Sayfa 2713 Toplam 4002 Sayfadan BirinciBirinci ... 1713 2213 2613 2663 2703 2711 2712 2713 2714 2715 2723 2763 2813 3213 3713 ... SonuncuSonuncu
Toplam 100026 adet sonuctan sayfa basi 67,801 ile 67,825 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 13 -

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

ndoye'nin sözleşmesi bitiyor, o tip oyuncu seviyor rıza hoca. jahovic'in de sözleşmesi bitiyormuş.

ilelebeTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

Orta sahadaki kalabalıktan kurtulabilirsek bize bir tane de hakiki ön libero lazım. Stoper eksiğimizin yanında oyun anlamında eksiğimizi giderecek iyi bir 6 numara alınmalı bence. Onazi'yi satarsak alınabilir.

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

Bir kere onazi satılmaz gayet faydalı bir adam bu bir iki iki veya bir stoper alınmalı ortasahaya da iki takviye şart bir stoper devre arası bir de ortasaha alırlar diye düşünüyorum alınacak stoperin çok üst düzey olması gerekiyor bu da para demek değer mi değer çünkü ikinci devre bir bastırırsak şampiyonluk veya ikincilik gelebilir benden söylemesi çok farklı gelişmeler olur devre arası gelmecen şu anda transfer çalışmalarına başlamaları gerekiyor stoper öyle dandik adamlarla olacak iş değil hatta bana kalırsa iki tane lazım
    "Annuit cœptis"

erenslash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Güney Amerika

birde bizimkiler biraz asalak şöyle plansızlık var hep abi sen gidip stoper almıyorsun gidiyorsun kadroyu şişiriyorsun a kalite adam al az olsun öz olsun
    "Annuit cœptis"

CaptanBarbosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Devre arası volkan, bongonda gönderilip beronun da kiralık gönderilmesi iyi olur. İyi bi kanat forvet şart. Bir de hubocana partner olabilecek oyun kurabilen bir sol stoper. Durica yavaş yavaş kadrodan kesilir artık. 2 transfer devre arası için yeterli olacaktır. Yaz döneminde özellikle defans bölgesi için ciddi manada revizyon gerekiyor. Umarım doğru hamleleri yaparlar.

selcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

bu brezilyalilarda sanirim gram gurur yok

koskoca lucio brezilya 4. ligine imza atmis, yazik

Alıntı artvints Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ndoye'nin sözleşmesi bitiyor, o tip oyuncu seviyor rıza hoca. jahovic'in de sözleşmesi bitiyormuş.
    denemeye deger, kisa vadeli cüzi bir kontrati kabul ederse

2 yillik, sezonuna 1,2m€...
    Konu selcuk tarafından (08.12.2017 Saat 18:29 ) değiştirilmiştir.
    "Şairin dediği gibi, ben artık şarkı dinlemek değil, şarkı söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

hos_cocuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Şu 3'lü savunmayı denesek mi? İngiltere takımlarının çoğu deniyor. Şuan ki mevcut kadroda şöyle 2 düzen olabilir.

___________________Onur___________________________ ____________________________Onur

__________Hubocan_____Uğur____Durica______________ ____________________Hubocan_____Uğur_____Durica

Joe___________Kucka(Okay)___Onazi________Mas______ __________Joe_____Kucka(Okay)_____Yusuf___________ Mas

____Abdülkadir_______Burak_________Castillo_______ _______________________________Sosa

__________________________________________________ _____________________Burak________Rodallega(Ndoye)
    "Her şeye doğru demek ahmaklıktır. Fakat her şeye yanlış diyen de zorbadır." Mevlana

Nereden
    Amasya

Alıntı hos_cocuk61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu 3'lü savunmayı denesek mi? İngiltere takımlarının çoğu deniyor. Şuan ki mevcut kadroda şöyle 2 düzen olabilir.

