle dedii tarih arasndaki kur farknn bile hesaplanmas lazm. Usta'nn syledii ey baya bir iine geliyor aslnda HO'nun.

Neyse, bu ie HO da varm demi, byk apl bir denetim irketiyle anlasnlar ak oturumda kim ne kadar bor yaptysa belirlensin. Hodri meydan hepsine.
    Alnt Ozan Ylmaz Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Gerekten ok komik bir rportaj vermi Sadri ener. lk defa "Hibe ettiklerimi geri alacak mym" diye bir cmle duydum bu vesileyle. Hibenin anlamn bilmiyor heralde. Keke ampiyon oldum derken takmna sahip kamadn, Trabzonspor'un hakkn koruyamadn, bu takm 46 puanla 9. olarak terk ettiini de syleseymi. Keke bakann Burak Ylmaz'la ilikisini eletirirken, kendisinin enol Gne, Fatih Tekke, Gkdeniz Karadeniz ve brahima Yattara'ya nasl saldrdn, onlar taraftara yem etmek iin sebepsiz yere ne kadar uratn, ne yalanlar sylediini de anlatsaym. Keke utanmadan alnp satlan futbolcularn paralarndan bahsederken, ampiyon kadroyu nasl Galatasaray'a peke ektiini, ka tane st dzey futbolcuyu kendi egosundan dolay neredeyse hibir karlk almadan kulpten gnderdiini, o yok pahasna gnderdii futbolcularn aslnda ne kadar edeceklerini de syleseymi. Belki o zaman samimiyetine inanrdm. En iyi bakan, kendinden sonraki bakan baarl olan bakandr. Zirveyi gren bakan, iyi bir miras brakmam demektir.

selcuk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Amasya

Alnt Fatih ztrk Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Kulbn kurtulmas iin kendimce reete sunuyorum. Trabzon'daki renkdalar 2 sene kusura bakmayacak kulb 2 yllna Istanbul olimpiyat stadna tayacaz, tanesi 2 bin tl'den 60 bin kombine ve localar iadamlarmza tanesi 2-3 milyon dolardan satacaz 2 ylda borcu harc kalmaz kimseyede el amayz sonra kulp ait olduu topraklara gesin iimize bakalm.
    Sadece 2 yl diimizi skacaz, 2 yl nedir zart diye geer.
    tesis kirasi, olimpiyat kirasi, 28 kisilik professyonel kadro ve teknik kadro vs... derken yaklasik 50 ailenin istanbula tasinma ve kira giderleri vs...

bu isden kazancli cikabilinir mi?

gelir kismini yazmak gzel, ya gider
    "airin dedii gibi, ben artk ark dinlemek deil, ark sylemek istiyorum."

nal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Karmam - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.12.2015
    Nereden
    Eskiehir

Kulbn kurtulmas iin kendimce reete sunuyorum. Trabzon'daki renkdalar 2 sene kusura bakmayacak kulb 2 yllna Istanbul olimpiyat stadna tayacaz, tanesi 2 bin tl'den 60 bin kombine ve localar iadamlarmza tanesi 2-3 milyon dolardan satacaz 2 ylda borcu harc kalmaz kimseyede el amayz sonra kulp ait olduu topraklara gesin iimize bakalm.
    Sadece 2 yl diimizi skacaz, 2 yl nedir zart diye geer.
    Kulbn 2000 divan yesinden, yalnzca 80'inin kombine kartnn olduunu da bu vesileyle belirtelim.

yelik tarihi
    03.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Olimpiyat stadnn 34 tane locas var. Tanesini 2 milyon dolardan 2 yllna 34 iadamna kitledikmi yapar sana 72 milyon dolar yani borcun drtte biri. evremde Trabzon'ludan ok envai eit manyak derecede Trabzonspor'lu var bir kombineye 5 bini ak diye verir. Istanbul potansiyelimize sadece 2 yl tahamml edilsin borcu sfrlamann yannda kra geer, ampiyonluk bile yaayabilir siyasi mptezellere ite kpee el amayz. Trabzon'da 12 bin kombineyi bir ka milyon tl'ye satarak olmaz bu iler.
    Bir yerden balamalyz herkes bireylerden feragat edecek.

yelik tarihi
    03.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Alnt selcuk Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    tesis kirasi, olimpiyat kirasi, 28 kisilik professyonel kadro ve teknik kadro vs... derken yaklasik 50 ailenin istanbula tasinma ve kira giderleri vs...

bu isden kazancli cikabilinir mi?

gelir kismini yazmak gzel, ya gider
    Seluk Istanbul potansiyelimiz hereyin stesinden gelir. Tabiri caizse tanma giderleri erez kalr gelecek giderlerin yannda. Sadece 2 yl diimizi skacaz, sonra yuvaya dner yolumuza bakarz.

