Sayfa 75 Toplam 76 Sayfadan BirinciBirinci ... 25 65 73 74 75 76 SonuncuSonuncu
Toplam 1884 adet sonuctan sayfa basi 1,851 ile 1,875 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TSL 18. Hafta l A. Konyaspor 2-2 Trabzonspor l Maç Sonucu

trbzonsporlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

şike yılından beri kazanamadığımız karabük ve konya deplasmanlarından yine kazanamadık. bu arada Muharrem Usta, tv ye yeniden çıktıktan sonra 4. maç oldu hala kazanamıyoruz.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UĞUR DURTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Haftaya pazar günü gençler-konya maçına gidip gençleri desteklemek istiyordum.
    o gün trabzon da olacağımdan dolayı gidemeyeceğim.

garip tir bize karşı inanılmaz bir hırsla mücadele ediyorlar.

inşallah konya lig sonu bir alt lige düşer.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    UĞUR DURTAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Hırsımı alamıyorum...rıza hoca,

biz barcelona değiliz,real madrid de değiliz bayern münih hiç değiliz
    sende bunların hocası değilsin rıza hoca,

bunların hocaları bile maç içerisinde bazen futbolcuları kadar efor sarfediyor,
    hata yapanı,yanlış yerde duranı,koşmayanı,adamını tutmayanı,kaçaranı yeri geliyor
    el kol hareketleriyle bağırarak uyarıyor.

rıza hocaya dikkat edin,elini kotunun veya pantolonun cebine sokuyor
    sakin sakin maç izliyor,
    ben evde tv karşısında pres yapın,basın,coşkulu oynayın
    baskı kurun ilerde çoğalın,sağdan soldan bindirin diye içim içimi yiyor
    oturduğum yerde duramıyor,

zannedersin takım tıkır tıkır oynuyor
    rıza hocada takıma diyecek bir şey bulamıyor eller cepte maçı izliyor.

rıza hocam sizin yerinizde ben olayım,
    kenardaki heyacanımla takımı takır takır oynatırdım,
    abdülkadir dışında ki tüm oyunculara heyecan katardım,
    o kadar vurdum duymaz maçı izliyor ve yönetiyorsun ki
    formsuzluğunı,
    ndoye 72.dak.katlanarak kanıtlıyorsun,sağlamasını beroyu onuya alarak sağlamlaştırıyorsun.

benim anlayışımda kenarda ki hocalar ve yardımcıları
    futbolcu kadar terlemelidir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı UĞUR DURTAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hırsımı alamıyorum...rıza hoca,

biz barcelona değiliz,real madrid de değiliz bayern münih hiç değiliz
    sende bunların hocası değilsin rıza hoca,

bunların hocaları bile maç içerisinde bazen futbolcuları kadar efor sarfediyor,
    hata yapanı,yanlış yerde duranı,koşmayanı,adamını tutmayanı,kaçaranı yeri geliyor
    el kol hareketleriyle bağırarak uyarıyor.

rıza hocaya dikkat edin,elini kotunun veya pantolonun cebine sokuyor
    sakin sakin maç izliyor,
    ben evde tv karşısında pres yapın,basın,coşkulu oynayın
    baskı kurun ilerde çoğalın,sağdan soldan bindirin diye içim içimi yiyor
    oturduğum yerde duramıyor,

zannedersin takım tıkır tıkır oynuyor
    rıza hocada takıma diyecek bir şey bulamıyor eller cepte maçı izliyor.

rıza hocam sizin yerinizde ben olayım,
    kenardaki heyacanımla takımı takır takır oynatırdım,
    abdülkadir dışında ki tüm oyunculara heyecan katardım,
    o kadar vurdum duymaz maçı izliyor ve yönetiyorsun ki
    formsuzluğunı,
    ndoye 72.dak.katlanarak kanıtlıyorsun,sağlamasını beroyu onuya alarak sağlamlaştırıyorsun.

benim anlayışımda kenarda ki hocalar ve yardımcıları
    futbolcu kadar terlemelidir.

Çok doğru tespit rıza hocanın hırsı hiç yok beşiktaşın başında olsaydı aynı durumda olurmuydu çok merak ediyorum az buçuk tanıyoruz en azından dışarıdan daha aktif bir hoca görüntüsü vardı bize gelenlerin hepsi mi bozuluyor arkadaş elleri ceplerinde maç izliyorlar bize bizi tanıyan ve kendi içimizden biri lazım hami olmadı peki bu isim kim olacak bilmiyorum gözle görülür iyi bir yerli antrenör de göremiyorum maalesef Allah yardımcımız olsun sabır etmek lazım başakşehire imreniyorum okadar oyuncusu var kimse gıkını çıkartmadan yedekliği sorun etmiyor bizde ise durum ortada herşeyimiz problem arkadaş ..

