Sayfa 13 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci ... 3 11 12 13 14 15 SonuncuSonuncu
Toplam 352 adet sonuctan sayfa basi 301 ile 325 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: UEFA Avrupa Uluslar Ligi

TSemih61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı İ. SARAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yusuf istim üstünde, formu yakalamış. Böyle adamı oynatmamak için insan mal olmalı. Senelerdir aynı şey oluyor. İstanbulun abuk sabuk oyuncuları 11 oynuyor, bizim adamlar piyasada yok. Geçen yılın en iyi kalecisi yedek, Avrupa ligine damga vuran adam yedek. Mahmut, Nazım, Çalhanoğlu, Kenan vs 11 oynuyor. Vallahi billahi gitmem ben olsam. Milli takıma gram sempatimiz kalmıştı onu da bitirdiler. Şenol hoca bunu yapıyor bir de.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Abi haklısın fakat Yusuf'un daha ciddi problemleri var. Oyun zekası aşırı düşük yeteneğine ihanet ediyor bence. 3 yıldır aynı şeyleri yazıyorum kendisi hakkında bazen düzelecek gibi oluyor ama tekrar eski haline dönüyor. Asıl mevkisi ne kafasında onu netleştirmeli. Oraya koyulunca da çıkıp çatır çatır oynayacak. Mesela forvet mi oynamak istiyorsun al oyna ama o mevkilerin tüm gerekliliklerini yerine getireceksin. Olay budur. Lille hocası da saha içi mental zayıflığından dolayı oynatmıyor Yusuf'u, halbuki Jonathan David'den falan çok daha yetenekli. İstenilenleri yerine getiremiyor, oyun karakteri de olmadığı için bocalıyor sahada.

Bence bu arkasındaki ekiple yollarını ayırmalı çocuğa kafayı yedirmişler.

Allah aşkına yerine oynayan çöp ne yapıyor? Yusuf sarhoş çıksa sahaya o heriften iyi oynar.

Hocam biliyorum zaten Yusuf saf yetenek ama futbol aklıyla birleştiremiyor bu yeteneğini. Çocukta değişik bi kafa yapısı var ben çözemedim. Şu 2 maçta oyuna girdikten sonra yaptıkları hiç iyiye işaret değil.

Şu gelişime ve değişime direnme olayı var bir de. Yıllardır sırtı dönük top kontrol etmeyi öğrenemedi şimdi ise kontrol edebiliyor ama dönüp gidemiyor beyin error veriyor ayaklarına dolaştırıyor. Dönüşleri yapamıyor mesela halbuki hücum oyuncusuysan yapmak zorundasın. Sırf bu yüzden hücum hattında oynatılmıyor zaten.

Yusuf'a ciddi bir tavsiyem var. Sahada nefes kontrolünü öğrensin daha sağlıklı kararlar vermeye başlar. Bir de oyun planı oyun karakteri oluştursun kendine o zaman heyecan yapmayı bırakır. Bu tabii düzenli olarak bir mevkide oynayarak gelişebilecek bir şey. Bir de topa odaklanmak yerine rakibe odaklanmayı öğrensin bunu da bilmiyor. Topa fazla bakarsan oyundan koparsın sahada olup biteni okuyamazsın.

Bunlar yetenekten bağımsız zihinsel problemleri. O yol gösteren abileri bunun beynini ne saçmalıklarla dolduruyor acaba.
    Konu TSemih61 tarafından (19.11.2020 Saat 00:49 ) değiştirilmiştir.

acan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Serkan, istanbul takımımda oynasa idi bugün 11 di.
    Oynamasına bile gerek yok yedekte oturuyor olsaydı bugün 90dk oynamıştı. Abi Berkay kim ya sen Fransayı devirmiş Kaan'ı yedek bırakıyorsun ayıptır.

Çağatay96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Neyse hep derdim bu macarlar onceden cok kotuydu itibarlari sifirdi. Geldi yine gectiler o gunlerden. Farki da acmislar.

Siradakilerin letonya makedonya kosova olcagini dusunurdum.

