Sayfa 5 Toplam 48 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 4 5 6 7 15 ... SonuncuSonuncu
Toplam 1177 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 125 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TSL 13.Hafta | Demir Grup Sivasspor 1 - 2 Trabzonspor | Maç Sonucu

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Sivasspor maçına ilişkin değerlendirme yapmadan önce Osmanlıspor maçının küçük bir değerlendirmesini yapalım.
    Bazı provokatörleri ayrı tutarsak; Osmanlıspor maçının ilk yarısında iyi futbol oynandığı konusunda fikir birliği var.
    Yine Sosa'nın oyuna girişi ve özellikle 3-3'ten sonra takımın ciddi manada kötü oynadığı da herkes tarafından kabul ediliyor.
    İyisi ile kötüsüyle dün akşam 4-3 kazandık ve Sivasspor maçına geldik. Peki dün akşam kazanmamıza neden olan neydi?
    Bana göre maçı bize kazandıran özellikle 3. bölgede başta N'Doye olmak üzere Castillo, Burak ve Yusuf'un etkili oyunuydu.
    Pek bahsedilmedi ama dün akşam Pereira&Mas üçüncü bölgede fazlasıyla etkili oldu. Özellikle Mas'ı ileride görmek beni şaşırttı!
    Dün akşam sahada en zayıf olduğumuz yer orta saha idi. İlk yarı Bero, ikinci yarı da Sosa bu bölgeyi zayıf düşürdüler.
    Nitekim maç içerisinde hızlı geçilen orta sahalar bu tezimi destekliyor diyebiliriz. Orta sahada sadece Onazi çırpıntı diyebiliriz.
    Her ne kadar üç gol yesek de akan oyunda defans oyuncularından kaynaklı bir sıkıntı yaşamadık. Bu manada hepsi iyiydi.
    Fakat duran toplarda iki golde de ön direkteki oyuncuyu boş bırakmak büyük acemilik, büyük sorumsuzluktu!
    Genel olarak baktığımda mevcut kadroda Durica & Uğur ikilisinin bozulmaması gerektiğini düşünüyorum.
    Aynı şekilde sakatlık ve cezalı olmadıkça Pereira ve Mas'ın da oynatılması gerekir.

Maç içerisinde oyuncuları tek tek ele alacaksak...

1.Onur'un ortalama bir performans gösterdiğini düşünüyorum. Ayrıca Özer'in şutunu çıkarması ise maçın kırılma anıydı.

2.Durica ve Uğur'un da ortalama bir performans gösterdiğini düşünüyorum. Kendilerine pek fazla iş düşmedi. Durica toparladı.

3.Pereira ve Mas'ın hücum katkısı bence gayet yeterliydi. Özellikle Pereira çok iyi maç çıkardı. Attığı iki gol tebessüm ettiriyor

4.Orta sahada kötü olmamıza rağmen ayakta kalmaya çalışan tek isim Onazi idi. Fakat o da vasat düzeyde oynadı.

5.Bero ve Sosa'nın kötü bir 45 dk. geçirdiğini söylemek yanlış olmaz. (Fakat Sosa önceki maçlara göre daha diriydi)
    Bero'nun da pres, koşu ve defans yapmak dışında bir katkısını göremiyoruz. Bu da oyuncunun sorgulanmasına neden oluyor.

6.Y.Yazıcı ilk 45 dakika fazlasıyla iyiydi. Fakat daha sonrasında oyundan düştü. Attığı gol, ince pasları ve dokunuşları muazzamdı!

7.Castillo bence ilk yarıda takımımız adına en etkili futbolcuydu. Fakat takımla birlikte o da düştü. Haftaya ilk 11'de diyebiliriz.

8.N'doye tartışmasız maçın yıldızı diyebiliriz. Attığı gol ve asist dışında takım oyununa ciddi katkı verdi. Çok beğendim.

9.İki gol atmasına rağmen Burak'ın fizik olarak ciddi anlamda aksağını söylemek lazım. Maalesef fizik olarak hazır değil.
    Fakat Burak her ne kadar fizik olarak hazır olmasa da son vuruş becerisi ve gol bölgelerindeki tecrübesi ile fark yaratıyor.
    Mesela aynı şekilde Sosa'da hazır değil fakat skor ve asist yapamadığı için fazlası ile göze batıyor. İşte buna Burak farkı diyorum!

