Sayfa 2967 Toplam 4002 Sayfadan BirinciBirinci ... 1967 2467 2867 2917 2957 2965 2966 2967 2968 2969 2977 3017 3067 3467 3967 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100026 adet sonuctan sayfa basi 74,151 ile 74,175 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 13 -

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Alıntı Fatih Çelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sürekli şikayet eden insanlar meydanı yanlış insanlara bırakırsa olacağı bu. Foruma sallamak kolay. BMN'yi BMN yapan üyeleriydi hala da öyle. Aiynesi iştir kişinin. Birilerine ana avrat sövenlerin başına yönetici olduğu yerlerde takılanlar da var(dı). BMN hiçbir zaman böyle olmadı. Birileri gitti, şimdi döndü diye forum düzelmiş olacak. Peki neden gitti bu arkadaş, neden döndü? Bunu sorgulayan var mı hiç? Yok.

BMN Trabzonspor'un en popüler forumu, hayatta kalan sayılı taraftar forumlarından. Böyle üyelerin olması gayet doğal. Ama şikayet ettiğiniz kişiler yazdıkça, kendileri de yazmadıkça BMN'de seviye düştü olacak . Eh sen yazmazsan onlar yazar kardeşim. Başta dediğim gibi BMN'yi BMN yapan üyeleridir, yönetim ne kadar çabalasa da hangi üye tipi çoğunlukta olursa, yazarsa forum o hale bürünüyor. O yüzden katkı verelim çoğunluk hale gelelim zaten beğenmediğiniz tipler ya barınamayacaklar ya da bizim gibi olacaklar.

Naçizane fikrim budur.

Ağzına sağlık Fatih kardeşim...
    Bazı arkadaşlarımız inadına daha çok yazmalı. Yazmalı ki herkes eksiğini, hatasını görsün.
    Bilgi alalım, bilgi verelim. Paylaşalım. Paylaştıkça gelişelim, Trabzonspor'a fayda sağlayacak hale gelelim.

Berke6198 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Uzun bir süredir orta saha oyuncularımızın değersizleşmesi durumu söz konusu.

Şu periyotta elimizden geçen oyuncular ve beğenmediklerimiz uzun bir listeyi kapsıyor. Colman, Sapara, Soner, Bourceanu, Adrian, Zokora, M'bia, Ekici. Şimdiyse Sosa, Kucka, Onazi...

Bu beğenilmeyenler listesine son dönemdeki artan performansından sonra herkesçe beğeni toplayan Okay'ı da ekleyebiliriz aslında. Forumda uzun süredir eleştirilen insanların başında geliyor kendisi.

Yukarıda saydığım ve saymadığım isimler içinde tabii ki Trabzonspor kalibresinde bulunmayacak bir sürü futbolcu var ancak asıl sorunun senelerdir sistemsizlik olduğunu çok iyi biliyoruz.

Rıza Çalımbay ile yeni bir yola çıktık. Kendisini gerçekten tebrik ve takdir ediyorum çünkü son yılların en yüksek puan ortalamalarından birini yakalayıp harika bir çıkış yaptırdı takımımıza. Ancak galibiyet sarhoşluğuna aldanıp da bas bas bağıran eksiklerimizi görmezden gelmek mümkün değil. Bu bağlamda, bana kalırsa orta sahamızın bu denli etkisiz olması ve yükselen bir grafik çizememesi oyunun merkezden oynanmaması. Bunla paralel olarak kısa pas oyununu tercih etmiyor olmamız.

Şenol Güneş'in Beşiktaş'ta 2.5 senedir ortaya koyduğu işlerin tümü orta saha hakimiyetinden dolayı gerçekleşmiştir. Buna paralel olarak ne gibi hatalar yapıp, ne gibi kayıplar yaşadıysa da bunların da sebebi orta sahada yaptığı tercihlerdir. 2015-16 senesinde Beşiktaş'a öyle müthiş bir pas oyunu oturtmuştu ki sahada adeta sırıtan bir oyuncu yoktu. Şimdilerde yerin dibine sokulan fakat benim halen verim alınabilecek bir oyuncu olduğunu savunduğum ve istatistik olarak da Trabzonspora ilk yarı için gayet iyi bir katkı sağlamış olan Olcay Şahan bile o Beşiktaş kadrosunun içinde pas bağlantısında müthiş kritik bir önem arz ediyordu.

