Sayfa 2740 Toplam 3105 Sayfadan BirinciBirinci ... 1740 2240 2640 2690 2730 2738 2739 2740 2741 2742 2750 2790 2840 ... SonuncuSonuncu
Toplam 77612 adet sonuctan sayfa basi 68,476 ile 68,500 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eski Forma Sponsorlarımız; Macron, Nike, Puma, Kappa, Adidas ve Ürünleri

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Şu lanet beyaz formadan ne zaman kurtulacağız.

Savage Dante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

üretilmiş olsaydı bir sızıntı olurdu çoktan diye düşünüyorum.

şahsen ben de beyaz formadan pek hoşlanmasam da içimden bir his beyaz forma olacağını ve çok beğenileceğini söylüyor, neden bilmiyorum.

alternatif renkler kullanılması taraftarıyım, belirli bir düzlemde aynı alternatif renk ile gitmek biraz saçma. belli bir forma kültürün olur, içine birkaç senede bir veya her sene yeni alternatif renkler ve tasarımlar eklersin.

bunun yanı sıra eğer bir tane alternatif renk belirlenecek olacaksa da bu beyaz olmamalı bence. kullandığımız en güzel alternatif renk turuncuydu, keşke tekrar turuncu tonlarını formalarımızda görebilsek.

BMN Yönetim Kurulu Yiğit Gayretli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Firma anlaşma yaptıysa (resmi) bunu duyurmak zorunda sportif a.ş.

E hala duyurulmuş bir şey yok. Bu açıdan; kimse resmen yapmadığı bir anlaşma için üretim yapmaz...

Nasıl olacak?
    Forum Kurallarına aykırı gördüğünüz mesajları ve üyeleri kullanıcı panelinde bulunan (ikaz tuşu) tıklayarak raporlamanızı rica ediyoruz..
    Ayağa KALK!

sinex52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bolu

Alıntı Savage Dante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üretilmiş olsaydı bir sızıntı olurdu çoktan diye düşünüyorum.

şahsen ben de beyaz formadan pek hoşlanmasam da içimden bir his beyaz forma olacağını ve çok beğenileceğini söylüyor, neden bilmiyorum.

alternatif renkler kullanılması taraftarıyım, belirli bir düzlemde aynı alternatif renk ile gitmek biraz saçma. belli bir forma kültürün olur, içine birkaç senede bir veya her sene yeni alternatif renkler ve tasarımlar eklersin.

bunun yanı sıra eğer bir tane alternatif renk belirlenecek olacaksa da bu beyaz olmamalı bence. kullandığımız en güzel alternatif renk turuncuydu, keşke tekrar turuncu tonlarını formalarımızda görebilsek.
    Federasyon kurallarına göre setlerde beyaz forma olmak zorunda diye biliyorum.

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

Alıntı sinex52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Federasyon kurallarına göre setlerde beyaz forma olmak zorunda diye biliyorum.
    degil
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

aydınTonyalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Turuncu formalarımız güzeldi ama artık turuncu renk iyi bir alternatif değil.O dönem ligde turuncu giyen takım yoktu.Şimdi Gs,başakşehir,alanya turuncu giyiyor.
    Benim ideal setim şöyle:Çubuklu forma,mavi ağırlıklı forma,siyah forma.
    Çubuklu mavi ağırlıklı olacaksa(en güzeli de öyle) bordo ağırlıklı kol parçalı formada olabilir.
    Sonraki sezonlarda siyah yerine farklı alternatif renkler olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    KUPA TAYYİP ERDOĞANDA

Arda' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Beyaz forma zorunlu falan değil fb bu sezon beyaz forma çıkarmadı sarı var sanırım beyaz yerine. Biz de açık mavi rengimizi kullanmalıyız beyaz yerine sarı mı açık mavi mi beyaza daha yakın derseniz bence açık mavi daha yakın.

Nereden
    Iğdır

Artık şu formaları profosyoneller tasarlamasın. İnş macron iyi iş çıkarır. Forma yakaları bisiklet yaka olursa güzel durur.

Nereden
    İstanbul

Barçanın muhtemel 2018-19 formasının bize uyarlanmış hali.

