Sonuç: A.Konyaspor - Trabzonspor Maçı Sonucu Ne Olur ?

Katılımcı sayısı
160. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kazanırız

113 70.63%
  • Berabere biter

30 18.75%
  • Kaybederiz

17 10.63%
Sayfa 59 Toplam 61 Sayfadan BirinciBirinci ... 9 49 57 58 59 60 61 SonuncuSonuncu
Toplam 1505 adet sonuctan sayfa basi 1,451 ile 1,475 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: STSL 22. Hafta l A.Konyaspor 1-1 Trabzonspor l Maç Sonucu

carl_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

kimin futboldan anlayıp kimin anlamadığının tayin makamı sen misin?
    yazıcının şu an bir şey taşıdığı yok. yetersiz. kendini kandırma.
    annesinin karnından doğmuyo demişsin. doğuyo demedim. o zaman profesyonel olana dek kenarda otursun.
    trabzonsporda oynuyosa baskıyı da hissedecek burası yazıcıyı eğitme kurumu değil TRABZONSPOR. formayı iyi olan alır.
    gören de adama düşmanım zanneder verdiğin cevaba bak şu an yeterli olduğunu düşünmüyorum düşünmek zorunda mıyım millet iyice kafayı bozmuş
    saçma üslubun gece gece sinirlerimi bozdu. cevap falan yazma bir daha bana.
    Alıntı bc_lazo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaziciya yetersiz felan diyenler futboldan anlamıyor. Dikkat edersen yazıcı takimi 60-70 dkya kadar taşıyor. Bu süre zarfında sizin gibilerin eleştirileri yüzünden tüm enerjisini ve gücünü harciyor. Gücünü zamana yaymiyor. Kendini kanıtlamak, sizlere cevap ve Trabzonsporu sevdiğinden herşeyini vermek istiyor. Ve sonuc olarak bazi bölümlerde etkisiz ve yetersiz gözükebiliyor!

Oysaki birakin, izleyin ve görün o büyük bir futbolcu olacak!

Yanliz bu zamanla olabilecek bişey, hiç kimse anasının karnından profesyonel futbolcu olarak doğmuyor.

Baskı bir futbolcu, heleki bir genc oyuncu için olabilecek en kötü şeydir.

Bende kime anlatıyorum, sizlere karakter yoksunu Ekici layık aslında. İşte ama bizlerde çekiyoruz..
    Konu carl_06 tarafından (26.02.2017 Saat 02:46 ) değiştirilmiştir.
    uy aha aha aha güzel günler var daha

Karmam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

bugün bir şeyler ters gittiği kesin.

durica'nın sakatlığı bize çok pahalıya patlıyor. iyi bir stoper transferi yapmış olsaydık o adam belki de durica'nın sakat olduğu şu 1 aylık süreçte parasını çıkartacaktı. geriden oyun kuramadığımız gibi savunmanın bütün dengesi, kademe anlayışı çöktü.

mas diğer maçlarına kıyasla bugün oldukça kötüydü.

castillo 2 haftadır saçmalıyor. bence ligin ilk yarısında bile bu kadar kötü değildi. top ayağına geldiğinde çok kararsız kalıyor ve ne yapacağını bilemiyor bir izlenim veriyor. ritmini kaybetti.

bero kanat oyuncusu olmadığını, çizgide top süremediğini, hızıyla adam geçemediğini gösterdi 2 haftadır. bu adamın forvet arkası oynaması gerektiğini düşünüyorum.

rodallega'nın castillo'ya kesmeye çalıştığı top %100 goldü. tek yapması gereken arka direği nişanlamaktı ama olağanüstü bir acemilikle berbat bir pas attı. bu adam beni üzüyor.

okay önemli bir oyuncumuz. aytaç'tan da medjani'den de birkaç gömlek üstün.

ysngmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Ben ligin 3. Haftasında Ersun yanal i sorguluyorum hala aynı yerdeyim bu ersunla şampiyonluk hayal.diyeceksiniz ki niye hangi oyuncu gelişim gösterdi .Serbest vuruş atan oyuncu yok, ceza sahasınin dışında etkili ve sert şut atan yok,rakipten top çalabilen yok.seneye yeni teknik direktör ile devam edilmeli

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

shagrath61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı BlackPanther Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu sevip sevmemem değil. Ben yıllarca santrafor oynadım ve kanatim Rodallega Trabzonsporun aradığı forvet değil. Umarım yanılırım. Rodallega Akhisar, Osmanlı ve kapanıp kontra yapan takımlarda başarılı olur ancak.