Tüm bu şartlar düşünüldüğünde Sivasspor maçında Bero'nun kesilip Okay veya Kucka'dan birinin oynaması garanti diyebiliriz.
    Bir sakatlık veya aksilik olmazsa defans hattında yine Pereira, Uğur, Durica ve Mas'ın oynaması %100 gibi duruyor.
    Burak, N'doye, Castillo ve Yusuf'tan oluşan hücum hattının bu maçta bozulacağını asla düşünmüyorum. Zira çok iyilerdi.
    Bu isimleri kim zorlar? En çok Abdülkadir zorlar gibi duruyor. Açıkçası Rıza Hocanın Abdülkadir'i yedek bırakmasına kızıyorum.
    Maçın gidişatına göre de diğer yedek oyuncular oyuna girebilir. Benim fikirlerim böyle. Bakalım Rıza Hoca'nın tercihleri nasıl olacak.
    Konu Mehmet BAŞ tarafından (20.11.2017 Saat 16:18 ) değiştirilmiştir.

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Sivas net kazanır. 3-0 4-0 gibi.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

cebcare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize

Sanırım deplasmanda maç kazanamayan tek takımız. Başka da söyleyecek bir söz yok.

HOPA'LI TS'Lİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Alıntı cebcare Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım deplasmanda maç kazanamayan tek takımız. Başka da söyleyecek bir söz yok.
    Bu istatistiği de bozmak açısından da çok önemli bir maç
    2010-2011 SEZONU SÜPER LİG ŞAMPİYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Semih58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Osmanlıspor, sonuncuydu fakat Hoca değişikliği ve Milli maç arasında toparlanmıştı. Sivas maçı tipik beraberlik maçı.
    Baskalari ile ugrasmak kendinle ugrasmaktan daha kolaydir.
    Kobra

hos_cocuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı alper* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sivas net kazanır. 3-0 4-0 gibi.
    Ya arkadaş tamam goygoy yapıyorsun da bu forumu başka takım taraftarları da okuyor ona göre dikkat et bazı şeyleri yazarken. Her aklınıza geleni burada yazmayın biraz ölçün tartın. Tamam biz senin troll olduğunu biliyoruz ama başkaları pek bilmiyor. Şu nickini "Trol alper" yap sende rahatla bizde rahatlayalım, bu forumu ilk defa okuyan kişiler de niyetinin ne olduğunu anlasın.
    "Her şeye doğru demek ahmaklıktır. Fakat her şeye yanlış diyen de zorbadır." Mevlana

My - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın

Takım savunmamız kötü. Savunma sadece bek ve stoperlerle olmaz. Orta saha ve forvet hattı oyun disiplininden kopmamalı. Savunma görevini de yerine getirmeli ama...

Hocam sen de artık Allahını seversen acayip acayip işler yapma ya. Anlayamadığım herkesin gördüğünü bu hocalar nasıl göremiyor da her seferinde bizleri şaşırtacak şeylere imza atabiliyorlar aklım almıyor.

Bana göre en uygun kadro şu:

Rode (Burak)

Castillo...............................Bongonda

Abdülkadir

Kuco............Onazi

Mas........Durica..........Uğur.........Pereira

Onur

İcabında çek Abdül'ü sağa ortaya Yazıcı ve ya Sosa. Ya da Yazıcı/Sosa ortaya Abdül sağa. Aslında çok varyasyon var da öyle kadrolarla çıkıyoruz ki kendi kendimizi kitliyoruz bence.
    Hakan KULAÇOĞLU: "Sabırlı, sistemli ve ekonomik, tüketen değil üreten bir Trabzonspor oluşturmak."
    Murat

Ahmet Taşçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Göbek kucka - Onazi olursa olursa kanatlar da Abdul ve castillo olursa Sivası çok rahat yeneriz ama bakın görün Rıza hoca saçmalamaya devam edicek.

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Eskişehir

Alıntı My Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takım savunmamız kötü. Savunma sadece bek ve stoperlerle olmaz. Orta saha ve forvet hattı oyun disiplininden kopmamalı. Savunma görevini de yerine getirmeli ama...

Hocam sen de artık Allahını seversen acayip acayip işler yapma ya. Anlayamadığım herkesin gördüğünü bu hocalar nasıl göremiyor da her seferinde bizleri şaşırtacak şeylere imza atabiliyorlar aklım almıyor.

