Hesaplipazar
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Bolaman-Perembe Otoyolu Ald...

unyelimetin - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    29.05.2004
    Nereden
    Ordu
    Ya
    46

Standart Bolaman-Perembe Otoyolu Ald...

Bolaman-Perembe Otoyolu Ald…

Karadeniz Sahil Yolu Projesi kapsamnda ina edilen ve Trkiye'nin en uzun kara yolu tnelinin de bulunduu Bolaman-Perembe Gzergh ara trafiine ald.

Kurban Bayram ve ylba dolaysyla trafiin younlat sahil yolunda kar ya ve buzlanma sebebiyle sk sk maddi hasarl ve yaralamal trafik kazalar yaanmas zerine Ordu Valilii ile Karayollar Blge Mdrl bir alma yapt. Varlan karar gereince yolda kar temizleme almas yapld ve otoyol gece saat 21.00 itibariyle Ordu Valisi Said Vakkas Gzlgl tarafndan trafie ald.

Vali Gzlgl, beraberinde Ordu Jandarma Komutan Kd. Albay Nevzat Yldz, Ordu Emniyet Mdr Sezai Boran, Karayollar 7. Blge Mdr Abdlkadir Uralolu ve dier yetkililerle birlikte Ordu gzergahndan balayp Bolaman'dan kmak suretiyle yolu ulama at. Vali Gzlgl, burada yapt aklamada sahil yolu zerinde bayram ve kar sebebiyle trafik kazalarnn arttn, bu sebeple trafiin rahatlamas asndan ani bir kararla otoyolu trafie amaya karar verdiklerini syledi. Vali Gzlgl, "Bu yol Trkiye'nin gururudur. Halkmz son derece modern bir otoyola kavumutur. Bunun sevincini yayoruz. Hayrl olsun. Herkese iyi bayramlar diliyorum" dedi.

naat 5 yldr devam eden, Fatsa'nn Bolaman Beldesi'nden balayarak Ordu ehir giriinde Kumba mevkiinde biten 27 kilometrelik Bolaman-Perembe otoyolunun trafie almasyla, Fatsa-Ordu arasndaki tehlikeli virajlar artk tarih oldu. 15 kilometresi asfalt, 4 bin 600 metresi 5 ayr tnel, 7 bin 487 metresi viyadk ve kprlerden oluan Bolaman-Perembe otoyolunun hizmete girmesiyle 42 kilometre olan Ordu-Fatsa aras 27 kilometreye, 50 dakika sren ulam zaman ise 20 dakikaya dt. Gzergah zerinde toplam uzunluklar yaklak 810 metre olan Kuzbk, Asarkaya, Kadolu ve Tekkebak tnelleri ile 3 bin 780 metre uzunluunda Trkiye'nin en byk kara tneli olan 'Nefise Akelik Tneli' bulunuyor. almalar iin bugne kadar 410 milyon dolar harcand yolun resmi alnn ocak ay sonunda Babakan Recep Tayyip Erdoan tarafndan yaplaca bildirildi.

hizmettv.com.tr
    __________________________________________________ _______________________________________

Bir rya gerekleti yaklak 1.5 saat sren Fatsa-Ordu karayolu 25 dakikaya indi.

Her dnem nemli bakanlar ve babakanlar karan karadeniz blgesi bugne kadar bu durumdan hi bir ekilde faydalanamamtr.lkemizin hemen her blgesindeki karayollar yenilendii halde en youn tarihi ipek yolu geri plana itilmitir.Bugn ise gelinen nokta karadeniz blgesinin deniz ile ilikisinin kesilerek sahil otoyolu projesi ile kayadeniz olmasdr.

Ancak en olumlu olay olarak grlen 40 km.'ye yakn tehlikeli virajlardan oluan ve yaklak 1.5 saat sren Bolaman-Perembe arasnn tnellerle ulama almasdr.Dorusu ben bu projeyi grebileceimi sanmyordum.Bir ok arkada belki artk karayolunu kullanmyor,zellikle stanbul'daki arkadalar havayolunu tercih ediyorlar.Ancak karayolu ile gelecek arkadalara mjde olsun.Bu yol ile bizler artk Trabzonspor'umuzun mana daha rahat gidip geleceiz,hem zamandan hem yakttan kar edeceiz,en nemlisi virajlarn oluturduu tehlikelerden kurtulmu oluyoruz.Umarm hayrl olur.

Merakllarna,uzun sal abimizi bilmiyorum ama eski yol zerindeki kfteciler yeni yol zerinde mekanlarn hazrlamlar.Damak tadmzdan da geri kalmayacaz yani.

