Hesaplipazar
Sayfa 1 Toplam 18 Sayfadan 1 2 3 11 ... SonuncuSonuncu
Toplam 441 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gsteriliyor

Konu: Paylamak stediiniz Yazlar...

Serap - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    04.10.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    39

Arrow Paylamak stediiniz Yazlar...

Burada beendiimiz yaz ve iirleri paylaalm ne dersinizzz?Aradm ama byle bir konuya rastlayamadm gzel olacan dnyorum ve ben balyorum..

Bugn sizden bir ey isteyeceim.

Sakn kimseye ''Seni seviyorum'' demeyin.

Ltfen. Kullanmayn artk bu sz. Baka bir ey deyin birbirinize

onun yerine. Duygularnza daha denk den bir ey... Benim aklma

gelmiyor ama siz bulursunuz. Ne de olsa sizin duygularnz...

Hayr, iini dolduracaksanz ''Seni seviyorum''un, bir diyeceim yok.

Ama umudum da yok.

''Seni seviyorum'' yle ''Kendine iyi bak'' gibi bir sz deildir.

Laf olsun diye sylenen...

Birine ''Seni seviyorum'' dediinizde hakkn vereceksiniz.

Bir kere onu gerekten seviyor olmanz lazm. Yani yle dokununca

geiverecek arzularla falan kartrmayacaksnz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediinizde, o biri en az tuttuunuz takm

kadar nemli olacak hayatnzda.

Birine ''Seni seviyorum'' dediinizde, bir saat eksik uyumay gze

alabileceksiniz onu daha ok grmek uruna.

Birine ''Seni seviyorum'' dediinizde, elini tutmak da nemli olacak

baka eyler kadar.

Birine ''Seni seviyorum'' dediinizde, ''Sevgilimsin'' de demi

olduunuzu bileceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediinizde, onu zleyecek, dnecek,

merak edeceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediinizde, onun gz telefonda (evet, cep

telefonu ktndan beri kulak deil gzler telefonda) aramanz

beklediini unutmayacaksnz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediinizde, ona srprizler yapmay, ufak

hediyeler almay ihmal etmeyeceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediinizde, ona iirler okuyacak hatta

kabiliyetiniz varsa, yazacaksnz da.

Birine ''Seni seviyorum'' dediinizde, arkdaki gibi, ellerinizde

ieklerle kapsnda bekleyeceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediinizde, belki mrnzn sonuna kadar

deil ama hi olmazsa yarn, br gn de seveceinizden emin olacaksnz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediinizde, ayn zamanda ''Free

taklalm'' da diyemeyeceinizi bileceksiniz.

Birine ''Seni seviyorum'' dediinizde, o aktan sz ederken siz ''Ben

almayaym, alana da mani olmayaym'' demeyeceksiniz.

Nasl?

ok mu zor?

Fazla m zahmetli?

nsann birini sevip sevmedii tam da byle belli oluyor arkadalar.

Sevmeyince ''i'' gibi geliyor btn bu saydklarm.

O zaman ''Seni seviyorum'' demeyeceksiniz. Bu kadar basit. Bir gn

farknda olmadan btn bunlar yapyor olduunuzu grnceye kadar.

imdi ''Ne var bunda? Keke herkes birbirine bolca 'Seni seviyorum'

dese' diye dnenler olacaktr.

yi. O zaman birbirini gerekten sevenler yeni bir sz bulsunlar

syleyecek.

''Seni seviyorum'' orta mal olsun.. Zaten oldu olaca kadar.....

Pakize SUDA
    Konu Serap tarafndan (18.12.2006 Saat 19:21 ) deitirilmitir.

yelik tarihi
    04.10.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    39

oumuz (genellikle de erkekler) duygularmz; saklamann daha doru olduunu sanp ne kadar yanlyoruz deil mi? Oysa sevgi beslenmeli, karlkl zveriyle desteklenmeli. Her gn yeni bir srpriz iin aba sarf edip sevgiyi yaatmak iin emek vermeli. Ama ne yazk ki evliliklerde garanti gzyle bakp hi emek harcamadmz gibi hesapszca tketip, har vurup harman savuruyoruz sevgileri.

