Sayfa 2960 Toplam 4002 Sayfadan BirinciBirinci ... 1960 2460 2860 2910 2950 2958 2959 2960 2961 2962 2970 3010 3060 3460 3960 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100026 adet sonuctan sayfa basi 73,976 ile 74,000 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 13 -

Mert Acar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en mantıklısı bu da pas kültürü yok takımda. merkez ağır, önde koşturacak adam yok. bir tane full bek alsak, araya da onazi'yi sıkıştırsak işleyebilir.

...............okay....hubocan...
    pereira......kucka...onazi.......pinto
    .........ömür..................sosa
    ..............yazıcı...burak
    Hocam dediğin sistemi bende düşündüm ama maalasef o kalite de beklerimiz yok..Ha gider Asamoah gibi iki tane full bek alırsın eyvallah.
    Sosanın oraya geçmesiyle uyum sağlanırsa,pas oyunu oynayan takıma dönüşürüz..Sosa,Abdüş ve Yusufla.

Alıntı İsmail SARAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum. Kanatta oyun kurucu gibi oynar.
    Yazıcının skorer özelliği yüksek baya..Talisca,Jaja tarzı ikinci forvet gibi düşünüyorum onu hep. Sağ taraftanda sol ayak içiyle çok temiz vuruşları var. Değerlendirilebilir saçma sapan transferler yapmaktansa bunu denemek daha mantıklı.
    Kazım'a da selam olsun,asi çocuklar burada..

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Mert Acar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam dediğin sistemi bende düşündüm ama maalasef o kalite de beklerimiz yok..Ha gider Asamoah gibi iki tane full bek alırsın eyvallah.
    Sosanın oraya geçmesiyle uyum sağlanırsa,pas oyunu oynayan takıma dönüşürüz..Sosa,Abdüş ve Yusufla.

Yazıcının skorer özelliği yüksek baya..Talisca,Jaja tarzı ikinci forvet gibi düşünüyorum onu hep. Sağ taraftanda sol ayak içiyle çok temiz vuruşları var. Değerlendirilebilir saçma sapan transferler yapmaktansa bunu denemek daha mantıklı.
    Senin takım iyi ama Kucka ile bu iş olmaz.
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Ecthelion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

@Mert Acar Rıza hoca Olcay sevdasından vazgeçmeyeceği için(ki Damdoy da var) bu dizilimi biz ancak sakatlık veya cezalı durumunda görebiliriz.
    "Happiness is only real when shared"

Alexander Supertramp

riv riv riv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

------------------ONUR------------------
    PEREİRA---HUBO---XXXXX----XXXXX--
    ------------OKAY-----SOSA--------------
    ABDÜŞ----------YUSUF----------MAİCON--
    -----------------BURAK-------------------

Kucka malesef olmayacak arkadaşlar. Pas kabiliyeti çok düşük. Olmasını çok istedik ama olmuyor.
    Meşin yuvarlak, gugul ve gügüm.

Antonio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta

lassana diarrayı almak lazım orada kucoyla onaziyle olmuyor.
    hayat nedir diye sorarsan, bilmiyorum evlat; sormazsan biliyorum haraptarlı nafi (Hasan Ali Toptaş) Bin hüzünlü haz...

Arda' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı special one Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafam karıştı gerçekten,

Biz çorum ile rövanş maçı oynamadık + oynadığımız maçta 6 tane attık + as kadroya yakın çıktık

geçen seneki maçtan mı bahsediyorsunuz
    Erzurum BB maçından bahsediyor sanırım

asilhamsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en mantıklısı bu da pas kültürü yok takımda. merkez ağır, önde koşturacak adam yok. bir tane full bek alsak, araya da onazi'yi sıkıştırsak işleyebilir.

...............okay....hubocan...
    pereira......kucka...onazi.......pinto
    .........ömür..................sosa
    ..............yazıcı...burak
    ben bunu biraz değiştirdim.okay o bolgede oynayamıyor daha once denendi.

