Sonuç: Takýmýmýzýn yeni teknik direktörü kim olmalý ?

Katýlýmcý sayýsý
269. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Fatih Tekke

64 23.79%
  • Samet Aybaba

16 5.95%
  • Tolunay Kafkas

9 3.35%
  • Tamer Tuna

19 7.06%
  • Mustafa Reþit Akçay

17 6.32%
  • Diðer (Yerli)

13 4.83%
  • Diðer(Yabancý)

131 48.70%
Sayfa 77 Toplam 133 Sayfadan BirinciBirinci ... 27 67 75 76 77 78 79 87 127 ... SonuncuSonuncu
Toplam 3323 adet sonuctan sayfa basi 1,901 ile 1,925 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Teknik Direktörü Nasýl Olmalýdýr?

memozcan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

geriye dönük 3-4 sayfa okudum.. taraftarýn hepsi ayrý telden çalýyor

aslýnda tek çare þenol güneþ.. ya gel ya da stattan isimini sileceðiz diyeceksin..(hoþ, o zaman ismimi silin diyebilir)

ismi geçenler arasýnda teknik direktörlük nosyonuna en yakýn kiþi tamer tunadýr.. sonrasýnda samet aybaba..

yok öyle f. tekke falan demeyin..

MRA gelirken -ilgili baþlýkta yazýlanlarý bulabilirsiniz- 1461 projesi MRA'dan sonra çökebilir, hem bu adam yazýk ederiz hem de bu projeye yazýk ederim demiþtim.

hami gelirken ; hami teknik direktör deðil, hem hamiye yazýk ederiz hem de takýma yazýk ederiz demiþtim. ,

F. tekke için de benzerini düþünüyorum. henüz yolun çok baþýnda ve bir teknik direktör için geçmesi gereken evreleri tamalamadý.. gelirse hem kendisine yazýk olacak hem de takýma yazýk olacak..
    Attan inip eþeðe bindik!

Oðuzhan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    30

Trabzonspor teknik direktörü her þeyden öte bir ruha, inanca sahip olmalýdýr. Fatih Terim denen adam üstün futbol zekasýyla deðil, taraftarlýk ruhuyla, motivasyon gücüyle takýmýný hep zirveye taþýyor.

Her ne kadar karakterini, egoist yapýsýný, kibirli tavýrlarýný sevmesem de Fatih Terim bizim takýmýn baþýnda olsaydý bu sene ligi en kötü ihtimal 2. bitirirdi bu kadro. Adam alýcýsý olmayý býrak futbolu býrakma noktasýna getirilen Donk'u ilk 11 oyuncusu yaptý, gayet de verim aldý. Bunlar hep oyuncuyu motive etmekle, inançla alakalý þeyler.

Bizim hocalar da kanat oyuncumuz yok diyip Bongonda'yý gönderiyorlar. Adam sonra show yapýyor gittiði yerde. Biz de kanatta orta saha oyuncularýmýzý oynatýyoruz.
    7 tertemiz þampiyonluk

Vkgz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

gidip kariyersiz bilgisiz bir yerli daha getirirlerse en büyük muhalefeti yapmak boynumun borcudur.
    Önce TRABZONSPOR

Gökhan Balcý - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    33

türk antrenör istemememin altýnda türklerin her nedense eðitime olan düþmanlýklarý yatýyor. ekstra eðitim onlara hakaret gibi geliyor sanki. bir baþkalarýnýn ne yapýp da onlardan daha iyi olduðuna dair kafa yürütmüyorlar. anca bahane. bir insan dünyanýn en büyük oyuncusu olmak için çok ciddi bir yeteneðe de sahip olmalýdýr. ama antrenörlük için liderlik özelliðini saymazsak hep geliþtirilebilir özellikler içerdiðini görüyoruz. yani kiþi isterse olduðundan daha iyi bir antrenör pekala olabilir. samet aybaba kötünün iyisi diyoruz mecburiyetten diyoruz. bu kadar yýl antrenörlük yapýp ilerleme kat edemeyen adamý istediðimizden deðil.