Sercan Kele - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    17.06.2011
    Nereden
    stanbul
    Ya
    26

O stadyumu yapmam olsaydk ilk defa Trabzonspor'un stanbul'a tanmas fikrini inanlmaz mantkl bulacaktm. 2 - 3 Yl deil 49 yllna.
    Onur # Pereira # Durica # Mas # Okay # Kucka # Yusuf #Castillo
    Biz iyi insanlardan kurulu gzel bir takmz.! # Ersun Yanal

Cevapszsn..

yelik tarihi
    03.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Alnt Karmam Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Kulbn 2000 divan yesinden, yalnzca 80'inin kombine kartnn olduunu da bu vesileyle belirtelim.
    Rezalet olay. Daha dne kadar yllk aidat bildiim kadaryla 50 tl'ydi sanrm biraz artrlm.
    Trabzon ehri bizim canmz cierimiz fakat bu zor durumdan kmak iin dediim gibi herkes bireylerden feragat etmeli. Sonras Allah kerim dzle knca son 7 ylda ki hatalar bir daha yapmadan yolumuza devam ederiz. Istanbul takmlar bizim potansiyelimize gpta ile bakyor, Istanbul'da kalburst esnafn, iadamnn vatandan zmreden zerresine kadar hep Trabzon'lu ama biz fndk kabuunda birbirimize dalyoruz. Avrupaya mrmde bir kere gittim orada bile nce Trabzon'lu, Trabzonspor'lunun esamesi okunur.
    Afedersin gt boklu Konya'nn ap ne ki daha dne kadar bizden fazla passolig satm daha yeni zor yakaladk herifleri.
    Insan hayret ediyor, cidden hayret ediyor.

selcuk - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Amasya

Seluk Istanbul potansiyelimiz hereyin stesinden gelir. Tabiri caizse tanma giderleri erez kalr gelecek giderlerin yannda. Sadece 2 yl diimizi skacaz, sonra yuvaya dner yolumuza bakarz.
    hic dsnmyorum

o potansiyel bir hazirlik macini kasimpasada doduramamisti

siz bu insanlarin daha Basaksehire 25 kez gelecegini iddia ediyorsunuz

hic inandirici gelmiyor

bu potansiyel varsa eger para toplayip hes projesini gerceklestirsin kulp icin, bizde olduguna inanalim
    "airin dedii gibi, ben artk ark dinlemek deil, ark sylemek istiyorum."

nal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

yelik tarihi
    03.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Al abicim 3 tane bakann konutuklarna bak birbirinize laf yetitirin siz, ancak elaleme birbirimizi gldrrz. Baarnn nndeki en byk engel yine biziz, tff ya da Istanbul takmlar deil.

yelik tarihi
    13.11.2010
    Nereden
    Bursa

Alnt Mustafa YILMAZ Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    ortada iyi niyet olsayd i buralara gelmezdi. mesele zaten bu samimiyetsizlik.

yasal bir ykmllk olmadka hi kimse sorumluluk almaz.
    Yasal ykmllk olsa diye diye geiyor mrmz,sana unun garantisini vereyim tpk karlan 6222 ike kanunu gibi olacak,garibann can yanacak ama asl sulu olup da gl olan bundan kurtulacak.
    Spor camias bu,iinde adam olan says bir elin parman gemez,spor camiasnda adam kalitesi dk olduu iin siyasetiler de burada olan biteni oluk ocuk oyunu gryorlar,ciddiye almyorlar,btn beceriksizler ve mafya zentili tipler sanki zellikle futbol camiasna dolumu gibi geliyordur siyasetilere,ike de yapar bunlar,becerip adam gibi bir topun peinde koamazlar sonra ocuk gibi alar bizi kurtarn diye yalvar yakar siyasetiye.