---------onur----------

jp---hubocan----durica----****

-------onazi-----okay---------

yazici------kucka--------sosa

--------burak/rodallega-----------

abdulkadir son yarım saat veya duruma gore ikinci devrelerde girer.

yazici,sosa,kucka ciddi sut tehdidi.

sol bek tüm koridoru kullanacak bir isim olmalı.pinto veya daha kalitelisi.
    ALAYINA İSYAN,ALAYINA BAŞKALDIRI,ÖLENE DEK MÜCADELE..

BÜYÜKLERLE SEVİŞEN YÖNETİM İS-TE-Mİ-YO-RUM.

Nereden
    Giresun

yalnız yusuf sağ kanatta oynadığında çok sönük oynuyor. bunuda göz önüne alın. hızlı ve dar alanda çalım atabilen bir isim değil. o kadar kolay olsa bjk de taliscayı sağ kanat oynatırdı.

cepheden daha çok şut atması sağlanmalı yusufun. yusuf forvet arkası oynar. yusufun arkasında da sosa.
    ne sosadan merkezi orta saha olur nede yusuftan ofansif orta saha olur

Sosa Ofansif orta saha
    Yusuf Forvet arkası..
    Managerlik oyunlarında herkes yeni transferler için ,oyunun yamasının çıkmasını bekler bir tek Trabzonspor taraftarı yama çıkmasın diye bekler
    çünki her sene dahada berbat kadrolar kurup yıldız dediklerimizi satıyoruz.

Nereden
    Ankara

Alıntı Ecthelion Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Mert Acar Rıza hoca Olcay sevdasından vazgeçmeyeceği için(ki Damdoy da var) bu dizilimi biz ancak sakatlık veya cezalı durumunda görebiliriz.
    Keşke denense ama bende sanmıyorum. Olcayda çok düşüş var,hayra alamet değil. Damdoyu yazmıyorum bile. Pek sevmem kendisini

Senin takım iyi ama Kucka ile bu iş olmaz.
    Kucka iyi futbolcu aslında..Özellikle önde pres konusunda bi alışkanlık,sistem oturtabilirsek iş yapar.
    Sosayla belki pas oyununa daha fazla ayak uydurur...
    Hem 2.5 m euro maaş veriyoruz,mecbur oynatacağız Kuckayı Daha iyi olacaktır ikinci yarı,umutluyum.
    Sezon başı bende Kucka-Okay ikilisinin uyumlu bir ikili olmayacağını düşünüyordum. Hem ağır hemde pas oyununda düşük bir ikili. Hatta defalarca yazdım Kucka iyi futbolcu ama aradığımız tarzda adam değil diye .. Ama işte linç yiyordum
    Sosayı düşünmüştüm 8de ama oda tutmadı...Onazi desen istikrarsız.
    Yine Okay-Kucka en iyisi...Okaydaki gelişimi beni ümitlendiriyor.. Temposunu yükseltti ve pas oyununa daha çok katkı veriyor. Böyle devam ederse o rolü Okay üstlenebilir.
    Konu Mert Acar tarafından (12.01.2018 Saat 15:59 ) değiştirilmiştir.

Erkan A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Alıntı riv riv riv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kucka malesef olmayacak arkadaşlar. Pas kabiliyeti çok düşük. Olmasını çok istedik ama olmuyor.
    bizde eskiden oynayan erman özgür vardi cok kaliteli bir oyuncuydu malesef istenilen perfomansi hic bir zaman gösteremedi , kucka da böyle istese ligin en iyi ortasaha oyuncusu olur istemedigi icin olamiyor antromanlarda show yapmakla olmuyor bu isler ..
    BiZe HeR yEr TrAbZoN

"Dünyâ'da, menfaat için sevgi gösterisinde bulunan insanlar kadar alçağı yoktur!"

