Sayfa 51 Toplam 71 Sayfadan BirinciBirinci ... 41 49 50 51 52 53 61 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1759 adet sonuctan sayfa basi 1,251 ile 1,275 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Filip Novák

Nereden
    Trabzon

Alıntı Emrah KabuL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hâlâ Koray, Muhammet,Fıratcan diyor..

Koray 3 maç 50 dk falan oynadı..
    Muhammet ligde hiç süre almadı..
    Fıratcan ise 20 dakika..

O saydığın isimlerden en fazla süre bulan Advijaj oldu ki o da zaten yedek kanat olarak alınmıştı..

Ünal hocadan sonra puan kaybettiğimiz tek maç geçen hafta ki bjk deplasmanı oldu.. bu takım kendi evinde Denizlispor'a karşı öne geçip sahadan mağlup ayrıldı..ve o Denizlispor son 8 maçta galibiyet yüzü göremeyerek sadece 4 puan toplayabildi.. yine kendi evinde Göztepe'ye mağlup oldun.. 2 kez öne geçtiğin maçta Gençler'e 1 kez öne geçtiğin maçta da gs ye karşı puan kaybettin.. biliyorum sizin gibiler Ünal hocadan sonra çok daha kötü bir tablo bekliyordu ama beklentiler gerçekleşmedi maalesef.
    Denizli Maçı :

20200227_151451.jpg

20200227_151509.jpg

Bitik sturridge, Sivas maçının çeyreği kadar oynayamayan Mikel, avel Yusuf, lahana Türkmen ilk 11 yedekler göz kanatıyor.

5 tane ilk 11 seviyesinde adam almışsın hala tatava

Allah peygamber aşkına.

Göztepe Maçı :

20200227_152310.jpg

20200227_152332.jpg

Ahmet Canbaz, Yusuf Sarı, Hüseyin Türkmen, İvanildo aveli, Doğan.
    Gol umudu Koray, Hücum opsiyonun sarsuk Avdijaj. Bitik sturridge kadroda bile yok.
    " Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür. "
    İnce Zeka --> Sadri Şener --> Yıldırım Demirören
    İnce Zeka --> Ağaoğlu --> Alt Yapı Fetişizmi

Trabzonspor Kongre Üyesi

Ahmet Hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı TSemih61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu takım yedekten Fıratcan, Koray, Muhammet, Avdijaj gibi isimler girip oynarken bile bu kadar pozisyon vermiyordu ve üstelik pozisyon buluyordu. Son maçlarda kalemizde gördüğümüz şut sayısını tüm sezon görmemişizdir. Takım yorgunluğunu atmış, sakatlıklar iyileşmiş, yeni transferler yapmış, var olan oyuncular takıma ve lige alışmış haliyle daha iyiye gidecekken daha kötüye gidiyor. Sırf şampiyonluğa oynuyoruz ve iyi bir takım ortamı var diye eleştirmiyoruz fakat takımın başında hoca var mı yok mu belli değil. Oyuncular sahada işleri kolaylaşsın ister zorlaşsın değil. Teknik kadro işleri kolaylaştırmalı ve hatalarından vazgeçmeli. Sosa'dan 10 numarada katkı bekleyecek fantezilere girişmemeli.

Yani var olanı bozmasın yeter kimse Atletico olmasını beklemiyor ama mevcut olanın daha kötüsünü de istemiyor. Takım Barcelona karşısında oynayan 3. lig takımı gibiydi Beşiktaş karşısında bu takım bu halde oynamayı hak etmiyor. Hele hele Başakşehir'in yendiği durumda senin hayli hayli geçmen lazımdı Beşiktaş'ı. Bizim seviyemizden çok aşağıda bir kadroları var. En azından rakibimiz bizi 25 metreye hapsetmesin ve futbol oynamaya çalışalım. Sonra takımın mücadelesini laf ediyor Hüseyin Hoca. Senin taktiğini uygulamakta sıkıntı çekip sahada elleri kollarını bağlanmış bir şekilde koyvermiş olmasınlar? Adam Guilherme ve Sturridge ile kontra atak kovalıyor. Bunlara pas verecek olan da Doğan. Taraftarın lafıyla hareket eden hoca rezalet hocadır. Sosyal medyaya çok bakıyor vazgeçsin bu işlerden.

