Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 59 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yabancı Olmasın!!

Nereden
    İstanbul

Standart Yabancı Olmasın!!

Ben bu düşüncelerimi daha önce bazı topiclerde açıklamıştım ama herkesin dikkatini çeksin diye yeni bir topic açıyorum..
    Artık kilitlenirse kilitlensin..

Yabancı oyuncu Trabzon için her zaman sorun olmuştur. Bize yararlı olan yabancılar bir elin parmaklarını geçmez. Geri kalan yabancı oyuncuların bazıları kaçtı, bazıları mutsuzdu, bazılarıyla da fifalık olduk. Ayrıca bize gelen yabancı oyuncuları maliyeti de genellikle yüksek oluyor. Altyapıdan yetişen oyuncuların önüne geçtikleri de bi gerçek.Artık milli takıma 3 ten fazla oyuncu veremiyoruz.. Peki hala neden devam ediyor bu yabancı sevdası?..
    İlk şampiyonluklarımızın yabancı oyuncusuz geldiğini göz önünde bulundurursak artık özümüze dönmenin zamanı gelmedi mi sizce de?.. Artık altyapıya yönelmemiz gerekmiyor mu?.. Artık yabancı oyuncu en fazla 3 olacak şekilde bir kadro kurmamız gerekmiyor mu?..
    Bir daha Szymek, Lange, Rada olaylarını yaşamak istemiyorsak, yabancı oyuncu sevdasından vazgeçelim. Altyapıdan yeni yıldızlar çıkartalım.. Türk oyuncuların önüne geçilmesin!
    Bu konuda bi kampanya düzenleyelim.. Gerekirse klübe e-mail yağdıralım.. Yönetimde tanıdığı olanlar da bu konuyu açsın.. Ben Trabzonda yabancı istemiyorum!!
    Konu Mehmet Fırat tarafından (01.01.2007 Saat 14:12 ) değiştirilmiştir.

Ertan 51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde

yabancı olmasın biraz uçukta 3 yabancı tam isabet olur.fakat 3 yabancıda kaliteli ve yıldız olmalı takıma direk katkı yapacak oyunun gidişatını değiştirebilecek takıma puan ve puanlar kazandırabilecek 3 yabancı.yoksa bizim takımda da olduğu üzere var 6 7 yabancı içinde çat pat verim aldığın sadece yattara onun dışındakiler ortada.gene iş geliyor iyi yönetilip yönetilmediğine dayanıyor yabancın olmayacaksa yerlinin kalitelisini alacaksın sorarım ben size hangi kaliteli yerliyi alabilir bizimkiler.alamaz.bizde burda bol bol hayal kurarız.
    Şike yapanın,şikecileri kollayanın,şikeye şike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasını versin inşallah.

bordo61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

yabancı olmasın fikrinden artık kurtulmamız gerek ya ne demek yabancı olmasın kaç başarılı takımının kadrosu full yerli elbette yerli hatta yerlinin yerlisi olmasını bizde isteriz ancak gunumuz futbolunda ne bu mumkun nede bunu gerçekleştirmeniz munkun birileri cevap olarak eski donemleri belirtirse baksın eski donemlerde sadece bizde mi yabancı oyuncu yoktu yoksa kimse de mi yabancı yoktu futbol gelişti biz hala yerli yabancı kavgasındayız.Yabancıların yarar saglamıyorsa birşeyleri yanlış yapıyoruz diye dusuneceğimize yabancı almayalım diyoruz demiyoruz ki futbolumuz niye boyle geriledi niye alt yapıdan topcumuzu cıkmıyor aslında dusunuyoruz ama icraaata gelince kimseden ses cıkmıyor alt yapı alt yapı die bas bas bagıranlar genc futboluncunun bi hatasında tum ailesine başlıyo sövmeye yabancı bir futbolcu hata yaptıgında olacak o kadar diye geciyoruz.Sorun yabancılarda değil sorun bizde değer veremiyoruz genclerimize futbolumuza değer versek o aldıgımız yabancılardan daha iyi oynarlar yabancılarda oturur klubede macı izler.Ama bizim yaptıgımız bişi yapmadan her şeyi istemek herkesin fikrine saygılıyım arkadaşınkine de sozlerim birisini incittiyse afffola ozel değil genel konuşmaya çalıştım saygılar
    Biz sevdadır Trabzon , yorozundan başlayıp ziganasında bitmeyen

