Sayfa 54 Toplam 55 Sayfadan BirinciBirinci ... 4 44 52 53 54 55 SonuncuSonuncu
Toplam 1373 adet sonuctan sayfa basi 1,326 ile 1,350 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TSL 20. Hafta l Trabzonspor 0 - 0 Göztepe l Maç Sonucu

Nereden
    Trabzon

Oyun anlamında zaman zaman güzel işler yaptığımız ama bunu sonuca yansıtamadığımız bir maç oldu.

Bu maçta neyi farklı yaptık da iyi oyun ortaya çıktı sorusuna verilecek cevap pas oyununda bugün daha başarılıydık.İstatistikleri maç sonunda görmedim ama büyük ihtimalle isabetli pas sayısı ve yüzdesi buna bağlı olarak topla oynama yüzdesi takımın iyi olduğu izlenimini maçı izlerken edindim.

Defans hattı yine iyi maç çıkardı bireysel hata yapmadılar.Kamil ahmet,novak ve hubocanın oyuna katılma çabası,ayağa pas yapma çabaları iyidi.Orta sahada Okay kucka benim kafamdaki pas oyununu oynayacak bir ikili değil ama onlarında kendi sitilleri var ve o sitilleri doğrultusunda değerlendirirsek iyi işler yaptılar.

Sosa özellikle ilk yarı güzel oyun çıkardı,ikinci yarı kucka ile beraber biraz oyundan düştüler.O mevkilerdeki oyuncuları daha dengeli kullanmalıyız yıpranmanın en yüksek olduğu mevkilerde oynuyorlar ve genç oyuncu da değiller.

Abdülkadir yine çok iyidi hareketli oyun tarzı yüksek pas yüzdesi ile takıma pozitif enerji katmaya devam ediyor.

Bu maçtaki en büyük eksikliğimiz forvet oldu.Rodellega kendi çapında iyi bir oyuncu fakat Trabzonsporun çapı daha büyük.Özellikle iç saha maçı olduğu için forvette Ndoye ile başlasak duvar olma ve pas alışverişi bakımından daha güzel şeyler ortaya çıkartabilirdik.

Okay ve Uğur onbirdeki duran toptan gol atma ihtimali olan iki oyuncumuz ama onların daha fazla vuruş çalışması lazım doğru yere koşuları var fakat daha köşelere ve daha darbeli vuruşlar yapmalılar.mehmet topal bu işi iyi yapıyor mesela.

Maçın hakemine de bir iki paragraf ayırmak lazım çünkü maçın sonucuna bir penaltı bir kırmızı kart ile doğrudan etki etti,yönetimimiz konunun takipçisi olsun kaç maç dinlenmesi gerekiyorsa gereken cezayı alsın.

Takıma pas mantalitesini yerleştirebilirsek ve zaman içinde hem yetenekli hemde pasör oyuncularla takıma takviye yapmaya devam edersek başakşehirin 5-6yılda ulaştıkları sonuca biz bir iki yılda ulaşırız çünkü biz büyük bir kulübüz.Bizim ihtiyaçımız olan şey doğru yapılanma.

OzcanHan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Pas oyunumuzu ve oyuncularimizin performansini begendim. Fakat özete bir kac kere baktiktan sonra gol vuruslarimizin kalitesinin düsük oldugunu sezdim. Bu sekilde Beto macin yildizi oldu. Okay mesela kafa toplarina iyi cikiyor vuruyor ama etkili degil. Burak olsa cok farkli bir mac olurdu o zaman görürdüm ben Beto'yu. Keske bir hafta önce dedigim gibi Jahovic veya Eto'o ikilisinden birini becerip biz alsaydik, bu ikiliden biri olsaydi Burak'in yoklugunu hissetmezdik. Yazik oldu. Pas oyununun devam etmesini diliyorum, üstüne gol becerimizi yükseltirsek etkili oluruz.

Erhan Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Beddualı olduğumuza kesin kanaat getirdiğim bir maç oldu...
    Sonsuza dek hep sürecek, oğlum da seni sevecek

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Aslında son derece kısır bir oyundu. Duran top dışında hiçbir hücum organizasyonu becerilemedi. Son çizgiye inmek, göbekten kısa paslarla savunmayı zorlamak vs... Hiçbirini beceremedik. Zaten sevmesem de Burak dışında hücum hattında fark yaratan biri yok. Rodellega'ya da kızmıyorum. Bu adam tek başına Burak gibi "tek adam" olması beklenecek bir oyuncu değil. İyi takımda iyi oynar. Takımda ama.
    Biz takım mıyız?