___________________Onur___________________________ ____________________________Onur

__________Hubocan_____Uğur____Durica______________ ____________________Hubocan_____Uğur_____Durica

Joe___________Kucka(Okay)___Onazi________Mas______ __________Joe_____Kucka(Okay)_____Yusuf___________ Mas

____Abdülkadir_______Burak_________Castillo_______ _______________________________Sosa

__________________________________________________ _____________________Burak________Rodallega(Ndoye)
    3 lü savunmada en seri oyuncu ortada olur

sen en agirini koymussun

Ünal Karaman

Sefer A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Fransa

Bu diziliste Mas orada olmaz, hiiiçç olmaz,,, su an bile oynayamiyor orada... oynasa oynasa 3'lünün solunda oynar
    Trabzon futbolunun kralı, Ahmet Suat Özyazıcı

Nereden
    Trabzon

Alıntı selcuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 lü savunmada en seri oyuncu ortada olur

sen en agirini koymussun
    O dediğin sarkın liberoda oluyor genelde.(süpürücü libero) Eski 3'lü sistem senin dediğin gibiydi ama şimdiki biraz farklı. Kanat Bekleri ileri çıktığı zaman, sağ - sol stoperler, sağ sol bek gibi oynamaya başlıyor, bu yüzdende seri olması gerekiyor. Ortada kalan stoper ise önleyici ve havacı oluyor genelde. Şimdiki takımların bir çoğu uzun oyuncuyu ortaya koyuyor. Arsenal Mertesacker'i ortada oynattı bazı maçlarda.
    "Her şeye doğru demek ahmaklıktır. Fakat her şeye yanlış diyen de zorbadır." Mevlana

Nereden
    Amasya

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu diziliste Mas orada olmaz, hiiiçç olmaz,,, su an bile oynayamiyor orada... oynasa oynasa 3'lünün solunda oynar
    cok dogru

3 lüde sol kanati tasiyabilecek tek oyuncumuz olcay, kosu ve kanat performansi yeterli olabilecek
    2. secenek kamil olabilir

Ünal Karaman

Timur Bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İki stoper ve bir sol kanat/forvet özellikli transfer elzem görünüyor. Bir türlü oturamayan ön libero için ise belki hızlı ve atletik biri olabilir. Olmazsa da idare ederiz artık orayı sezon sonuna kadar.

Sene sonunda Pereira, N'doye, Akbaş, Aytaç, İbanez, Durica, Bongonda, Volkan ve Bero ile yolları ayırmak iyi olur.

Nereden
    Amasya

O dediğin sarkın liberoda oluyor genelde.(süpürücü libero) Eski 3'lü sistem senin dediğin gibiydi ama şimdiki biraz farklı. Kanat Bekleri ileri çıktığı zaman, sağ - sol stoperler, sağ sol bek gibi oynamaya başlıyor, bu yüzdende seri olması gerekiyor. Ortada kalan stoper ise önleyici ve havacı oluyor genelde. Şimdiki takımların bir çoğu uzun oyuncuyu ortaya koyuyor. Arsenal Mertesacker'i ortada oynattı bazı maçlarda.
    ben kenar stoperler seri olmasa olur demedim

yinede merkez en serisi olur, yazdigin adamda mertersacker

o kadar seri ki en cok ikili mücadelede en az faul yapan adam, kazik ama kesinlikle agir degil

Ünal Karaman

Nereden
    Trabzon

o kadar seri ki en cok ikili mücadelede en az faul yapan adam, kazik ama kesinlikle agir degil
    Avrupa maçlarını pek takip etmiyorsun galiba. Sonrada ben şöyle böyle demedime getiriyorsun olayı. Senin benim mesajıma hitaben yazdığın 3'lü sistem çağ dışı kalmış bir sistem. Senin yazdığından akla gelen eski 3'lü sistemdir. Şimdiki 3'lü ile eski 3'lüyü birbirine karıştırıtorsun, yada pek izlemedin sanırım. Bu doğrultuda ortadaki adam en seri(Hızlı) adam olmalı dedin.

Eski 3lü neydi? Eski 3'lü şimdi 4'lü sistemin göbeğindeki ikilinin arkasına sarkın bir libero koyarak oynatılan oyundu. Modern futbolda ki 4'lü ile arasındaki fark ise sağ sol bek biraz daha ciğerli olması lazımdı . Çünkü 4'lüde bekler fazla ileri çıkmasada olur. Ama 3'lüde kanat bekleri kanat organizasyonlarında belirleyici roldeydi ve özgürlüğü fazlaydı. Eski 3'lüde ki sıkıntı ise takım 1 kişi eksik oynuyordu. Modern 4'lü sistemle bu oyuncu orta sahaya kaydırıldı, şimdide ön libero tabirleri ortaya çıkardılar. Eski 3'lüye örnek: Bizde kısa süre oynayan Nesim, çoğu maçta sarkın liberoydu. Bekler ileride ise sağa sola açılan, sağdan soldan yediğimiz ataklara, sağ yada sol stoperimiz koşmazdı, Nesim koşardı.

