Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Süreyya Ayhan'a Ömür Boyu Men...

Vegas
    Ziyaretçi

Standart Süreyya Ayhan'a Ömür Boyu Men...

TRT'nin spor haberlerin bakarken, Sureyya'dan ret adinda bir haber gordum. Tikladim okurken konunun antronurle ilgili oldugunu okudum ve haberin sonlarina dogruda anlayamadigim bolume rastladim. Yazida diyorki;

Federasyon baþkaný Terzi, milli atletin ABD kampýnýn 2 aylýk tutarýnýn, Türkiye'den ayrýlmadan önce kendisine peþin olarak ödendiðini, kalan 2 aylýk paranýn da hesabýna yatýrýldýðýný belirterek, "Süreyya Ayhan'ýn bundan sonraki kamp masraflarý da federasyon tarafýndan karþýlanacak" dedi.

Turkiye'de bu sporcu icin calisma alani olmasa birsey demiyecegimde, baska ulkelerden bile ulkemize antramana gelenler varken neden boyle birsey yapiliyor? Sprocunun bize kazandirdigi paranin yaninda bu 4 aylik masraf cok kucuk bir miktar belki ama neden gereksiz yere savurganlik yapiyor bu adamlar anlayaniniz varmi?

caykarali_erdal
    Ziyaretçi

Hehehe cok guzel bir soru ya guzel arkadasim acikca soylesene Paralari Yoksa Nasil Hortomluyacaklar bunlar vede bu zihniyet oldukca Turkiye ne altin madalyalar gorur'ur nede basari elde eder calan calana hortomluyan hortomluyana Turkiyede kosu pistleri (alanlari) yok olurmu canim Turkiye afrikadan'da beter cunku Afrikadan altin madalyacilar cikiyor ama Turkiyeden cikmiyor.

Nedeni acik ve net para hortomlamak dayin varsa isin oluyor ALLAH Korkusu olmuyan Kisiler oldukca hic bir sey degismez.

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

abi bu paralarý baþka türlü nasýl yiyecekler ki....herkes cennet vatanýmýz diyip duruyor ama iþ kampa falan gelince paralarý yemek için yurtdýþýna gidiyorlar iþte

Ertan 51 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niðde
    Yaþ
    54

kampý nerde yaparsa yapsýn benim açýmdan hiçte önemli deðil.allaha þükür bazý manevi deðerlerimizi kaybetmedik süreyya ayhan toplumun gözünden öyle bi düþtü ki kendini bitirdi bu dakkadan sonra istediði kadar rekor kýrsýn birincilik alsýn halk onu baðrýna basmayacaktýr.bu ülkede onca cefa çeken karýn tokluðuna spor yapan varken bu þahsýn daha aç gözlülük yapýp ülkemizi küçük düþürmeye çalýþmasý utanç verici.yazýklar olsun senin madalyalarýna ve baþarýlarýna allah sana akýl fikir birazda onur versin.

atalarýmýz bu konudada çok güzel bi söz deyivermiþler saðolsunlar ''insanýn kendi kendine yaptýðýný baþka kimse yapamazmýþ''sende kendine yaptýn geçmiþ olsun.
    Þike yapanýn,þikecileri kollayanýn,þikeye þike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasýný versin inþallah.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    hayat61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Süreyya Ayhan daha da batmakta aldýðý yanlýþ kararlarla.

VE SÜREYYA ÝÞÝNDEN DE KOVULDU!
    Eðitim uzmaný kadrosuyla Atletizm Federasyonu'nda çalýþan milli atlet Süreyya Ayhan Kop'un görevine son verildi. Dünya Atletizm Þampiyonasý'na katýlmayan ve izin almadan yurt dýþýna çýkan atlet, 02 yýlýnda Fikret Ünlü'nün Devlet Bakanlýðý döneminde uzman olarak görevlendirilmiþti.
    Sakatlýðý nedeniyle Temmuz ayýnda baraj yarýþý koþamayan ve bu nedenle Aðustos'ta Japonya'nýn Osaka kentinde baþlayan Dünya Atletizm Þampiyonasý'na katýlamayan milli atlet Süreyya Ayhan Kop, Atletizm Federasyonu personeli olmasýna karþýn, izinsiz olarak ABD'ye kamp yapmaya gidince, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüðü tarafýndan çalýþma akdine son verildi.

