Sayfa 3720 Toplam 4002 Sayfadan BirinciBirinci ... 2720 3220 3620 3670 3710 3718 3719 3720 3721 3722 3730 3770 3820 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100026 adet sonuctan sayfa basi 92,976 ile 93,000 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 13 -

Nereden
    Trabzon

Alıntı Murathan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahahahaha. Uygulanabilirliği düşük tabi ) Kadro maliyeti 20m€ altında kalır. Teminatı da yurt içi olduğundan federasyondan ya da diğer dinamiklerden sağlanabilir. Nakit akılı için de bir oyuncu daha satmak zorundayız. çıkarıp şak şak saymayacağız ya adamlara parayı
    " Ben, bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem; o işe neler engel olur, diye düşünürüm. Engelleri kaldırdım mı, iş kendi kendine yürür. "
    İnce Zeka --> Sadri Şener --> Yıldırım Demirören
    İnce Zeka --> Ağaoğlu --> Alt Yapı Fetişizmi

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Nesta yüzünden FIFAlık oluyormuşuz :/
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

Murathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı mmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahahahaha. Uygulanabilirliği düşük tabi ) Kadro maliyeti 20m€ altında kalır. Teminatı da yurt içi olduğundan federasyondan ya da diğer dinamiklerden sağlanabilir. Nakit akılı için de bir oyuncu daha satmak zorundayız. çıkarıp şak şak saymayacağız ya adamlara parayı
    Herhangi bir oyuncuyu anca fifa'da takasla alabiliriz. FM'de bile olmuyor
    Alıntı 61_Hasan_69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orada bile hile yapmadan cok zor
    18i bilmiyorum da 15te falan epey kolay oluyordu
    Konu Murathan tarafından (25.07.2018 Saat 10:56 ) değiştirilmiştir.

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

https://twitter.com/efsanespors/stat...90436079108098

deepblue yine yapmis yapacagini, yoruma gel ..

https://twitter.com/efsanespors/stat...22831339655168

hiç bilmiyorum bunu, tam Özkan emice transferi

alper* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afrika Diğer

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    https://twitter.com/efsanespors/stat...90436079108098

deepblue yine yapmis yapacagini, yoruma gel ..

https://twitter.com/efsanespors/stat...22831339655168

hiç bilmiyorum bunu, tam Özkan emice transferi
    28 yaşında gelecek vaad eden gözden kaçmış wonderkid.
    Gutta cavat lapidem non vi sed sæpe cadendo.

ensarusta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

onur maaşından 600 bin euro feda demiş diyorlar

Murathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı alper* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    28 yaşında gelecek vaad eden gözden kaçmış wonderkid.
    Bunun wonderi fazla olmuş.
    Hakkaten adam 28 yaşında yetmiş küsür maça çıkmış enteresan.
    Bir de asrın icadı transfermarkta göre kariyeri de 23 yaşında başlıyor, aklına mı esmiş futbola başlamak çok ilginç gerçekten.

61_Hasan_69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Murathan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir oyuncuyu anca fifa'da takasla alabiliriz. FM'de bile olmuyor

18i bilmiyorum da 15te falan epey kolay oluyordu
    Bende biraz Fm odaklı bakmistim olaya

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Alıntı M.Berke Gayretli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gözlerime inanamadım önceki sayfalarda. Baya baya istatistiki veriler yerin dibine sokulmuş. Arkadaşlar, evrende matematiğin üstüne hiçbir şey yoktur. Doğruyu, her zaman matematik söyler. Herhangi bir konuda da kesin sonucu ancak ve ancak matematiksel hesaplamalar verebilir.

Kucka, Süper Lig'deki en iyi DOS'lardan biri, başta geliyor hatta. Bu sezon 25 maçta 3 gol 6 asistle 9 gol katkısı vermiş. Bu rakam bir DOS için müthiş bir istatistik. Bir kere bu adamın ne kadar iyi olduğunu belirtmek için elimizde kapı gibi gol-asist katkısı var, yani bu alanda nerdeyse en iyisi. Onu cebimize koyduk.

