Sayfa 3 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 ... SonuncuSonuncu
Toplam 133 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Küme Düþme Yok 21 Takýmlý Süper Lig

Mert M. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Ayrýca, eðer uygulamaya konulursa bu deðiþikliðin, bizim iddialý girmememizin olasý olduðu bir sezondan itibaren baþlayacak olmasý da epey düþündürücü.
    Fanki tonki zonki...

HOPA'LI TS'LÝ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

FIFA'nýn olasý þikebahçenin düþürülmesi ihtimaline karþý yapýlan bir atraksiyon olmasýn?

Küme düþme olmazsa ligin ne heyecaný kalýr?

Birileri þampiyon olacak, birileri düþecek, birileri gelecek.
    2010-2011 SEZONU SÜPER LÝG ÞAMPÝYONU
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Ýskender Çakmak - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Yaþ
    37

saçma saçma iþler...

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

20 takým olayý bence saçma.. Bana göre en saçmasý gruplu türkiye kupasý maçlarý..

He illa maç sayýsý artýrmak isteniyorsa baþka sistem denensin.. Almanyadaki gibi sondan 3. Olan play off oynasýn..

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý ccd6167 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    20 takým olayý bence saçma.. Bana göre en saçmasý gruplu türkiye kupasý maçlarý..

He illa maç sayýsý artýrmak isteniyorsa baþka sistem denensin.. Almanyadaki gibi sondan 3. Olan play off oynasýn..
    20 takým olunca ZTK'nýn da statüsünü mecburen deðiþtirecekler... Bakalým ne çýkacak ortaya...
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Trabzonspor Kongre Üyesi

BMN Yönetim Kurulu
    bkandil - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    45

Alýntý HOPA'LI TS'LÝ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    FIFA'nýn olasý þikebahçenin düþürülmesi ihtimaline karþý yapýlan bir atraksiyon olmasýn?

Küme düþme olmazsa ligin ne heyecaný kalýr?

Birileri þampiyon olacak, birileri düþecek, birileri gelecek.
    Sanmýyorum, zaten bizim FIFA'ya baþvurmamýz, FIFA'nýn karar vermesi derken önümüzdeki sezon zaten baþlamýþ olur.

Anladýðým kadarýyla bu konuyu ufaktan haber yapýp toplumun nabzýný ölçüyorlar.

Sonuçta haberde "iddia edildiðinden" bahsediliyor. Daha baþ aktörler bu konuda beyanat vermedi...

selcuk - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Amasya

dünyanin lokomotif ülkelerinin 4 ligin 3ü 20 takimlan

farkidasininzdir umarim

almanyada tribün dahilimi en homojenik ülke oldugundan hicbir sehirin 2 takimi bile yok ligde

leipziglen beraber bütün ülke bölgelerine futbolu getirmis oldu

yarimiz kadar ülkeler 20 takimlan oynarken hangi mantiklan Türkiye icin fazla denir anlamasi zor

Türkiye kupasinin statüsü geregi az mac var

ulusal ligin takim sayisi 15 milyonluk avrupa ülkeleri kadar oldugu icin sadece 34 mac
    2 kupayi alan takim sezonda 45 mac yapmiyor
    sonra nasil gencler zaman alacak

yeni sistemlen kupada gruplara kalan bir takim liglen beraber en az 44 mac oynar, uefa grublarinla bu en az 50 yapar

buda zorunlu olarak tüm kadroyu her takima kullandirtacaktir

avrupanin en genc ülkesi, 80 milyon sadece sinir icindeki nufusu olan ülkeye yapilan bir haksizliktir 18 takim
    aslinda direk 22 ye cikilmalida, simdilik 20 yeterli

ayrica istanbula olan konsantrasyondan bahsedilmis

ligler büyüdükce tribünsüz takimlar güc kaybeder
    kasimpasa seneye kontrati biten oyunculardan sonra bu ligde tutunabilecek mi

basaksehirin kadrosu ligin en yaslisi
    rekabet artinca ne kadar daha tutunacak

ankaragücü, sakarya, karsiyaka, kocaeli gibi tribünü güclü takimlar geri gelecektir
    "Þairin dediði gibi, ben artýk þarký dinlemek deðil, þarký söylemek istiyorum."

