Sonuç: Takýmýmýzýn yeni teknik direktörü kim olmalý ?

Katýlýmcý sayýsý
269. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Fatih Tekke

64 23.79%
  • Samet Aybaba

16 5.95%
  • Tolunay Kafkas

9 3.35%
  • Tamer Tuna

19 7.06%
  • Mustafa Reþit Akçay

17 6.32%
  • Diðer (Yerli)

13 4.83%
  • Diðer(Yabancý)

131 48.70%
Sayfa 16 Toplam 133 Sayfadan BirinciBirinci ... 6 14 15 16 17 18 26 66 116 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3323 adet sonuctan sayfa basi 376 ile 400 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Teknik Direktörü Nasýl Olmalýdýr?

CEMEFKER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Yaþ
    48

Ünal Karaman... vs. ismi geçiyo...gülüyorum ...Sýrf iyi niyetli, delikanlý diye bir adam t. d. seçilmez... Çooookk baþka maharetler gerek. (örn. lafýný dinletebilme, kaale alýnma... vs.)
    Neyse...

Bugünkü maçýn engüzel yaný S. Aybaba'nýn açýklamasýydý...

Ö. Sümer & S. Aybaba AÞ'yi 2.kez (2003-2004 zannedersem kupayý almýþtýk EY'nin Gençlerbirliðinin elinden ki döneminde Trabzonspordan daha iyiydi diyebiliriz ) görebiliriz sezon sonu ki Þ. Güneþ olmazsa 2.sýradaki en uygun teknik adamdýr.

Aybaba'nýn tek eksisi "ben gidiyorum arkadaþ" deyip basýp gitmesi "kafasý bozulduðu" zaman. Trabzon þehri (camia, taraftar) gibi "inatçý" iki tarafýn aþkýnýn zararý gibi...

Redmi Note 4 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

''Küçük insanlar kiþileri, normal insanlar olaylarý, büyük insanlar fikirleri tartýþýr''Hyman G. Ricover

Ý. SARAL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Alýntý Mert Oðuzlu61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Aybaba veya o seviyelerde vasat yerli hoca getirecek yönetimin yeni yýlý görme ihtimaliyle Miranda Kerr'in benle akþam yemeði yeme ihtimali ayný.
    %99 diyorum. Samet'i bile arayabiliriz. Hami, Ünal falan gelmez ins.

LG-D855 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Trabzonspor'un yaptýðý transferlerin kampa yetiþtiði, tarihte ilk defa görüldü.

r9emre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    34

Alýntý BERBATOV61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Beþiktaþ’ýn þampiyonluðunu istemeyene hain diyenler var yöre insaný baþarýlý oluyor iþte sen nasýl Trabzonlularýn diyorlar laf anlatmaya bile çalýþmýyorum
    O zaman yöre insaný baþarýlý olsun istiyorsak, Akhisar inþallah Türkiye Kupasý’ný alýr. Yöremizden tonlarca futbolcu var. Kimliðini ve takýmýný satan adamlarla bu takýmý tekrar þampiyon yapabileceðimize inancým baya azaldý. Ne ara þikeci Beþiktaþ, Fenerbahçe’den daha temiz oldu onu da anlamýyorum. Sadece kendine haksýzlýk yapýlýnca konuþan Ýstanbul taraftarlarýndan farký kalmadý bazý taraftarlarýmýzýn. Ha Beþiktaþ ha Fenerbahçe þampiyon olmuþ, ikisi de aðýr þikeci.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Yahu hadi yabancýlar baþarýsýz 30 senedir kendi þampiyonluðunu inkar eden hain dýþýnda baþarýlý bir yerli hoca adý söylede ben de öðreneyim
    Þenol hoca gelmezse baþarýlý olma ihtimalimiz %0,001 zaten. O harici kim gelirse gelsin en fazla bu seneki kadar olur.

Cezalý Üye
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý r9emre Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Forumda oylama yap, kimin þampiyon olmasýný istersiniz diye gizli oylama olacaðýndan %90 Beþiktaþ çýkar. Umrumda deðil demek yerine Þenol için 2. takýmýný Beþiktaþ yapmýþ tonlarca taraftar var. %80 RTE’ye oy veren kesime laf eder bir de bu kesim. Ayný kafa yapýsýnýn farklý ürünleri.
    adamsiiinnn.... bilhassa 45 yas ve üzeri bu fikirde, reezziilliiikkk....

Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    34

Alýntý CEMEFKER Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ünal Karaman... vs. ismi geçiyo...gülüyorum ...Sýrf iyi niyetli, delikanlý diye bir adam t. d. seçilmez... Çooookk baþka maharetler gerek. (örn. lafýný dinletebilme, kaale alýnma... vs.)
    Neyse...

Bugünkü maçýn engüzel yaný S. Aybaba'nýn açýklamasýydý...

Ö. Sümer & S. Aybaba AÞ'yi 2.kez (2003-2004 zannedersem kupayý almýþtýk EY'nin Gençlerbirliðinin elinden ki döneminde Trabzonspordan daha iyiydi diyebiliriz ) görebiliriz sezon sonu ki Þ. Güneþ olmazsa 2.sýradaki en uygun teknik adamdýr.

Aybaba'nýn tek eksisi "ben gidiyorum arkadaþ" deyip basýp gitmesi "kafasý bozulduðu" zaman. Trabzon þehri (camia, taraftar) gibi "inatçý" iki tarafýn aþkýnýn zararý gibi...

Ziya Doðan gelsin o zaman kardeþim, çöp kadrolarla bizi 2 kez lig 2.si yaptý.

BERBATOV61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý Ýsmail SARAL Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Þenol hoca gelmezse baþarýlý olma ihtimalimiz %0,001 zaten. O harici kim gelirse gelsin en fazla bu seneki kadar olur.

O haine kaldýysa bu takým kapýy kilidi vururlar inþallah

Ahmet Kara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    28

Þenol Güneþ'in gelmesini isteyenler, bu adam ölünce ne yapacak ? Mezarýnda mý kaldýrýp getireceksiniz takýmýn baþýna. Vizyonsuzlar. Biraz ufkunu geniþletin.

KATIKSIZ SEVGÝ VE SAMÝMÝYET

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

O haine kaldýysa bu takým kapýy kilidi vururlar inþallah
    Türkiye'nin 1 numarasý adam.

Arda' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Yav ne Fonsecasý kulüp batmýþ, oyuncularýn maaþýný veremiyor, transfer yasaðý almýþ, gelirlerinin hepsi neredeyse temlikli, en son kupasýný 8 yýl önce kaldýrmýþ, 2011 sonrasý en yüksek derecesi 1 üçüncülük ve 1 dördüncülük onun dýþýnda 5 ve aþaðýlarda takýlmýþ hep. 4 yýldýr avrupaya gidemiyor. Eðer bjknin yaptýðý gibi feda tarzý biþey olacaksa Samet Aybabaya okeyim zaten bjknin feda döneminde de o vardý 3. oldu en azýndan. Kulüpte yetenekli gençler var Samet de ülkede gençlerden en çok faydalanan adamlardan biri her türlü Rýzadan iyidir.

Cezalý Üye
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

O zaman yöre insaný baþarýlý olsun istiyorsak, Akhisar inþallah Türkiye Kupasý’ný alýr. Yöremizden tonlarca futbolcu var. Kimliðini ve takýmýný satan adamlarla bu takýmý tekrar þampiyon yapabileceðimize inancým baya azaldý. Ne ara þikeci Beþiktaþ, Fenerbahçe’den daha temiz oldu onu da anlamýyorum. Sadece kendine haksýzlýk yapýlýnca konuþan Ýstanbul taraftarlarýndan farký kalmadý bazý taraftarlarýmýzýn. Ha Beþiktaþ ha Fenerbahçe þampiyon olmuþ, ikisi de aðýr þikeci.
    katiliyorum buna da, ama fark su, fbnin sikeci kadrosu baskanindan yöneticisine futblcusuna kadar ayni, bjkde kimse kalmadi... atiyorum bizde bir yönetici bi halt yese, ömür boyu kirli mi olacagiz ? öyle sey olmaz, o zaman Haciosman'in rezil açiklamalari ve yalakaliklari da bizi ömür boyu yalaka ya da kirli yapar, olmaz öyle sey...

Timur Bey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Bu muhabbet Yýlmaz Vural, Mesut Bakkal, Sergen Yalçýn'a kadar düþer. Yönetim ancak lafta, basiretli olsa çýkýp hocayý açýklarlar.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Yahu adam ben Trabzonspor’un ta kendisiyim dedi camiadan biri çýkýp sen ne diyosun Þenol efendi demedi. Neden bu takým þampiyon olsunki yanlýcýlýktan gayet mutlular

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Türkiye'nin 1 numarasý adam.