Eğer sistemi onun üzerine yapacaksan eyvallah.

Ama Trabzonspor atak yapar diyorsan kesinklikle NDoyeyi oynatırım. Gözü kapalı.

Ama önemli başka bir konu var. Golcüler özel olarak çalıştırılmıyor mu? Yani Ndoyeye Onura yapılan özel idman yaptırılmıyor mu? Bu konu araştırılması lazım. Golcüler ve kaleciler özel olarak çalıştırılırlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bende senelerce futbol oynadım. Kaleci ve sağ bek mevkilerinde.

Birincisi kulübün kişiye yaptırdığı idmanlar iken, kendini eksik gören futbolcular kendini eksik konularda geliştirmek için özel idmanlara tabi olurlar. Bunları kendilerinin yapması gerekir.

Baktığınız da dünyanın en iyi iki futbolcusundan birisi olan ronaldo, saf bir çalışma/ idman ) ürünüdür.

Konu trabzonspor' un aradığı forvet ya da olması gereken forvetten ziyade. Eldeki forvetlerin Trabzonspor takımına gol ayağı olarak hangisinin daha fazla katkı sağlayacağı.

Ndoye gibi hantal bir adam hiç bir deplasman maçında işe yaramaz. Bunu CARDOZO gibi adamın hiç bir derbi maçında varlık gösterememesinden de biliyoruz.

Rodallega ise daha çok gezici bir forvet ve ndoye' nin şu hali ile karşılaştırıldığında bitirici ayağı minimum 10 ayak üstün.

Sen daha çok ndoye' nin pivot olarak oynatılmasını ve bu açıdan işe yaradığını düşünüyorsun ancak lig geneline ve 20 yıl kadar geçmişe gidersen bu özellikler de gelip de başarılı olan forvet sayısı 1 bilemedin 2 dir.

Öncelikle Ndoye ' nin kendini bir kenara çekip , ciddi anlamda düşünmesi lazım. Trabzonspor da futbol oynamak için mi oynuyorum yoksa para iyi geliyor ondan mı ? diye..

Şuan üzerinde tartıştığımız adam, çok değil geçen hafta ya da ondan önceki hafta maçtan önce nargilesini tüttüren adam.

Kusura bakma ancak, sporcu dediğin saha da çok yetenekli değilse bile dışarıda örnek olmak zorunda. Yazıktır günahtır , bu adam bu takımdan 1.7 milyon euro yani yaklaşık 5.3 trilyon falan kazanıyor senelik olarak.

Ve geçen yıl 2.5 milyon euro kazanıyordu. Kazandığı parayı ürettiği skora endekslersen, geçen sene 0 gol başına 2.5 milyon euro

Bu sene ise attığı bir gol için 1.7 milyon euro aldı.

Ertan 51 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Niğde

Ben Castillo'dan da, Y.Yazıcı'dan da,Rodallega'dan da menmunum,
    Olcay'ı söylemeye bile gerek yok nazar değmesin,
    bizim takımın tek sorunu orta sahası,
    takımda fark yaratacak 2 tane orta saha oyuncusu olsa neler olur neler,
    tabi bir de stoper.

Can sıkmaya gerek yok, bu sene böyle geçecek anlaşılan,
    moral bozmadan,kırıp dökmeden,sabırla,destekle sezon sonunu bulalım,
    seneye her şey çok daha güzel olacak inşallah.
    Şike yapanın,şikecileri kollayanın,şikeye şike diyemeyenlerin Allah bin türlü belasını versin inşallah.

shagrath61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Karmam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün bir şeyler ters gittiği kesin.

durica'nın sakatlığı bize çok pahalıya patlıyor. iyi bir stoper transferi yapmış olsaydık o adam belki de durica'nın sakat olduğu şu 1 aylık süreçte parasını çıkartacaktı. geriden oyun kuramadığımız gibi savunmanın bütün dengesi, kademe anlayışı çöktü.