takýmda görmek istediðimiz hoca bu takýmýn ayný zamanda yüzü olmalý. içinde arzusu olmayan adam oyuncularýný da ateþleyemez ve futbolu yalnýzca sistemlerden taktiklerden ibaret sanarsak sporun doðasýna aykýrý davranmýþ oluruz. robotlarla oynanmýyor sonuçta bu oyun. bu yüzden gelen antrenör kendisi iletiþim konusunda çok geliþtirmiþ olmalý. problemleri býrakýn basýna yönetime bile yansýmadan çözmeli ya da en azýndan saha içine yansýmasýný engellemeli. biz bunlarý bekliyoruz adam takýmda buraktan baþka gol atan adam yok diyor mesela. gel de bekleyen adamdan fayda bekle. bir takýmýn bir duruþu olur sahada. hele ki senin sahana geldiklerinde öyle haldur huldur saldýramayacaklarýný bilmeliler.

kusura bakýlmasýn ama biz bu farklý skorlarý yerli hocalarla aldýk. biraz içi acýyan adam öyle bir þeyi kaldýramazdý ama herif tazminat peþinde koþtu. merak ediyorum yabancýnýn yapýp yerlinin bize yapamayacaðý kötülük ne olabilir ? hayatta en uyuz olduðum insan tipi sürekli geçmiþten bahseden kafasýna kuma gömen baþkalarýnýn elde ettiði baþarýlý sürekli yad eden bundan nemalanan insanlar. trabzonspor bu yüzden bu bataklýðýn içinde. kibirinden. kusura bakýlmasýn. trabzonspora ne halde olduðunu gösterecek bir hoca gelmediði sürece bu iþ düzelmez.

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý Yýldýray Emanet Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sarri gelsin baþlasýn
    Sarri gelsin bi forma alýp hiç tanýmadýðým birine hediye ederim
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

Berke6198 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    25

Alýntý halilaziz61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sarri gelsin bi forma alýp hiç tanýmadýðým birine hediye ederim
    Conte'nin yerine Chelsea'ye gidiyor.
    And you'll never walk alone!

You'll never walk alone...

Arda' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Ancelotti gibi winner bi adam gelsin artýk ya adam harbi yürüyen karizma kenarda þu tarz bi adam olsa direkt 1-0 önde baþlarsýn maça. Napoli'ye geçmiþ reis hiç þüphesiz Napoli ile kupa kaldýrýr seneye ama CL ama Serie A.

angraf - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

bugün yarýn belli olur hoca iþi. Özkan sümer geçen hafta bu haftayý iþaret ederek haftaya hocayý açýklarýz demiþti.

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý special one Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ....................Onur............
    pereira.........x.......y............novak
    ..............okay(Onazi)..........
    ........akadir(Olcay)...kucka(Cafer).....
    ...............yusuf(akadir).......
    ........rodllega.........Burak.........

Kanat oyuncusu sýkýntýmýz belli mücadele eden koþan, ýsýran, pas yapan orta saha ve beklenen hücum futbolu bizi 4-3-1-2 gibi oynatýr mý bilemem ama yüksek pas trafiði göze hoþ gelen bir futbol görebiliriz. Farklý sistemlerde oynayan bir hoca oyun anlayýþý taraftarý etkileyebilir

Teknik direktör : Aurelio andreazzoli

(forumda makul seviyede önerilen bir teknik direktör görmek zor, yeterli görmeyenler olabilir ama bana sarri yi andýrýyor )

Belki bir sarri deðil ama

Bu sene oynattýðý oyunu çok beðendim açýkcasý

https://www.transfermarkt.com.tr/aur...l/trainer/8646
    “Bir gün birileri gelecek TRABZONSPOR’umu þampiyon yapacak.”
    HAMÝ AYAZ

halilaziz61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Alýntý M.Berke Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Conte'nin yerine Chelsea'ye gidiyor.
    Zaten benimki bir ütopya idi
    2010-2011 sezonu þampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksýzdýr.
    Ahlâksýzlara itibar edilmez!

Nereden
    Ýstanbul

Alýntý Ozan Yýlmaz Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Yok Hasan Salihamidzic olsa keþke
    Süperdi

aklýma nasýl gelmedi benim

Alýntý selcuk Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    mehmet Türk, ama alman annesinde büyüdü
    babasini 30 yasina yakin ilk kez gördü Türkiyede

su an bayern altyapisinda
    Ýlginç gerçekten

Buralara nasýl yolu düþmedi acaba
    “Bir gün birileri gelecek TRABZONSPOR’umu þampiyon yapacak.”
    HAMÝ AYAZ

Nereden
    Afyon

MRA’nýn Trabzonspor-Osmanlýspor maçýndan sonra bir açýklamasý vardý Osmanlý’nýn teknik direktörüyken diyordu ki 15-30 yaþ arasý kiþilerin altýna iþeyen kiþilerin tepkileriyle kulüp yönetilmez.. O kadar hak verdim ki þuan teknik direktörlüðünü eleþtirmeden þu cümleye bakarsak vallahi billahi çok doðru twitterda tagý baþlatan ve destek olan insanlarýn yaþ ortalamasý 21-22 böyle olmaz olamaz Özkan Sümer eðer mantýklý bu iþi bilen biriyse bu tagý ciddiye almaz.. Ayrýca diðer saçma Giray Tolunay Mra Samet gibi adamlar da bu takýmýn baþýna gelmeyecektir bana kalýrsa.