Rıza hocanın elinde Burak Yılmaz gibi bir koz oluşu büyük şans. Bu yetenekli ve golü bilen bir bitiriciyle çalışamıyor da olabilirdi şu an. Kendisine oyun sistemi hakkında tek sitemim de bu yönde zaten. Burak'ın varlığından dolayı kısa pas oyununu terk etmemeli. Topa sahip olmaktan vazgeçmemeli. Her maç bireysel odaklı goller bulmaktansa, oturmuş bir sistemde sahadaki 11 oyuncunun 6'sından gol katkısı almayı tercih ederim.

Oyunu şu anda stoperler ve santrafor-kanat arasındaki şişirme toplarla oynuyoruz. Takımımız kısa pas odaklı çalışmalara önem vermediği ve bu anlamda bir sistem oluşturamadığı için topun yerden oynanıp temponun belirlenmeye çalışıldığı dakikalarda müthiş bocalıyor, sahada alan paylaşamıyoruz. Galatasaray maçı, rakibin tempoyu belirlemeye çalıştığı bir maç olarak müthiş bir örnektir. Rakibin yüksek tempo tercihi, orta sahada inanılmaz bir dinamizm gösterme çabaları Rıza hocanın hızlı alan geçişlerine, oyuncularımızın da üstün performansıyla yenik düştü.

Ancak bu durum her zaman böyle olmayacak. Takımların gücümüzden çekinip üstümüze gelmediği, 11 kişiyle ceza yayında konuşlandığı anlar da gelecek. İşte öyle durumlarda oyunu ancak merkezden yapılacak pas oyunlarıyla çözebiliriz. Rıza Çalımbay, stoperlerini etkin kullanıp yüksek toplarla hızlı alan geçişi denemek yerine, orta sahalarını kullanıp takıma doğru alan paylaşımıyla beraber kısa pas oyununu çalıştırırsa elbette başarılı olacaktır çünkü teknik kapasitesi (özellikle pas anlamında) yüksek bir kalitemiz var.

Orta sahalarımızın her sene silik görünmesi bu yüzdendir diye düşünüyorum ben. Eğer sahada devamlı alan parselleyen ve doğru koşular yapan bir takım görürsek, işte o zaman elimizdeki Kucka, Sosa, Yusuf'un verimini artırıp, işleyen bir çark izleyebiliriz. Şenol Güneş'in Beşiktaş'a uyguladığını uygulamak çok da zor değil...
    Konu Berke6198 tarafından (13.01.2018 Saat 00:11 ) değiştirilmiştir.
    And you'll never walk alone!

You'll never walk alone...

Numan Yerlikaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sheffield united-Sheffield wednesday maçını izliyorum abi iki takımın da her topçusu bizde 11 oynar biraz bu pazara yönelsek iyi oyuncular var
    Yalakalardan sakınınız. Çünkü onlar insanları boş kaşıkla besler.

Arda' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu takımın göbek kurgusu nasıl olacak kim oynamalı daha o bile belli değil.

Okay-Onazi-Yusuf
    Okay-Kuco-Yusuf
    Onazi-Kuco-Yusuf
    Okay-Kuco-Sosa
    Onazi-Kuco-Sosa
    Okay-Onazi-Sosa
    Kuco-Sosa-Yusuf
    Onazi-Sosa-Yusuf
    Okay-Sosa-Yusuf
    Kuco-Yusuf-Sosa
    Okay-Yusuf-Sosa
    Onazi-Yusuf-Sosa

80 tane kombinasyon oluyor şaka maka.

muhammed bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı yorumsuz6117 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurtardı da noldu şampiyon mu olucaz..
    şaampiyon olmak tek futbolcuya bağlı olmaz takım olaarak ancak şampiyon olabiliriz.