mas diğer maçlarına kıyasla bugün oldukça kötüydü.

castillo 2 haftadır saçmalıyor. bence ligin ilk yarısında bile bu kadar kötü değildi. top ayağına geldiğinde çok kararsız kalıyor ve ne yapacağını bilemiyor bir izlenim veriyor. ritmini kaybetti.

bero kanat oyuncusu olmadığını, çizgide top süremediğini, hızıyla adam geçemediğini gösterdi 2 haftadır. bu adamın forvet arkası oynaması gerektiğini düşünüyorum.

rodallega'nın castillo'ya kesmeye çalıştığı top %100 goldü. tek yapması gereken arka direği nişanlamaktı ama olağanüstü bir acemilikle berbat bir pas attı. bu adam beni üzüyor.

okay önemli bir oyuncumuz. aytaç'tan da medjani'den de birkaç gömlek üstün.
    Hocam öncelikle kalınlaştırdığım kısımlarla alakalı bir kaç şey söylemek istiyorum.

Bero ile ilgili söylediğinizi ben bayadır söylüyorum. Hatta bero ilk kanatta denendiği maçtan sonra söylemeye başlamıştım ama sesimi duyuramadım ne yazık ki.

Rodallega' nın pozisyonuna gelecek olursak, pozisyonu eğer dikkatlice izlerseniz öncelikle castillo ön direğe doğru koşuyor ve sonrasında ne oluyor ise her zaman ki kararsızlığıyla beraber bir iki adım geri çekiliyor o arada da defans oyuncusu araya giriyor. Söylediğiniz gibi arka direğe atılabilecek bir top yok. Çünkü ne castillo arka direkte, ne de o bölge de başka biri var.
    Castillo o pozisyonda bildiğin defans oyuncusunun yarım adım arkasında kalıyor. Oraya da değil rodallega, ronaldinho olsa şapkadan tavşan çıkaramaz.

Soner Albayrak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Bu bir süreç arkadaşlar. Böyle sonuçlar olacaktır bu süreç içersinde. Nitekim Konya deplasmanı zor bir deplasman. Konya yönetim ve hoca istikrarını nispeten sağlamış bir takım.

Şu an için bu sonuçların çok önemi yok. Önemli olan iskelet kadro, hoca ve yönetim istikrarını sağlamak.

Sürekli hoca ve yönetim değişiminden bıkkınlık geldi artık. Enerjimizi başka yöne vermeliyiz.

7can61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Yedek oyuncumuzun olmadığını gösteren maçtır. Durica sakatlanınca defanstan top çıkaramaz olduk. Akbaşın iyi bir takımda ne kadar sırıttığını hocanın 45 dakika daha sabredemediğini gördük. Siz hiç devre arası stoper değiştirme yapıldığını gördünüz mü? Zeki, yumlu akbaş yusuf e. Çok yetersizler ve senelerdir neden burnumuzun yerden kalkmadığının kanıtıdırlar.

Aynı şekilde Okayın boşluğunu ne aytaç ne medjani doldurabilir yedeği yoktur. Hatta daha ileri gideyim Yusuf Y. nın da yedeği yok, Onazinin de yok. Bu adamlar o kadar yoruldu ki son 10 dakika koşacak mecalleri kalmadı ama yerlerine girecek adam maalesef yok.

Seneye çekirdek kadronun etrafına yararlı 5-6 transfer net ihtiyacımız var.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    nbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Hoca oyuncu değişikliklerinde malesef sınıfta kalıyor.
    ///// Balinaya Kafa Atan ÇılGın Hamsi \\\\\

artvints - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa

Alıntı ysngmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ligin 3. Haftasında Ersun yanal i sorguluyorum hala aynı yerdeyim bu ersunla şampiyonluk hayal.diyeceksiniz ki niye hangi oyuncu gelişim gösterdi .Serbest vuruş atan oyuncu yok, ceza sahasınin dışında etkili ve sert şut atan yok,rakipten top çalabilen yok.seneye yeni teknik direktör ile devam edilmeli

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    serbest vuruş atan yok, sert şut atan yok kısmı oyuncu özelliği ile alakalı. top çalma konusunda ligin en iyi takımlarından biriyiz, hatta oyun planımız bunun üzerine kurulu.

