Sayfa 1 Toplam 18 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 441 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Paylaþmak Ýstediðiniz Yazýlar...

Serap - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Arrow Paylaþmak Ýstediðiniz Yazýlar...

Burada beðendiðimiz yazý ve þiirleri paylaþalým ne dersinizzz?Aradým ama böyle bir konuya rastlayamadým güzel olacaðýný düþünüyorum ve ben baþlýyorum..

Bugün sizden bir þey isteyeceðim.

Sakýn kimseye ''Seni seviyorum'' demeyin.

Lütfen. Kullanmayýn artýk bu sözü. Baþka bir þey deyin birbirinize

onun yerine. Duygularýnýza daha denk düþen bir þey... Benim aklýma

gelmiyor ama siz bulursunuz. Ne de olsa sizin duygularýnýz...

Hayýr, içini dolduracaksanýz ''Seni seviyorum''un, bir diyeceðim yok.

Ama umudum da yok.

''Seni seviyorum'' öyle ''Kendine iyi bak'' gibi bir söz deðildir.

Laf olsun diye söylenen...

Birine ''Seni seviyorum'' dediðinizde hakkýný vereceksiniz.

Bir kere onu gerçekten seviyor olmanýz lazým. Yani öyle dokununca

geçiverecek arzularla falan karýþtýrmayacaksýnýz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediðinizde, o biri en az tuttuðunuz takým

kadar önemli olacak hayatýnýzda.

Birine ''Seni seviyorum'' dediðinizde, bir saat eksik uyumayý göze

alabileceksiniz onu daha çok görmek uðruna.

Birine ''Seni seviyorum'' dediðinizde, elini tutmak da önemli olacak

baþka þeyler kadar.

Birine ''Seni seviyorum'' dediðinizde, ''Sevgilimsin'' de demiþ

olduðunuzu bileceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediðinizde, onu özleyecek, düþünecek,

merak edeceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediðinizde, onun gözü telefonda (evet, cep

telefonu çýktýðýndan beri kulak deðil gözler telefonda) aramanýzý

beklediðini unutmayacaksýnýz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediðinizde, ona sürprizler yapmayý, ufak

hediyeler almayý ihmal etmeyeceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediðinizde, ona þiirler okuyacak hatta

kabiliyetiniz varsa, yazacaksýnýz da.

Birine ''Seni seviyorum'' dediðinizde, þarkýdaki gibi, ellerinizde

çiçeklerle kapýsýnda bekleyeceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediðinizde, belki ömrünüzün sonuna kadar

deðil ama hiç olmazsa yarýn, öbür gün de seveceðinizden emin olacaksýnýz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediðinizde, ayný zamanda ''Free

takýlalým'' da diyemeyeceðinizi bileceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediðinizde, o aþktan söz ederken siz ''Ben

almayayým, alana da mani olmayayým'' demeyeceksiniz.

Nasýl?

Çok mu zor?

Fazla mý zahmetli?

Ýnsanýn birini sevip sevmediði tam da böyle belli oluyor arkadaþlar.

Sevmeyince ''iþ'' gibi geliyor bütün bu saydýklarým.

O zaman ''Seni seviyorum'' demeyeceksiniz. Bu kadar basit. Bir gün

farkýnda olmadan bütün bunlarý yapýyor olduðunuzu görünceye kadar.

Þimdi ''Ne var bunda? Keþke herkes birbirine bolca 'Seni seviyorum'

dese' diye düþünenler olacaktýr.

Ýyi. O zaman birbirini gerçekten sevenler yeni bir söz bulsunlar

söyleyecek.

''Seni seviyorum'' orta malý olsun.. Zaten oldu olacaðý kadar.....

Pakize SUDA
    Konu Serap tarafýndan (18.12.2006 Saat 19:21 ) deðiþtirilmiþtir.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Çoðumuz (genellikle de erkekler) duygularýmýzý; saklamanýn daha doðru olduðunu sanýp ne kadar yanýlýyoruz deðil mi? Oysa sevgi beslenmeli, karþýlýklý özveriyle desteklenmeli. Her gün yeni bir sürpriz için çaba sarf edip sevgiyi yaþatmak için emek vermeli. Ama ne yazýk ki evliliklerde garanti gözüyle bakýp hiç emek harcamadýðýmýz gibi hesapsýzca tüketip, har vurup harman savuruyoruz sevgileri.

Ne yazýk... Oysa ne zor bulunur sevgiler. Özellikle karþýlýklý olaný yakalamak ne küçük bir olasýlýk. Ama kaybetmek ne kadar kolay ve çabuk. Koca bir sevginin katili oluveriyoruz çarçabuk. Bence sevgi katilleri de yargýlanmalý ve cezaya çarptýrýlmalý. Çünkü kapanmasý ve onarýmý olanaksýz bir ton yara býrakýyor ardýnda. Sonra bir ton da yaralý insan. Öleceðiz zannedip ölmüyoruz açýsýndan. Ama sürüm sürüm sürünüyoruz. Sonrasýnda yeni sevdalara kuþkuyla bakýp olasý mutluluklara kapatýyoruz pencerelerimizi.

