Sayfa 3 Toplam 18 Sayfadan BirinciBirinci 1 2 3 4 5 13 ... SonuncuSonuncu
Toplam 441 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 75 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Paylaþmak Ýstediðiniz Yazýlar...

Serap - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Aþk ayakkabýdýr

Bedenin yükünü ayaklar taþýr, ruhun yükünü yürekler..
    Bütün aðýrlýðýnýzý ve yorgunluðunuzu kaldýran
    ayaklarýnýz icin rahatlýðý ve þýklýðý bir arada
    barýndýran ayakkabýyý seçersiniz.
    Ýçinizin acýlarýný,sýkýntýlarýný, kýrgýnlýklarýný
    ve hayallerini yüklenen, yüreðiniz için de huzur
    verici ve "güzel" bir aþk ararsýnýz. Zaten aþklar da
    ayakkabýlar gibidir... Bazýlarý çamur yaðmur,toz
    toprak, kar buz gibi her türlü "kötü hava"
    koþullarýna dayanýklýdýr. Bazýlarý ise ummadýðýnýz
    kadar kýsa zamanda çabucak "yamulur" ilk yaðmurlu
    havada "altý açýlýr" veya güzel havalarda bile
    "iki günde bozulup" gider. Aþklarý da ayakkabýlar kadar
    "itinayla" seçmezseniz, týpký ayaðýnýzda olduðu gibi
    yüreðinizde de nasýr oluþabilir.

Dar gelen bir ayakkabýyý sadece tarzýný beðendiðiniz
    için "zamanla açýlýr" diyen satýcýya inanarak alýrsanýz,
    zaman içinde ayak kemiklerinizde "deformasyon" baþlar.
    Ruhunuzu daraltan bir aþk içinde yalnýzca fiziksel
    beðeniye kapýlýp" zamanla düzelir" diyenlere kanarsanýz,
    yine zamanla içinizdeki olumlu duygularýn
    "çarpýldýðýný" görebilirsiniz. Aþýk olabileceðiniz
    insan türü, týpký ayakkabýlar kadar deðiþik stillerde,
    farklý kalitelerde ve sayýsýz "renktedir"....

Aþký bir çeþit serüven olarak "spor" gibi yasayanlar,
    aynen "spor ayakkabý" gibi dikkat çekici ve rahat
    kiþileri bulurlar. Tersine aþkta tutucu ve istikrarlý
    olmayý benimseyenler "klasik ayakkabý" gibi
    muhafazakar çizgiler taþýyanlara tutulurlar.
    Dekolte ayakkabýlar gibi sadece cinsellik ve eðlence
    zevkleriyle ateþlenen aþklar vardýr. "Bez" ayakkabýlar
    gibi kýsa ömürlu "tatil aþklarý" ise hemen herkesin
    kiþisel tarihinde mevcuttur. "Marka" ayakkabý alýr gibi,
    sevgilinin kariyerine ve maddi durumuna "tutulan"
    aþýklar görürsünüz. Kötü plastikten "yaðmur çizmesi"
    edinir gibi mantýk süzgecinden geçirip "iþe yarar"
    biçimde yaþamak isteyenleri de bilirsiniz. Ayrýca
    ne tuhaf ki,psikolojik testlerde "zaafý" olup evine
    sayýsýz çeþitte ayakkabýlar yýðan insanlarýn, ayný zamanda
    "deðiþik" türde aþklara da zaafý olduðu söylenir.

Evet, aþk "ayakkabýdýr" Aynen ayakkabýnýza bakým
    yapmayýp "hor" kullandýðýnýz zaman kolayca eskittiðiniz gibi,
    aþkýnýza da dikkatli davranmayýp özen göstermediðiniz
    zaman kýsa surede "eskitirsiniz". Ve nasýl ki
    "delik" bir ayakkabýyý tamir ettirdiðinizde yalnýzca
    "bir miktar" ömrünü uzatmýþ olursanýz; "delik" bir aþký
    onarmaya kalkýþtýðýnýzda da "asla eskisi gibi olmayacaktýr"!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    bordobluex - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    45

Her zaman doðruyu söyle, ne dediðini hatýrlamak zorunda kalmazsýn.

Forumdan Uzaklaþtýrýlmýþtýr Lapina - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42

Ateþ bir gün suyu görmüþ yüce daðlarýn ardýnda sevdalanmýþ onun deli dalgalarýna.
    Hýrçýn hýrçýn kayalara vuruþuna,
    yüreðindeki duruluða demiþ ki suya:
    Gel sevdalým ol,hayatýma anlam veren mucizem ol...

Su dayanamamýþ ateþin gözlerindeki sýcaklýða al demiþ;
    Yüreðim sana armaðan...
    Sarýlmýþ ateþle su birbirlerine sýkýca, kopmamacasýna...

Zamanla su, buhar olmaya,ateþ, kül olmaya baþlamýþ.Ya kendisi yok olacakmýþ, ya aþký...Baþtan alýnlarýna yazýlmýþ olan kaderi de yüreðindeki kederi de
    alýp gitmiþ uzak diyarlara su...