Gelelim hava mücadelesine. Kucka, 25 Süper Lig maçında maç başına tam olarak 3.1'le hava mücadelesi kazanmış ki ondan hem takım içerisinde hem de ligde yüksek olan tek muadili bildiğimiz gibi Okay Yokuşlu'ydu. Kucka'ya burdan da bir artı koyuyor, ve yolumuza devam ediyoruz çünkü istatistikler bu adamın bu alanda en iyisi olduğunu bize söylüyor.

Defansif özelliklerden bir diğeri, top çalması 25 maçta 2.3'ken, top kesme istatistiğiyse 1.8'le yine ligin zirve orta sahalarından biri olmasını sağlıyor. Onu bu konuda net şekilde geçebilecek bir isim var ki o da Fenerbahçeli Souza. Souza'nınsa Kucka'yı defansif aksiyonlarda bu denli geçmesinin bir diğer sebebi, Fenerbahçe'nin topun arkasına çok fazla geçen bir takım olması.

Çalım yeme istatistiği maç başına 1.7'yken, 1.4 ile top uzaklaştırma ve 0.2 ile şut engelleme yapmış ki bu istatistikler yine kendisinin ligin Souza'dan sonra gelen en iyi DOS performansı gösterdiğini açık ediyor.

Demek ki elimizde çok net bir gerçek var. Kucka defansif olarak ligin kesinlikle en iyi DOS oyuncularından ilk 3'te yer alıyor. Şimdi, burda asıl yakınılan ofansif istatistiklerine bir bakalım o zaman.

Kucka, 25 maçta maç başına 2.0 şut ortalaması, 1.6 adam geçme, 0.7 anahtar pas, 0.2 ara pas, 2.0 uzun top istatistiğiyle ofansif anlamda da ben bu ligin en iyi ofansif aksiyon gösteren ve skor katkısı yapan DOS'uyum diyor mu ? E, istatistikler hiçbir zaman yalan söylemez. Diyor... Ancak ortada bir problem var ki Kucka'nın pas istatistiği çok kötü. %77 ile, o mevkiide oynayan herkesten çok ama çok düşük bir ortalama yakalamış nerdeyse. Burda, insanların gözüne kötü gelen kısımsa maalesef bu.

Ve yine maalesef ki bu da Trabzonsporun vasat teknik direktörlerinin bir özeti diyebilir miyiz ? Evet, bence diyebiliriz. Kucka pas oyununu bu kadar kötü yaparken, bu sebeple de top kaybı yapması çok normalken oyunu inatla onun üstünden kurmaya çalışıyorsun. Elinde, başka birçok nitelik taşıyan bir oyuncuyu sen son derece yanlış kullanarak hem orta saha oyununun kurgusunu bozuyor hem de bu oyuncuların bireysel ve takım olarak dibi boylamasına sebebiyet veriyorsun.

Yani, burda denildiği gibi Kucka'nın öyle çuvalmış, poşetmiş yok deterjanmış gibi şeylerle alakası yok. Özellikle pas konusu dışında tüm istatistikleri kendisini ligin zirve DOS'u yapan bir adamdan bahsediyoruz. İstatistiki veriler, futbolu en iyi bildiğini iddia eden futbol insanını bile yanıltır, çürütür. Lütfen matematiğin üstünde hiçbir veriyi görmeyiniz

Bu analizi ''Tuğrul'' isimli arkadaşa çerçeveletip gönderebiliyor muyuz?

Mert Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

3 ayda 1 stoper alamadık ya cidden helal olsun ya.Yokmuydu yani bizim bütçemize uygun yüzlerce bonservissiz stoper içinden. Lige 15 gün kalmış ne ara gelecek adam antreman yapacak da takıma uyum sağlayacak. Ah ahh ne zaman doğru yönetilecez merak ediyorum.
    Kazım'a da selam olsun,asi çocuklar burada..

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Oyuncu kiralayabildiğimizi, kulüp yetkililerine iletebilecek birisi var mı?
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

28 yasinda miymis, ahahha yok artik... çakma haberdir, cnn ne anlar bu islerden zâten...

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı onuR AKYÜZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İran ülke olara çok izole bir yer. Hemen dibimizde ama orada olan bitenleri neredeyse bilmiyoruz. İran’lı bir futbolcunun İran dışına çıkamamasını çok kafaya takmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Mesela İran nüfusunun %45 gibi bir oranı Türktür. Anadili Türkçe olan 35 milyon kişi demek bu. Türkçe bilenler ise nüfusun yarısından fazla.