Bir de aklıma geldi Konya maçında Sturridge ile oynadığımız futbola bak bir de hocanın ilk Sturridge denemesinde oynadığımız futbola bak. Arada dağlar kadar fark var. Oyuncular sahada 3 pas üst üste yapamayıp neredeyse kalenin içine girecek şekilde geri çekiliyorsa problem hocadadır. Hele hele şuanki durumda net hocadadır.
    En azından futbol konuşuyor maçtan sonra. Boş lakırdı duymuyoruz artık.
    8. Kuşatma

TSemih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı Ahmet Hamza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En azından futbol konuşuyor maçtan sonra. Boş lakırdı duymuyoruz artık.
    Futbol konuşsa ne? Adam maçı kurtaran ve hazır gözüken Ekuban'ı kadroya almayacaktım diyor yaptığı itirafa bak. Sanki Sturridge çok iyi durumdaymış gibi onu ilk 11 başlatmasını biliyor ama. Kamil Ahmet değişikliğini ortasahada topu tutmak olarak açıklıyor. Maç planı ise belli bile değil. Hücumda ve savunmada ne yapacağını bilmeyen bir takım olduktan sonra maç sonu istediği masalı anlatsın.

Şimdi şükür tabi sezonu ta ebesinde açmış yorgunluktan kırılan bir takım olması yetmiyormuş gibi sakat sakat oynatmak zorunda kalıyorduk çoğu oyuncuyu. Rehabilite olmadan adamları sahaya atıyorduk mecburiyetten. Bir ara Novak, Pereira ve Sosa aynı anda sakattı. Şimdiki lükse bak Nwakaeme'yi bile riske etmiyoruz.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Bursa

Futbol konuşsa ne? Adam maçı kurtaran ve hazır gözüken Ekuban'ı kadroya almayacaktım diyor yaptığı itirafa bak. Sanki Sturridge çok iyi durumdaymış gibi onu ilk 11 başlatmasını biliyor ama. Kamil Ahmet değişikliğini ortasahada topu tutmak olarak açıklıyor. Maç planı ise belli bile değil. Hücumda ve savunmada ne yapacağını bilmeyen bir takım olduktan sonra maç sonu istediği masalı anlatsın.

Şimdi şükür tabi sezonu ta ebesinde açmış yorgunluktan kırılan bir takım olması yetmiyormuş gibi sakat sakat oynatmak zorunda kalıyorduk çoğu oyuncuyu. Rehabilite olmadan adamları sahaya atıyorduk mecburiyetten. Bir ara Novak, Pereira ve Sosa aynı anda sakattı. Şimdiki lükse bak Nwakaeme'yi bile riske etmiyoruz.
    Hüseyin Hoca ile ilgili düşüncelerimi bulabilirsiniz. Beşiktaş maçına kadar puan kaybetmememize rağmen seneye devam edilmemesini yazdım kaç kez. Ancak Hüseyin Hoca'yı "her şeyin tıkır tıkır işlediği bir takıma gelip ortalığı batırmak" ile suçlamak çok saçma ki yazınız bu doğrultuda. Ünal Karaman'ı övmek için Hüseyin Çimşir'i gömmeye gerek yok. Ünal Karaman'ın da performansı ortadaydı. Hocasız Göztepe'ye, bizden başka kimseden puan alamayan Denizli'ye, ölü Gs'ye, Gençlerbirliği'ne verdiği puanları unutmadık.
    8. Kuşatma

Nereden
    Bursa

Hâlâ Koray, Muhammet,Fıratcan diyor..

Koray 3 maç 50 dk falan oynadı..
    Muhammet ligde hiç süre almadı..
    Fıratcan ise 20 dakika..

O saydığın isimlerden en fazla süre bulan Advijaj oldu ki o da zaten yedek kanat olarak alınmıştı..

Ünal hocadan sonra puan kaybettiğimiz tek maç geçen hafta ki bjk deplasmanı oldu.. bu takım kendi evinde Denizlispor'a karşı öne geçip sahadan mağlup ayrıldı..ve o Denizlispor son 8 maçta galibiyet yüzü göremeyerek sadece 4 puan toplayabildi.. yine kendi evinde Göztepe'ye mağlup oldun.. 2 kez öne geçtiğin maçta Gençler'e 1 kez öne geçtiğin maçta da gs ye karşı puan kaybettin.. biliyorum sizin gibiler Ünal hocadan sonra çok daha kötü bir tablo bekliyordu ama beklentiler gerçekleşmedi maalesef.
    https://www.61saat.com/futbol/trabzo...i-h726873.html

Al başkan ne demiş ona bak sen. Yedeklerde bir tane bile düzgün oyuncu yoktu hangi şartlarda olduğumuzdan bihabersin galiba. Neyle neyi karşılaştırıyorsun. Geçen dönemdeki hali yazdım ben mesajlarımda sen tüm onları görmezden geliyorsun. N'diaye ve Guilherme gibi mücadele edecek bir tane oyuncu var mıydı kadroda? Yusuf, Avdijaj gibi oyunculardan medet umuyorduk. Kaç dakika oynadıkları fark etmez yedekten hamle yapma şansın yoktu yukarıda yazdığım mesajda da belirttiğim gibi AS oyuncular yorgunluktan kırılıyordu bir de. Bir sürü eleme geçip lige başlamışsın ve en önemli 2 oyuncunu kaybetmişsin.Siz o dönemin şartlarını kavramamışsınız daha burada laf yetiştirme peşindesiniz.