Yani iin zeti 3,5 Milyon Trkten en az 10 st dzey adamn karld Almanya ve u anda bizi ayakta tutan gurbeti futbolcularn karld ortamda siyaseti iin Trk Futbol Kulplerini yneten kim varsa asalak olarak gryorlardr,bir de bu kadar dviz kayb iyice nefret etmilerdir.
    Ben de olsam bu futbol yneticilerini ve yalakalklarn grp ciddiye almam.

Neyse Muharrem Usta farkl bir ynetici olmasn beklediimiz,ok umut baladmz deerli bir insand,artk hangi sebeple olursa olsun bizim gereimiz zerinde tartma at ve bunu kullanmak zorundayz.

HO futbolcularn bonservisini ve bizden katklar iin demek zorunda kaldmz tazminatlarn Euro olarak yapm,bunlar kapatmak iin banka kredisi ekip,borcu TL olarak braktm deme uyanklna girmi sanrm.
    Hemen de su koyveriyor ama olsun en azndan bor yaptn kabul etmi,ilokuk 1.snf 5 ylda bitiremeyen bir kii iin umut verici bir hareket.
    Ali Aaolu abisi ile eski Bayndrlk bakan kzacak bu borcu kabullenmesine ama olsun.

Rezalet olay. Daha dne kadar yllk aidat bildiim kadaryla 50 tl'ydi sanrm biraz artrlm.
    Trabzon ehri bizim canmz cierimiz fakat bu zor durumdan kmak iin dediim gibi herkes bireylerden feragat etmeli. Sonras Allah kerim dzle knca son 7 ylda ki hatalar bir daha yapmadan yolumuza devam ederiz. Istanbul takmlar bizim potansiyelimize gpta ile bakyor, Istanbul'da kalburst esnafn, iadamnn vatandan zmreden zerresine kadar hep Trabzon'lu ama biz fndk kabuunda birbirimize dalyoruz. Avrupaya mrmde bir kere gittim orada bile nce Trabzon'lu, Trabzonspor'lunun esamesi okunur.
    Afedersin gt boklu Konya'nn ap ne ki daha dne kadar bizden fazla passolig satm daha yeni zor yakaladk herifleri.
    Insan hayret ediyor, cidden hayret ediyor.

Konyallar da ok etkilidir,ben ok sayg duyarm,Bursa,Konya,Antalya vs daha ok olsun,bu insanlar kendi ehir takmlarn tutarsa stanbul ile olan haksz rekabet azalr.

Trabzonlularla ilgili konuya gelince,herkes bir gn kendisinin ne kadar deerli,ei bulunmaz biri olduunu anlayaca ve herkesin ona muhta olaca gnn akyla yanp tutuuyor,herkes lider domu,herkes general veya yldz topu,o sebepten kimse bir bakasnn barol olduu filmde figran olmay kabullenmiyor.
    Krehirli efsane bakan amil Ekinci olmasa,becerip takm kuramayacak ego'dan bahsediyoruz.Herkes Mehmet Ali Ylmaz,herkes Hami Mandral.

Bu konu basite alnyor ama gerek bu alt yapdan kan ocuklara olan bu ani duygu deiimleri ve basknn sebebi de bu ego.
    Konu sasone tarafndan (13.03.2018 Saat 21:32 ) deitirilmitir.
    • Memento mori

yelik tarihi
    03.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Alnt selcuk Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    hic dsnmyorum

o potansiyel bir hazirlik macini kasimpasada doduramamisti

siz bu insanlarin daha Basaksehire 25 kez gelecegini iddia ediyorsunuz

hic inandirici gelmiyor

bu potansiyel varsa eger para toplayip hes projesini gerceklestirsin kulp icin, bizde olduguna inanalim
    Seluk belli ki Istanbul'da bulunmamsn pek. Hangi sezon olduunu karamadm sanrm 2010 ylyd Avni Aker bir ka ma tadilata alnd olimpiyat stadnda oynadk 50 binin altna dmedi. 2011 ylnda ilk ma Benfica'ya 0-2 yenildik rvan ramazan aynda akam iftar vaktinde olimpiyatta oynadk 50 bin seyirci geldi. Ayn artlarda istanbul takmlar yarsn bile toplayamaz. Bundan 7 yl nce en ucuzu 100 tl'den Gs arena stadnda A.Bilbao rvan mana ma gnne 2 gn kala 45 bin bilet satld sonra malum ampiyonlar ligine alndk ma iptal oldu bilet paralarn ou taraftar kulbe hibe etti. Demek istediim biraz baarnn ucunu bu potansiyele gster her trl alr bamz gideriz.