Korunmak adýna anlamsýz kaçak güreþler daha da yoruyor insani. Þöyle kararlý, tutup koparýverecek, ayaklarýmýzý yerden kesecek kadar cesur birini bekleyip ömür tüketiyoruz. Bir de bakýyoruz ki yolun sonuna gelivermiþiz. Ne çabuk geçmiþ zaman. Ne kolay tüketilmiþ sevdalar. Ne hesapsýz harcayýp ne derin yaralar açmýþýz. Bir o kadar yara da biz edinmiþiz hayattan. Hayatýn son duraðýnda, mevsim çoktan kýþa dönmüþ, gelecek vasýtayý bile kestiremez olmuþuz.

Neyin adýna peki?.. Ahh Korunma iç güdüsüyle sakladýðýmýz seviler ahh... Üstelik taze tüketilmesi gerekirken saklamaya kalkýþtýðýmýz, hem de saklama koþullarýna da uyulmadýðýndan çürümüþ, kokuþmuþ, çürüdükçe de etrafýný çürütmeye devam eden, tümörleþen, duygu depocuklarý ne çok canýmýzý acýtmýþ. Bize sunulmadan bayatlamýþ ve sunulduðunda da besin zehirlenmesine yol açmýþ seviler. Hayat ne bayat noktasýna gelmiþiz bu yüzden. Ve ne kadar geç kalmýþýz hayata.

Ýþte hayat bu. Ben de galiba hayat ne bayat noktasýnda, gelecek vasýtayý kestiremiyorum artýk .Umarým siz tazeyken tüketmeyi becerebilirsiniz duygularýnýzý ve hayat arkadaþýnýzý besin zehirlenmesinden kurtarýrsýnýz.

Can Dündar

golebshera - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    41

zaten aþýðým gibi biþey, hemde karþýlýksýz gibi, trabzonsporla kafayý daðýtayým diyorum, burda bile darlanmaya sebep var..
    SADECE DÝK DURAN, CESUR BÝR TRABZON..

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

''Ben sende imkansýzlýklarý sevdim ama asla umutsuzluklarý deðil'' iþte böyle söylemiþti þair. Belki sadece kendini düþünerek yazmýþtý. Kendi sevdiðine kendi yüreðiyle. Ama günün birinde benimde ayný þeyleri hissedeceðimi bilmezdi. Bende bilmiyordum. Günün birinde seni bu kadar seveceðimi ve bukadar acý çekeceðimi bilmiyordum. Sakýn beni Yanlýþ anlam a; seni sevdiðim için asla piþman deðilim. Dünyaya bir daha gelsem yine seni severdim. Senin tarafýndan sevilmek isterdim. Bana deðer vermeni isterdim. Hiç olmayacaðýný bildiðim halde yanýmda olmaný, mutlu olduðumda sevincimi paylaþmaný, aðladýðýmda gözyaþlarýmý silmeni, düþtüðümde kolumdan tutmaný... Belki bana hayalperest diyeceksin. Ama olsun. Çünkü hayali bile güzel. Sen bunu anlayabilirmisin? Haydi söyle bana, sen hiç bardaktan boþalýrcasýna yaðan yaðmurda ýslanmak istedin mi? Gece karanlýðýnda oturup uzaklarý seyrettinmi? Sen hiçbir resme bakýp aðladýn mý? Sen yýldýzlarýn altýnda yaþam sürmeyi düþledin mi? Sen tüm ömrünü beþ dakikalýk hayallerle yaþadýn mý? Hiç sanmýyorum. Çünkü sen benim seni sevdiðimden habersizdin.çünkü sen kimseyi benim seni sevdiðim gibi sevemezdin. Çünkü sen kalabalýklar arasýnda çýðlýk çýðlýða baðýrarak aþkýný haykýramazsýn. Ýþte koskoca bir aþký yeniden en baþtan baþlayarak yaþadým ve artýk baþka bir þey yaþamak istemiyorum. Bu yüzden de ikinci bir emre kadar tüm yaþanmasý gereken þeyleri rafa kaldýrdým. Artýk geriye tek bir þey kaldý, o da zifiri karanlýða senin yüzünü çizmek. Sakýn bana karþýlýksýz sevdalarýn acý cektirdiðini söyleme. Çünkü;
    ''sevgi paylaþmak deðildir nedensiz de sevilir, bazen küçük bir an için ömür bile verilir
    Konu Cafer KILIÇSOY tarafýndan (18.12.2006 Saat 21:47 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: Serap'ýn Uyarýsý
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Harun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

Öyle bir hayat yaþadým ki;
    Cenneti de gördüm cehennemi de

Öyle bir aþk yaþadým ki,
    Tutkuyu da gördüm, pes etmeyi de.

Bazýlarý seyrederken hayatý en önden
    Kendime bir sahne buldum oynadým.

Öyle bir rol vermiþler ki;
    Okudum, okudum anlamadým.