İ. SARAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Mert Acar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keşke denense ama bende sanmıyorum. Olcayda çok düşüş var,hayra alamet değil. Damdoyu yazmıyorum bile. Pek sevmem kendisini

Kucka iyi futbolcu aslında..Özellikle önde pres konusunda bi alışkanlık,sistem oturtabilirsek iş yapar.
    Sosayla belki pas oyununa daha fazla ayak uydurur...
    Hem 2.5 m euro maaş veriyoruz,mecbur oynatacağız Kuckayı Daha iyi olacaktır ikinci yarı,umutluyum.
    Sezon başı bende Kucka-Okay ikilisinin uyumlu bir ikili olmayacağını düşünüyordum. Hem ağır hemde pas oyununda düşük bir ikili. Hatta defalarca yazdım Kucka iyi futbolcu ama aradığımız tarzda adam değil diye .. Ama işte linç yiyordum
    Sosayı düşünmüştüm 8de ama oda tutmadı...Onazi desen istikrarsız.
    Yine Okay-Kucka en iyisi...Okaydaki gelişimi beni ümitlendiriyor.. Temposunu yükseltti ve pas oyununa daha çok katkı veriyor. Böyle devam ederse o rolü Okay üstlenebilir.
    Sosa ilk geldiğinde gayet iyiydi o bölgede aslında. En büyük eksiğimiz Okay'ın arkasında oyun kuracak adamımız yok.
    Trabzonspor'un yaptığı transferlerin kampa yetiştiği, tarihte ilk defa görüldü.

Mert Oğuzlu61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ön tarafı anlarım da sol bek transferi niye bu kadar uzadı orası sinir bozucu. En azından sol bek kupa maçına yetişemez miydi ? Pereira ve Mas'ı kampa girmeden, transfer dönemi başlar başlamaz transfer etmişlerdi. Haftaya kupa ve lig maçları var, Rıza hocaya hala transfer yapmadılar. Bence hocaya büyük ayıp ettiler, en azından sol beki bitirmeleri lazımdı. Asamoah kovalamıyoruz ki, alt tarafı Filip Novak alacağız niye bu kadar uzattılar anlamadım.
    "Dağlardan yağmur gibi geçtiler, çayırlardan yel gibi estiler. Günler batıdan battı bile, tepelerin ardından gölgeler içine. Nasıl bu hale geldik?"

yatmaztara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Burak 33 gol attığı sezondan sonra serbest kalma maddesi 5 milyonken ilgilenenler sadece Lazio, Moskova ve Galatasaray'dı. O sıralar nasıl en az 10, 15 kulüp kapıya dayanmamıştı hayret ediyordum. Belkide serbest kalma maddesi olmasaydı biri çıkıp 20 milyon verirdi. Heralde fiyat az olunca ilgi göstermediler ya da Burak o dönem bugda kalmış.
    Başıboş sokak itleri toplanıyor...

Nereden
    Ankara

Sosa ilk geldiğinde gayet iyiydi o bölgede aslında. En büyük eksiğimiz Okay'ın arkasında oyun kuracak adamımız yok.
    En büyük sorunumuz bence Sosa gibi bir futbolcudan yararlanamamak... Klasik Trabzonspor, huyumuz da var bu tarz futbolcuları kazanamamak. Ben teknik heyet ve yönetimin yerinde olsam tek odak noktam Sosa olurdu valla.
    Aslında sosyolojik açıdan da incelenmesi gerek. Neden yıldız futbolcular Trabzonspor da olmuyor ? Çok detaylı ve ince bir çalışma istiyor bu konu. Şu sorunu aşmak lazım.
    Yine olmayacak biliyorum ama şu adam takımı 2-3 level atlatır... %70-80 niyle oynasın yeter.
    Sosa-Burak önlü arkalı...Tarihin en iyi 2lisi olabilecek potansiyelde..Yanlarındada Abdüş,Yazıcı. Kendisine kızgınım ama Şenol hocanın elinde olsaydı bu kadro çok farklı olurdu.

Hatta bir dipnot ekleyelim..Sosanın nasıl faydalığı bir futbolcu olduğuna.. Sosa oynarken yanındakileri de oynatan bir futbolcu..Bjkye katkıları çok fazladır. Misal Sosa gittikten sonra Oğuzhan ve Olcayın oyunlarına bakın. Farklı anlayacaksınız.
    Konu Mert Acar tarafından (12.01.2018 Saat 16:19 ) değiştirilmiştir.