Kanat oyuncularının hangisi Rodellega'ya destek vererek ceza sahasına girmiş veya yaklaşmış?
    Takım savunması o kadar geride duruyor ki, orta saha oyuncuları savunma-orta saha bağlantısını koparmamak için rakip ceza sahasına gidemiyor. Giderse arkası boşalıyor.
    Sen savunmanı orta sahaya yaklaştırmadan, oyun alanını daraltmadan hücum zenginliğini sağlayabileceğini mi sanıyorsun?

Burak gibi "tek adam" olmayı seven oyunculara gebe oynarsın her daim.

Duran top dışında, belki oyunun son bölümünde 1-2 pozisyon dışında ceza sahasında Trabzonsporlu oyuncu yok arkadaş!
    Anlamsız bir oyun var. Yusuf'u oyuna aldığında aynı düzeni devam ettirip, Yusuf'u sol tarafta Olcay'ın yerine koyup oraya dinamizm getirir diye düşündüm.
    Gitti Yusuf'u ortaya koydu, takımın bütün pas düzenine tecavüz etti.

Takım iyi oynadı diyor herkes... İyi oyun ne usta?
    Duran top dışında tekrar tekrar yazalım organize tek bir atak yok. Sonuca ulaştırılmış, ceza sahasında tehlike yaratmış organizasyon üretmeden oynadığın topun....
    Girersin pozisyonlara da gol olmaz. Sağlı sollu döversin top sevmez. Ben 96 da Trabzon'da Van maçını Fener maçını hatırlarım. Girmedi. Ne yapacaksın?

Dünkü maçı da sanki bu maçlar gibi görmenin anlamı yok.

Kör döğüşü var bizim takımda.
    Takımı 60-70 metrede top oynatıp, iyi top oynattım diyecek beyin özürlü bir futbol anlayışını da kabul etmiyorum.

oksoholu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı OzcanHan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pas oyunumuzu ve oyuncularimizin performansini begendim. Fakat özete bir kac kere baktiktan sonra gol vuruslarimizin kalitesinin düsük oldugunu sezdim. Bu sekilde Beto macin yildizi oldu. Okay mesela kafa toplarina iyi cikiyor vuruyor ama etkili degil. Burak olsa cok farkli bir mac olurdu o zaman görürdüm ben Beto'yu. Keske bir hafta önce dedigim gibi Jahovic veya Eto'o ikilisinden birini becerip biz alsaydik, bu ikiliden biri olsaydi Burak'in yoklugunu hissetmezdik. Yazik oldu. Pas oyununun devam etmesini diliyorum, üstüne gol becerimizi yükseltirsek etkili oluruz.
    Ben Burak eksikliğini bek hissetmedim
    Maç boyunca Rodelekanın Olcayın önüne attığı ve onun kontrol edemediği top hariç kaleciyle karşı karşıya kaldığımız pozisyon yok yani Buraklık pozisyonumuz yok Okayın vurduğu pozisyonların hiç birine Burak çıkmazdı ayrıca Burak olsaydı orta saha bu kadar top çeviremezdi her topu kendine istediği için

OzcanHan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı oksoholu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Burak eksikliğini bek hissetmedim
    Maç boyunca Rodelekanın Olcayın önüne attığı ve onun kontrol edemediği top hariç kaleciyle karşı karşıya kaldığımız pozisyon yok yani Buraklık pozisyonumuz yok Okayın vurduğu pozisyonların hiç birine Burak çıkmazdı ayrıca Burak olsaydı orta saha bu kadar top çeviremezdi her topu kendine istediği için
    Burak olsa bir sekilde ne yapar eder kaleye vurur o gereken golü atardi.

