Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 57 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Trabzonspor Gerçekleri ve Mitomani Yalanları | Belgelerle Son Analiz

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Standart Trabzonspor Gerçekleri ve Mitomani Yalanları | Belgelerle Son Analiz

Kıymetli arkadaşlar. Herkes kadar Trabzonsporlu, herkes kadar bu renklere aşığız. Yenince seviniyor yenilince üzülüyoruz. Ancak daha derin bir yara var. Daha büyük bir gedik. Kapanmaz ve onarılmaz hasarlar.

Bakın..

Trabzonspor yener, yenilir veya berabere kalır. Futbol bu sonuçta. Fakat Trabzonspor'a değer, kimlik ve saygınlık katsın diye seçtiğimiz adamlar Trabzonspor'u tüm dünyaya rezil ediyorsa artık savunulacak yanları kalmamış demektir.

Bugün resmi belgelerle Trabzonspor'un nasıl yara aldığını açıklayacağım. Gündüz 12-13 civarında bunu yapacağımı söyledim. Amacımız kimseyi değersizleştirmek veya itibar cellatlığı değil. Herşey %100 gerçek ve gerçekler üzerinden analiz edilecek.

Başlayalım.

Tarih 26 Ekim 2017. Trabzonspor'un mitomani rahatsızlığı olan Başkanı, başkanlık makamını bu kadar düşüren adam. Neler söylüyor? Ntv Spor programında bizzat kendi ağzından "Trabzonspor olarak menajerlik ücretinde %7'yi asla geçmediklerini geçen kısmı kendisi ödediğini" ifade ediyor.

İlgili link burada, izleyin;

https://www.youtube.com/watch?v=gpqKPZwfF38

Peki Trabzonspor oyuncu transferlerinde menajerlik ücreti olarak ne kadar ödedi? Gerçekten Trabzonspor Başkanı haklı mıydı yoksa ortada terazinin kantarının devrilmesi kadar ciddi bir tehlike mi vardı?

Arkadaşlar bildiğiniz üzere 2017 Aralık ayında mali genel kurul yaptık. Burada tüm giderler (gizlenenler hariç) büyük oranda açıklandı. Burada oyuncu menajerleri de yer alıyordu. Şimdi belgelerle analizimize başlayalım.

1 ) ESTEBAN ALVARADO

Trabzonspor'da bulunduğu 2 yılda hiç bir başarısı yoktu. Buna rağmen ciddi bir zam alarak sözleşme uzatıldı. Sorunlu ve klinik bir vakıa olmasına rağmen takımda tutuldu. Sadece sözleşme uzatmak için 100,000 € menajerlik ücreti ödenedi.

Bu %7 mi şimdi?

2) JURAJ KUCKA

Trabzonspor için sınırların zorlandığı bir transferdi. Hiç kimse böyle olacağını beklemezdi. Ciddi bir yatırım yapıldı. Şuana kadar karşılığını hiç ama hiç veremedi.

Dikkat çekici nokta şudur. Kucka 5,000,000 € bedelle transfer edilmesine rağmen 900,000 € menajerlik ücreti ödenedi. Hatta bu bedele bizim aracı menajerlerimiz dahil değil.

Menajerlik ücreti % 18

Bu mu şimdi % 7?

3) TOMAS HUBOCAN

İnanılmaz yüksek bir maaşla kiralanan yaşlı bir oyuncu. İkinci çeyrekte faydalanıldı. Gerçekten beklenenin üzerinde katkı verdi. Takımda duygu bütünlüğü yaşadı. Yıllar boyunca da oynayacaktır.

Buraya kadar herşey tamam ve harika.

Sorun ne? Sorun şu 250,000 € bedelle kiralanan oyuncu için 200,000 € menajerlik ücreti ödeniyor. Bu da dünyada görülmedik şekilde %80'lik bir maliyet oluşturuyor.

4) THEO BONGONDA

Küskün ve ergen bir oyuncu. Mental anlamda çok eksikleri vardı. Geldiği gibi de gitti. Katkı veremedi.

Katkı versin vermesin geçelim. Dert değil. 400,000 € bedelle kiralanan Bongonda için 90,000 € menajerlik ücreti ödedik.

Yanii yaklaşık olarak % 22.

