Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 66 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2008-2009 Ýle Bu Sezonun Kýyaslamasý

Nereden
    Muþ
    Yaþ
    34

Standart 2008-2009 Ýle Bu Sezonun Kýyaslamasý

herkese merhabalar, uzun zamandýr okuyucu olarak takip etsem de bu benim forumdaki ilk mesajým.

Bu sezonki puan cetveli bana 2008-2009 yýlýný hatýrlýyor, sizler ne düþünüyorsunuz bu konuda?
    Açýkçasý ben çok takip etmemiþtim, o sezonu detaylý hatýrlamýyorum ne olup bittiðini ancak puan durumundaki benzerlik dikkatimi çekti.Daha yakýndan takip edenler ne düþünür acaba beþiktaþýn yaptýðýný bu sene biz yapabilir miyiz?

• O zamanda yine zirvede çok sayýda takým birbirine yakýn puanlarla yer alýyordu.
    • Beþiktaþ 2. yarý önündeki 5 takýmý geçerek þampiyon olmuþtu ve sezon sonu takýmlarýn ulaþtýklarý puanlar normalin altýnda kaldý denilebilir.
    • Ýddasý olan takým sayýsý fazla olmasýna raðmen 2. yarý Beþiktaþ harici puan olarak baþarýlý performans sergileyen olmamýþtý. (biz 2. yarý evimizde 9 maçta 14 puan toplamýþtýk ve bizimde o sene derbi galibiyetimiz olmýþtý, Bu sezonki Gs gibi)
    • Sizce bu senede bir benzeri olur mu? Bu kadar takýmýn ligde birbirine bu kadar yakýn olmasýnýn kazanýlan toplam puanlarýn düþmesinde payý ne kadardý?
    • Beþiktaþýn takýmlar içerisinde öne çýkmasýnda önemli faktörler nelerdi?
    • Bu sezonda biz aradan sýyrýlamaz mýyýz?

2008-2009 O P O P Sezon sonu O P Fark 17-34
    1.SÝVASSPOR 15 31 17 37 bjk 34 71 40
    2.TRABZONSPOR 15 31 17 35 sivas 34 66 29
    3.GS 15 30 17 33 TS 34 65 30
    4.FB 15 29 17 33 Fb 34 61 28
    5.ANKARASPOR 15 29 17 33 Gs 34 61 28
    6.BEÞÝKTAÞ 15 28 17 31 Bursa 34 58 33
    7.KAYSERÝSPOR 15 24 17 27
    8.GAZÝANTEPSPOR 15 22 17 26
    9.BURSASPOR 15 22 17 25

Þuanki durum
    1. Galatasaray 15 32
    2. M.Baþakþehir 15 30
    3. Fenerbahçe 15 29
    4. Beþiktaþ 15 27
    5. Kayserispor 15 27
    6. Göztepe 15 27
    7. Trabzonspor 15 25
    8. Bursaspor 15 24
    9. DG Sivasspor 15 22
    Konu TsYusuf61 tarafýndan (13.12.2017 Saat 01:13 ) deðiþtirilmiþtir.

Gürkan Asma - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Bence her türlü sýyrýlýrýz, kadro kalitemiz ve derinliði bunun için yeterli. Özellikle devre arasýnda nokta atýþý 2 transfer yaparsak aradan sývýþýrýz her türlü.

arsinli_akrep61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ben umutluyum. Neden olmasýn ?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    Ýstanbul

Sivas'ta taçtan gol yiyip yarýþtan düþtüðümüz sezon degil mi?

"Teknik direktör deðiþtirerek þampiyon olunur mu?" sorusuna cevap veren bir sezondu. E. Saðlam yerine gelen Denizli ile sonuca gitmiþti Bjk.

Enes Baþkaya60 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kýrþehir
    Yaþ
    35

Ligin ilk yarýsýndaki Son iki maçýmýzý alýrsak ikinci yarýya da ise konya ve sikebahceyi yenerek baþlarsak neden olmasýn ama çok zor bir ihtimal maalesef...
    S.V.A.K.O
    FATÝH TEKKE

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    zekeriyya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    45

benim de aklýma bunun gibi þeyler geldi
    derbi almadan þampiyonluk
    fuan farký , kapatýlarak ile þampiyonluk
    þike ile þampiyonluk

oluyor bunlar futbol da

bizde iyi bir seri yapalarsak rüzgarý arkamýza alýrýz

neden olmasýn
    @TsYusuf61 iyi tespitler , yaz dostum yaz , hep misafir hep misafir olmaz buranýn sahibi sizsiniz
    BMN KOCAELÝ

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Açýkçasý çok zor ama böyle þeyler olmuyor deðil. Yine 2008-09 sezonunda yanýlmýyorsam Wolfsburg'un böyle bir hikayesi vardý.