Ne yazk... Oysa ne zor bulunur sevgiler. zellikle karlkl olan yakalamak ne kk bir olaslk. Ama kaybetmek ne kadar kolay ve abuk. Koca bir sevginin katili oluveriyoruz arabuk. Bence sevgi katilleri de yarglanmal ve cezaya arptrlmal. nk kapanmas ve onarm olanaksz bir ton yara brakyor ardnda. Sonra bir ton da yaral insan. leceiz zannedip lmyoruz asndan. Ama srm srm srnyoruz. Sonrasnda yeni sevdalara kukuyla bakp olas mutluluklara kapatyoruz pencerelerimizi.

Korunmak adna anlamsz kaak greler daha da yoruyor insani. yle kararl, tutup koparverecek, ayaklarmz yerden kesecek kadar cesur birini bekleyip mr tketiyoruz. Bir de bakyoruz ki yolun sonuna gelivermiiz. Ne abuk gemi zaman. Ne kolay tketilmi sevdalar. Ne hesapsz harcayp ne derin yaralar amz. Bir o kadar yara da biz edinmiiz hayattan. Hayatn son duranda, mevsim oktan ka dnm, gelecek vastay bile kestiremez olmuuz.

Neyin adna peki?.. Ahh Korunma i gdsyle sakladmz seviler ahh... stelik taze tketilmesi gerekirken saklamaya kalktmz, hem de saklama koullarna da uyulmadndan rm, kokumu, rdke de etrafn rtmeye devam eden, tmrleen, duygu depocuklar ne ok canmz actm. Bize sunulmadan bayatlam ve sunulduunda da besin zehirlenmesine yol am seviler. Hayat ne bayat noktasna gelmiiz bu yzden. Ve ne kadar ge kalmz hayata.

te hayat bu. Ben de galiba hayat ne bayat noktasnda, gelecek vastay kestiremiyorum artk .Umarm siz tazeyken tketmeyi becerebilirsiniz duygularnz ve hayat arkadanz besin zehirlenmesinden kurtarrsnz.

Can Dndar

golebshera - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    30.07.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    39

zaten am gibi biey, hemde karlksz gibi, trabzonsporla kafay dataym diyorum, burda bile darlanmaya sebep var..
    SADECE DK DURAN, CESUR BR TRABZON..

Trabzonspor Kongre yesi
    Cafer KILISOY - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

''Ben sende imkanszlklar sevdim ama asla umutsuzluklar deil'' ite byle sylemiti air. Belki sadece kendini dnerek yazmt. Kendi sevdiine kendi yreiyle. Ama gnn birinde benimde ayn eyleri hissedeceimi bilmezdi. Bende bilmiyordum. Gnn birinde seni bu kadar seveceimi ve bukadar ac ekeceimi bilmiyordum. Sakn beni Yanl anlam a; seni sevdiim iin asla piman deilim. Dnyaya bir daha gelsem yine seni severdim. Senin tarafndan sevilmek isterdim. Bana deer vermeni isterdim. Hi olmayacan bildiim halde yanmda olman, mutlu olduumda sevincimi paylaman, aladmda gzyalarm silmeni, dtmde kolumdan tutman... Belki bana hayalperest diyeceksin. Ama olsun. nk hayali bile gzel. Sen bunu anlayabilirmisin? Haydi syle bana, sen hi bardaktan boalrcasna yaan yamurda slanmak istedin mi? Gece karanlnda oturup uzaklar seyrettinmi? Sen hibir resme bakp aladn m? Sen yldzlarn altnda yaam srmeyi dledin mi? Sen tm mrn be dakikalk hayallerle yaadn m? Hi sanmyorum. nk sen benim seni sevdiimden habersizdin.nk sen kimseyi benim seni sevdiim gibi sevemezdin. nk sen kalabalklar arasnda lk la bararak akn haykramazsn. te koskoca bir ak yeniden en batan balayarak yaadm ve artk baka bir ey yaamak istemiyorum. Bu yzden de ikinci bir emre kadar tm yaanmas gereken eyleri rafa kaldrdm. Artk geriye tek bir ey kald, o da zifiri karanla senin yzn izmek. Sakn bana karlksz sevdalarn ac cektirdiini syleme. nk;
    ''sevgi paylamak deildir nedensiz de sevilir, bazen kk bir an iin mr bile verilir
    Konu Cafer KILISOY tarafndan (18.12.2006 Saat 21:47 ) deitirilmitir. Sebep: Serap'n Uyars
    ODT'l bir hocann Trabzonspor atksyla dolaan Trabzonsporlular hakkndaki yorumu;
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarn sevgisi, derdi bir baka. TRABZONSPOR onlar iin bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a ksemez, kzamaz ondan utanamazlar nk o zaman ehirlerine ksm, ehirlerinden utanm olurlar''

Harun - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    31.05.2004
    Nereden
    Sakarya
    Ya
    41

yle bir hayat yaadm ki;
    Cenneti de grdm cehennemi de

yle bir ak yaadm ki,
    Tutkuyu da grdm, pes etmeyi de.