Ondan sonra da Andorra filan artik. Bakalim olurmu

Doğukan Uçan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

şenol güneş istifa et.

türk futbol tarihinin en büyük loseri açık ve net

Nereden
    Trabzon

Milli takıma da Şenol Güneş Sendromu sirayet etmiş. Allah kurtarsın Hele yaşlılıkta aman aman
    " Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür. "
    İnce Zeka --> Sadri Şener --> Yıldırım Demirören
    İnce Zeka --> Ağaoğlu --> Alt Yapı Fetişizmi

Nereden
    Ankara

Alıntı Doğukan Uçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şenol güneş istifa et.

Şenola gelene kadar ne adamlar var istifa etmesi gereken
    En büyük Trabzon

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Rusya devreye 4-0 geride girmiş, kazanırsan lidersin. O arada bizim yapacağımızı Macaristan yapıyor, 2 oyuncu değiştirip baskıyla başlıyor 2. yarıya. Adamlar hak etti. En azından futbolu biliyorlar. Adamlar direk sonuca gitti. Biz örneklemek gerekirse Newton oyunu oynadık. Oynuyor gibi gözüküyoruz ama aslında bir şey yaptığımız yok.

jairzinho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı TSemih61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Yusuf şuan hiçbir pozisyonda oynayamaz. Sebebi mental eksiklikler. Samimi söylüyorum sahadaki bazı hareketlerinden sonra direkt kadro dışı bırakırdım sen git kafanı topla gel şu hareketlerini bir hesaba çek öyle gel karşıma derdim.

Yusuf'a tavsiyem nefes kontrolünü öğrensin ve oyunu daha iyi okumak için günde 10 saat maç izlesin. Çok amatör hareketler sergiliyor sahada. Mental yapısına övgüde bulunuluyor ama bir futbolcunun asıl mental sağlığı sahada belli olur Yusuf o konuda rezalet ötesi yıllar öncesinden gelen bir sorun.

Mesela nereye basacağını bilmemek ciddi futbol bilgisi kıtlığına işaret. Ama ben bunun sebebini biliyorum akıl verenleri sen hücum oyuncusunun defans yapmazsın gol atmaya odaklan demiş yıllardır bu kafada gidiyor. Lille hocası bunu değiştirmek için baya uğraştı sırf bu yüzden sürekli farklı görevler verdi ama Yusuf acayip cahil bir insan değişime direniyor. Yoksa 8 numara başladığı yerde kendini zorlaya zorlaya 10 numaraya itelemezdi. Sahada da sırf ben 10 numarayım ayağına koşmuyordu bizde. Akıl verenleri kimse onlara merhaba bile dememesi kariyeri açısından hayırlı olur.
    sanırım sen yazıcıyı ömür ile karıştırıyorsun hocam,yazıcı topla yetenekleri üst seviye olan bir oyuncu değil dar alanda,

etkili bir sol ayağı var ve golü koklayan bir profil,

ronaldo kariyerine açık oyuncusu başladı ama yetenekleri kısıtlı idi o pozisyon için,sonra ne oldu? forvete evrildi,bunların boyu uzun,haliyle dar alan becerileri kısıtlı oluyor,

lille de yazıcı çift forvetten biri olarak oynadı son dönemde,orta saha oyuncu profili renato sançez dir,lille deki,izliyorsun ,fark yaratıyor,bu profil orta sahadır hocam,yazıcı değil

bunun mentallikle alakası yok,oyuncu profili denen bişey var,ronaldo kısıtlı yetenekleri olan çalım atamayan oyuncu ama müthiş bir bitirici,ona topu getiriyorlar ve bitiriyor,yazıcıyıda bu şekil kullanmak gerekiyor
    2024-2025 SEZONU FATİH TEKKE YÜKLENİYOR ...

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Almanya

Şikeyi örtbas eden herkes ve her kurum batmaya mahkumdur.
    Bazı insanlar, seninle sadece boş zamanlarında konuşurlar. Bazı insanlar ise seninle konuşmak için zamanını ayırırlar.
    Elazığ'lı.