Ateþ kýzmýþ, ateþ yakmýþ ormanlarý...
    Aramýþ suyu diyarlar boyu, günler boyu, geceler boyu Bir gün gelmiþ, suya varmýþ yolu Bakmýþ o duru gözlerine suyun,
    biraz kýrgýn, biraz hýrçýn. Ve o an anlamýþ;aþkýn bazen gitmek olduðunu.
    Ama gitmenin yitirmek olmadýðýný....
    Ateþ durmuþ, susmuþ, sönmüþ aþkýyla.

Ýþte o zamandan beridir ki:Ateþ sudan,
    su ateþten kaçar olmuþ..Ateþin yüreðini sadece su, Suyun yüreðini sadece ateþ alýr olmuþ...

Ya sen ...Yüreðinin sesini dinledin mi hiç? Hangi makamda çalýyor. Ezgileri içini mi ýsýtýyor? Yoksa yüreðini mi acýtýyor?
    Bak benim yüreðimdeki ezginin sözlerine..." Eller ne derse desin, vazgeçemem benimsin. Ýsterse ölüm gelsin diyar diyar..." Ama sözlerime yakýþan bir makam bulamýyorum. Çünkü ayrýk otu sarmýþ etrafýmý... Nefes alamýyorum, boðuluyorum...

Yüreðimin sesini dinliyorum beni sana getiriyor. Beynim ve mantýðým sürgünlerde biliyorsun. Herþeye raðmen bir gün yüreðimdeki sözler deðiþirse; bil ki bu seni çok sevdiðim içindir... Çünkü sevmek; herþeyi göze almak gibi, gerektiðinde gitmesini bilmektir. Ateþle su misali yüreklerimiz bir araya gelemez. Çünkü; "Kavuþursak Biteriz Biz"....

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Cafer KILIÇSOY - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

AYRILIÐIN ÝLANI
    Gidiyor musun diye sorma bana. Gönderen sensin. Ne terketmeyi istedim seni, nede daha yaþayamadýðýmýz bu aþký topraða gömmeyi. Senin kadar öfkeliyim bende senin kadar endiþeli...
    Bir dokunuþunla bin kenti yýkacak güç verirdin bana; ama inandýramadým seni. Sen sorgularken beni kafanda, ben gözlerinin içine bakýyordum kuþkuyla. Bir tek sözün baðlardý beni sana, oysa sen hep susmanýn koynunda.
    Aþkýn içine bir kez girdimi kuþku, teslim alýr bedenleri de. Sütten çýkmýþ ak kaþýk deðilim; ama yalaný sokmadým iki kiþilik dünyamýza.
    O dünya ki, bazan minicik bir odada bazen de kentin ortasýnda þekillendi. Nasýl da güzeldi... Zaten varsýn diye herþey güzeldi; ama, sen buna da inanmadýn.
    Ah bu sorular... Yaþamak varken sevdayý delice, niye boðarýz sorularla? Nasýl ikna edebilirdim seni? Ben 'aþk' dedikçe, sen 'dur' dedin. Ben 'seninleyim' dedikçe, sen 'hayýr' dedin. Zaten az konuþan sen, olumsuz ne kadar sözcük varsa bulup çýkardýn ortaya.ben Bir þey diyemedim...
    Ne kadar zarar vermiþim sana meðer... Nasýl deðiþtirmiþim seni... Oysa hiç böyle düþünmemiþtim. Kimseye zarar vermek istemem ben. Kimseyi olduðundan farklý bir hale getirmek istemem ben. Ama öyle oldu iþte... Demek ki gitmenin zamaný þimdi.
    Çocukluðuna sýðýnýr atlatýrsýn bu acýyý. Ne seviþmelerimiz kalýr aklýnda ne sevda sözlerimiz. 'Rahat deðilim' diyordun ya, rahat ol artýk. Gülüþlerini saklaman için bir neden kalmadý. Tedirginliðinin sebebi de kalktý ortadan.
    Gidiþim yürekten deðil zorunluluktan. Sanma ki bu toy sevdayý baþka kimliklere taþýrým. Sanma ki benden sakladýðýn gülüþlerini yalancý yüzlerde ararým. Seni de götürürüm yüreðimde. Yokluðunu taþýrým.
    Bulup bulup kaybettim seni... Ne yazýk ki toz duman edemedim kuþkularýný, ne yazýk ki kalamadýn bana. Sana sarýlmalarýmýn kokusu kalacak kapýnýn eþiðinde. Kokladýkça bizi bir yalnýþa mahküm ettiðini anlayacaksýn.
    Ne çok tanýðýmýz var ayrýlýðýmýza.....
    Konu Cafer KILIÇSOY tarafýndan (23.12.2006 Saat 20:42 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: Serap Kýzabilirdi
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Semih GÜL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    40

HÝÇ
    BENÝ BANA DÜÞÜRDÜÐÜN ANDI ,ÝZ BIRAKAN ANIMSIYORUM ÞÝMDÝ ÞÝMDÝ
    DÖNÜP BAKMAYA KORKTUÐUM,SONUNU GÖREMEDÝÐÝM BÝR YOL OLUYORDUN O KOCAMAN HÝÇÝN ORTA YERÝNDE
    VE AÐLAYAMADIM,VE DÜÞÜNEMEDÝM,ÜRKTÜM HÝÇ SÖYLEYEMEDÝM,GERÝ YUTKUNDUM KOCAMAN BÝR HÝÇÝ
    SIÐMADI,BÜYÜDÜ TAÞTI VE BEN SIRILSIKLAMDIM ÜÞÜYORDUM ÞÝMDÝ SESSÝZDÝM OLABÝLDÝÐÝNCE
    KONUÞMADAN ANLA ÝSTÝYORDUM KELÝMELER EN BÜYÜK DÜÞMANIM OLUP KARÞIMA DÝKÝLÝYORDU ARSIZCA,TEPKÝSÝZLÝÐÝMLE SENÝ KOVALAMAYA ÇALIÞIYORDUM,GENE GÖZÜMDE BÜYÜYORDUM UMURSAMADAN BENÝ.SESSÝZLÝÐÝN BENÝ ÇAÐIRIYORDU GENE GÝTMÝYORDUM,GÝDEMÝYORDUM