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Hala şoku, hayal kırıklığını, üzüntüyü ve bunların yarattığı agresifliği üzerimden atamadım.

Ulan artık iyi oyundan ziyade 3 puanın önemli olduğu haftalara girmişken, son saniyede gol yemek nedir arkadaşlar?

Karabük ve Konya gibi takımları yenemiyorsak biz nasıl başarılı olacağız?

Kazanılmış maçı verdik

Samsunlu Şerefsiz Kalkavan penaltımızı bile 12 sn. sonra verdi, neredeyse gol yiyorduk

Samsunlular bizi sevmez zaten

Burak'a yapılan ilk hareket de penaltı

Burak ve Abdüş'teki hırs niye diğerlerinde yok

Tüm hevesim kırıldı

Maça gitmeyi düşünüyordum, ama vazgeçtim

Her maç sinir, stres, göğsüm ağrıyor
    Yeter artık
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

muratt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

3 maçtır Konya'ya karşı bir taktik üretemeyen Rıza Hoca'yı mı eleştirelim...
    Kendisine hiç yakışmayan goller kaçıran Burak mı ?
    Anlamsızca yediği frikik gollerine bir yenisini daha ekleyen Onur mu ?

Yoksa Rıza Hoca'dan taktiksel deha bekleyen, Burak'tan bitiricilik bekleyen ve Onur'dan gelişim göstermesini bekleyen taraftar olarak bizler mi suçluyuz ? Olmayacak beklenti içine girdiğimiz için suçlu biziz sanırım...

Hani bir söz vardır ya, atanın ile tutanın iyi olacak. Burak atamadı, Onur yedi ve sonuç ortada. Yani bize 3 puanı getirecek adamlar, bizi 3 puandan eden adamlar oldular.

Hani derler ya teknik direktörün takıma etkisi azdır diye. Bence bu büyük palavra, iyi teknik direktör takımın çehresini komple değiştirebilir. Ama Rıza Hoca gibi hocalar için bu söz doğru işte, ne değiştirdi takımda, biraz agresiflik dışında hiçbirşey. Bu mu peki şampiyonluk hedefi olan takımın ihtiyacı ? Rıza Hoca Antalya'da, Sivas'ta, Eskişehir'de ne yaptıysa burada da aynısını yapıyor. Neden kimse hoca burası Trabzon demiyor. Desek ne olacak, hocanın kariyeri belli, futbol felsefesi belli.

Devrenin sonunda da yazmıştım buralarda. Kimse 5-6 maç seri oldu diye gaza gelmesin, zaten kolay bir periyottu bu demiştim. Rıza Hoca'yla bizim olabileceğimiz maksimum lig 5.liğidir. Boşuna beklentiye girip de hayal kırıklığına uğramayın derim ben.
    İnadına Trabzonspor !

asilhamsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

hoca elindeki malzemeyi kullanamıyor.
    İşlerin kotu gittiğinin farkında ama bir kez dahi olsa farklı birsey denemiyor.
    Tekrar ediyorum ndoye oynuyorsa sol kanat değil burak ile cift forvet oynar.
    En azından 3 lu oynamayı dene.Ne bileyim baska bir sey dene.Surekli burak ı defans arkasına kacırarak gol atmaya calısıyorsun.
    Baska bir tane dahi hucum seti yok takımın.Ayıptır gunahtır.volkan ve bongonda bir kez dahi oynatılmadan gonderildi,gidip santrafor adamı kanatta oynatıyorsun.
    ALAYINA İSYAN,ALAYINA BAŞKALDIRI,ÖLENE DEK MÜCADELE..

BÜYÜKLERLE SEVİŞEN YÖNETİM İS-TE-Mİ-YO-RUM.