Sefaenes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Yensen lider olarak A gurpa cikacaksin ama.biz herzaman aksini yapariz. S.G istanbul takimlaro yedeklerini alson oynatsin
    Yardimci Hoca dan asla Td olmaz. (Tecrübesini cök yasadik)

Asbaskan dan da Baskan olmaz ( onu da yasiyoruz)

Nereden
    Bursa

Alıntı jairzinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım sen yazıcıyı ömür ile karıştırıyorsun hocam,yazıcı topla yetenekleri üst seviye olan bir oyuncu değil dar alanda,

etkili bir sol ayağı var ve golü koklayan bir profil,

ronaldo kariyerine açık oyuncusu başladı ama yetenekleri kısıtlı idi o pozisyon için,sonra ne oldu? forvete evrildi,bunların boyu uzun,haliyle dar alan becerileri kısıtlı oluyor,

lille de yazıcı çift forvetten biri olarak oynadı son dönemde,orta saha oyuncu profili renato sançez dir,lille deki,izliyorsun ,fark yaratıyor,bu profil orta sahadır hocam,yazıcı değil

bunun mentallikle alakası yok,oyuncu profili denen bişey var,ronaldo kısıtlı yetenekleri olan çalım atamayan oyuncu ama müthiş bir bitirici,ona topu getiriyorlar ve bitiriyor,yazıcıyıda bu şekil kullanmak gerekiyor
    Yazıcı hiçbir zaman forvet oynamadı 8 numara olarak başladı 10 numaraya evrildi şimdi de yardımcı forvet deniyor. Fatih Terim sağ kanatta bile oynattı sağ açık değil direkt sağ kanat. Şenol Güneş direkt ortasahanın ortasında oynattı bir ara. Bir futbolcu tek başına forvet oynayamıyorsa forvet denemez zaten ona. Bu yüzden de güvenilip orada oynatılmıyor. Kimse öyle çift forvet oynamıyor zaten günümüz futbolunda.

Mevkisiz oyuncu olmak iyi bir şey değil. Pozisyon kovalayıp gol atmaya çalışmak seni ileriye taşımaz.

Yanisi şu; Yusuf oyun zekasını geliştirip takıma daha faydalı skorer bir 10 numara profiline bürünmeli. Fiziğini geliştirdi, atletikliğini kaybetti oyun zekası yerinde saydı. Hızlı düşünme doğru karar verme sıfır çocukta.
    Konu TSemih61 tarafından (19.11.2020 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

forvetin arkasındaki 5 liyi ful yetenek koyacaksın aga,bunu yapan takımlar pas oyununa geçiyor,daha yakın dönemde bunu gördük,gs ve başakşehir

cenk tosun,yazıcı,kenan karaman dan sadece 1 i oynar tek forvette,ben yazıcıyı oynatırım,çünkü son vuruş yeteneği daha iyi

defansın önündeki 6 numara taylan yada berkay özcan olur,iki tane iyi 6 numaran var aga,okaylarla mahmutlarla ne oyalanıyorsun

6 numaranın önüne diz 4 tane yetenekli klas oyuncuyu paslaşsınlar aga,elimizde de böyle oyuncu bolluğu var,irfan can,emre kılınç,hakan çalhanoğlu,deniz türüç,hatta efecan karaca

ozan tufan övülüyor ama ideal yetenekli 8 numara değil bence,klas ayak değil aga,büyük futbol oynamak istiyorsan yetenek enjekte edeceksin ilk 11 e

diğer türlü eksik kadrosu ile vasat takım olan macarlar seni zorlanmadan yeniyor,

Hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

20 maçtır namağlup lig lideri Milan için 'Eski Milan değil' klişesini bırakalım artık. Hakan sene sonu MANU veya Juve'ye giderse ne denecek acaba.
    Çalhanoğlu'nun milli takım konsantrasyonu ve kadrodaki rolü tartışılır da biraz Avrupa futbolu takip edin be abi.

hamikarakaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

gs türk oynatmıyor fb'nin oynattığı türkler yıllardır kendi takımında oynadığı gibi milli takımda oynamıyor bkz: gökhan, emre, semih, caner, ozan, volkan.. beşiktaş'ta yetiştirmiyor. biz de saçma sapan yabancılara para verip kendi gençlerimizi çıkartmamaya başladık. yazık. allahın başakşehirinden geliyor 3-4 tane türk hepsi de ligdeki gibi kollanmadığı için kötü görünüyor. euro 2020'ye böyle bir 11 ile gitmemiz lazım ne olursa olsun:

uğurcan
    zeki-çağlar-merih-caner
    taylan-ozan-ömür
    cengiz-burak-hakan
    BABAMIZDAN MİRAS KARADENİZ FIRTINASI

Nereden
    İstanbul

ideal 11 im (4-1-4-1)

-------------------uğurcan-----------------------

zeki------merih--------çağlar--------cemalisertel

--------------------taylan-------------------------

cengiz------ömür-------irfancan--deniztürüç

--------------------burak------------------------

alternatif 11 im 4-1-4-1

----------------------------mert-----------------------------

gökhangönül---kaan ayhan----ozan kabak----emre taşdemir

----------------------------berkayözcan------------------------

efecankaraca-----hakançalhan-----ozan tufan--cenk tosun

------------------------------yusuf yazıcı--------------------

caner erkin profili devri oyuncular bitti aga

Nereden
    İstanbul

https://www.transfermarkt.de/spielbe...ericht/3330681

macar oyuncuların tm değerlerine bakın,böyle vasat bir takıma karşı ön liberosuz ve bol yetenekli oyuncu ilk 11 leri ile oynayacaksın hocam

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Mert'in saçma sapan pası adamların çok doğru koşuları bizim stoper ikilisinin batırışları. Özellikle Merih'in yanlış yere yönelmesi...
    Onu bilmem de senin hep övdügün Kabak patladi... böyle yer tutmasini bilmeyen, sahada yabanci gibi dolasan, fuzuli yere olmadik toplara atlayip ziplayan mal bir topçu az bulunur... yâhu avrupa liglerinde alt ligleri de hesâba katarsak 1 senedir en fazla gol yiyen takimlar arasinda ilk 3'e girecek olan schalke takiminin genelde as stoperi herif, ama degeri 29m€ da yok efendil liverpool istiyormus da, biz 2 maç üst üste 5+5 gol yesek takimin degeri yariya düser...
    hatirladigim 2 pozisyon var, sonlara dogru, orta sahada rakibine kosarak daannkk daldi, hakem avantaja birakti, sonra yine benzer bir sey yapti faul çaldi hakem rakibe... Matuidi gibi af edersiniz ey insanlar, sipastik gibi hareketleri var gicik oluyorum dövesim var çocugu.... mal midir nedir yaa, rahatsiz...
    Alıntı Hakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 maçtır namağlup lig lideri Milan için 'Eski Milan değil' klişesini bırakalım artık. Hakan sene sonu MANU veya Juve'ye giderse ne denecek acaba.
    Çalhanoğlu'nun milli takım konsantrasyonu ve kadrodaki rolü tartışılır da biraz Avrupa futbolu takip edin be abi.
    tartisilmaz, resmen berbat... verdigi mesaj da açik "hocam terim olmazsa millî takimi sabote ederim" , açik ve net...
    herife mikrofon veriyorsun ya banko oyuncuyum diyor ya terim güzellemeleri yapiyor cinconu yaliyor... gibtirsin gitsin
    adrese teslim ortalari paslari biliyor, ama nedense millî takimda saçma sapan seyler yapiyor, üst üste saçma sapan sekilde ön direge mal mal orta kesti golü yedirdi en son...
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Nereden
    Fransa