Federasyon tarafýndan personel olarak mesaiye gelmediði rapor edilen milli atlet, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüðü onayý ile iþinden çýkarýldý.

-ÝZNÝ BEKLEMEDEN TÜRKÝYE'DEN AYRILDI-
    Milli atlet Süreyya Ayhan Kop ve eþi Yücel Kop, 12 Temmuz tarihinde Atletizm Federasyonu'na yazýlý bir baþvuru yaparak, yurt dýþý kamp çalýþmalarý nedeniyle 1 yýllýk izin talebinde bulundu.

Kop çifti, federasyonun cevabýný beklemeden 16 Temmuz Pazartesi günü, kamp çalýþmalarýna baþlamak üzere ABD'ye gitti. Durumu GSGM'ye rapor eden federasyon yetkilileri, spor eðitim uzmaný kadrosuyla federasyon personeli olan milli atletin izinsiz olarak yurt dýþýna çýktýðýný ve iþe devam etmediðini bildirdiler. Bu geliþme üzerine de GSGM Personel Daire Baþkanlýðý, genel müdürlük onayý ile milli atletin görevine son verdi.

-AVUKATI TEBLÝGATI ALMADI-
    Süreyya Ayhan Kop'un avukatý, Atletizm Federasyonu tarafýndan kendisine verilen milli atletin görevden alýnma tebligatýný kabul etmedi.

Bunun üzerine tebligat, yurt dýþý yazýþma adresi ve telefonlarý federasyonda bulunmayan milli atletin, Ankara'daki mevcut adresine gönderildi.

Federasyondaki görevine izinsiz olarak gelmediði gerekçesiyle iþine son verilen milli atlet Ayhan Kop, 2002 yýlýnda Avrupa Þampiyonu olduktan sonra, Fikret Ünlü'nün Devlet Bakanlýðý döneminde, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Kemal Mutlu'nun onayýyla eðitim uzmaný olarak Atletizm Federasyonu'nda görevlendirilmiþti.
    “Nerelerin aktýðýný tek tek bildiriniz...” “Efendim, musluklar hariç her yan akýyor!"Artýk sadece musluklar akacak...
    Sizler var ya .....

Nebiye - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    51

Ya ben bu Süreyya Ayhan'ýn iþinden biþi anlamadým.
    Bi tuhaflýk var.
    Formunun zirvesindeyken,her þey gayet iyi giderken,bütün Türkiye arkasýndayken ne oldu birden.Yaptýðý kaprisler,fedarayonun yaptýðý inatlaþmalar.Gazetelerde çýkan haberler.Yani kim haklý kim bu iþi bu derecelere getirdi,kim karýþtýrdý bilemiyorum.Ama sonuç kötü oldu.
    Belkide haketti ama üzüldüm.

