Sayfa 3 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 407 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor'un Mali Durumu ve Çözüm Önerileri

Mustafa YILMAZ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Yaþ
    41

taraftar bu kadar sessiz kaldýðý sürece usta'da sonuna kadar devam eder ve görevini yerine getirir biz kulüp batýyor dedikçe bi tanesi çýkýp soylukýrmýzýçizgimizdir diye siyasete yalakalýk yapýyor çünkü þahsýn Trabzonspor'la zerre ilgisi yok siyaset getirmiþ onu oraya. bundan sonra olacak olaný söyleyim biz avel avel izledikçe batak derinleþecek sonra kayyum atanacak ve o çok beklediðiniz katar'lýlara kulüp peþkeþ çekilecek.

bi hamle var hala ama uykular derin.
    sadece aþk bizimkisi

kayseriliyiz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    39

Alýntý selcuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ne yapabilir
    Mesela çikip ben baskanliga dayim diyebilir en basiti.
    Ya da belirli dinamiklari harekete geçirmeyi deneyebilir.

Envoyé de mon Redmi 4X en utilisant Tapatalk
    son basamagi ölüm olan bir merdivendir hayat

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Alýntý kayseriliyiz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Mesela çikip ben baskanliga dayim diyebilir en basiti.
    Ya da belirli dinamiklari harekete geçirmeyi deneyebilir.

aday olmak neyi degistirir, hangi dinamigi
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Nereden
    Ýstanbul

Bu takýmýn bu maliyetlerle þampiyon olamazsa büyük zorluk çekeceði, bu kadro ve hocalarla da bu hedefin gerçekçi olmadýðý yaz döneminde açýkça ortadaydý. "Milan'dan oyuncu aldýk" kafasýndaki cahil baþkan ve "Burakla Medel gelsin, þampiyonuz" diyen cahil taraftar bunu göremedi. Þimdi temizleyin pisliðinizi!

kayseriliyiz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    39

Alýntý selcuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    aday olmak neyi degistirir, hangi dinamigi
    Aday olmak bisey degistirmez tabi ama en azindan ben bu isi düzeltebilirim demesini saglar.
    Siyasete boyun egmeyecek dinamikleri.

son basamagi ölüm olan bir merdivendir hayat

erenslash - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

çözüm altyapýya teknik anlamda saðlanacak para geliri ve bunu kullanacak zengin bir baþkan ve þehirin sosyal alanlarýnýn geliþmesi texas austin gibi gezi alanlarý ve sosyal alanlar oluþurulmasý ve klubun tamamýnýn zengin ve esaslý birine satýlmasýdýr.
    "Annuit cœptis"

Ý. SARAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Trabzonsporun ucuz oyuncu bulmasi lazým, altyapýdan adam çýkarmak lazým diyenlerle dalga geçiliyordu, ozevlatçi, yerelci, dar kafalý falan diye. Kimin dar kafalý olduðu artik anlaþýlmýþtýr diye düþünüyorum. Tarih boyunca nasýl yaristiysak aynen öyle yapmamýz gerekiyordu,biz onlarýn taktiðiyle devam ettik ve yol bitti. Hala transfer, yýldýz oyuncu vs. Diyen çýkarsa aðzýna vurmak gerek.

LG-D855 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Trabzonspor'un yaptýðý transferlerin kampa yetiþtiði, tarihte ilk defa görüldü.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Ýsmail SARAL Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Trabzonsporun ucuz oyuncu bulmasi lazým, altyapýdan adam çýkarmak lazým diyenlerle dalga geçiliyordu, ozevlatçi, yerelci, dar kafalý falan diye. Kimin dar kafalý olduðu artik anlaþýlmýþtýr diye düþünüyorum. Tarih boyunca nasýl yaristiysak aynen öyle yapmamýz gerekiyordu,biz onlarýn taktiðiyle devam ettik ve yol bitti. Hala transfer, yýldýz oyuncu vs. Diyen çýkarsa aðzýna vurmak gerek.

LG-D855 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Kimse alt yapýdan oyuncu çýkarmaya hayýr demiyor. Yumlu'ya Zeki'ye hayýr diyrouz biz. Fatih Tekke'ye, Gökdeniz'e Abdülkadir'e hayýr diyen yok.
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fýrtýna..."

Nereden
    Ýstanbul

Kulübün Yapacaðý bellidir. Gerçekten potansiyeli olan Alt yapý oyuncularý +scout transferiyle bu kulüp bu bataktan kurtulur. Trabzonspor alt yapý modelini zirveye çýkarmalý. Þu haliyle bile bu kadar üreten kulüp doðru ellerde neler yapmaz. Ama körü körüne "Bizden olsun da ne olursa olsun" kafasýndaki adamlarýn sözüne de bakýlmamalý. Artýk kulüp Tüm Doðu Avrupa, Ortadoðu, Yakýn Asya coðrafyasýndan tarama yapacak seviyeye gelmeli adým adým. Bu bölge bizden sorulmalý. Trabzonspor yerel dinamiklerine hapsolmadan onlardan da tamamen kopmadan bu iþi götürmeli.

