Sayfa 7 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 5 6 7
Toplam 159 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 159 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Trabzonspor Bakan Nasl Olmaldr?

alperrr - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.08.2012
    Nereden
    Ordu

samanyolu yerine rafet el romann ampiyonluk iin yazd arks sylenebilir:..metehants

Trabzonspor Kongre yesi
    Murat Aydn - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.08.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

En az 30 yl Trabzon'da yaam olmal, ehirin havasn ruhunu bilmeli. Hayallerle deil gerekler ile kulb ynetmeli. Trabzonspor tribnlerini tanmal, altyapnn takm iin en nemli birim olduunu bilmeli. Eletiriye ak olmal, eski baarl yneticiler ile srekli fikir al verii yapmal. Vasfsz tm kulp alanlarndan kurtulmal ki ne yazk ki ou yle. ok konumadan fazla i yapmal. Daha bir ok ey var da bu kadarn bile yapsa takm bu bataklktan kurtulur.
    SORUN ZEN BENM N YNETCDR...
    SORUN ZEMEYEN BENM N YNETC DELDR...
    SORUNA SORUN KATAN BENM N TRABZONSPOR'LU DELDR...

erenslash - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.09.2012
    Nereden
    Gney Amerika

nasl olsun klubu gzel paraya satn alsn gzel ynetim kadrosu olsun Trk olmas art deil

zengin olsun gzel bir ekip kursun gzel hocalar alsn teknik ekibi gzel olutursun ve gzel oyuncular alsn altyapya da yatrm yapsn futbolcu gelitirsin darya oyuncu pazarlasn
    "Annuit cptis"

tonya55 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.07.2015
    Nereden
    stanbul

gercekleri konussun baska takm baskanlarna ve baska takmlara yanlamasn btce neyse onu kullansn sov yapmasn.

muratt - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.03.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    44

Amacim ben demistim demek felan degil, veya konuyu carptirmak da degil. Amacim yonetimden once camia olarak "Trabzonspor camiasi nasil olmalidir" sorusunu kendimize sorabiliyor muyuz bunu anlatmak. Bakin asagidaki postu, Riza Hoca ilk geldiginde seri galibiyetler aldiginda camia olarak gaza geldigimizde ligi kacinci sirada bitiririz basliginda yazmistim. Hatta tepki de almistim o donem. Dedim ya amacim ben demistim demek degil, ama iste anlik yasadigimiz surece, iki transferle, iki galibiyetle gaza geldigimiz surece yonetimler de bize ayak uydurmak zorunda kaliyorlar. M.Usta bile ilk geldiginde boyle bir yonetim tarzi benimsemiyordu, o da camia baskisiyla biraz kendisiyle celisir isler yapmaya ve sacmalamaya basladi. Yani diyecegim o ki, bizim camia boyle oldukca yonetimler de hep boyle olacaktir. Ne zaman camia bakis acisini degistirir (hicbir zaman) o zaman belki farkli yonetimler gorebiliriz. O yuzden bence ya IHO gelsin takimi tamamen batirsin yarim biraktigi isi tamamlasin, ya da Katar'a mi satiliyor, kulubun kapisina kilit mi vuruluyor ne oluyorsa olsun artik cunku bu is her gun biraz daha aci verici hal aliyor...

Alnt muratt Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Muhtemelen 4. veya 5. bitiririz, ok kafa yormaya gerek yok. 3.lk hayal olaca gibi 6.lk da olacan sanmyorum.

Ben burada baka bir konuya dikkat ekmek istiyorum. Ersun Yanal ile Rza almbay kyaslamas. Batan syliyim amacm hocalar yermek veya yceltmek deil. ki hoca da saygy hak ediyor ama iki hocann da eksi ynleri var. Bununla beraber Rza Hoca geldi, takm uua geti, demekki Ersun Hoca bu ii bilmiyormu algs da yanl. imdi tekrar ediyorum, bunu sylememdeki ama Ersun Hoca'y vmek veya Rza hocann baarsn glgelemek deil, ama sreci doru anlamazsak sezon sonu tahminlerimizde sama beklentilere gireriz ve de bu sadece hayal krkl ve takm zerinde olumsuz psikolojik etki yaratr, baka bir ey deil.