Şimdiki modern 3'lüde ise sistem bundan çok farklı. Şimdikinde sağ sol stoper bek gibi de oynamaya başlıyor, içteki stoper ise tandem (İKİLİ) yerine tek oynuyor. Bu sistemin artıları ise orta sahaya bir fazla oyuncu çıkarabiliyorsun. Takım gerideyken bekler geri gelerek savunma 5'leniyor eski 3'lüdeki gibi ama takım ilerdeyken sarkın libero görevi yok. Soldan gelen atağı sol stoper sol bek gibi önlüyor. Mertersacker dediğin adam ise en ağır, en hantal, en yavaş hızlanan stoperlerden biri, tek avantajı bacaklarının uzun olması bu sayede bacağını her yere sokarak topu temiz bir şekilde alabiliyor. Bu adam yavaşlığını kendi bile kabul ediyor.

Nereden
    Fransa

cok dogru

3 lüde sol kanati tasiyabilecek tek oyuncumuz olcay, kosu ve kanat performansi yeterli olabilecek
    2. secenek kamil olabilir
    Olcay da olmaz, kaldiramaz orayi o da... Bongonda aslinda oranin adami da iste o da kaldirir mi emin degilim...
    Olcay ters ayak oldugu için pek olmaz bir kere, oranin adami topu alinca basip gidecek, Olcay hem basip gitmez orta bölgeye gitmeye çalisir, hem de hizli falan da degil... sag tarafta Pereira kaldirabilir orayi nispeten...

----------Hubocan-----Akbas-----Mas
    Pereira-----------------------------------????
    ------------------------Okay???
    ------------------Kuçka-------Yazici
    ----------------------Abdülkadir
    -------------------------Gral

Solda MarcosAlonso gibi biri olacak, takir takir oynar takim

agir adam yaa, ilk müdahalelerde basarili oldugu için fazla göze batmiyor ama bir çalim yedi mi geçmis olsun hayatta yakalayamaz rakibini...

Nereden
    Fransa

hos_cocuk61

Onu bunu bilmem de simdiki 3'lü savunmali dizilislerde en önemli bölge beklerdir, ve kesinlikle hizli olmalari gerekir... geri kalan kisimlarda farkliliklr olabilir, bunu zâten chelsea tottenham ve city takimlarina bakarak görebiliyoruz, orta göbek ve ileri uçlarda degisiklikler var ama ortak noktalari beklerinin hizli olmasi...
    Diger seyler dogru, sag ve sol stoperler bek gibi oluyor bâzen, o dogrudur, ama daha çok savunmadayken oluyor bu, sol ve sag stoper ileriye neredeyse hiç çikmiyor... alan kapatmada evet saga sola geçis yapiyorlar

Nereden
    Trabzon

Alıntı Sefer Asan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

agir adam yaa, ilk müdahalelerde basarili oldugu için fazla göze batmiyor ama bir çalim yedi mi geçmis olsun hayatta yakalayamaz rakibini...
    Mertesacker'i Werder Bremen'den beri takip ediyorum. Hayatımda gördüğüm en ağır, en hantal, hızlanma ve hızı çok düşük bir oyuncu. Slimani bile(Slimani çok üstün derece süratli bir oyuncu da değil. 5,6 metre geriden gelip top aldı ondan) Bremen'deki çoğu maçında rakip 4,5 metreden gelip top alıyordu. Arsenel'a transferinde taraftar ayağı kalkmıştı; çok ağır, ingiltere'de oynayabilir mi diye. Cezayir - Almanya maçında Slimani darma duman etmişti onu, neye dayanarak söyledi artık sen düşün. Tek artısı üstte de yazdım sende değindin bacakları çok uzun araya iyi sokup topu alabiliyor

Nereden
    Amasya

Avrupa maçlarını pek takip etmiyorsun galiba. Sonrada ben şöyle böyle demedime getiriyorsun olayı. Senin benim mesajıma hitaben yazdığın 3'lü sistem çağ dışı kalmış bir sistem. Senin yazdığından akla gelen eski 3'lü sistemdir. Şimdiki 3'lü ile eski 3'lüyü birbirine karıştırıtorsun, yada pek izlemedin sanırım. Bu doğrultuda ortadaki adam en seri(Hızlı) adam olmalı dedin.