Oruç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır

Alıntı nbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoca oyuncu değişikliklerinde malesef sınıfta kalıyor.
    Yedekte fark yaratacak oyuncu yok. Bizim takım 11 kişilik. Kaldı ki ilk 11'de bile yetersiz bulduğumuz isimler var. Yedek kulübesi fazlasıyla yetersiz.
    - you either die a hero or you live long enough to see yourself become the villain.

Nereden
    Bursa

Alıntı ALDENİRO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ersun hocanın ilk 11 lerinde sıkıntı yok. Ama oyuncu değişiklikleri berbat. Antep macinda castillo forvet gibi oynamıştı ve 2 gol attmıştı. Demek castillo forvet oynayabiliyor. Yani castilloyu cek forvete sol aciga koy y.erdoganı. cikar medjaniyi al ndoye forvet arkasına. Hucum gücümüz iki katina çıkardı.
    castillo son dakikalarda çıktı özellikle son 20 dakikada forvette oynadı zaten, hızlı hücumlar yaptığımız için, yazıcı'yı sol kanada yakın gördük.

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Kötüydük. Zaten zenne bir takımız bir kaç haftadır yakaladığımız 11'imiz iyiydi fakat cezalar sakatlıklar olunca otomatikman kalitemiz de düştü. Bi türlü çıkamadık bir türlü top kapamadık Okay ve Durica'nın değerini iyice anlamışızdır sanırım. 2. yarı iyi başlamamımız sebebi de Akbaş'ın stoperde Medjani'nin orta sahada saçmalamış olmaları Aytaç bile faydalı gibi gözüküverdi. Bunlar dışında zaten değişiklikler geç ve saçmaydı. Frenlediler.

Onur - Perreira - Uğur - Akbaş - Mas - Onazi - Medjani - Olcay - Castillo - Yusuf - Rodallega başladık
    Onur - Perreira - Uğur - Medjani - Mas - Zeki - Aytaç - Olcay - Bero - Yusuf - Rodallega bitirdik

Geçen hafta da yazdım mevki olarak bi tutarsızlık var zaten değişikliklerde. Ben şahsen Castillo'yu oyunda tutarım Bero'yu alma niyetim varsa Yazıcı yerine alırım veya Castillo'yu çıkaracaksam Yusuf Erdoğan'ı alırım.

Nereden
    Bursa

onur'un karşı karşıya çıkardığı topta yapılan ortadan önce topu elle aldığını gördüm oyuncunun. kornerde gelen kafa şutunda pozisyon direk ofsayt dönen top değil, çünkü kalecinin önü kapatılıyor. golden önceki pozisyonda da ofsayt şüphesi var. ayrıca hakemin temponun arttığı dönemde kolay faul verdiği birkaç pozisyon var. trabzonspor'un temposu arttı tempo düşsün hissini gördüm oyunu dengelemeye çalıştı.

oksoholu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Yine eski hastalığımız nüksetti başladık topçulara sallamaya

Bu işte hiç mi Konyanın sucu yok bu takım gerçekten takım diyeceğimiz tek ekip öyle böyle değil en iyi adamları cezalı takım hiç sırıtmıyor çünkü bireysel oynamıyorlar tam bir takım bu takıma karşı zorlanacağımız aşikardı çünkü oynatmıyorlar bizde oynayacak alan bulunca oynayan bir takımız yine de iyi idare ettik bir ara ipleri de elimize geçirdik yenik düştüğümüz dönemde sonra gol gelince yine koruma içgüdüsü devreye girdi
    *stoperlerimiz sırıtıyor seneye burası için transfer düşünülmeli ne Uğur ne Mustafa oranın adamı değil
    *Aytaça ne oluyor anlamış değilim sanırım hocada anlamıyor oysa en güvendiği adamdı
    *castillo sürdüğü topları ayağından bir açmasa çok can yakacak açtığı için bizim canımız yanıyor
    *Bero sol açık mı Allah aşkına şu adamı ön liberoda bir deneseler ya fiziği sağlam solda oynayacak ne hızı ne tekniği var

Nereden
    İzmir

Alıntı Ertan 51 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Castillo'dan da, Y.Yazıcı'dan da,Rodallega'dan da menmunum,
    Olcay'ı söylemeye bile gerek yok nazar değmesin,
    bizim takımın tek sorunu orta sahası,
    takımda fark yaratacak 2 tane orta saha oyuncusu olsa neler olur neler,
    tabi bir de stoper.

