Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bolaman-Perþembe Otoyolu Açýldý...

unyelimetin - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Yaþ
    50

Standart Bolaman-Perþembe Otoyolu Açýldý...

Bolaman-Perþembe Otoyolu Açýldý…

Karadeniz Sahil Yolu Projesi kapsamýnda inþa edilen ve Türkiye'nin en uzun kara yolu tünelinin de bulunduðu Bolaman-Perþembe Güzergâhý araç trafiðine açýldý.

Kurban Bayramý ve yýlbaþý dolayýsýyla trafiðin yoðunlaþtýðý sahil yolunda kar yaðýþý ve buzlanma sebebiyle sýk sýk maddi hasarlý ve yaralamalý trafik kazalarý yaþanmasý üzerine Ordu Valiliði ile Karayollarý Bölge Müdürlüðü bir çalýþma yaptý. Varýlan karar gereðince yolda kar temizleme çalýþmasý yapýldý ve otoyol gece saat 21.00 itibariyle Ordu Valisi Said Vakkas Gözlügöl tarafýndan trafiðe açýldý.

Vali Gözlügöl, beraberinde Ordu Jandarma Komutaný Kd. Albay Nevzat Yýldýz, Ordu Emniyet Müdürü Sezai Boran, Karayollarý 7. Bölge Müdürü Abdülkadir Uraloðlu ve diðer yetkililerle birlikte Ordu güzergahýndan baþlayýp Bolaman'dan çýkmak suretiyle yolu ulaþýma açtý. Vali Gözlügöl, burada yaptýðý açýklamada sahil yolu üzerinde bayram ve kar sebebiyle trafik kazalarýnýn arttýðýný, bu sebeple trafiðin rahatlamasý açýsýndan ani bir kararla otoyolu trafiðe açmaya karar verdiklerini söyledi. Vali Gözlügöl, "Bu yol Türkiye'nin gururudur. Halkýmýz son derece modern bir otoyola kavuþmuþtur. Bunun sevincini yaþýyoruz. Hayýrlý olsun. Herkese iyi bayramlar diliyorum" dedi.

Ýnþaatý 5 yýldýr devam eden, Fatsa'nýn Bolaman Beldesi'nden baþlayarak Ordu þehir giriþinde Kumbaþý mevkiinde biten 27 kilometrelik Bolaman-Perþembe otoyolunun trafiðe açýlmasýyla, Fatsa-Ordu arasýndaki tehlikeli virajlar artýk tarih oldu. 15 kilometresi asfalt, 4 bin 600 metresi 5 ayrý tünel, 7 bin 487 metresi viyadük ve köprülerden oluþan Bolaman-Perþembe otoyolunun hizmete girmesiyle 42 kilometre olan Ordu-Fatsa arasý 27 kilometreye, 50 dakika süren ulaþým zamaný ise 20 dakikaya düþtü. Güzergah üzerinde toplam uzunluklarý yaklaþýk 810 metre olan Kuzbökü, Asarkaya, Kadýoðlu ve Tekkebak tünelleri ile 3 bin 780 metre uzunluðunda Türkiye'nin en büyük kara tüneli olan 'Nefise Akçelik Tüneli' bulunuyor. Çalýþmalar için bugüne kadar 410 milyon dolar harcandýðý yolun resmi açýlýþýnýn ocak ayý sonunda Baþbakan Recep Tayyip Erdoðan tarafýndan yapýlacaðý bildirildi.

hizmettv.com.tr
    __________________________________________________ _______________________________________

Bir rüya gerçekleþti yaklaþýk 1.5 saat süren Fatsa-Ordu karayolu 25 dakikaya indi.

Her dönem önemli bakanlar ve baþbakanlar çýkaran karadeniz bölgesi bugüne kadar bu durumdan hiç bir þekilde faydalanamamýþtýr.Ülkemizin hemen her bölgesindeki karayollarý yenilendiði halde en yoðun tarihi ipek yolu geri plana itilmiþtir.Bugün ise gelinen nokta karadeniz bölgesinin deniz ile iliþkisinin kesilerek sahil otoyolu projesi ile kayadeniz olmasýdýr.

Ancak en olumlu olay olarak görülen 40 km.'ye yakýn tehlikeli virajlardan oluþan ve yaklaþýk 1.5 saat süren Bolaman-Perþembe arasýnýn tünellerle ulaþýma açýlmasýdýr.Doðrusu ben bu projeyi görebileceðimi sanmýyordum.Bir çok arkadaþ belki artýk karayolunu kullanmýyor,özellikle Ýstanbul'daki arkadaþlar havayolunu tercih ediyorlar.Ancak karayolu ile gelecek arkadaþlara müjde olsun.Bu yol ile bizler artýk Trabzonspor'umuzun maçýna daha rahat gidip geleceðiz,hem zamandan hem yakýttan kar edeceðiz,en önemlisi virajlarýn oluþturduðu tehlikelerden kurtulmuþ oluyoruz.Umarým hayýrlý olur.