Þahsen inanmýyorum, inanmak istemiyorum ama fb maçý dahil kayýpsýz gidersek; evet bu ihtimal gerçek anlamda belirir.

Bursa maçý baþlýðýnda da yazdým. Bursa, Karabük ve Konya maçlarýný kazanmak demek fb maçýnýn kýrýlma maçý olmasý demek.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Mehmet BAÞ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Yaþ
    36

Futbol bu, her þey mümkündür.
    Fakat söz konusu Trabzonspor olunca gizli güçler devreye alýnýp bir þekilde önü kesiliyor.
    Arap atý gibi sonradan açýlýp þampiyonluk iddiamýz olsa bile bize bu pastayý yedireceklerini sanmýyorum.
    Baþakþehir, Fenerbahçe gibi siyaset tarafýndan bazen açýkça bazen de gizli gizli korunan takýmlar varken bize býrakýrlar mý?
    Bence býrakmazlar!

Ülkenin vaziyeti böyleyken Trabzonspor ne yapabilir?
    Aslýnda yapýlacak olan belli, çýkýp çatýr çatýr oynayýp hakeme raðmen herkesi dümdüz edip geçeceksin.
    Peki bu Trabzonspor bunu yapabilecek güçte mi? Þu an için hayýr! Fakat bir ritm tutturursak mümkün olabilir.
    Zira elimizdeki kadro gerçekten güçlü bir kadro! Kanat oyuncularýmýzýn yetersizliði dýþýnda ciddi sýkýntýmýz yok!
    Rýza Hoca'nýn iyi gidiþatý, oyuncularýn moral bulmasý güzel...

Ancak açýk konuþmak gerekirse bu takým þampiyon olmasý J.Sosa'nýn ezberimizdeki gibi oynamasý ile mümkün olabilir.
    Bu çocuk mevcut kadroda Abdülkadir ile birlikte pas oyunu ve oyunun zeka kýsmýný en iyi bilen futbolcumuz!
    Abdülkadir & Sosa ikilisine bir de Yusuf'u ekleyebilirsek önde Burak ile zaten iþi bitiririz.
    Her þey iyi giderse þampiyon olmamak için bir neden göremiyorum.
    Hele ki dolu bir Medical Park'ta rakipleri boðarýz! Yeter ki þu dediklerim bir olsun.
    Konu Mehmet BAÞ tarafýndan (13.12.2017 Saat 09:18 ) deðiþtirilmiþtir.

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    UðurB - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diðer
    Yaþ
    47

Olabilir mi? Olabilir...
    Zor mu? Zor...
    Mac mac bakalim...
    Baski altina almadan, beklenti olusturmadan...
    Maksimum taraftar destegi ile...
    Her sey guzel olabilir...
    Istanbul'un eziklerine bir Istanbullu olarak "TRABZONSPORLUYUM" demenin gururunu her zaman yasadim, yasiyorum ve sonsuza dek yasayacagim...
    You'll Never Walk Alone...
    https://twitter.com/UgurBerkin

Nereden
    Muþ
    Yaþ
    34

Bence 1-2 takým hariç yine 2.yarý toplanan puanlar düþecek ve 40 puan civarýnda toplayan takým þampiyon olcak, biz mi oluruz burdan karlý çýkan yada fb-bjk mý bilmiyorum,
    gs kýrýlgan hocalarý sürekli tartýþýlýyor, sýkýntý ile karþýlaþtýklarýnda toparlanmakta zorlanýp seri puan kayýplarý yaþamaya müsaitler gibi

yukarýda 2008-2009 özellikle 2 .yarý toplanan puanlar düþük yani beþiktaþ öle çok efsanevi bir performans sergilememiþ, eðer anormal sayýda sakatlýklar gibi þansýzlýklar yaþamazsak 1-2 takviye ile biz olabiliriz yada fener olur gibi geliyor,
    baþakþehir taraftar desteði olmadan kritik mücadelelerden ekstra puanlar çýkaramaz ,kadrolarýda nispeten yaþlý etkisini görcektirler, yarýþtan kopma þansý en fazla olan onlar bence

beþiktaþta oyuncularda yeterli istek yok ligde,motivasyonda zorlanýyorlar bu þekilde sürpriz kayýplarla onlarda þampiyon olamaz gibi