Öyle bir hayat yaþadým ki;
    Son yolculuklarý erken tanýdým

Öyle çok deðerliymiþ ki zaman
    Hep acele etmem bundan anladým.

Kendi kendime konuþtum bazen evimde
    Hem kýzdým, hem güldüm halime.

Sonra dedim ki,
    Söz ver kendine!

Denizleri seviyorsan,
    Dalgalarý da seveceksin.

Sevilmek istiyorsan,
    Önce sevmeyi bileceksin.

Uçmayý seviyorsan,
    düþmeyi de bileceksin

Korkarak yaþýyorsan,
    Yalnýzca; hayatý seyredersin..
    Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

HOÞCAKAL
    Ben veda etmeyi hiç beceremem. Duygularýmý da pek açýða vuramam zaten. Hele bu veda çok daha zor geliyor.
    Aslýnda hiç böyle bir son görüþmeye gerek yoktu. Ama insanýn kaný durmuyor iþte, ne varsa bu son anlarda!
    Senden hatýrlamaný bile istemiyorum, sadece temizliði ve saflýðýyla yaþatalým bu aþký kalbimizin kuytu bir köþesinde!..
    Ne güzel baþlamýþtý... Ýkimiz de gençtik deli doluyduk, coþkunluðumuzun son safhasýnda kanýmýzýn kaynadýðý bir anda gördük birbirimizi, sevdalandýk
    Geceler boyu uykusuz kaldýk birbirimizi düþünmekten, en güzel heyecanlarý en güzel bakýþlarý yaþadýk. Kavgalarýn en güzelini biz yaptýk. Çünkü barýþmakta ayrý bir zevk veriyordu bize...
    Sevdik sevildik, doruðuna vardýk kutsal duygularýn. Aþk yeminleri ettik tutamayacaðýmýzý bile bile. Günlerce aylarca yalnýz ikimiz varmýþ gibi yaþadýk. Ne alaylý bakan gözlere, ne karþý çýkan büyüklere, nede bir dost sözüne aldýrdýk. Kendi ateþimizle yandýk, en önemlisi birbirimizi anladýk.
    Romantik þarkýlarý, serin akþam üstleri yaþadýk seninle. En güzel çiçekleri verdin bana. Rüyalarda bile hep ikimiz vardýk. Gerçek aþký tattýk seninle, bunu sende biliyorsun.
    Öyleyse hep ayný duygularla kalmalý deðil mi? Biz birlikte olmasak ta...
    Güzel baþlayan çok güzel yaþanan bu aþký ayný temiz duygularla bitirmeliyiz. Þimdi de ayrýlýðýn en güzelini, en acýsýný, en zorunu yine biz yaþýyoruz. Ne dersin buda ALLAH'ýn bir lütfu mu bize.
    Lütfen aðlama... Neden benimkilerle yarýþýyor gözyaþlarýn? Sen benim kocaman güçlü sevgilim deðil misin?
    Güçlüsün dür sen... Seni hep böyle hatýrlamak istiyorum. Haydi sil gözyaþlarýný. Havada kararmak üzere, zaman bize hep acýmasýzdý zaten. Yine öyle çabuk olmamýzý istiyor herhalde.
    Sana bir þey söylemek istiyorum. Mavi gömleðin sana çok yakýþýyor. Bundan sonra kýz tavlamaya niyetlenirsen eðer bu sözlerim aklýnda bulunsun.
    Birde küçük bir istek
    Arkana dönüp bakma tamam mý
    Herþey burada bitsin....HOÞCAKAL

POSTA GAZETESÝ
    MEHMET COÞKUNDENÝZ'ÝN KÖÞESÝNDEN
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

teþekkür ederim arkadaþlar paylaþýmlarýnýz için.. devam..