Bazlar seyrederken hayat en nden
    Kendime bir sahne buldum oynadm.

yle bir rol vermiler ki;
    Okudum, okudum anlamadm.

yle bir hayat yaadm ki;
    Son yolculuklar erken tandm

yle ok deerliymi ki zaman
    Hep acele etmem bundan anladm.

Kendi kendime konutum bazen evimde
    Hem kzdm, hem gldm halime.

Sonra dedim ki,
    Sz ver kendine!

Denizleri seviyorsan,
    Dalgalar da seveceksin.

Sevilmek istiyorsan,
    nce sevmeyi bileceksin.

Umay seviyorsan,
    dmeyi de bileceksin

Korkarak yayorsan,
    Yalnzca; hayat seyredersin..
    Zaman abuk gese de bugnleri zlesek.

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

HOCAKAL
    Ben veda etmeyi hi beceremem. Duygularm da pek aa vuramam zaten. Hele bu veda ok daha zor geliyor.
    Aslnda hi byle bir son grmeye gerek yoktu. Ama insann kan durmuyor ite, ne varsa bu son anlarda!
    Senden hatrlaman bile istemiyorum, sadece temizlii ve saflyla yaatalm bu ak kalbimizin kuytu bir kesinde!..
    Ne gzel balamt... kimiz de gentik deli doluyduk, cokunluumuzun son safhasnda kanmzn kaynad bir anda grdk birbirimizi, sevdalandk
    Geceler boyu uykusuz kaldk birbirimizi dnmekten, en gzel heyecanlar en gzel baklar yaadk. Kavgalarn en gzelini biz yaptk. nk barmakta ayr bir zevk veriyordu bize...
    Sevdik sevildik, doruuna vardk kutsal duygularn. Ak yeminleri ettik tutamayacamz bile bile. Gnlerce aylarca yalnz ikimiz varm gibi yaadk. Ne alayl bakan gzlere, ne kar kan byklere, nede bir dost szne aldrdk. Kendi ateimizle yandk, en nemlisi birbirimizi anladk.
    Romantik arklar, serin akam stleri yaadk seninle. En gzel iekleri verdin bana. Ryalarda bile hep ikimiz vardk. Gerek ak tattk seninle, bunu sende biliyorsun.
    yleyse hep ayn duygularla kalmal deil mi? Biz birlikte olmasak ta...
    Gzel balayan ok gzel yaanan bu ak ayn temiz duygularla bitirmeliyiz. imdi de ayrln en gzelini, en acsn, en zorunu yine biz yayoruz. Ne dersin buda ALLAH'n bir ltfu mu bize.
    Ltfen alama... Neden benimkilerle yaryor gzyalarn? Sen benim kocaman gl sevgilim deil misin?
    Glsn dr sen... Seni hep byle hatrlamak istiyorum. Haydi sil gzyalarn. Havada kararmak zere, zaman bize hep acmaszd zaten. Yine yle abuk olmamz istiyor herhalde.
    Sana bir ey sylemek istiyorum. Mavi gmlein sana ok yakyor. Bundan sonra kz tavlamaya niyetlenirsen eer bu szlerim aklnda bulunsun.
    Birde kk bir istek
    Arkana dnp bakma tamam m
    Herey burada bitsin....HOCAKAL

POSTA GAZETES
    MEHMET COKUNDENZ'N KESNDEN
    "Hocam onlar Trabzonsporlu. Onlarn sevgisi, derdi bir baka. TRABZONSPOR onlar iin bir var olma nedeni. TRABZONSPOR'a ksemez, kzamaz ondan utanamazlar nk o zaman ehirlerine ksm, ehirlerinden utanm olurlar''

yelik tarihi
    04.10.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    39

teekkr ederim arkadalar paylamlarnz iin.. devam..