Bunu kaç kişi biliyor?

Çok kapalı bir ülke yani Vahid beklentilerin üzerine çıkabilir.

Hayırlı olsun, göreceğiz.
    @Cenkhan adlı üye bu bilgiye aleni yalan diye rep vermişsin.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/ku...nat/60426.aspx

http://tebaren.org/?p=732

https://hunturk.net/h109-iranda-yasayan-turkler.html

https://www.frmtr.com/genel/567605-i...rk-nufusu.html

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=27016

Bu linlklerde araştırmalar ve bu konunun tartışıldığı forumlar var.

Doğrusunu açıkla bakalım. Bana yalancı demişsin ben sana uygun sıfatı rep mesajında değil burada açık açık yazacağım.
    @Cenkhan efendi..
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Yıldıray Emanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Serbest kalır gibi yapma maddesi

S.Seymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir

Gözlerime inanamadım önceki sayfalarda. Baya baya istatistiki veriler yerin dibine sokulmuş. Arkadaşlar, evrende matematiğin üstüne hiçbir şey yoktur. Doğruyu, her zaman matematik söyler. Herhangi bir konuda da kesin sonucu ancak ve ancak matematiksel hesaplamalar verebilir.

Kucka, Süper Lig'deki en iyi DOS'lardan biri, başta geliyor hatta. Bu sezon 25 maçta 3 gol 6 asistle 9 gol katkısı vermiş. Bu rakam bir DOS için müthiş bir istatistik. Bir kere bu adamın ne kadar iyi olduğunu belirtmek için elimizde kapı gibi gol-asist katkısı var, yani bu alanda nerdeyse en iyisi. Onu cebimize koyduk.

Gelelim hava mücadelesine. Kucka, 25 Süper Lig maçında maç başına tam olarak 3.1'le hava mücadelesi kazanmış ki ondan hem takım içerisinde hem de ligde yüksek olan tek muadili bildiğimiz gibi Okay Yokuşlu'ydu. Kucka'ya burdan da bir artı koyuyor, ve yolumuza devam ediyoruz çünkü istatistikler bu adamın bu alanda en iyisi olduğunu bize söylüyor.

Defansif özelliklerden bir diğeri, top çalması 25 maçta 2.3'ken, top kesme istatistiğiyse 1.8'le yine ligin zirve orta sahalarından biri olmasını sağlıyor. Onu bu konuda net şekilde geçebilecek bir isim var ki o da Fenerbahçeli Souza. Souza'nınsa Kucka'yı defansif aksiyonlarda bu denli geçmesinin bir diğer sebebi, Fenerbahçe'nin topun arkasına çok fazla geçen bir takım olması.

Çalım yeme istatistiği maç başına 1.7'yken, 1.4 ile top uzaklaştırma ve 0.2 ile şut engelleme yapmış ki bu istatistikler yine kendisinin ligin Souza'dan sonra gelen en iyi DOS performansı gösterdiğini açık ediyor.

Demek ki elimizde çok net bir gerçek var. Kucka defansif olarak ligin kesinlikle en iyi DOS oyuncularından ilk 3'te yer alıyor. Şimdi, burda asıl yakınılan ofansif istatistiklerine bir bakalım o zaman.

Kucka, 25 maçta maç başına 2.0 şut ortalaması, 1.6 adam geçme, 0.7 anahtar pas, 0.2 ara pas, 2.0 uzun top istatistiğiyle ofansif anlamda da ben bu ligin en iyi ofansif aksiyon gösteren ve skor katkısı yapan DOS'uyum diyor mu ? E, istatistikler hiçbir zaman yalan söylemez. Diyor... Ancak ortada bir problem var ki Kucka'nın pas istatistiği çok kötü. %77 ile, o mevkiide oynayan herkesten çok ama çok düşük bir ortalama yakalamış nerdeyse. Burda, insanların gözüne kötü gelen kısımsa maalesef bu.

Ve yine maalesef ki bu da Trabzonsporun vasat teknik direktörlerinin bir özeti diyebilir miyiz ? Evet, bence diyebiliriz. Kucka pas oyununu bu kadar kötü yaparken, bu sebeple de top kaybı yapması çok normalken oyunu inatla onun üstünden kurmaya çalışıyorsun. Elinde, başka birçok nitelik taşıyan bir oyuncuyu sen son derece yanlış kullanarak hem orta saha oyununun kurgusunu bozuyor hem de bu oyuncuların bireysel ve takım olarak dibi boylamasına sebebiyet veriyorsun.