KENDÝME BÝLE SÖYLEMEDÝM SANA NASILDA YENÝK OLDUÐUMU
    ÝKÝ TANEYDÝM ÞÝMDÝ SANA KARÞI OLAN BEN ,BENÝM YANIMDA OLAN SEN
    ÇOK ACIKIPTA ,YEMEK YÝYEMEDÝÐÝM YUTKUNAMADIÐIM BÝR AN GÝBÝ TIPKI YANINDA OLUP TUTUNAMAMAK SANA.
    BÝR AN TESLÝM OLDUM AL BEYAZ BAYRAK ÝÞTE DÝYORDUM FARKINDAMIYDIN BÝLMÝYORUM,BÝLMESEMDE OLURDU GÜLÜMSEDÝM VE GENE SUSTUM
    HAYIR BÝLMENÝ ÝSTÝYORDUMAMA YENÝLGÝNÝN TAHAMMÜLSÜZLÜÐÜNE KÜSÜP BÝR AN DONUP KALIYORDUM.ÖLÜMDEN KILPAYI KURTULMUÞ BÝR AV GÝBÝ DONUKLAÞTIM SEVÝNEMEDÝM BÝLE
    BÝRDEN O HÝÇÝN ORTA YERÝNDE OLDUÐUMU ANIMSADIM
    BÝR ADI ,BÝR TANIMI,BÝR SÝMGESÝ OLMAYAN,BENÝ YARALAYIP SONRADA ELÝMDEN TUTUP KALDIRAN SENDÝN GENE
    ÝÇÝMÝ ACITAN ,KANATAN BÝR AMA SÖKÜP ATAMADIÐIM BÝR HASTALIK OLUYORDUN BÝLEREK
    SENÝ ANMAK ,SENÝ ARALAMAK SESSÝZCE ÝÇÝNE GÝRÝP BÝR HÝÇ OLARAK YAÞAMAYI VADETSEM KENDÝME DÝYORUM,GÜLÜYORUM,SUSUSYORUM VE KIMILDAYAMIYORUM
    DONUP KALDIÐIM BÝR ANSIN ÞÝMDÝDE
    ARA SIRA TESLÝM OLMAK ÝSTEMEDÝÐÝM AMA ZATEN YENÝK OLDUÐUM DÜÞMAN
    BÝR AN KORKULU RÜYALARDAN UYANDIÐIM GÜNEÞÝN BENÝ KENDÝNDEN SAKINDIÐI BÝR SABAH
    ÞÝMDÝDE KENDÝME KONDURAMADIÐIM,ÝÇÝME SIÐDIRAMADIÐIM KOCAMAN BÝR HÝÇSÝN.
    SUSUZLUÐUM,ÇAYIMIN DEMÝ,UZANIP ALAMADIÐIM ÜZERÝME ÖRTEMEDÝÐÝM YORGANIM
    YADA BOÞVER
    ZATEN HEPSÝ BÝR HÝÇTÝ

24/05/2006/14:53 çarþamba Sevgi KÝRÝÞ

kayýp bi sewdaydý bizimkisi yaþmaya olanak warken yaþayamamýþ olmaktý canýmýzý yakan...wazqecmiþ süsü werdik soranlara..bitti dedik qecti dedik...sewdik ..duyqularý hesapsýzca yasamaktý asýl olan yaþadýk...kazybettik sanan herkeze inat ben yine sendeyim....artýk..daha iyi anlýyorum..bazen susmak bitiriken bi iliþkityi bazende haykýrmak bitiyorömuþ....hiçlik þimdi yaþadýqýmýz...tatsýz tuzsuz bi hayat..adý anlamý ...sen en çok qözyaþlarýndan korkardýn bende söylediklerinden sonra susup qülümsemenden..çünkü her sözün altýnda yatardý..qizli özneler..anlamadým belkide anlamamazlýktann qeldim..ama sawastým... 05/09/2006 / 20:11 Salý Azize BARKMAN

2 Side bana yazýlmýþtýr baþka yerde görmeyim oyarým gözünüzü...

Fonda da Feridun Düzaðaçtan Nadas ý açar vbe dinlerseniz olay tam olur....
    38 yýldýr olduðu gibi yine buradayýz,
    Küllerinden doðmaný bekliyoruz...?
    " Gülüþümüzü astýk intehar koðuþlarýna,ya ölelim yada görelim artýk...?.."

Muhalif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

Ossasuna maçý konusuna koymuþtum da o maçla birlikte geçti gitti.. burada da bulunsun...