Ama yükselmeye devam edersek bu takým üstünde olumsuz anlamda çok baský yaratýlmamalý özellikle buna dikkat edilip önlem alýnmalý, evimizdeki maçlar dezavantaja dönmemeli , yoksa 1-2 takviye(özellikle stoper) ile birlikte bence ilk 2 þansýmýz var özellikle þu ilk 7 hafta zorlu fixtür avantaj olabilir, maçlar evimizde ve takým sene baþýna göre oturmuþ durumda, az kayýpla geçme þansýmýzda var ki o zaman iþler deðiþir.

Arda' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

O sezon bjk ligin ilk yarýsýnda 31, 2. yarýsýnda 40 puan almýþ toplam 71 puanla þampiyon olmuþ çok düþük bi puan aslýnda.
    Alýntý nakzo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hami bir kupa maçýna çýktý maç trabzonda o maçta elenmiþtik akhisardý rakip heralde muhammet forvet oynuyordu ve hamýnýn saha kenarýndan verdi taktik kulaklarýmla duydum muhammet hadi daaaaaaaa ....

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Karadeniz6116 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

1 - Gs
    2 - Fb
    3 - Trabzonspor
    4 - Bjk
    5 - Baþakþehir

Sezon sonu en iyi ihtimal bu olur.
    Baþlýk güzel ama 1 maðlubiyetle tüm hayaller yýkýlýr.
    Bizim icin sampiyonluk treni Akhisar maçý ile kaçtý.

LG-H815 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Konu Karadeniz6116 tarafýndan (13.12.2017 Saat 13:25 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Muþ
    Yaþ
    34

Alýntý Arda' Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    O sezon bjk ligin ilk yarýsýnda 31, 2. yarýsýnda 40 puan almýþ toplam 71 puanla þampiyon olmuþ çok düþük bi puan aslýnda.
    kesinlikle ona dikkat çekmek istiyorum. birde biz 6 maçta 4 maðlubiyet 2 beraberlik almamýza raðmen sýralamada çok keskin düþüþ yaþamamýþýz, geçen yýlýn antalyasý yada biz gibi keskin yükseliþ yada düþüþ sýralamada olmaz, þuanki puan farklarýda bu durumda daha az önemli ama seri galibiyet ve puan kayýplarýda çok daha önemli olabilir þampiyonun belirlenmesinde.
    Konu TsYusuf61 tarafýndan (13.12.2017 Saat 13:30 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Puan kaybý yapmamamýz gerekiyor o kesin. Bunun yanýnda, direk rakiplerimizle olan 6 hatta o haftanýn fikstürüne baðlý olarak 9, 12 puanlýk maçlarý kesinlikle kazanmamýz gerekiyor.

Yani; Bursa, fb, bjk, Kayseri, gs, Göztepe ve baþakþehir maçlarýný yüzde yüz kazanmamýz gerekiyor. Diðer maçlarda yaþayacaðýmýz olasý puan kayýplarýnda da rakiplerimizin puan kaybý yapmasý için dua edeceðiz.

Ayrýca Bein Sport ile TFF'nin, bu kadar çok takýmýn yarýþýn içinde olduðu bir yýlda ligi heyecanlý kýlmak adýna dengede tutmak için göstereceði çabadan da -geriden geldiðimiz için- faydalanabiliriz. Medyayý iyi yönetmeliyiz. Doðru önlemler almalý, doðru adýmlar atmalýyýz!

Sadri Þener gibi ilk yarýyý 9 puan önde kapatýnca "sezon sonu þampiyonluk kutlamalarý için otel bakma" iþleriyle oyalanmamalýyýz.

Neyse! Hele þu önümüzdeki 4 maçtan kayýpsýz çýkalým da...
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Ahmet Kara - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Yaþ
    28

Bursa , Karabük ve Konya maçlarýný kayýpsýz geçersek , Fener maçý bizim için final maçý olur. Eðer o maçý da alýrsak o zaman þampiyonluk konuþabiliriz.