KUPA TAYYİP ERDOĞANDA

Nereden
    Trabzon

Savage Dante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

bu arada zannımca, kalın çubuklu bize daha çok yakışıyor. çok da güzel bir uygulama olmamasına rağmen geçen sene kullandığımız çubuklumuz çok daha ağır ve karizmatik duruyor, güzel uygulanmış bir kalın çubuklumuz mükemmel olabilir.

the_storm_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

Trabzonspor Kongre Üyesi
    a f s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu modeller katalog mesela.
    Aston Villa tarzı her sezon klasik formamız olmalı.
    Çubuklu önceki sezona göre bordo veya mavi ağırlıklı kalın veya ince çubuklu olmalı
    Beyaz formanın içinde mutlaka bordomavi renkler bir şekilde yer almalı.
    Bordo mavi beyaz şort kombinasyonları ile şık setler yakalamak mümkün.

Macron veya Nike beklentimiz;
    Aynı hataların tekrarlanmaması.
    Forma kültürümüze uygun modellerin seçilmesi.
    Forma setlerinin uyumlu olması.
    Ulaşılabilir makul fiyat politikası benimsenmesi.
    Model kesimleri ve kumaş kalitelerinin iyi olması.
    Forma dışında güzel tasarımlı ürünlerin sunulması.
    Katalog veya özel doğru yaklaşımlar bekliyoruz, şayet böyle bir şey mümkünse
    KaydetKaydet
    Konu a f s tarafından (27.01.2018 Saat 00:06 ) değiştirilmiştir.

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Herkes işinde gücünde kardeşim bunu yazdığımda kızılıyor. Trabzonspor'un emanet edildiği ellerin Trabzonspor'dan daha önemli işleri var. Bu denilenlerin yapılabilmesi için çok ciddi mesailerin harcanması gerekiyor. Kulübün sıkıntılarının üzerine eğilmek için ciddi bir organizasyon yok kulüpte. O yüzden boşu boşuna hayaller kurup sonra da hayal kırıklıklarına uğramayın.
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Nereden
    Trabzon

Smile

Alıntı a f s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu modeller katalog mesela.
    Aston Villa tarzı her sezon klasik formamız olmalı.
    Çubuklu önceki sezona göre bordo veya mavi ağırlıklı kalın veya ince çubuklu olmalı
    Beyaz formanın içinde mutlaka bordomavi renkler bir şekilde yer almalı.
    Bordo mavi beyaz şort kombinasyonları ile şık setler yakalamak mümkün.

Macron veya Nike beklentimiz;
    Aynı hataların tekrarlanmaması.
    Forma kültürümüze uygun modellerin seçilmesi.
    Forma setlerinin uyumlu olması.
    Ulaşılabilir makul fiyat politikası benimsenmesi.
    Model kesimleri ve kumaş kalitelerinin iyi olması.
    Forma dışında güzel tasarımlı ürünlerin sunulması.
    Katalog veya özel doğru yaklaşımlar bekliyoruz, şayet böyle bir şey mümkünse
    KaydetKaydet
    Ali Fuat bey , sizinde defalarca söylediğiniz gibi yukarıdaki 3 forma tipini burda isimleri geçen markaların yapamaması gibi birşey yok.Bu formaları yaptıramayacak kadar kulüp geleneğini bilmeyen , kulüp tarihinden bihaber , taraftarı dinlemeyen ve görüşlerine değer vermeyen yöneticiler vardır.Yoksa burda isimleri geçen markalar tabiki bu modelleri yapabilir.Ama kim seçecek.Mesele bu.Birde taraftarın beğenmeyeceği modelleri kalitesiz kumaştan yaptırıp 3 kuruşa mal edip 25 kuruşa satarsan olmaz tabi.Hem az satarsın hem taraftarı mutlu edemezsin.Ama kaliteli ve taraftarın beğendiği modelleri yaptırırsan ve 10 kuruşa mal edip 15 kuruşa satarsan hem fazla satarsın,daha fazla kar edersin ve taraftarının da gönlünü yapmış olursun.

Birde bu renk arma tescili işini tam anlayabilmiş değilim.Kim tescilledi.Sonuçta ayet değil ve değişebilir.Bakıyorum şu yukarıdaki 3 formanın da renk tonları farklı.Mesela benim en sevdiğim hem model hem de renk tonları soldaki Aston villa modelininkiler.Zaten bildiğim kadarıyla kulüp kuruluşunda renk tonları koyu bordo ve açık mavi olarak geçiyor.Baktığımız zaman tescilli renk tonlarına tam koyu değil ve açık mavide değil gibi.Soldaki formayı aynı renk tonlarında ve modelinde her yıl sür piyasaya

Trabzonspor Kongre Üyesi
    a f s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Modelleri çalışırken hızlı olsun diye Photoshop'ta renklere çok özenmedim aynı olsun diye.