Kabak ayrica her topa atladigi için kendi kalesine atiyordu az daha 70-80'lerde.. az baksa etrâfina bilir ki kornere atmaya gerek yok topu...
    Yedigimiz ilk golde de çevre kontrolü yapmadigi için midir ya da kafasi basmadigi için midir bilmem, gitti rakibin geldigi yerden uzaklastirmaya çalisti topu, diger tarafa atsa gol mol olmayacak.... berbat topçu, fizigi var baska bir zurnasi yok

Nereden
    Bursa

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onu bilmem de senin hep övdügün Kabak patladi... böyle yer tutmasini bilmeyen, sahada yabanci gibi dolasan, fuzuli yere olmadik toplara atlayip ziplayan mal bir topçu az bulunur... yâhu avrupa liglerinde alt ligleri de hesâba katarsak 1 senedir en fazla gol yiyen takimlar arasinda ilk 3'e girecek olan schalke takiminin genelde as stoperi herif, ama degeri 29m€ da yok efendil liverpool istiyormus da, biz 2 maç üst üste 5+5 gol yesek takimin degeri yariya düser...
    hatirladigim 2 pozisyon var, sonlara dogru, orta sahada rakibine kosarak daannkk daldi, hakem avantaja birakti, sonra yine benzer bir sey yapti faul çaldi hakem rakibe... Matuidi gibi af edersiniz ey insanlar, sipastik gibi hareketleri var gicik oluyorum dövesim var çocugu.... mal midir nedir yaa, rahatsiz...

tartisilmaz, resmen berbat... verdigi mesaj da açik "hocam terim olmazsa millî takimi sabote ederim" , açik ve net...
    herife mikrofon veriyorsun ya banko oyuncuyum diyor ya terim güzellemeleri yapiyor cinconu yaliyor... gibtirsin gitsin
    adrese teslim ortalari paslari biliyor, ama nedense millî takimda saçma sapan seyler yapiyor, üst üste saçma sapan sekilde ön direge mal mal orta kesti golü yedirdi en son...
    Ben aslında Ozan Kabak'ı eleştiriyordum evet dediklerine katılıyorum hocam çok özgüvenli bir çocuk ama henüz 20 yaşında daha iyi bir takıma giderse 2 senede first class topçu olur. Ben geçen ay Rusya maçında çok iyi oynadıktan sonra övgüler düzmüştüm gerçekten efsane oynamıştı.

Bizim milli takım stoperlerini çözmek mümkün değil. Acaba haksızlık mı ediyoruz diye düşünmüyor değilim çünkü çok fazla oyunun içindeler çok fazla müdahalede bulunuyorlar o yüzden konsantrasyonları da çabuk dağılıyor diye düşünüyorum. Direkt stoperleri suçlamak istemiyorum yani takımı da göz önünde buludurmak lazım. Ben milli takım oyuncularını aşırı irdeliyordum çünkü stoper hata yapmaz gibisinden saçma sapan bir anlayış yerleşmişti foruma. Dünyada bir tek hata yapan stoper hatta oyuncunun Hüseyin Türkmen olduğunu düşünüyorlardı halbuki görüyoruz işte dünyada her stoper en az Türkmen kadar hata yapıyor hatta daha fazlasını. Hüseyin'e kafayı takan ruh hastası bir güruh var çocuk bunlara bir şey etmiş sanırım uğraşıp duruyorlar. Her neyse konumuz bu değil.

Şuana kadar en standart ve iyi performansı Kaan Ayhan gerçekleştirdi ama 1. stoperdir diyemiyorum çünkü pandemi sonrası oyuncu performanslarında aşırı dalgalanmalar olmaya başladı. Şuan kimin hangi formda olduğu belli değil bu durum sezon sonuna kadar sürer. Avrupa Şampiyonasında en formda olan oyuncular oynar.

Bu arada Ozan sürekli oyunu okumaya ve önceden sezip müdahaleler yapmaya çalışıyor yani büyük takım stoperinden de öte dünyanın en iyi 5 stoperi olmaya oynuyor eleman. Böyle oynayan Pique vardı yani öyle ihtiyatlı olayım ceza sahasını savunayım mantığı yok Ozan'da. Yani yer tutmasını da elbet bilir ama bunu tercih etmiyor. Bu yüzden her topa atlıyor ve savunmayı önde kurmaya çalışıyor. Yerleşik de oynar yani istese.