Yýldýz alýp bunu denemek de bir tercihtir. Bugün Hoca tercihimiz ve bir-iki tercihimiz doðru olsaydý ve CL için yarýþsaydýk kulüp gelir gideri baþa baþ getirebilirdi. Muharrem Usta 50. yýlda þampiyonluk diyerek zaten bunu yapmaya kendini mecbur ve mahkum etti. Taraftar baský yapar taraftar ister ama baþkanlýk yeri geldiði zaman "Yýldýz isteyene gökyüzüne baksýn" diyebilmektir.

Ayrýca kulübün delege yapýsý yeniden oluþturulmalý. Baþkan listeleri oy devþiren godamanlar yerine profesyonel spor yöneticilerini içerebilecek þekilde seçilebilmeli. En olmadý yönetici sayýsý azaltýlýp þirket yönetimi dýþýndaki tüm sportif faaliyetler maaþlý profesyonellere devredilmeli. Böylece iyi yöneticler korunabilir, fayda saðlamayanlar da oyun dýþý býrakýlabilir.

Kulüp Trabzon'un ve hatta Karadeniz'in STKsý olma hüviyetini tamamen kaybetti. Zaten 2011'den bu yana gelen süreç de bunu tescillemiþ oldu. Ben o yüzden kulübün doðru bir sermayeye satýlmasýnda bir beis görmüyorum ki takým hali hazýrda bir þirket þu anda.
    Konu Fatih Çelik tarafýndan (26.02.2018 Saat 21:49 ) deðiþtirilmiþtir.

nakzo - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

Alýntý erenslash Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    çözüm altyapýya teknik anlamda saðlanacak para geliri ve bunu kullanacak zengin bir baþkan ve þehirin sosyal alanlarýnýn geliþmesi texas austin gibi gezi alanlarý ve sosyal alanlar oluþurulmasý ve klubun tamamýnýn zengin ve esaslý birine satýlmasýdýr.
    Dernekler yasasýnýn deðiþip kulübün satýlmasý þarttýr.bjk 2 senedir þampiyon oluyor borcu 2 milyara dayandý GS son 10 yýlda en çok þampiyon olan takým borcu 2 milyar 100 milyon bu borçlar þampiyon olmakla azalmýyor.
    Ayþema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çýkmadan çiçekler açmayacak
    Atýn beni ateþe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayþemla uyuyayim ......

erenslash - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

þöyle bir durum var ama istanbul dinamiði,þehir zenginliði ve sosyal alanlar ve lobileri var bir þekilde hallediyorlar durumlarý þehir avantajý ve lobi avantajý var bu dediðini ben de farkýndayým bizim þart satýlmamýz ki zaten nitelikli biri alýrsa klubu istanbula ambargo koyarýz baþarý anlamýnda.tabi klubu zengin biri aldý diyelim üstüne Trabzona da Ýstanbul gibi sosyal alanlar barlar klupler vesaire yerler açmak da þart para varsa sorun olmaz þehir diyebiliriz ama þehir sosyal aalan zzenginliði daha çok a kalite oyuncu çeker bonusu olur.Þehir sosyal alan altyapýsý 5-8 senede otursa texas austin gibi alanlar yapýlsa veklupte bir sene içinde satýlsa altyapý ve dýþ trasferle iþi götürürüz bence Trabzon þehrinin Texas austin gibi alanlarýn olmasý þart youtube videosu attým Trabzson çevre yeþillik olarak da uygun buna.orada nehir var gerçi ama tatlý bir atmosfer yapabiliriz Trabzona zamanla olur.kafada istanbulu geride býracak hayal ettiðim Trabzon þu : https://www.youtube.com/watch?v=laJZxvRFGcA, https://www.youtube.com/watch?v=5LCp_8C6hE0
    Alýntý nakzo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Dernekler yasasýnýn deðiþip kulübün satýlmasý þarttýr.bjk 2 senedir þampiyon oluyor borcu 2 milyara dayandý GS son 10 yýlda en çok þampiyon olan takým borcu 2 milyar 100 milyon bu borçlar þampiyon olmakla azalmýyor.
    Konu erenslash tarafýndan (26.02.2018 Saat 21:59 ) deðiþtirilmiþtir.
    "Annuit cœptis"

