Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sergei BAZAREVICH (Baş Antrenör)

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Standart Sergei BAZAREVICH (Baş Antrenör)

Koç için henüz başlık açılmamış. Onunla ilgili notları toplayalım:

KARİYERİ

2015-16: Cantu

FIBA Europe Cup 2 G - 3 M
    İtalya Ligi 8 G - 11 M

2014-15: L. Kuban

Eurocup 19 G - 1 M Çeyrek Final
    VTB 28 G - 10 M

2013-14: Krasny Krylya

Eurochallenge 8 G - 6 M
    VTB 11 G - 12 M

2012-13 Krasny Krylya

Eurochallenge 16-0 Namağlup şampiyon
    VTB 15-9

2011-12: Krasny Krylya

Eurochallenge 1 G -1 M
    VTB 12 G - 9 M

2010-11: D. Moskova

Eurochallenge 3 G - 5 M
    Lig 8 G -19 M

2009-10: D. Moskova

Eurochallenge 1 G - 1M
    Eurocup 0 - 6 M
    Lig 12 G -15 M

*

Öncelikle şunu söyleyeyim: Winner bir koç Bazarevich. Eurochallenge'ı namağlup kazanmak, Eurocup'ta 19-0 giderken (ki kupa rekoru diye biliyorum) 20. maça kadar kaybetmemek kolay işler değil. Motivasyon, sistem, uyum gerektirir. Bazarevich hem Krasny Krylya'da hem de Lokomotiv Kuban'da bunları sağlamıştı.

İkincisi... Hücumda ve savunmada dengeli takımlar oluşturuyor. Yani oyunun iki tarafına da önem veriyor. Sadece atarak veya sadece duvar örerek oynanan basketboldan uzak.

Üç... Sakota zamanında oyun kurucu arıyoruz. Yani 2010-11 sezonu... Bir şekilde Aaron Miles'ı koça ilettim İsmail Abi vasıtasıyla. Sakota'nın verdiği cevap "O sokak basketbolcusu" olmuştu.

O sokak basketbolcusunu (!) Bazarevich 2011'de Krasny Krylya'ya aldı. Üç sezon takımın liderliğini ona verdi. Eurochallenge kazandılar. Sonra Lokomotiv'e götürdü. Oyunu kontrol eden, tempo sorunu olmayan, ilk pas kararı mükemmel bir garddı. Koçun parkedeki asistanıydı. Hani old-school oyun kurucu derler ya, o işte.

Dört... Yüzü dönük oynayan, şutu olan uzunları sever.

Beş... Rotasyonu geniş tutar. Gerçi bizim ligi, yerli oyuncuları ne kadar tanıyor, biliyor. Onlardan hangi sürelerle faydalanır, kestiremiyorum. Ana parçalar ve sorumlulukları ABDlilere vermekten çekinmez.

Altı... KSK'yi İzmir'deki finalde 17 sayı geriden gelip yendiklerinde vidaları nasıl sıkmıştı? Gerçi sahaya atılan su şişesinin de maçın dönmesinde etkisi vardı. Ama yukarıda bahsettiğim motivasyon unsuru KSK'yi dağıtırken Bazarevich'in ekibini toparlamıştı.

Aklıma geldikçe paylaşırım. Özünde iyi bir koç kısacası. Fakat çalışma ortamı, bütçe yönetimi gibi kendisi dışındaki sebeplerden ötürü umarım performansı etkilenmez. Mesela asistan meselesi... Mesela yönetimin ödeme sorununun antrenman ve maçlara yansıması...

*

S. Bazarevich: "Benim bir sistemim var. Ancak bunu oyuncularımın yeteneklerine göre esnetebilirim. Oyunumuz ilgi çekmeli, göze hoş gelmeli. Şunu unutuyoruz, yaptığımız işin büyük bölümü eğlenceye yönelik. Herkes sonuca odaklanmış durumda. Kazanmak gerektiğini tartışmayacağım, fakat eğlendirici şekilde kazanmalısınız. Bu durum kulüp yönetiminin planladığı hedefleri değiştirmez. Aksine onların da keyifle çalışmasını sağlamalıyız. Savunmada baskıların olduğu, hızlı geçiş hücumlarının ve genelde yüksek tempolu bir oyunu seviyorum. Savunmaya da ayrıca dikkat etmeliyiz."

*

Bazarevich geçen sezon Cantu'da göreve geldikten sonraki (14. Hafta) on yedi maçta;

Ukic (30 dk.)
    Hodge (30 dk.)
    Abass (30 dk.)
    JaJuan (32 dk.)
    Fesenko (28 dk.) beşini kullandı.

Kenardan şutör Heslip (24.dk), forvet Ignerski (21 dk.) ve savunmacı Lorbek'i (21. dk.) getirdi.

Bu rotasyonda dikkat çeken Abass dışında İtalyan oyuncu olmaması. Bazarevich için benzer bir durum bizde yaşanacaktır muhtemelen. O nedenle seçilecek altı yabancı üzerine kuracağı kadro çok önemli.

*

Dmitry Shakulin yeni asistan kocumuz. Gecen sezon Rusya bir alt liginde Ural'in bas anteenorlugunu yapti. O takimin baskani büyük isim Stanislav Eremin.

Cska'da 2008-14 arasi asistan kocluk yapmisti. Vujosevic'le Kazlauskas arasinda (2010-11 sezonu) bas antrenor olarak ciktigi 9 macin 7'sini kazanmisti (Cska'nin son 20 zenesinin en kotu sezonuydu. Ve o berbat sezonu Shakulin toparlamisti).

Geçmişte Pesic, Messina, Pashutin, Kazlauskas, Vujosevic, Kemzura'nın asistanlığını yapmıştı. Ayrıca Bazarevich'in oyunculuk döneminden arkadaşı.

*

Devamı:
    http://forum.bordomavi.net/showthrea...post1920557040

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

İlk haftalarda temelsiz "sokak basketbolu oynatıyor" diye eleştirilse de sonradan taraftarın güven ve beğenisini kazandı. Takımdaki gelişim gözle görülecek düzeyde.

1) Dar rotasyondan verimi arttırmak için Darüşşafaka maçıyla birlikte üç uzunlu arayış,

2) Gutierrez'in takıma katılması,

3) Banvit maçı sonrası savunmadaki değişim ve switchlere odaklanmamız sezonun ilk yarısındaki temel koç müdahaleleri olarak öne çıkıyor. Bunlar artı hanesine yazılır.

Diğer taraftan Moody tercihini sorguluyorum. Ve bir de Bjk maçı sonlarında baskıya karşı top getirmede zorlanırken neden üç kısaya dönmedik?

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Bazarevich: Transfere İhtiyacimiz Var

http://basketball.com.tr/ilk-yari-de...htiyacimiz-var

*

Bazarevich: Hawks Kariyerim Acisindan Yanlis Tercihti

http://trendbasket.net/sergei-bazare...cihti-tb-ozel/

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Giresun maçı normal süresinin son topunda Wright'ı neden benche çektiğini anlamadım. En sıcak el Wright'tı. Son üç dakikada üç pozisyonda basket bulmuş, Green'e asist yapmıştı halbuki.

(Uzatmalar dahil son sekiz dakikada bulduğumuz 22 sayının 12'si Wright'tan gelmişti.)
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (08.02.2017 Saat 10:29 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)