ENDER GELÝÞEN OSASUNA ATAKLARI
    Yaþým 32.annemle yaþýyorum. Babam da var, ama o oturma odasýnda yaþýyor. Annemle ben salondayýz. Bir bankada orta kademede çalýþýyorum. Hiç sevgilim olmadý. Bir keresinde, üniversitenin ikinci yýlýnda gönül diye bir kýzla yakýnlaþmýþtým. Okul çýkýþlarý yürürdük. Dünyayý konuþurduk, sevgiyi konuþurduk, birlikte dans kursuna gitmemiz gerektiðini konuþurduk. Ýki kez de sinemaya gitmiþtik. Biri Forget Paris öteki de Braveheart.geceleri uykuya dalmadan önce onu düþünürdüm. Sabahlarý uyandýðýmda aklýma gelen ilk o olurdu. Okul partisinde onu cem'le öpüþürken gördüm, sonra...

Gittiðim ilk maç Fenerbahçe-Beþiktaþ arasýndaydý.1979 yýlýydý galiba. süleyman’ýn cemil'i marke ettiði maçtý. Sahadaki tek sarýþýn Süleyman’dý, ben de Beþiktaþ’ý tutmaya karar verdim. Ýnsanlar Cemil Turan, Lefter, Metin Oktay,Þeref gibi futbolcularý görüp takým tutar. ben gidip adý saný bilinmeyen, þu an esamisi bile okunmayan bir defans oyuncusu sayesinde Beþiktaþ’ý tuttum. Bir de çocukken TRT’de Ýlker yasin'in sunduðu Avrupa’dan futbol programýný hiç kaçýrmazdým. Ýspanyol liginde Osasuna diye bir takým vardý. Hala var. Osasuna denen bu takým diðerlerine nazaran zayýf bir takýmdý. Ve Ýlker Yasin sürekli '' ender geliþen Osasuna ataklarý'' deyip dururdu. Osasuna takýmý ender geliþtirdiði ataklar sayesinde Avrupa’da tuttuðum takým oldu. Ayný dönemde Liverpool, Bayern, Nottingham gibi takýmlar havada uçuþurken, ben Osasuna sempatizaný olmuþtum.

Okuduðum bütün okullarý birincilikle bitirdim. Bu çok istediðimden olmadý. Yapacak daha iyi bir þeyim yoktu. Hep ders çalýþtým. Futbolcu olmak isterdim ama mahallede beni pek takýma almazlardý. Zaten çok yeteneksizdim. Beden derslerini de hiç sevmezdim. uzun mesafeli koþularda diðerlerine kronometre tutarlardý. beden hocasý benim koþacaðým gün kronometre yerine takvimle gelmiþti. Herkes çok gülmüþtü. Ben de çok gülmüþtüm. Masa tenisinde kimse yenemiyordu ama...

Çok arkadaþým yok. Liseden bahadýr var. o da Amerika’da þimdi. Sürekli çaðýrýyor, ama gidemem. Uçaktan çok korkuyorum. Yalnýzlýk gibi bir sorunum yok. Ýnsanlar beni seviyor. Ama sadece o kadar. Oraya buraya pek çaðýrmýyorlar. Þirket eðlencelerinde yeterince sosyalleþiyorum zaten. Çok kitap okuyorum ama hemen unutuyorum. konsantrasyon sorunum varmýþ. Bunu bir yerde okumuþtum. Bir de karmaþýk insan iliþkilerine bulaþmamak daha iyi oluyor galiba. Çok emin deðilim ama içiniz boþalmýyormuþ. Bunu da bir yerde okumuþtum. Ýçiniz boþalmýyor... Yani sizi siz yapan özelliklerinizi yitirmiyorsunuz. Yani hayat boyu bakýþlarýnýz deðiþmiyor. Çocukken nasýl baktýysanýz, hayat boyu öyle bakýyorsunuz. Ama itiraf etmeliyim ki bir kýz arkadaþým olsa çok iyi olurdu. Öyle seviþmek için falan deðil, birlikte bir sürü þey yapmak için. Ne bileyim, birlikte yemek yapardýk, masa tenisi oynardýk, kim 500 milyar ister'i birlikte izlerdik. erenköy sahilinde yürürdük. Ýþte böyle þeyler. Bir de bol bol konuþurduk.

Benden yazmamý istediler. Yazacak kadar çok þey bilmiyorum ki. Israr ettiler... Peki, yazayým de ne yazýyým? Kendini yaz, yaþadýklarýný yaz dediler. Ýçimden ''yaþadýklarýmdan ancak kutu oyunu yapýlabilir, baþka bir halta yaramazlar'' demek geldi. Sonra düþündüm, herkesin her þeyi bildiði bir ülkede, bir þeyleri bilmemek üzerine yazýlabilir diye... Birileri okur mu diye merak ettim, neden olmasýn? Ender geliþen Osasuna ataklarý beni heyecanlandýrmýþtý.

Belki sizleri de heyecanlandýrýr.
    Eray Saydam
    #7 King of Kings

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    40

Benden yazmamý istediler. Yazacak kadar çok þey bilmiyorum ki. Israr ettiler... Peki, yazayým de ne yazýyým? Kendini yaz, yaþadýklarýný yaz dediler. Ýçimden ''yaþadýklarýmdan ancak kutu oyunu yapýlabilir, baþka bir halta yaramazlar'' demek geldi. Sonra düþündüm, herkesin her þeyi bildiði bir ülkede, bir þeyleri bilmemek üzerine yazýlabilir diye... Birileri okur mu diye merak ettim, neden olmasýn? Ender geliþen Osasuna ataklarý beni heyecanlandýrmýþtý.