Trabzonspor Kongre Üyesi

Nereden
    Trabzon

süreyya kendisi olmayý bir türlü beceremedi.kendisine ve atletizme karþý profesyonel olamadý.
    bir hoca yada bir koca kendisinden çok þey beklenen bir sporcuya kendi egolarýný tatmin etmek için ancak bu kadar
    zarar verebilirdi.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Süreyya hala olanlardan baþkalarýný suçlayýp duruyor.Hiç kendinde hata yok(Bu birini hatýrlattý bana)Üzerimde baský var diyorsun(bu daçok tanýdýk) bunda senin hiç mi suçun yok?
    Wada nýn doping kontrolüne girmedin saçma sapan nedenler yaratarak ceza aldýn ve þu an sýký bir þekilde kontrol altýndasýn.
    Vestel sporsorluk anlaþmasýna uymadýðýnadan desteðini çekti ve haksýz yere aldýðýn paralarý geri istiyor(Gerçi vestelin alýþkanlýðý oldu bir parmak bal verip çekmek.Þuna 2.ligde olan(baskebolda) vestelsporu 1. lige çýkardýktan sonra yüzüstü býrakacaklarýný yada bir klüpe yamayarak bu geleneniðini sürdüreceðini düþünüyorum.)
    Türk milli Takýmý adýna yarýþmadýn kamp programýma uymuyor diye.Ceza alman gündeme geldi.Býrakýn zorlamayýn Osaka da gelecek hezimentte bahane aranýyor dendi.Ve kampýna devam ettin.
    Çok önem verdiðin Osaka öncesi sakatlandýn yarýþamadýn.Geçmek bilmeyen sakatlýðýn konusunda uyarýldýn dinlemedin.
    Yurt dýþýndan yeni hoca getirelim hem sen hem de Yücel Kop kendini geliþtirdin dendi kabul etmedin.
    Herkes sana takmýþ olduðunu idada ederken aldýðýn iznin sonucunu beklemeden gittin.Türkiye'de ki yazýþma süresini,aksilikleri göz önüne alarak çok önceden izin alman gerekirken yapmadýn.
    Ve hala senin hiç hatan yok.Dipe doðru giderken atletizmide beraber götürmeye çalýþýyorsun. Karþýlýklý suçlamalarla zaten yeterli destek görmeyen atletizm magazinleþerek küçülmeye devam ediyor.
    “Nerelerin aktýðýný tek tek bildiriniz...” “Efendim, musluklar hariç her yan akýyor!"Artýk sadece musluklar akacak...
    Sizler var ya .....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Süreyya savaþý
    Türkiye'ye Avrupa Þampiyonluðu yaþatan milli atlet Süreyya Ayhan Kop þok üstüne þok yaþamaya devam ediyor. Atletizm Federasyonu'ndaki spor eðitim uzmanlýðý görevine, izinsiz olarak ABD'ye kampa gittiði için son verilen milli sporcunun, þimdi de 2008 Pekin Olimpiyatlarý'na götürülmemesi gündeme geldi. Federasyon yetkilileri, sakatlýðý nedeniyle Dünya Atletizm Þampiyonasý'na katýlamayan Ayhan'ýn eþi ve antrenörü Yücel Kop ile ABD'de çalýþtýðýný ancak kendilerinin haberdar edilmediklerini söylediler. Süreyya'nýn durumunu bilmeleri gerektiðini belirten yetkililer, "Kendi olanaklarýyla çalýþsalarda bizim haberimiz olmalý. Süreyya'yý kazanmak istiyoruz ancak iþi yokuþa sürüyor. Böyle giderse Pekin'e götürmemiz imkansýz" açýklamasýný yaptýlar.

2 AYDA 2 KEZ DOPÝNG BASKINI
    Süreyya'nýn, Yücel Kop tarafýndan yanlýþ yönlendirildiðine dikkat çeken yetkililer "Olaðanüstü bir derece yapar ise o zaman düþünülür. Þu anda götürülme garantisi yok" görüþünü dile getirdiler. Bu arada Süreyya'ya doping için sýký takip var. Milli sporcumuza Dünya Anti Doping Ajansý (WADA) iki ay içersinde iki kez doping baskýný yaptý. WADA görevlileri, federasyondan Süreyya'nýn Amerika'daki adresini istedi. Ancak federasyon, adresi bilmediðini belirterek görevlileri milli atletin avukatý Osman Buldan'a yönlendirdi. Buldan'dan adresi alan görevliler, Süreyya'dan son olarak 5 gün önce doping numunesi aldý.
    Sizler var ya .....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    44

Süreyya Ayhan çok sinirli
    Atletizm Federasyonu tarafýndan spor eðitim uzmaný kadrosundan alýnan milli atlet Süreyya Ayhan Kop, ''Kiþisel sürtüþmelerden dolayý bir insanýn emeðinin elinden alýnmasý ne kadar doðru'' dedi.
    Kop, yaptýðý yazýlý açýklamada, her yýl olduðu gibi bu yýl da dilekçe vererek yurt dýþýnda kamp yaptýklarýný belirterek, ''Bu yýl da aynýsýný yaptýk. Her nedense bu sefer dilekçemiz kabul görmeyip iþten çýkarýlmýþým. Bu olay bizi çok üzdü. Ýþten çýkarýlmamam deðil, yetkililerin tutum ve davranýþý çok rahatsýz edicidir'' ifadelerini kullandý.