yelik tarihi
    03.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Alnt sasone Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Yasal ykmllk olsa diye diye geiyor mrmz,sana unun garantisini vereyim tpk karlan 6222 ike kanunu gibi olacak,garibann can yanacak ama asl sulu olup da gl olan bundan kurtulacak.
    Spor camias bu,iinde adam olan says bir elin parman gemez,spor camiasnda adam kalitesi dk olduu iin siyasetiler de burada olan biteni oluk ocuk oyunu gryorlar,ciddiye almyorlar,btn beceriksizler ve mafya zentili tipler sanki zellikle futbol camiasna dolumu gibi geliyordur siyasetilere,ike de yapar bunlar,becerip adam gibi bir topun peinde koamazlar sonra ocuk gibi alar bizi kurtarn diye yalvar yakar siyasetiye.

Yani iin zeti 3,5 Milyon Trkten en az 10 st dzey adamn karld Almanya ve u anda bizi ayakta tutan gurbeti futbolcularn karld ortamda siyaseti iin Trk Futbol Kulplerini yneten kim varsa asalak olarak gryorlardr,bir de bu kadar dviz kayb iyice nefret etmilerdir.
    Ben de olsam bu futbol yneticilerini ve yalakalklarn grp ciddiye almam.

Neyse Muharrem Usta farkl bir ynetici olmasn beklediimiz,ok umut baladmz deerli bir insand,artk hangi sebeple olursa olsun bizim gereimiz zerinde tartma at ve bunu kullanmak zorundayz.

HO futbolcularn bonservisini ve bizden katklar iin demek zorunda kaldmz tazminatlarn Euro olarak yapm,bunlar kapatmak iin banka kredisi ekip,borcu TL olarak braktm deme uyanklna girmi sanrm.
    Hemen de su koyveriyor ama olsun en azndan bor yaptn kabul etmi,ilokuk 1.snf 5 ylda bitiremeyen bir kii iin umut verici bir hareket.
    Ali Aaolu abisi ile eski Bayndrlk bakan kzacak bu borcu kabullenmesine ama olsun.

Konyallar da ok etkilidir,ben ok sayg duyarm,Bursa,Konya,Antalya vs daha ok olsun,bu insanlar kendi ehir takmlarn tutarsa stanbul ile olan haksz rekabet azalr.

Trabzonlularla ilgili konuya gelince,herkes bir gn kendisinin ne kadar deerli ve herkesin ona muhta olaca gnn akyla yanp tutuuyor,herkes lider domu,herkes general veya yldz topu,o sebepten kimse bir bakasnn barol olduu filmde figran olmay kabullenmiyor.
    Krehirli efsane bakan amil Ekinci olmasa,becerip takm kuramayacak ego'dan bahsediyoruz.Herkes Mehmet Ali Ylmaz,herkez Hami Mandral.

Bu konu basite alnyor ama gerek bu alt yapdan kan ocuklara olan bu ani duygu deiimleri ve basknn sebebi de bu ego.
    Maalesef. Afedersin kimse ince smyor, sadece kendimizi heder ediyoruz kimseye birey olduu yok.

memozcan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.10.2009
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

Seluk belli ki Istanbul'da bulunmamsn pek. Hangi sezon olduunu karamadm sanrm 2010 ylyd Avni Aker bir ka ma tadilata alnd olimpiyat stadnda oynadk 50 binin altna dmedi. 2011 ylnda ilk ma Benfica'ya 0-2 yenildik rvan ramazan aynda akam iftar vaktinde olimpiyatta oynadk 50 bin seyirci geldi. Ayn artlarda istanbul takmlar yarsn bile toplayamaz. Bundan 7 yl nce en ucuzu 100 tl'den Gs arena stadnda A.Bilbao rvan mana ma gnne 2 gn kala 45 bin bilet satld sonra malum ampiyonlar ligine alndk ma iptal oldu bilet paralarn ou taraftar kulbe hibe etti. Demek istediim biraz baarnn ucunu bu potansiyele gster her trl alr bamz gideriz.
    en ucuzu 35 tl idi.. iki tanesi duruyor bende hala
    Kulp eriyor!!