Reis miden kaldýrýyorsa istersen alnýna Þenol Güneþ yazdýr. Ama benim ve benim gibi düþünen bir çok insanýn midesi kaldýrmýyor. Sizin bu kafa Emre Belezoðlu’nu da ister aslýnda tam aradýðýmýz adam deðil mi orta sahada ?

Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    34

Alýntý Sefer Asan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    katiliyorum buna da, ama fark su, fbnin sikeci kadrosu baskanindan yöneticisine futblcusuna kadar ayni, bjkde kimse kalmadi... atiyorum bizde bir yönetici bi halt yese, ömür boyu kirli mi olacagiz ? öyle sey olmaz, o zaman Haciosman'in rezil açiklamalari ve yalakaliklari da bizi ömür boyu yalaka ya da kirli yapar, olmaz öyle sey...
    Ýyi de Beþiktaþ þikesinin cezasýný ligde aldý mý? Puan silindi ya da küme düþürüldü mü? Kupa ÝBB’ye verildi mi? O zaman Fb baþkaný Ali Koç olursa, hocasý baþka biri olursa seneye her þeyi unutacak mýyýz? Belki Ali Koç, Þenol’u getirir kim bilir. Yýllýk 5 milyon euroya hayýr diyebilecek bir Þenol Güneþ tanýmýyorum.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Son 4-5 yýlda en iyi derecen 6.lýk, transfer yasaðýn var, takým ve camia bitik, borcun 1 milyar Tl ve hala yabancý hoca peþindesin. Yabancý gelecek bu tabloya bakacak 6.-7. Olsam baþarýlýyým diye düþünecek. Yabancý kim gelirse gelsin Le Guen gibi bir macera olur, zor kurtuluruz.

Nereden
    Ankara
    Yaþ
    38

Reis miden kaldýrýyorsa istersen alnýna Þenol Güneþ yazdýr. Ama benim ve benim gibi düþünen bir çok insanýn midesi kaldýrmýyor. Sizin bu kafa Emre Belezoðlu’nu da ister aslýnda tam aradýðýmýz adam deðil mi orta sahada ?
    Sizin düþünceye göre hain olmayan yok zaten. Hoca bulma ihtimalimiz düþük çünkü herkes hain.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Sizin düþünceye göre hain olmayan yok zaten. Hoca bulma ihtimalimiz düþük çünkü herkes hain.

Emre nin anne tarafý Trabzonlu bak iyi düþün tam aranan kan

Cezalý Üye
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Ýyi de Beþiktaþ þikesinin cezasýný ligde aldý mý? Puan silindi ya da küme düþürüldü mü? Kupa ÝBB’ye verildi mi? O zaman Fb baþkaný Ali Koç olursa, hocasý baþka biri olursa seneye her þeyi unutacak mýyýz? Belki Ali Koç, Þenol’u getirir kim bilir. Yýllýk 5 milyon euroya hayýr diyebilecek bir Þenol Güneþ tanýmýyorum.
    tabi o konuda haklisin, son cümlen de güzeldi ben de tamâmen katiliyorum ama ali koç da sikeci kadrodan, o zaman vardi o, bir de yapi kredi olayi falan, onun aziz pustundan farki yok, ama daha çakaldir o, aziz ile devâm etsinler, ali koç baskan olmasin, kesinlikle olmasin, bir de bizim baskan ile aralari iyi falan, aman aman.. he aziz geberse üzülmem o ayri mesele...

CEMEFKER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yalova
    Yaþ
    48

Ziya Doðan gelsin o zaman kardeþim, çöp kadrolarla bizi 2 kez lig 2.si yaptý.
    Doðru "Abi"

Z. Doðan dahi TS tarihinde "baþarý albümünde" yeri olan biridir. EY gibi yýllarca yutturulmaya çalýþýlan biri varken tarihimizde..
    Biliyorum (siz de dahil) Türk insaný duygusal düþünüp hareket etmeyi, karar almayý severiz. Futbolcu ismi tutmazsa yeteneði hiçtir ... Teknik adam asýp gürelemeyen, karizmadan nasibini almamýþsa eksik kalýr...
    Son 6-7 yýlýmýza baktýðýmýzda "hepimizin" (siz de dahil) yýllarca övdüðü t. adam, baþkan, yöneticilere Aybaba'nýn bugünkü açýklamasýnda cýmbýzla aldýðým þu lafý cevap için yeter de artar bile cevap için:
    ".. Trabzonspor’un baþýný öne eðdirmedik.."

''Küçük insanlar kiþileri, normal insanlar olaylarý, büyük insanlar fikirleri tartýþýr''Hyman G. Ricover

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Ya ne vasat sevici bir camia olduk arkadaþ nasýl bu kulübü bu kadar ufku küçük hocalara layýk görebiliyorsunuz?