Belki sizleri de heyecanlandýrýr.
    Eray Saydam

herkesin her þeyi bildiði bir ülkede, bir þeyleri bilmemek üzerine yazýlabilir diye" Yazýnýn Bu kýsmý üzerine nefes bile almamak gerekir..

yaþým 24 ama yazdýkarýný gözlerimle okumadým nedense tüm bedenimle hissettim.. Ahmet kaya nýn bir parcasý var "Sen Ýnsansýn Sen insan"Diyor sen insansýn abiii. Hemde olmayan bir yeryüzünde yanlýzsýn..Nedense bende böyle hissediyorum.Teþekkürler Ýyiki varsýn.müsade edersen yazýný alacaðým.

Muhalif - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Yaþ
    45

Yazar: Eray Saydam
    Ben sadece foruma taþýdým Semih.. ama olsun o da iþtir Herkes iyi yazsaydý kim temize çekecekti yazýlanlarý
    #7 King of Kings

Trabzonspor Kongre Üyesi
    EmrahYalçýnalp - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44

Zaman deðiþiyor, Osasuna ataklarý sýklaþýyor ve ne yazýk ki karþýsýndaki takým biz oluyoruz

Çok güzel bir yazý. Tuhaf, saçma, ama çok güzel Kendini okutturan garip bi týlsýmý var. Servis için teþekkürler Cenk

zafer6161 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

AÞKIN TANIMI
    Aþk kara bir sevda demek deðildir
    Aþk birbirini gördüðünde sahte bir gülümseme
    Sonra yalanlar ve seni seviyorum sözünü söyleme
    Ayrýlýrken de ona bakýp el sallama deðildir
    AÞK dünyadaki su tanecikleri bitene kadar seni düþünmektir
    Aþk senle herþeyi paylaþmak demektir
    Çok uzattým galiba

Kýsaca aþk:
    SENÝN GÖZLERÝNE BAKTIÐIMDA
    KENDÝMÝ GÖREBÝLMEKTÝR!
    Ne Olmuþ Þampiyon Olamadýysak,,,
    Hayallerimizi Satmadýk'ya,,,

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Yalnýzlýða alýþmalý...
    Bavullarý hep toplu durmalý insanýn...
    Bir gün telefonlarýn hiç çalmayabileceði hesaplanmalý...
    Tül perde arkasýndan misafir yolu gözlemekten vazgeçmeli...
    Ýhanetlere, terkedilmelere, bir baþýna býrakýlmalara hazýrlýklý olmalý...
    Yalnýzlýða alýþmalý...
    * * *
    Çünkü "omuz omuza" günlerin vakti geçti. Dayanýþma... günümüz borsasýnýn deðer kaybeden hisse senetlerinden biri artýk...
    Bireyin keþif çaðý, geride kýrýk dökük yalnýzlýklar býraktý.
    Terörün bile bireyselleþtiði çaðdayýz. Zaman, birlikten kuvvet doðurma zamaný deðil; zaman, tek baþýna dimdik ayakta kalabilmeyi becerme zamanýdýr.
    * * *
    Ýþte o yüzden alýþmalý yalnýzlýða...
    Sokaklar dolusu ýssýzlýkla baþbaþa yaþamayý göze almalý insan... Güvendiði daðlardaki karlara bakýp ders çýkarmalý... Hüzünlü bir þarkýyla paylaþýlan gecelerde
    baþým dayayacak bir omuz arama huylarýndan vazgeçmeli... Sofrada tek tabaða, tabakta az yemeðe alýþmalý...
    Romanlardan yalnýzlýðý yücelten paragraflar aþmalý evin en görünür duvarlarýna...
    "Yalnýzlýk paylaþýlmaz/ Paylaþmýlsa yalnýzlýk olmaz" dizeleriyle baþlamalý güne...
    Telesekretere "þu anda size cevap verebilecek kimse yok" denmeli, "... belki de hiçbir zaman olmayacak..."
    Cevapsýzlýða, sessizliðe ýsýnmalý...
    * * *
    Oysa sessizlik haksýzlýða alkýþtýr.
    Haklýlýðýn onuru yaþatýr insaný... Susmanýn utancý öldürür.
    O yüzden en sessiz gecelerde ''doðruydu, yaptým"la teselli bulmalý insan...
    Feryada komþularýn yetiþmemesine, soðuk duvar diplerinde sessizce aðlaþmaya alýþmalý... Kendiyle hesaplaþmaya çalýþmalý...
    Gece yastýkla aðlaþmaya, sabah aynayla gülüþmeye, kendiyle hüzünlenip, kendiyle keyiflenmeye hazýr olmalý...
    Hep baþýný alýp gidebilecek kadar cesur, ama hep kalýp savaþacakmýþ kadar gözüpek olabilmeli...
    Sessizliði, sese dönüþtürebilmeli...
    * * *
    Ve sýrt çantasýný her daim hazýr tutmalý insan...
    Yollarla barýþmalý...
    Yalnýzlýða alýþmalý...
    Can DÜNDAR

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Nereden
    Bursa
    Yaþ
    40

Öyle bir hayat yaþadým ki;
    Cenneti de gördüm cehennemi de

Öyle bir aþk yaþadým ki,
    Tutkuyu da gördüm, pes etmeyi de.