Eski Sisam krallarndan Ancee adnda bir zalim, yeni yaptrd
    bir baa zm ktkleri diktiriyormu. lerin bir an nce
    bitmesini salamak iin de klelerini hi dinlenmeden
    altryormu. O zavall klelerden biri, birgn pek bitkin dt iin dayanamaz ve zalim krala:
    - Niin bu kadar acele ediyorsunuz efendim? Siz bu ban zmlerinden
    yaplacak arab hibir zaman iemeyeceksiniz ki! deyivermi.
    Kral biraz kzmsa da sesini karmam. Nihayet gn gelip
    zmler yetitikten sonra, kral kleler de dhil herkesin hemen
    toplanmasn emretmi. Bir mddet sonra da o ban zmlerinden
    yaplm araptan bir bardak getirilmesini emretmi. Daha nce
    kehanet gsterisinde bulunan kleyi de huzuruna artm. arap
    bardan eline alarak:
    - Syle bakaym, benim bu araptan hibir zaman iemeyeceimi
    tekrar iddia edebilir misin? diye sormu.
    Kle yle cevap vermi:
    - Belli olmaz efendim. ebileceinizi syleyemem. nk dudak ile
    bardak arasndaki mesafe ok uzundur. O arada banza neler
    gelebileceini de bilemem!
    Kle szlerini bitirir bitirmez, ieri kraln adamlarndan biri
    girmi. Bir yaban domuzunun baheye girdiini ve asmalar krp
    dktn sylemi. Kral elindeki bardaktan bir damla dahi imeden
    hemen dar frlam. Bahede domuzun bulunduu yere komu. Kral
    ve domuz arasnda ldresiye bir mcadele balam. Sonunda yaban domuzu mzrak gibi az dileriyle,
    Sisam kralnn karnn yarp lmne sebep olmu. Kral bostanda, bardak masada kalm...
    u sz bu olay gzel bir ekilde ifade ediyor:
    "Nasip ise gelir Hint'ten Yemen'den, Nasip deil ise ne gelir elden?"
    Kalbinize yakn bulduklarnz antada keklik sanmayn. Skca
    asln onlara tpk hayata asldnz gibi... nk onlarsz
    hayat da anlamszdr..
    Hayat ok hzl komayn, nereden geldiinizi ve nereye
    gittiinizi unutmayn.. Hayatn bir yar deil, her saniyesinin
    tad karlmas gereken gzel bir yolculuk olduunu aklnzdan karmayn.
    Dn tarih oldu... Yarn bir sr... Bugnn kymetini bilin.
    Sevgiyle Kaln ....

Can DNDAR

smela61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

iirler iin http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=113

yazlar iin http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2434

linkleri vard ama sanrm sevgili Serap'n gznden kat...
    "7 tepeli ehir... bekle... son tepene de dikeceiz bayramz..."

yelik tarihi
    04.10.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    39

hiiiiiiii bakar krmym yani ben imcik.. kilit heee.. soryy..

smela61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    25.11.2005
    Nereden
    stanbul
    Ya
    44

Alnt SeRaP Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    estagfurullah...

ama yazlar ok gzeldi, onun iin teekkrler...
    "7 tepeli ehir... bekle... son tepene de dikeceiz bayramz..."

zafer6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    40

erkek sinek he
    Ne Olmu ampiyon Olamadysak,,,
    Hayallerimizi Satmadk'ya,,,

yelik tarihi
    04.10.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    39

Alnt smela61 Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    estagfurullah...

ama yazlar ok gzeldi, onun iin teekkrler...
    ya bencede bu balk benimle daha gzel olurdu malum kz eli dedi dermiimm.... teekkrler..

zafer senlen teki yerde grelim..

zafer6161 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    20.10.2004
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    40

ya bencede bu balk benimle daha gzel olurdu malum kz eli dedi dermiimm.... teekkrler..

zafer senlen teki yerde grelim..
    yokya daha girermiyim oraya bikere yanllkla girdik ettiniz beni sinek
    Ne Olmu ampiyon Olamadysak,,,
    Hayallerimizi Satmadk'ya,,,

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

Standart Ben Teekkr Ederim Serap. Devam..

DOLMU
    Bir acelesi olduunu daha grr grmez anlamtm. Saanak yaan yamura aldr bile etmiyor ve bklm beline ramen hzla saa sola kouyordu

Yanna sokularak ''Hayrola teyzeciim bir derdiniz mi var'' dedim. Scak bir tebessmle ''Buralarn yabancsym evladm. Hastane tarafna gidecek bir dolmu aryorum'' diye cevaplad. Bende ''Biraz beklerseniz ayn dolmua binebiliriz, oraya geldiimde size haber veririm'' dedim

Teekkr ederek yanma yaklat ve kk bir ocuk gibi emsiyemin altna snd. Nurlu yz yamur damlacklaryla slanm ve gzelim yanakcklar pembe pembe olmutu.