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Trabzonspor’da sampiyonluk için G.Saray’la oynuyoruz. Yenersek sampiyon olacagiz. Yendik ve aksam eglenmeye gittik. Saat on mu ne. Kalecimiz Senol masadan kalkti. “Senol nereye diye bagirdik?” “Yatmam lazim.” dedi. Senol her zaman disiplinli biriydi. [ALİ KEMAL DENİZCİ]

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    Eskişehir

Alıntı Arda' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Trabzondaki Napoli maçının kadrosu
    Bu maça istanbul'dan kalktım gittim hatırladığım kadarıyla 5-6 tane önemli oyuncumuz sakat olduğu için kadro dışıydı yedekte bile 5 futbolcu tamamlayamamıştık Ersun hoca kadro çıkarmakta zorlanmıştı.
    Konu Fatih Öztürk tarafından (13.01.2018 Saat 00:16 ) değiştirilmiştir.

muhammed bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Sinan.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Iki üc iyi hamlelen sampiyonsun valla
    yeterki takım olalım o zaman şampiyonluk kaçınılmaz olur

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Trabzonspor’da sampiyonluk için G.Saray’la oynuyoruz. Yenersek sampiyon olacagiz. Yendik ve aksam eglenmeye gittik. Saat on mu ne. Kalecimiz Senol masadan kalkti. “Senol nereye diye bagirdik?” “Yatmam lazim.” dedi. Senol her zaman disiplinli biriydi. [ALİ KEMAL DENİZCİ]

Giallorossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hollanda

Alıntı Numan Yerlikaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sheffield united-Sheffield wednesday maçını izliyorum abi iki takımın da her topçusu bizde 11 oynar biraz bu pazara yönelsek iyi oyuncular var
    Ingiltere 1. liginden iyi oyuncu almak cok zor. Burda bazi yorumlari okuyorum Championship'te iyi istatistik yapmis genc oyunculari yaziyorlar buraya. Fakat Ingiltere 1. ligi belki Fransa liginden sonra Avrupanin 6. büyük ligi. Hic öyle hafife almamak lazim. Seyirci acisindan, futbol ekonomisi acisindan, futbol kalitesi acisindan ve daha cok etkenlere bakarak cok büyük bir lig. Verilen bonservis bedelleri bizim ligi fazlasiyla aşar. Biz ancak yedek birakilan, 2. sinif oyunculari aliriz o ligden. Iyi oyuncular, Premier Lig'in bütün takimlari onlari takip ettiklerinin farkindalar.
    .

Francesco
    Totti

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Arkadaşlar ''Kucka'' konusunu abartmıyor musunuz?
    Kimisi iki yüz bin Euroluk topçu dedi, kimisi leş dedi. Allah aşkına bu kadar gömmek doğru mu?
    Elbette bir Atiba, Melo veya Mbia etkisi yaratmadı. Fakat böyle bir etki yaratmasını beklemek ne kadar doğru?
    Trabzonspor'un dip yaptığı, futbol adına nadiren iyi işler yapan bir kadroda bu adamın harikalar yaratması beklenemezdi.
    Gerek Ersun Yanal'ın yıkıcı etkisi, gerekse orta sahadaki hatalı kurgu nedeniyle Kucka'dan verim alamadık.
    Ayrıca oyuncunun sezon başında hazır olmaması, sonrasında sakatlık yaşaması takıma adapte olmasını uzattı.
    Tüm bunlara rağmen oyuncunun son maçlarda kendine geldiğini ifade etmek lazım. Ayrıca kampta çok iyi görüntü verdi.
    Mevcut form durumuna bakınca ligin ikinci yarısında bizleri memnun edecek gibi duruyor. Bence ikinci yarı mest edecek!

Takımdaki orta saha oyuncularını değerlendirdiğimizde Kucka'nın mevkisinde ayrıca Okay ve Onazi oynuyor.
    Bu üç oyuncuyu değerlendirdiğimizde tecrübe, kalite, oyun görüşü olarak Kucka çok çok önde görünüyor.
    Ayrıca Kucka'nın diğer iki oyuncudan farklı bir özelliği var. Kucka üçüncü bölgede sakince pas yapabiliyor. Oyunu rahatlatıyor.
    Fakat ilk yarıda başta Okay olmak üzere Onazi form olarak çok daha iyi durumdaydı. O nedenle Kucka'yı kestiler.
    Lakin hazırlık maçlarında izlediğim kadarıyla Okay ve Kucka formayı kolay kolay vermez. Onazi kesik yer gibi duruyor.
    Nacizane fikrim budur.

Nereden
    İstanbul

Türkiye liginde ilginçtir bütün sol bek lerle adımız anıldı,

Ama malatyasporlu aly cissokho hiç gündeme gelmedi

İlk yarı çok iyiydi bence, belirli bir standartı var ve aşağıya hiç inmiyor.

