Sayfa 42 Toplam 71 Sayfadan BirinciBirinci ... 32 40 41 42 43 44 52 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1755 adet sonuctan sayfa basi 1,026 ile 1,050 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Filip Novák

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Sözleşmeyi uzatmamız lazım artık, çok geç kaldık.
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sene sonu gidecek gibi duruyor.
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emre EFENDİOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Milli takım kampında tendondan sakatlanmış diye haberler geçiyor twitterda, doğru değil diyin lütfen

Tayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Emre EFENDİOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Milli takım kampında tendondan sakatlanmış diye haberler geçiyor twitterda, doğru değil diyin lütfen
    Ben de okudum şimdi.

Yıkıldım şu an
    .

Cezalı Üye
    Nereden
    Ankara

Bu camiada gercekten bir sikinti var, garabet çökmüş üzerine. Nedir bu böyle herkes sakat, sakatlanan minimum 1,5/2 ay dönemiyor. Yazik.

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Emre EFENDİOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun, 6 Hafta yok.

Acil kurban kesmesi lazim kulüp.
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

SiNo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Çekya milli takım antrenmanında aldığı darbe sonucu sakatlanan oyuncumuz Flipp Novak’ın milli takım doktoru tarafından yapılan ilk muayenesi ve tetkikleri sonucu sağ alt baldır soleus adelesinde kısmi yırtık tespit edilmiş olup ilk değerlendirmelere göre 6 hafta civarında sahalardan uzak kalacağı sağlık kurulumuza iletilmiştir. Tedavisine başlanan oyuncumuz Pazar günü Trabzon’a gelecek ve burada kulüp doktorumuz M.Hakan Ayaz tarafından tekrar değerlendirilerek tedavisine Trabzon’da devam edilecektir.

Bayraktaroğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

geçmiş olsun.
    TRABZONSPOR
    iyi ki varsın Eren Bülbül...
    İyi ki varsın Arslan Kulaksız...

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yaktı bizi bu milli takımlar kendi ekibimiz yetmemiş gibi sanki
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Mert' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

6 hafta yoksa 2 ay diyelim en az..
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Antonio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

adama resmen nazar değdi kulüpte de bir şey var gitti onca adam arasında cekyalı futbolcu bizim futbolcuyu mu sakatlayacaktı makus kader kör talih .bu takımı okutsunlar...
    hayat nedir diye sorarsan, bilmiyorum evlat; sormazsan biliyorum haraptarlı nafi (Hasan Ali Toptaş) Bin hüzünlü haz...

Mert Oğuzlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

En az 2 ay yok, ilk devreyi kapatmis. Fb ile yarisiriz diyordum ama boyle uzun sureli sakatliklarla olacak iş degil. Emre'nin Muric'in 2 ay sakatlandigini dusunsenize, kaos yasarlar. Adamlar hep as kadro, kritik oyunculari her hafta sahada.
    "Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler. Günler batıdan battı bile, tepelerin ardından gölgeler içine. Nasıl bu hale geldik?"

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Her ne kadar sakatlığıyla doğrudan ilintili olmasa da Novak'a sezon başından beri çok yük bindi. Kabul edelim ki performansı da geçen sezonun gerisindeydi. Şimdi Abdurrahim'e bir fırsat doğdu inşallah iyi kullanır tabii Hoca joker Kamil'i orada kullanmaya çalışmazsa...
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

tristram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Harun-61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun, 6 Hafta yok.

Acil kurban kesmesi lazim kulüp.
    butun avrupa kulupleri rutin araliklarla kurban kesiyor zaten.

kulubun yapmasi gereken sey ayirabilecegi maksimum butceyi ayirip gerekirse disaridan saglikcilar getirmek.kondusyonerinden beslenme uzmanina kadar yoksa tedavi surecindeki yildizimiz yagli yagli borekleri ve tatlilari yemeye devam eder.sakatlanan topcunun donmeside allaha kalir.bir topcuya 3 milyon euro maas verilen bir yerde trabzonspor bu saglik ekibini rahatlikla olusturur, yeter ki istensin.