Nereden
    İstanbul

bende bu düşünceye karşıyım işte neymiş efendim şampiyonluklarımız yabancısız gelmiş şunu dersiniz anlarım altyapıya önem verelim genç oyunculara daha fazla şans verelim onları destekleyelim ama yabancıya hayır demek şu anki futbolda çok yanlış bi düşüncedir 25 sene önce yaşananları bugüne örnek gösteremeyiz bugün gösterin bu şekilde avrupada başarılı olan takım yok böyle bi takım onlar geçmişte kaldı

bu düşüncenin aksine ben belirli krtiterler getirilerek yabancı sayısının artmasını yada serbest olması gerektiğini düşünüyorum neler olabilir bu kriterler serbest olduğunu düşünürsek takımlar kadrolarında en az 6 tane altyapıdan oyuncu barındıracak ilk 11de en az 3 yerli oyuncu olacak yabancılarda milli takımda oynamış olma zorunluluğu getirilecek bu maddeler çoğaltılabilir

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

bilbao nasıl yapıo işi nasıl yürütüyo o zaman arkadaş haklı olabilir pardon haksız çünkü bilbao da bilbao dışından oyuncu yok yıldızları şamp liginde mücadele etmiş olması da cabası diyeceksiniz şampiyon olmuyor....peh!sanki biz çok oluyoruz!!!

Nereden
    İstanbul

Alıntı champions Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bu düşünceye karşıyım işte neymiş efendim şampiyonluklarımız yabancısız gelmiş şunu dersiniz anlarım altyapıya önem verelim genç oyunculara daha fazla şans verelim onları destekleyelim ama yabancıya hayır demek şu anki futbolda çok yanlış bi düşüncedir 25 sene önce yaşananları bugüne örnek gösteremeyiz bugün gösterin bu şekilde avrupada başarılı olan takım yok böyle bi takım onlar geçmişte kaldı

bu düşüncenin aksine ben belirli krtiterler getirilerek yabancı sayısının artmasını yada serbest olması gerektiğini düşünüyorum neler olabilir bu kriterler serbest olduğunu düşünürsek takımlar kadrolarında en az 6 tane altyapıdan oyuncu barındıracak ilk 11de en az 3 yerli oyuncu olacak yabancılarda milli takımda oynamış olma zorunluluğu getirilecek bu maddeler çoğaltılabilir
    bence yabancı 3 tane yeter. zaten sen de demişsin kardeşim altyapıya önem verilmiyor diye.. benim demek istediğim de bu.. yabancıya harcanacak para altyapıya harcansın..

Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı mehmetf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence yabancı 3 tane yeter. zaten sen de demişsin kardeşim altyapıya önem verilmiyor diye.. benim demek istediğim de bu.. yabancıya harcanacak para altyapıya harcansın..
    Benim yazımda benzerleri var ama sen direk yabancı alınmasın demişsin be abicim
    Konu bordo61 tarafından (01.01.2007 Saat 15:03 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

şu gerçeği kabul etmek lazım.Trabzonun aldığı 5 yabancıdan anca 1 i güzel çıkıyor. Diğerlerine boşu boşuna para kaptırıyoruz..Bu riske girmeye ne gerek var...