Ayrıca ben bu takımın 2. yarı toparlanacağını, 2-3 transferle geçen seneki iyi futbolu tekrar oynayacağımızı ve şampiyon olacağımızı yazdım burada yani kötüye gideceğini hiç mi hiç düşünmüyordum mesajlarımı görmüşsen hatırlarsın. Siz futbolu saha içi saha dışı bir bütün halinde değerlendirmekten acizsiniz sayfalarca yazsan fayda etmez.

Ek olarka biz zaten Sivas'ı saymazsak Başakşehir'in 1 puan arkasında şampiyonluk potasındaydık. O günden bugüne değişen bir şey söyleyim madem GS'ye 5 puan fark atmışken şimdi Malatya maçını kazandığımızı varsayarsak bu fark 3'e düştü. Ben de bunu başarısızlık olarak görüyorum hadi bakalım. En ciddi rakibimiz bize 2 puan yaklaştı Ünal Karaman'ın bıraktığı yere göre.
    Konu TSemih61 tarafından (27.02.2020 Saat 15:52 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

@mmert adamlar seni kendi evinde mağlup ettikten sonra 8 maçtır kazanamadı.. forveti Roda'nın toplamda 5 golü var 2'si bize.. sağ bek Zeki stoperler Oğuz ve Yumlu daha Olcay falan da var.. öne geçip kaybettiğimiz o maçta yedek oyuncu olarak sadece Yusuf Sarı vardı..

Göztepe maçında ise evet Doğan, Canbaz falan oynadı ama rakip 5.deplasman maçında ilk galibiyetini aldı..

Gençlerbirliği ise ilk 3 maçta mağlup olarak geldiği Trabzon'da ilk puanını kazanmıştı..

Şu takımlara karşı kendi sahanda galip gelememişsin..böyle birşey olabilir mi..

Nereden
    Bursa

Hüseyin Hoca ile ilgili düşüncelerimi bulabilirsiniz. Beşiktaş maçına kadar puan kaybetmememize rağmen seneye devam edilmemesini yazdım kaç kez. Ancak Hüseyin Hoca'yı "her şeyin tıkır tıkır işlediği bir takıma gelip ortalığı batırmak" ile suçlamak çok saçma ki yazınız bu doğrultuda. Ünal Karaman'ı övmek için Hüseyin Çimşir'i gömmeye gerek yok. Ünal Karaman'ın da performansı ortadaydı. Hocasız Göztepe'ye, bizden başka kimseden puan alamayan Denizli'ye, ölü Gs'ye, Gençlerbirliği'ne verdiği puanları unutmadık.
    Dengesiz kadro yapısını görmezden geliyorsunuz. Takımın mücadele gücü çok düşüktü ikinci yarıları çıkaramıyordu. Mental ve fiziksel yorgunluk vardı. Şimdi durum aynı mı? 5 tane transfer yaptı bu takım. N'diaye Fener ve Sivas maçlarında canavar kesildi bir tane bile böyle oyuncumuz yoktu aksine takımın mücadelesini aşağı çeken Yusuf, Avdijaj ve Mikel gibi oyuncular vardı. Mikel tam toparlanmışken sakatlanmıştı ondan hiç yararlanamamıştık. Sörloth rezalet oynuyordu alışma evresini tamamlamamıştı. Uğurcan çok düşük formundaydı ve kötü goller yiyordu hem de pozisyon vermediğimiz halde çıkarabileceği golleri çıkaramıyordu. Konya maçından sonra başka bir seviyeye çıktı konsantrasyonunu üst seviyeye çıkardı. En basitinden 2'şer asistle takımı taşıyan N'diaye ve Ekuban gibi iki isimden yoksundu Ünal Hoca. Daha ne anlatılabilir ki adamın o kadro ve şartlar içinde başardığı şey mucize bu takımı bir arada tutması da ayrı bi olay. Geçen senelerde görüyorduk takımın daha 6-7. haftada oynamayı bıraktığını.

Daha saysan sayarsın yani. Ben takım mükemmel durumdaydı demiyorum hocadan bağımsız olarak saha içi ve dışı faktörler vardı bunu düzeltmek hocanın elinde değildi. Düzeltebilmesi için de transferlerin şart olduğunu ve takımın kamp dönemi geçirip sakatlıkların iyice rehabilite edilmesini ve tam formlarıyla oynaması gerektiğini söylüyordum. Takım Avrupa yükünden de kurtulacaktı o yolculuklar antrenmansız geçen günler takımı mahvediyordu başkanın da geçen gün dediği gibi.