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Alýntý HT61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    MRA’nýn Trabzonspor-Osmanlýspor maçýndan sonra bir açýklamasý vardý Osmanlý’nýn teknik direktörüyken diyordu ki 15-30 yaþ arasý kiþilerin altýna iþeyen kiþilerin tepkileriyle kulüp yönetilmez.. O kadar hak verdim ki þuan teknik direktörlüðünü eleþtirmeden þu cümleye bakarsak vallahi billahi çok doðru twitterda tagý baþlatan ve destek olan insanlarýn yaþ ortalamasý 21-22 böyle olmaz olamaz Özkan Sümer eðer mantýklý bu iþi bilen biriyse bu tagý ciddiye almaz.. Ayrýca diðer saçma Giray Tolunay Mra Samet gibi adamlar da bu takýmýn baþýna gelmeyecektir bana kalýrsa.
    özkan sümere tag, twitter, trend gibi seylerlen gitin mi sana soracagi tek sey: hangi dilde konusuyorsun...

oldugunu bilmedigi seyler etkilemezde...
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Toraman - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

Ben baþta Fatih Tekke'ye biraz mesafeliydim. Erken mi acaba diyordum. Ama gittikçe sýcak bakmaya baþladým. Düþünsenize Yusuf Yazýcý, Abdülkadir, Okay Yokuþlu'yla ve altyapýdan gelecek mesela Cafer gibi kardeþlerimizle Tekke bütünleþmesinin ortaya çýkaracaðý sinerjiyi. Nasýl olsa geldiði zaman herkesin tamam diyeceði bir hoca þu anda yoksa neden bu sinerjiyi hayal etmeyelim. Düþünsenize Tekke'nin olduðu yerde Burak gibi biri "hoca þunu deðil bunu oynat" diyebilir mi? Cart curt edebilir mi? Olcay gibi futbol sahtekarlarýna prim tanýr mý? Tekke'nin olduðu yerde hangi oyuncunun egosu Onur dahil ortaya çýkabilir. Bir de tribünleri düþünün bir de ilk 3-4 maçýn kazanýldýðýný düþünün...O ambiansý düþünün. Bu risk alýnmayacak risk midir?

Nereden
    Bursa

Alýntý memozcan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    geriye dönük 3-4 sayfa okudum.. taraftarýn hepsi ayrý telden çalýyor

aslýnda tek çare þenol güneþ.. ya gel ya da stattan isimini sileceðiz diyeceksin..(hoþ, o zaman ismimi silin diyebilir)

ismi geçenler arasýnda teknik direktörlük nosyonuna en yakýn kiþi tamer tunadýr.. sonrasýnda samet aybaba..

yok öyle f. tekke falan demeyin..

MRA gelirken -ilgili baþlýkta yazýlanlarý bulabilirsiniz- 1461 projesi MRA'dan sonra çökebilir, hem bu adam yazýk ederiz hem de bu projeye yazýk ederim demiþtim.

hami gelirken ; hami teknik direktör deðil, hem hamiye yazýk ederiz hem de takýma yazýk ederiz demiþtim. ,

F. tekke için de benzerini düþünüyorum. henüz yolun çok baþýnda ve bir teknik direktör için geçmesi gereken evreleri tamalamadý.. gelirse hem kendisine yazýk olacak hem de takýma yazýk olacak..
    Kardeþ ben hep ayný yerdeyim;Osman Özköylü.
    Ýmkan verin,þampiyon yapsýn.
    Fatih isteyenlere bu sözum,hak yiyorsunuz hak.Osman Hoca'ya ayýp ediyorsunuz.
    Yazýk ya insan üzülüyor.
    Konu sasone tarafýndan (24.05.2018 Saat 01:22 ) deðiþtirilmiþtir.
    • Memento mori

redbul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Alýntý sasone Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kardeþ ben hep ayný yerdeyim;Osman Özköylü.
    Ýmkan verin,þampiyon yapsýn.
    Fatih isteyenlere bu sözum,hak yiyorsunuz hak.
    kardeþim osman özköylü 34 maçýn 25 ini trübünde geçirir çok agrasif bire yapýsý var ayrýca en son erciyesi süper lige çýkardýktan sonra gittiði hiç bir takýmda dikiþ tutturamadý ayrýca þahsi fikrim fatih tekke içinde daha çok erken biraz daha çalýþýp kendini geliþtimesi lazým
    Konu redbul tarafýndan (24.05.2018 Saat 01:24 ) deðiþtirilmiþtir.