Eski Sisam krallarýndan Ancee adýnda bir zalim, yeni yaptýrdýðý
    bir baða üzüm kütükleri diktiriyormuþ. Ýþlerin bir an önce
    bitmesini saðlamak için de kölelerini hiç dinlenmeden
    çalýþtýrýyormuþ. O zavallý kölelerden biri, birgün pek bitkin düþtüðü için dayanamaz ve zalim krala:
    - Niçin bu kadar acele ediyorsunuz efendim? Siz bu baðýn üzümlerinden
    yapýlacak þarabý hiçbir zaman içemeyeceksiniz ki! deyivermiþ.
    Kral biraz kýzmýþsa da sesini çýkarmamýþ. Nihayet gün gelip
    üzümler yetiþtikten sonra, kral köleler de dâhil herkesin hemen
    toplanmasýný emretmiþ. Bir müddet sonra da o baðýn üzümlerinden
    yapýlmýþ þaraptan bir bardak getirilmesini emretmiþ. Daha önce
    kehanet gösterisinde bulunan köleyi de huzuruna çaðýrtmýþ. Þarap
    bardaðýný eline alarak:
    - Söyle bakayým, benim bu þaraptan hiçbir zaman içemeyeceðimi
    tekrar iddia edebilir misin? diye sormuþ.
    Köle þöyle cevap vermiþ:
    - Belli olmaz efendim. Ýçebileceðinizi söyleyemem. Çünkü dudak ile
    bardak arasýndaki mesafe çok uzundur. O arada baþýnýza neler
    gelebileceðini de bilemem!
    Köle sözlerini bitirir bitirmez, içeri kralýn adamlarýndan biri
    girmiþ. Bir yaban domuzunun bahçeye girdiðini ve asmalarý kýrýp
    döktüðünü söylemiþ. Kral elindeki bardaktan bir damla dahi içmeden
    hemen dýþarý fýrlamýþ. Bahçede domuzun bulunduðu yere koþmuþ. Kral
    ve domuz arasýnda öldüresiye bir mücadele baþlamýþ. Sonunda yaban domuzu mýzrak gibi azý diþleriyle,
    Sisam kralýnýn karnýný yarýp ölümüne sebep olmuþ. Kral bostanda, bardak masada kalmýþ...
    Þu söz bu olayý güzel bir þekilde ifade ediyor:
    "Nasip ise gelir Hint'ten Yemen'den, Nasip deðil ise ne gelir elden?"
    Kalbinize yakýn bulduklarýnýzý çantada keklik sanmayýn. Sýkýca
    asýlýn onlara týpký hayata asýldýðýnýz gibi... Çünkü onlarsýz
    hayat da anlamsýzdýr..
    Hayatý çok hýzlý koþmayýn, nereden geldiðinizi ve nereye
    gittiðinizi unutmayýn.. Hayatýn bir yarýþ deðil, her saniyesinin
    tadý çýkarýlmasý gereken güzel bir yolculuk olduðunu aklýnýzdan çýkarmayýn.
    Dün tarih oldu... Yarýn bir sýr... Bugünün kýymetini bilin.
    Sevgiyle Kalýn ....

Can DÜNDAR

sümela61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

þiirler için http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=113

yazýlar için http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2434

linkleri vardý ama sanýrým sevgili Serap'ýn gözünden kaçtý...
    "7 tepeli þehir... bekle... son tepene de dikeceðiz bayraðýmýzý..."

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

hiiiiiiii bakar körmüyüm yani ben þimcik.. kilit heee.. soryy..

sümela61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ýstanbul
    Yaþ
    47

Alýntý SeRaP Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    estagfurullah...

ama yazýlar çok güzeldi, onun için teþekkürler...
    "7 tepeli þehir... bekle... son tepene de dikeceðiz bayraðýmýzý..."

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

erkek sinek he
    Ne Olmuþ Þampiyon Olamadýysak,,,
    Hayallerimizi Satmadýk'ya,,,

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Alýntý sümela61 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    estagfurullah...

ama yazýlar çok güzeldi, onun için teþekkürler...
    ya bencede bu baþlýk benimle daha güzel olurdu malum kýz eli deðdi dermiþimm.... teþekkürler..

zafer senlen öteki yerde görüþelim..

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

ya bencede bu baþlýk benimle daha güzel olurdu malum kýz eli deðdi dermiþimm.... teþekkürler..

zafer senlen öteki yerde görüþelim..
    yokya daha girermiyim oraya bikere yanlýþlýkla girdik ettiniz beni sinek
    Ne Olmuþ Þampiyon Olamadýysak,,,
    Hayallerimizi Satmadýk'ya,,,

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Standart Ben Teþekkür Ederim Serap. Devam..

DOLMUÞ
    Bir acelesi olduðunu daha görür görmez anlamýþtým. Saðanak yaðan yaðmura aldýrýþ bile etmiyor ve bükülmüþ beline raðmen hýzla saða sola koþuyordu

Yanýna sokularak ''Hayrola teyzeciðim bir derdiniz mi var'' dedim. Sýcak bir tebessümle ''Buralarýn yabancýsýyým evladým. Hastane tarafýna gidecek bir dolmuþ arýyorum'' diye cevapladý. Bende ''Biraz beklerseniz ayný dolmuþa binebiliriz, oraya geldiðimde size haber veririm'' dedim

Teþekkür ederek yanýma yaklaþtý ve küçük bir çocuk gibi þemsiyemin altýna sýðýndý. Nurlu yüzü yaðmur damlacýklarýyla ýslanmýþ ve güzelim yanakcýklarý pembe pembe olmuþtu.

''Torunlarýmdan biri menenjit geçirdi, ziyaret saati bitmeden ziyaret etmek istemiþtim'' diye devam etti.

Saatime baktýktan sonra, ''20 dakikanýz var, yetiþirsiniz. Hastane yakýn ama, iþte böyle havalarda pek araba bulunmuyor'' dedim

Duraða herkesten önce geldiðimiz için dolmuþa da rahatca binebileceðimizi zannediyordum. Ancak araba yanaþtýðýnda, arkamýzda duran 4-5 kiþinin biranda yanaþan dolmuþa hücum ettiðini gördüm. Ýçeriye doluþan ve arkadaþ olduklarý anlaþýlan adamlara ''Ýlk önce biz gelmiþtik. Sýrayý bozmaya hakkýnýz var mý sizin?'' dedim.