Arda' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

10 numaralı sistemde oynayacaksak orada oynayacak olan adam nasıl bi tarz olacak o önemli. Yusuf daha çok Talisca tarzı sahte 9 oynuyor geri gelip top almak yok, oyun içinde pek etkin değil daha çok final anlarında ortaya çıkıyor. Sosa da tam tersi oyunu yönlendiren bi adam geri gelip top alıyor, dağıtım yapıyor, oyunu kuruyor ve açıyor. İkisi bence çok farklı tarzda adamlar.

Mehmet BAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa

Alıntı riv riv riv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kucka'nın pas kabiliyeti düşük değil. Aksine kaliteli pas yapabilen nadir oyuncularımızdan biri.
    İki yönlü oynamaya çalışan Okay, Onazi ve Kucka üçlüsünden en iyi pas yapabilen Kucka'dır. Bu tartışma götürmez.
    Kucka'nın sorunu pas atamamak değil. Oyun kurma becerisi olmaması! Bu konuda bir eleştiri yaparsanız kabul ederim.
    Lakin pas kabiliyeti düşük derseniz çok hatalı bir yorum olur. Kucka kalitelidir fakat bu anlamda yanlış transfer olmuştur.
    Hoş Kucka'yı alırken bunu bilerek aldılar. Emre gibi bir oyun kurucu lazımken Okay'ın tecrübeli ikizi Kucka'yı aldılar.
    Kucka kötü futbolcu mu? Hayır! Bence Sosa ile birlikte orta sahadaki en kaliteli adamımız Kucka!
    Fakat Okay ve Onazi ilk yarıda form durumları nedeniyle fazlasıyla öne çıktılar. Ayrıca Kucka'nın hazır olmaması etkili oldu.
    Her neyse artık daha hazır ve iyi görünen bir Kucka var. Kampta hem Kucka hem de Sosa'yı iyi gördüm.
    Kamp performanslarını değerlendirdiğimde Sosa ve Kucka ilk 11 oynatılmalı diyorum. (
    Sosa bir tık daha iyi olmalı fakat sol kanattaki eksiklik ve Castillo'nun kötü performansı nedeniyle ilk 11 olur diyorum.
    Eldeki oyuncular ve form durumlarına baktığımda en ideal ön alanın aşağıdaki gibi olması gerektiğini düşünüyorum.

------------------------------------ OKAY -------------------------------- KUCKA --------------------------------------------
    ABDÜLKADİR ------------------------------------------YUSUF--------------------------------------------------------- SOSA

--------------------------------------------------------- BURAK ---------------------------------------------------------------

Transfer yapılmazsa yukarıdaki dizilimde ısrar ederim.
    Ve sezon sonuna kadar Abdülkadir - Yusuf - Sosa'yı maç içerisinde yerlerini değiştirerek oynatırım.
    Ayrıca maçın gidişatına göre Rodellega, Olcay, Castillo ve Onazi gibi oyuncuları oyuna alırım. Fazlasına gerek yok.

hos_cocuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Ersun Yanal bile bu kadar berbat kadro seçimi yapmaz. Bunlar nasıl kadrolar? Bari Olcay'ı da sol açığa Ndoye'yi de sağ açığa koyun tam olsun.
    "Her şeye doğru demek ahmaklıktır. Fakat her şeye yanlış diyen de zorbadır." Mevlana

Nereden
    İstanbul

En büyük sorunumuz dinamik bir oyunumuzun olmaması. Sabit kalmak takım sporlarında en büyük handikaplardan biri. Çünkü sabit düzende doğru yerleşen her takım sizi önemli derecede zorlayacaktır.