Bazýlarý seyrederken hayatý en önden
    Kendime bir sahne buldum oynadým.

Öyle bir rol vermiþler ki;
    Okudum, okudum anlamadým.

Öyle bir hayat yaþadým ki;
    Son yolculuklarý erken tanýdým

Öyle çok deðerliymiþ ki zaman
    Hep acele etmem bundan anladým.

Kendi kendime konuþtum bazen evimde
    Hem kýzdým, hem güldüm halime.

Sonra dedim ki,
    Söz ver kendine!

Denizleri seviyorsan,
    Dalgalarý da seveceksin.

Sevilmek istiyorsan,
    Önce sevmeyi bileceksin.

Uçmayý seviyorsan,
    düþmeyi de bileceksin

Korkarak yaþýyorsan,
    Yalnýzca; hayatý seyredersin..

Lem bu þebnem ferahýn parcasýymýþ o kadarda dinlediðim þarkýcý ama niye bunu bu kadar geç farkettim

woollss - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Yaþ
    41

ZAFER

Zafer. Katman katman anlamla örülmüþ bir kavram. Eðer istersen, skorborda bir bak. Bu elbette ki bir sürü anlam taþýyor; ancak önemli olan tek þeyin sonuç olduðunu söylersen, diðer her þeyi, oraya ilk varmak için ele geçirdiklerini yok saymýþ olursun.
    Yol boyunca yapman gereken fedakarlýklar ve içinde geliþtirilmesi gereken bir inanç vardý. Ve korku vardý; seni gerilere düþürecek tek þey...
    Bu, aþman gereken en zorlu engel olabilir; çünkü eðer izin verirsen yüreðini yiyip bitirebilir. Yeryüzü, deniz, gökyüzü... kýsacasý, rakibinden duyduðun korku, bir baþkasýnýn vereceði zarar ve acýdan daha fazlasýný yaþatýr sana.
    Yerçekimi, hýz ve zamanla yaptýðýmýz mücadeleleri zaferle geride býrakman ancak kendini tanýman, içindeki senle samimiyet ve yakýnlýk kurmanla mümkün olabilir.
    Mücadeleyle ilgili basit gerçeði de iþte burada keþfedebiliriz: yaþamda olduðu gibi sporda da tek gerçek rakip, tek düþman kendi içimizdedir.
    En önemli rakibin, en büyük düþmanýn kendi korkundur. Savaþý kazanabilirsin. Çevrendeki herkes bunu her gün yapýyor. Korkmana gerek yok. Dýþarý çýk ve oyuna katýl.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

DÜÞLERÝMÝZDE KALDI SEVDAMIZ
    Gökyüzü zifiri karanlýkken, pembe bir dünyada elele bu sevdanýn içindeydik. Her zaman beraber olmaktý temennimiz. Pembe düþlerimiz vardý içinde sadece ikimizin bulunduðu.
    Bu kýsacýk aþkýmýzda en güzel akþamlarý, en güzel sevinçleri paylaþtýk. Sevmeyi öðrettin sen bana. Yaþamanýn seninle güzel olduðunu gösterdin. Sevilmenin seninle yaþanacaðýný ve sensiz olamayacaðýmý gösterdin.
    Sevdim ben seni, kimsenin sevemeyeceði, can verip alamayacaðý kadar cok. Uykularýmýzý paylaþtýk. Bir gece deðil gecelerce uykusuz kaldýk sevdamýz için. Ben seni düþledim hep ýþýl ýþýl gözlerinle yanýmda. Dünyalara sýðmayacak aþkýmýzý küçük yüreklerimize sýðdýrdýk. Ayrý geçen dünümüzü yaþanmamýþ saydýk. Hep birlikte olmalýydýk biz, öyle güzel oluyordu ki hayat. Sözler verdik birbirimize tutamayacaðýmýzý bile bile. Bir sen söz vermedin sigarayý býrakacaðýna. Oysa her eline alýsýnda yüreðim hancerlendý benim. Çiçeðimdin sen, incinirsin boynun bükülür diye dokunmaya dahi kýyamazken ben, o seni zehirliyordu. Bir bunu anlatamadým sana.
    Ayýrmaya kalktýlar bizi. Kimse benim yüreðimi yakan sevdamý düþünmedi. Sensiz hayat yoktu. Söz vermiþtim sevdama, daha önemlisi sana. Yaþayamazdým. Ýkimizi içime gömüp seni býrakamazdým. Aldýrýþ etmedim kimseye, ayrýlmadým senden. Çünkü yaþarsam senin için, yaþarsam sevdam için yaþayacaktým.
    Ama sonra sende beni istemedin. Bana sevdamýn taþýyamayacaðý þeyler söyledin. Yüreðimi hancerlendýn. Benim kadar düþünüp 'sevdiðim ne yapar' demedin. Þimdi ise ayrýlýðýn ikinci yýlýnda karasevda oldu aþkýmýz. Sen beni unutmadýn, benimde seni unutma gibi bir cabam olmadý zaten.
    Ama birlikte olmamýz için caba sarfermemiz, dünyayý hiçe saymamýz boþunaydý. Düþlerimizde kaldý bizim sevdamýz. Sözümüzü tutamadýk. Sevdamýz ve birbirimiz için yaþayamadýk.
    Þimdi ikimizde baþkalarý için yaþýyoruz. Sevdamýz da sadece içimizde yaþýyor.
    Ben sana söz vermiþtim, sevdamla ve seninle yaþayacaðýma. Sen kendin çýktýn hayatýmdan. Sevdam hala yaþýyor. Birgün üzerinde çimenler bittiðinde bile yaþýyor olacak. Beni öldürdüðün gibi sevdamý öldüremedin. Sevdayý öldürmek kolay deðil . Hiç öldüremezsin ki zaten...
    ODTÜ'lü bir hocanýn Trabzonspor atkýsýyla dolaþan Trabzonsporlular hakkýndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarýn sevgisi, derdi bir baþka. TRABZONSPOR onlar için bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a küsemez, kýzamaz ondan utanamazlar çünkü o zaman þehirlerine küsmüþ, þehirlerinden utanmýþ olurlar''