Siz bunların hepsini görmezden geliyorsunuz ve hocaya yıkıyorsunuz tüm suçu ki ortada suçlanacak tek bir şey bile yok. Aksine herkes hocanın etrafında birleşmesi gerekirdi ve yönetim tüm bunların suçlusu olarak hocaya karşı mahcubiyet hissetmeliydi ama tam tersi oldu. Bu takım o haliyle iyi bile topladı o puanları. Yukarıdaki mesajda dediğim gibi Başakşehir'in sadece 1 puan gerisindeydi.

Ben haliyle bu takımın daha iyi olacağına şüphe etmezken Hüseyin Hoca'nın bu durumu batırmasını ve takımı oyun olarak beklenen düzeye çıkaramamasını eleştiriyorum. Beşiktaş ve Fenerbahçe maçlarındaki rezilliğini ise kabul etmiyorum bu takım belli bir seviyeyi yakalamıştı geçmiş yıllardan esinti sundu bize. Bu durumun da oyuncularla değil tamamen hocayla alakalı olduğunu düşünüyorum.

İslam Sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şu anda tamam Novac ile konu açıldı ama inanın sırası değil. Ben kendim evde tek başımayken bile Ünal Karaman ile Hüseyin Çimşir kıyaslaması yapmıyorum sırf Trabzonspor zarar görmesin diye. Şu haftaları bir atlatalım, şampiyon olursak veya olamazsak konuşuruz.
    Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
    Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Nereden
    Trabzon

@mmert adamlar seni kendi evinde mağlup ettikten sonra 8 maçtır kazanamadı.. forveti Roda'nın toplamda 5 golü var 2'si bize.. sağ bek Zeki stoperler Oğuz ve Yumlu daha Olcay falan da var.. öne geçip kaybettiğimiz o maçta yedek oyuncu olarak sadece Yusuf Sarı vardı..

Göztepe maçında ise evet Doğan, Canbaz falan oynadı ama rakip 5.deplasman maçında ilk galibiyetini aldı..

Gençlerbirliği ise ilk 3 maçta mağlup olarak geldiği Trabzon'da ilk puanını kazanmıştı..

Şu takımlara karşı kendi sahanda galip gelememişsin..böyle birşey olabilir mi..
    Ben o maçları stadda izledim hocam. Denizli maçında puşt sturridge yüzünden 1 kişi eksik oynuyorduk. Ekuban zaten gazır değildi. Yusuf'a Sosa ve JP o kadar bağırdı ki aklın almaz. Hüseyin Türkmen fuzuli yere pozisyonunu kaybetti yedik gol. Sivas maçında sonradan girip ortalığı bulaştırması gibi. Mikel de biçtikleri oynuyordu o maçta.

Denizli evet iyi bir takım değildi ama bizim kadromuz da çöpoğlu çöptü.

Göztepe maçında da yaratıcı oyuncumuz yoktu. Onun eksikliğini bolca çektik. Adamlar kapandı biz açamadık. Fuzuli bir gol atıp gittiler.

Hem oyuncu kalitesi hem yoğunluk olarak zor bir dönemdi takım için. Daha iyisi olabilirdi ancak şu andaki zenginlikle kıyaslanacak durumumuz yoktu.

Objektif bakmak lazım bence. Bir elimiz yağda bir elimiz balda değildi o zaman. Mikel herkesin gözünde doğandan kötü oyuncuydu. Avdijajın yanında Kamil ahmet ronaldoydu.
    " Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür. "
    İnce Zeka --> Sadri Şener --> Yıldırım Demirören
    İnce Zeka --> Ağaoğlu --> Alt Yapı Fetişizmi

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Bursa

Dengesiz kadro yapısını görmezden geliyorsunuz. Takımın mücadele gücü çok düşüktü ikinci yarıları çıkaramıyordu. Mental ve fiziksel yorgunluk vardı. Şimdi durum aynı mı? 5 tane transfer yaptı bu takım. N'diaye Fener ve Sivas maçlarında canavar kesildi bir tane bile böyle oyuncumuz yoktu aksine takımın mücadelesini aşağı çeken Yusuf, Avdijaj ve Mikel gibi oyuncular vardı. Mikel tam toparlanmışken sakatlanmıştı ondan hiç yararlanamamıştık. Sörloth rezalet oynuyordu alışma evresini tamamlamamıştı. Uğurcan çok düşük formundaydı ve kötü goller yiyordu hem de pozisyon vermediğimiz halde çıkarabileceği golleri çıkaramıyordu. Konya maçından sonra başka bir seviyeye çıktı konsantrasyonunu üst seviyeye çıkardı. En basitinden 2'şer asistle takımı taşıyan N'diaye ve Ekuban gibi iki isimden yoksundu Ünal Hoca. Daha ne anlatılabilir ki adamın o kadro ve şartlar içinde başardığı şey mucize bu takımı bir arada tutması da ayrı bi olay. Geçen senelerde görüyorduk takımın daha 6-7. haftada oynamayı bıraktığını.

