Sayfa 2924 Toplam 3105 Sayfadan BirinciBirinci ... 1924 2424 2824 2874 2914 2922 2923 2924 2925 2926 2934 2974 3024 ... SonuncuSonuncu
Toplam 77612 adet sonuctan sayfa basi 73,076 ile 73,100 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eski Forma Sponsorlarımız; Macron, Nike, Puma, Kappa, Adidas ve Ürünleri

Nereden
    İstanbul

Şu bizim sponsora ve fontlara ayar çekseler fena olmaz geçen sene ki font daha kalın daha düzgün müydü bana mı öyle geliyor.
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fırtına..."

danger00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

bu yıldan geçti mi bilmiyorum ama artık şu konuda taraftarın sesine kulak versin kulüp. tff'nin saçma bir dayatması var, bunu delen kulüpler de var. biz niye bu çirkinliğe katlanıyoruz. şu çağda da sesimizi duyuramayacaksak kapatalım bu sayfayı. kulüpte kim ilgileniyorsa bu işlerle birşeyler yapalım en azından.
    3 istanbul takımını tutmak vakayı adiyedendir.Trabzonspor'u tutmak, orjinalliktir, başkaldırıdır, istisnadır, kalitedir. Son dönemlerde ise sabırdır, özlemdir, sineye çekmektir. En önemlisi ise sürü psikolojisine inat; ÖZGÜRLÜKTÜR.

Nereden
    Rize

Alıntı danger00 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yıldan geçti mi bilmiyorum ama artık şu konuda taraftarın sesine kulak versin kulüp. tff'nin saçma bir dayatması var, bunu delen kulüpler de var. biz niye bu çirkinliğe katlanıyoruz. şu çağda da sesimizi duyuramayacaksak kapatalım bu sayfayı. kulüpte kim ilgileniyorsa bu işlerle birşeyler yapalım en azından.
    TFF’nin düzeni dışında forma yapan var mı? Varsa da bilmiyorum.

Fontlar standart diye biliyorum ben.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Ercan Erten Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Fb yapıyor, bjk de olabilir. Diğerlerini bilmiyorum.
    ( ゚д゚)

wakaeme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

bjk ve başakşehir Arial ailesinden farklı bir font kullanıyor, fb de Arial rounded kullanıyor sonuç olarak hepsi Arial
    ---> https://www.fonts.com/font/monotype/arial

Nereden
    İstanbul

Tsclubda birine sordum Onazi yazısını sildirip Sturridge yazdiracakrim iz kalır diyor. Moralim bozuldu

Sildirip üzerine yazsak kötü mü gözükür acaba?
    ( ゚д゚)

Enaldo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Asya Diğer

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tsclubda birine sordum Onazi yazısını sildirip Sturridge yazdiracakrim iz kalır diyor. Moralim bozuldu

Sildirip üzerine yazsak kötü mü gözükür acaba?
    Yapılır rahat ol, düzgün çıkarılması lazım yazının tabi.
    2010-2011 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR!

O SENE BU SENE! ŞAMPİYON TRABZONSPOR!

Trabzonspor Kongre Üyesi

OFLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İnternetten sipariş verirken Sturridge yazamıyorsun son harf yazılamıyor sistemde. Bunu düzeltmeliler acil.
    Teşekkürler ADMIN!!!

exelans_25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Gri forma Ts Club internet sitesinde yok şu an galiba yoksa ben mi bulamadim bilen biri cevaplayabilir mi?
    Oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya konur...

wakaeme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Alıntı exelans_25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gri forma Ts Club internet sitesinde yok şu an galiba yoksa ben mi bulamadim bilen biri cevaplayabilir mi?
    Tükenmiş birkaç güne tekrar yüklenir

Nereden
    Ankara

Şu beyaz kaleci forması şaka gibi. Forma tamamen beyaz ve yeşille modellenmiş ama reklam baskısı kırmızı, font baskısı mavi.

Hadi reklam baskısı kurumsal olarak mecburiyet diyelim de o font baskısı nedir öyle? Sen git forma tanıtımımı 11 milyon izledi, Pique izledi, Barça paylaştı de sonra bunu yap. Koca kulüpsün bi yeşil baskı yapmak çok mu zor?
    #TRABZONSPOR#

Metin Sağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Vestel bence "yazı ancak kırmızı veya beyaz olabilir" şartı koştu. Çünkü başkan gri forma için vestel yazısının mavi olacağını söylemişti ama değişen bir şey yok.