5) KAMİL AHMET ÇÖREKÇİ

Kolaylıkla altyapıdan bir oyuncu ile doldurulabilecek cinsten bir yedek. Gerçekten yedek. Başka birşey değil. Oynadı oynamadı bunu geçelim.

Bonservissiz alınan bir oyuncu için 264,600 TL menajerlik ücreti ödedik. Şimdi bunu almasak demek ki ligde kalamazdık. Yusuf ve Abdülkadir o kadar maaş almıyordu o dönem.

6) BURAK YILMAZ

Taraftar istedi, herkes istedi ve alındı. Katkı verdi. Trabzonspor'u ligde tuttu.

Ancaaak;

33 yaşına gelmek üzere olan bir oyuncu için 3,500,000 € bonservisi kabul ettik diyelim. 890,000 € menajerlik ücreti nedir? Yüzde 25'in üzerindeki bu bedel dünya üzerinde suç olarak kabul edilir. Ya soygundur ya ihanet..

7) EMMANUEL MAS

Gerçekten vasat bir oyuncuydu. Olağanüstü katkı vermedi. İdare etti. Şimdi de gitti.

1,500,000 € bonservis bedeli ödendi. 350,000 € menajerlik ücreti. Bu da % 23 yani % 7'nin 3 katından fazla.

8) HUGO RODALLEGA

Dönemin hocasına rağmen yönetim transferi olarak yapıldı. Ligden alınacak en iyi golcü olarak görülüyordu. 1,600,000 € bonservis ödendi. Sözleşme bitimine 6 ay kalmasına rağmen. 375,000 € menajerlik ödenen oyuncunun yüzde olarak etkisi ise 23. Yine bir akıl tutulması daha.

9) JOAO PEREIRA

Bedelsiz olarak transfer edildi. Farklı bir menajere daha pazarlama ücreti verildiğini herkes biliyor. Ersun çetesinin iyi etkisi diyebiliriz. Menajerlik ücreti 100,000 € bu oyuncuda bir yüzde vermek mümkün değil.

10) OLCAY ŞAHAN

Zurnanın zırt dediği yer Olcay. Kimsenin içine sinmediğine eminim. Tipik iteleme transferi gibi. Zaten sahadaki durumu da malum. Trabzonspor'a ne kadar katkı veremediği ortada.

Tuhaflıklar silsilesi bu transferde Olcay için 200,000 € bonservis ücreti ödendi. İnanılır gibi olamamakla birlikte ödenen menajerlik ücreti abisi Osman Şahan'a 500,000 €

İnanılır gibi değil. Tam % 250 menajerlik ücreti. Dünya rekoru olabilir.

11) JOSE ERNESTO SOSA

Bu oyuncunun bonservisi yeni alındı. Durumu ortada. 4,750,000 € bonservis ödenen oyuncu için 1,000,000 € civarında menajerlik ücreti ödendi. Resmi olarak 2018 sonunda açıklanacaktır. Bu da % 20 civarında.

Ezcümle görüldüğü gibi bırakın % 7'yi hiç % 18'in altında menajerlik ücreti ödememişiz. Bazılarında akıl tutulması derecesinde Trabzonspor'un parası saçılmış ve tarumar edilmiş. Trabzonspor Başkanı göz göre göre televizyon üzerinden milyonlara içinde zerre tereddüt olmadan yalan söylemiş, aldatmış. Trabzonspor Başkanlık makamını pespaye etmiş.

Daha acısı nedir?

Şudur sevgili taraftar kardeşim. Bu bedeller kulübün kasasından çıkmıştır. Yani öyle birilerinin dediği gibi cebinden ödediği bedeller değildir.

Daha ağır acısı nedir?

Dikkatli bir şekilde bakınız. Menajerlerin hiç birinde ödeme kalemlerinde ne Metin Korkmaz ne de Özkan Doğan'ın ismi geçmemektedir. Peki neden geçmemektedir? İşte burada vurgun devreye giriyor. Her transfer için ayrı bir ödeme olarak "aracı menajerlik payı" ödenmiştir.