Renk konusunda marka tescil işlemleri çok ta bilinçli yapılmadı bildiğim kadarıyla çünkü eski yöneticilerimiz renklerin pantone değerlerini tespit etmek değil bizim gördüğümüz gibi koyu bordo açık mavi olarak gösterip adlandırabiliyorlardı. Tescil ettirmek lazım, edelim renk nasıl şu işte, tamam şeklinde ilerledi süreç. Selazurlu İsmail abi bana olayın hikayesini anlatmıştı özelden anlatırım.
    Tescilli renkler ofset baskıda gerçek anlamıyla koyu bordo açık mavi durmuyordu sene başındaki güncellemeye kadar. Olması gereken, uygulanacak platforma uygun renklerinin tespit edilmesi. Aynı renk internette başka kumaşta başka basılı üründe başka olmamalı. En azından birbiri içinde tutarlı görünmeli. Daha önceki yıllarda medyada logomuzun ne kadar özensiz ve yanlış kullanıldığını örnekleri ile gündeme getirmiştim. Kısa bir google taraması ile görebilirsiniz.
    Pazarlama stratejisi olarak TS Club ürünlerinde kullanılan Bordo Mavi tonları bilinçli olarak üç farklı versiyonda kullanılıyor. Tekstil için zor ve az kullanılan renkler olduğu için böyle bir tercih makul karşılanabilir ama forma renkleri asla değişmemeli.
    Federasyonun üçüncü renk kuralında lisanslı renklerin dışında renk olması şartı var. Ligdeki takımlar genelde benzen renkler kullandığı için, sahada iki takım arasında açıklık koyuluk ve renk kontrastının olması isteniyor. Bu anlamda beyaz herkes için kurtarıcı renk.

Beyaz, bordo mavi renklerin istediğimiz etkisini ortaya çıkaran, en doğru renk. Sihirli kısmı dozunda ve doğru kullanımı. Açık koyu setleri rahatlatan, şort, çorap kombinasyonlarıyla setlerimizi farklı farklı kullanmamıza yardımcı olan avantajlı bir renk. Taraftardaki kötü algısının nedeni onu içselleştirememek, bunun nedeni de seçilen yanlış modeller üzerinde hiç bordo mavi olmamasıydı. Bu özelleştirme olayı aşılırsa uğursuz forma önyargısından kurtulur. 2014/2015'deki beyaz forma ideal beyaz formamızdı. Genel anlamda bizim ısrar edeceğimiz forma modeli Aston Villa tarzı olmalı.
    Forma sponsorlarının mevcut kartelalarında bordonun ve mavinin karşılığı hangi renk ise o renkleri giydik. Puma ve Kappa dönemlerinde başka tonlarını bile giymemiz biraz da bu özensizlikten. Bizim gerçek rengimize en yakın bordo rengi Adidas kullanıyor. Olacaksa Macron'un renk konusunda hassasiyet göstereceğine inanıyorum. Yukarıdaki modeller katalog modeli normalde, biraz doğru yönetimle özel forma da yapılır güzel forma da.

Önemli olan doğru bakış açısı ve biraz estetik kaygısı ile taraftara kulak vermek sanırım.
    Konu a f s tarafından (27.01.2018 Saat 10:12 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Trabzon

Alıntı a f s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Modelleri çalışırken hızlı olsun diye Photoshop'ta renklere çok özenmedim aynı olsun diye.