Ön koltukta oturaný ''Hak istiyorsan Hakkari'ye gideceksin arkadaþým'' dedi. ''Hem orada ki haklardan KDV'de alýnmýyormuþ. Benden söylemesi.''

Bunun üzerine attýklarý kahkahalarla bindikleri araba sarsýlmýþ ve þahýt olduðum bu olay sinirlerimi allak pullak etmeye yetmiþte artmýþtý.

Sakinleþmeye çalýþarak ''Ben biraz daha bekleyebilirim ama þu ihtiyar teyzenin acilen hastaneye yetiþmesi gerekiyor''dedim. Bu defa þoför karýþýp ''Teyzenin arabaya falan ihtiyacý yok be kardeþim. Okuyup üfledimi hastaneye ucuverir'' dedi.

Tekrar kopan kahkahalarla birlikte araba hýzla uzaklaþýp gitti. Yaþlý kadýna baktým. Tevekkülle susuyordu.

5-10 dakika sonra gelen bir baþka dolmuþa onunla beraber bindim ve soföre, teyzeyi hastanede indirmesini söyledim. Yaþlý kadýn ,yapacaðý ziyaretten ümitsiz görünmesine raðmen þikayet etmiyordu. Üstelik trafikte yarý yolda týkanýp kalmýþtý iyice.

Þoför, ''Yolun bu durumu hayra alamet deðil. Sebebini anlasam iyi olacak'' dedi. Arabayý çalýþýr vaziyette býrakýp ileri doðru yürüdü ve biraz sonra döndüðünde,''Kýsmete bak yahu'' diye söylendi. ''Bizden önce kalkan dolmuþa kamyon çarpmýþ''.

Heyecanla ''Biþey olmuþ mu'' diye atýldým. ''Yaralý falan varmý?.''

''Herhalde'' diye cevap verdi. ''Dolmuþun içinde bulunanlarý, Teyzenin gideceði hastaneye kaldýrmýþlar.''

Göz ucuyla yaþlý kadýna baktým. Solgun dudaklarýyla birþeyler mýrýldanýyor ve sanki onlar için dua ediyordu.

Þoför koltuðuna yavaþca otururken, sürekli olarak ''Kýsmet iþte'' diye tekrarlayýp duruyordu.

''Sen kalk koca bir kamyonla çarpýþ. Hemde Türkiye'nin öbür ucundan gelen Hakkari plakalý bir kamyonla.''

keramiya - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli

ÝNSANLIÐA HÝTABE

Gürültü ve patýrtýnýn ortasýnda sükunetle dolaþ.Sessizliðin içinde huzur bulduðunu unutma.Baþka türlü davranmak açýkça gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalýþ,sana bir kötülük yapýldýðýnda verebileceðin en iyi karþýlýk unutmak olsun..Baðýþla ve unut;AMA KÝMSEYE TESLÝM OLMA;içten ol..Telaþsýz,kýsa ve açýk seçik konuþ,baþkalarýna da kulak ver.Aptal ve cahil olduklarý zaman bile dinle onlarý,çünkü dünyada herkesin bir hikayesi vardýr..

Yalnýz planlarýnýn deðil,baþarýlarýnýn da tadýný çýkarmaya çalýþ.NE kadar küçük olursa olsun iþinle ilgilen.Haytattaki dayanaðýn odur.Seveceðin bir iþ seçersen yaþamýnda bir an bile çalýþmýþ ve yorulmuþ olmazsýn.Ýþini öyle seveceksin ki baþarýlarýn yüreðini ve bedenini güçlendirirken verdiklerinle de yepyeni hayatlar baþlatmýþ olacaksýn.Olduðun gibi görün,sevmediðin zaman sever gibi yapma,çevrene önerilerde bulun ama hükmetme.Ýnsanlarý yargýlarsan onlarý sevmeye zamanýn kalmaz ve unutmaki insankýðýn yüzyýllardýr öðrendikleri,sonsuz uzunluktaki bir kumsaldaki tek bir kum taneceðinden fazla deðildir...

Aþka burun kývýrma sakýn;O çöl ortasýnda yemyeþil bir bahçedir.O bahçeye layýk bir bahçývan olabilmek için her bitkinin sürekli bakýma ihtiyacý olduðunu unutma..

Kaybetmeyi ahlaksýz bir kazanca tercih et.Ýlkinin acýsýný bir an,ötekinin vicdan azabýný bir ömür çekersin.Bazý idealler o kadar deðerlidir ki,o yolda maðlup olman bile zafer sayýlýr.Bu dünyada býrakacaðýn en büyük miras dürüstlüktür...