BDiler61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

gönderilim o zaman yattarayı stepanovu ve diğerlerini şu anda türkiye liginde başarı sağlayan takımları hangi oyuncuların taşıdığına bakın
    SAMPIYONLUGU GETIRIN BIZE
    CANIMIZI VERELIM SIZE

madheart61--->BDiler61

Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı madheart61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gönderilim o zaman yattarayı stepanovu ve diğerlerini şu anda türkiye liginde başarı sağlayan takımları hangi oyuncuların taşıdığına bakın
    aslında bu durumada kendi kendimizi getirdik yabancıya bağımlı olduk
    Alıntı bordo61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yabancı olmasın fikrinden artık kurtulmamız gerek ya ne demek yabancı olmasın kaç başarılı takımının kadrosu full yerli elbette yerli hatta yerlinin yerlisi olmasını bizde isteriz ancak gunumuz futbolunda ne bu mumkun nede bunu gerçekleştirmeniz munkun birileri cevap olarak eski donemleri belirtirse baksın eski donemlerde sadece bizde mi yabancı oyuncu yoktu yoksa kimse de mi yabancı yoktu futbol gelişti biz hala yerli yabancı kavgasındayız.Yabancıların yarar saglamıyorsa birşeyleri yanlış yapıyoruz diye dusuneceğimize yabancı almayalım diyoruz demiyoruz ki futbolumuz niye boyle geriledi niye alt yapıdan topcumuzu cıkmıyor aslında dusunuyoruz ama icraaata gelince kimseden ses cıkmıyor alt yapı alt yapı die bas bas bagıranlar genc futboluncunun bi hatasında tum ailesine başlıyo sövmeye yabancı bir futbolcu hata yaptıgında olacak o kadar diye geciyoruz.Sorun yabancılarda değil sorun bizde değer veremiyoruz genclerimize futbolumuza değer versek o aldıgımız yabancılardan daha iyi oynarlar yabancılarda oturur klubede macı izler.Ama bizim yaptıgımız bişi yapmadan her şeyi istemek herkesin fikrine saygılıyım arkadaşınkine de sozlerim birisini incittiyse afffola ozel değil genel konuşmaya çalıştım saygılar

Bartuğ13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

hiç yabancı oyuncu olmaması saçma olur ama altyapıdan gelen tolgayı oynatmak yerine onunle eşdeğer olan jafersonu oynatmak gibi saçmalıkların da önüne geçmek lazım.
    bence de altyapıya önem verip,kendi yıldızımızı kendimiz yetiştirirken bir kaç yabancı ama çok kaliteli oyuncuyla kadromuzu zenginleştirmeliyiz.tamamen olmamakla beraber görüşe katılıyorum
    HADDİNİ BİLEN MERTTİR,VATAN BÖLÜNMEZ TEKTİR,CUMHURİYET İÇİNDE CUMHURİYET KURAN NAMERTTİR!NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

SERHAT KIRKAYAK,BÜNYAMİN KAHRİMAN,AHMET MUHAMMET DEMİREL VE MESUT KELEŞ!SİZİ HİÇ UNUTMAYACAĞIZ!21.12.2009

Takım tutmak farklı, adam tutmak farklı...

Nereden
    Kuzey Amerika

Alıntı shooter13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç yabancı oyuncu olmaması saçma olur ama altyapıdan gelen tolgayı oynatmak yerine onunle eşdeğer olan jafersonu oynatmak gibi saçmalıkların da önüne geçmek lazım.
    bence de altyapıya önem verip,kendi yıldızımızı kendimiz yetiştirirken bir kaç yabancı ama çok kaliteli oyuncuyla kadromuzu zenginleştirmeliyiz.tamamen olmamakla beraber görüşe katılıyorum
    kimin gorusune kadeşim ?

Ankara İl Temsilcisi Sönmez Özlü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Vallahi şu anki takıma baktığımızda Yattara ve Stepanov haricindeki yabancıların pek bir işe yaramadıpını görüyoruz. Hadi bunlara Marcelinho'yu da ekleyelim..