Bana göre en uygun kadro şu:

Rode (Burak)

Castillo...............................Bongonda

Abdülkadir

Kuco............Onazi

Mas........Durica..........Uğur.........Pereira

Onur

İcabında çek Abdül'ü sağa ortaya Yazıcı ve ya Sosa. Ya da Yazıcı/Sosa ortaya Abdül sağa. Aslında çok varyasyon var da öyle kadrolarla çıkıyoruz ki kendi kendimizi kitliyoruz bence.
    2 tane geri dönmeyen kanat oyuncusu ile ezerler bizi başkanım. Hele orta saha hava hakimiyeti yokları oynayan bu orta sahayla badem oluruz

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

bu kadro da pogba-modric orta sahası olsa bile yine gol yer bu defans ile

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ortasahada Okay-Onazi oynar bence...

Nereden
    Eskişehir

Onur, Pereira, Uğur, Durica, Mas, Okay, Onazi, Yusuf, Castillo, Damdoy, Burak.

Bu kez Damdoy'u kanatta oynatacaktır, oynaması lüzumdur.

Adem Akyüz' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Tehlikeli maç. Beraberlik kokan bir maç bence.
    571-1071-1299-1461-1923-1967
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Nereden
    Eskişehir

Alıntı Adem Akyüz' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tehlikeli maç. Beraberlik kokan bir maç bence.
    Hadi canım, ciddi olamazsın

Nereden
    Trabzon

Alıntı Fatih Öztürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hadi canım, ciddi olamazsın
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Onur, Pereira, Uğur, Durica, Mas, Okay, Onazi, Yusuf, Castillo, Damdoy, Burak.

Bu kez Damdoy'u kanatta oynatacaktır, oynaması lüzumdur.
    Bu kadro iyi bence de ama Damdoy 2.forvet gibi oynayacak.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Nereden
    Ankara

Alıntı Mehmet BAŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sivasspor maçına ilişkin değerlendirme yapmadan önce Osmanlıspor maçının küçük bir değerlendirmesini yapalım.
    Bazı provokatörleri ayrı tutarsak; Osmanlıspor maçının ilk yarısında iyi futbol oynandığı konusunda fikir birliği var.
    Yine Sosa'nın oyuna girişi ve özellikle 3-3'ten sonra takımın ciddi manada kötü oynadığı da herkes tarafından kabul ediliyor.
    İyisi ile kötüsüyle dün akşam 4-3 kazandık ve Sivasspor maçına geldik. Peki dün akşam kazanmamıza neden olan neydi?
    Bana göre maçı bize kazandıran özellikle 3. bölgede başta N'Doye olmak üzere Castillo, Burak ve Yusuf'un etkili oyunuydu.
    Pek bahsedilmedi ama dün akşam Pereira&Mas üçüncü bölgede fazlasıyla etkili oldu. Özellikle Mas'ı ileride görmek beni şaşırttı!
    Dün akşam sahada en zayıf olduğumuz yer orta saha idi. İlk yarı Bero, ikinci yarı da Sosa bu bölgeyi zayıf düşürdüler.
    Nitekim maç içerisinde hızlı geçilen orta sahalar bu tezimi destekliyor diyebiliriz. Orta sahada sadece Onazi çırpıntı diyebiliriz.
    Her ne kadar üç gol yesek de akan oyunda defans oyuncularından kaynaklı bir sıkıntı yaşamadık. Bu manada hepsi iyiydi.
    Fakat duran toplarda iki golde de ön direkteki oyuncuyu boş bırakmak büyük acemilik, büyük sorumsuzluktu!
    Genel olarak baktığımda mevcut kadroda Durica & Uğur ikilisinin bozulmaması gerektiğini düşünüyorum.
    Aynı şekilde sakatlık ve cezalı olmadıkça Pereira ve Mas'ın da oynatılması gerekir.

Maç içerisinde oyuncuları tek tek ele alacaksak...

1.Onur'un ortalama bir performans gösterdiğini düşünüyorum. Ayrıca Özer'in şutunu çıkarması ise maçın kırılma anıydı.

2.Durica ve Uğur'un da ortalama bir performans gösterdiğini düşünüyorum. Kendilerine pek fazla iş düşmedi. Durica toparladı.