Gri ve bordo formanın vestel yazıları kesinlikle mavi olmalı.

Sayı fontlarının altındaki armamızın rengi de mavilerde bordo, bordoda da mavi olmalı...
    7

Nereden
    Asya Diğer

Standart yok, kulüp istediği gibi yapabilir. Diğer kulüpler farklı kullanıyor. Standart olsa onlar yapamaz.

Nereden
    Rize

Alıntı Enaldo61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Standart yok, kulüp istediği gibi yapabilir. Diğer kulüpler farklı kullanıyor. Standart olsa onlar yapamaz.
    TFF talimatı.

B465BAEC-92A5-422B-968A-0AF1BBE2D3ED.jpeg

Nereden
    Asya Diğer

O zaman etrafına kontur çizip kullanalım farklıymış gibi oluyor, diğer takımlar öyle yapıyor demek ki.

Nereden
    İstanbul

O zaman etrafına kontur çizip kullanalım farklıymış gibi oluyor, diğer takımlar öyle yapıyor demek ki.
    Okuduğum ve hatırladığım kadarıyla ismi Arial ... olan başka bir font kullanıp çakallık yapıyorlar.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    a f s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Şikeciler yine oyunbozanlık yapıp Arial ile başlıyor diye Arial Rounded kullanıyor. Arial bedava olduğu için seçilmiştir.
    Vizyonsuzluk her yerde

Nereden
    Asya Diğer

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okuduğum ve hatırladığım kadarıyla ismi Arial ... olan başka bir font kullanıp çakallık yapıyorlar.

Ben farklı font sanmıştım da, beşiktaşa baktım mesela arial'in etrafına kontur çizmişler bildiğin. Bana öyle geldi.

Nereden
    İstanbul

Ben farklı font sanmıştım da, beşiktaşa baktım mesela arial'in etrafına kontur çizmişler bildiğin. Bana öyle geldi.
    Tek tip olsun diye standart getirilmiş. Bu tarz çakallıkların yasak olması lazım.

Fb önce Arial Black, Sonra Arial Rounded Bold kullanmış.

Kaynak

Murat' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Bu iğrenç fontu kullanmamak için çakallık yapanlara saygı duyarım.

TFF bu font işine Premier Lig ya da Fransa Lig 1 gibi bir standart getirmek istiyorsa uluslararası bir yarışma düzenlesin ve adam gibi bir font belirlensin.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Çoğu insan farkında değil ama fontlar lisanslı yazılımlar. Bunun anlamı fontları kullanmak için lisans anlaşmanıza göre bedel ödemeniz gerekiyor. Satın aldığınız yazıtipi ailesini kullandığınız bilgisayar adetine göre ekstra ücret ödemeniz gerekiyor.

TFF'nin futbol formaları talimatnamesini yeniden yapması gerekir. Şu şortlara reklam alınabilir diye forma sponsoru, şort numarası, kulüp armasının üst üste şortun aynı tarafında kullanılması da saçmalık bana göre. Şu hali ile bile forma talimatlarına düzgün uygulayan kaç kulüp var. UEFA yaptırımları ile bu konuda öğretici fakat işin içine Türk işi hallederiz mantığı girince tüm düzenin alt üst olması uzun sürmüyor.

TFF'nin veya herhangi bir Türk kulübünün bir font tasarımı yapan bir firma veya tasarımcı ile çalışabileceğini o bedelleri ödeyebileceklerini sanmıyorum. Böyle bir olayın farkında bile değiller bir kere!

Türkiye'de belli ajansların ve markaların dışında font satın alıp lisanslı font kullananlar çok fazla değildir.

TFF'nin Arial tercihi öncelikle font deyince akıllarına ilk gelen font olması sonrasında da bedava olması geliyor. Her bilgisayarda zaten yüklü ve bedava ulaşması kolay diye düşünmüşlerdir. Sınırlarını tam çizmeyince herkes kendine göre yorumlayıp iyice çorbaya çevirmiş olayı.

Büyük markalar fontlara lisans ücreti ödememek için kendi fontlarını tasarlıyorlar. Kendi markasına özel font ürettirmek sadece ekonomik değil aynı zamanda estetik kaygılardan kaynaklanıyor, markayı özgün kılmak için de özel font dikkat çekici bir yöntem. İnsanoğlunun yeni yazı karakteri ihtiyacı hiç bitmeyecek.

