Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 65 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Sreyya Ayhan'a mr Boyu Men...

Vegas
    Ziyareti

Standart Sreyya Ayhan'a mr Boyu Men...

TRT'nin spor haberlerin bakarken, Sureyya'dan ret adinda bir haber gordum. Tikladim okurken konunun antronurle ilgili oldugunu okudum ve haberin sonlarina dogruda anlayamadigim bolume rastladim. Yazida diyorki;

Federasyon bakan Terzi, milli atletin ABD kampnn 2 aylk tutarnn, Trkiye'den ayrlmadan nce kendisine pein olarak dendiini, kalan 2 aylk parann da hesabna yatrldn belirterek, "Sreyya Ayhan'n bundan sonraki kamp masraflar da federasyon tarafndan karlanacak" dedi.

Turkiye'de bu sporcu icin calisma alani olmasa birsey demiyecegimde, baska ulkelerden bile ulkemize antramana gelenler varken neden boyle birsey yapiliyor? Sprocunun bize kazandirdigi paranin yaninda bu 4 aylik masraf cok kucuk bir miktar belki ama neden gereksiz yere savurganlik yapiyor bu adamlar anlayaniniz varmi?

caykarali_erdal
    Ziyareti

Hehehe cok guzel bir soru ya guzel arkadasim acikca soylesene Paralari Yoksa Nasil Hortomluyacaklar bunlar vede bu zihniyet oldukca Turkiye ne altin madalyalar gorur'ur nede basari elde eder calan calana hortomluyan hortomluyana Turkiyede kosu pistleri (alanlari) yok olurmu canim Turkiye afrikadan'da beter cunku Afrikadan altin madalyacilar cikiyor ama Turkiyeden cikmiyor.

Nedeni acik ve net para hortomlamak dayin varsa isin oluyor ALLAH Korkusu olmuyan Kisiler oldukca hic bir sey degismez.

Murat' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara

abi bu paralar baka trl nasl yiyecekler ki....herkes cennet vatanmz diyip duruyor ama i kampa falan gelince paralar yemek iin yurtdna gidiyorlar ite

Ertan 51 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    14.08.2006
    Nereden
    Nide
    Ya
    51

kamp nerde yaparsa yapsn benim amdan hite nemli deil.allaha kr baz manevi deerlerimizi kaybetmedik sreyya ayhan toplumun gznden yle bi dt ki kendini bitirdi bu dakkadan sonra istedii kadar rekor krsn birincilik alsn halk onu barna basmayacaktr.bu lkede onca cefa eken karn tokluuna spor yapan varken bu ahsn daha a gzllk yapp lkemizi kk drmeye almas utan verici.yazklar olsun senin madalyalarna ve baarlarna allah sana akl fikir birazda onur versin.

atalarmz bu konudada ok gzel bi sz deyivermiler saolsunlar ''insann kendi kendine yaptn baka kimse yapamazm''sende kendine yaptn gemi olsun.
    ike yapann,ikecileri kollayann,ikeye ike diyemeyenlerin Allah bin trl belasn versin inallah.

Trabzonspor Kongre yesi
    hayat61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

Sreyya Ayhan daha da batmakta ald yanl kararlarla.

VE SREYYA NDEN DE KOVULDU!
    Eitim uzman kadrosuyla Atletizm Federasyonu'nda alan milli atlet Sreyya Ayhan Kop'un grevine son verildi. Dnya Atletizm ampiyonas'na katlmayan ve izin almadan yurt dna kan atlet, 02 ylnda Fikret nl'nn Devlet Bakanl dneminde uzman olarak grevlendirilmiti.
    Sakatl nedeniyle Temmuz aynda baraj yar koamayan ve bu nedenle Austos'ta Japonya'nn Osaka kentinde balayan Dnya Atletizm ampiyonas'na katlamayan milli atlet Sreyya Ayhan Kop, Atletizm Federasyonu personeli olmasna karn, izinsiz olarak ABD'ye kamp yapmaya gidince, Genlik ve Spor Genel Mdrl tarafndan alma akdine son verildi.

Federasyon tarafndan personel olarak mesaiye gelmedii rapor edilen milli atlet, Genlik ve Spor Genel Mdrl onay ile iinden karld.