Daha saysan sayarsın yani. Ben takım mükemmel durumdaydı demiyorum hocadan bağımsız olarak saha içi ve dışı faktörler vardı bunu düzeltmek hocanın elinde değildi. Düzeltebilmesi için de transferlerin şart olduğunu ve takımın kamp dönemi geçirip sakatlıkların iyice rehabilite edilmesini ve tam formlarıyla oynaması gerektiğini söylüyordum. Takım Avrupa yükünden de kurtulacaktı o yolculuklar antrenmansız geçen günler takımı mahvediyordu başkanın da geçen gün dediği gibi.

Siz bunların hepsini görmezden geliyorsunuz ve hocaya yıkıyorsunuz tüm suçu ki ortada suçlanacak tek bir şey bile yok. Aksine herkes hocanın etrafında birleşmesi gerekirdi ve yönetim tüm bunların suçlusu olarak hocaya karşı mahcubiyet hissetmeliydi ama tam tersi oldu. Bu takım o haliyle iyi bile topladı o puanları. Yukarıdaki mesajda dediğim gibi Başakşehir'in sadece 1 puan gerisindeydi.

Ben haliyle bu takımın daha iyi olacağına şüphe etmezken Hüseyin Hoca'nın bu durumu batırmasını ve takımı oyun olarak beklenen düzeye çıkaramamasını eleştiriyorum. Beşiktaş ve Fenerbahçe maçlarındaki rezilliğini ise kabul etmiyorum bu takım belli bir seviyeyi yakalamıştı geçmiş yıllardan esinti sundu bize. Bu durumun da oyuncularla değil tamamen hocayla alakalı olduğunu düşünüyorum.
    Ünal Hoca'yı kahramanlaştırmaya çalışıyorsunuz Ünal Hocacıların en çok kullandığı sav olan "oyuncu performanslarını Ünal Hoca yukarı çekiyor" tezini yıkıp geçmişsiniz.

Evet kadroda kötü oyuncular vardı ancak bahsettiğiniz oyuncuların tamamı Ünal Hoca zamanında alındı.

Takım sonuç alıyordu ancak berbat oynuyordu, bazen sonuç da alamıyordu. Ünal Hoca gitti yerine Hüseyin Hoca geldi. Takım hala kötü oynuyor -Sivas maçı hariç- ve sonuç alıyor. Olayın özeti bu. Bu sene başka hoca getirme imkanı olmadığına göre Hüseyin Hoca'yı desteklemek zorundayız. Sene sonunda bence de yerine artık bizi bir adım daha yukarıya taşıyacak biri gelmeli.
    8. Kuşatma

Nereden
    Trabzon

GS çok kolay bir fikstür ile son 7 maçını kazandı.. bizde Hüseyin hoca ile 5 lig maçında 4G 1B aldık.. ve bu maçların içerisinde Fener,Sivas ve Bjk maçları da var.. adamın yaptığı kıyasa bak.. Ünal varken Gs'nin 5 puan önündeydik.. şu an Malatya maçını kazansak bile aramızda ki puan farkı 3 puan oluyormuş..

Sivas'ı a da saymıyormuş.. adamlar liderdi ve liderin 5 puan gerisindeydik.. fenerin 1 bjk'nin ise 2 puan önündeydin sadece.. şimdi bu takımlar yarış dışı kaldı farkı artırdık gs ise kolay maçlarını kazandı fark kapandı diye hoca eleştirilir mi la.

Sonuç olarak ligde 3.sırada ve liderin 5 puan gerisinde olan takım eksik maçını da kazanırsa eğer 2 puan farkla lider olacak.

Neyse sonuçta burası futbolcu başlığı. o yüzden bu saçma hoca kıyaslama konusunu uzatmamak lazım.

Nereden
    Bursa

Ünal Hoca'yı kahramanlaştırmaya çalışıyorsunuz Ünal Hocacıların en çok kullandığı sav olan "oyuncu performanslarını Ünal Hoca yukarı çekiyor" tezini yıkıp geçmişsiniz.

Evet kadroda kötü oyuncular vardı ancak bahsettiğiniz oyuncuların tamamı Ünal Hoca zamanında alındı.