Diyeceğim o ki Ozan'da acayip potansiyel var doğruya doğru ama adamın hatalarına kimse sesini çıkarmıyor genç çocuktur deniyor. Öyle bir ortamda tabii ki gelişir. Bu oyun tarzı aslında dünyanın en iyi kulüplerine cuk oturur. City Barcelona falan çok uygun çocuğa.

Mesela Lenglet Barcelona'ya geldiğinde acayip çöp stoperdi 3 senedir oyunu öğrenmeye ve gelişmeye çalışıyor. Günümüzde stoperler oynayarak gelişiyor özellikle büyük takım stoperleri. Öyle hazır oyuncuyu alıp getireyim olayı pek kalmadı. Barcelona daha önce de Umtiti'ye futbolu öğretmişti dünyanın en iyi 3 stoperinden biriydi sakatlanmadan önce. Ozan da bu profilde bir futbolcu o potansiyele erişir mi bilemem ama bu mentalitede bir oyuncu büyük kulüplere kapağı atarsa o fırsatı değerlendirir diye düşünüyorum yani kariyeri hep yükselen grafikte olur.

Nereden
    Bursa

Şunu da belirtmek lazım milli takım stoperlerimiz hep elinden gelenin fazlasını vermeye çalışıyorlar çünkü göze girmek zorundalar forma rekabeti çok yüksek.

Şimdi diğer mevkilere bakın hangisinde forma rekabeti var? Hepsi formayı garanti görüyor. Bir tek Kenan kendini kasıyor çünkü ilk yedeğe çekilecek olan o.

Yine aynı şekilde Ozan Tufan'a forma şansı geldi ve köpek gibi kastı kendini kariyerinin maçlarını oynadı milli takımda. Şimdi formayı garanti gördüğü için saldı kendini.

Mesela Umut Meraş. Hayatta milli takıma almam çünkü sorumluluk almaktan korkan aciz bir oyuncu takıma faydası yok fasulyeden bile değil. Savunmada belli bir standardı var diye tutuluyor kadroda ama Caner'i tercih ederim onun yerine. Caner milli takımın en çok isteyeni ve konsantrasyon problemi yaşamayan oyuncusuydu bu maçlarda. Diğer oyuncular da aynı mantıkla sahaya çıkmalıydı. Caner o kadar özverili oynadı ki son 20 dakika paslarındaki isabetsizlikten ne kadar yorulduğu ama yine de son gücüyle oynamaya çalıştığı görülüyordu. Bunları hoca da görmüştür tabii bir dahaki maçlarda gerekeni yapacaktır Caner'i oynatarak.

Nereden
    Ankara

Nihat özdemir istifaaaaa
    En büyük Trabzon

cyberentalpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı Doğukan Uçan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şenol güneş istifa et.

İnsan yaşlandıkça olgunlaşır.
    Şenol Güneş in milli oyuncu alma kriteri belli
    1- Başakşehir ve Fb nin yerlilerini al ki değer kazansın.
    2- Avrupaya bak. al
    3- Bjk ye kıyak olsun diye eski öğrencilerin başta olmak üzere al
    4- Ts den oyuncu almamak için maximum gayret et. Adını verdik yahu bu adamın biz. Hemen kaldırılmalı. Bu düşmanca yaklaşım neden.