Renk konusunda marka tescil işlemleri çok ta bilinçli yapılmadı bildiğim kadarıyla çünkü eski yöneticilerimiz renklerin pantone değerlerini tespit etmek değil bizim gördüğümüz gibi koyu bordo açık mavi olarak gösterip adlandırabiliyorlardı. Tescil ettirmek lazım, edelim renk nasıl şu işte, tamam şeklinde ilerledi süreç. Selazurlu İsmail abi bana olayın hikayesini anlatmıştı özelden anlatırım.
    Tescilli renkler ofset baskıda gerçek anlamıyla koyu bordo açık mavi durmuyordu sene başındaki güncellemeye kadar. Olması gereken, uygulanacak platforma uygun renklerinin tespit edilmesi. Aynı renk internette başka kumaşta başka basılı üründe başka olmamalı. En azından birbiri içinde tutarlı görünmeli. Daha önceki yıllarda medyada logomuzun ne kadar özensiz ve yanlış kullanıldığını örnekleri ile gündeme getirmiştim. Kısa bir google taraması ile görebilirsiniz.
    Pazarlama stratejisi olarak TS Club ürünlerinde kullanılan Bordo Mavi tonları bilinçli olarak üç farklı versiyonda kullanılıyor. Tekstil için zor ve az kullanılan renkler olduğu için böyle bir tercih makul karşılanabilir ama forma renkleri asla değişmemeli.
    Federasyonun üçüncü renk kuralında lisanslı renklerin dışında renk olması şartı var. Ligdeki takımlar genelde benzen renkler kullandığı için, sahada iki takım arasında açıklık koyuluk ve renk kontrastının olması isteniyor. Bu anlamda beyaz herkes için kurtarıcı renk.

Beyaz, bordo mavi renklerin istediğimiz etkisini ortaya çıkaran, en doğru renk. Sihirli kısmı dozunda ve doğru kullanımı. Açık koyu setleri rahatlatan, şort, çorap kombinasyonlarıyla setlerimizi farklı farklı kullanmamıza yardımcı olan avantajlı bir renk. Taraftardaki kötü algısının nedeni onu içselleştirememek, bunun nedeni de seçilen yanlış modeller üzerinde hiç bordo mavi olmamasıydı. Bu özelleştirme olayı aşılırsa uğursuz forma önyargısından kurtulur. 2014/2015'deki beyaz forma ideal beyaz formamızdı. Genel anlamda bizim ısrar edeceğimiz forma modeli Aston Villa tarzı olmalı.
    Forma sponsorlarının mevcut kartelalarında bordonun ve mavinin karşılığı hangi renk ise o renkleri giydik. Puma ve Kappa dönemlerinde başka tonlarını bile giymemiz biraz da bu özensizlikten. Bizim gerçek rengimize en yakın bordo rengi Adidas kullanıyor. Olacaksa Macron'un renk konusunda hassasiyet göstereceğine inanıyorum. Yukarıdaki modeller katalog modeli normalde, biraz doğru yönetimle özel forma da yapılır güzel forma da.

Önemli olan doğru bakış açısı ve biraz estetik kaygısı ile taraftara kulak vermek sanırım.
    Selazurlu İsmail abiye sevgiler �� Tamda bizim yönetimden beklenen hareketler bunlar ( Tescil ettirmek lazım, edelim renk nasıl şu işte, tamam şeklinde ).Konuyu tam olarak açıkladınız teşekkürler.

Nereden
    İstanbul

Şu fontun güzelliğine bakın.Düz bembeyaz formayı bile üç adım öne çıkartır.

KUPA TAYYİP ERDOĞANDA

ucurum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Nike belasından kurtulmadık mı neden hala güzel tasarımlar yapılıyor?

Her sene bu güzel şeyleri görüp hayal kırıklığı yaşamadık mı?

Nike bunların yanından geçmedi geçmiyor geçmeyecek oh olsun defol lanet ol Nike

Nereden
    İstanbul

Standart Forma Sponsorumuz Nike ve Ürünleri

Adidas bordo ve mavi forma tasarımlarım
    Konu aydınTonyalı tarafından (27.01.2018 Saat 15:45 ) değiştirilmiştir.
    KUPA TAYYİP ERDOĞANDA

Nereden
    İstanbul

1994-95 den esinlendim.

KUPA TAYYİP ERDOĞANDA

the_storm_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ

Alıntı ucurum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nike belasından kurtulmadık mı neden hala güzel tasarımlar yapılıyor?

Her sene bu güzel şeyleri görüp hayal kırıklığı yaşamadık mı?

Nike bunların yanından geçmedi geçmiyor geçmeyecek oh olsun defol lanet ol Nike
    Sakin ol şampiyon

Nereden
    İstanbul

Adidas’ın bize ürettiği prototip beyaz ve siyah formaları aldım.Elime ulaştığında en detaylarına kadar fotoğraflarını çekip koyacağım buraya.

KUPA TAYYİP ERDOĞANDA

Nereden
    Trabzon

Nereden
    Trabzon

Siyah forma saymazsam iyi ki iptal olmuş

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)