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı tristram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kulubun yapmasi gereken sey ayirabilecegi maksimum butceyi ayirip gerekirse disaridan saglikcilar getirmek.kondusyonerinden beslenme uzmanina kadar yoksa tedavi surecindeki yildizimiz yagli yagli borekleri ve tatlilari yemeye devam eder.sakatlanan topcunun donmeside allaha kalir.bir topcuya 3 milyon euro maas verilen bir yerde trabzonspor bu saglik ekibini rahatlikla olusturur, yeter ki istensin.
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

ben dile getirdiğimde herkes laf ediyordu ben dedim sosa novak hatta wakayeme de skatlanabilir diye

bu işle rböyle bilim bilim dedik herkes dalga geçti burada benle ileriyi gören adamım ben
    "Annuit cœptis"

Nereden
    İstanbul

Buraya da kopyalamak istedim..

"Darbeye bağlı sakatlık" kavramına bir açıklık getirmek gerekiyor.

Novak da bu başlıkta anlatılan sakatlar kervanına katıldı. Ve kulüp doktorlarının, basına; "adalesinde darbe aldı sakatlandı" şeklinde açıklama yapması, Anatomi'den zerre anlamayan spor medyasının da haberi bu şekilde yapması, doğal olarak Anatomi'den anlamayan halkın da buna inanması...*

Hem futbol oynadım, hem spor Akademisi okudum, hem spor gazeteciliği üzerine uzmanlık okudum, hem de yıllardır sakatlıklar üzerine antrenörlük yapıyorum. Ve tüm bunların toplamında söyleyebilirim ki; enayi yerine koyuluyoruz.*

Novak'a "Soleus kasında yırtık" teşhisi koyulmuş. Bir önceki lig maçında da Hamstring kası ağrısı sebebiyle oynamamıştı.
    Hamstring, kalçanın altından dize kadar uzanan sığır kuvvetinde bir kas.*
    Soleus ise diz arkasından topuğa uzanan küçük bir kas.*

Hamstring' in darbe ile sakatlanması için araba çarpması lazım. Soleus'un "darbe" ile yırtılması için motorsiklet çarpması yeter. Ama Soleus kasıma motorsiklet çarpmış ve o kası yırtmışsa, hemen yanındaki Tbia (kaval) kemiğini de kırması gerekir.

Kas, darbeyle yırtılmaz; aşırı yüklenme veya ani esneme ile yırtılır. Yanlış antrenman yüklemesi, fazla müsabakaya çıkma, az dinlenme, yanlış beslenme, alkol gibi faktörleri doğru yönetemeyip de müsabaka sırasındaki çarpışmalarda "gün yüzüne çıkan" sakatlıklar "valla biz bişi yapmadık, darbeye bağlı" diyerek insanlar kandırılamaz.

Hani çocukken süt dişleriniz böyle sallanır sallanır da artık en son bir parmak darbesiyle düşürürdük. Şimdi o diş darbeye bağlı mı düşmüş oluyor yoksa zamanla çürüye çürüye sallaya sallaya mı? Bu da işte o misal.*

Bu kaslar, tendonlar, kemikler niye darbeye dayanamıyor ayrıca? Sadece bizim futbolcularımız mı darbe alıyor ayrıca?

Nereden
    İstanbul

çok yük bindi çok.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı DeAgLeMaNyAq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar sakatlığıyla doğrudan ilintili olmasa da Novak'a sezon başından beri çok yük bindi. Kabul edelim ki performansı da geçen sezonun gerisindeydi. Şimdi Abdurrahim'e bir fırsat doğdu inşallah iyi kullanır tabii Hoca joker Kamil'i orada kullanmaya çalışmazsa...
    Ortada oynatacağına solda oynatsın en azından bekte göze çarpmaz