Hangi menejerin aklı ile
    * fb de topa ayağı değmemiş nazım en kritik maçta oynar mı ? Göztepeki düşmekten kurtaran alparslan oynamaz mı mesela
    Nazım milli olursa Hüseyinde olur.
    * fb nin kiralık oyuncusu değerlensin diye oynar mı ? Deniz den bahsediyorum. fb ümidi kesmis. Deniz oynarsa parmak oynar emin olun. En az ozan kadar oynar hem de.
    * Berkay in milli olma sebebi Başakşehir mi ? Mesela serkan asan sürekli oynamasına ragmen milli olabilir mi
    Yusuf u neden 11 başlatmıyorsun da sıkışınca beni kurtar diyorsun. En formda adamdı
    * Cenk in ayağına top bildiğin milli maçlarda değiyor. Bakın sorloth türk olsa inanın yedek olurdu. O da almayınca göreceği tepkiden

Kısaca milli takımda başakşehir ve fb futbolcularını parlatmaya çalışılan bir anlayış var. Şenol da bunun ya maşası, ya da ortağı
    13 Vitor Hugo

cyberentalpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir

Alıntı serdaracıl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nihat özdemir istifaaaaa
    Önce milli takımı Amatör kümeye düşüren Şenol İstifa etmeli
    13 Vitor Hugo

Nereden
    Fransa

berkay'da da millet ne bulur bilmem, Türkiye'ye gelmeden almamizi istiyordum o ayri ama ondan beri gelisim göstermedi, basak'ta da son 10-20dk topçusu, girdiginde de miy miy saga sola bos paslar vermekten baska bir sey yaptigi yok... neymis berkay merkay ya birakin bu isleri yaa bos topçunun teki, formda olmayan Nuri Sahin = Berkay

Nereden
    Trabzon

Abi haklısın fakat Yusuf'un daha ciddi problemleri var. Oyun zekası aşırı düşük yeteneğine ihanet ediyor bence. 3 yıldır aynı şeyleri yazıyorum kendisi hakkında bazen düzelecek gibi oluyor ama tekrar eski haline dönüyor. Asıl mevkisi ne kafasında onu netleştirmeli. Oraya koyulunca da çıkıp çatır çatır oynayacak. Mesela forvet mi oynamak istiyorsun al oyna ama o mevkilerin tüm gerekliliklerini yerine getireceksin. Olay budur. Lille hocası da saha içi mental zayıflığından dolayı oynatmıyor Yusuf'u, halbuki Jonathan David'den falan çok daha yetenekli. İstenilenleri yerine getiremiyor, oyun karakteri de olmadığı için bocalıyor sahada.

Hocam biliyorum zaten Yusuf saf yetenek ama futbol aklıyla birleştiremiyor bu yeteneğini. Çocukta değişik bi kafa yapısı var ben çözemedim. Şu 2 maçta oyuna girdikten sonra yaptıkları hiç iyiye işaret değil.

Şu gelişime ve değişime direnme olayı var bir de. Yıllardır sırtı dönük top kontrol etmeyi öğrenemedi şimdi ise kontrol edebiliyor ama dönüp gidemiyor beyin error veriyor ayaklarına dolaştırıyor. Dönüşleri yapamıyor mesela halbuki hücum oyuncusuysan yapmak zorundasın. Sırf bu yüzden hücum hattında oynatılmıyor zaten.

Yusuf'a ciddi bir tavsiyem var. Sahada nefes kontrolünü öğrensin daha sağlıklı kararlar vermeye başlar. Bir de oyun planı oyun karakteri oluştursun kendine o zaman heyecan yapmayı bırakır. Bu tabii düzenli olarak bir mevkide oynayarak gelişebilecek bir şey. Bir de topa odaklanmak yerine rakibe odaklanmayı öğrensin bunu da bilmiyor. Topa fazla bakarsan oyundan koparsın sahada olup biteni okuyamazsın.

Bunlar yetenekten bağımsız zihinsel problemleri. O yol gösteren abileri bunun beynini ne saçmalıklarla dolduruyor acaba.
    Güzel yazmışsın son lille maçı beni şaşırtsada Yusuf un eksiklıkleri var.Oyunuda bozuyor.Şenol hoca kimseye torpil yapmaz.Rakipi hiç rahatsız edemiyor.Rakipten korktuğu için bazen saçmasapan fauller yapıyor.Yanlış giriyor.Sakatlıktan çıktı yavaş yavaş düzelecek.
    Bence bu arkasındaki ekiple yollarını ayırmalı çocuğa kafayı yedirmişler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)