Trabzonspor Kongre yesi

My - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    09.06.2004
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    44

Byle kulp byle taraftarlk olur mu ya. kenceye bak. Uzunca bir dnem hukuku olduk ktk. Benim diyen dnya yznde adamla spor hukuku zerine rahatlkla ak atabiliriz. imdi de muhasebe. Benim beynim pre oldu.
    Hakan KULAOLU: "Sabrl, sistemli ve ekonomik, tketen deil reten bir Trabzonspor oluturmak."
    Murat

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.11.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    27

Bu ok yanl bir bak as.

O zaman enflasyonu da hesaba katalm, frsat maliyetini de hesaba katalm, dettii faizleri de hesaba katalm, devrettii borlarn yaplma tarihiyle Muharrem Usta'nn grevi devralma tarihi arasndaki fark da hesaba katalm, kimseye parasn demedii iin kulbe kaybettirdii itibarn da maddi karln konualm.

Baka hibir ey olmasa 2013'te HO'nun yapt 1 kuruun karl bugn 2 kuru. En basitinden kmlatif bir enflasyon hesab yapalm bakalm ne kadar borlu kyor HO kulbe.

Kald ki futbolda yaptn yapabilecein borcun neredeyse tamam zaten EURO zerinden. Normal koullarda borcu yapt tarihle dedii tarih arasndaki kur farknn bile hesaplanmas lazm. Usta'nn syledii ey baya bir iine geliyor aslnda HO'nun.

Neyse, bu ie HO da varm demi, byk apl bir denetim irketiyle anlasnlar ak oturumda kim ne kadar bor yaptysa belirlensin. Hodri meydan hepsine.
    Hocam, "ok yanl bak as" ne demek yahu. Ekonomi tartyoruz, siyaset deil. Yazdm eyler yorum da deil kaskat Matematik.
    Gndz k mesajnzdan sonra sizinle tartabileceimi, tamamen ekonomi konuabileceimizi zannettim ama u son mesajnzla grdm ki direk demogoji balad. Trl yemeine evirmisiniz gayet yaln yazmtm oysaki.

Bildiiniz btn terimleri sralamsnz gibi olmu. Ben de Hazine'de Uzmanm, banka mfettilii de mali tahlil uzmanl da yaptm. Usta'nn avro hesabna dnyor senin u yaptn. Gerei bilip de bu ucuz numaralara sarlmak yakmyor.

Enflasyonu hesaplayalm evet? Yksek enflasyon borlanan iin pozitift bir enstrman. Borlanma maliyetini drr. Sabit faizden borlanrsn ama artan enflasyon yllar iinde borcu andrr ve reel bor azalr. Bir nevi ters tanzi etkisi buda. Yani Hacosmanolu zamannda yaplan TL borlar enflasyon ile zaten yllar iinde anm oluyor. Euro veya Dolar borlarn iin enflasyon dersende ? TFF'nin datt gelirler enflasyona gre kat be kat artt. Hacosmanolu dneminde 53 milyon olan TFF geliri bu sezon 100 milyona ulaacak ligi 5.bitirirsek 6.olursak 96 milyon TL. 3 ylda %100 enflasyon var m?
    Enflasyon'a gre ok daha fazla gelir artn oldu. Yani yle dn eer anlamadysan, memur maana enflasyona oranla kat be kat zam yaplrsa satn alma gc artar. Klbnde de geliri enflasyona oranla kat be kat artt, enflasyonun YP ye etkisi negatif olsada toplam borca etkisi pozitif. Hem enflasyona oranla artan gelirden hemde TL borlarn anmasndan kaynakl, Klbn deme gc artt.

Frsat maliyetini neye gre hesaplayalm? u alnmasayd o parayla u alnrd modunda farazi varsaymlar yapacaksak gln kaar. Ekonomik boyutu olmaz.

Finansman gideri hesabnn detay elinde varsa getir, faizleri de konualm. Bende yok.

Devrettii borlarn yaplma tarihi ile Usta'nn greve gelme zaman farkn da katalm. Evet bilgilerin varsa bu konudada yaz.