-ZN BEKLEMEDEN TRKYE'DEN AYRILDI-
    Milli atlet Sreyya Ayhan Kop ve ei Ycel Kop, 12 Temmuz tarihinde Atletizm Federasyonu'na yazl bir bavuru yaparak, yurt d kamp almalar nedeniyle 1 yllk izin talebinde bulundu.

Kop ifti, federasyonun cevabn beklemeden 16 Temmuz Pazartesi gn, kamp almalarna balamak zere ABD'ye gitti. Durumu GSGM'ye rapor eden federasyon yetkilileri, spor eitim uzman kadrosuyla federasyon personeli olan milli atletin izinsiz olarak yurt dna ktn ve ie devam etmediini bildirdiler. Bu gelime zerine de GSGM Personel Daire Bakanl, genel mdrlk onay ile milli atletin grevine son verdi.

-AVUKATI TEBLGATI ALMADI-
    Sreyya Ayhan Kop'un avukat, Atletizm Federasyonu tarafndan kendisine verilen milli atletin grevden alnma tebligatn kabul etmedi.

Bunun zerine tebligat, yurt d yazma adresi ve telefonlar federasyonda bulunmayan milli atletin, Ankara'daki mevcut adresine gnderildi.

Federasyondaki grevine izinsiz olarak gelmedii gerekesiyle iine son verilen milli atlet Ayhan Kop, 2002 ylnda Avrupa ampiyonu olduktan sonra, Fikret nl'nn Devlet Bakanl dneminde, Genlik ve Spor Genel Mdr Kemal Mutlu'nun onayyla eitim uzman olarak Atletizm Federasyonu'nda grevlendirilmiti.
    Nerelerin aktn tek tek bildiriniz... Efendim, musluklar hari her yan akyor!"Artk sadece musluklar akacak...
    Sizler var ya .....

Nebiye - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    48

Ya ben bu Sreyya Ayhan'n iinden bii anlamadm.
    Bi tuhaflk var.
    Formunun zirvesindeyken,her ey gayet iyi giderken,btn Trkiye arkasndayken ne oldu birden.Yapt kaprisler,fedarayonun yapt inatlamalar.Gazetelerde kan haberler.Yani kim hakl kim bu ii bu derecelere getirdi,kim kartrd bilemiyorum.Ama sonu kt oldu.
    Belkide haketti ama zldm.

Trabzonspor Kongre yesi

yelik tarihi
    09.07.2007
    Nereden
    Trabzon

sreyya kendisi olmay bir trl beceremedi.kendisine ve atletizme kar profesyonel olamad.
    bir hoca yada bir koca kendisinden ok ey beklenen bir sporcuya kendi egolarn tatmin etmek iin ancak bu kadar
    zarar verebilirdi.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    15.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

Sreyya hala olanlardan bakalarn sulayp duruyor.Hi kendinde hata yok(Bu birini hatrlatt bana)zerimde bask var diyorsun(bu daok tandk) bunda senin hi mi suun yok?
    Wada nn doping kontrolne girmedin sama sapan nedenler yaratarak ceza aldn ve u an sk bir ekilde kontrol altndasn.
    Vestel sporsorluk anlamasna uymadnadan desteini ekti ve haksz yere aldn paralar geri istiyor(Geri vestelin alkanl oldu bir parmak bal verip ekmek.una 2.ligde olan(baskebolda) vestelsporu 1. lige kardktan sonra yzst brakacaklarn yada bir klpe yamayarak bu geleneniini srdreceini dnyorum.)
    Trk milli Takm adna yarmadn kamp programma uymuyor diye.Ceza alman gndeme geldi.Brakn zorlamayn Osaka da gelecek hezimentte bahane aranyor dendi.Ve kampna devam ettin.
    ok nem verdiin Osaka ncesi sakatlandn yaramadn.Gemek bilmeyen sakatln konusunda uyarldn dinlemedin.
    Yurt dndan yeni hoca getirelim hem sen hem de Ycel Kop kendini gelitirdin dendi kabul etmedin.
    Herkes sana takm olduunu idada ederken aldn iznin sonucunu beklemeden gittin.Trkiye'de ki yazma sresini,aksilikleri gz nne alarak ok nceden izin alman gerekirken yapmadn.
    Ve hala senin hi hatan yok.Dipe doru giderken atletizmide beraber gtrmeye alyorsun. Karlkl sulamalarla zaten yeterli destek grmeyen atletizm magazinleerek klmeye devam ediyor.
    Nerelerin aktn tek tek bildiriniz... Efendim, musluklar hari her yan akyor!"Artk sadece musluklar akacak...
    Sizler var ya .....