Ünal Karaman

ONUR KALACAK ONURSUZLAR GIDECEK

ccd6167 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika
    Yaþ
    35

Alýntý Yiðit Gayretli Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    20 takým olunca ZTK'nýn da statüsünü mecburen deðiþtirecekler... Bakalým ne çýkacak ortaya...
    Bir kere 20 takým olayýna psikolojik olarak kimse hazýr deðil.. Pazartesi cuma haricinde ( tabi p.tesi-cuma günleri yýllardýr oynanýyor) ben hiç hafta içi lig maçý hatýrlamýyorum ertelemeler hariç..

Amaç maç sayýsýný artýrmaksa anlarým yayýncý kuruluþ için.

Bizim halk olarak spor kültürümüz spor bilincimiz olsa zaten düþünmezsin bile maç gününü saatini..

Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

ZTK grup saçmalýðý kalkmalý
    kupanýn itibarýný ve havasýný dibe vurdurdu
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

Koray - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    36

Ben þahsen 20 takýmlý ligin daha zevkli olacaðýný düþünüyorum.

Hatta bunun dýþýnda video hakem uygulamasý geleceði söyleniyor onu da destekliyorum.

Bu çapsýzlardan beklenmeyecek kadar güzel hareketler olur.

Özellikle video hakem mutlaka gelmeli.

Gelsin ki artýk Anadolu takýmlarý Ýstanbul'lulara hakem kararlarýyla ezilmesin.

En azýndan eskisi gibi aleni olmaz.
    Lig Tv'de diðer maçlarýn beleþ izlendiði tek þehir. Trabzon!

Nereden
    Zonguldak
    Yaþ
    52

Alýntý Koray Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Ben þahsen 20 takýmlý ligin daha zevkli olacaðýný düþünüyorum.

Hatta bunun dýþýnda video hakem uygulamasý geleceði söyleniyor onu da destekliyorum.

Bu çapsýzlardan beklenmeyecek kadar güzel hareketler olur.

Özellikle video hakem mutlaka gelmeli.

Gelsin ki artýk Anadolu takýmlarý Ýstanbul'lulara hakem kararlarýyla ezilmesin.

En azýndan eskisi gibi aleni olmaz.
    Video hakem uygulamasý konusundaki fikirlerinize aynen katýlýyorum.
    Futbolun katili, 3 kýzkardeþi koruyan Türk hakemleri
    Hata yapma lüksleri olsa da video ile düzeltilecek yanlýþlar
    2012'de Avni Aker'de Kayseri maçý vardý, Burak frikikten golü atmýþtý, top 20 cm çizgiyi geçmiþti pierroda, 6. hakem gol vermemiþti, þimdi de vermesin bakalým
    Ýstanbul hegemonyasýný 7 kez yýktýk, daha nice yýkacaðýz
    82 HELAL PUANLA
    TRABZONSPOR

BMN Yönetim Kurulu Yiðit Gayretli - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

Alýntý ccd6167 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Bir kere 20 takým olayýna psikolojik olarak kimse hazýr deðil.. Pazartesi cuma haricinde ( tabi p.tesi-cuma günleri yýllardýr oynanýyor) ben hiç hafta içi lig maçý hatýrlamýyorum ertelemeler hariç..

Amaç maç sayýsýný artýrmaksa anlarým yayýncý kuruluþ için.

Bizim halk olarak spor kültürümüz spor bilincimiz olsa zaten düþünmezsin bile maç gününü saatini..
    Olur mu? Þikenin üstünü kapatma çalýþmalarý sýrasýnda, mabatlarýndan uydurduklarý bir süper final vardý. O sezon "bir Türk takýmý" Þampiyonlar Ligi'nde gruptan çýkma mücadelesi verdiði maç günü ve saatine derbi koymuþlardý.
    Forum Kurallarýna aykýrý gördüðünüz mesajlarý ve üyeleri kullanýcý panelinde bulunan (ikaz tuþu) týklayarak raporlamanýzý rica ediyoruz..
    Ayaða KALK!