Mesela 2016 Aralk Dolar'n 3.90, Euro'nun 4.80 olduu dnemden beri 1,5 sene geti. Kur bugn o zirve seviyeden bile dk. 1,5 senedir, aa yukar dalgalanmadan YP ilemlerinde ne zarar olur ne kar olur. Bir tk da aada o zirveden kurlar. 1,5 yldr kur etkisi bile yok.

Futbolda yapabilecein borlar EURO ama tamam deil, sen A..'sin Aktifinde dviz yoksa bilanonun pasifini dvizle dolduramazsn. Bu klbn dviz gideri kadar olmasada dviz kazanc da var. 100.kez yazyorum ama bu klbn tm szlemeleri YP deil, Stadyum gideri 13 milyon TL, otel,kamp,vr zvr, genel ynetim gideri kalemleri TL, verilen ekleri ksmen TL, Banka kredilerinin byk blm de TL bunu sende biliyorsun.

dediin bonservisler, yabanc ve baz trk oyuncularn maalar YP. Kalkpta ou YP diyerek kolaya kamak, dn Usta'nn yaptn yapmaktr.

HO'yu gram savunmam. Ben zaten HO'dan doru bir finansman ynetimi beklemedim ki. 1 gnde burda savunmadm. Senin bu yaptn da mesela Kucka'y Hasan cnc ile kyaslayp, Kucka aslnda ok iyi oyuncu demek. Hasan nc ile niye kyaslyorsun ki? Koyduun ta IHO arkadam IHO. O tann stne gemek iin allahn verdii akla sahip olup okur yazar olmak zaten yeter.
    Konu Sefa Murat Dokuz tarafndan (13.03.2018 Saat 22:28 ) deitirilmitir.
    Ey Trk Genlii!
    Birinci vazifen, Trk istiklalilini, Trk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve mdafa etmektir.

yelik tarihi
    03.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    37

en ucuzu 35 tl idi.. iki tanesi duruyor bende hala
    Bende 100 tl'den almtm 3 adet en ucuzlarndan diye aklda kalm
    lk mata A.Bilbao kenar ynetimi Burak'n krmz kart grd pozisyonda acayip tepki gstermiti, srf A.Bilbao yedek kulbesine tepki gstermek iin tam da yedek kulbesi st yerden bilet almtk. Hevesler, hayatlar

Enaldo61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.02.2010
    Nereden
    Sivas

Mehmet Ali Ylmaz'n aday olaca iddialar umarm gerek deildir.
    2010-2011 AMPYONU TRABZONSPOR!

OLACAIZ DA.

Ouz B. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.09.2006
    Nereden
    Orta Dou

Egolar bir kenara brakabiliyorlar m Trabzonspor iin? Hayr.
    Tm mesailerini Trabzonspor'a harcyorlar m? Hayr.
    Trabzonspor'u gerekten byk bir kulp olarak gryorlar m? Hayr.
    Trabzonspor iin gerekten mcadele ediyorlar m? Hayr.

*

"ok" paralarnn olmas onlar daha iyi bir Trabzonsporlu yapmyor. Bouna uramasnlar.
    Hakszln envn grdk. Bu mu kanun? En gaml sefletlere dtk. Bu mu devlet? Devletse de, kanunsa da, artk yeter olsun; Artk yeter olsun bu den zulm- cehlet.
    FIRTINAHTLALEFSANE

Muhammet_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    18.05.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    30

Arkadalar Usta'nn ma sonras aklamalarnda aday olmayacana dair iaretler var. Hali hazrda adayln aklayan kimse yok. En korkun senaryo ise ho denen ahsn tek aday olarak kongrede tekrar bakan seilmesi. ho geleceine Usta gl bir ynetimle devam etsin, en azndan kulp imajmz asndan daha iyidir.

Yok mu hi iddial aday? Koskoca kulp tekrar Iho'ya m braklacak?

SM-J700F cihazmdan Tapatalk kullanlarak gnderildi
    Hamsilerin gzyalar denizde gzkmez.