Trabzonspor soyulmuş, Trabzonspor tarumar edilmiş, Trabzonspor katledilmiş. Uyanın arkadaşlar. Bu iradenin bırakın herhangi bir harcama yapması bu koltuğu işgal etmeleri bile suçtur. Trabzonspor batırılmış ve hatta kanser edilmiştir. Bizzat bir doktor tarafından bu sağlanmıştır. Artık tek kurtuluş bellidir. Futbolu futboldan gelen kişiler yönetmelidir. Başka kurtuluş yoktur. Trabzonspor bir an önce ortada olmayan sözde yönetim kurulundan kurtularak gerçek bir yönetim ile tekrar ayağa kalkmalıdır.

NOT: Kaynak 1 ntvspor'un ilgili tarihteki canlı yayınıdır. Kaynak 2 ise Trabzonspor faaliyet raporunun bulunduğu RESMİ kitapçıktır.

NOT2: Bugün bu konu ile ilgili yerel bir gazeteci olan Cevat Kola paylaşım yapmış. Kendisi ile ilgili herhangi bir ilgim olmadığı gibi aynı güne denk gelmesi tamamen tesadüf.

IMG_20171223_134433.jpg

IMG_20171223_134437.jpg

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

bu mu, bu kadar mi
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

cewat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Vay be. Çok büyük etki yaptı bende.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sadece Trabzonspor..

Nereden
    İstanbul

Lütfen bazı kişiler burayı taciz etmesin. Burada taraftar bilgilendirmesi ve ciddi bir (belgelerle) analiz yapılıyor. İlgilenmediğiniz bir konu ise konunun içinde bulunmayın!..

Aşağılık ve saldırgan tavırları olan kişiler mesajdan bir an önce uzaklaştırılsın. Amacımız burayı çöplüğe çevirmek değil GERÇEKLERİ anlatmak. Başka da derdimiz yok.

Video da orada izleyin. Belgeler de ortada bakın.
    Konu Ogün YAZICI tarafından (18.01.2018 Saat 23:02 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Bu arada eğer ki analiz ve belgeli bu ifşa yeterince karşılık bulursa,

Menajerlik çetesi için de detaylı bir rapor elimde mevcut. Yine belgeleri ve delilleri ile yayınlayabilirim.

Menajerlik çetesi kimden emir alıyor?

Menajerlik çetesini kim yönetiyor?

Siyasi anlamda neler hedefleniyor?

Trabzonspor'un faydası mı yoksa zararı mı gözetiliyor?

Trabzonspor bu ifrit ve asalak tiplerden neden kurtulamıyor?

Sebepleri ve sonuçları ile hepsini anlatırız Allah'ın izni ile.

Nereden
    Amasya

Alıntı Şanlı SanMarino Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lütfen asalaklar burayı taciz etmesin. Burada taraftar bilgilendirmesi ve ciddi bir (belgelerle) analiz yapılıyor.

Aşağılık ve saldırgan tavırları olan kişiler mesajdan bir an önce uzaklaştırılsın. Amacımız burayı çöplüğe çevirmek değil GERÇEKLERİ anlatmak. Başka da derdimiz yok.

Video da orada izleyin. Belgeler de ortada bakın.
    belge dedigin mali genel kurulda herkeze dagitildi, forumda sayisiz kez paylasildi

en komik nokta ise oyuncunun menajerine ödenen ücret dünyanin her yerinde oyuncunun maasinin yüzdesinden hesaplanirken siz bonserviden hesapliyorsunuz

hikaye anlatmaya devam...

cok özel belgeler ve videolar bekliyoruz

Ünal Karaman

Nereden
    Trabzon

Çok gizli belgeler valla.

Nereden
    İstanbul

Alıntı selcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belge dedigin mali genel kurulda herkeze dagitildi, forumda sayisiz kez paylasildi

en komik nokta ise oyuncunun menajerine ödenen ücret dünyanin her yerinde oyuncunun maasinin yüzdesinden hesaplanirken siz bonserviden hesapliyorsunuz

hikaye anlatmaya devam...

cok özel belgeler ve videolar bekliyoruz
    Senin gibi destekçiler yüzünden bu paralar harcanıyor. Maaş üzerinden baktığında bu yüzdelerin daha fazla karşılığı olduğunu göreceksin. Ahh matematik dahisi ahh.