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    15.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

Sreyya sava
    Trkiye'ye Avrupa ampiyonluu yaatan milli atlet Sreyya Ayhan Kop ok stne ok yaamaya devam ediyor. Atletizm Federasyonu'ndaki spor eitim uzmanl grevine, izinsiz olarak ABD'ye kampa gittii iin son verilen milli sporcunun, imdi de 2008 Pekin Olimpiyatlar'na gtrlmemesi gndeme geldi. Federasyon yetkilileri, sakatl nedeniyle Dnya Atletizm ampiyonas'na katlamayan Ayhan'n ei ve antrenr Ycel Kop ile ABD'de altn ancak kendilerinin haberdar edilmediklerini sylediler. Sreyya'nn durumunu bilmeleri gerektiini belirten yetkililer, "Kendi olanaklaryla alsalarda bizim haberimiz olmal. Sreyya'y kazanmak istiyoruz ancak ii yokua sryor. Byle giderse Pekin'e gtrmemiz imkansz" aklamasn yaptlar.

2 AYDA 2 KEZ DOPNG BASKINI
    Sreyya'nn, Ycel Kop tarafndan yanl ynlendirildiine dikkat eken yetkililer "Olaanst bir derece yapar ise o zaman dnlr. u anda gtrlme garantisi yok" grn dile getirdiler. Bu arada Sreyya'ya doping iin sk takip var. Milli sporcumuza Dnya Anti Doping Ajans (WADA) iki ay iersinde iki kez doping baskn yapt. WADA grevlileri, federasyondan Sreyya'nn Amerika'daki adresini istedi. Ancak federasyon, adresi bilmediini belirterek grevlileri milli atletin avukat Osman Buldan'a ynlendirdi. Buldan'dan adresi alan grevliler, Sreyya'dan son olarak 5 gn nce doping numunesi ald.
    Sizler var ya .....

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    15.02.2006
    Nereden
    stanbul
    Ya
    41

Sreyya Ayhan ok sinirli
    Atletizm Federasyonu tarafndan spor eitim uzman kadrosundan alnan milli atlet Sreyya Ayhan Kop, ''Kiisel srtmelerden dolay bir insann emeinin elinden alnmas ne kadar doru'' dedi.
    Kop, yapt yazl aklamada, her yl olduu gibi bu yl da dileke vererek yurt dnda kamp yaptklarn belirterek, ''Bu yl da aynsn yaptk. Her nedense bu sefer dilekemiz kabul grmeyip iten karlmm. Bu olay bizi ok zd. ten karlmamam deil, yetkililerin tutum ve davran ok rahatsz edicidir'' ifadelerini kulland.

Milli atlet, aklamasnda u cmlelere yer verdi:

''Almanya'da dnya ampiyonas hazrlklarm srdrrken sakatlandm ve ampiyonaya katlamadm. Bu arada Almanya'da olimpiyat sporcu merkezinde 35 gn tedavi grdm. Sakatlm tamamen olmasa da byk lde dzeldi. Bundan sonraki tedavimin ve kamplarn devam iin ABD'de olacam kamuoyu ve federasyona bildirmitim. ABD'ye gitmeden yaklak 20 gn nce federasyona verdiim dilekemde olimpiyatlara kadar ABD'de hazrlklarm srdreceimi, masraflarm kendim karlayacam, sadece izinli saylmam konusunda bilgilendirdim. Bu sre iinde dilekeme cevap alamadm.

ABD'de iken avukatmza iznimin kabul edilmediini ancak cretsiz izin talebinde bulunursam kabul edilecei bildirilmi. Bunun zerine cretsiz izin iin dilekemi gnderdim. Dilekeme istinaden verilen cevapta benim sporu brakp grevime dnmem ve masa banda oturup memurluk yapmam istenmitir. 02.10.2007 tarihinde reniyorum ki izinsiz yurt dna kmam bahane edilerek kadromun iptaline gidilip iten kartlmm.

nceki federasyon dneminde ve imdiki federasyon dneminde, yurt dna ktmzda dilekemizi federasyona verir yurt d kampn yapardk. Bu sefer de aynsn yaptk. Her nedense bu sefer dilekemiz kabul grmeyip iten karlmm. Bu olay bizi ok zd. ten karlmamam deil, yetkililerin tutum ve davran ok rahatsz edicidir.