Yýllarýn geçmesine öfkelenme,gençliðine yakýþan þeyleri gülümseyerek teslim et geçmiþe,yapamayacaðýn þeylerin yapabileceklerini engellemesine izin verme.Rüzgarýn yönünü deðiþtiremediðin zaman yelkenlerini rüzgara göre ayarla;çünkü dünya karþýlaþtýðýn fýrtýnalarla deðil;gemiyi limana getirip getiremediðinle ilgilenir.Ara sýra isyana yönelecek gibi olsan bile,hatýrla ki;evreni yargýlamak imkansýzdýr,onun için kavgalarýný sürdürürken bile kendinle barýþ içinde ol ve hatýrlar mýsýn doðduðun zamanlarý;sen aðlarken herkes sevinçle gülüþüyordu,öyle bir ömür geçir ki,herkes aðlasýn öldüðünde,sen mutlulukla gülümse,sabýrlý,sevecen,erdemli ol.Eninde sonunda bütün servetin sensin...

Görmeye çalýþ ki,bütün pisliðine ve kalleþliðine raðmen dünya yinede insanoðlunun biricik güzel mekanýdýr...

(XSENTUS I.Ö.9.YY)
    TS yaz 6761 e gönder..

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

þiii.. devam..

BAHAR GETÝRDÝM SANA

“Neyi arýyorsan sen, O’sundur” der Mevlana..
    Zulmün peþindeysen zalimsin, aþký arýyorsan aþýk....
    Elinden tuttuðumuz her sevgili, bizi sürükleyip,
    kendi iç dünyamýzýn derinliklerinde bir keþif gezisine
    çýkarýr. Her iliþki, benliðimizde bir kazýdýr aslýnda,
    her sevda ruhumuzun bir baþka yüzü... Her aþkta
    kendimizi ararýz, o yüzden bulduklarýmýz benzerimizdir.
    Resimlerini yan yana koyun sevdiklerinizin ve
    dikkatle bakýn yüzlerine, onlarýn suretlerinden
    kendi yüzünüz bakacaktýr size... Aþk denilen
    kaleydoskobun buzlu camýna gözünüzü dayadýðýnýzda,
    binbir cam rengarenk ýþýklar saçarak döndüðünde,
    her seferinde bambaþka þekiller ördüðünü görürsünüz.
    Her camda, farklý bir renginiz vardýr; her þekilde
    sizden bir parça... Aþklarýnýz hülasanýzdýr.
    Sevdiginiz her adam, beðendiðiniz her kadýn
    farklý ruh hallerinizi ele verir; arada bir çevirdiniz mi
    kaleydoskobu, cam paralar yer deðiþtirip yeni þekiller
    alýr; hepsi siz... Sevgilinizin gözlerindeki dolunay,
    sizdeki ýþýðýn yansýmasýdýr aslýnda;
    dilindeki sizin ilhamýnýz, tenindeki sizin yansýmanýzdýr.
    Yoksa halâ bir sevdiðiniz, o henüz kendinizi
    bulamadýðýnýzdandýr... Aþk, narsizmdir.
    Sevda, çevrildikçe içinizin farklý ýþýklarýný yakan
    eðlenceli bir kaleydoskop gibi baþýmýzý döndürüyor.
    Ve biz, hep baharý takip ederek dünyayý gezen bir
    gezgin gibi içimizdeki eski baharlarý arýyoruz.
    Narcissusu’u bilirsiniz; Öyle heybetli ve güzelmiþ ki,
    bakmaya dayanazmazmýþ kendine... Gün boyu
    ayna karþýsýna geçip kara gözlerini, incecik burnunu,
    dar kalçalarýný, kývýrcýk saçlarýný seyredermiþ
    hayran hayran... Bir gün ýrmak kenarýnda gezinirken,
    sudaki yansýmasýna iliþmiþ gözü. Uzanýp, iyice
    bakmak istemiþ. Tam gördüðünde kendisini,
    dengesini kaybedip düþüvermiþ ýrmaða,
    kapýlýp gitmiþ suya... Yeryüzünün en güzel insanýnýn
    öldüðünü duyan Tanrý, unutulmamasý için O’nu
    her bahar açan gözel kokulu bir çiçeðe dönüþtürmüþ,
    Narcissus, nergis olmuþ. Kýssadan hisse, benden
    size tavsiye, taze bir nergis verin bugün sevgilinize...
    Sonra da, nerede baharsa mevsim, rotasýný oraya
    çevirip içinizdeki eski baharlara koþan bir gezgin gibi
    “Bahar getirdim sana” deyin.
    Baharýn elinizde olduðunu unutmadan..
    Gözlerindeki ýrmaða baktýðýnýzda kendinizi göreceksiniz;
    dikkat edin de hayran olup düþmeyin...
    Düþüp bahar kokulu bir çiçeðe dönüþmeyin...