Can sıkmaya gerek yok, bu sene böyle geçecek anlaşılan,
    moral bozmadan,kırıp dökmeden,sabırla,destekle sezon sonunu bulalım,
    seneye her şey çok daha güzel olacak inşallah.
    Alıntı 7can61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yedek oyuncumuzun olmadığını gösteren maçtır. Durica sakatlanınca defanstan top çıkaramaz olduk. Akbaşın iyi bir takımda ne kadar sırıttığını hocanın 45 dakika daha sabredemediğini gördük. Siz hiç devre arası stoper değiştirme yapıldığını gördünüz mü? Zeki, yumlu akbaş yusuf e. Çok yetersizler ve senelerdir neden burnumuzun yerden kalkmadığının kanıtıdırlar.

Aynı şekilde Okayın boşluğunu ne aytaç ne medjani doldurabilir yedeği yoktur. Hatta daha ileri gideyim Yusuf Y. nın da yedeği yok, Onazinin de yok. Bu adamlar o kadar yoruldu ki son 10 dakika koşacak mecalleri kalmadı ama yerlerine girecek adam maalesef yok.

Seneye çekirdek kadronun etrafına yararlı 5-6 transfer net ihtiyacımız var.

Mevcut durumu abartmadan ,fanatizmden uzak sağduyulu bir şekilde aktaran bu iki yorumun toplamı, şu an ne olup ne olmadığımızın net özetidir.Klavyenize sağlık.
    Çok iyi bir takım değiliz ve ama sene başındaki kalbe zarar takımda değiliz.
    Bundan sonraki dokunuşlar çok önemli, yaz transferine göre ya çok iyi bir takım olacağız ya da idare eden bir takım olacağız.
    Ama iyi yolda olduğumuz kesin.

Nereden
    İzmir

Alıntı oksoholu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine eski hastalığımız nüksetti başladık topçulara sallamaya

Bu işte hiç mi Konyanın sucu yok bu takım gerçekten takım diyeceğimiz tek ekip öyle böyle değil en iyi adamları cezalı takım hiç sırıtmıyor çünkü bireysel oynamıyorlar tam bir takım bu takıma karşı zorlanacağımız aşikardı çünkü oynatmıyorlar bizde oynayacak alan bulunca oynayan bir takımız yine de iyi idare ettik bir ara ipleri de elimize geçirdik yenik düştüğümüz dönemde sonra gol gelince yine koruma içgüdüsü devreye girdi
    *stoperlerimiz sırıtıyor seneye burası için transfer düşünülmeli ne Uğur ne Mustafa oranın adamı değil
    *Aytaça ne oluyor anlamış değilim sanırım hocada anlamıyor oysa en güvendiği adamdı
    *castillo sürdüğü topları ayağından bir açmasa çok can yakacak açtığı için bizim canımız yanıyor
    *Bero sol açık mı Allah aşkına şu adamı ön liberoda bir deneseler ya fiziği sağlam solda oynayacak ne hızı ne tekniği var
    Konya epeydir kötü oynuyordu, bu maçla beraber eskiye döndüler.
    Aytacı ben iyi oynarken hiç görmedim, bir maç vardı hatırlayamıyorum sıfır pas hatası vardı aytacın.
    Ben o maçta bile beğenmedim. Sadece uzaktan iyi şutları olabiliyor bazen o kadar.
    Furbolculara sallamak benim de pek adetim değildir ama bazıları için sallamamak elde değil.

ccd6167 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kuzey Amerika

Kimse beronun neden solda oynadığını açıklyamaz

Adamı sola hapsetmenin mantığı nedir bu sdam beroya kaç hafta dr aynısını yapıyor.. Kayseri maçında soldan girip gol atması hiçbirşeyi değiştirmez..

Bu hoca 2 hftadır saçma sapan sistem taktik peşinde koşuyor..