KATIKSIZ SEVGÝ VE SAMÝMÝYET

alper* - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diðer

Kendi evinde 6 gol yiyen takým þampiyon olamaz.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Koray - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Fikstürümüz o kadar müsait ki ama söz konusu Trabzonspor arkadaþlar uyandýrayým.
    Lig Tv'de diðer maçlarýn beleþ izlendiði tek þehir. Trabzon!

ceday99 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

o sezon devre arasinda Yusuf simsegi de besiktasa kaptirmistik. denizlinin gelisine bu psikolojik ustunluk eklenince o sezonu devre arasinda kapatmistik aslinda.

Nereden
    Uþak

19 da 19 ile 82 puan yapabiliyoruz.Ligde son 5 sezonun sampiyonluk ortalamasi 75,6. Bu sezon cekismeden dolayi ortalama bir iki puan dusebilirse ancak sampiyonluktan bahsedilebilir. Bu sene su an liderin puan ortalamasi 2,13;sene sonunda 72,53 yapiyor. Biz bu ortalamaya en erken 23. Hafta sonunda 49 puandayken ulasiyoruz. Sene sonunda 2, 13 ortalama icin ise 48 puan daha gerekiyor; 19 macta 15g 3b 1m gibi yani. Cok zor belli, ama ümitsiz de izlenmiyor bu oyun

GT-I9190 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý homosapiens Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    19 da 19 ile 82 puan yapabiliyoruz.Ligde son 5 sezonun sampiyonluk ortalamasi 75,6. Bu sezon cekismeden dolayi ortalama bir iki puan dusebilirse ancak sampiyonluktan bahsedilebilir. Bu sene su an liderin puan ortalamasi 2,13;sene sonunda 72,53 yapiyor. Biz bu ortalamaya en erken 23. Hafta sonunda 49 puandayken ulasiyoruz. Sene sonunda 2, 13 ortalama icin ise 48 puan daha gerekiyor; 19 macta 15g 3b 1m gibi yani. Cok zor belli, ama ümitsiz de izlenmiyor bu oyun

GT-I9190 cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi
    Basit ve güzel bir analiz... Tabi bu iþin içinde insan faktörü ve öngörülemez birçok olay var. En büyük avantaj üst tarafýn çok karýþýk olmasý.
    Ayaða KALK!

ilelebeTS - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

2008-2009'da bjk þampiyon olmadý, yapýldý. gs-fb gerideydi bjkya yol verildi.

Yarýþta çok takým olmasý iyidir. Bazýlarý birbirini yerken aradan sýyrýlabilirsin. Ýki takým kalýnca maçlar, hakemler anormalleþiyor.

Bu sene 70 puana düþer þampiyonluk barajý. Belki de daha altýna. Çünkü ikinci devrede kazanmak daha zordur, takýmlar can havliyle oynar ve kapanmaya baþlarlar, kitlerler oyunu. Hava da soðuyunca hepten zorlaþýr kazanmak.

Arda' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    29

Ligin 2. yarýsýnda fb, göztepe, baþakþehir, bjk, kayseri ile içerde oynuyoruz bunlar tepedeki takýmlar þu an. Deplasmanda gs maçý var o maçý kaybetmeyiz zaten adamlar büyük maç kazanamýyor ve arenada biz genelde zor kaybediyoruz. Ýlk 3 yeterli benim için hatta ilk 4 baþarýdýr.
    Alýntý nakzo Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Hami bir kupa maçýna çýktý maç trabzonda o maçta elenmiþtik akhisardý rakip heralde muhammet forvet oynuyordu ve hamýnýn saha kenarýndan verdi taktik kulaklarýmla duydum muhammet hadi daaaaaaaa ....

Nereden
    Ýstanbul

Transfer sezonu bittiðinde 3-5 arasý gidip geleceðimizi düþünüyordum. Bu þartlarda berbat sezon baþlangýcýndan sonra 3.lük kesinlikle baþarýdýr. 4 ve 5 de kabul edilebilir bir sonuç olur. Ýlk 2 kesinlikle büyük sürpriz olur. Kadromuz hem yetersiz hem dengesiz. Rýza Çalýmbay kötü hoca deðil fakat bizi ileriye taþýyacak bir hoca da deðil. Ancak þöyle bir þansýmýz olabilir, son 2 maçý kazanýrýz, kritik mevkilere 3 tane kýsa vadede yüksek performans alabileceðimiz oyuncu alýrýz, 2. yarýya da iyi baþlar Konya'yý ve ardýndan Fb'yi yeneriz, iþte o zaman ilk 2'yi ciddi bir þekilde konuþabiliriz.
    Konu champions tarafýndan (13.12.2017 Saat 15:53 ) deðiþtirilmiþtir.