Can Dündar

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

ÝYÝ DÜÞÜNÜN

Bu yýlýnýzý iyi geçirdiniz mi?
    Saðlýklý olduðunuz için hiç sevindiniz mi?
    Bu yýl hiç gün ýþýðý ile uyandýnýz mý?
    Kaç kez güneþin doðuþunu izlediniz?
    Bir neden yokken kaç kiþiye hediye aldýnýz?
    Kaç sabah yolda bir kediyi okþadýnýz?
    Bu yýl yeni doðmuþ bir bebek parmaðýnýzý
    sýkýca tuttu mu hiç?
    Ve siz onu hiç kokladýnýz mý?
    Yaz gecelerinde ne çok yýldýz olduðuna
    hiç þaþýrdýnýz mý?
    Kendinize bu yýl kaç oyuncak aldýnýz?
    Kaç kez gözlerinizden yaþ gelinceye kadar güldünüz?
    Yaþlý bir aðaca sarýldýnýz mý bu yýl?
    Çimlere uzandýðýnýz oldu mu?
    Çocukluðunuzdan kalan bir þarkýyý söylediniz mi hiç?
    Hiç suda taþ kaydýrdýnýz mý bu yýl?
    Kaç kez kuþlara yem attýnýz?
    Bir çiçeði dalýndayken kokladýnýz mý?
    Bu yýl kaç kez gökkuþaðý gördünüz?
    Ya da hediye alan bir çocuðun gözlerindeki ýþýðý?
    Kaç kez mektup aldýnýz bu yýl?
    Eski bir dostunuzu aradýnýz mý hiç?
    Kimseyle barýþtýnýz mý bu yýl?
    Aslýnda mutlu olduðunuzu kaç kez farkettiniz bu yýl?
    Ýyi bir yýlýn, bunlar gibi birçok "küçük þeye"e
    baðlý olduðunu hiç düþündünüz mü bu yýl?
    Yayýlýn çimenlerin üzerine..... Acele edin....
    Er veya geç... Çimenler yayýlacak üzerinize...

Can Dündar

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

Sýradan biriydin sen benim için
    Israrla kendini tanýttýn çocuk
    Sen miydin yoluna güller döktüðüm
    Aþkolsun gönlümü yanýlttýn çocuk

Sevgiyi bilmeden sevdin vuruldun
    Kalbime izinsiz girdin kuruldun
    Canýma okudun katilim oldun
    Üç günde dünyamý kararttýn çocuk

Üstüne üç beden dar geldi aþkým
    Ne kadar yücelttim sen bile þaþtýn
    Bu yüzden þýmardýn çizmeyi aþtýn
    Sabrýmý sitemle bayýlttýn çocuk

Yok muydu bu kentte sana sevgili
    Yok muydu kendine kýyacak deli
    Hay tutmaz olaydým keþke elini
    Zulmünle ruhumu bunalttýn çocuk

Uzaktan seçemedim yaþým gereði
    Yaklaþýnca gördüm bütün gerçeði
    Koklanmaz nesneymiþ hüzün çiçeði
    Kalbimi üþüttün soðuttun çocuk

Susturdum göðsümde vuran çýlgýný
    Söndürdün gönlümde çýkan yangýný
    Sevda mektebinden sildim kaydýný
    Ýlk derste elendin kovuldun çocuk

kuzey - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    54

UYAN
    uyan orta mahalle
    çoktan mavnalarla balýk geldi
    yüreðini kumlara serdi.
    tütün gözlerin sevdalara bakar
    uyan Akçaabat uyan
    orta yerinde bir pazar kurulur
    imansýz peynir ,tereyaðý kokar
    kadýnlarý.
    yüreði bir goþma mýsýra denk
    bulanýk akar kireçhane deresi
    bembeyaz seviþir iskelede
    kimseler dokunmaz kýz gibi
    gelin olur yayla çiçekleri bezeli.
    Akçaabat orta yerin rum kýzlarý
    kara çarþaflý takunyalý gezer yedi dere aðzý
    çanlara asar þalvarýný .
    aþýk olur gýranba, sarganaya
    çözer dizlerinin ipini.
    pýt pýt atar yüreði dokuz kuvvet
    yarar denizi karayelden
    akasyalarýn altýnda kaybeder yolunu
    zinolar konar mavnalara küreklere
    Akçaabat uyanýr ardýndan .
    Samsun 29.Nisan.2004 Þenol

arkadaþlar kendi þiirim beðeninize sunuyorun...............
    Kuzeyde AKÇAABATLI Horoncu

Nebiye - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    51

Güzel yazmýþýn eline saðlýk.Bi kaç kelimenin anlamýný tam çözemedim ama iyi olmuþ.

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

teþekkürler arkadaþlar ellerinize saðlýk..

kýskandým bende kendi yazýlarýmdan birini eklim.. Bunalým dönemlerimden biriydi..

geronimo_61
    Ziyaretçi

Ölümü Göze Alan Yaþamasýný Da Bilir

Kýsa, Öz

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45

Birer tren rayý gibiyiz ikimiz, neyi deðiþtirir ki yakýn olmasý istasyonun...