Uğur Kalyoncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında son derece kısır bir oyundu. Duran top dışında hiçbir hücum organizasyonu becerilemedi. Son çizgiye inmek, göbekten kısa paslarla savunmayı zorlamak vs... Hiçbirini beceremedik. Zaten sevmesem de Burak dışında hücum hattında fark yaratan biri yok. Rodellega'ya da kızmıyorum. Bu adam tek başına Burak gibi "tek adam" olması beklenecek bir oyuncu değil. İyi takımda iyi oynar. Takımda ama.
    Biz takım mıyız?

Kanat oyuncularının hangisi Rodellega'ya destek vererek ceza sahasına girmiş veya yaklaşmış?
    Takım savunması o kadar geride duruyor ki, orta saha oyuncuları savunma-orta saha bağlantısını koparmamak için rakip ceza sahasına gidemiyor. Giderse arkası boşalıyor.
    Sen savunmanı orta sahaya yaklaştırmadan, oyun alanını daraltmadan hücum zenginliğini sağlayabileceğini mi sanıyorsun?

Burak gibi "tek adam" olmayı seven oyunculara gebe oynarsın her daim.

Duran top dışında, belki oyunun son bölümünde 1-2 pozisyon dışında ceza sahasında Trabzonsporlu oyuncu yok arkadaş!
    Anlamsız bir oyun var. Yusuf'u oyuna aldığında aynı düzeni devam ettirip, Yusuf'u sol tarafta Olcay'ın yerine koyup oraya dinamizm getirir diye düşündüm.
    Gitti Yusuf'u ortaya koydu, takımın bütün pas düzenine tecavüz etti.

Takım iyi oynadı diyor herkes... İyi oyun ne usta?
    Duran top dışında tekrar tekrar yazalım organize tek bir atak yok. Sonuca ulaştırılmış, ceza sahasında tehlike yaratmış organizasyon üretmeden oynadığın topun....
    Girersin pozisyonlara da gol olmaz. Sağlı sollu döversin top sevmez. Ben 96 da Trabzon'da Van maçını Fener maçını hatırlarım. Girmedi. Ne yapacaksın?

Dünkü maçı da sanki bu maçlar gibi görmenin anlamı yok.

Kör döğüşü var bizim takımda.
    Takımı 60-70 metrede top oynatıp, iyi top oynattım diyecek beyin özürlü bir futbol anlayışını da kabul etmiyorum.
    Sonuna kadar katılıyorum abicim..

Kaliteli bir oyun yoktu ama uzun zaman sonra istekli arzulu bir oyun olunca hoşumuza gitti sadece..

BlackPanther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Alıntı Erhan Sezer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beddualı olduğumuza kesin kanaat getirdiğim bir maç oldu...
    Karadenizli takımların ahı olmasın? Rize, Ordu ve Samsun gibi???

oksoholu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Yusuf topçu olsun diye Sosayı yollayalım diyenler bu günde Okayı pazarlıyor
    Niye çünkü Trabzonsporda iyi giden bir şeylerin olmasına tahammül edemeyen bir kitlemiz var
    Futbolu bilenler farkında biz Yusuf Abdülkadir le oyalanırken takımda sessiz sedasız vitrine Okay oturdu inanılmaz bir fizik gücü hava toplarında inanılmaz bir istatistiğe sahip Liverpool'da Emre Canın yerine koy asla sırıtmayacak bir topçu bu foruma bir çok kez yazdım bu adamı tutma şansımız yok sene sonunda premier ligde seyrederiz gerçekten iyi bir topçu oldu Allah yolunu açık etsin

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı BlackPanther Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Itin duasi kabul olsa gokden kemik yagardi!!! Istanbul usakligi yapmaya devam etsin onlar hakettikleri yerde surunsunler azili tabzonspor dusmanlari..

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

yahu bir türlü anlayamıyorum
    ne yapmışızda ah almışız
    şimdi hemen kısır bir döngüye girip
    (aramızda olan Trabzon ili dışındaki renktaş larıda üzmeden bir tartıima yaşanmaz)
    BMN KOCAELİ

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Alıntı My Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbrahim Yattara, Göztepe maçını Medical Park Stadyumu’nda takip etti.