Bakn yle bir durum var. Trabzonspor son 7 ma ka geti. Yani genel olarak Ersun Yanal gittikten ve de Rza Hoca geldikten sonra. Buraya kadar tamam. Ama baka bireye daha dikkat ekmek istiyorum. Bizimle beraber ka geen bir takm daha var. Fener. Onlar da son 7 hafta ka geti. Zaten lig o kadar zayf ki, 5 ma k yapan takm zirveye ortak oluyor. Muhtemelen 70 puan alan ampiyon olacak bu sene (biz olsak 82 puan yetmiyor)

Hem fenerin hem de bizim ka gememizin dnda bir ortak noktamz daha var, nedir ? Ayn takmlarla oynam olmamz. Biliyorsunuz, fenerle oynayan sonraki hafta bizimle oynuyor. Aslnda daha ak konumak gerekirse, Fener de bizde zorlu fikstrle balayp kolay fikstrle tamamlyoruz. Yani bizim fikstrler sonradan ka gemeye imkan veren fikstrler.

Ama fener ile bizim aramzda bir fark var. Krlma zamannda fener hocasn kovmad, biz kovduk. Tabi fener bizimki gibi sindirmesi ar sonular almad, Alanya ve Akhisar malarnn sonularn yok sayamayz. Bu anlamda Ersun Hoca'nn gnderilmesi doruydu, itiraz etmiyorum. Ama sylemeye altm, Ersun Yanal takmda kalsayd da bu k olabilirdi. Nasl ki Aykut Kocaman kalmasna ramen k geldi, Fener de Aykut Hoca'y gnderseydi de yine de k olabilirdi, bu sefer hoca deiti k geldi denilecekti.

Oysaki, fenerbahe ve bizim durumumuz iin yaanan kn sebebi hocalarla alakal deil, ncelikle fikstr ile alakal, sonrasnda da psikolojik krlmlar. te futbolun biraz da gzellii burada. Basit bir olay takm zerinde psikolojik krlm yaratabiliyor bu da takma farkl bir momentum getiriyor. Peki nedir bu krlm ? Bizde hocann kovulmas, fenerde ise Aykut Hoca'nn istifann eiine gelmesi. Bu krlm anlar kolaylaan fikstr ile birleince her iki takm da bir anda zirveye yaklam oldu.

Buradan ben bir adm daha ileri gidip baka bir krlma gelmek istiyorum. Alanya manda 3-0 nde olduumuz ve Wagner Love'un orta sahada topu ald ana geliyorum. Wagner Love elini kolunu sallaya sallaya geliyor ve goln atyor. Bizi bitiren, o ma ve sonrasndaki Akhisar man kaybettiren, Ersun hocann ipini eken krlm o and bence. Takmn ruhu ekilmi gibiydi. ok enteresan bir and. Belki olaca varm bilemiyorum, Sosa dnda ne oluyor diyen bir savunma anlaymz da yoktu. ve o gol takm bitirdi. O gole birisi mani olsayd takm yine de o ma verir miydi, yoksa Rza hocann geliiyle balayan k Alanya manda m balard bunu hibir zaman bilemeyiz. Ama unu da grmek lazm, Ersun Hoca'nn ciddi hatalar olmakla beraber, ligin ilk yarsnda bir ok zorlu mata ok gzel oyunlar oynadk ve anssz puanlar kaybettik. Wagner Love'un o gol olmasayd bugn Trabzonspor yine ayn k yakalayabilir (geen sezon ikinci yar ba gibi) bugn de Ersun Hoca ile 35 puanda ilk yary tamamlayabilirdik.

Bu yazdklarmdan bir ounuz Ersun Yanal' savunduumu, Rza Hoca'nn etkisi olmadn vs. sylemeye altm dnebilir, amacm o deil. Amacm sreci doru grmek. Trabzonspor kolay fikstr ve hoca deiiklii etkisi ile sezonun ilk yarsn toparlad. Ama ikinci yar yine zorlu fikstrle balarken ayn kt sonular geldiinde ne olacak ? Yine hoca deiikliine giderek ok etkisi mi yaplacak. Hayr, bir sezonda 3 hoca ok olur. O yzden ligden koptuumuz anda kongre karar alnr, daha sonrasnda ise hoca kendisi brakr belki (istifa arlarna dayanamayarak) ve sonrasnda Hami veya Sadi hoca ile son haftalarda yakaladmz kla beinci oluruz.

Olacak olan ey bu yukarda yazdmdan farksz. Yaayp greceiz.

te yandan ite insan merak etmeden de edemiyor. Wagner Love'a orada birisi dur diyebilseydi, acaba sre nasl geliirdi. Burada Ersun Yanal'n da ok hatalar var ve kariyerindeki en nemli ans bence kard. Fener'i ampiyon yapmak Ersun Yanal' byk hoca yapmyor (baknz Hamza Hamzaolu) ama Trabzonspor'u ampiyon yapmak Ersun Yanal'n tm kariyeri boyunca ulamaya alt yere tard onu. Ama olmad, yapamad. Belki kendi hatalar etkili oldu, belki de yeterince takma odaklanamad bilemiyoruz.