Ben lkeme Avrupa ampiyonluu, dnya ikincilii, dnya kupas ampiyonluu sevinci yaatm bir sporcuyum. Kiisel srtmelerden dolay bir insann emeinin elinden alnmas ne kadar doru. Federasyonun u ana kadar yapt en byk icraat bu olsa gerek. Maddi imkanlarmz sonuna kadar zorlayarak olimpiyatlarda lkemizin bayran dalgalandrmak iin yaptmz fedakarln karl bu mu olmalyd? Yaplanlar bizi hibir zaman bezdirmeyecek, hedefimizden vazgeirmeyecek. Yaplanlar kamuoyunun takdirine sunuyorum.''
    Sizler var ya .....

yelik tarihi
    08.06.2004
    Nereden
    Samsun

Defolsun Gitsin , en nefret ettiim sporcu,aslnda sporcu da denmez! ben sporcunun Ahlaklsn severim

smrd Trkiyeyi bi yar kazand diye! ayrca yuva ykann yuvas olmaz!
    Vasiyet ; Bordo Mavi mezar ta
    ''NUFUS CZDANINDA TRABZON YAZIPTA STANBUL TAKIMLARINA GNL VERENLERLE GNL BAIMIZ OLMADII GB AYNI ORTAMDA OLMAKTA RAHATSIZLIK VERR ''

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Sayn yneticilerimiz bal Sreyya Ayhan ve Sakandal tarznda bir eyle deitirirseniz daha iyi olur kanmca..

Sreyya Ayhan'da doping!.. mr boyu ceza alacak!

Soner Saymlar

Avrupa ampiyonu ve Dnya kincisi milli atlet Sreyya Ayhan’a yaplan son doping kontrollerinde numunelerinde 2 adet yasakl madde bulundu.
    Olimpiyat hazrlklarn ABD’de srdren milli atletin antrenman srasnda kontrollerde bulunan WADA grevlilerinin ald (A) numunesine yaplan analizlerin de pozitif kt belirlendi.
    Sreyya Ayhan ve antrenr Ycel Kop’un itiraz zerine (B) numunesinin Kanada’da bulunan Doping Merkezi’nde yaplan incelemede de sonu pozitif knca, Milli sporcunun vcudunda doping maddesi olduu kesinleti.
    Ayhan’n idrar rneinde 2 yasakl madde tespit edilirken, bundan nce de doping numunesi vermedii iin 2 yl men cezas alan milli sporcu, uluslararas kurallara gre mr boyu men cezas alacak.