Milli atlet, açýklamasýnda þu cümlelere yer verdi:

''Almanya'da dünya þampiyonasý hazýrlýklarýmý sürdürürken sakatlandým ve þampiyonaya katýlamadým. Bu arada Almanya'da olimpiyat sporcu merkezinde 35 gün tedavi gördüm. Sakatlýðým tamamen olmasa da büyük ölçüde düzeldi. Bundan sonraki tedavimin ve kamplarýn devamý için ABD'de olacaðýmý kamuoyu ve federasyona bildirmiþtim. ABD'ye gitmeden yaklaþýk 20 gün önce federasyona verdiðim dilekçemde olimpiyatlara kadar ABD'de hazýrlýklarýmý sürdüreceðimi, masraflarýmý kendim karþýlayacaðýmý, sadece izinli sayýlmam konusunda bilgilendirdim. Bu süre içinde dilekçeme cevap alamadým.

ABD'de iken avukatýmýza iznimin kabul edilmediðini ancak ücretsiz izin talebinde bulunursam kabul edileceði bildirilmiþ. Bunun üzerine ücretsiz izin için dilekçemi gönderdim. Dilekçeme istinaden verilen cevapta benim sporu býrakýp görevime dönmem ve masa baþýnda oturup memurluk yapmam istenmiþtir. 02.10.2007 tarihinde öðreniyorum ki izinsiz yurt dýþýna çýkmam bahane edilerek kadromun iptaline gidilip iþten çýkartýlmýþým.

Önceki federasyon döneminde ve þimdiki federasyon döneminde, yurt dýþýna çýktýðýmýzda dilekçemizi federasyona verir yurt dýþý kampýný yapardýk. Bu sefer de aynýsýný yaptýk. Her nedense bu sefer dilekçemiz kabul görmeyip iþten çýkarýlmýþým. Bu olay bizi çok üzdü. Ýþten çýkarýlmamam deðil, yetkililerin tutum ve davranýþý çok rahatsýz edicidir.

Ben ülkeme Avrupa Þampiyonluðu, dünya ikinciliði, dünya kupasý þampiyonluðu sevinci yaþatmýþ bir sporcuyum. Kiþisel sürtüþmelerden dolayý bir insanýn emeðinin elinden alýnmasý ne kadar doðru. Federasyonun þu ana kadar yaptýðý en büyük icraat bu olsa gerek. Maddi imkanlarýmýzý sonuna kadar zorlayarak olimpiyatlarda ülkemizin bayraðýný dalgalandýrmak için yaptýðýmýz fedakarlýðýn karþýlýðý bu mu olmalýydý? Yapýlanlar bizi hiçbir zaman bezdirmeyecek, hedefimizden vazgeçirmeyecek. Yapýlanlarý kamuoyunun takdirine sunuyorum.''
    Sizler var ya .....

Nereden
    Samsun

Defolsun Gitsin , en nefret ettiðim sporcu,aslýnda sporcu da denmez! ben sporcunun Ahlaklýsýný severim

sömürdü Türkiyeyi bi yarýþ kazandý diye! ayrýca yuva yýkanýn yuvasý olmaz!
    Vasiyet ; Bordo Mavi mezar taþý
    ''NUFUS CÜZDANINDA TRABZON YAZIPTA ÝSTANBUL TAKIMLARINA GÖNÜL VERENLERLE GÖNÜL BAÐIMIZ OLMADIÐI GÝBÝ AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERÝR ''

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Sayýn yöneticilerimiz baþlýðý Süreyya Ayhan ve Sakandal tarzýnda bir þeyle deðiþtirirseniz daha iyi olur kanýmca..