Yani, burda denildiği gibi Kucka'nın öyle çuvalmış, poşetmiş yok deterjanmış gibi şeylerle alakası yok. Özellikle pas konusu dışında tüm istatistikleri kendisini ligin zirve DOS'u yapan bir adamdan bahsediyoruz. İstatistiki veriler, futbolu en iyi bildiğini iddia eden futbol insanını bile yanıltır, çürütür. Lütfen matematiğin üstünde hiçbir veriyi görmeyiniz
    ayrıca pas istatisliğinin kötü oluş nedeni dikine ve efektif pas oyununu çabuk aksiyonla sevmesidir tutturduğu paslar çok değerlidir

milli bir adamdan bahsediyoruz

biz Türkiyeden milana kimleri gönderdik terim okan ve şükür önce milanmıydı sonra yapamayıp başka takımmı şimdi tam hatırlayamadım

ama öyle kolay değil

cidden komik oluyoruz

ve cidden de kendi oyuncularımızı sevmiyoruz

enteresan bir beklenti ile tökezlesinler diye bir nevi dua ediyoruz

çok üzücü ve bir o kadar da düşündürücü...
    çünkü güzel sadece başlangıcıdır dehşetlinin böyle dayanılmaz olduğuna göre
    RİLKE

Cenkhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@Cenkhan adlı üye bu bilgiye aleni yalan diye rep vermişsin.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/ku...nat/60426.aspx

http://tebaren.org/?p=732

https://hunturk.net/h109-iranda-yasayan-turkler.html

https://www.frmtr.com/genel/567605-i...rk-nufusu.html

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=27016

Bu linlklerde araştırmalar ve bu konunun tartışıldığı forumlar var.

Doğrusunu açıkla bakalım. Bana yalancı demişsin ben sana uygun sıfatı rep mesajında değil burada açık açık yazacağım.
    @Cenkhan efendi..
    Forumlardan verdiğin linklere bakmıyorum bile, vaktim değerli. CIA Factbook'u kontrol edebilirsin. Iran bölümü. Azeri kökenli nüfus yaklaşık 18 milyon.

Dediğim gibi, aleni yalan kardeş.
    Naber?

alperrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

net istifâ sebebi yaa net,,, ha ama ben inanmiyorum haberlere o ayri mesele,,, benim kizdigim bizim bu taraftarlarin bu kadar kolay teslim olmasi,,, böyle kepâzelik baska yerde yok

fuzuli yoruma bakar misiniz, bir kere biz Trabzonspor'u öncelik olarak düsünürüz, Abdülkadir'i sonra...
    ikincisi, brezilya arjantin bilmem diger dandik liglerden 24 yasindaki topçulara bile sirf yetenekli diye 10 20 30m€ bayiliyorlarsa, daha zor bir ligde ve de 18-19 yasinda ortaligi kasip kavurabilen birine en az 40-50 vermeleri gerek... gerisi tiri viri

su "yau avrupa'da yokuz" gibi saçma sapan hikâyeleri de anlatmasin kimse...

sanki brezilya serie a, campeonato paulista, copa libertadores bibertadores çok çok daha iyi turnuvalar anasini satayim... birakin su latinolari sisirip yalamayi yaa (genele yaziyorum bunu)... yeter yaa senelerdir ayni terâneler... sövecem simdi ispanyolcasina da portekizcesine de latinosuna da bilmem nesine de.... enâyi degiliz arkadas, enâyi olmaya da yönlendirmesin bizi kimse,,, bâzilarina sorsak 7-8'den fazla vermezler falan, vermiyorlarsa niye satiyorsun ulan satmiyoruz arkadas nedir yâni ?? Abdülkadir gibi bir yetenek Iran'dan çiksa, Iran takimindan bile bize teklif ettikleri paralarla koparamazlar, neyin tatavasini yapiyorsunuz ? kiminle dalga geçiyorsunuz ??