Haber Editörü Abdülkadir Kılıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

Maçı izleyemedim ama söylenenlere ve özet görüntülere bakılırsa kötü bir oyun oynamışız. Anlaşılıyor ki takım kalitemiz hala yeterli değil. Deplasman maçlarında zaten beklediğimiz etkiyi zaten yaratamıyorduk kazansak da. Bir de takımın önemli parçaları eksik olduğunda takım aşırı negatif etkileniyor. Demek ki hala bir bütün olabilmiş değiliz. Ama iyi yoldayız.

Ayrıca dediğim gibi kalite eksiğimiz var. İyi oynayan 11 oyuncuyu bulduk ama devamı yok. Ersun Yanal'ı hiçbir zaman desteklemedim ama taktiksel değişikliklerde yetersiz kalması buna bağlı da olabilir.

Cagdas Topal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

2 haftadır bero tercihleri çok yanlış.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Karmam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir

Alıntı shagrath61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle kalınlaştırdığım kısımlarla alakalı bir kaç şey söylemek istiyorum.

Bero ile ilgili söylediğinizi ben bayadır söylüyorum. Hatta bero ilk kanatta denendiği maçtan sonra söylemeye başlamıştım ama sesimi duyuramadım ne yazık ki.

Rodallega' nın pozisyonuna gelecek olursak, pozisyonu eğer dikkatlice izlerseniz öncelikle castillo ön direğe doğru koşuyor ve sonrasında ne oluyor ise her zaman ki kararsızlığıyla beraber bir iki adım geri çekiliyor o arada da defans oyuncusu araya giriyor. Söylediğiniz gibi arka direğe atılabilecek bir top yok. Çünkü ne castillo arka direkte, ne de o bölge de başka biri var.
    Castillo o pozisyonda bildiğin defans oyuncusunun yarım adım arkasında kalıyor. Oraya da değil rodallega, ronaldinho olsa şapkadan tavşan çıkaramaz.

yahu shagrath bazen gerçekten sırf laf olsun diye tartışıyorsun. çapraza ara pas atmanın bütün mantığı zaten öndeki defans oyuncusunun yakın olmasının dezavantajlarını kullanmak, adam yakın ama arka direğe nişanlanan topa yetişmek için açısı kötü.

dünyanın en yaygın futbol golü bu pozisyon fabinin yetişebileceği de bence pozisyonun akışını izleyen herkes için net olmalı. oraya atıcan adam ya ayağını uzatarak, ya rahat rahat, ya da kayarak bu işi bitirecek. saçma sapan bi pas attı hugo.

Nereden
    Trabzon

Genel olarak konya deplasmanından net bir galibiyet aldığımız dönem son yıllarda pek olmamıştı yine benzer şekilde zorlandığımız bir maç oldu.

Kilit noktamız orta saha idi bu mevkide daha önceki maçlara oranla zayıf kaldık bunun birçok sebebi vardı.birincisi Durica topu orta sahaya kadar getirip ayağa servis ediyordu bu durum onazi ve Okayı orta saha yuvarlağıı çevresinde kalmasına vesile oluyordu bu maçta stoperler top kullanamadığı için o ikilinin biri savunma önünde top aldı.buda orta sahayı bir kişi azalttı.İkincisi medjani de Aytaçın da ağır oluşu pas yüzdemizi düşürdü.üçüncüsü forvetimiz rodellaga gibi orta sahaya pek yardımı olmayan bir oyuncu olunca bu üç sebepten dolayı önceki maçlar kadar orta sahaya hakim olamadık.

Ön plana çıkan eksiklerimiz rakibe tehlike yerlerden çok faul imkanı tanıdık.korner atışlarında çok kafa vurdurduk.pas bağlantısını iyi kuramadık,isabetli pas yüzdemiz büyük takıma yakışmıycak cinsten oldu yüzde 71 düşük bir rakam 80lere yakın olması gerekiyor.Yedek oyuncularımızın katkısı çok düşük oldu ilk onbirde çıkan iki yedek ve sonradan oyuna giren yedeklerin katkısı olmadı.

Artılardan bahsedersek ligin ikinci yarısında ilk kez yenik duruma düştük daha önce buna nasıl tepki vereceğimizi bilmiyorduk bu maç görmüş olduk yenilen gole hemen cevap verişimiz güzeldi fakat psikolojik avantajı elimize aldığımız bu dakikadan sonra daha iyi işler yapabilirdik yinede oyundan kopmayıp beraberliği bulmakta fena sayılmaz.uzun bir aradan sonra gol yedik ama bunun duran top oluşu akan oyun içinde gelmemesi artı sayılabilir.