Demek ki neymiş... Yabancı kontenjanını sonuna kadar doldurmak gerekli değilmiş. Bütün yabancıların çok yetenekli ve kaliteli olacaksa doldur bu kontenjanı. Aksi hâlde ne gereği var yabancı futbolcuya? Uyum sorunudur, gitmek istemesidir vs...

Benim kanaatim de üç dört yabancının yeterli olacağı yönünde. Sırf kontenjan doldurmak için yabancı transferi yapmak saçmalık.
    "Trabzonluluktan aldığım zevki hiçbir şeyden almadım. Belki FM... Ama yok lan, Trabzonluluk daha güzel..."

Ali Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

yabancı sayısı serbest olsun...ama milli takımlarında en az 20 kez oynamış olma zorunluluğu getirilsin...
    "Ya biz 2010-2011 Şampiyonluk Kupasını alacağız, ya da o bizi"...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    U.Sadıkoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

abi öyle olursa lig her yıl belli takımlar arasında geçer

Nereden
    İstanbul

Alıntı O_F_L_U_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi öyle olursa lig her yıl belli takımlar arasında geçer
    şimdi belli olmayan takımlar arasında mı geçiyo

POYRAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Yabanci olmali bence. Mesela bugün Yattara'yi yollasak yerine hangi yerliyi aliriz? Aldigimiz yerli Yattara gibi olabilir mi? Yabanci alinmali ama cöplük haline gelmis yabancilar degil.
    Bizim çektiğimiz, adamlığın bedeli.

zahido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Yahu herkesin dilinde bi Radadır gidiyor. Bneim bildiğim bu adamı başka bi yabancı futbolcu almak istediğimiz içimn kovarcasına bu takımdan gönderdiğimizdir. Bunun szyemek ile ne alakası var Kalintvichsevle Radayı karıştırıosunuz gibime geliyor..
    "İnandığı gibi yaşamayan, yaşadığı gibi inanmaya başlar"

Punisher-61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

türk futbolcular aliyoruz hepsi iyi mi cikiyor????????????????
    altyapidan sanki cikan her futbolcu yildiz oluyor..

Akli dengesi yerinde olan ve futboldan anlayan Yönetim trabzona gelsin, bak o zaman takim nasil sampiyonluga oynuyor
    1967den beri Trabzonspor Ezer Gecer

Forumdan Uzaklaştırılmıştır

ne diyeyim b en size! simdi elestirsek benim düsüncemdir saygi duy onaylamiyorsanda dersin! küfretsek ceza yeriz! anlatsak yanlis oldugunu anlamayacaksiniz zaten XXXXX ne diyeyim allah iyiligini versin....
    Konu Kaya tarafından (01.01.2007 Saat 19:37 ) değiştirilmiştir.

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@guera Sakin olurmusun arkadaşım.İnsanlara ne küfretmeye nede taskafalı demeye hakkın var.

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

katılıyorum selman sana arada bi dogru konusuyorsun
    "t®ß" Biz TRABZON'luyuz; Susarsak Güneş Doğar, Konusursak Ay yanar, İsyanımızda Kıyamet Kopar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Uzun yıllar yönetimlerin almış olduğu yanlış kararlardan dolayı yabancı oyunculardan verim alamadığımız bir gerçektir. Fakat bunun çözümü "yabancı olmasın" demek değildir. Yabancı oyuncu mutlaka olmalıdır. Sayısı konu dışı, yorum yapmak istemiyorum.

Özellikle Türk futbolcularının heyecanlı ve tedirgin futbol yapısı, yabancı oyuncuları zaruri kılar düşüncesindeyim.
    “Her kim kendini kıymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Beytullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

yabancı dusmanı kaya
    "t®ß" Biz TRABZON'luyuz; Susarsak Güneş Doğar, Konusursak Ay yanar, İsyanımızda Kıyamet Kopar

Egemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

hepsi kaliteli olacak, işini yapacaksa 3 5 8 yabancı olması beni hiç ilgilendirmez..
    Hadi eyvallah..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)