Forum Yöneticisi Yiðit SARI - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yaþ
    30

Alýntý HOPA'LI TS'LÝ Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    ZTK grup saçmalýðý kalkmalý
    kupanýn itibarýný ve havasýný dibe vurdurdu
    Neyin havasý var ki? Önce yapmasý gerekenleri yapýp ligte hakem standartýný(video hakem olayýný destekliyorum) ve malum adaleti saðlamalarý lazým. Bunun ötesinde grup iþi gerçekten gereksiz eleme sistemi güzeldi heyecanlý olduðu zamanlar da oldu kupanýn o standartlar yakalanýrsa tekrar güzel olur. Gerçi maçlar dolamýyor ki taraftarsýz her zaman yarým kalacak heyecan.

Gerçekten ligteki maçlarýn ne olursa olsun daha dolu olmasýný ve o heyecaný geri getirmeyi nasýl saðlayabilirler bilmiyorum. Bunu iþte takým sayýsýný 20'ye çýkardým lige dinamizm geleceðe indirgerseler o baya bi basite kaçmak olur. Adalet, hakemler, taraftarsýz takýmlar ve Ýstanbul takýmlarý sorunsalý, kupayý revize etmek, Avrupa maçlarý olan takýmlar dýþýnda fikstürü doðru düzgün ayarlayabilmek ve þu lanet PFDK cezalarý Pasolig uygulamalarý... Bunlar sadece þimdlik aklýma gelenler. Baþtan sona çok þeye ihtiyaç var.

Biz Trabzonspor taraftarý olarak ne yazýkki stad dolumu baþarý ile doðru orantýlý bir hale geldi(Trabzon'da olsam maç kaçýrmamayý çalýþýrdým sanýyorum). Çoðumuz futbola küstü ama adalet er yada geç tecelli ederse en azýndan taraftarlýk anlamýnda o eski günlere dönüþümüz çok zor olmayacaktýr diye düþünüyorum.

Futbol güzel bir oyundu kendimiz dýþýndaki maçlarý bile heyecanla beklediðimiz oluyordu. Küstürüldük.
    Konu Yiðit SARI tarafýndan (05.04.2017 Saat 15:55 ) deðiþtirilmiþtir.

Hakan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

20 takýma çoktan çýkmalýydý.

Ozan Gözaçan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Yaþ
    39

Mantýklý olmuþ hatta @selcuk un dediði gibi 22 takým bence en ideali olurdu ama 20 de güzel. Sayý böyle olunca hafta içi gece maçlarý daha da artacaktýr buda güzel olacak. daha kýsa aralýklarla daha fazla maç yapmak artýk gelip yatma yeri olan türkiyeyi deðiþtirecektir. yani 34 35 yaþýnda transferler görememizi engeller . Ben gençlere þans verileceði kanýsýnda deðilim ne yazýkki sizler kadar da umutla bakmýyorum bu konuya . Eðer bu þekilde bir þey olursa ptt lig ve super ligdeki kalbur üstü her topçu milyonlar edecek ve super ligin ekonomik anlamda iyi takýmlarý olan 4 büyük kulüp bunlarý parselleyecektir. Yani kulübelerde bol bol zafer biryollar falan izleriz gibi geliyor bana ...

ama takým sayýsýnýn artmasý mantýklý olan bir konu ...
    Biz Trabzonsporluluðu Sizden Öðrenecek Deðiliz...

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

sanki küme düþmeye yaklaþan birilerini kurtarmak için çýkarýlan bir karara benziyor ya neyse.....
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Erkan SÜNGER - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

20 takýmlý lig bein i daha cok zengin eder baskada bir halta yaramaz. Tribünü olmayan saçma sapan takýmlar lige cýkar saçma salak bir lig olur. 6 7 yýldýr baþka ligleri takip etmem ama oralardaki futbol kültürü farklý. Insanlar iyi zaman geçirmek icin gidiyorlar stada. Ayrýca seyirci ortalamalarý bizim ligimize göre de cok daha fazla. Sonuncu sýradaki takýmýn tribünleri full cekebiliyor. Bizim rize de de 3 bin kiþi vardý onunda yarýsý bizdik.