Cezalý Üye
    Nereden
    Fransa
    Yaþ
    33

Alýntý Toraman Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben baþta Fatih Tekke'ye biraz mesafeliydim. Erken mi acaba diyordum. Ama gittikçe sýcak bakmaya baþladým. Düþünsenize Yusuf Yazýcý, Abdülkadir, Okay Yokuþlu'yla ve altyapýdan gelecek mesela Cafer gibi kardeþlerimizle Tekke bütünleþmesinin ortaya çýkaracaðý sinerjiyi. Nasýl olsa geldiði zaman herkesin tamam diyeceði bir hoca þu anda yoksa neden bu sinerjiyi hayal etmeyelim. Düþünsenize Tekke'nin olduðu yerde Burak gibi biri "hoca þunu deðil bunu oynat" diyebilir mi? Cart curt edebilir mi? Olcay gibi futbol sahtekarlarýna prim tanýr mý? Tekke'nin olduðu yerde hangi oyuncunun egosu Onur dahil ortaya çýkabilir. Bir de tribünleri düþünün bir de ilk 3-4 maçýn kazanýldýðýný düþünün...O ambiansý düþünün. Bu risk alýnmayacak risk midir?
    alinir bu risk ulan bee... 61 kere alinir...

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

böyle bir aciklama yapmis

Fatih Tekke: “Trabzonspor’a borcum var, teklif gelirse düþünmem gelirim. Denizlispor’daki sözleþmem 1 ay sonra bitecek, onlarda benden haber bekliyor. Þuan beklemedeyim, Trabzonspor için hayýrlýsý neyse o olsun. Her karara saygýlýyým.”

ne kadar dogru bilemem
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

Nereden
    Bursa

Alýntý redbul Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    kardeþim osman özköylü 34 maçýn 25 ini trübünde geçirir çok agrasif bire yapýsý var ayrýca en son erciyesi süper lige çýkardýktan sonra gittiði hiç bir takýmda dikiþ tutturamadý
    Algýlarý parçalamak atomu parçalamaktan daha zor.

Ben sadece þunu yazacagým,Osman Özköylu'nun kurdugu her takým hedefe ulaþmýþtýr ama geçen yýl transfer yasaklý Samsunspor ilk yarý 11 puanlý halde ve transferin son gununde yapýlan transferlerle ligde tutmasý efsanedir.
    Bu stresin altýndan kimse kalkamazdý.

Erciyes sonrasý kurdugu takýmlar.
    Ads-Play off finali
    Sivas þampiyon.
    Samsun kumede kaldý.
    Erzurum þampiyon.

Ama adama Fatih kadar deger vermiyor taraftar,bu adamýn suçu Aydýn'lý olmasý mý?Fatih'den daha fazla Trabzonspor formasý giymesi mi?
    Rize maçýnda galibiyet golunu atýp,bizi ligde tutmasý mý?
    Nankör bizim taraftar,nankör.

Alýntý Yýldýray Emanet Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Biran önce bu konu kapanmalý. Ýsmi geçenlerden biri gelicek belli alayý fuzuli benim gözümde hiçbirinin birbirinden artýsý yok çünkü hepsi sözde t.direktör özde boþ küme
    Osman Hoca için bu kelimeyi kullanamazsýn,adamýn iþine saygýsý ve kendini geliþtirmek için yaptýklarý ortada.
    Kulupleri batýran gerizekalý sabýrsýz Turk futbol yöneticileri onun emegini hiç ediyorsa,suç onun degil.
    Konu sasone tarafýndan (24.05.2018 Saat 01:31 ) deðiþtirilmiþtir.
    • Memento mori

Yýldýray Emanet - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    31

Biran önce bu konu kapanmalý. Ýsmi geçenlerden biri gelicek belli alayý fuzuli benim gözümde hiçbirinin birbirinden artýsý yok çünkü hepsi sözde t.direktör özde boþ küme

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Algýlarý parçalamak atomu parçalamaktan daha zor.