''Torunlarmdan biri menenjit geirdi, ziyaret saati bitmeden ziyaret etmek istemitim'' diye devam etti.

Saatime baktktan sonra, ''20 dakikanz var, yetiirsiniz. Hastane yakn ama, ite byle havalarda pek araba bulunmuyor'' dedim

Duraa herkesten nce geldiimiz iin dolmua da rahatca binebileceimizi zannediyordum. Ancak araba yanatnda, arkamzda duran 4-5 kiinin biranda yanaan dolmua hcum ettiini grdm. eriye doluan ve arkada olduklar anlalan adamlara ''lk nce biz gelmitik. Sray bozmaya hakknz var m sizin?'' dedim.

n koltukta oturan ''Hak istiyorsan Hakkari'ye gideceksin arkadam'' dedi. ''Hem orada ki haklardan KDV'de alnmyormu. Benden sylemesi.''

Bunun zerine attklar kahkahalarla bindikleri araba sarslm ve aht olduum bu olay sinirlerimi allak pullak etmeye yetmite artmt.

Sakinlemeye alarak ''Ben biraz daha bekleyebilirim ama u ihtiyar teyzenin acilen hastaneye yetimesi gerekiyor''dedim. Bu defa ofr karp ''Teyzenin arabaya falan ihtiyac yok be kardeim. Okuyup fledimi hastaneye ucuverir'' dedi.

Tekrar kopan kahkahalarla birlikte araba hzla uzaklap gitti. Yal kadna baktm. Tevekklle susuyordu.

5-10 dakika sonra gelen bir baka dolmua onunla beraber bindim ve sofre, teyzeyi hastanede indirmesini syledim. Yal kadn ,yapaca ziyaretten mitsiz grnmesine ramen ikayet etmiyordu. stelik trafikte yar yolda tkanp kalmt iyice.

ofr, ''Yolun bu durumu hayra alamet deil. Sebebini anlasam iyi olacak'' dedi. Arabay alr vaziyette brakp ileri doru yrd ve biraz sonra dndnde,''Ksmete bak yahu'' diye sylendi. ''Bizden nce kalkan dolmua kamyon arpm''.

Heyecanla ''Biey olmu mu'' diye atldm. ''Yaral falan varm?.''

''Herhalde'' diye cevap verdi. ''Dolmuun iinde bulunanlar, Teyzenin gidecei hastaneye kaldrmlar.''

Gz ucuyla yal kadna baktm. Solgun dudaklaryla bireyler mrldanyor ve sanki onlar iin dua ediyordu.

ofr koltuuna yavaca otururken, srekli olarak ''Ksmet ite'' diye tekrarlayp duruyordu.

''Sen kalk koca bir kamyonla arp. Hemde Trkiye'nin br ucundan gelen Hakkari plakal bir kamyonla.''

keramiya - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    15.04.2006
    Nereden
    Kocaeli

NSANLIA HTABE

Grlt ve patrtnn ortasnda skunetle dola.Sessizliin iinde huzur bulduunu unutma.Baka trl davranmak aka gerekmedike herkesle dost olmaya al,sana bir ktlk yapldnda verebilecein en iyi karlk unutmak olsun..Bala ve unut;AMA KMSEYE TESLM OLMA;iten ol..Telasz,ksa ve ak seik konu,bakalarna da kulak ver.Aptal ve cahil olduklar zaman bile dinle onlar,nk dnyada herkesin bir hikayesi vardr..

Yalnz planlarnn deil,baarlarnn da tadn karmaya al.NE kadar kk olursa olsun iinle ilgilen.Haytattaki dayanan odur.Sevecein bir i seersen yaamnda bir an bile alm ve yorulmu olmazsn.ini yle seveceksin ki baarlarn yreini ve bedenini glendirirken verdiklerinle de yepyeni hayatlar balatm olacaksn.Olduun gibi grn,sevmediin zaman sever gibi yapma,evrene nerilerde bulun ama hkmetme.nsanlar yarglarsan onlar sevmeye zamann kalmaz ve unutmaki insankn yzyllardr rendikleri,sonsuz uzunluktaki bir kumsaldaki tek bir kum taneceinden fazla deildir...

Aka burun kvrma sakn;O l ortasnda yemyeil bir bahedir.O baheye layk bir bahvan olabilmek iin her bitkinin srekli bakma ihtiyac olduunu unutma..