Süreyya Ayhan'da doping!.. Ömür boyu ceza alacak!

Soner Sayýmlar

Avrupa Þampiyonu ve Dünya Ýkincisi milli atlet Süreyya Ayhan’a yapýlan son doping kontrollerinde numunelerinde 2 adet yasaklý madde bulundu.
    Olimpiyat hazýrlýklarýný ABD’de sürdüren milli atletin antrenman sýrasýnda kontrollerde bulunan WADA görevlilerinin aldýðý (A) numunesine yapýlan analizlerin de pozitif çýktýðý belirlendi.
    Süreyya Ayhan ve antrenörü Yücel Kop’un itirazý üzerine (B) numunesinin Kanada’da bulunan Doping Merkezi’nde yapýlan incelemede de sonuç pozitif çýkýnca, Milli sporcunun vücudunda doping maddesi olduðu kesinleþti.
    Ayhan’ýn idrar örneðinde 2 yasaklý madde tespit edilirken, bundan önce de doping numunesi vermediði için 2 yýl men cezasý alan milli sporcu, uluslararasý kurallara göre ömür boyu men cezasý alacak.

SÜREYYA AYHAN

Konu ile ilgili AA muhabirine yazýlý açýklamada bulanan Süreyya Ayhan ve Yücel Kop, "Aklý baþýnda olan hiç bir sporcu bu yasaklý maddeleri yarýþmaya 1 yýl kala kullanmaz, bize komplo kurdular" dedi.
    Ayhan Kop’un açýklamalarý þöyle:
    "Antrenörüm ve eþim Yücel Kop’un yönetiminde ülkemizi yýllardýr hasretini çektiði baþarýlara ulaþtýrdým. Golden ligler, Universiad, Akdeniz oyunlarý Avrupa ve Dünya atletizm þampiyonalarýnda ülkemi baþarýyla temsil ederek, madalyalar aldým. Ülkemizde atletizm bayanlarda ilk ve tek altýn madalyayý kazanan sporcu olma onurunu taþýyorum. 2004 senesinin baþýndan itibaren Türkiye spor çevrelerinde bayanlarýn spor yapmasýna karþý olan kiþiler belirdi. Ayný yýl WADA ile aramýzda geçen tartýþma ile ilgili kural ihlali (Adeta doping yapmýþým gibi) benim 2 sene ceza almamla sonuçlandý. Bu olayda yanýmda ne atletizm federasyon baþkaný Mehmet Terzi, ne de genel müdür Mehmet Atalay’ýn desteðini göremedim. Buna raðmen ülkemize hizmet etmek ilkesinden þaþmadým. Bu cezanýn bitimine kadar kamplarýmýzý yurtdýþýnda kendi imkanlarýmýzla yaptýk. Cezanýn sonrasý dünya Atletizm þampiyonasýna hazýrlanmak için kamp talebim red edildi. Spor teþkilatýmýzýn eþime sürekli soruþturma açmasý yüzünden emekli olmak zorunda kaldý. Uluslararasý baþarýlý bir antrenör olmasýna raðmen milli görev yapamaz yasaðý getirildi. Atletizm federasyonu bizimle ilgili gerçek dýþý haberlerle kamuoyunu yanýlttý.
    Telefon ve isimsiz bir takým kiþilerden tehditler almaya baþladýk. 2007 Eylül ayýnda ise memuriyetime son verildi ve ekmeðim elimden alýndý.
    2007 Dünya Þampiyonasýna Almanya’da hazýrlanýrken sakatlandým ve tedavi
    gördüm. Bu tedavi Temmuz ayýnda ABD’ye geldikten sonra havuz ve mekanik çalýþmalarla devam etti. Ben daha koþu antrenmanlarýna baþlamadan 8 Eylül’de WADA görevlileri benden idrar örneði aldý. 19 Ekim’de bana (A) numunesinde 2 yasaklý maddenin bulunduðu bildirildi. Bu 2 maddenin vücudumda bulunmasý bizi þoke etti ve inanamadýk. WADA’ya itirazýmýzý yaparak (B) numunesinin açýlmasýný talep ettik. Ne yazýk ki (B) numunesi de pozitif çýktý. Aklý baþýnda hiç bir sporcu bu yasaklý maddeleri yarýþmaya 1 yýl kala kullanmaz. Yýllardýr içtiðim sývýyý yediðim yemeði titizlik kontrol ederiz ve bu yasaklý maddelerden kendimizi korumaya çalýþýrýz. Maalesef bizim kontrolümüzün dýþýnda bir anlýk dalgýnlýðýmýzdan yararlanarak içeceðime veya yiyeceðime bu maddeler bulaþtýrýldý. Benim 2008 yýlýndaki olimpiyatlarda koþmamý engellemek için maddi manevi herþeyi yapmaktan çekinmeyen, kendi çýkarlarýný ülke çýkarlarýndan üstün tutan zayýf, iðrenç ve korkak bir takým kiþiler benim bu olimpiyatlara katýlmama engel oldular. Bu olay bana ve eþime yapýlmýþ en büyük haksýzlýktýr. Ben ve eþim vicdanen müsterihiz. Bunlarý yapanlar elbette bir gün Türk adaletine hesap vermek zorunda kalacaktýr."