Geçen sezon u21de 5 numaralı sol bek vardı sezon başı Slovakya mı Slovenya mı bir takım kiralık istedi diye haber çıkmıştı. Fiziği boyu iyi, ayağıda sağlama benziyor. Sağa sola kiralanmadıysa o da yedeklerde olmalı bence.

pReN@_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Geçmiş olsun

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Ah be. Her hafta birileri sakatlanıyor. Kaldı ki Novak'ın yedeği dahi yok. Tam toparlanıyoruz, herkes iyileşiyor derken Novak'tan olmak çok acı.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

smart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Yeter be istifa etsin bütün teknik ekip
    Trabzonspor’un tarihinde buna benzer mağlubiyetler çok az da olsa vardır. -Abdullah Avcı

Oğuzhan Fidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Alıntı tristram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sadece işin kondisyon ve antrenman metodu kısmında sıkıntı var. bütçe ayrılmalı.

Oğuzhan Fidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muğla

Alıntı Teoman Karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Novak da bu başlıkta anlatılan sakatlar kervanına katıldı. Ve kulüp doktorlarının, basına; "adalesinde darbe aldı sakatlandı" şeklinde açıklama yapması, Anatomi'den zerre anlamayan spor medyasının da haberi bu şekilde yapması, doğal olarak Anatomi'den anlamayan halkın da buna inanması...*

Hem futbol oynadım, hem spor Akademisi okudum, hem spor gazeteciliği üzerine uzmanlık okudum, hem de yıllardır sakatlıklar üzerine antrenörlük yapıyorum. Ve tüm bunların toplamında söyleyebilirim ki; enayi yerine koyuluyoruz.*

Novak'a "Soleus kasında yırtık" teşhisi koyulmuş. Bir önceki lig maçında da Hamstring kası ağrısı sebebiyle oynamamıştı.

Hamstring' in darbe ile sakatlanması için araba çarpması lazım. Soleus'un "darbe" ile yırtılması için motorsiklet çarpması yeter. Ama Soleus kasıma motorsiklet çarpmış ve o kası yırtmışsa, hemen yanındaki Tbia (kaval) kemiğini de kırması gerekir.

Kas, darbeyle yırtılmaz; aşırı yüklenme veya ani esneme ile yırtılır. Yanlış antrenman yüklemesi, fazla müsabakaya çıkma, az dinlenme, yanlış beslenme, alkol gibi faktörleri doğru yönetemeyip de müsabaka sırasındaki çarpışmalarda "gün yüzüne çıkan" sakatlıklar "valla biz bişi yapmadık, darbeye bağlı" diyerek insanlar kandırılamaz.

Hani çocukken süt dişleriniz böyle sallanır sallanır da artık en son bir parmak darbesiyle düşürürdük. Şimdi o diş darbeye bağlı mı düşmüş oluyor yoksa zamanla çürüye çürüye sallaya sallaya mı? Bu da işte o misal.*

Bu kaslar, tendonlar, kemikler niye darbeye dayanamıyor ayrıca? Sadece bizim futbolcularımız mı darbe alıyor ayrıca?
    kesinlikle yüzde yüz doğru ve haklı yorum .kandırılıyoruz ! novak gibi kaç tane futbolcu antrenmanda darbe alıyor bişey olmuyorda koca çekya futbolcuları arasında bizimki sakatlanıyor ? neden en ufak darbede bizimkilerin biyerleri kopuyor esniyor ? .. zamanla o kas yorgunluktan bitmiş zaten en ufak bir zorlamada darbede yırtılıyor ödem oluşuyor vs.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Emre EFENDİOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Teoman Karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sizinle birebir aynı şeyi düşünüyorum ancak uzmanı olmadığım için de kimseyi suçlayamıyorum. Ama tüm sakatlıkların bizim takımda gerçekleşmesi bir yerlerde yanlış olduğunu gösteriyor.
    Sanırım "kurban kestirmiyor!" oluşumuz en büyük etken. Yukarda arkadaşın dediği gibi Avrupa kulüpleri her hafta bir domuz kurban ediyor ne de olsa (!)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)