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Biraz karamsar olacak ama bu denilenleri kulüp zamanýnda yapacaktý. Geçti artýk. Öyle pis bir girdabýn içine girdik ki alt yapý, üret, bul, kazan, maliyetleri düþür felan kaçýrdýk artýk treni. Adým atacak halimiz yok artýk. Ýflahýmýz kesilmiþ durumda. Velev ki kesilmemiþ olsun... kim yapacak bunca þeyi?
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Travelair - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

3 ukalalar da ayný durumda. Devlet bankalarýndan kredi çýkartýyorlar. O kredi doðru harcanýrsa ve doðru yolda ýsrar edilirse (Þimdiki baþkanýn yolundan dönmesi gibi deðil) yýldan yýla iyileþiriz. Ama hiç gerek yok, mücadele etmeyelim satalým diyenler çoðunlukta. Satalým diyenler, o kadar parayý kimse vermez haberiniz olsun.
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çýkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor þükretmedikçe þampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalýr, üretirsen çoðalýr--------------------------------------ÝÇÝN
    Arslanýn sýrtlaný çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

Nereden
    Bursa

Ben ilk defa Mehmet Ali Yýlmaz'ýn baþkanlýðý býrakýp,sonra da ayaðýma gelsinler demesine raðmen ekonomik olarak hiç bir gücü olmayan Özkan Sümer'in kazandýðý günlerde korkmuþtum,o kadar parasýz,pulsuzduk ki,üzerine bir de yenilgiyi hazmedeyip,kulübe haciz getiren Mehmet Ali Yýlmaz'ýn alacak tehditi.
    Ama önemli olan iþi bilmek ve ne yapacaðýna dair bir fikrin olmasý.

Rangers,amtöre düþtü ama arkasýndaki gücü öyle bir yönetti ki,o günler geride kaldý.Bizim yýllýk 100 milyon TL gelirimiz var ortalama.Bu parayý doðru kullansan,öyle bir niyetin olsa,iþi hak edene versen.
    Ýþin garip tarafý bizim kurtuluþumuz alt yapý taraftar ise alt yapýdan çýkana düþman.Ýþimizin zorluðu burada baþlýyor,taraftar kendi gerçeðine düþman,kurtuluþu olacak yeri boðma derdinde.

Özkan Sümer'in meþhur lafý vardý,yýldýz görmek isteyen gökyüzüne baksýn,gerçeklerle konuþmak budur.
    Trabzonspor'un geleceðini düþünen alt yapýya gözü gibi bakmayý öðrenecek,futbol piyasasýnýn ve rakamlarýn bu kadar uçtuðu bir dönemde yýldýz görmek isteyen,takýmý baþarýya taþýyacak futbolcu görmek isteyen alt yapýya baksýn.
    • Memento mori

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý My Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Biraz karamsar olacak ama bu denilenleri kulüp zamanýnda yapacaktý. Geçti artýk. Öyle pis bir girdabýn içine girdik ki alt yapý, üret, bul, kazan, maliyetleri düþür felan kaçýrdýk artýk treni. Adým atacak halimiz yok artýk. Ýflahýmýz kesilmiþ durumda. Velev ki kesilmemiþ olsun... kim yapacak bunca þeyi?
    Abi Dortmund iflas etti. Þimdi nerelerde bunlar olmayacak þey deðil. Bu takýmý seven önemseyen ama yalnýzca kalbiyle deðil aklýyla karar veren baþkan ve profesyoneller gerekli. Bunlarý nereden bulacaðýz iþte zaten kulüp bu girdabýn içinde ki hala iþte Özkan Sümer gelsin Þenol Güneþ gelsin kurtarsýn diye bekleyen bir camia olduk. Kulübü akýl kurtaracak akýl gelmezse para kurtaracak. Ben ikisine de razýyým.

tonya55 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Fatih Çelik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Abi Dortmund iflas etti. Þimdi nerelerde bunlar olmayacak þey deðil. Bu takýmý seven önemseyen ama yalnýzca kalbiyle deðil aklýyla karar veren baþkan ve profesyoneller gerekli. Bunlarý nereden bulacaðýz iþte zaten kulüp bu girdabýn içinde ki hala iþte Özkan Sümer gelsin Þenol Güneþ gelsin kurtarsýn diye bekleyen bir camia olduk. Kulübü akýl kurtaracak akýl gelmezse para kurtaracak. Ben ikisine de razýyým.
    dortmun ile biz haci murat ile ferrari kadar uzak örnek.

Nereden
    Ýstanbul

kurtuluþ altyapý akademisidir 3 sene fedadýr.