Takım sonuç alıyordu ancak berbat oynuyordu, bazen sonuç da alamıyordu. Ünal Hoca gitti yerine Hüseyin Hoca geldi. Takım hala kötü oynuyor -Sivas maçı hariç- ve sonuç alıyor. Olayın özeti bu. Bu sene başka hoca getirme imkanı olmadığına göre Hüseyin Hoca'yı desteklemek zorundayız. Sene sonunda bence de yerine artık bizi bir adım daha yukarıya taşıyacak biri gelmeli.
    Adama sihirli değnekle dokunamaz ya birden en üst noktada performans versin. Sörloth ilk 1-2 maçında iyi oynadı sonradan düşüşe geçti bu bize pahalıya mal oldu ama sonra ciddi bir şekilde yükselişe geçti lige ayak uydurdu fiziğini kullanmaya başladı vesaire. Özellikle ligde çok kötü maçlar çıkardı Gençler maçı doruk noktasıdır. Bu maçlarda puan kaybedildi işte adam Sivas'a karşı penaltı kaçırdı mesela. Uğurcan da genç kaleci formsuzluk olabilir bu hocaya mı yazar? Adama kaleciliği mi öğretecek.. Sonuçta kendisine güvenen aynı hoca ile mükemmel bir performans gösterdi geçen sene. Ortada bir çelişki falan yok. Adam herkesin gömdüğü Türkmen'den bile bir şekilde verim aldı. Ya her şeyi geç bu adam 10 dakikalık kondisyonu bile olmayan Yusuf ile Sturridgeten bile verim aldı ya el insaf yani. Siz neyi eleştiriyorsunuz anlamıyorum ki, yukarıda yazdığım tek bir şeye bile yanlış diyemezsiniz. Derseniz de üçgenin iç açıları toplamı 180 derece değil demek gibi bir şey oluyor kusura bakmayın tartışılacak bir şey değil.

Ben o sonuçların alınmasını bile başarı olarak görüyorum, başkan kendi ağzıyla söylüyor işte bu takım 3 kulvarda yarışacak durumda değildi diye. Yukarıda saydığım tüm şartları göz önünde bulundurursak bizim şampiyonluk yarışında bulunmamız tamamen Ünal Hoca'nın ve oyunucların yüksek gayretinin bir eseridir. Bu gayretin ve samimiyetin çıkması da dolaylı yoldan hocanın eseri yani başarının %70'i hocaya ait. Berbat futbolun ve kötü sonuçların sebebi iseçok açık ortada ve hiçbiri hoca ile bağlantılı değil, hoca olabileceğinin en iyisini yaptı. İlk devrede Cimşir veya herhangi X bir hoca başta olsaydı şuan 10. sıralarda falan dolaşıyorduk herhalde.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Bursa

Adama sihirli değnekle dokunamaz ya birden en üst noktada performans versin. Sörloth ilk 1-2 maçında iyi oynadı sonradan düşüşe geçti bu bize pahalıya mal oldu ama sonra ciddi bir şekilde yükselişe geçti lige ayak uydurdu fiziğini kullanmaya başladı vesaire. Özellikle ligde çok kötü maçlar çıkardı Gençler maçı doruk noktasıdır. Bu maçlarda puan kaybedildi işte adam Sivas'a karşı penaltı kaçırdı mesela. Uğurcan da genç kaleci formsuzluk olabilir bu hocaya mı yazar? Adama kaleciliği mi öğretecek.. Sonuçta kendisine güvenen aynı hoca ile mükemmel bir performans gösterdi geçen sene. Ortada bir çelişki falan yok. Adam herkesin gömdüğü Türkmen'den bile bir şekilde verim aldı. Ya her şeyi geç bu adam 10 dakikalık kondisyonu bile olmayan Yusuf ile Sturridgeten bile verim aldı ya el insaf yani. Siz neyi eleştiriyorsunuz anlamıyorum ki, yukarıda yazdığım tek bir şeye bile yanlış diyemezsiniz. Derseniz de üçgenin iç açıları toplamı 180 derece değil demek gibi bir şey oluyor kusura bakmayın tartışılacak bir şey değil.

Ben o sonuçların alınmasını bile başarı olarak görüyorum, başkan kendi ağzıyla söylüyor işte bu takım 3 kulvarda yarışacak durumda değildi diye. Yukarıda saydığım tüm şartları göz önünde bulundurursak bizim şampiyonluk yarışında bulunmamız tamamen Ünal Hoca'nın ve oyunucların yüksek gayretinin bir eseridir. Bu gayretin ve samimiyetin çıkması da dolaylı yoldan hocanın eseri yani başarının %70'i hocaya ait. Berbat futbolun ve kötü sonuçların sebebi iseçok açık ortada ve hiçbiri hoca ile bağlantılı değil, hoca olabileceğinin en iyisini yaptı. İlk devrede Cimşir veya herhangi X bir hoca başta olsaydı şuan 10. sıralarda falan dolaşıyorduk herhalde.
    Uzatmaya gerek yok. Bu takım kariyeri sıfır olan bir hocaya şans verdi, ilk sene olumlu futbol gördü ve sözleşmesini uzattı. İkinci senesinde işler iyi gitmedi ve yolladı. Yazdığınız argümanlarla Rıza Çalımbay da savunulur, Ersun Yanal da savunulur Halilodzic de. İyi olan her şey Ünal Karaman'dan ama kötü işlerde hiç suçu yok size göre. Ortada ise ligin başında 3 puan aldığın K.paşa, Gençler ve Fb maçlarından 9 puan çıkartan bir Hüseyin Çimşir var.