Düşük bir maliyetle halledilebilir bir transfer, aytaç ın bonservisi falan verilebilir mesela
    “Bir gün birileri gelecek TRABZONSPOR’umu şampiyon yapacak.”
    HAMİ AYAZ

David_LuiZ4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İngiltere

Kucka'yı şu maçta penaltı yaptırdı bu maçta çizgiden top çıkardı gibi maç içindeki ayrıntılarla negatif veya pozitif değerlendirmek yanlıştır...Çünkü adamın mevkisi ayrıntılarla değerlendirilecek bir mevki değil...Genel oyununa 90 dakikasına bakacaksın oyunu iki yönlü oynayabiliyor mu ikili mücadelesi nedir 3. bölgeye servisi var mı dar alandan çıkabiliyor mu pas oyununa katkı sunuyor mu bunlara bakacaksın...

Kucka yanlış transferdir...Çünkü bu adamı çift yönlü orta saha olarak 5 milyon euro vererek almışsın..Bu parayı verdiğin adam yarı sahanın ortasıyla rakip yarı sahanın ortası arasındaki 40 50 metreyi gidip gelip parsellemeli seri oynamalı dengesiz paslar vermemeli...Ndiaye Melo gibi olacak oradaki adam...Kucka böyle biri değil ortasahaya dinamizm getirir fizik güç getirir ama asli görevini yapamaz...Ve o paraya verdiğim örnek isimlerin tarzında adam rahatlıkla bulursun...Uzatmaya gerek yok yanlış transferdir 3 sene almışsın ona da katlanacağız yapacak bir şey yok...
    Before Elvis There was Nothing

John Lennon

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Karadeniz6116 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Hepimiz, yeri geliyor hocayı eleştiriyoruz.
    Hepimiz, yeri geliyor futbolcuları eleştiriyoruz.
    Bazen yıkıcı olsa da bu durum, kimse bu olaydan aşırı rahatsız olmamalı bana göre.
    Hepimizin futbol görüşü farklı.
    Ee tabi, doğal olarak da birey birey futbolcuların özelliklerini, kafamızdaki oyun şablonuna göre yorumluyoruz.
    Sahada sergilediğimiz oyunu da, kendi kafamızda oluşturduğumuz şablonu görmek istediğimiz gibi yorumluyoruz, bu da doğal olarak farklı farklı yorumlara sebebiyet veriyor.
    Bundan daha doğal birşey de olamaz burada.
    Adı üstünde forum burası.
    Herkes, başka bir arkadaşın yorumunu beğenmek zorunda da değil.
    Benim gördüğüm kadariyla, bu forumdaki asıl sıkıntı karşımızdaki insanın görüşünü dinlemeden hemen yargılamamız.
    Bunu maalesef futbolda olduğu gibi, hayatımızın her alanında da sürekli yapıyoruz.
    Huyumuz, suyumuz, doğamız böyle bizim maalesef.
    Herhangi bir arkadaşın görüşünü beğenmiyorsanız, ona futbol cahili damgası vurmak hem çok yanlış, hem de çok kabaca.
    Sonuçta hepimiz ayni renklere gönül veriyoruz.
    Yüzyüze herhangi bir yerde, herhangi bir gol sevinci anına bile denk gelseniz; eminim ki sevgilinize, eşinize, annenize, babanıza ve çocuklarınıza nasıl sımsıkı ve içten bir şekilde sarılıyorsanız, birbirinize de tebessüm ederek aynı şekilde sarılırsınız.
    Emin olun, burada yapılan kişisel tartışmalar, dışarıdan okuyunca cok üzücü gözüküyor.
    Cok fazla yıkıcı eleştiri olmadığı sürece, herkesin kendi doğrularını dile getirerek yaptığı elestiriler kadar doğal birşey yok bu forumda.
    Bu durum da hatalarımızı görmeyi ve bizi oyun ve puan olarak daha yukarılara taşımayi sağlamali bana göre.
    Ana amacımız son paragrafta yazdığım şey olmalı her zaman.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu Karadeniz6116 tarafından (13.01.2018 Saat 01:24 ) değiştirilmiştir.

A. Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Kucka alinmadan da soylemistim iyi oyuncu ama bize gitmez.
    Bize oyun kuran adam lazim.
    Top tutan adam lazim.
    Bizim icin mucadele gucu yuksek ama topu yonlendiremeyen adama 3.5 milyon euro vermek cok buyuk bir risk.
    Kucka ayrica cok savruk oynuyor.