Nereden
    Ankara

Tesislerin arazisinin satýlmasý durumu vardý ne oldu o iþ acaba?
    En büyük Trabzon

My - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydýn
    Yaþ
    49

Alýntý Fatih Çelik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Valla Fatih ne yalan söyleyeyim ben artýk umudumu kaybettim gibi bir þey. Þunca baþkanýn arasýnda en kalibrelisi Usta gibi duruyordu iþte. En azýnda kulübe bir kurumsal kimlik kazandýrma açýsýndan. Durum malum. Camianýn durumu da malum. Bir divan baþkanlýðý seçimi oluyor sanýrsýn yerel seçim oluyor. Ýttifaklar bilmemneler. Ýnþallah dediðin gibidir olur kardeþim ama benim pek aklým almýyor.

Alýntý serdaracýl Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hocam býrak tesisleri bilmemneyi kulübü satmaktan (ki olasý bir durum deðil bence) bahsediliyor
    Hakan KULAÇOÐLU: "Sabýrlý, sistemli ve ekonomik, tüketen deðil üreten bir Trabzonspor oluþturmak."
    Murat

Nereden
    Bursa

Alýntý serdaracýl Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ýkinci pist için rapor çýkmadý,son Pegasus pist kazasýndan sonra belki tekrar gündeme gelir diye umdum ama seneye de gelmez,oraya baþka ne yapýlýr?Güzel bir otel yapsan uçak sesinden kimse kalmaz.
    Belediye alsa o kadar para vermez,orayý gösterip kredi alýp diðer kredi borçlarýný temizlesen kaðýt üstünde ederi ne?
    Tesisleri sataydýk,kulübün %80 hisseye kadar borsada satýþa çýkarýp,borcu sýfýrlardýk.
    • Memento mori

Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

Mali kongrede daha 3 ay önce bunlar degilmiydi borcumuz 700 milyon TL diye açýklama yapan.Simdi kapa açýklama yapýyorsun,borcumuz 1milyar 36 milyon TL diye sen direk yalan konuþuyorsun.Beyler bu kulübün satýlmaktan baþka hiçbir þansý yoktur.Yok alt yapý, yok üst yapý yok satýlýrsa ben kulübü tutmam bilmem ne .Trabzonspor'un su durumda gelirlerinin tamamý sadece bu koca borcun faizlerine gitmektedir.Trabzonspor mecburdur bu takýmý satmaya borç sýfýrlanýr.Sonra kulübü satýn alan kimse Arap veya Rus veya Amerikalý orasýný bilmem yeniden doðru bir þekilde yapýlanmaya baþlarsýnýz.Yoksa 2yýla kadar Trabzonspor diye bir takým kalmayacak .Bu kulüp satýlacak diye bu takýmý tutmayacak varsa tutmasýn bana ne ben kulübünün yaþamasýný istiyorum baþka türlüsü bu kulübün yaþama þansý kalmadý.

Nereden
    Ýstanbul

borc istikrarlý olarak artmaya devam ediyor 1 milyarýda asmaya basladý.

Nereden
    Bursa

Hiç bir þey yapma,kur farkýndan borç artýyor.

Önümüzdeki yýldan itibaren Türk Futbolcular ile sözleþmeler TL,yabancýlarla da USD kuru üzerinden ve Merkez Bankasý'nýn 1 Ocak tarihli kuruna sabitli olarak düzenlenmelidir.
    Uður Demirok gibi vasatýn altýndaki arkadaþlar 1 milyon 3oo bin Euro istediði sürrealist bir dünyada yaþýyoruz.
    • Memento mori

Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    41

Alýntý tonya55 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kurtuluþ altyapý akademisidir 3 sene fedadýr.
    Gelirinin tamamý borcun faizine gidiyor 5 sene feda etsende faydasýz.Nasýl azaltacaksýn borcu !!!!!!!!!??????

Nereden
    Bursa

Alýntý nakzo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Gelirinin tamamý borcun faizine gidiyor 5 sene feda etsende faydasýz.Nasýl azaltacaksýn borcu !!!!!!!!!??????
    Kulübü taraftara açacaksýn,ortak yapacaksýn,hisseleri borsa'da deðil,kooparatif misali daðýtacaksýn,kulübü bir zenginin cebine sokacaðýna onun asýl sahibi olan taraftara satacaksýn.
    Bu yapý üzerinde ufak bir araþtýrma yaptým,Passplig alan taraftar,Trabzon nüfusu ve zenginlerini içeren ortalama bir rakam kulübe ortak olmak için 10 bin lira verecek 100 bin kiþi bulmamýz gerekiyor.
    Trabzonspor tek baþýna 1 milyar TL kredi çekse,o faizi ödeyemez ama taraftar 10 bin lira çeker Trabzonspor içn ve parasý da boþa gitmez,kulübe ortak olur,oy hakký olur.
    Konu sasone tarafýndan (26.02.2018 Saat 23:03 ) deðiþtirilmiþtir.
    • Memento mori

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)