3.Pereira ve Mas'ın hücum katkısı bence gayet yeterliydi. Özellikle Pereira çok iyi maç çıkardı. Attığı iki gol tebessüm ettiriyor

4.Orta sahada kötü olmamıza rağmen ayakta kalmaya çalışan tek isim Onazi idi. Fakat o da vasat düzeyde oynadı.

5.Bero ve Sosa'nın kötü bir 45 dk. geçirdiğini söylemek yanlış olmaz. (Fakat Sosa önceki maçlara göre daha diriydi)
    Bero'nun da pres, koşu ve defans yapmak dışında bir katkısını göremiyoruz. Bu da oyuncunun sorgulanmasına neden oluyor.

6.Y.Yazıcı ilk 45 dakika fazlasıyla iyiydi. Fakat daha sonrasında oyundan düştü. Attığı gol, ince pasları ve dokunuşları muazzamdı!

7.Castillo bence ilk yarıda takımımız adına en etkili futbolcuydu. Fakat takımla birlikte o da düştü. Haftaya ilk 11'de diyebiliriz.

8.N'doye tartışmasız maçın yıldızı diyebiliriz. Attığı gol ve asist dışında takım oyununa ciddi katkı verdi. Çok beğendim.

9.İki gol atmasına rağmen Burak'ın fizik olarak ciddi anlamda aksağını söylemek lazım. Maalesef fizik olarak hazır değil.
    Fakat Burak her ne kadar fizik olarak hazır olmasa da son vuruş becerisi ve gol bölgelerindeki tecrübesi ile fark yaratıyor.
    Mesela aynı şekilde Sosa'da hazır değil fakat skor ve asist yapamadığı için fazlası ile göze batıyor. İşte buna Burak farkı diyorum!

Tüm bu şartlar düşünüldüğünde Sivasspor maçında Bero'nun kesilip Okay veya Kucka'dan birinin oynaması garanti diyebiliriz.
    Bir sakatlık veya aksilik olmazsa defans hattında yine Pereira, Uğur, Durica ve Mas'ın oynaması %100 gibi duruyor.
    Burak, N'doye, Castillo ve Yusuf'tan oluşan hücum hattının bu maçta bozulacağını asla düşünmüyorum. Zira çok iyilerdi.
    Bu isimleri kim zorlar? En çok Abdülkadir zorlar gibi duruyor. Açıkçası Rıza Hocanın Abdülkadir'i yedek bırakmasına kızıyorum.
    Maçın gidişatına göre de diğer yedek oyuncular oyuna girebilir. Benim fikirlerim böyle. Bakalım Rıza Hoca'nın tercihleri nasıl olacak.
    harika yorum. böyle gerçekçi ve mantıklı yorumlar görmek şaşırtıyor beni.

herkesten naçizane ricam yorumların hayallerle karşılaştırılmamasıdır.

adam tutup mevcut kadroya 4 değişiklik yapıp kadro böyle olmalı diyor. bu adamın yorumunu nasıl ciddiye alayım.

veya kadroya tutup bongonda yazıyor. keşke twitter gibi istediğim adamı silebilsem diyorum kendi kendime.

Nereden
    Eskişehir

Kardeşim benim, okula devam herhalde. Allah zihin açıklığı versin
    Alıntı İsmail SARAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadro iyi bence de ama Damdoy 2.forvet gibi oynayacak.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Aynen kardeşim. Damdoy karakteriyle öndeki hücumcuların işini son derece kolaylaştırır. Senede 10 gol atsa bile 30 gollük karakter ve performans sergiler.
    Adebayor, Damdoy böyle adamların hastasıyım.

Nereden
    Trabzon

Kardeşim benim, okula devam herhalde. Allah zihin açıklığı versin

Aynen kardeşim. Damdoy karakteriyle öndeki hücumcuların işini son derece kolaylaştırır. Senede 10 gol atsa bile 30 gollük karakter ve performans sergiler.
    Adebayor, Damdoy böyle adamların hastasıyım.
    Yok abi ne okulu. Mezun olup atandım ben. Erzurum'da öğretmenlik yapıyorum
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Timur Bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

En iyisi bu başlığı yöneticiler kapatsın ve "Sivasspor'a nasıl puan kaptırırız?" adlı bir başlık açsın. Karşımızda İstanbul takımları, Antalyaspor, Bursaspor falan olsa bu çekince anlaşılır da yahu bu ezik büzük Sivasspor'u göklere çıkarmak zorunuza gitmiyor mu? Kone dışında elle tutulur gözle görülür hangi futbolcuları var?