Ben sadece þunu yazacagým,Osman Özköylu'nun kurdugu her takým hedefe ulaþmýþtýr ama geçen yýl transfer yasaklý Samsunspor ilk yarý 11 puanlý halde ve transferin son gununde yapýlan transferlerle ligde tutmasý efsanedir.
    Bu stresin altýndan kimse kalkamazdý.

Erciyes sonrasý kurdugu takýmlar.
    Ads-Play off finali
    Sivas þampiyon.
    Samsun kumede kaldý.
    Erzurum þampiyon.

Ama adama Fatih kadar deger vermiyor taraftar,bu adamýn suçu Aydýn'lý olmasý mý?Fatih'den daha fazla Trabzonspor formasý giymesi mi?
    Rize maçýnda galibiyet golunu atýp,bizi ligde tutmasý mý?
    Nankör bizim taraftar,nankör.
    kardeþim iþte asýl sýkýntý burda neden kendi kurduðu takýmlarda sonuna kadar gidemiyor

Nereden
    Bursa

kardeþim iþte asýl sýkýntý burda neden kendi kurduðu takýmlarda sonuna kadar gidemiyor
    Gidemiyor degil,göturtmuyorlar.
    Býraksalar adamý,eninden sonunda iþin altýndan kalkacak ama futbolu hava atmak sanan adamlara bunu nasýl anlatacaksýn,bu kadar kulubu ve Turk futolunu batýran þopar yöneticileri kim nasýl ikna edecek?

Erzurum'a 19 yeni adam getirmiþ,pasolig yuzunden iç sahada maç yapamýyor adam biraz yalpaladý siyaset iþin içinde,hemen gönder.
    Ads baþýnda ligde rakipleri ile oynamýþ,liderle iki puan,ikinci ile bir puan varken gönderip,þikeci Tayfur'u getirdiler yerine,az daha play off dýþý kalýyordular,Yýlmaz Vural'ý getirdiler.

Dusun gerizekalýlýgý Osman Özköylu'yu gönderip hiç bir özelligi olmayan Tayfur'u getir,torpil varya,þimdi de Lucescu'nun yardýmcýsý.

Bu Osman Özköylu'nun suçu mu?
    Þurada bile daha pro lisansý olmayan Fatih kadar gundeme gelemiyor.
    Ne diyelim?
    Konu sasone tarafýndan (24.05.2018 Saat 01:38 ) deðiþtirilmiþtir.
    • Memento mori

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Gidemiyor degil,göturtmuyorlar.
    Býraksalar adamý,eninden sonunda iþin altýndan kalkacak ama futbolu hava atmak sanan adamlara bunu nasýl anlatacaksýn,bu kadar kulubu ve Turk futolunu batýran þopar yöneticileri kim nasýl ikna edecek?

Erzurum'a 19 yeni adam getirmiþ,pasolig yuzunden iç sahada maç yapamýyor adam biraz yalpaladý siyaset iþin içinde,hemen gönder.
    öyle diyorsunda kardeþim erzurum gibi trabzondaki baskýnýnn 100 de 10 u olmayan bir þehirde bunlar oluyorsa trabzonda ne olur sen düþün

Ahmet Kara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    28

fatih tekke'nin sezon baþý bir röportajý, trabzonspor için küçük bir analiz de var :

Nereden
    Bursa

öyle diyorsunda kardeþim erzurum gibi trabzondaki baskýnýnn 100 de 10 u olmayan bir þehirde bunlar oluyorsa trabzonda ne olur sen düþün
    Hocam onu defalarca açýkladým,adamýn futbol felsefesi rakip alanda baský,bol pas ve takým bloklarýnýn birbirine yakýnlýgý,bu futbolu nereye giderse gitsin oynatmasý,en buyuk hatasý.
    Gunu kurtarma peþinde olsa,at uzun topla oyna,çýk iþin içinden.
    Ama adam futbolu anlamýþ ve oynatýyor.
    Sorunu da yetersiz futbolcular,egitmek ve yarýþmak zorunda.

Eger Trabzonspor'a gelirse elinde daha kaliteli malzeme olacagý için bu kadar zorlanmayacak,en azýndan elinde iki hýzlý stoper oldugunda daha rahat olacak bireysel bir hata veya kapanýp,bir kontra ile yenilmeyecek.

Þu adama bir þans verilsin oynatacagý futbolu izlemek için Ýstanbul ve Ankara'dan uçak kaldýrýlmazsa neyim.
    • Memento mori

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)