Birilerini daha çok zengin etmek için ortaya zamansýz atýlan iddaadan baska bisey degil.

artvints - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

bu da nereden çýktý durup dururken? rizeli fenerlilerin gizli ajandasý ortaya dökülüyor. önce mali kriterler uygulansýn, altyapýlara yatýrým yapýlsýn, stadlar ve zeminler yenilensin, klüpler dolu tribünlere oynayacak organizasyonlarýný kursunlar, güzel takýmlar oluþtursunlar sonra düþünülür. hazýrlýksýz olmaz bunlar.

ben de 20 takýma çýkmasýný isterim ama ispanya gibi olmamalý. ingiltere gibi çekiþmeli olmalý. bir haftada her mevsimi, her bölgeyi görmek çok güzel bir deneyim olur. üç takýma, istanbul'a güzelim ülke kurban ediliyor. potansiyel çöpe atýlýyor. adaletli ve temiz futbolla ülke dertlerinden kurtulur, kaynaþýr, öyle potansiyeli var ama kullanýlamýyor malum çevreler yüzünden.

sonra cumhuriyet'in bekçisi, halkýn takýmý da bunlar olurlar. ebedi maðdur ve güçlüler, bu ikisi birden nasýl oluyor bilen yok.
    Konu artvints tarafýndan (05.04.2017 Saat 13:49 ) deðiþtirilmiþtir.

Forum Yöneticisi Ozan Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

Hedef 20 takýmlý lig oluþturmaksa 3 takým düþer alttan 5 takým çýkar, bunlar yine saçmalamýþ

tabi altýnda baþka "karanlýk" planlarý vardýr yine!
    Bize Her Yer TRABZON!

Trabzon Bir Sevda
    Trabzonspor Bir Destan ...

gurur6134 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

Doping sike irkcilik siddet gibi sorunlar varken turk sporunda bunlarla yuzlesmek yerine potansiyeli olmayan sehirlere modern stadlar yapiliyor careyi takim sayisini artdirmakda buluyoruz..takim sayisinin artmasi demek pastadan alincak payin azalmasi zaten yerlerde surunen futbol kalitesinin hepden yok olmasi demek..geciniz efendim 3 ezige kopeklik yapacak fazladan 3 4 takim gelcekmis lige cokda týn..

Çaðatay_ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    34

20 takým olmasý doðru olur.

Daha önce söylendiði gibi 20 takým olsa belki de Abdülkadir, Aytaç, Ýbanez daha fazla süre alacaktý. Olaya böyle bakmak lazým.

Alt liglerde daha da önemli. 24 takýmlý Ýngiltere Championship'te 46 maç oynanýyor, 2-3 tane de kupa var. Adamlar çatýr çatýr haftada 2 maç yapýyor. Dolayýsýyla giden herkes oynama þansý buluyor, kadrolar ona göre þekilleniyor, herkes daha akýllý davranmak zorunda kalýyor.

Önümüzdeki yýl uygulamanýn direkt olarak baþlatýlacaðýný sanmýyorum. Baþlarsa bizi olumlu mu etkiler olumsuz mu bilemiyorum. Ama gerek kadro konusunda %70 oturmuþ takýmýn yeni bir kadro yapýsýna gitmek zorunda kalmasý, gerek deðiþen maç trafiði, gerekse Avrupa Kupalarýnda büyük ihtimalle boy gösterecek olmamýz, þampiyonluk hedefi koyulan sezon için biraz ortalýðý karýþtýrýcý etki yapabilir.

20 takýma geçilmesini, alt liglerde de uygulanmasýný kesinlikle isterim. Ama önümüzdeki sezon için kafamda soru iþaretleri var. Malum, hedef sezonu
    "Büyüklük haksýzca kazanýlaný hak görmek deðil, haksýzlýklara raðmen kazanabilmektir."