Meraklýlarýna,uzun saçlý abimizi bilmiyorum ama eski yol üzerindeki köfteciler yeni yol üzerinde mekanlarýný hazýrlamýþlar.Damak tadýmýzdan da geri kalmayacaðýz yani.

Haydi hayýrlý yolculuklar.
    ÜNYE TRABZONSPORLULAR DERNEGI-2003

eys_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Yaþ
    38

Yaz döneminde de resmi olarak açýk olmasa da yol kullanýmdaydý.(bilenler tarafýndan)Hayýrlý olsun...
    Her daim TRABZONSPOR!
    Türkiye Kyoto'yu imzaladý
    "7"

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Lapina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42

1,5 saat gidip o guzellikleri gormegi yeglerim.Yaktilar yiktilar sahilleri..Yakip yikamadiklarindan da bizi mahrum etmeye calisiyorlar.Volkan KONAK abi gordun mu? Artik Uzun Saclinin orda cay icmeye kimse ugramaz..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Evet gelirken ordan geldik. Bir tüneli var neredeyse 5 km
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

macka61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

hayýrlý olsun ama o güzel karadenizi n güzelliðni yok edecekse bu yollar ben 24 saat bile olsa giderim

Muhalif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

Oh be Uzun saçlý çaycýya yazýk olsa da bildim bileli yüreðim aðzýmda geçtiðim o 45 km nin atýl duruma düþmesine sevindim ne yalan söyleyim.. Bitmez bu yol diyordum ama bitmiþ sonunda.. Hayýrlý olsun..
    #7 King of Kings

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

uzun saçlý ayarlamýþtýr yerini onsuz olurmu

sonunda kurtulduk kamyonun arkasýna takýlýp gitmeden
    ama ne yalan söyliyim seviyodum o bolaman virajalarýný

Serap - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Alýntý Muhalif Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Oh be Uzun saçlý çaycýya yazýk olsa da bildim bileli yüreðim aðzýmda geçtiðim o 45 km nin atýl duruma düþmesine sevindim ne yalan söyleyim.. Bitmez bu yol diyordum ama bitmiþ sonunda.. Hayýrlý olsun..
    aynen öle çok korkardým bende ordan.. sevindim bende haber için teþekkürler

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Kul - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    39

Sanýrým Bolmanan'da en son çileyi ben çektim.. Perþembe günü 3.5-4 saate yakýn petrol kuruðu bekler gibi bekledik.. 1 gün önce tüneli açsalar rezaleti görmemiþ olurduk.. Yeni tünel tüm Karadenizlilere hayýrlý olsun..
    Bmn|Bursa | Trabzonsporlular Birliði

golebshera - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

Sanýrým yoldan ilk geçenlerdenim.. Bayram tatili için perþembe gecesi trabzona geliyordum. Yeni yola girdiðimizi görünce heyecanlandým, duygulandým, bu günleride mi görecektik diye düþündüm.

Hayatýmýzý kolaylaþtýracak hizmetleri ne devletten, ne baþkasýndan görmeye alýþýk deðiliz çünkü.. Ýnsan haklarý ve demokrasi savunucusu da deðilizki, Batýlýlar bastýrsýn, devlet hizmet getirsin..

Cefakar Karadenizlileriz biz, kendi iþimizi kendimiz görür, þikayet etmeyiz. Devletin en has evlatlarý biziz. Bu yolu çoktan hakretmiþtik gerçi, gene de çok sevindirici bir durum..
    SADECE DÝK DURAN, CESUR BÝR TRABZON..

Þuayip Aydýn - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    35

Alýntý A-LeeCool Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sanýrým Bolmanan'da en son çileyi ben çektim.. Perþembe günü 3.5-4 saate yakýn petrol kuruðu bekler gibi bekledik.. 1 gün önce tüneli açsalar rezaleti görmemiþ olurduk.. Yeni tünel tüm Karadenizlilere hayýrlý olsun..
    gecmiþ olsun ali abicum neyse herkez kurtuldu...
    Kiminle Gezdigimize,Kimlerle Arkadaþlýk Ettigimize Dikkat Etmeliyiz! Çünkü Bülbül Güle, Karga Çöplüge Götürür:

Egemen - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    39

hayýrlý olsun..
    Hadi eyvallah..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Taner Gündoðdu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    39

bolu tünelinide açtýlar mý yol iyice kýsalacak uçak firmalarý düþünsün artýk
    Ben Kuzeyin Oðlu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikanýn Baþkenti! Ben TRABZONUM, BÝZ TRABZONSPORUZ!!!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erdem Keser - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

ah be kamyonlarin pesinde az gitmedik o yoldan ama ne kadar cins kamyoncu varsa bize denk geliyodu insan bi kenara gecip yol verir yaaa arkada var 1 kilometre kuyruk herif hala oyun oynar gibi gidiyo

Eyüphan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Oh be ya kurtulduk bolamandan
    BMN TRABZON

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)