SREYYA AYHAN

Konu ile ilgili AA muhabirine yazl aklamada bulanan Sreyya Ayhan ve Ycel Kop, "Akl banda olan hi bir sporcu bu yasakl maddeleri yarmaya 1 yl kala kullanmaz, bize komplo kurdular" dedi.
    Ayhan Kop’un aklamalar yle:
    "Antrenrm ve eim Ycel Kop’un ynetiminde lkemizi yllardr hasretini ektii baarlara ulatrdm. Golden ligler, Universiad, Akdeniz oyunlar Avrupa ve Dnya atletizm ampiyonalarnda lkemi baaryla temsil ederek, madalyalar aldm. lkemizde atletizm bayanlarda ilk ve tek altn madalyay kazanan sporcu olma onurunu tayorum. 2004 senesinin bandan itibaren Trkiye spor evrelerinde bayanlarn spor yapmasna kar olan kiiler belirdi. Ayn yl WADA ile aramzda geen tartma ile ilgili kural ihlali (Adeta doping yapmm gibi) benim 2 sene ceza almamla sonuland. Bu olayda yanmda ne atletizm federasyon bakan Mehmet Terzi, ne de genel mdr Mehmet Atalay’n desteini gremedim. Buna ramen lkemize hizmet etmek ilkesinden amadm. Bu cezann bitimine kadar kamplarmz yurtdnda kendi imkanlarmzla yaptk. Cezann sonras dnya Atletizm ampiyonasna hazrlanmak iin kamp talebim red edildi. Spor tekilatmzn eime srekli soruturma amas yznden emekli olmak zorunda kald. Uluslararas baarl bir antrenr olmasna ramen milli grev yapamaz yasa getirildi. Atletizm federasyonu bizimle ilgili gerek d haberlerle kamuoyunu yanltt.
    Telefon ve isimsiz bir takm kiilerden tehditler almaya baladk. 2007 Eyll aynda ise memuriyetime son verildi ve ekmeim elimden alnd.
    2007 Dnya ampiyonasna Almanya’da hazrlanrken sakatlandm ve tedavi
    grdm. Bu tedavi Temmuz aynda ABD’ye geldikten sonra havuz ve mekanik almalarla devam etti. Ben daha kou antrenmanlarna balamadan 8 Eyll’de WADA grevlileri benden idrar rnei ald. 19 Ekim’de bana (A) numunesinde 2 yasakl maddenin bulunduu bildirildi. Bu 2 maddenin vcudumda bulunmas bizi oke etti ve inanamadk. WADA’ya itirazmz yaparak (B) numunesinin almasn talep ettik. Ne yazk ki (B) numunesi de pozitif kt. Akl banda hi bir sporcu bu yasakl maddeleri yarmaya 1 yl kala kullanmaz. Yllardr itiim svy yediim yemei titizlik kontrol ederiz ve bu yasakl maddelerden kendimizi korumaya alrz. Maalesef bizim kontrolmzn dnda bir anlk dalgnlmzdan yararlanarak ieceime veya yiyeceime bu maddeler bulatrld. Benim 2008 ylndaki olimpiyatlarda komam engellemek iin maddi manevi hereyi yapmaktan ekinmeyen, kendi karlarn lke karlarndan stn tutan zayf, iren ve korkak bir takm kiiler benim bu olimpiyatlara katlmama engel oldular. Bu olay bana ve eime yaplm en byk hakszlktr. Ben ve eim vicdanen msterihiz. Bunlar yapanlar elbette bir gn Trk adaletine hesap vermek zorunda kalacaktr."

Erkut Ay - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    22.08.2006
    Nereden
    Giresun
    Ya
    39

bir insan bu kadarda ayn hatada srar etmezki kendini bitirdi..........

Trabzonspor Kongre yesi
    Mira Atalay ifti - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.03.2006
    Nereden
    zmir

Bal sreyya ayhann dopingleri olarak dzenledim.

Bu kadarnada yuh diyorum!!!
    Trabzonspor kltrn yaa, yaat, ret...
    te BMN!*

Sefa Murat Dokuz - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.11.2006
    Nereden
    Ankara
    Ya
    29

ya yuh diyorum artk baka da bii demiyorum artk sana sreyya ya sen bu yzden ka yln gitti.imdi tamamen bu spordan silindi.

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Kaya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    16.07.1999
    Nereden
    zmir
    Ya
    38

Kl oluyordum kendisine. yi oldu. Bundan sonra haberlerde ismini daha fazla grmeyeceim iin mutluyum.
    Her kim kendini kymetli bilirse, onun tevazudan nasibi yoktur.
    Malik bin Dinar

Misina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.07.2006
    Nereden
    Trabzon

ama yeter artk ka yldr yatyor klasik Trk sporcusu biraz baarl olduu anda uuyor bi dahada konamyor.

Sreyya Ayhan n Kariyeri artk bitmitir.
    Traktrlerle Trkler Gesin Alt Bamdan Mezarln,
    Seher Aydnlnda Taze nsan Yank Benzin Kokusu

Trabzonspor Kongre yesi
    Nytre - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    37

toptan braksn bu ii.. iyice suyunu kard...
    ''Ben kulp tutmam, ocuk... nk hepsi benimdir. Hem; sivil veya asker toplumun tamamna hizmet veya kumanda edenler bir kulb tutsalar bile -grev srasnda- bunu aklamazlarsa isabet ederler. Aksi halde, otoriteleri sarslr ve tartlr. Tefrika (ayrmclk, nifak) yaratm olurlar. O nedenle dikkatli olmalarn tavsiye ederim." Mustafa Kemal Atatrk (2 Aralk 1933)

feneri "ampl" aydnlatr ancak "gne" kendiliinden k verir !