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    45

TUZLU KAHVE
    Kýza bir partide raslamýþtý. Peþinden koþan çok delikanlý vardý. Ama o cesaretini toplayýp partinin sonunda kýzý kahve içmeye davet etti. Kýz sýrf kibarlýk adýna hiçte ilgisini çekmeyen bu delikanlýnýn davetini kabul etti.

Köþedeki kafeye oturdular. Kahvelerini söylediler. Delikanlý çok heyecanlýydý, kalbinin atýþýndan konuþamýyordu. Onun bu hali kýzýn huzurunu kaçýrdý. Tam gitmeye hazýrlanýrken delikanlý garsonu çaðýrdý ''Bana biraz tuz getirirmisin'' dedi, ''Kahveme koymak için''.

Yan masadakiler bile dönüp bu garip istekte bulunan delikanlýya baktý. Delikanlý utanctan kýpkýrmýzý oldu ama tuzu kahvesine döküp içmeye baþladý. Kýz alaycý bir dille ''Garip bir aðýz tadýnýz var''dedi.

Delikanlý anlattý. ''Çocukken deniz kenarýnda yaþardýk. Hep deniz kenarýnda ve denizde oynardým. Denizin tuzlu suyunun tadý aðzýmdan hiç eksilmedi. Bu tadý çok sevdim. Kahveme tuz koymam bundan. Ne zaman o tuzlu tadý dilimde hissetsem, çocukluðumu, deniz kenarýndaki evimizi ve mutlu ailemi hatýrlýyorum''.

Kýz çok etkilendi. O da anlatmaya baþladý. Ve bu sohbet yýllarca sürecek beraberliðin baþlangýcý oldu. Evlendiler. Kýz ne zaman eþine kahve yapsa içine bir kaþýk tuz koydu hayat boyu. Çünkü eþi böyle seviyordu. 40 yýl sonra adam dünyaya veda etti. ''Ölümümden sonra aç'' diye bir mektup býrakmýþtý sevgili karýsýna. Þöyle diyordu satýrlarýnda;

''Sevgilim lütfen beni affet. Bütün hayatýmýzý bir yalan üzerine kurduðum için beni affet. Sana hayatýmda bir kere yalan söyledim. Tuzlu kahve de... Ýlk buluþtuðumuz gün öyle heyecanlý ve gergindim ki þeker diyecekken ''Tuz'' çýktý aðzýmdan. Sen ve herkes bana bakarken deðiþtirmeye o kadar utandým ki, yalana devam ettim. Bu yalanýn bizim iliþkimizin temeli olacaðý hiç aklýma gelmemiþti. Sana gerceði anlatmayý defalarca kez düþündüm. Ama her defasýnda korkudan vazgeçtim. Þimdi ölüyorum ve korkmam için hiçbir sebep yok. Ýþte gerçek; Ben tuzlu kahve sevmem. O garip ve rezil bir tat. Ama seni tanýdýðým andan itibaren bu rezil kahveyi içtim. Hemde zerre kadar piþmanlýk duymadan. Seninle olmak hayatýmýn en büyük mutluluðu idi ve ben bu mutluluðu tuzlu kahveye borçluydum. Dünyaya bir daha yeniden gelsem, seni yeniden tanýmak ve bütün hayatýmý yeniden seninle geçirmek isterdim. Ýkinci bir hayat boyu daha tuzlu kahve içmek zorunda kalsamda...
    MEHMET ÇOÞKUNDENÝZ

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

zafer:bu kadar...
    kýz:bu kadar mýydý?
    zafer: ya ne sandýn seni sevdiðimi mi?

-kýz yýkýlmýþtý!iþte o an hiçbir söz söylememiþti.... Aðllýyordu,zafer kýzýn hýçkýrýklarýný duydu...

zafer:ne o aðlýyor musun?
    olsun buda geçer ben býraktým diyemi?aðlýyorsun...senin ayrýldýðýný söyleriz

-genç kýz dayanamadý ve...

kýz:anlamadýnmý?ayrýldýðýmýza aðlýyorum

-zafer sustu,bu sözler karþýsýnda....Direnen grur vardý.gurur ve sevgi ne kadar ters kelime ve sonunda sevgi aðýr bastý...
    -telefonu kapatýrken zafer soðuk bir sesle...

zafer:ELVEDA!