Erkut Ay - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun
    Yaþ
    42

bir insan bu kadarda ayný hatada ýsrar etmezki kendini bitirdi..........

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Miraç Atalay Çiftçi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir

Baþlýðý süreyya ayhanýn dopingleri olarak düzenledim.

Bu kadarýnada yuh diyorum!!!
    Trabzonspor kültürünü yaþa, yaþat, öðret...
    Ýþte BMN!*

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Belçika
    Yaþ
    32

ya yuh diyorum artýk baþka da biþi demiyorum artýk sana süreyya ya sen bu yüzden kaç yýlýn gitti.Þimdi tamamen bu spordan silindi.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Kaya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýzmir
    Yaþ
    41

Kýl oluyordum kendisine. Ýyi oldu. Bundan sonra haberlerde ismini daha fazla görmeyeceðim için mutluyum.
    “Her kim kendini kýymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.”
    Malik bin Dinar

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

ama yeter artýk kaç yýldýr yatýyor klasik Türk sporcusu biraz baþarýlý olduðu anda uçuyor bi dahada konamýyor.

Süreyya Ayhan ýn Kariyeri artýk bitmiþtir.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nytre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

toptan býraksýn bu iþi.. iyice suyunu çýkardý...
    ''Ben kulüp tutmam, çocuk... Çünkü hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamýna hizmet veya kumanda edenler bir kulübü tutsalar bile -görev sýrasýnda- bunu açýklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarsýlýr ve tartýþýlýr. Tefrika (ayrýmcýlýk, nifak) yaratmýþ olurlar. O nedenle dikkatli olmalarýný tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatürk (2 Aralýk 1933)

feneri "ampül" aydýnlatýr ancak "güneþ" kendiliðinden ýþýk verir !

Misina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

2 kez doping yapmanýn cezasý ömür boyu yarýþlardan men.

Saman alevi süreyya efsaneside böylelikle bitmiþ oldu.
    Traktörlerle Türküler Geçsin Alt Baþýmdan Mezarlýðýn,
    Seher Aydýnlýðýnda Taze Ýnsan Yanýk Benzin Kokusu

Nuray - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36

yazýk oldu
    "Türklüðün vicdaný bir, dini bir, vataný bir.
    Fakat hepsi ayrýlýr, olmazsa lisaný bir..."

HarekeTSÝRAsi bizumdur!

m@rdi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana

Kendi kendini mi yaktý yoksa garibin baþýný mý yaktýlar?

Ayný hatayý tekrarlamak pek akýl iþi deðil.Yolu açýk olsun.
    TSira- Þükran
    "Ne mutlu "insaným" diyene. Ne mutlu "Türk'üm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karþýlýk verene."