Misina - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.07.2006
    Nereden
    Trabzon

2 kez doping yapmann cezas mr boyu yarlardan men.

Saman alevi sreyya efsaneside bylelikle bitmi oldu.
    Traktrlerle Trkler Gesin Alt Bamdan Mezarln,
    Seher Aydnlnda Taze nsan Yank Benzin Kokusu

Nuray - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.12.2006
    Ya
    34

yazk oldu
    "Trkln vicdan bir, dini bir, vatan bir.
    Fakat hepsi ayrlr, olmazsa lisan bir..."

HarekeTSRAsi bizumdur!

m@rdi - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    02.12.2006
    Nereden
    Adana

Kendi kendini mi yakt yoksa garibin ban m yaktlar?

Ayn hatay tekrarlamak pek akl ii deil.Yolu ak olsun.
    TSira- kran
    "Ne mutlu "insanm" diyene. Ne mutlu "Trk'm" diyene. Ne mutlu "bordooo" sesine "maviiii" diyerek karlk verene."

skender - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    05.10.2007
    Nereden
    stanbul
    Ya
    40

Eden bulur tek kelimeyle...
    Gururlanma insaolu diye balayan bir deyim var herkezin malumu...
    Eskiden Sungu61 idi ....

Murat' - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    Ankara

kendisi inann ki inanlmaz kibirli bir insan altetizm federayonuun onu iin setii kamp yerlerini beenmedi kafasna gre iler yapt.....sponsorlardan ald paray beenmedi....ksacas Atamzn dedii gibi ahlakl olamad...

Trabzonspor Kongre yesi

BMN Ynetim Kurulu
    Cengiz ubukcu - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    07.03.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

''Ayhan komamak iin direndi''

Atletizm Federasyonu Bakan Mehmet Terzi, Sreyya Ayhan Kop'un doping kontrollerinin pozitif kmasyla ilgili srecin devam ettiini ve ynetmelie gre hareket edileceini sylerken Ayhan'n komas iin her trl imkan sunduklarn, ancak onun komamak iin uratn belirtti.

Terzi, Sreyya Ayhan Kop'un dopingli kmasyla ilgili gelimeleri AA'dan renip takip ettiini belirterek, ''Sreyya Ahyan Kop Anadolu Ajans'n aram ve gelimeleri bildirmi. Bize Uluslararas Dopingle Mcadele Ajans'ndan (WADA) resmi bir yazma gelmedi. Bu yazma geldikten sonra zaten Uluslararas Atletizm Federasyonu'nun (IAAF) bir yesi olarak, IAAF ve WADA'nn doping ve anti-doping ynetmeliiyle ilgili ynetmelik prosedr uygulanacak. Daha nce Genlik Spor Genel Mdrl'nn ceza kurulu bu konuda ilem yapyordu. Ancak imdi zerk bir federasyon olduumuz iin Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu konuyu deerlendirerek sreci devam ettirecek. zgnz. Bu duruma gelinmesi Trk atletizmi asndan zc. Sreyya'nn bu duruma gelmemesi gerekiyordu. Sre devam edecek ve ynetmelik ne yazyorsa o uygulanacak. Bunun dnda ok fazla sylenecek bir ey yok'' diye konutu.

-''GEREKL DESTE VERDK''-
    Genlik Spor Genel Mdrl ve Atletizm Federasyonu'nun Sreyya Ayhan Kop'a gerekli destei verdiini bildiren Terzi, unlar kaydetti:
    ''Bu zamana kadar devlet kendisine byk destekler verdi. 2003 ylndan beridir yar komuyor. 2004 ylnda yapt hatadan dolay 2 yl ceza ald. Ceza ald dnemde kurallara gre destek vermemiz mmkn deildi. Ama cezas bittikten sonra tekrar yannda olduk. Cezasnn balama tarihi 2004 Ekim ayyd biz bunu Austos ayna ektik. nk Austos aynda numunesi alnmt. Biz de Austos 2006 ylnda yaplacak Avrupa ampiyonas'na yetitirmek iin byle bir karar verdik. Bunun iin btn hazrlklar yaptk. Dnya ampiyonas semelerinde bir sporcu baraj aarsa ikinci sporcu gidemiyordu. Biz bu yzden Elvan Abeylegese'ye 5-10 binde, Binnaz Uslu'yu da 800 metre de komasn syledik. 1500 metreyi de Sreyya'ya brakmtk ama biz daha takm tespit etmeden Mays aynda bize Avrupa ampiyonas'nda komak istemediini, Dnya ampiyonas'nda komak isteini bildiren bir faks gnderdi. O nedenle 2006 Avrupa ampiyonas'nda koturamadk.''