Rýza, Samet, Mra, Hami, Osman, Giray, Hamdi, Ziya, Sadi, Tolunay, Kemal, Yýlmaz, Shota, Ertuðrul, Mesut, Sergen ...vs.vs. sergilemeyelim artýk þu dar görüþlü yaklaþýmý. Yok birbirlerinden hiçbir farký.

Yýllardýr getirilen yerli hocalarý geçtim yabancý hocalarýmýz bile hep vasat altý profiller oluyor. Ben artýk býktým bu takýmýn baþýnda herhangi bir oyun felsefesi, taktiði olmayan hocalarý görmekten, ya siz?
    Konu Ozan Yýlmaz tarafýndan (21.04.2018 Saat 23:02 ) deðiþtirilmiþtir.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Arda' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Alýntý Ozan Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ya ne vasat sevici bir camia olduk arkadaþ nasýl bu kulübü bu kadar ufku küçük hocalara layýk görebiliyorsunuz?

Rýza, Samet, Mra, Hami, Giray, Hamdi, Ziya, Sadi, Tolunay, Kemal, Yýlmaz, Shota, Ertuðrul ...vs.vs. sergilemeyelim artýk þu dar görüþlü yaklaþýmý. Yok birbirlerinden hiçbir farký.

Yýllardýr getirilen yerli hocalarý geçtim yabancý hocalarýmýz bile hep vasat altý profiller oluyor. Ben artýk býktým bu takýmýn baþýnda herhangi bir oyun felsefesi, taktiði olmayan hocalarý görmekten, ya siz?
    Ben vasat sevici deðilim ama kendimizi de artýk dev aynasýnda görmekten vazgeçelim mümkünse, bu sezon son þansýmýzdý onu da kullanamadýk kulübün durumu belli zaten. Bizim þu andaki durumumuz bjknin feda dönemindeki durumundan daha da kötü ayrýca. Genç oyuncularý tecrübelilerle kullanabilecek, deneyimli yerli biri gelecek büyük ihtimal ÞG geleceðini sanmýyrum dolayýsýyla Samet eldeki en iyi seçenektir bence.

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Arda' Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben vasat sevici deðilim ama kendimizi de artýk dev aynasýnda görmekten vazgeçelim mümkünse, bu sezon son þansýmýzdý onu da kullanamadýk kulübün durumu belli zaten. Bizim þu andaki durumumuz bjknin feda dönemindeki durumundan daha da kötü ayrýca. Genç oyuncularý tecrübelilerle kullanabilecek, deneyimli yerli biri gelecek büyük ihtimal ÞG geleceðini sanmýyrum dolayýsýyla Samet eldeki en iyi seçenektir bence.
    Peki seneye de bolca sinir krizi ve herhangi bir amaca hizmet etmeyen futbol oynamaya devam Edip ilk 10 yarýþý yaparýz o halde
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Nereden
    Bursa

Alýntý Ozan Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster

Rýza, Samet, Mra, Hami, Giray, Hamdi, Ziya, Sadi, Tolunay, Kemal, Yýlmaz, Shota, Ertuðrul ...vs.vs. sergilemeyelim artýk þu dar görüþlü yaklaþýmý. Yok birbirlerinden hiçbir farký.

Þu durumda hangi bütçe ile iyi bir yabancý Hoca getireceksin,bunun bir yolunu anlat,önce isim ver,sonra da gerekli bütçeyi nasýl bulacaksýnýz bunu anlatýn.
    Kimse vasat sevici deðil,durumu kavrayan en olasý ve makul yöntemi arýyoruz.

Ben de isterim buraya geldiðinde ismi ile rakipleri baský altýna alacak,istediði takýmý kurup,verim alacak isimleri ama bu adamlarýn zaten yüzlerce talibi var,ekonomisi uygun,sorunsuz kulüpler bunlar,neden bizi tercih etsinler,eðer daha hazýr organizasyonlarý deðil de bizi seçmesi için tek neden para ve bizim paramýz kýsýtlý.

Samet Aybaba ismine bayýlmýyorum ama adam en azýndan iþ disiplinine sahip,Hami Mandýralý'nýn sorun olduðunu anladýðý anda sorunu kesip,attý arada Osman Özköylü de kaynadý ama sadece Hami'yi gönderse içerde oluþacak tepkiyi önlemesi zordu,takýmý gençleþtiriyoruz dedi ve olay kapandý.
    Arkasýnda da dirayetli ve futbolu bilen bir baþkan olunca baþarý geldi.