Taraftarı işler kötü gidince sayısız şampiyonluğu olan Terim'i bile tefe koyuyor, biz stajyer hocaları eleştiremiyoruz. Böyle iş olmaz.
    8. Kuşatma

Nereden
    Bursa

Terim milyon eurolarla oynuyor, maaşı 3 milyon Euro, bir stopere 8 milyon verdiriyor eleştiriliyor ama takımdan şutlanmıyor. Terim'e veya diğer hocalara Avdijaj, Yusuf, Ahmet gibi oyuncular alındığını hatırlamıyorum. Terim eleştirilecek tabii adamın yedeklerde 1 milyon Euro'dan aşağı alan yoktur. Ver Terime oynatsın bakalım Yusuf'u saha kenarından sövüyor mu sövmüyor mu oyuncusuna yapmadığı şey değil. Ünal Hoca'ya da verseydiniz N'diaye, Guilherme ve hazır oyuncular en başta ben de eleştirseydim keşke. Ne güzel ya adam Mikel'e form tutturmaya çalışsın Sturridge'in gönlünü yapsın stajyer hoca olsun sonra.

Hocanın istediği oyuncuları bile alamamışsın sıradan Anadolu takımlarına kaptırmışsın sonra da arkandan "Evet kadroda kötü oyuncular vardı ancak bahsettiğiniz oyuncuların tamamı Ünal Hoca zamanında alındı." densin.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı İslam Sezer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu anda tamam Novac ile konu açıldı ama inanın sırası değil. Ben kendim evde tek başımayken bile Ünal Karaman ile Hüseyin Çimşir kıyaslaması yapmıyorum sırf Trabzonspor zarar görmesin diye. Şu haftaları bir atlatalım, şampiyon olursak veya olamazsak konuşuruz.
    Bende kiyaslama yapmak istemiyorum ama hocaya yöneltilen gereksiz eleştirilere en iyi yanıtı futbolcularlardan duyunca yazmak sart oluyor. Önceden bu baskıları cok daha kötü takımlarsan yedik ama bir kez istediğimizi yapamadık cümlesi çıkmadı hocadan. Şimdi en azından takimin hocası çıkıyor, soyle şöyle oldu, istediğimizi tam yapamadık ama eksikleri gidereceğiz diyor. Bu bile desteklemeye yeter. Acımiz var, 50 maç oynuyorlar deyip geçiştirebilirdi.

Fb, sivas, bjk üçlüsünden takım 7 puan almış adam geliyor başakşehiri lider yaptı yaziyor mesela.
    ( ゚д゚)

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Bursa

Terim milyon eurolarla oynuyor, maaşı 3 milyon Euro, bir stopere 8 milyon verdiriyor eleştiriliyor ama takımdan şutlanmıyor. Terim'e veya diğer hocalara Avdijaj, Yusuf, Ahmet gibi oyuncular alındığını hatırlamıyorum. Terim eleştirilecek tabii adamın yedeklerde 1 milyon Euro'dan aşağı alan yoktur. Ver Terime oynatsın bakalım Yusuf'u saha kenarından sövüyor mu sövmüyor mu oyuncusuna yapmadığı şey değil. Ünal Hoca'ya da verseydiniz N'diaye, Guilherme ve hazır oyuncular en başta ben de eleştirseydim keşke. Ne güzel ya adam Mikel'e form tutturmaya çalışsın Sturridge'in gönlünü yapsın stajyer hoca olsun sonra.

Hocanın istediği oyuncuları bile alamamışsın sıradan Anadolu takımlarına kaptırmışsın sonra da arkandan "Evet kadroda kötü oyuncular vardı ancak bahsettiğiniz oyuncuların tamamı Ünal Hoca zamanında alındı." densin.

Biraz sabredin, Ünal Hoca yakında Konya, Malatya, Adana Demir ayarında bir takıma imza atar, siz de doya doya izlersiniz şahane teknik direktörlük becerilerini.
    8. Kuşatma

Nereden
    Bursa

Biraz sabredin, Ünal Hoca yakında Konya, Malatya, Adana Demir ayarında bir takıma imza atar, siz de doya doya izlersiniz şahane teknik direktörlük becerilerini.
    Mesele Ünal Hoca'yı izleyip izlememek değil kimsenin hakkına girmemek ve vicdanen rahat olmak. Bu yetiyor açıkçası.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Bursa

Mesele Ünal Hoca'yı izleyip izlememek değil kimsenin hakkına girmemek ve vicdanen rahat olmak. Bu yetiyor açıkçası.
    Ne yapacaktık vicdanen rahat olmak için? Ömürlük sözleşme mi yapacaktık Ünal Karaman ile? Kusura bakmayın ama Fatih Terim iyi kadrolarla çalıştığı için başarılı oluyor ise Hami Mandıralı Ünal Karaman'dan çok daha büyük hoca oluyor. Sonuçta Ünal Hoca'nın kadrosunun onda biri ile aynı sırada bitirdi ligi.