-''KOMASI N HER EY DENEDK...''-
    Mehmet Terzi, Sreyya Ayhan Kop'un komas iin her trl imkan sunduklarn, ancak onun komamak iin uratn syledi.

Federasyon Bakan, 2007 ylnda Sreyya ile grmeye gittiini ve bu grmede milli atletin kendisine ''Bakanm destek verirseniz komak istiyorum'' dediini anlatarak, szlerini yle srdrd:
    ''Bundan sonra kendisini 6 aylna kamp yapmas iin ABD'ye gnderdik. Daha sonra Trkiye'ye dnd ve Almanya'da 6 ay kamp yapmak istediklerini syledi. Biz de kendisine Almanya'da yaplacak Avrupa Kupas'nn hem bayan hem de erkek takmlarmzn baarl olabilmeleri asndan ok nemli olduunu syledik. Bu yarmada milli takma destek olmasn istedik. Ayrca kendisi bir yar koarak hem kamuoyu basksndan ve dier basklardan kurtulup Dnya ampiyonas'na daha rahat hazrlanmasn amalamtk. Zaten Dnya ampiyonas'na gidebilmesi iin de baraj amas gerekiyordu. Bu yarta koarak basklardan kurtulmann yan sra baraj da aacakt. Biz Almanya'ya kendisiyle grmesi iin 2 arkadamz gnderdik ama bu arkadalarmzla grmedi ve Trkiye'ye geri dnd. Dndkten sonra basnda sakat olduuna dair haberler okuduk. Sonra bize 2 satrlk bir rapor gndererek Dnya ampiyonas'na katlmak istemediini syledi. Artk bizim yapabileceimiz bir ey kalmamt. Biz koturmak iin her eyi denedik ama onlar komamak iin uratlar.''

-''ALIMA SSTEM BZE GVEN VERMED''-
    Mehmet Terzi, Sreyya Ayhan Kop'un alma sistemi ve metotlarnn kendilerine gven vermediini dile getirdi.

Milli atletin, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunlar'na hazrlanmak iin kendilerinden 1 yllk izin istediini ifade eden Terzi, ''Sreyya Ayhan Kop, Atletizm Federasyonu'nda uzman kadrosundayd ve 4,5 yl komadan maa ald. Ama kendilerini 1 yl izin vermememizin nedeni alma sistemi ve metotlarnn bize gven vermemesiydi. 2004 Atina Olimpiyat Oyunlar ncesi ABD'deydi ve Trkiye'ye dnerek organizasyona katlmad. 2006 ylnda yine ABD'ye giderek Avrupa ampiyonas'nda komad. 2007 ylnda yaptmz btn desteklere ramen Avrupa Kupas ve Dnya ampiyonas'na katlmad. Zaten o da bize izin yazs gnderdi, cevabn beklemeden ertesi sabah ABD'ye gitti. Yani biz sizi takmyoruz, siz ne deseniz de biz gideriz havasna girdi'' eklinde konutu.

Trabzonspor Kongre yesi
    LazAnisT - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    21.02.2005
    Nereden
    Giresun

ahsm adna medya ve atletizm federasyonu ibirliiyle Sreyya Ayhan adna bir lin giriimi yapldn dnyorum.Ycel Kopla ilikisi ortaya ktktan sonra Sreyya Ayhanla alakal olarak medyada tek bir olumlu haber gremezsiniz.

Yakn bir tarihte doping yapt diye ceza alan biri neden tekrar doping ilac kullansn.stelik herkesin gz bu kiinin zerindeyken ve Olimpiyatlara hazrlanyorken.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)

Bu Konuyu Okuyan ye(ler) : 0

u anda listelenecek ye yok.