Orkun 61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.11.2014
    Nereden
    Ankara
    Ya
    38

nal karaman kesinlikle olmamal.. neden derseniz en ufak bir tkezlemede takmn bana nal gesin sylentileri oluacak.. daha nce de bir ok kez ayn filmi izledik.. stelik nal karaman artk kendi iirini yazmak istiyor..

bence hayrettin hacsaliholu ya da serdar bali gibi biri olabilir.. abdurrahim albayrak ya da ali drst tarz birini bulamamz lazm o pozisyon iin..
    Hem futbolun iinden gelmi hem de camiada arl olacak isim benim fikrime gre nal Karaman.

Dier saydnz isimlerin ok az ksm futbolun iinden mutfandan gelme. Abdulrahim Albayrak gibi abilik yada amigoluk yapacak birinden deil, bu iin tekniinden de anlayacak birisi olmal. Sportif anlamda yetkiler o

kiide olmal.Bakan sadece kulbn idari ileriyle ilgilenmeli diye dnyorum.

Orkun 61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    06.11.2014
    Nereden
    Ankara
    Ya
    38

Bu ok yanl bir bak as.

Gerekten ok komik bir rportaj vermi Sadri ener. lk defa "Hibe ettiklerimi geri alacak mym" diye bir cmle duydum bu vesileyle. Hibenin anlamn bilmiyor heralde. Keke ampiyon oldum derken takmna sahip kamadn, Trabzonspor'un hakkn koruyamadn, bu takm 46 puanla 9. olarak terk ettiini de syleseymi. Keke bakann Burak Ylmaz'la ilikisini eletirirken, kendisinin enol Gne, Fatih Tekke, Gkdeniz Karadeniz ve brahima Yattara'ya nasl saldrdn, onlar taraftara yem etmek iin sebepsiz yere ne kadar uratn, ne yalanlar sylediini de anlatsaym. Keke utanmadan alnp satlan futbolcularn paralarndan bahsederken, ampiyon kadroyu nasl Galatasaray'a peke ektiini, ka tane st dzey futbolcuyu kendi egosundan dolay neredeyse hibir karlk almadan kulpten gnderdiini, o yok pahasna gnderdii futbolcularn aslnda ne kadar edeceklerini de syleseymi. Belki o zaman samimiyetine inanrdm. En iyi bakan, kendinden sonraki bakan baarl olan bakandr. Zirveyi gren bakan, iyi bir miras brakmam demektir.
    Aynen yle. Sayn Sadri ener'in son gidiinde nasl gittiini ok net hatrlyorum. Siz de ok gzel zetlemisiniz.

Trabzonspor Kongre yesi

AhmetG. - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.03.2013
    Nereden
    Trabzon

Alnt Mehmet BA Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    .Hacosmanolu'nu ibra eden genel kurul delegeleridir. Usta ve Ynetimi deil...
    Bu szleri bir zahmet delegelere diyeceksiniz. Kald ki o genel kurulu da ok iyi hatrlyorum.
    Aslnda delegeler Hacosmanolu'nu ibra etmediler. bra edilmesin diyenler fazlayd fakat oyun yapld.
    Basit usulle (El Kaldrma) ibra oylamas yaplrsa byle olur. Nitekim o dnem ibra edilmesin diyenler fazlayd.
    Fakat yine ibra edilmi gibi saydlar. Bilenler bilir. Ben ok iyi hatrlyorum. Kulbn hali budur.
    Benim de aklmda kalan oylamadan nce ustann salon dna kp oylamaya katlmamasyd. Bunun da anlam ibra etmek olsa gerek.
    El kaldrma konusunda bie diyemem, severiz byle sama ileri. Ama yine diyeyim Usta istese divana itiraz eder oylamay usulnce yaptrrd. nk seildii kongrede hoya oranla ok ciddi arl vard salonda dediini yaptrrd.
    Solun ihanet derecesine varan davranlar karsnda, Sa ile olan kavgamz erteledik.

Ibrahim Gaygusuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    26.01.2009
    Nereden
    ngiltere
    Ya
    30

Mehmet Ali Yilmaz aday olur olmaz bilmem

ama sinir oldugum sey aday oldugunda baskanligini kesin gormesi.
    15-16 Utanc sezonu

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.08.2008
    Nereden
    Kocaeli
    Ya
    40

@Sefa Murat Dokuz

bu kadar aklayc yorum iin teekkrler renkta
    BMN KOCAEL

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)