Özkan Sümer

cem1990 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rize
    Yaþ
    33

20 takým olmasý doðru karar
    Statü biraz daha da deðiþmesi lazým
    Son 4 takým küme düþmesi gerek ligin dibi kolay kolay havlu atamaz böylece
    Ayný þekilde 5-6-7-8 aralarýnda play-off oynamalarý gerekli
    Arada 8 takým kalýr

Türkiye kupasý konusunda fikirlerinize de katýlmýyorum.Ülke futbolu birkaç takýma indirgiyorsunuz.
    Tek eleme yap bitir mantýðý.Alt ligler de ki takýmlarý ne yapacaðýz?
    Pek çok 2 ve 3 lig takýmlarý grup aþamalarýna pekala iyi iþler çýkarýyorlar.Gerek kendi oyuncularýný pazarlama da gerek klüp gelirleri için.Büyük klüplerin eðer maç baþý tantanasý var ise onu da klüp yöneticileri düþünecek. Oyuncular yoruluyorlarmýþ gibi cümleler de kurmayýn. Bu adamlar iþi bu,yapacaklar.Beyfendiler hafta da 2 maça çýksýnlar bir zahmet.

memozcan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    42

80 milyonluk ülke demiþsiniz ama o 80 milyonun 70 milyonu 3 büyük takýmý tutuyor.. þu anda ligin 6. takýmýnýn baþkaný bile fanatik fenerli birisi..

istanbulda sýradan bir ilçe belediyesi anadoludan 3-4 tane þehri satýn alacak bütçeye sahip artýk.. bunlar büyük rantýn döndüðü futbola el atýndan yatýrým yapýyorlar.. 3-5 sene sonra anadoludan takým kalmayacak doðru dürüst. 20 takýmlý ligin en az 10 tanesi istanbulun ilçe takýmý olacak.. o ilçede iþ yapan müteahhit sponsor olsa bile dehþet takým kurabilecekler.. denge iyice anadolu aleyhine olacak..

bazý arkadaþlar takým sayýsý artýnca sakarya, kocaeli gibi takýmlarýn tekrar lige çýkacaðýný sanýyorlar..

bizdeki futbol kültürü 14 takýmlý ligi ancak kaldýrýr.. hadi olsun da 16 takým olsun.. ona buna yatan takýmlar ligde kalmasýn.. düþmemeyi garantilediði için kimse maç satamasýn l.. ligin son haftasýna kadar düþme çýkma korkusu olsun..

lig 20 takýmlý olursa emin olun 6-7 hafta kala lig kopacaktýr..
    Attan inip eþeðe bindik!

Harun CAN - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    40

Son 5 takýmdan seyirci ortalamasý en az olan 3 takým küme düþþün diye bir uygulama gelse süper olur bence. 32 000 kiþilik Kadir has stadýnda 5000 kiþi bile olmuyor... Ayný durum Gaziantep vs diðer takýmlar içinde geçerli... Böylece o takýma gönül verenler sadece futbolcularýn ve yönetimin deðil de, kendilerinin de takýmlarý için ciddi bir sonuca etki edecek unsur olacaðýnýn farkýna varabilirler.

EROS87 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul

býrak arttýrmayý azaltýlmalý takým sayýsý. fazladan 5-6 tane türk futboluna hiçbir þey katmayan takýmýn kime ne faydasý olur. ne oyuncu yetiþtirirler, ne doðru bir organizasyonlarý vardýr. borçlanýp borçlanýp sonunda 2. 3. ligde soluðu alýyorlar.

16 ya, hatta hatta 10'a düþüp 2 deðil 4 defa karþýlaþmalý takýmlar birbirleriyle. 4 büyükler, baþakþehir, bursa, konya, antalya vs... son iki düþer, ilk 4 avrupa. herhafta birbirinden çekiþmeli maçlar. kalite artar tam manasýyla.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)