Seni yüz yerden engelledim hala mesaj yazıyorsun.

Belgelerin gizli olduğunu söylemedim. Belgelerle analiz yapacağım dedim.
    Konu Ogün YAZICI tarafından (19.01.2018 Saat 14:20 ) değiştirilmiştir.

A. Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Konusulmus. Daha once cikmis konular. Yeni bir seymis gibi heyecan yaptiriyorsun.
    Bu ucretlerde muharrem usta tarafindan aciklandi.
    Zaten kucka nin fazlasini cepten verdi.
    Menejerlik ucreti futbolcunun alacagi ucret uzerinden oluyor.
    Bonservis uzerinden degil.
    Once arastirsaydin keske.

Nereden
    İstanbul

Konunun güvenliği ve trollük yaparak sulandirmayacaği konusunda bmn yönetimi tarafindan söz verilmişti.

Bu nedir yahu? Bu nedir? Sürekli bir trole esir mi olacağiz?

Unutmayin..

Trabzonspor bu yüzünden bu hale geldi. Sizin "beyük başkan" dediğiniz yalancinin teki kardeşim. Mitomani hastasi.
    Konu Ogün YAZICI tarafından (18.01.2018 Saat 22:58 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Ozkan dogani en fazla elestiren yazar yazdigi.
    Usulsuzlukleri ortaya cikaran kendi cumlesi:

Bir menajer nasıl ve ne kadar mı kazanıyor? Anlatayım. Eğer işini legal yaparsa, ahlaklı yaparsa, futbolcunun alacağı ücret üzerinden yüzde 10 komisyon alıyor. Deyin ki futbolcu yıllık 1 milyon Euro’ya imzaladı. Bu takdirde menajer de yüzde 10 olarak 100 bin Euro kazanıyor. Tabii yüzde 10’luk oran, genelde olan! Bu oran, artabiliyor da düşebiliyor da... Pazarlığa bağlı... Futbolcunun sözleşmesi eğer 3 yıllıksa, menajer de 3 yıl üzerinden komisyon alıyor. Söylememe gerek var mı bilemiyorum ama menajere ödenen bu para da kulübün kasasından çıkıyor.

Nereden
    İstanbul

Alıntı A. Aydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konusulmus. Daha once cikmis konular. Yeni bir seymis gibi heyecan yaptiriyorsun.
    Bu ucretlerde muharrem usta tarafindan aciklandi.
    Zaten kucka nin fazlasini cepten verdi.
    Menejerlik ucreti futbolcunun alacagi ucret uzerinden oluyor.
    Bonservis uzerinden degil.
    Once arastirsaydin keske.
    Maaşı üzerinden bu bedeller daha fazla canım kardeşim benim.

Mesela Mas için 1,500,000 € bonservis ödedin. Maaşı 1,200,000 €

Bonservis üzerinden %25
    Maaş üzerinden %29

İlgi duymuyorsanız konuyu takip etmeyin.

Nereden
    Amasya

kendinide kandiriyor artik, ben pes ettim

son önerim fifa.com dan menajerlik hakkindaki genel bilgileri okuyun ondan sonra bildiginiz bir konuda yazin

her seferinde daha gülünc oluyor

sabahdan transferleri nasil önlemeye calisdiginizi gördük, simdi hesap becerinizi

Bonservis üzerinden %25
    Maaş üzerinden %29

oyuncu ile bir yillik mi anlasdin

Ünal Karaman

cebcare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Adam emek etmis yazmis gözümüz gibi sevdigimiz Trabzonspor'umuz akbabalar tarafindan soyulmaya devam ediliyor

Nereden
    İstanbul

Bonservis üzerinden %25
    Maaş üzerinden %29

Maasi uzerinden daha fazla oldugunu biliyorum.
    Benim yada senin bunu bilmen bisey degistirmez.

Onemli olan nasil calistiklari.
    Toplam aldiklari maas uzerinden yuzde.
    Butun menejerler boyle calisiyor.

Dersin ozkan doganla niye calisiyoruz.
    Bende istemiyorum hatta elestiriyorum bu konuyu.
    Kucka yi niye aldik. Duz bi oyuncuya niye bu kadar para verdik. Desen ona da varim. Ama kucka ersun yanalin 1. onceligiydi.