Bizim 8 numaraya ihtiyacimiz var. Hatta mbia olsa tadindan yenmez.
    Ayrica eldeki kadroda okay ve onazi ilk 11 icin kucka nin cok onunde. Bu kaliteden daha cok sistemle alakali.

Kucka gibi bir adami oynatabilmen icin etrafindaki adamlarin pas yuzdesi ekstra yuksek olmali. Ama bizde sadece okay in ,zaman zaman onazi nin pas kalitesi yuksek.

Nereden
    Almanya

Alıntı A. Aydın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kucka alinmadan da soylemistim iyi oyuncu ama bize gitmez.
    Bize oyun kuran adam lazim.
    Top tutan adam lazim.
    Bizim icin mucadele gucu yuksek ama topu yonlendiremeyen adama 3.5 milyon euro vermek cok buyuk bir risk.
    Kucka ayrica cok savruk oynuyor.

Bizim 8 numaraya ihtiyacimiz var. Hatta mbia olsa tadindan yenmez.
    Ayrica eldeki kadroda okay ve onazi ilk 11 icin kucka nin cok onunde. Bu kaliteden daha cok sistemle alakali.

Kucka gibi bir adami oynatabilmen icin etrafindaki adamlarin pas yuzdesi ekstra yuksek olmali. Ama bizde sadece okay in ,zaman zaman onazi nin pas kalitesi yuksek.
    Pas yüzdesi yüksek takim hmm Abdulkadir Sosa Yazici Okay ???

A. Aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Pas yüzdesi yüksek takim hmm Abdulkadir Sosa Yazici Okay ???
    Abdulkadir inde pas kalitesi yuksek. Ama devamli oynamadigi icin adini yazmadim.
    Sosa ve yazicinin pas kalitesi yeterli degil. 10 numara oyuncusu icin ideal diyelim ama kucka oynadiginda onu tolere edebilecek oyuncular degil.

Kucka yusuf ve sosa ayni anda oynarsa kalemizde gormedigimiz tehlike kalmaz ve top hep rakibin ayaginda olur.

Kucka, yusuf ve sosa dan sadece biri oynamali. Dogru isim bence yusuf.

Bizim kucka da yasadigimiz sorunu gs dr ndiayede yasiyor. Ndiayenin adi bizimle anildiginda da alinmamasini istiyordum.
    Konu A. Aydın tarafından (13.01.2018 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir.

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Yannis Salibur bugun yine döktürmüş...
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Enes Başkaya60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir

Bu antepteki marcalda lyona gitmiş alalım diyecektim beğeniyordum ben...
    S.V.A.K.O
    FATİH TEKKE

Nereden
    İstanbul

Kucka için bende fikrimi yazmak istedim

Çok iyi oyuncu

Sosa da ikinci devre oldukça iyi olacak

redbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

loic remy ismini hasan tüncelde yazmış ki hasan tüncel pek yalan haber yapmaz

Nereden
    Almanya

Loic Remy is yaparmi renkdaslar ne diyosunuz ?

Forumdan Uzaklaştırılmıştır Karadeniz6116 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Loic Remy is yaparmi renkdaslar ne diyosunuz ?
    Son 3 yilini hiç takip etmedim.
    Potansiyeli hep yüksek bir oyuncuydu fakat ne verir, ne vermez, uyum sağlar mı tam bir soru işareti bende ?
    Eğer gelirse tabii ?

Nereden
    Trabzon

ht

Nereden
    Trabzon

Alıntı coolank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kucka için bende fikrimi yazmak istedim

Çok iyi oyuncu

Sosa da ikinci devre oldukça iyi olacak
    eldeki kuşlar iyidir...ama daldaki kuşlardan haber versen....

Nereden
    Almanya

Alıntı Karadeniz6116 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son 3 yilini hiç takip etmedim.
    Potansiyeli hep yüksek bir oyuncuydu fakat ne verir, ne vermez, uyum sağlar mı tam bir soru işareti bende ?
    Eğer gelirse tabii ?

Büyük ihtimal gelecek 12 macda 5 gol bilmiyorum valla Babel is yapiyosa Remyde hayli hayli yapar gibime geliyo

Nereden
    Almanya

Alıntı trabzonsporkits Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ht
    Su kosuyu ve Golu ligimizde en fazla 2 cat taslasin 3 kanat oyuncusu yapar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)