Söylediğim gibi, bu savlarla her teknik direktör savunulur. Anlattıklarınız özeti "iyi bir şey varsa Ünal Karaman yapmıştır, kötü bir şey varsa oyuncular ve yönetim suçludur."
    8. Kuşatma

Nereden
    Bursa

Değişik fantezilere sahip taraftarlar var maç sonu hocadan açıklama dinlemek en büyük zevkleri.

Açıklama da şu: Guilherme ve Sturridge ile kontraya çıkmaya çalıştım, Kamil ile topu ayağımızda tutmayı istedim.

Yadırgamıyorum bazılarının ayağına futbol topu değmemiş olabilir, küçüklükten beri anlayamadığı bu sporu anlamlandırmak için hocanın ağzından çıkacaklara ihtiyacı olabilir ve içinde bulunduğu koşullları, sahada gördüğünü anlayamayacak kadar futbola da uzak olabilir o yüzden hocadan açıklama bekleyebilir gayet normaldir. Ünal Karaman'ın hatası da bu adam teknik direktörlük yapmak yerine taraftarı tatmin etmeliydi. Zaten kim böyle maç sonu açıklamalar yapıyorsa birilerini ikna etmeye çalışıyordur Hüseyin Hoca da farkında ki ben bi bk yedim açıklama yapıyor ama yetersiz saçma sapan şeyler söylüyor kendi de ne dediğini bilmiyor aslında.

Sıradaki maçtan ziyade hocanın basın toplantısı için heyecanlıyım. 90 dakika sahada ne olup bittiğini anlayamıyorum o yüzden ekrana boş boş bakıp hocanın açıklamalarını bekleyeceğim. Ben maç sonu taktiğini enine boyuna taraftarla ve kamuoyuyla paylaşmayan hocadan korkarım ya gerçekten hiçbir şey bilmiyorsa bu adam düşünsene yahu. Hüseyin Hoca bir şeyler bildiğini ispatla bir dahaki maçta bekliyorum.

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Besiktas maçına bakınca takımın motivasyona, özguvene ihtiyacı olduğunu da gördüm. Buyuk maç motivasyonu,k şampiyon takim tavrini gormek lazim.

Maç hazırlığı, teknik taktik tutmayınca bir şekilde tepki vermek gerekiyor.

Bu arada teknik taktik diye konuşup bu kadar boşluğa düşmek kabul edilir şey değil. En azından maç içinde doğru müdahaleyi bulmak gerekiyor.

Mustafa YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun

Ünal hoca'nın ilk yarıda yaşadığı talihsizliklerin haddi hesabı yoktu, elde ki malzemenin kısıtlılığı ile 2.-3. ligden gelen genç oyuncularla oynadı yinede takımı zirvede tuttu.

Sadece sonuca bakarak doğruya ulaşamazsın,şartlara bakmak lazım o yüzden, Jürgen Klinsmann: "Futbolda bir kural vardır; Sen sadece çevrenin iyi olduğu kadar iyisindir."

Neyse novak konusundayız madem kalmak istediğini söyledi burada mutlu anlaşılan ben sorun çıkacağını sanmıyorum.

Birde bu tartışma novak'ın söylediği taktik hatalardan çıkmış galiba aslında iyi bir noktaya değinmiş yardımcı antrenörler çok önemli ama bizde pek önemsenmiyor nedense. Elalemin taç antrenörü bile varken biz taktik antrenörünü yeni getirmişiz takıma bu da bizim iş bilmezliğimiz işte.
    sadece aşk bizimkisi

Nereden
    Afrika Diğer

Takımda performansı iyi mi kötü mü anlayamadığım tek oyuncu... Gizli golcülüğü, beklenmedik çıkışları dışında oyuna etkisi nedir ne değildir gerçekten kestiremiyorum.

DeAgLeMaNyAq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Her ne kadar kolay çalım yese de savunmada verdiğimiz açıklar ağırlıklı olarak yalnız kalmasından kaynaklanıyor. Bunun önüne geçmenin tek yolu ikili verkaçlara engel olmak. Bana kalırsa Novak'taki en büyük geriye gidiş çizgiye inme özelliğiyi kaybetmiş olması...
    Trabzon bir sevda,
    Trabzonspor bir destan...

Harun-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Sakatlanmis diyorlar ????
    *
    * Ağızdan çıkan söz muallakta kalmaz, ya sağ tarafa yazılır ya da sol tarafa *

~Tasavvuf, Dünya adamını ALLAH adamı yapma Sanatı'dır ~

Forum Yöneticisi Cem Balcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Attı golünü yine.
    • Forumumuza destek için lütfen günlük olarak reklamlara tıklayalım.

• Forum Kurallarına aykırı her türlü durumu lütfen butonunu kullanarak yönetim ekibine raporlayınız.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)