Eski 3lü neydi? Eski 3'lü şimdi 4'lü sistemin göbeğindeki ikilinin arkasına sarkın bir libero koyarak oynatılan oyundu. Modern futbolda ki 4'lü ile arasındaki fark ise sağ sol bek biraz daha ciğerli olması lazımdı . Çünkü 4'lüde bekler fazla ileri çıkmasada olur. Ama 3'lüde kanat bekleri kanat organizasyonlarında belirleyici roldeydi ve özgürlüğü fazlaydı. Eski 3'lüde ki sıkıntı ise takım 1 kişi eksik oynuyordu. Modern 4'lü sistemle bu oyuncu orta sahaya kaydırıldı, şimdide ön libero tabirleri ortaya çıkardılar. Eski 3'lüye örnek: Bizde kısa süre oynayan Nesim, çoğu maçta sarkın liberoydu. Bekler ileride ise sağa sola açılan, sağdan soldan yediğimiz ataklara, sağ yada sol stoperimiz koşmazdı, Nesim koşardı.

Şimdiki modern 3'lüde ise sistem bundan çok farklı. Şimdikinde sağ sol stoper bek gibi de oynamaya başlıyor, içteki stoper ise tandem (İKİLİ) yerine tek oynuyor. Bu sistemin artıları ise orta sahaya bir fazla oyuncu çıkarabiliyorsun. Takım gerideyken bekler geri gelerek savunma 5'leniyor eski 3'lüdeki gibi ama takım ilerdeyken sarkın libero görevi yok. Soldan gelen atağı sol stoper sol bek gibi önlüyor. Mertersacker dediğin adam ise en ağır, en hantal, en yavaş hızlanan stoperlerden biri, tek avantajı bacaklarının uzun olması bu sayede bacağını her yere sokarak topu temiz bir şekilde alabiliyor. Bu adam yavaşlığını kendi bile kabul ediyor.
    yavaslik seri hareketlenmeye engel degil

oyun görüsümüz cok baska, dünyanin en hizli liginde en ofansif oynayan takimlaedan birinde oynayan mertesackeri hantal yaptin

ne oyun görüsümüz, nede gördügümüzü algilamakta anlasamayiz

libero görevi nasil olacakki ters stoper safety pozisyonuna merkez stoperin arkasina kayacakken?

Ünal Karaman

Nereden
    Fransa

Mertesacker'i Werder Bremen'den beri takip ediyorum. Hayatımda gördüğüm en ağır, en hantal, hızlanma ve hızı çok düşük bir oyuncu. Slimani bile(Slimani çok üstün derece süratli bir oyuncu da değil. 5,6 metre geriden gelip top aldı ondan) Bremen'deki çoğu maçında rakip 4,5 metreden gelip top alıyordu. Arsenel'a transferinde taraftar ayağı kalkmıştı; çok ağır, ingiltere'de oynayabilir mi diye. Cezayir - Almanya maçında Slimani darma duman etmişti onu, neye dayanarak söyledi artık sen düşün. Tek artısı üstte de yazdım sende değindin bacakları çok uzun araya iyi sokup topu alabiliyor
    Temiz top alabiliyor evet, zâten onu da yapamasa herhalde kreisliga takimlarinda oynardi 7.ligde falan =)

Nereden
    Trabzon

yavaslik seri hareketlenmeye engel degil

oyun görüsümüz cok baska, dünyanin en hizli liginde en ofansif oynayan takimlaedan birinde oynayan mertesackeri hantal yaptin