Ýskender - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    43

Eden bulur tek kelimeyle...
    Gururlanma insaoðlu diye baþlayan bir deyim var herkezin malumu...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Murat' - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kendisi inanýn ki inanýlmaz kibirli bir insan altetizm federayonuun onu için seçtiði kamp yerlerini beðenmedi kafasýna göre iþler yaptý.....sponsorlardan aldýðý parayý beðenmedi....kýsacasý Atamýzýn dediði gibi ahlaklý olamadý...

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    Cengiz Çubukcu - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

''Ayhan koþmamak için direndi''

Atletizm Federasyonu Baþkaný Mehmet Terzi, Süreyya Ayhan Kop'un doping kontrollerinin pozitif çýkmasýyla ilgili sürecin devam ettiðini ve yönetmeliðe göre hareket edileceðini söylerken Ayhan'ýn koþmasý için her türlü imkaný sunduklarýný, ancak onun koþmamak için uðraþtýðýný belirtti.

Terzi, Süreyya Ayhan Kop'un dopingli çýkmasýyla ilgili geliþmeleri AA'dan öðrenip takip ettiðini belirterek, ''Süreyya Ahyan Kop Anadolu Ajansý'ný aramýþ ve geliþmeleri bildirmiþ. Bize Uluslararasý Dopingle Mücadele Ajansý'ndan (WADA) resmi bir yazýþma gelmedi. Bu yazýþma geldikten sonra zaten Uluslararasý Atletizm Federasyonu'nun (IAAF) bir üyesi olarak, IAAF ve WADA'nýn doping ve anti-doping yönetmeliðiyle ilgili yönetmelik prosedürü uygulanacak. Daha önce Gençlik Spor Genel Müdürlüðü'nün ceza kurulu bu konuda iþlem yapýyordu. Ancak þimdi özerk bir federasyon olduðumuz için Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu konuyu deðerlendirerek süreci devam ettirecek. Üzgünüz. Bu duruma gelinmesi Türk atletizmi açýsýndan üzücü. Süreyya'nýn bu duruma gelmemesi gerekiyordu. Süreç devam edecek ve yönetmelik ne yazýyorsa o uygulanacak. Bunun dýþýnda çok fazla söylenecek bir þey yok'' diye konuþtu.

-''GEREKLÝ DESTEÐÝ VERDÝK''-
    Gençlik Spor Genel Müdürlüðü ve Atletizm Federasyonu'nun Süreyya Ayhan Kop'a gerekli desteði verdiðini bildiren Terzi, þunlarý kaydetti:
    ''Bu zamana kadar devlet kendisine büyük destekler verdi. 2003 yýlýndan beridir yarýþ koþmuyor. 2004 yýlýnda yaptýðý hatadan dolayý 2 yýl ceza aldý. Ceza aldýðý dönemde kurallara göre destek vermemiz mümkün deðildi. Ama cezasý bittikten sonra tekrar yanýnda olduk. Cezasýnýn baþlama tarihi 2004 Ekim ayýydý biz bunu Aðustos ayýna çektik. Çünkü Aðustos ayýnda numunesi alýnmýþtý. Biz de Aðustos 2006 yýlýnda yapýlacak Avrupa Þampiyonasý'na yetiþtirmek için böyle bir karar verdik. Bunun için bütün hazýrlýklarý yaptýk. Dünya Þampiyonasý seçmelerinde bir sporcu barajý aþarsa ikinci sporcu gidemiyordu. Biz bu yüzden Elvan Abeylegese'ye 5-10 binde, Binnaz Uslu'yu da 800 metre de koþmasýný söyledik. 1500 metreyi de Süreyya'ya býrakmýþtýk ama biz daha takýmý tespit etmeden Mayýs ayýnda bize Avrupa Þampiyonasý'nda koþmak istemediðini, Dünya Þampiyonasý'nda koþmak isteðini bildiren bir faks gönderdi. O nedenle 2006 Avrupa Þampiyonasý'nda koþturamadýk.''