-kýz telefonu kapatýrken son bir kez

kýzENÝ SEVÝYORUM!...

-demiþti zafer düþünüyordu, neden yaptý ki! oda seviyordu ve bunu itiraf etmek için yine aradý.Ama geç kalmýþtý...telefon açýlmýyordu.Acý bir tren sesiyle irkildi...Kýzýn evine gitti ,kalabalýk vardý þaþýrdý!biraz sonra içerisinden;o kýzýn aðzýnýn kenerýndan kan geliyordu....,zafer yýkýlmýþtý!ve göz yaþlarýný tutamadý:

zafer:ELVEDA DEMÝÞTÝM UYAN...

-dediyse de duymamýþtý genç kýz.Bir ara kýzýn elinde buruþmuþ bir kaðýt olduðunu farketti,boðulmuþ gözlerini silerek okudu,
    kaðýtta;AYRILDIK SEVDÝÐÝM DOYAMADAN SANA!...

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    42

çok güzellll,çok etkileyici izlemenizi þiddetle öneririm..

http://www.youtube.com/watch?v=o9ebZ1DvLmY&eurl=

Nebiye - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    51

Ayy bunu biliyorummmm. Süper biþi bu.Müziði görüntü,konu,hele kýzla o çocuk.Süper yaaaa.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Faik Yýlmaz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

SAATLER BÝTMÝYOR YAPAYALNIZIM
    GÜLMEK ÝSTÝYORUM GÜLEMÝYORUM
    SENSÝZ OLMAK MIDIR HEP ALINYAZIM
    BÝLMEK ÝSTÝYORUM BÝLEMÝYORUM

ESÝRGEDÝN NAZLI HÝLAL KAÞINI
    HARAP ETTÝN ÇÝÇEK KOKAN BAÞINI
    YÜREÐÝME AKAN GÖZÜM YAÞINI
    SÝLMEK ÝSTÝYORUM SÝLEMÝYORUM

SANKÝ HER ÞEY EFSANEYDÝ MASALDI
    AYRILIK RUHUMU ELÝMDEN ALDI
    GÖZLERÝM YOLLARA TAKILIP KALDI
    GELMEK ÝSTÝYORUM GELEMÝYORUM

HIÇKIRA HIÇKIRA AÐLAMAKTANSA
    BAÞIMA KARALA RBAÐLAMAKTANSA
    ÞU YÜREÐÝ HER GÜN DAÐLAMAKTANSA
    ÖLMEK ÝSTÝYORUM ÖLEMÝYORUM

nurullah genç
    Ne mutlu Türk olana deðil , Ne mutlu Türk'üm diyene !

"Cahilin karþýsýnda kitap gibi sessiz ol." Mevlana

Nereden
    Trabzon
    Yaþ
    43

Alýntý blackseastorm Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    SAATLER BÝTMÝYOR YAPAYALNIZIM
    GÜLMEK ÝSTÝYORUM GÜLEMÝYORUM
    SENSÝZ OLMAK MIDIR HEP ALINYAZIM
    BÝLMEK ÝSTÝYORUM BÝLEMÝYORUM

ESÝRGEDÝN NAZLI HÝLAL KAÞINI
    HARAP ETTÝN ÇÝÇEK KOKAN BAÞINI
    YÜREÐÝME AKAN GÖZÜM YAÞINI
    SÝLMEK ÝSTÝYORUM SÝLEMÝYORUM

SANKÝ HER ÞEY EFSANEYDÝ MASALDI
    AYRILIK RUHUMU ELÝMDEN ALDI
    GÖZLERÝM YOLLARA TAKILIP KALDI
    GELMEK ÝSTÝYORUM GELEMÝYORUM

HIÇKIRA HIÇKIRA AÐLAMAKTANSA
    BAÞIMA KARALA RBAÐLAMAKTANSA
    ÞU YÜREÐÝ HER GÜN DAÐLAMAKTANSA
    ÖLMEK ÝSTÝYORUM ÖLEMÝYORUM

nurullah genç
    kardeþim bayaaa bi dertlisin
    Ne Olmuþ Þampiyon Olamadýysak,,,
    Hayallerimizi Satmadýk'ya,,,

ts_fan
    Ziyaretçi

Þayet sesimi farkedemezsen,
    Rüzgarlarýn, nehirlerin, kuþlarýn sesinden,
    Bil ki ölmüþüm.
    Fakat yine üzülme, müsterih ol;
    Kabirde böceklere ezberletirim güzelliðini,
    Ve neden sonra,
    Tekrar duyduðun gün sesimi gökkubbede,
    Hatýrla ki mahþer günüdür,
    Ortalýða düþmüþüm seni arýyorum.

------------------------------------------> Üstad, Cahit Sýtký TARANCI
    Konu ts_fan tarafýndan (27.12.2006 Saat 20:23 ) deðiþtirilmiþtir.

Oðuuz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sivas
    Yaþ
    39

Alýntý SeRaP Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Kalabalýk arkadaþ topluluklarýmýzda odanýn en uzak köþelerindeyken ellerinle
    kalbinin ne kadar hýzlý attýðýný anlatmaya çalýþtýðýn anlarý
    .......

seni seyretmeyi
    ....................................
    yok bir sitemim hayatta hersey kýsmet...

Harun - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Yaþ
    43

Zaman çabuk geçse de bugünleri özlesek.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)