Bizim sorunumuz ise topla giden, veya dikine oynayan oyuncunun az miktarda olmasının yanı sıra mevcut futbolcularimızın da dinamik olmaması. Şenol Güneş çok özel bir iş yapmıyor oyun olarak. Dinamik iki kanadiyla sürekli hücum halinde. Topu taşıyanlar genelde bu oyuncular ayrica oyunu açık bir biçimde oynatıp rakibin de kendi sahasında beklemesini engelliyor. Ama bunu yaparken takımdaki 3 genel blok birbirinden uzaklaşmıyor. Örneğin Ersun'un sisteminde ön beşli ile arka beşli arasında sürekli kopukluk ve koordinasyon problemleri oluyordu.

Aslında takımın daha üstün bir takım olduğunu görmek zor değil. Sosa ve Kucka topla dribblinge gectiklerinde rakip takımın hemen fireler vermeye başladığını görüyoruz ama burda sıkıntı şu ki ceza sahasına koşu atan giren oyuncu bulamiyoruz. Abdülkadir ve Perreria çizgide oyun oynuyorlar Olcay çizgiden uzaklaşsa dahi ceza sahasına girmiyor. Orta yaptığımız pozisyonlarda ceza alaninda max 2 kişi oluyor ki bu da çok nadir. 2011'i düşündüğümüz zaman Jaja,Burak,Umut,Engin,Colman 5 oyuncu banko hücumda idi Selçuk ve Serkan ile bu sayı 7 yi buluyordu bugün ise Burak ve biraz Yusuf ile Perreria nın desteklerini sayarsak max 3 kişi ile hücum ediyoruz. Bu hücumda çoğalmamanın ucu ise başta bahsettigim dinamizim sorunundan ileri geliyor . Bu sorunu daha çok kısa ,sürekli dikine pas ile mi yoksa dribbling ile mi
    çözeceğiz buna dair bir adım bekliyorum ancak şu an için görmüyorum.
    "...Gelen Karadeniz'den Dalga Dalga Fırtına..."

7can61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Sefaya kaç milyon avro vermiştik yahu. 5 miydi. Anasını avradını yahu olaya bakın. Düşündükçe çıldırasım geliyor. Resmen hırsızlık.

Nereden
    Ankara

Çin kulübünün burak yılmaz teklifi 15 milyonlukmuş DHA'nın haberine göre. Bize gelince cimriliği tutuyor bu çinlilerin. bas 25 milyonu al işte ne var yani.
    En büyük Trabzon

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Burak alındığında Çin'den alınan adama para mı verilir diyordu birileri burada,
    Şimdi adamı bizden geri alabilmek için 5 katını teklif ediyorlar
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Erkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Umarım öyle olur ama pek ışık yok.
    Öyle gözüküyor. Motivasyon sıkıntısı bir yana, çok da verimli devre arası geçiriyor gibi durmuyor. Umarım "2.yarı uçacak" beklentileri patlamaz Son hazırlık maçında da takip edebildiğim kadarıyla ana özelliği dolayısıyla arada iyi servisler yapsa da yine yürüyordu.
    Konu Erkin tarafından (12.01.2018 Saat 17:27 ) değiştirilmiştir.
    Bu yolda asla yalnız yürümeyeceksin!

"Benim için Trabzonspor, en güçlülere karşı koyan ve herkesi yenen hayali kahramandı. Öyle bir kahramandı ki statükoyu bile devirmişti.” K.K.

7can61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Alıntı Ozan Yılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burak alındığında Çin'den alınan adama para mı verilir diyordu birileri burada,
    Şimdi adamı bizden geri alabilmek için 5 katını teklif ediyorlar
    Peki sence de bu denklemde bir yanlışlık yok mu?

Forum Yöneticisi Ozan Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı 7can61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki sence de bu denklemde bir yanlışlık yok mu?
    Dünya'da golcü enflasyonu var bu dönem herkes gol atabilen oyucuya yüklü basmaya başladı parayı
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

Forumdan Uzaklaştırılmıştır
    Nereden
    İstanbul

Yusuf ve okay in olmadığı ( belki okay stoper o da belki ) her türlü kadro rotasyonunda israr edilmeli

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)