ne oyun görüsümüz, nede gördügümüzü algilamakta anlasamayiz

libero görevi nasil olacakki ters stoper safety pozisyonuna merkez stoperin arkasina kayacakken?
    Ben bu işin uzmanı yada otorite biri değilim gördüğümü ve görüşümü söylüyorum. Eski 3'lüyü izlemiş biri olarak şöyle bahsetmek gerekirse. Kanat beklerinin ileri çıktığını düşün, geri 3'lü ise geride bekliyorken, geride senin sağ kanadına köşeye doğru top açıldığını düşün. bu pozisyonda sağ stoper topa koşmuyor. Sağ ve sol stoper adamlarıyla birlikte ceza sahasına koşar. (Eskiden genelde 2 forvet oynardı çoğu takımlar.) Çünkü eski 3'lüde genelde adam markajı vardır, alan savunması çok azdır. Adam savunması olunca sen sağ sol ile ilgilenme adamının peşinden git mantığı var. Sarkık libero ise(genelde en hızlı en atik oyuncu seçilir. görevi daha çok arkaya düşen topları süpürmektir. Yada arkaya kaçan adamları.) sağa açılan topa koşar, adam varsa adamla mücadele eder, topu taça atar yada uzaklaştırır sonra yerine tekrar döner. Görevi budur adam tutmak değildir. İçeride bekleyip kafa topunada çıkar. Şimdiki takımlar böyle oynamıyor. 4'lünün 3'lüye dönmüş hali gibi oynuyorlar ve alanı savunuyorlar. Markaj yaptıran var ama genelde alan savunması yapılıyor. Eski sistemde 1 kişi eksik oynuyordun, şimdikinde bunu biraz daha farklı hale getirdiler.
    Konu hos_cocuk61 tarafından (08.12.2017 Saat 23:56 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Amasya

Ben bu işin uzmanı yada otorite biri değilim gördüğümü ve görüşümü söylüyorum. Eski 3'lüyü izlemiş biri olarak şöyle bahsetmek gerekirse. Kanat beklerinin ileri çıktığını düşün, geri 3'lü ise geride bekliyorken, geride senin sağ kanadına köşeye doğru top açıldığını düşün. bu pozisyonda sağ stoper topa koşmuyor. Sağ ve sol stoper adamlarıyla birlikte ceza sahasına koşar. (Eskiden genelde 2 forvet oynardı çoğu takımlar.) Çünkü eski 3'lüde genelde adam markajı vardır, alan savunması çok azdır. Alan savunması olunca sen sağ sol ile ilgilenme adamının peşinden git mantığı var. Sarkık libero ise(genelde en hızlı en atik oyuncu seçilir. görevi daha çok arkaya düşen topları süpürmektir. Yada arkaya kaçan adamları.) sağa açılan topa koşar, adam varsa adamla mücadele eder, topu taça atar yada uzaklaştırır sonra yerine tekrar döner. Görevi budur adam tutmak değildir. İçeride bekleyip kafa topunada çıkar. Şimdiki takımlar böyle oynamıyor. 4'lünün 3'lüye dönmüş hali gibi oynuyorlar ve alanı savunuyorlar. Markaj yaptıran var ama genelde alan savunması yapılıyor. Eski sistemde 1 kişi eksik oynuyordun, şimdikinde bunu biraz daha farklı hale getirdiler.
    sadece alan yada adam savunmasi yoktur modern futbolda

merkez serbest oynar, ön libero ve top tarafindakiler santrforlara kademe kurar...

Ünal Karaman

Nereden
    Trabzon

sadece alan yada adam savunmasi yoktur modern futbolda

merkez serbest oynar, ön libero ve top tarafindakiler santrforlara kademe kurar...
    Tamam zaten ben çağ dışı kalmış 3'lüden bahsediyorum. Modern futbolda bunu uygulayan daha yok ben görmedin sen gördüysen söyle? Simdi ki modern 3'lünün moda olmasındaki en temel adam da Guardiola'dır. Adam resmen futbola yön veriyor. O biraz daha uçuk 3'lüler denediği de oluyor. Lahm, Xabi Alonso, Boateng gibi.

Nereden
    Amasya

Tamam zaten ben çağ dışı kalmış 3'lüden bahsediyorum. Modern futbolda bunu uygulayan daha yok ben görmedin sen gördüysen söyle? Simdi ki modern 3'lünün moda olmasındaki en temel adam da Guardiola'dır. Adam resmen futbola yön veriyor. O biraz daha uçuk 3'lüler denediği de oluyor. Lahm, Xabi Alonso, Boateng gibi.
    guardiolaninki benim icin 3 lü degil, sadece hucumda savunmasi 3 lü duruyor

benim anlasimda 4- 5 -1 oynatiyor

hucuma cikti mi bu 2-1-4-3 e dönüsüyor, defans ters piramit seklinde

bürosunda bu sistemi duvarada asti adam, googleda aratirsan bulursun

Ünal Karaman

tonya55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

defansa yeni bir stepanov bulmalı 1,5 2 milyon maliyete.

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Konu Onur Erçetin tarafından (09.12.2017 Saat 13:39 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 14 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 14 misafir)