Nazým Hikmet

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr
    Yaþ
    37

VEDA ÞARKISI

Tanrý’nýn hatalarýndan birisin sen
    Aðlýyorsun,trajik bir ten kaybý
    Nasýl acýdýðýný çok iyi biliyorum
    Ve hala beni içeri almýyorsun
    Þimdi yýkýyorum kapýlarýný,þiþmiþ yüzünü kurtarmak için
    Seni artýk sevmesem de..
    Yalanlarýn bir yer kaybý

Masumiyetimiz kaybolmadan önce
    Sen onlardan biriydin
    Þanslý yediyle kutsanmýþ
    Ve beni aðlatan bir ses
    Tabiat ana’nýn oðluydun sen
    Baðlantý kurabileceðim biriydin
    Ýðnenle zararýný verdin
    Kaderde alçakça bir deðiþme oldu
    Þimdi uyandýrmaya çalýþýyorum seni
    Sývý gök yüzünden seni çekeyim diye
    Çünkü böyle yapmazsam ikimizde en sonuna geleceðiz

Senin veda þarkýnla
    Bir veda þarkýsý…
    Bir veda þarkýsý…
    Veda þarkýsý…
    Bu bir veda þarkýsý…

PLACEBO
    Konu A.Alper tarafýndan (20.12.2006 Saat 18:35 ) deðiþtirilmiþtir.

sancakbeyi_61 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    37

bordobluex kardeþ o sözü ben sunay akýnýn býlýyorum..ikimiz iki ayrý rayýyýz bir tren yolunun,yakýn olmasý neyi deðiþtirirki istasyonun...ben de kendi yazdýgým bi þiiri koyayým,öle saçmaladým biþeler..

NEYÝME

GÝTTÝKÇE YABANCILASIYORUM KENDÝME
    TANIYAMAZ OLUYORUM KENDÝMÝ
    BEN ÖYLE HER GECE BÝRÝNÝ DÜÞÜNECEK
    ONUN ÝÇÝN AGLAYACAK ADAM DEGÝLDÝM.
    AMA DEDÝMYA TANIYAMIYORUM KENDÝMÝ.
    ÝÞTE YÝNE BASLIYOR GECE ÝÞTÝMAM
    BÝR ELÝMDE KALEMÝM
    DÝGER ELÝMDE RESMÝN
    VE BASLIYORUM YINE SENLE BASLAYAN
    BÝLMEM KACINCI SON ÞÝÝRÝME..
    BÝLÝYORMUSUN YÜREGÝME DÝYEMEDÝM GÝTTÝGÝNÝ
    ARAMIZDAKÝ HERSEYIN BITTIGINI
    O HALA BÝZÝ BERABER SANIYOR
    O HALA SENÝ SEVÝYOR.
    BENSE ÝLK KEZ YALAN SÖYLÜYORUM YÜREGÝME
    NASIL DÝYEBÝLÝRDÝMKÝ BÝTTÝGÝNÝ??
    SANA SEVDÝGÝMÝ SÖYLERKENDE BÖYLE ZORLANMISTIM
    KAC KEZ CESARETIMI TOPLAYIP
    SONRA GÖZLERINE BAKIP VAZGECMÝÞTÝM.
    BECEREMEM BÖYLE ÞEYLERÝ BÝLÝRSÝN.
    AMA ASIL SUC YÜREGÝMÝN
    SENÝ SEVERKEN BANA SORMADIKÝ
    OYUNCAGINI ARAYAN KÜÇÜK BÝR COCUK GÝBÝ
    GÝRMEYE CALISTI GÖNÜL BAHCENE.
    KOVULDU TABÝ,ÜRKTÜ,BEKLEMÝYORDU..
    AMA CEKTÝ TÜM BUNLARI SINEYE
    DEVAM EDÝYOR UMARSIZCA SENÝ SEVMEYE..
    ÞÝMDÝ NEYE YANAYIM,NEYE??
    SUDAN CIKMAYA FIRSAT BULAMADAN
    TEKRAR SUYA DÜÞEN HAYALLERIME MÝ,
    YOKSA HERÞEYDEN HABERSÝZ
    SENÝ HALA SEVEN YÜREGÝME MÝ??
    DUR SÖYLEME
    SEN ZAHMET ETME BEN DÝYEYÝM
    BÝLÝYORUM SEVMEK,
    SEVÝLMEYÝ BEKLEMEK BENIM NEYÝME..
    OLSUN BEN DE BU AÞKI CEKTÝM ÝÞTE SÝNEYE
    HAZIRDA BÝTÝRMÝÞKEN HERÞEYÝ
    PAYLASALIM SU FILMÝN ROLLERÝNÝ
    BÝRÝMÝZ UNUTAN OLALIM DÝGERÝMÝZ UNUTULAN.
    DÜÞÜNDÜMDE SANA YAKISMAZ UNUTULAN OLMAK
    YAKISIKSIZ OLUR,DURMAZ ÜZERINDE..
    SEN UNUTAN OL,BENDE UNUTULAN
    BENÝ DÜÞÜNME ALIÞKINIM NEDE OLSA
    UNUTAMADIKLARIM TARAFINDAN UNUTULMAYA.
    EVET ÝÞTE EN ZOR SAHNEYE GELDÝK
    HAYDÝ SIRA SENDE YÜREGÝM
    SEN DE UYAN ARTIK BU KÖR UYKUNDAN
    SEVMEK,SEVÝLMEYÝ BEKLEMEK SENÝN NEYÝNE...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)