Rza Hoca'ya gelirsek. O da kariyerinin en nemli frsatn yakalad. Ya byk hocala terfi edecek ya da kulp kulp gezen, takmlar kme hattndan kurtaran Anadolu takmlarnn hocas nvann pekitirmi olur ve kariyerini Sivasspor-Malatyaspor-Genlerbirlii izgisinde devam ettirir. Peki Rza Hoca'nn kariyeri nereye krlacak ? Akcas dncem, Rza Hoca'nn genel oyun felsefesiyle ligin ikinci yarsndaki zorlu fikstrden kmasn zor gryorum. Umarm baarr tabi ama rakibi oynatmamaya dayal bol faull ve Burak'a uzun paslar zerine kurulmu bir oyunla baarnz Burak'n baarsna endeksli olur sadece. Bir futbolcu ile Trkiye liginde bile baarnz bir yere kadar olur. Zayf anadolu takmlarna kar ma kazanrsnz ama dili rakiplere kar bu mantaliteyle zor gryorum ben. Temponun olmad, retkenliin ksr olduu bir futbolla ne yapabilirsiniz. Ha defans gzel, gol yemeyiz pek, sonuta kar taraf oynatmayan sert bir futboldan bahsediyoruz. Ama bu sizi sadece orta sra takm yapar.

Rza Hoca'nn en nemli ilk snav transfer dnemi. Evet ok fazla transfer yapmayacak ama ald oyuncularn profili bize ok ey anlatacak.

Sonuca gelirsek ve topic sorumuzu cevaplarsak. 4. veya 5. bitiririz ligi, sene sonunda veya daha ncesinde de hoca istifa eder, ynetim de kongre karar alr. Sonra HO gelir (bkz. 13 no'lu sandk ve soyad Hacosmanolu olan yzlerce yemiz) sonrasnda da batarz gideriz zaten. ok mu karamsar oldu bilemiyorum ama gereki gidiat byle...
    Konu muratt tarafndan (09.03.2018 Saat 13:29 ) deitirilmitir.
    nadna Trabzonspor !

Mert Acar - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    03.05.2013
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

Drst olsun.
    Futbolu bilsin.
    inde gerekten Trabzonspor sevgisi olsun ve tek amac Trabzonspora fayda salamak olsun.
    En nemlisi de hkmete uzak olsun.
    Yeter.

Son 2 bakan beklentileri bu derece drd.
    Kazm'a da selam olsun,asi ocuklar burada..

Tekfurayr 61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.07.2011
    Nereden
    stanbul

Alnt muratt Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Amacim ben demistim demek felan degil, veya konuyu carptirmak da degil. Amacim yonetimden once camia olarak "Trabzonspor camiasi nasil olmalidir" sorusunu kendimize sorabiliyor muyuz bunu anlatmak. Bakin asagidaki postu, Riza Hoca ilk geldiginde seri galibiyetler aldiginda camia olarak gaza geldigimizde yazmistim. Hatta tepki de almistim o donem. Dedim ya amacim ben demistim demek degil, ama iste anlik yasadigimiz surece, iki transferle, iki galibiyetle gaza geldigimiz surece yonetimler de bize ayak uydurmak zorunda kaliyorlar. M.Usta bile ilk geldiginde boyle bir yonetim tarzi benimsemiyordu, o da camia baskisiyla biraz kendisiyle celisir isler yapmaya ve sacmalamaya basladi. Yani diyecegim o ki, bizim camia boyle oldukca yonetimler de hep boyle olacaktir. Ne zaman camia bakis acisini degistirir (hicbir zaman) o zaman belki farkli yonetimler gorebiliriz. O yuzden bence ya IHO gelsin takimi tamamen batirsin yarim biraktigi isi tamamlasin, ya da Katar'a mi satiliyor, kulubun kapisina kilit mi vuruluyor ne oluyorsa olsun artik cunku bu is her gun biraz daha aci verici hal aliyor...
    Ortaklaa yaadmz "sylesem tesiri yok, sussam gnl raz deil" hli...
    7

"Her fikri savunma hakkn yoktur. Bilgi temelli fikri savunma hakkn vardr. Hikimse chil kalma hakkna ship deildir." Harlan Ellison

Enaldo61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.02.2010
    Nereden
    Asya Dier

Hasan TncelOnaylanm hesap @hasantuncel61

Trabzonspor Nisanda olaanst kongreye gidiyor

23:41 - 8 Mar 2018
    2010-2011 AMPYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! AMPYON TRABZONSPOR!

a.fndkolu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.08.2007
    Nereden
    Ordu
    Ya
    40

Trabzonsporu sirketinden ve siyasetten ustun goren kim varsa o olsun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)