Kaybetmeyi ahlaksz bir kazanca tercih et.lkinin acsn bir an,tekinin vicdan azabn bir mr ekersin.Baz idealler o kadar deerlidir ki,o yolda malup olman bile zafer saylr.Bu dnyada brakacan en byk miras drstlktr...

Yllarn gemesine fkelenme,genliine yakan eyleri glmseyerek teslim et gemie,yapamayacan eylerin yapabileceklerini engellemesine izin verme.Rzgarn ynn deitiremediin zaman yelkenlerini rzgara gre ayarla;nk dnya karlatn frtnalarla deil;gemiyi limana getirip getiremediinle ilgilenir.Ara sra isyana ynelecek gibi olsan bile,hatrla ki;evreni yarglamak imkanszdr,onun iin kavgalarn srdrrken bile kendinle bar iinde ol ve hatrlar msn doduun zamanlar;sen alarken herkes sevinle glyordu,yle bir mr geir ki,herkes alasn ldnde,sen mutlulukla glmse,sabrl,sevecen,erdemli ol.Eninde sonunda btn servetin sensin...

Grmeye al ki,btn pisliine ve kalleliine ramen dnya yinede insanolunun biricik gzel mekandr...

(XSENTUS I..9.YY)
    TS yaz 6761 e gnder..

yelik tarihi
    04.10.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    39

iii.. devam..

BAHAR GETRDM SANA

“Neyi aryorsan sen, O’sundur” der Mevlana..
    Zulmn peindeysen zalimsin, ak aryorsan ak....
    Elinden tuttuumuz her sevgili, bizi srkleyip,
    kendi i dnyamzn derinliklerinde bir keif gezisine
    karr. Her iliki, benliimizde bir kazdr aslnda,
    her sevda ruhumuzun bir baka yz... Her akta
    kendimizi ararz, o yzden bulduklarmz benzerimizdir.
    Resimlerini yan yana koyun sevdiklerinizin ve
    dikkatle bakn yzlerine, onlarn suretlerinden
    kendi yznz bakacaktr size... Ak denilen
    kaleydoskobun buzlu camna gznz dayadnzda,
    binbir cam rengarenk klar saarak dndnde,
    her seferinde bambaka ekiller rdn grrsnz.
    Her camda, farkl bir renginiz vardr; her ekilde
    sizden bir para... Aklarnz hlasanzdr.
    Sevdiginiz her adam, beendiiniz her kadn
    farkl ruh hallerinizi ele verir; arada bir evirdiniz mi
    kaleydoskobu, cam paralar yer deitirip yeni ekiller
    alr; hepsi siz... Sevgilinizin gzlerindeki dolunay,
    sizdeki n yansmasdr aslnda;
    dilindeki sizin ilhamnz, tenindeki sizin yansmanzdr.
    Yoksa hal bir sevdiiniz, o henz kendinizi
    bulamadnzdandr... Ak, narsizmdir.
    Sevda, evrildike iinizin farkl klarn yakan
    elenceli bir kaleydoskop gibi bamz dndryor.
    Ve biz, hep bahar takip ederek dnyay gezen bir
    gezgin gibi iimizdeki eski baharlar aryoruz.
    Narcissusu’u bilirsiniz; yle heybetli ve gzelmi ki,
    bakmaya dayanazmazm kendine... Gn boyu
    ayna karsna geip kara gzlerini, incecik burnunu,
    dar kalalarn, kvrck salarn seyredermi
    hayran hayran... Bir gn rmak kenarnda gezinirken,
    sudaki yansmasna ilimi gz. Uzanp, iyice
    bakmak istemi. Tam grdnde kendisini,
    dengesini kaybedip dvermi rmaa,
    kaplp gitmi suya... Yeryznn en gzel insannn
    ldn duyan Tanr, unutulmamas iin O’nu
    her bahar aan gzel kokulu bir iee dntrm,
    Narcissus, nergis olmu. Kssadan hisse, benden
    size tavsiye, taze bir nergis verin bugn sevgilinize...
    Sonra da, nerede baharsa mevsim, rotasn oraya
    evirip iinizdeki eski baharlara koan bir gezgin gibi
    “Bahar getirdim sana” deyin.
    Baharn elinizde olduunu unutmadan..
    Gzlerindeki rmaa baktnzda kendinizi greceksiniz;
    dikkat edin de hayran olup dmeyin...
    Dp bahar kokulu bir iee dnmeyin...