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Hafta içi kupadan elenmenin şokunu atlatamadan ikinci bir şoka girdik dün

Dünkü maç beni sadece futboldan değil yaşamdan soğuttu

Rakipler kazanırken biz 3 puanı son saniyede verdik, nasıl kahrolmam, nasıl yanmam

FB galibiyeti üzerimizdeki ölü toprağını ve Karabük maçından bu yana yaşadığımız travmayı bitirmesi açısından harika olur ama zor

Bu arada TS'nin tek dostu TS'dir. Karabük adisi ve Konya bize karşı k.çlarını yırttılar. Oh olsun Gençler çaktı Karabük'e. Bu hafta da Konya'ya vururlar inşallah

Dün Ali TURAN'ın ölümüne, vahşice yaptığı faulde Abdüş'ün sakatlanmaması mucize. Ahlaksız bi de ne yaptım der gibiydi hakeme. Aslında 2 kırmızı imkanı olsa bile verilirdi o harekete
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

halilaziz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hala istifa ettirilmeyen bir Rıza var takımın başında
    Umutsuzum

Haftaya hükmen mağlubiyet 5 maç seyircisiz oynama
    Şimdiden hayırlı olsun (((
    2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspordur.
    Aksini söyleyen ahlâksızdır.
    Ahlâksızlara itibar edilmez!

Nereden
    İstanbul

Alıntı asilhamsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoca elindeki malzemeyi kullanamıyor.
    İşlerin kotu gittiğinin farkında ama bir kez dahi olsa farklı birsey denemiyor.
    Tekrar ediyorum ndoye oynuyorsa sol kanat değil burak ile cift forvet oynar.
    En azından 3 lu oynamayı dene.Ne bileyim baska bir sey dene.Surekli burak ı defans arkasına kacırarak gol atmaya calısıyorsun.
    Baska bir tane dahi hucum seti yok takımın.Ayıptır gunahtır.volkan ve bongonda bir kez dahi oynatılmadan gonderildi,gidip santrafor adamı kanatta oynatıyorsun.
    Çünkü teknik direktör olarak adamın kalibresi bu.

Sormak lazım hangi mantıkla bu adamı takıma hoca yaptınız ???

Nereden
    İstanbul

Hala olayın ciddiyetinde değiliz, biz son 3 maçı Real Madrid ile oynamadık
    Ligin sondan ikincisi bir takımla oynadık ve bir kez bile galip gelemedik

Hala hocanın gönderilmesi için ne bekleniyor???

Nereden
    İstanbul

Rıza diyor ki Yusuf u ve Sosa yı aynı anda oynatamam. Be adam al Yusuf u sol açığa N doye nin oynadığı rolü üstlensin bak nasıl oynuyormuş ikisi bir arada.

emrahtuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

ikinci yarı bizim için iyi başlamadı..konya ya 3 maçta da üstünlük sağlayamadık..halbuki hiçte bişeyleri yok ama anlayamadım neden oynayamıyoruz bu takıma karşı..maçın özelinde kötü tarafları hepimiz gördük izaha gerek yok..abdülkadir ve okay ayakta kalanen etkili oyuncularımız oldu..inşallah diğerleride kendini bir an önce toparlar..

olcay_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Gurpas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rıza diyor ki Yusuf u ve Sosa yı aynı anda oynatamam. Be adam al Yusuf u sol açığa N doye nin oynadığı rolü üstlensin bak nasıl oynuyormuş ikisi bir arada.
    Pozisyon olarak aynı mevkinin oyuncusuymuş sosa ve Yusuf. Gel görki forvet olan Damdoy forvet ve kale dışında heryerde oynatılıyor. Hocanın herşeyi çelişki yumağı

alperrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Alıntı HOPA'LI TS'Lİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala şoku, hayal kırıklığını, üzüntüyü ve bunların yarattığı agresifliği üzerimden atamadım.

Ulan artık iyi oyundan ziyade 3 puanın önemli olduğu haftalara girmişken, son saniyede gol yemek nedir arkadaşlar?

Karabük ve Konya gibi takımları yenemiyorsak biz nasıl başarılı olacağız?

Kazanılmış maçı verdik

Samsunlu Şerefsiz Kalkavan penaltımızı bile 12 sn. sonra verdi, neredeyse gol yiyorduk

Samsunlular bizi sevmez zaten

Burak'a yapılan ilk hareket de penaltı

Burak ve Abdüş'teki hırs niye diğerlerinde yok

Tüm hevesim kırıldı

Maça gitmeyi düşünüyordum, ama vazgeçtim

Her maç sinir, stres, göğsüm ağrıyor
    Yeter artık
    Ya abicim yanlış anlamada..

belki hatırlamazsın karabük maçı öncesi 3 atalım 5 atalım demiştin..
    bende böyle söylemlere gerek yok demiştim..

bu zihniyete girdiğimiz anda tepetaklak oluyoruz..
    her maç zordur..
    her rakip değerlidir..
    her maç 1-0 olsun bizim olsun..

senide artık sağlamcı söylemlerde görelim..
    zevkimizi maçtan sonra yapalım..
    garantici olalım..
    samanyolu yerine rafet el romanın şampiyonluk için yazdığı şarkısı söylenebilir:..metehants