Formalarda font kullanımı forma tasarımının önemli bir parçası. İngiltere, İspanya, İtalya ve UEFA organizasyonları bu olayı kurumsal kimliklerinin ve marka değerlerinin bir parçası olarak görüyorlar.

Eğri oturup doğru konuşalım daha önceki TFF'nin dört yılda bir periyodik olarak bütçe harcayıp parasını çarçur ettiği UEFA Avrupa şampiyonası başvurularında yaptırdığı logolardan hangisi hoşumuza gitti?
    Türk futbolunu yönetenlerin böyle bir dertleri yok, estetikten, marka değerinden falan anladıkları da yok. Kör topal kendi çıkarları için her şeyi mübah gören insanlar yönetiyor futbolu. İnsan kalitesi artarsa bir şeylerin değiştiğini görebiliriz.

Trabzonspor tam da bu noktada tıpkı futbolu gibi Türk futboluna bir ışık, bir rol model olabilir.
    Biraz pazarlama estetiği, biraz kurumsal kimlik kültürü yetenekli ellerde neler yapılır neler.

Bu konuların düzelmesi için öncelikle ortada yanlış olduğunun kabul edilmesi lazım; hastalar ve değilmiş gibi davranıyorlar.

Üzülerek söylüyorum ki yakın gelecekte bu anlayışın değişeceğini hiç sanmıyorum.

Buraya kadar sabırla okuyanlara ilginizi çekeceğini düşündüğüm iki kitap önerisi ile yazımı bitiriyorum.

MEZOPOTAMYA'DAN BROADWAY'E HARFLERİN SERÜVENİ
    Şair Georges Jean, başlangıcından bugüne yazının tarih içindeki serüvenini anlattığı kitabında farklı kültürlere ve ifade biçimlerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor bizi.
    5000 yıl önce ilk kez Sümer uygarlığı tarafından basit muhasebe hesaplarını kaydetmek üzere kullanılan resimyazılarından Mısır hiyerogliflerine, Ortaçağ kaligrafilerinden İslam hat sanatına ve Çin'deki düşünce yazılarına kadar el yazısının ve elyazmalarının gelişimi ve farklı biçimleri ele alınıyor önce.
    Ardından ilk matbaa kuruluyor, yazının tarihi basımcılığın ve tipografinin tarihiyle bu noktada kesişiyor. Kitabın ve basımcılığın serüveni de başlamış oluyor böylelikle. Genelleşen ve yaygınlık kazanan yazı, artık dinsel imgelerden müziğe, dil oyunlarından edebiyata ve bilimsel formüllere kadar çok farklı alanların ortak ifade aracına dönüşüyor. Ve Georges Jean'ın belgeler ve tanıklıklarla gösterdiği gibi, modern dünyada yazı, harf, kendiliğinden bir varlık oluyor, dünyanın vazgeçilmez bir parçasına dönüşüyor.
    Maine Üniversitesi'nde dilbilim ve göstergebilim profesörlüğü yapan, yazın kuramı üzerine yazıları, pedagojik incelemeleri, şiir antolojileri ve denemeleriyle kırka yakın yapıta imza atan şair Georges Jean'ın Yazı, İnsanlığın Belleği adlı bu kitabı hem tarihsel bir inceleme hem de bir arşiv çalışması olarak değerlendirilebilir.

Sefa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Galatasaray 18 Milyon liraya Pizza Pizza ile anlaşmış.. Vestel anlaşması şu durumda çok büyük anlaşma olarak duruyor..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    nbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sefa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Galatasaray 18 Milyon liraya Pizza Pizza ile anlaşmış.. Vestel anlaşması şu durumda çok büyük anlaşma olarak duruyor..
    Şampiyonlar ligini kapsamıyor
    ///// Balinaya Kafa Atan ÇılGın Hamsi \\\\\

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    İstanbul

Avrupa maçlarında TFF'nin dayattığı Arial'i kullanmak zorunda değiliz.

Emirhan Yazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

IMG_20190824_230115.jpg

Bu şapkanin Bordo-Mavisi gelmeli
    Twitter : @EY61_
    Youtube : EY61

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)