Nereden
    Eskişehir

Yok abi ne okulu. Mezun olup atandım ben. Erzurum'da öğretmenlik yapıyorum
    Of of of of of yıllar ne çabuk geçti, hayırlı uğurlu olsun çok sevindim kardeşim

Nereden
    Trabzon

Of of of of of yıllar ne çabuk geçti, hayırlı uğurlu olsun çok sevindim kardeşim
    Eyvallah abi sağ olasın
    "AKÇAABAT SEBATSPOR"

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Bize karşı aslan kesilir bu Sivas. 2011'deki takım orada eze eze galip geldiydi. Hey gidi. Bunları her türlü yenmemiz lazım ama güvenemiyoruz ki takıma. Ah ah.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

Soner Albayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Doksan dakika boyunca ceza sahamıza gömülelim ve kontra ataklarla gol arayalım.

Ciddi söylüyorum bunu ve bunun utanılacak bir yanı yok. Takım ileriye gittiği zaman gol yiyoruz ve duruma çare bulamıyoruz.

Aklıma bundan başka bir strateji gelmiyor. Bu takım top falan oynayamaz.

alperrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Alıntı champions Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yusuf'u şu maçta oynatırsa hocanın futbol bilgisinden şüphe ederim. Geride sağlam durup kanatlarda hızlı adamlarla sonuca gitmeliyiz.

----Onazi-Kucka
    Castillo-Sosa-Bongonda
    --------Burak

Skora göre Abdülkadir, Okay, Roda ya da Ndoye düşünülmeli.
    kesinlikle katılıyorum..

ya bide gerçekten futboldan ve insan psikolojisinden anlamayanlar Sosa yı hemen silmiş..
    3 yıllık anlaşma yapmışız hemen nereye gönderiyoruz.. o kadar zenginmiyiz..

hala otelde kalıp , sahadaki görüntüsü vs. katılıyorum , inkar edilemez..ama o sonuç..
    sebebi ne o araştırlıp bulunmalı..
    yıldız oyuncuya çık oyna deyince olmuyor..
    1 hafta önce bu adam takım için elimden geleni yapacam diye demeci var..

maçtan önce mide spazmından dolayı idmana çıkmadı..

maçta bir atağı durdurmak için eksik yakalanmıştık doğru yaparak..sarı kart gördü..

adamın enerjismi yeterli değil , oynadığı yerimi yadırgıyor yoksa takımda arkadaşımı yok..
    galibiyet golüne dahi sevinmemesi aidiyet duymadığını gösteriyor..(işte bu kötü) maçta memur gibi oynaması ..sadece oynayım paramı alıyım durumu var buda kötü..(bunu da sebebi takımdaki Burak , Onur , Yazıcı gibi oyuncuların özel ilgilenmesi gerektiğini gösteriyor..oda olmazsa başkan veya yönetimin takıma abilik yapsın diye görevlendirdiği Mehmet yılmazın çözüm araması lazım..

sonuçta bu adam gurbette ve yalnız..

ama tüm iyi niyetli yaklaşımlara rağmen şehiri , kulübü , taraftarı beğenmiyorum tavrı olursa
    o zaman defolupgitsin..

...............................................

Sosa bjk de hep 10 numarada oynamış (az da olsa orta sağ)
    arkada atiba ve oğuzhan
    kanatlarda töre ve olcay var..
    5 gol 8 asist
    7 gol 12 asist le oynamış

bu bilgileri dikkate almak lazım..

........................................

inanın bende böyle düşünüyorum..
    birçok kişide söylüyor..
    takım kadro kalitemiz fb den ve gs den iyi(birçok bölgede)
    ve bu taraftara özgüven veriyor veya vermesi lazım..
    bu futbolcuların hpsi bizim..
    doğru kadroyu bulduğumuzda çok ivmeleneceğiz..

NDoye tukakaydı neoldu şimdi baştacı..
    anlık söylemler oyuncuyada kulübede zarar verir..
    samanyolu yerine rafet el romanın şampiyonluk için yazdığı şarkısı söylenebilir:..metehants

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)