Bireysel bir kaç performans değerlendirirsek orta sahada pas akışını sağlayamadığımız için castillo yusuf olcay üçlüsünü çok ön plana çıkartamadık ama yinede kötü değildiler.olcay yenik durumdayken sorumluluk alması skora direk etki etmesi güzeldi.yusuf yazıcı ise klas futbolcu tanımının bizdeki karşılığı olsa gerek temposu henüz istenilen seviyede olmasada tekniği oyun zekası çok iyi ilk yarıda havadan inen topu o yumuşaklık ve orantıda castillo nun önüne her futbolcu indiremez.İkinci yarıdada olcaya bakmadan verdiği pas birinci sınıf idi.castilloya gelirsek birebirde etkili zaman zaman güzel dengeli ara paslarıda var ama son hareketlerde hala yetersiz gelişmeye ihtiyacı var.

Durica döndükten sonra yanına hızlı bir stoperle defans hattı güzel bir şekil almış olacak.orta sahaya gelirsek 6 no pozisyonunu Okay ve onaziye dönüşümlü bir şekilde emanet edip hem 8 hem 10 numara özelliklerine sahip bir tane lider pasör bir oyuncu yusuf yazıcı ile beraber maç içinde 8-10 numara pozisyonlarını maç içinde bazen Yusufu 8 bazen 10 bazen yeni transferi 8 bazen 10 şekilde maçtan maça değişen performansa göre kullanmak bize büyük güç katacaktır.açık pozisyonunda üç oyuncumuz var bir tane daha alıp bu sayıyı dörtlemeliyiz.Forvet konusuna gelirsek 25-28 yaş grubundan hem verim olarak en üst düzeye gelmiş başarıya aç bir forvet alıp rodellaga yı yedek forvet pozisyonunda değerlendirebiliriz.Bu transferler bize hem ilk onbir kalitemize seviye atlatırken hemde kadro derinliğinin oluşmasına ve yedek kulübesininde güçlenmesine vesile olacaktır.

Nereden
    Bursa

Alıntı Karmam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu shagrath bazen gerçekten sırf laf olsun diye tartışıyorsun. çapraza ara pas atmanın bütün mantığı zaten öndeki defans oyuncusunun yakın olmasının dezavantajlarını kullanmak, adam yakın ama arka direğe nişanlanan topa yetişmek için açısı kötü.

dünyanın en yaygın futbol golü bu pozisyon fabinin yetişebileceği de bence pozisyonun akışını izleyen herkes için net olmalı. oraya atıcan adam ya ayağını uzatarak, ya rahat rahat, ya da kayarak bu işi bitirecek. saçma sapan bi pas attı hugo.
    rodallega erken kesmeye çalışsa gol olabilirdi, biraz rahat davrandı. geç kalınca açılar kapandı. castillo biraz daha öne koşabilirdi belki ama öyle olsa da ali turan yapışırdı sırtına. top geç geldi bana göre.

Nereden
    İstanbul

Okay ve Durica'sız oyun kuramadık.
    Okay'sız ortasahamız olamayacağını da Okay'a alerjisi olanlar da görmüştür sanırım.
    Castillo takımda kaldığı sürece tartışılacak bir oyuncu. Atsan atılmaz, satsan satılmaz.
    Olcay takıma çok önemli 3 katkı verdi;
    1)mücadele
    2)arkadaşlık
    3)akıl
    hiç ama hiç beklemediğim katkı. Helal olsun.
    seneye;
    1)Durica'nın yanına hızlı bir stoper
    2)Sağlam bir önlibero
    3)Forvet arkası
    4)Açık. Sağ sol oynayabilecek. Mümkünse sağ kanat orjinli
    5)santrafor
    o zaman şampiyonluğa oynayabiliriz.

7can61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

As oyuncunuz 70-80 lik olurda yedek oyuncunuz 30-40 lık olursa böyle apışıp kalırız. Maalesef aslarla yedekler arasında çok fark var.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)