Merakli olanlar, Yusuf'a benzer tekliflerin gelmesini saglasin, satsin,,, ne o ? olmuyor mu ? hee tabi Yusuf'u 5'e satsak yeter bâzilarina, ne demek 15 + falan yaa yaziktir, alana kazik atmis oluruz ayip etmis oluruz degil mi ? hattâ gsye verelim yaa önünü açalim sampiyonlar liginde oynasin...

Tövbe yaaaaa
    baştan sona katılıyorum..
    sana helal olsun..

senin aklının , bilginin , öngörünün.. çeyreği yöneticilerde ve bazı forum üyelerinde olsa satalım ..para para diye konuşup durmazlardı..

..........
    şikeci kuşların bize hamsi lafını doğru çıkaracak bunlar..
    bu kadar gerizekalı olmaya gerek varmı..

bu arada şikeciler bizimkilere hamsi diyorsa biz niye onlara kuşbeyinli demiyoruz..
    gerçekten kuşbeyinliler..

...........

yönetim üç kağıt yapmasın..
    serhat altıncı diye menejeri devreye soktu..
    haberleri araştıran herkes görür..
    serhat altıncıda portekizli benventura mı bişeydi bi menejeri devreye soktu bende zannediyorum sosayı kuckayı satmak için veya stoper almak için..
    bu menejerleri kullanacaklarını..
    gerçek ortaya çıktı yönetim paranın kokusunu aldı..ama ne para dilenci parası işte o menejer Abdüşü benfikaya satmak ve bizi kandırmak için uğraşıp duruyor..
    Konu alperrr tarafından (25.07.2018 Saat 12:05 ) değiştirilmiştir.
    samanyolu yerine rafet el romanın şampiyonluk için yazdığı şarkısı söylenebilir:..metehants

Nereden
    İstanbul

net istifâ sebebi yaa net,,, ha ama ben inanmiyorum haberlere o ayri mesele,,, benim kizdigim bizim bu taraftarlarin bu kadar kolay teslim olmasi,,, böyle kepâzelik baska yerde yok

fuzuli yoruma bakar misiniz, bir kere biz Trabzonspor'u öncelik olarak düsünürüz, Abdülkadir'i sonra...
    ikincisi, brezilya arjantin bilmem diger dandik liglerden 24 yasindaki topçulara bile sirf yetenekli diye 10 20 30m€ bayiliyorlarsa, daha zor bir ligde ve de 18-19 yasinda ortaligi kasip kavurabilen birine en az 40-50 vermeleri gerek... gerisi tiri viri

su "yau avrupa'da yokuz" gibi saçma sapan hikâyeleri de anlatmasin kimse...

sanki brezilya serie a, campeonato paulista, copa libertadores bibertadores çok çok daha iyi turnuvalar anasini satayim... birakin su latinolari sisirip yalamayi yaa (genele yaziyorum bunu)... yeter yaa senelerdir ayni terâneler... sövecem simdi ispanyolcasina da portekizcesine de latinosuna da bilmem nesine de.... enâyi degiliz arkadas, enâyi olmaya da yönlendirmesin bizi kimse,,, bâzilarina sorsak 7-8'den fazla vermezler falan, vermiyorlarsa niye satiyorsun ulan satmiyoruz arkadas nedir yâni ?? Abdülkadir gibi bir yetenek Iran'dan çiksa, Iran takimindan bile bize teklif ettikleri paralarla koparamazlar, neyin tatavasini yapiyorsunuz ? kiminle dalga geçiyorsunuz ??

Merakli olanlar, Yusuf'a benzer tekliflerin gelmesini saglasin, satsin,,, ne o ? olmuyor mu ? hee tabi Yusuf'u 5'e satsak yeter bâzilarina, ne demek 15 + falan yaa yaziktir, alana kazik atmis oluruz ayip etmis oluruz degil mi ? hattâ gsye verelim yaa önünü açalim sampiyonlar liginde oynasin...

Tövbe yaaaaa
    Sefer çıkış yapmanı anlayabiliyorum da acip kontrolü kaybediyon Bir uçma be kardeşim bir uçma
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fırtına..."

CaptanBarbosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ya ne gerek var bunlara..
    Sezer Badur > Kucka diyecekler şimdi.
    Sende boşuna laf anlattığınla kalcaksın.
    Anlamazlaaar...