-''KOÞMASI ÝÇÝN HER ÞEYÝ DENEDÝK...''-
    Mehmet Terzi, Süreyya Ayhan Kop'un koþmasý için her türlü imkaný sunduklarýný, ancak onun koþmamak için uðraþtýðýný söyledi.

Federasyon Baþkaný, 2007 yýlýnda Süreyya ile görüþmeye gittiðini ve bu görüþmede milli atletin kendisine ''Baþkaným destek verirseniz koþmak istiyorum'' dediðini anlatarak, sözlerini þöyle sürdürdü:
    ''Bundan sonra kendisini 6 aylýðýna kamp yapmasý için ABD'ye gönderdik. Daha sonra Türkiye'ye döndü ve Almanya'da 6 ay kamp yapmak istediklerini söyledi. Biz de kendisine Almanya'da yapýlacak Avrupa Kupasý'nýn hem bayan hem de erkek takýmlarýmýzýn baþarýlý olabilmeleri açýsýndan çok önemli olduðunu söyledik. Bu yarýþmada milli takýma destek olmasýný istedik. Ayrýca kendisi bir yarýþ koþarak hem kamuoyu baskýsýndan ve diðer baskýlardan kurtulup Dünya Þampiyonasý'na daha rahat hazýrlanmasýný amaçlamýþtýk. Zaten Dünya Þampiyonasý'na gidebilmesi için de barajý aþmasý gerekiyordu. Bu yarýþta koþarak baskýlardan kurtulmanýn yaný sýra barajý da aþacaktý. Biz Almanya'ya kendisiyle görüþmesi için 2 arkadaþýmýzý gönderdik ama bu arkadaþlarýmýzla görüþmedi ve Türkiye'ye geri döndü. Döndükten sonra basýnda sakat olduðuna dair haberler okuduk. Sonra bize 2 satýrlýk bir rapor göndererek Dünya Þampiyonasý'na katýlmak istemediðini söyledi. Artýk bizim yapabileceðimiz bir þey kalmamýþtý. Biz koþturmak için her þeyi denedik ama onlar koþmamak için uðraþtýlar.''

-''ÇALIÞMA SÝSTEMÝ BÝZE GÜVEN VERMEDÝ''-
    Mehmet Terzi, Süreyya Ayhan Kop'un çalýþma sistemi ve metotlarýnýn kendilerine güven vermediðini dile getirdi.

Milli atletin, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunlarý'na hazýrlanmak için kendilerinden 1 yýllýk izin istediðini ifade eden Terzi, ''Süreyya Ayhan Kop, Atletizm Federasyonu'nda uzman kadrosundaydý ve 4,5 yýl koþmadan maaþ aldý. Ama kendilerini 1 yýl izin vermememizin nedeni çalýþma sistemi ve metotlarýnýn bize güven vermemesiydi. 2004 Atina Olimpiyat Oyunlarý öncesi ABD'deydi ve Türkiye'ye dönerek organizasyona katýlmadý. 2006 yýlýnda yine ABD'ye giderek Avrupa Þampiyonasý'nda koþmadý. 2007 yýlýnda yaptýðýmýz bütün desteklere raðmen Avrupa Kupasý ve Dünya Þampiyonasý'na katýlmadý. Zaten o da bize izin yazýsý gönderdi, cevabýný beklemeden ertesi sabah ABD'ye gitti. Yani biz sizi takmýyoruz, siz ne deseniz de biz gideriz havasýna girdi'' þeklinde konuþtu.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    LazAnisT - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Giresun

Þahsým adýna medya ve atletizm federasyonu iþbirliðiyle Süreyya Ayhan adýna bir linç giriþimi yapýldýðýný düþünüyorum.Yücel Kopla iliþkisi ortaya çýktýktan sonra Süreyya Ayhanla alakalý olarak medyada tek bir olumlu haber göremezsiniz.

Yakýn bir tarihte doping yaptý diye ceza alan biri neden tekrar doping ilacý kullansýn.Üstelik herkesin gözü bu kiþinin üzerindeyken ve Olimpiyatlara hazýrlanýyorken.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan Üye(ler) : 0

Þu anda listelenecek üye yok.