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Alıntı Gurpas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam zaten sol açık oynuyorda altyapıda öyle ahmakça işler yapılıyor ki insan kafayı yiyor.
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

nakzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Alıntı halilaziz61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala istifa ettirilmeyen bir Rıza var takımın başında
    Umutsuzum

Haftaya hükmen mağlubiyet 5 maç seyircisiz oynama
    Şimdiden hayırlı olsun (((
    Rıza istifa edince kucka ile onazi pas yapmayımı öğrenecek ,yosa akbaş ve ugur evrimmi gecirecek veya onur bu saçma salak golleri sürekli yeme alışkanlığından vazmı geçecek, sosa kafasına taş düşüp ayıp oluyor azcık oynasam mı diyecek ,yusufcuk havalardan yere inecek mi.Bu takım kuruluşu itibariyle çok yanlış ve olmayacak oyunculardan kuruludur.Bu takımın sorunu saçma kadro yapılanmasıdır.
    Ayşema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çıkmadan çiçekler açmayacak
    Atın beni ateşe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayşemla uyuyayim ......

Nereden
    Konya

Kötü oynadık , 10 kişil,ik takımı yenemedik..Hakem penaltımızı vermedi..Rıza hoca oyunu okuyamadı..Evet hepsine eyvallah.benim anlayamadım şeylerden birisi şu..Biz bu Konyaspor'a ve oyuncularına ne yaptık..4 maç oynadık hepsinde hır gür..Adamlar sanki final maçı gibi agresif bir tavırla oynadılar..Bu neyin hırsı..Tribündeki şerefsiz hemşehrilerim , bu takım ve kulüp size ne yaptı ..Sizi küme düşerken görmek en büyük isteklerimden birisi bu sezon..

nakzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum

Bu takıma sene başında alınacaktı 1.stoper,2 başakşehirden visca,3 osmanlıdan ndiaye,4.burak 5.Malatyaspordan azubuike. .İş işten geçmiştir.
    Ayşema yan göz ilen kimseler bakmayacak
    O yaylaya çıkmadan çiçekler açmayacak
    Atın beni ateşe cayir cayir yanayim
    Koyun beni mezara ayşemla uyuyayim ......

robinhood61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Galatasaray başkan ve hoca değiştirdi çatır çatır yeniyor herkesi, biz hala başarısız bir yönetimle yola devam ediyoruz, teknik direktör desen amatör lig seviyesinde. Bu kafayla başarı gelmez. Bu maçta şunu farkettim son dakika golü yiyince herkesle asabi asabi konuşmaya başladım. Trabzonspor hayatımıza sıçmaya devam ediyor ancak futbolcular milyonlara doymuyor umrunda mı aq, umrunda olsa götlerini yırtarak koşar mücadele ederler.
    KOŞAN VE İYİ PAS YAPAN TAKIM. ÇOK MU ŞEY İSTİYORUM?

Travelair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Atiker Konyaspor’un kulüp başkan yardımcısı Ahmet Baydar, şöyle devam etti:

"Bir düdükle çocukların emekleri heba oluyor, büyük vebal alıyorsunuz. Sezon başından beri tam bir komedi yaşıyoruz. İlk yarıda sayısız maçta hakemlerin skora direkt etki eden kararları yüzünden puan kaybettik. VAR sistemi hayata geçirilmiş olsaydı bugün sıralamada ilk 10’un içinde yer alacaktık. Trabzonspor maçlarında ligde Traore’nin ayağı kırıldı hakem sarı kartla geçiştirdi, kupada Vedat Bora’yı hastanelik ettiler hakem yine sarı kartla geçiştirdi. Ama bu pozisyonların onda biri bir hareket direkt kırmızı kartla cezalandırıldı. Yetmedi ilk yarı iki net ofsayt pozisyonu es geçildi, rakip takım oyuncuları yüzde yüz gol pozisyonuna girdi. Yani biz ilk yarıyı bu hatalar zinciri yüzünden 2-0 geride kapatabilirdik. Yediğimiz golde de ofsayt görmezden gelindi ve maalesef 2-1 mağlup duruma düştük. İkili mücadelelerin büyük çoğunluğunda yanlış düdükler çalındı. Kısacası 10 kişiyle Trabzonspor karşısında destan yazan futbolcularımızın sonuna kadar hak ettiği üç puanı, Mete Kalkavan ile yardımcılarının berbat ve basiretsiz yönetimi nedeniyle elimizden alındı."