SM-A730F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

shagrath61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oyun planına göre değişir bu durum. Geçen sene gibi geniş alanda hızlı ataklarla oynarsak yusuf merkezde de etkisiz kalabilir. Ama çok adamla kısa paslarla hücum yaparsak yusuf farklı bölgelerde oynayabilir.

Geçen sene iki üç tane maç var total olarak oynayabildiğimiz. Yusuf'un bu maçlarda kanatta oynadığı oldu, hepsinde de etkili oldu.

Ritimli pas yaptığımızda yusuf iç ortasaha bile oynar ama doğrusu her oyuncuyu en rahat olduğu yerde maç boyunca etkili olacak şekilde oynatmaktir. Her dakika top bizde olmuyor veya her zaman kaleye yakın hızlı pas yapılmıyor.
    Yusuf kanatta etkili mi olmuş ? Ne zaman ?

Onur Akyüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Cenkhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumlardan verdiğin linklere bakmıyorum bile, vaktim değerli. CIA Factbook'u kontrol edebilirsin. Iran bölümü. Azeri kökenli nüfus yaklaşık 18 milyon.

Dediğim gibi, aleni yalan kardeş.
    Sadece azeri Türk’ü yok. Azeri nüfus 20.000.000’un üzerinde hatta 30.000.000 olduğunu söyleyen araştırmacılar var. Bunun yanında başka Türk halkları da var. Hüseyin Nihal Atsız 1970 yılında Türk nüfusunu %50 olarak oranlamış.

Burada değindiğim kısım İrandaki önemli Türk nüfusu ve potansiyeli. Senin beni yalancılıkla itham ettiğin argüman araştırma ve istatistik, benim bilgimin kaynağı da araştırma istatistik. Ben bilgiyi eski mit bölge müdürü Dr. Recep Albayarak’a dayandırdım. Sen de koy buraya araştırmaları biz de yanlışsa bilgimiz öğrenelim.

Vakti değerliymiş, bizimki değil sanki terbiyesiz ya!
    10-Abdülkadir Ömür

----------8---------

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Alıntı Fatih Çelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sefer çıkış yapmanı anlayabiliyorum da acip kontrolü kaybediyon Bir uçma be kardeşim bir uçma
    https://youtu.be/KwWF7mcaO9E?t=316
    Recebim hava yollariyla uçuyoruz, uçuslarimiz bedâva

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı asilhamsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -----------onur-----------

joe----transfer------novak------kamil

-----abdul----kucka----amiri------

------------sosa--------------

----burak/rodallega-------yazici--------

Bu sene hersey iyi olacak.Ne zaman bizim taraftarda beklenti düşük olsa o sene zirve yapıyoruz.

Ne zaman taraftar bir futbolcuyu cop ilan etse,o sene o oyuncu en iyi performansı gösteriyor.

Tecrube ile sabit.
    2010 yılından sonra ne zaman zirve yaptkta bizim haberimiz yok kardeşim bu kadro 5. olur forması yeter gibi saçamalıkklar bitti senin kadron yetersiz hocanın ne olduğu belli değil sen 5. likten bahsediyorsun

alperrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu

Alıntı tristram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen guzel kardesim ama bu forumda kendi degerini degersizlestirmeye calisan bir kesim var.bugun abdulkadir'i 12'ye satsinlar cok degil 1-2 sene sonra 50-60 milyon euroya onlar satacak.bunu gormemek icin kör olmak lazim.
    sanki isteyen takim real madrid barcelona gibi takimlarda abdulkadir'e kotuluk yapiyoruz.ki onlar istesede o fiyatlara verilmez.dedigin gibi burada esas olan trabzonspor.sen ben gibi trabzonspor'lu bir yildiz adayini uce bese bakmadan satacaksak komple kulubu kapatalim..
    gokdeniz ve fatihten sonra ilk defa eli ayagi duzgun iki topcuyu yakalamisiz onuda elden cikartmaya calisiyoruz..ne icin?takimdaki ihtiyar heyetinin maaslarini odemek icin..boyle yoneticilik olmaz.gun yuzu gormemis kufurleri yemek isteyen satsin bakalim.muharrem usta faydasizi bile bunu yapmamisken takimi tekrar ayaga kaldiracagiz diyenler bir zahmet rahat dursun.
    gerekirse taraftara acik cagri yapsinlar yuksek maas alanlari sokakta kistiralim,zorla maaslarini indirtelim ama bu cocuk o ihtiyarlarin 1 senelik alacaklarina heba edilmesin.insanlari gunaha sokmak icin neler yapiyorlar.