Nereden
    İstanbul

Sözleşmesi devam eden Esteban için Yüzde 25'in üzerinde zam yapılıyor. Hiç bir başarısı yok. Tamam be kardeşim yaptın zammı kafana silah dayamışlardı. Anladık.

Neye istinaden 100,000 € menajerlik ücreti sözleşme uzatırken ödüyorsun.

Burası Trabzonspor. Soygun hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Nereden
    Amasya

Ben Bursa'yı i.ne zannederdim..

Meğer en büyük yavş.klar bizim içimizde!..

Adama Trabzonspor'un anası ağlatıldı diyoruz. Hamuduyla götürmüşler diyoruz. Adam hala sen ben derdinde.

Asalaklık böyle birşey. Bunun sonu yok.

İşte Trabzonspor bu yüzden bu batağa saplandı.
    iste bu mantalitedeki insanlar yüzünden bu kulüp batiyor

4,75 bonservis 3,2 maaş Sosa,

0,85 Volkan,
    Bedavaya yakın ikisi de. Gayet uygun. Umarım verimlilikleri ile mali kısmını hiç konuşturmazlar.
    biz önlemeye calisirken transferlere destek verip sonra reyting icin veryansin yapanlar sayesinde bu kulüp batiyor

saygisizlik, terbiyesizlik hat safhada

argo ile, ses yükseltmeyle yanlisi dogru yapacagini sanan insanlar batirdi bizi

Ünal Karaman

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    İstanbul

Bu nasıl bir matematiktir gözlerimizi kanattın hocam, oyuncunun sözleşme süresindeki toplam alacağı üzerinden hesaplanıyor menejerlik ücreti, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmasak keşke.

Karmam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Başlığı Ganita'ya taşımak lazım.

odyseuys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

...

9) JOAO PEREIRA

Bedelsiz olarak transfer edildi. Farklı bir menajere daha pazarlama ücreti verildiğini herkes biliyor. Ersun çetesinin iyi etkisi diyebiliriz. Menajerlik ücreti 100,000 € bu oyuncuda bir yüzde vermek mümkün değil.

...
    genel olarak komik bir çalışma olmuş ama 9. maddede zirve yapmış cidden

işte bunlar hep matematik )
    Alıntı f1bekir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...benim için Trabzonsporluluk, asgari ücretle çalışıp her sene kombine almak, yağmur çamur demeden üstü açık stadyuma gitmektir...

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Doğru yazmış çok para verilmiş, Başkan açıklama yapsın bakalım, bu para yedirilir mi menejerlere?

Sahada oynayan o kadar idman yapan menejer sanki bu nedir yahu!
    Konu Enaldo61 tarafından (18.01.2018 Saat 23:22 ) değiştirilmiştir.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

karaozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Emeğe saygı lütfen...

Bende A.Aydın arkadaşa destek veriyorum ve bana göre de rakamlara değil olanlara odaklanmalı, menajerlere postayı koymalıyız. Ama ortada gayri yasal birşey yok. Abartılı rakamlarda yok. Dağ fare doğurdu.

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Seni bu forumda bu kadar uzun süre yaşatanlar sayesinde bize bu hakaretleri edebildin.

Senin gibi 3-5 kişi daha var, senelerdir bmn içinden biri olarak son 2-3 senedir bu tipler yüzünden canımızdan bezdik, forumdan soğuduk.

Sen ve senin gibi trollerin layığını bulması lazım.
    Konu Ogün YAZICI tarafından (18.01.2018 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Nereden
    İstanbul

Doğru ya da yanlış hesaplamayla, tam ya da eksik belgeyle, en nihayetinde net bir ifadeyle: ''Trabzonspor'u yiyorlar'' diyor adam.

''Kuran'da yenmesi haram olaran yiyecekler açıklanmıştır. Onlar arasında Trabzonspor yoktur. Trabzonspor'u yemek haram değildir.'' diyecek diye korkuyorum birisi.
    Konu Teoman Karadeniz tarafından (19.01.2018 Saat 00:07 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Çanakkale

Adam bi çalışma yapmış bişeyler yazmış ne var bunda hemen saldırıyorsunuz. san marino kardeş yalnız değilsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)