http://www.fanatik.com.tr/2018/01/21...epkisi-1344392

Birincisi, bizim maçlarımızı öne çıkarıp Trabzonspor'u hedef göstermesi çok yanlış
    İkincisi, Konyaspor'un ilk golü öncesi Novak başından darbe alıyor. Hakemin, oyuncu başından darbe aldığı için kesinlikle oyunu durdurması lazım ama durdurmuyor ve hemen akabinde yapılan atakla gol yiyoruz. Buna ne demeli?
    Konu Travelair tarafından (22.01.2018 Saat 21:04 ) değiştirilmiştir.
    Türkiye'nin zencileri Trabzon'dan çıkar----------------------------------BUGÜN
    Trabzonspor şükretmedikçe şampiyon olamaz---------------------------TRABZONSPOR
    Tüketirsen azalır, üretirsen çoğalır--------------------------------------İÇİN
    Arslanın sırtlanı çok olur-----------------------------------------------NE YAPTIN?

PortoDeGalinhas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Onur u gerçekten seviyorum ama son zamanlarda ciddi bir performans düşüşü yaşıyor ve bu şekilde takıma faydası olacağını düşünmüyorum. Hani stoperinin biri kötü olur, orta sahada bir oyuncun kötü olur, ya da forvetlerinin biri formsuz olur, bunların bir şekilde telafisi olur. Ama kalecinin kötü olmasının hiç bir telafisi olmuyor maalesef ve takımın da modunu inanılmaz düşürüyor. Biraz önce biten gs maçını muslera resmen tek başına aldı. kayseri 45 dakika boyunca sağdan soldan ortadan her yerden yüklendi ama adam tek bir hata yapmadı, bunun yanında çok net 3-4 pozisyon çıkardı. ve muslera 1 sezon da en azından 7-8 maçı böyle tek başına alıyor. Onur şu performansı ile bizi her sezona -10, -15 puanla başlatır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    -----Everything we've ever done or will do ,we're gonna do over and over and over again.-----
    https://twitter.com/serdarstan

serkanholep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

oyuncularımızın bir çoğunu ibb, gs,bjk,fb ye koysak çatır çatır oynarlar. hatta çoğu ilk 11 lerde oynardı

bizdeki asıl problem kadro mühendisliğidir

yazıcı,sosa,okay,kucka,onazi orta alan için çok

bir takımda ortasahada savaşçı koşan bir oyuncu olmalı. pas yüzdesi de orta düzeyde olması iyi olur. yaşı hiç önemli değil

bizde bu görevi yapabilecek sadece onazi var ama saydığım özellikler çok düşük. pas, savaşma gibi

okay,kucka aynı

sosa ve yusuf aynı ya da yusuf yanlış yerde oynatılıyor.

kanat oyuncumuz var ama orta alan tam olmadığı için kullanamıyoruz

yusuf için bir yol çizilmeli

10 numara mı kanat mı merkez orta saha mı

profosyonel yardım alınmalı

bana göre kant oynaması çok zor çünkü patlama gücü ve hız yok

Nereden
    İstanbul

Alıntı nakzo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rıza istifa edince kucka ile onazi pas yapmayımı öğrenecek ,yosa akbaş ve ugur evrimmi gecirecek veya onur bu saçma salak golleri sürekli yeme alışkanlığından vazmı geçecek, sosa kafasına taş düşüp ayıp oluyor azcık oynasam mı diyecek ,yusufcuk havalardan yere inecek mi.Bu takım kuruluşu itibariyle çok yanlış ve olmayacak oyunculardan kuruludur.Bu takımın sorunu saçma kadro yapılanmasıdır.
    Kucka ve onazi iyi oyuncular ama senin hocanin yegane taktiği şişirme toplarla Burak beyi kaçırmak olunca pas yapmıyor görünüyor.
    Yıllar önce szymek i futboldan soğutan ziya doğan taktiği gibi...

Pas yapmasını istiyorsan pas futbolu taktiği vereceksin.
    O kalibrede hocan olmadığı için topu şişir atarsa bir gol yat üstüne yoksa beraberliğe oyna taktiği ile oynarsin

Rıza nin savunulacak zerre şeyi kalmadı

Kendimizi kandırmaya devam edelim.

Bu takıma adam akıllı hoca lazım

Yerli olmamali

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Burak ' ın 2. golünde sevinçten kalbim duracakken Onur denen kalecinin yaptığına bak. Artık yerine iyi bir kaleci alınmalı bir insan 10 yıldır kendini geliştiremez mi yahu?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)