Can Dndar

yelik tarihi
    04.10.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    39

Y DNN

Bu ylnz iyi geirdiniz mi?
    Salkl olduunuz iin hi sevindiniz mi?
    Bu yl hi gn ile uyandnz m?
    Ka kez gnein douunu izlediniz?
    Bir neden yokken ka kiiye hediye aldnz?
    Ka sabah yolda bir kediyi okadnz?
    Bu yl yeni domu bir bebek parmanz
    skca tuttu mu hi?
    Ve siz onu hi kokladnz m?
    Yaz gecelerinde ne ok yldz olduuna
    hi ardnz m?
    Kendinize bu yl ka oyuncak aldnz?
    Ka kez gzlerinizden ya gelinceye kadar gldnz?
    Yal bir aaca sarldnz m bu yl?
    imlere uzandnz oldu mu?
    ocukluunuzdan kalan bir arky sylediniz mi hi?
    Hi suda ta kaydrdnz m bu yl?
    Ka kez kulara yem attnz?
    Bir iei dalndayken kokladnz m?
    Bu yl ka kez gkkua grdnz?
    Ya da hediye alan bir ocuun gzlerindeki ?
    Ka kez mektup aldnz bu yl?
    Eski bir dostunuzu aradnz m hi?
    Kimseyle bartnz m bu yl?
    Aslnda mutlu olduunuzu ka kez farkettiniz bu yl?
    yi bir yln, bunlar gibi birok "kk eye"e
    bal olduunu hi dndnz m bu yl?
    Yayln imenlerin zerine..... Acele edin....
    Er veya ge... imenler yaylacak zerinize...

Can Dndar

Trabzonspor Kongre yesi
    yelik tarihi
    31.08.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    42

Sradan biriydin sen benim iin
    Israrla kendini tanttn ocuk
    Sen miydin yoluna gller dktm
    Akolsun gnlm yanlttn ocuk

Sevgiyi bilmeden sevdin vuruldun
    Kalbime izinsiz girdin kuruldun
    Canma okudun katilim oldun
    gnde dnyam kararttn ocuk

stne beden dar geldi akm
    Ne kadar ycelttim sen bile atn
    Bu yzden mardn izmeyi atn
    Sabrm sitemle baylttn ocuk

Yok muydu bu kentte sana sevgili
    Yok muydu kendine kyacak deli
    Hay tutmaz olaydm keke elini
    Zulmnle ruhumu bunalttn ocuk

Uzaktan seemedim yam gerei
    Yaklanca grdm btn gerei
    Koklanmaz nesneymi hzn iei
    Kalbimi ttn souttun ocuk

Susturdum gsmde vuran lgn
    Sndrdn gnlmde kan yangn
    Sevda mektebinden sildim kaydn
    lk derste elendin kovuldun ocuk

kuzey - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    19.08.2004
    Ya
    52

UYAN
    uyan orta mahalle
    oktan mavnalarla balk geldi
    yreini kumlara serdi.
    ttn gzlerin sevdalara bakar
    uyan Akaabat uyan
    orta yerinde bir pazar kurulur
    imansz peynir ,tereya kokar
    kadnlar.
    yrei bir goma msra denk
    bulank akar kirehane deresi
    bembeyaz seviir iskelede
    kimseler dokunmaz kz gibi
    gelin olur yayla iekleri bezeli.
    Akaabat orta yerin rum kzlar
    kara arafl takunyal gezer yedi dere az
    anlara asar alvarn .
    ak olur granba, sarganaya
    zer dizlerinin ipini.
    pt pt atar yrei dokuz kuvvet
    yarar denizi karayelden
    akasyalarn altnda kaybeder yolunu
    zinolar konar mavnalara kreklere
    Akaabat uyanr ardndan .
    Samsun 29.Nisan.2004 enol

arkadalar kendi iirim beeninize sunuyorun...............
    Kuzeyde AKAABATLI Horoncu

Nebiye - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.05.2005
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    48

Gzel yazmn eline salk.Bi ka kelimenin anlamn tam zemedim ama iyi olmu.

yelik tarihi
    04.10.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    39

teekkrler arkadalar ellerinize salk..

kskandm bende kendi yazlarmdan birini eklim.. Bunalm dnemlerimden biriydi..

geronimo_61
    Ziyareti

lm Gze Alan Yaamasn Da Bilir

Ksa, z

Trabzonspor Kongre yesi
    bordobluex - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    13.11.2005
    Ya
    43

Birer tren ray gibiyiz ikimiz, neyi deitirir ki yakn olmas istasyonun...