Bu ülkede bizim takýmda iþ yapacak üst seviye top oynatacak bir kiþinin garantisi var o da ÞG.
    Gelsin mi?Gelir mi?Þimdi iki tane kupasý da var eline verilmiþ,eskisi gibi motive olur mu?Bu sorunlarý sahiplenir mi?

Kemal Özdeþ ismine neden vasat deniyor onu da anlamadým,Kasýmpaþa'nýn bütçesine ve elindeki yabancýlarý ve oynadýðý oyuna bakýn,bizden daha verimliler.
    Bu üç isim dýþýnda taraftarýn kabul edeceði baþka bir isim var mý yerli?
    Yabancý bir hüsran olur,Bursa bile kotaramadý.Onlarda bizden daha az baský olduðu halde.

Alýntý Tansu Onur Erdoðan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sevgili renkdasim. Samet aybaba denen kiþiyi bu kulüp 2002 2004 arasý denemiþ. Aradan 14 sene geçmiþ tekrar ayný adamý
    Getirmek nedir? Ki bu adamlar beþiktaþlý iyi bise olsa orda olurlardý.

Osman ozkoyluyu neye gore istiyorsun?sanirim fm oynayanlardansin

Osman özköylü samsuna geldi batýrdý erzuruma geldi kovuldu. Adanaya gitti kovuldu.

Sen bu adamý ts hocalýðýna layýk görüyorsan biþey diyemem.

Osman özköylü samet kemal özdeþ in adý bu takýmla aniliyosa

Þadi tekelioðlu gelsin madem ....zira sadi hocanýn kariyeri bunlarýn yaninda morinho kalýr

SM-G950F cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Bu soruyu sürekli soruyor insanlar,ben de taviz vermeden oynattýðý futbol diyorum,Osman Özköylü'nün kurduðu tüm takýmlar o sezonki hedefine ulaþmýþtýr.
    En büyük fiyaskosu bu sezonki Adanaspor'dur onu da kendisi de itiraf ediyor ben ilk defa bu kadar ruhsuz bir futbolcu grubu gördüm ve heyecanýmý karþýya geçiremedim dedi.
    Geçen yýl zaten o kadro Süper Ligde en baþarýsýz takým olarak gitti,bu sezonki Karabük bile daha iyi.

https://www.youtube.com/watch?v=rWxBuao1loY

Ayrýca Osman Özköylü'yü neden istediðimi anlattým þu mesajýmda.

https://forum.bordomavi.net/showthre...malýdýr/page11

@David_LuiZ4

Abdullah Avcý'nýn bizdeki baský ortamýný yönetebileceðini düþünmüyorum,oyun olarak bu sozonki Sevilla deplasman maçý bir Türk takýmýnýn en iyi oyunlarýndan biridir belki ama baský olmayan bir ortamda yapýyor.
    Yabancý da asla bizde baþarýlý olmaz,olmasý için hazýr ortam yok.Yabancý Hoca maceradýr.
    Konu sasone tarafýndan (21.04.2018 Saat 21:41 ) deðiþtirilmiþtir.
    • Memento mori

David_LuiZ4 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýngiltere

Þenol Güneþ yok kardeþim ne Þenol Güneþ'i? Köyünüzün muhtarý size yeter mahalle yöneticiliði sonuçta...Böyle gevezelik yapan ergenimsi yorumlar yazan yolda görse Necmi'yi Ali Kemal'i Ahmet'i Ali Yavuz'u tanýmayacak tiplere Þenol Güneþ yok...

Bu saatten sonra taktik disiplin insan yönetimi oyun felsefesi gibi konularda Þenol hocaya kitap yazdýrýp tüzüðe iliþtirip Þenol hocanýn etinden sütünden faydalanmalýyýz...Hoca bunu yapar futbolun son demlerinde zaten...

2 tane koyun güdemeyecek adam çýkmýþ 5 milyon euro verirlerse fenere gider diyor...Sen bedavaya mý çalýþýyorsun? Hadi bedavaya çalýþýyorsun 22 tane adamý idare edebilir misin? Farzet ÞG geldi bize ne yapacaksýn hangi surat hangi yüzle burada galibiyetlere sevineceksin...

Þenol Güneþ yok...Böyle cahil adamlarýn olduðu bir yerde Güneþ'in iþi yok...

Memlekette Avcý'dan baþka getireceðin yerli de yok...Ya Avcý ya yabancý...
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)