Mehmet Fatih Silik - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Yaþ
    38

O sezon basi transfer rekoru kirilmisti. Egemen, Selcuk, Gökhan Ünal gibi oyunculari transfer ederek lige baslamistik.
    Önde baskili oyun ve taraftar destegi ile ilk yariyi 35 puanla toplayip ara transfer döneminde akil edip Yusuf'u kaptirmasaydik sampiyon olmak icten bile degildi.
    Alanzinho'ya servet ödeyip takimin asil gerekli olan oyuncu(lari) almayarak zaten yönetimsel olarak bitirmistik sampiyonluk yarisini.
    Bu sezon o sezona benzememesi icin ara transferde tüm eksikliklerimizi gidermemiz lazim.
    Sezon basinda belirttigim gibi benim bu yilki tek gercek hedefim Ziraat Türkiye Kupasi!

O sezondan aklimda kalanlar
    - 61. dakika sovlari
    - mac sonu kolbasti
    - 3-0 yenildigimiz Gs maci ve Lincoln'un köse bayragi ile dansi ve Servet Cetin'in eliyle attigi golden sonra Arda Turan'in ona göz kirpisi
    - 3-2 evimizde aldigimiz Antalya maci ve Hüseyin Cimsir'in kafasinin yarilisi
    - 2-2'lik Alanzinho'nun ilk macinda Gs'ye 7. dakikada cektigi muazzam vole
    - 3-0 yenildigimiz ve Ersun Yanal'in istifa ettigi Sivas deplasmani
    - Kocaelispor'u 3-1 yendigimiz macta Alanzinho'nun asirtma vurusunda spikerin cildirmasi ve taraftarimizdan birisinin maraton tribünün catisina cikmasi
    - Bursa'yi evimizde uzatma dakikalarinda Gökhan Ünal'in frikik golüyle yikisimiz

Of...darlandim!
    Konu Mehmet Fatih Silik tarafýndan (13.12.2017 Saat 16:05 ) deðiþtirilmiþtir.
    Bir FIRTINA tuttu bizi...!

STSL | 2010-2011 | 7. Þampiyonluk

Uður Ö. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alýntý Mehmet Fatih Silik Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    O sezon basi transfer rekoru kirilmisti. Egemen, Selcuk, Gökhan Ünal gibi oyunculari transfer ederek lige baslamistik.
    Önde baskili oyun ve taraftar destegi ile ilk yariyi 35 puanla toplayip ara transfer döneminde akil edip Yusuf'u kaptirmasaydik sampiyon olmak icten bile degildi.
    Alanzinho'ya servet ödeyip takimin asil gerekli olan oyuncu(lari) almayarak zaten yönetimsel olarak bitirmistik sampiyonluk yarisini.
    Bu sezon o sezona benzememesi icin ara transferde tüm eksikliklerimizi gidermemiz lazim.
    Sezon basinda belirttigim gibi benim bu yilki tek gercek hedefim Ziraat Türkiye Kupasi!

O sezondan aklimda kalanlar
    - 61. dakika sovlari
    - mac sonu kolbasti
    - 3-0 yenildigimiz Gs maci ve Lincoln'un köse bayragi ile dansi ve Servet Cetin'in eliyle attigi golden sonra Arda Turan'in ona göz kirpisi
    - 3-2 evimizde aldigimiz Antalya maci ve Hüseyin Cimsir'in kafasinin yarilisi
    - 2-2'lik Alanzinho'nun ilk macinda Gs'ye 7. dakikada cektigi muazzam vole
    - 3-0 yenildigimiz ve Ersun Yanal'in istifa ettigi Sivas deplasmani
    - Kocaelispor'u 3-1 yendigimiz macta Alanzinho'nun asirtma vurusunda spikerin cildirmasi ve taraftarimizdan birisinin maraton tribünün catisina cikmasi
    - Bursa'yi evimizde uzatma dakikalarinda Gökhan Ünal'in frikik golüyle yikisimiz

Of...darlandim!
    En zevk aldýðým sezonlardan biriydi. Muhteþem geri dönüþler yapýyorduk. O takýmýn þampiyon olmamasý için hiçbir sebep yoktu ancak dar kadro yüzünden þampiyon olamamýþtýk bence.
    Elektrikte Edison,futbolda Trabzon,Araplarda petrol ,Trabzon'da Futbol...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)