bugun geri kalan tum takimi satsalar yusuf ve abdulkadir'in yaratacagi boslugu dolduramazlar.herkesin bunun bilincinde olmasi lazim..illa satacaklarsa versinler ikisine 50-70 milyon euro araliginda bir para satalim..ama yok ikisini 20-30'a satmak bu takima yapilabilecek en buyuk serefsizliktir,hirsizliktir.yahu lig baslayacak bu cocuklarida satarsak biz kimle sahaya cikacagiz?rakip kalede tehlikeli olabilen,niyetlerinden suphe etmedigimiz adamlar bunlar..gecen sene okay-castillo-yusuf-abdulkadir gibi genclerimiz var diye ovunuyorduk bu sene kalan ikisinide gondermeye calisiyorlar..gerizekali olsan bunlari yapmazsin.

artik dunya kuculdu herkes heryeri takip ediyor.tamam avrupa'da boy gostermek onemli ama isini bilen kuluplerin tek kistasi bu degil.adamlar yetenege para bayiliyorlar,sirf yetenek bulmak icin butun dunyayi tariyorlar.abdulkadir ve yusuf'ta bugun bir cok kulubun radarina takilmis durumda..bu firsati iyi degerlendirmek gerekiyor.eziklik yapmaya gerek yok.turkiye ligi avrupanin ilk bes ligi arasinda yer almiyor ama oyle katar ligi ayarinda da degiliz..al sana cengiz under al sana caglar soyuncu.cocuklarin ikiside bu ulkeden cikti catir catir oynuyorlar.ozellikle abdulkadir bu iki isminde cok cok ustunde bir potansiyele sahip.

takimi iyi kurup bu cocuklarin degerini daha da yukseltmek varken mali yonden 1 sene rahatlayacagiz diye topcu satmak ahmakliktir,is bilmezliktir.
    sana da hela olsun..
    yeter artık sizin görüşlerinizi de insanlar görsün diye paylaşıyorum..
    bende bu görüşlerdeyim..
    sabahtan akşama kadar hemde Trabzonsporluyum diyen hemde bu forum üyesi onlarca gereksiz..
    futbolculara hakaret , aşağılama , değersizleştirme herşeyi yapıyorlar..

..........
    ya gerçekten bu takımı tuttuklarını bilmesem bilerek hainlik yapıyorlar diyecem ama değil..sadece kafaları çalışmıyor..
    batı ülkelerinin afrikayı sömürmesi gibi ezilmeye ve küçük görülmeye alışmışlar..
    büyük düşünemiyorlar..
    Konu alperrr tarafından (25.07.2018 Saat 15:35 ) değiştirilmiştir.
    samanyolu yerine rafet el romanın şampiyonluk için yazdığı şarkısı söylenebilir:..metehants

Cezalı Üye
    Nereden
    Fransa

Sadece azeri Türk’ü yok. Azeri nüfus 20.000.000’un üzerinde hatta 30.000.000 olduğunu söyleyen araştırmacılar var. Bunun yanında başka Türk halkları da var. Hüseyin Nihal Atsız 1970 yılında Türk nüfusunu %50 olarak oranlamış.

Burada değindiğim kısım İrandaki önemli Türk nüfusu ve potansiyeli. Senin beni yalancılıkla itham ettiğin argüman araştırma ve istatistik, benim bilgimin kaynağı da araştırma istatistik. Ben bilgiyi eski mit bölge müdürü Dr. Recep Albayarak’a dayandırdım. Sen de koy buraya araştırmaları biz de yanlışsa bilgimiz öğrenelim.

Vakti değerliymiş, bizimki değil sanki terbiyesiz ya!
    katiliyorum kismen, ama su var ki isterse 50 milyon olsun, anca tas patlasa 10-15 bilemedin 20 milyonu kendini önce "Türk" olarak görür...
    Yoksa o meshur Iranli eski topçu Ali Daei de Türk'tür aslen, ama 100% Fars olarak tanitir kendisini... bunu da belirtmek gerek

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)