Nazm Hikmet

Forumdan Uzaklatrlmtr
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Ya
    34

VEDA ARKISI

Tanr’nn hatalarndan birisin sen
    Alyorsun,trajik bir ten kayb
    Nasl acdn ok iyi biliyorum
    Ve hala beni ieri almyorsun
    imdi ykyorum kaplarn,imi yzn kurtarmak iin
    Seni artk sevmesem de..
    Yalanlarn bir yer kayb

Masumiyetimiz kaybolmadan nce
    Sen onlardan biriydin
    ansl yediyle kutsanm
    Ve beni alatan bir ses
    Tabiat ana’nn oluydun sen
    Balant kurabileceim biriydin
    nenle zararn verdin
    Kaderde alaka bir deime oldu
    imdi uyandrmaya alyorum seni
    Sv gk yznden seni ekeyim diye
    nk byle yapmazsam ikimizde en sonuna geleceiz

Senin veda arknla
    Bir veda arks…
    Bir veda arks…
    Veda arks…
    Bu bir veda arks…

PLACEBO
    Konu A.Alper tarafndan (20.12.2006 Saat 18:35 ) deitirilmitir.

sancakbeyi_61 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    yelik tarihi
    27.11.2006
    Nereden
    Trabzon
    Ya
    34

bordobluex karde o sz ben sunay aknn blyorum..ikimiz iki ayr rayyz bir tren yolunun,yakn olmas neyi deitirirki istasyonun...ben de kendi yazdgm bi iiri koyaym,le samaladm bieler..

NEYME

GTTKE YABANCILASIYORUM KENDME
    TANIYAMAZ OLUYORUM KENDM
    BEN YLE HER GECE BRN DNECEK
    ONUN N AGLAYACAK ADAM DEGLDM.
    AMA DEDMYA TANIYAMIYORUM KENDM.
    TE YNE BASLIYOR GECE TMAM
    BR ELMDE KALEMM
    DGER ELMDE RESMN
    VE BASLIYORUM YINE SENLE BASLAYAN
    BLMEM KACINCI SON RME..
    BLYORMUSUN YREGME DYEMEDM GTTGN
    ARAMIZDAK HERSEYIN BITTIGINI
    O HALA BZ BERABER SANIYOR
    O HALA SEN SEVYOR.
    BENSE LK KEZ YALAN SYLYORUM YREGME
    NASIL DYEBLRDMK BTTGN??
    SANA SEVDGM SYLERKENDE BYLE ZORLANMISTIM
    KAC KEZ CESARETIMI TOPLAYIP
    SONRA GZLERINE BAKIP VAZGECMTM.
    BECEREMEM BYLE EYLER BLRSN.
    AMA ASIL SUC YREGMN
    SEN SEVERKEN BANA SORMADIK
    OYUNCAGINI ARAYAN KK BR COCUK GB
    GRMEYE CALISTI GNL BAHCENE.
    KOVULDU TAB,RKT,BEKLEMYORDU..
    AMA CEKT TM BUNLARI SINEYE
    DEVAM EDYOR UMARSIZCA SEN SEVMEYE..
    MD NEYE YANAYIM,NEYE??
    SUDAN CIKMAYA FIRSAT BULAMADAN
    TEKRAR SUYA DEN HAYALLERIME M,
    YOKSA HEREYDEN HABERSZ
    SEN HALA SEVEN YREGME M??
    DUR SYLEME
    SEN ZAHMET ETME BEN DYEYM
    BLYORUM SEVMEK,
    SEVLMEY BEKLEMEK BENIM NEYME..
    OLSUN BEN DE BU AKI CEKTM TE SNEYE
    HAZIRDA BTRMKEN HEREY
    PAYLASALIM SU FILMN ROLLERN
    BRMZ UNUTAN OLALIM DGERMZ UNUTULAN.
    DNDMDE SANA YAKISMAZ UNUTULAN OLMAK
    YAKISIKSIZ OLUR,DURMAZ ZERINDE..
    SEN UNUTAN OL,BENDE UNUTULAN
    BEN DNME ALIKINIM NEDE OLSA
    UNUTAMADIKLARIM TARAFINDAN UNUTULMAYA.
    EVET TE EN ZOR SAHNEYE GELDK
    HAYD SIRA SENDE YREGM
    SEN DE UYAN ARTIK BU KR UYKUNDAN
    SEVMEK,SEVLMEY BEKLEMEK SENN NEYNE...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gzatan Kullanclar

u anda 1 kullanc bu konuyu grntlyor. (0 kaytl ve 1 misafir)