Yattara’dan sonra kanatlarımız koptu. Yıllardır kanat oyuncusu olmadan oynuyor bu takım. Bunca yönetim, hoca geldi ama hala böyle bir futbolcu alamadık, alamadılar. Yazık cidden.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

gurur6134 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonsporun mevcut kadrosu dunkunden iyi oynayamaz kandirmayin kendinizi her ne kadar elestiriyor olsakda burak olmasa dipdeydik..sezon basi inanilmaz kadro planlamasi hatasi yapildi..devre arasi stoper bek kanat istedi hoca 1 bek alip transferi kapattin..kanatda olcay var castillo var ikisi de koy verip gitmis adamlarin yerine damdoy oynasa vay efendim o orda olur mu olmaz ama castillo olcayla da olmuyor napcaz simdi , sag kanat desen apoyu devsirmisiz oraya cocuk yirtiyor kendini pereira falan destek verince soldan daha iyi isliyor ama yetersiz orasi da..kucka onaziden yeteri verimi alamiyorsun vasat oynuyorlar yusuf desen kac haftadir yok sahada kaliyorsun sosanin aponun buraga atacagi uzun paslara ara toplara arada bir de okay oynadigi yerden cikacak kafa vuracak da pozisyona gircen skor bulacaksin, stoper isine hic girmiyorum zaten hubonun yaninda oynayan ugur olsun durica olsun ayak uyduramiyorlar ona yetersizler alinan novak da celustka cale tarzi bir bek duz adam kisacasi ..sizin anlayacaginiz isimiz cok zor 5.likden oteye gidemez bu kadro yapisi kadroda fark yaratacak adam sayisi 4 bilemedin 5 , bunlarla kafada ki takimlara karsi mucadele edemezsin..apo burak okay hubo hadi gunundeyse bir de sosa diyelim diger adamlar vasat ve alti adamlar bu kadar oluyor en fazla..

Ozan Gözaçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya

Dün izlediğim maç uzun zamandır keyifle izlediğim yenemediğimiz için sinirlensemde krizler geçirmediğim bir maç olacaktı ki oyuna Yusuf girdi. Kimse kusura bakmasın yeteneklerini veya becerilerini eleştirmiyorum. Yusuf da ben dünki maçta şunu gördüm. Sosayla kavga ediyor kafasında . Kendisini Sosadan daha ileri görüyor ben bunu hissettim. Yoksa yanında sosa varken saçma sapan çalımlar en kenarda 2 kişi makajında olan kamil e falan pas vermez bu çocuk. Bu çocuk oldum diyor ne yazıkki ... Yazık olacak ... BU maçdaki gibi devam ederse bir kaç yıl sonra "lan yusuf diye bir uşak vardı ne oldi ona " diye konuşuruz. Belki selçuk bize yine onunla ilgili haberler verir ama bu tavırla ilerlemesi yanlış.

Yeteniğini doğru kullandığın sürece Egon görünmez Örnek olarak İbrahimoviç ...
    Biz Trabzonsporluluğu Sizden Öğrenecek Değiliz...

Erhan Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bizim bedduamız niye bize patlar onu anlamıyorum, biz müslüman değil miyiz, bizim hakkımız yok mu? Tövbe estağfurullah çok saçma sorgulamalara itti beni habu takım neyse gençlerbirliği maçına odaklanıp hayaller kurmaya devam ...
    Sonsuza dek hep sürecek, oğlum da seni sevecek

Orkun 61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yanıltıcı bir oyun vardı sahada.Topa hakim olmamız iyi ancak göz boyayan cinsten bir sahip olma.Taç çizgisi yakınında al ver yaptık çok fazla.

Takım boyunu biraz kısaltınca neler oluyor gördük.Kaybettiğimiz topları geri kazanmada etkiliydik.

ANCAK hücum organizasyonlarımız eksik ve yetersiz.

Sıfıra inip tehlike yaratacak orta yapamıyoruz.

Derinlemesine paslarla verkaçlarla defansın dengesini bozup pozisyon üretemiyoruz.

Haftaya Gençler maçında da aynı şekilde bir oyun beklemek biraz hayal gibi geliyor bana.Göztepe de çok kötü günündeydi.

Rodallega yapılan her ortada stoperin arkasına kaçıyor. Dolayısıyla ona yapılan tüm ortalar duvara çarpmış gibi geri döndü.

Burak'ı sadece defans arkasına koşuyor diye değerlendirmenin ne kadar hata olduğu görmüşüzdür sanırım.