Haydi hayrl yolculuklar.
    NYE TRABZONSPORLULAR DERNEGI-2003

eys_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.09.2004
    Nereden
    Gaziantep
    Ya
    34

Yaz dneminde de resmi olarak ak olmasa da yol kullanmdayd.(bilenler tarafndan)Hayrl olsun...
    Her daim TRABZONSPOR!
    Trkiye Kyoto'yu imzalad
    "7"

Forumdan Uzaklatrlmtr Lapina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    10.11.2004
    Ya
    39

1,5 saat gidip o guzellikleri gormegi yeglerim.Yaktilar yiktilar sahilleri..Yakip yikamadiklarindan da bizi mahrum etmeye calisiyorlar.Volkan KONAK abi gordun mu? Artik Uzun Saclinin orda cay icmeye kimse ugramaz..

Trabzonspor Kongre yesi
    Cafer KILISOY - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    41

Evet gelirken ordan geldik. Bir tneli var neredeyse 5 km
    ODT'l bir hocann Trabzonspor atksyla dolaan Trabzonsporlular hakkndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarn sevgisi, derdi bir baka. TRABZONSPOR onlar iin bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a ksemez, kzamaz ondan utanamazlar nk o zaman ehirlerine ksm, ehirlerinden utanm olurlar''

macka61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.04.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    32

hayrl olsun ama o gzel karadenizi n gzellini yok edecekse bu yollar ben 24 saat bile olsa giderim

Muhalif - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.06.2004
    Nereden
    Hatay
    Ya
    42

Oh be Uzun sal aycya yazk olsa da bildim bileli yreim azmda getiim o 45 km nin atl duruma dmesine sevindim ne yalan syleyim.. Bitmez bu yol diyordum ama bitmi sonunda.. Hayrl olsun..
    #7 King of Kings

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    03.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    31

uzun sal ayarlamtr yerini onsuz olurmu

sonunda kurtulduk kamyonun arkasna taklp gitmeden
    ama ne yalan syliyim seviyodum o bolaman virajalarn

Serap - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.10.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    38

Alnt Muhalif Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Oh be Uzun sal aycya yazk olsa da bildim bileli yreim azmda getiim o 45 km nin atl duruma dmesine sevindim ne yalan syleyim.. Bitmez bu yol diyordum ama bitmi sonunda.. Hayrl olsun..
    aynen le ok korkardm bende ordan.. sevindim bende haber iin teekkrler

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kul - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    01.06.2004
    Nereden
    Bursa
    Ya
    35

Sanrm Bolmanan'da en son ileyi ben ektim.. Perembe gn 3.5-4 saate yakn petrol kuruu bekler gibi bekledik.. 1 gn nce tneli asalar rezaleti grmemi olurduk.. Yeni tnel tm Karadenizlilere hayrl olsun..
    Bmn|Bursa | Trabzonsporlular Birlii

golebshera - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.07.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    38

Sanrm yoldan ilk geenlerdenim.. Bayram tatili iin perembe gecesi trabzona geliyordum. Yeni yola girdiimizi grnce heyecanlandm, duygulandm, bu gnleride mi grecektik diye dndm.

Hayatmz kolaylatracak hizmetleri ne devletten, ne bakasndan grmeye alk deiliz nk.. nsan haklar ve demokrasi savunucusu da deilizki, Batllar bastrsn, devlet hizmet getirsin..

Cefakar Karadenizlileriz biz, kendi iimizi kendimiz grr, ikayet etmeyiz. Devletin en has evlatlar biziz. Bu yolu oktan hakretmitik geri, gene de ok sevindirici bir durum..
    SADECE DK DURAN, CESUR BR TRABZON..

uayip Aydn - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.11.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    32

Alnt A-LeeCool Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Sanrm Bolmanan'da en son ileyi ben ektim.. Perembe gn 3.5-4 saate yakn petrol kuruu bekler gibi bekledik.. 1 gn nce tneli asalar rezaleti grmemi olurduk.. Yeni tnel tm Karadenizlilere hayrl olsun..
    gecmi olsun ali abicum neyse herkez kurtuldu...
    Kiminle Gezdigimize,Kimlerle Arkadalk Ettigimize Dikkat Etmeliyiz! nk Blbl Gle, Karga plge Gtrr:

Egemen - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.09.2004
    Nereden
    zmir
    Ya
    35

hayrl olsun..
    Hadi eyvallah..

Trabzonspor Kongre yesi
    Taner Gndodu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.11.2004
    Nereden
    stanbul
    Ya
    35

bolu tnelinide atlar m yol iyice ksalacak uak firmalar dnsn artk
    Ben Kuzeyin Olu, sen Bizans Torunu! Ben Asaletin Rengi, Sen Entrikann Bakenti! Ben TRABZONUM, BZ TRABZONSPORUZ!!!

Trabzonspor Kongre yesi
    Erdem Keser - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.02.2005
    Nereden
    stanbul

ah be kamyonlarin pesinde az gitmedik o yoldan ama ne kadar cins kamyoncu varsa bize denk geliyodu insan bi kenara gecip yol verir yaaa arkada var 1 kilometre kuyruk herif hala oyun oynar gibi gidiyo

Eyphan - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon

Oh be ya kurtulduk bolamandan
    BMN TRABZON

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)