Rodallega gibi stoperlerin arasında saklanmıyor.Baskıdan çıkıyor geliyor alıyor veriyor.

Hücum varyasyonlarımızı çoğaltmamız lazım
    Konu Orkun 61 tarafından (06.02.2018 Saat 12:17 ) değiştirilmiştir.

Numan Yerlikaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Göztepe açık futbol oynarken dün oynamadı. Böyle takımları çizgilere inerek yenebilirsin ancak dün kanatlar çok etkisizdi. Belki Castillo olsa farklı olabilirdi
    Yalakalardan sakınınız. Çünkü onlar insanları boş kaşıkla besler.

Mert Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu arada Yusufa yapılan saygısızlıktır..Bu kadar baskıya alarak çoçuğu kaybedeceğiz.Rahat bırakın uşağı..Bu kadar eleştiri fazla.Yapıcı olmak lazım.Kendide farkında zaten form düşüklüğünün.
    Kazım'a da selam olsun,asi çocuklar burada..

tristram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kucuk esnaf riza hoca geldiginden bu yana en iyi topumuzu oynadik..boyle maclardan acayip etkileniyorum, direkt 96daki vanspor maci aklima geldi..o lanet mactada top bir turlu girmemisti.girmeyincede girmiyor.neyse boyle buyuk takim gibi oynayalim varsin puan kaybedilsin.o tukurdugumun topu elbet oradan girer.kac haftadir maclarimizi seyrederken basim agirmaya basliyordu uzun bir zamandan sonra ilk defa keyif aldim.
    bu arada sosa-abdulkadir-okay,bu ucu bir baska oynuyor arkadas.olcay'in yerine castillo'yu da bu gruba ekleyebilirsek guzel gunler goruruz..

Ogün YAZICI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Olcay oyundayken daha aklı başında bir takım vardı
    Yusuf oyuna girdi dön babam dön ön bölgede eksildik resmen
    Sosa'yi da bitirdi Abdüş'u de
    Yeni Mehmet Ekici hayırlı olsun
    İnsanlar düşünceleri ve davranışları arasında çelişki istemezler. Zayıf insanlar düşüncelerini davranışlarına göre şekillendirirler
    -------------
    Ben buradayım sevgili meşin yuvarlak ; sen neredesin ?

MİSSE_MİSSE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

macin ikinci yarisinda abdusu sol kanada alip sosadan uzaklastirdigi icin ilk yaridaki guzel oyunu devam ettiremedik. abdus ilk yaridaki gibi sosaya yakin oynamali, ver kacalara girmeli, son pas yapmali.
    olcay cok vasat, takimda yeri yok. sol beki begenmedim. mucadele ediyor ama oyun zekasi eksik. kamil ahmet fena degil olacak gibi, uzerinde durulmali.
    ------------------burak-------
    ------------sosa----okay--------abdus----
    ------bero-------kucka --------onazi-------kamil
    ----------hubocan-----ugur-------

4-5-1 de hatta okayi ceza alanina daha yakin kullanmaliyiz. dar alanda topu saklama yetenegi cok yuksek, ekstra hareketi yapabilecek akli ve cesareti oldugunu da gorduk ki rakip savunmayi en cok bu zorlar. sirti donuk top alir, donup kisa dripling yapabilir veya abdus veya sosaya cikarabilir. zatek savunma ona yoneleceginden onlar da daha rahat is bitirirler.

Gürkan Asma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Abdulkadir ilk yarıdaki gibi serbest oynamalı, ortada solda sağda her yerdeydi, çok da etkili oldu. Yusuf girdikten sonra solda kalınca iyi olmadı.

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Buraklık pozisyonumuz yok yazmış birisi, çok güldüm. Burak olmadığı için zaten o pozisyonları bulamadık...
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

Nereden
    İstanbul

Mesele Burak meselesi değil, Konya ve Fb maçlarındaki net pozisyonları kaçıran da Burak. Mesele bu takımın neden gol atabilen kanat oyuncularına sahip olmadığı. 20 maçta Burak dışında 5 gol atan adamımız yok!

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Trabzonspor'un Göztepe karşısındaki ortalama pozisyon grafiğinde kaleci Onur Kıvrak dışında sadece iki oyuncu bordo mavililerin kendi yarı sahasındaydı.
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)